Zaterdag is het Gemeentedag ’93 Kenteken-graveren aam de Groensvoorde Politie voert actie tegen woninginbraken Nationale Oogmeetweek Komisch magazine RTW-radio Flamingo- danseressen treden op in Jozefschool Concert van Tsjechisch jeugdorkest Sing-in in koffiebar Bezoekers krijgen een uniek kijkje in gemeentelijke keuken 98,- Retour-missie van Fransen in Zuid-Holland Kerkdienst met Sipke v.d. Land VAN 22 SEPTEMBER T/M 2 OKTOBER POELIERSBEDRIJF TER AAR’ iedere zaterdag op de Boskoopse markt Gekoelde verkoopwagen vol kip, kipspecialiteiten, verse kalkoendelen en een groot assortiment voor de barbecue Onze uitsnijderij staat onder Rijks Veterinaire Keuring. Uw garantie voor kwaliteit, hygiëne en versheid. K. Straver - ter Aar 01722-3133 Gratis oogmeting en oogdrukmeting plus "Kaiken en andere verhalen" van Paul van Vliet cadeau! Tweede verdieping Kabel-tv Eerste verdieping ik Pagina 19 Woensdag 22 september 1993 Weekblad voor Waddinxveen doorzocht OOGMERK ge vakantie niet eerder ontdekt. Spreekuren van B. en W. en raadsleden op Gemeentedag ’93 gratis oogmeting en oogdrukmeting "Kaiken en andere verhalen" van Paul van Vliet cadeau kwalitatieve leesbril, inclusief: individueel aangepaste kunst- stofglazen (max. +5/-2) comfortabele ontspiegeling OPTICIEN i( Waarborg voor Oogzorg. Woning werd WADDINXVEEN - Vrijdag 24 september is er een nieuw pro gramma bij lokale RTW-radio te beluisteren, ’s Morgens zal Gert- Frank van der Poel van 10.00 tot 12.00 uur het ’komisch magazine’ presenteren. Van 10.00 tot 11.00 uur komen onder andere aan bod lokale infor matie, conferences, film-informa- tie en natuurlijk veel muziek. Ook zal Gert-Frank van der Poel de luisteraars oproepen met een be paald voorwerp naar de week markt van Waddinxveen te ko men. Zij kunnen zich vervolgens melden bij het RTW promotie team en meedoen aan het RTW- marktspel. Van 11.00 tot 12.00 uur zal Kate Goudriaan interviews met markt kooplui en marktbezoekers hou den. Ook wordt dan het RTW- marktspel gespeeld. De winnaar ontvangt een tas met boodschap pen afkomstig van de Waddinx- veense markt. Het is ook mogelijk om waardebonnen te winnen. De leden van het RTW promotie team, Anneke, Jeanette en Mau reen, zijn duidelijk te herkennen aan hun rode kleding met RTW- opschrift. was kon het raam worden geopend waarna men in de woning kwam. De woning aan de Jan Dorrekens- kade-Oost werd doorzocht, terwijl de bewoners boven lagen te sla pen. Er werden volgens de politie enkele sieraden, geld en een jack ontvreemd. In de nacht van vrijdag 17 sep tember werd getracht in te bre ken in een woning aan de Krom me Esse. Hier werd een slapende bewoner gewekt door gerommel aan het slaapkamerraam op de le etage. Toen hij de gordijnen opende stond hij oog in oog met een on geveer 20 jarige man, kort haar, gekleed in een grijze trui en lich te broek. Deze maakte zich ver volgens als een haas uit de voeten. Uit onderzoek is gebleken dat de inbreker via een konijnenhok op een plat dak onder het slaapka merraam was geklommen. Tot slot werd op zondag 19 sep tember overdag tussen 14.45 en 16.00 uur ingebroken in een wo ning aan de Genestetlaan. Aan de achterzijde van het huis werd een raam geforceerd waarna de gehele woning doorzocht werd. Er werd foto-apparatuur gestolen. Vanuit een school aan de Sniep- weg is op woensdag 15 september een blauw-grijze jas van het merk Shiwi ontvreemd. De jas werd van een kapstok weggenomen. Vanuit een op het Mevrouw Kui- pers-Rietbergplantsoen geparkeer de personenauto is in de nacht van donderdag 16 op vrijdag 17 De Nationale Oogmeetweek - georganiseerd door de Vereniging van kwaliteits-opticiens 'Oogmerk' - is al jaren een begrip in ons land. Ook bij ons staat de deur dan voor u open voor een gratis oogmeting en oogdrukmeting. U bent verzekerd van perfecte oogcontrole en een deskundig advies! Bovendien krijgt u een speciaal door Paul van Vliet voor 'Oogmerk' geschreven boekje met de titel "Kaiken en andere verhalen" cadeau. En voor diegenen die moeite hebben met de kleine lettertjes hebben wij een kwalitatief uitstekend aanbod: een "halve" leesbril met individueel aangepaste kunststof glazen inclusief ontspiegeling voor slechts f. 98,-. Kom snel bij ons langs want dit aanbod geldt tót 3 oktober. De afdeling Weg en Werken geeft inzicht in de dagelijkse werkzaamheden. Ook hier kan men vrij over de afdeling lopen en de aanwezige medewerkers om een toelichting vragen. Men demonstreert er landmeet kundige apparatuur, geeft een lichtdruk van iedeers eigen woon omgeving, demonstreert het ge bruik van tekentafel en tekenma chines en laat een ieder zien hoe een herstraatprogramma en be stekken tot stand komen. Daarnaast vertoont men een vi deoband. Deze band laat zowel de voorbereidende als de uitvoerende De Akker, Bonenakker en IJser- manweg betrokken. Het gaat om een kleine 500 wo ningen. De bewoners van dit stuk je Zuidplas van het eerste uur krijgen in de loop van deze week een mailing thuis bezorgd met in formatie omtrent de actie. Ook wordt hen gevraagd een en quêteformulier in te vullen. Tot slot kan men aangeven of men geïnteresseerd is in een voorlich tingsavond omtrent inbraakpre ventie in de woning. Bij voldoende belangstelling is de politie voornemens om één of meerdere voorlichtingsavonden te geven voor beperkte groepen be woners. GOUDA - In de tweede helft van deze week (22-24 september) ont vangen de samenwerkende Ka mers van Koophandel in Zuid- Holland een handelsmissie uit Lil le. Het aantal deelnemers van Franse zijde bedraagt 15. Van Neder landse zijde hebben zich tot nu toe 60 bedrijven aangemeld. Het is een ’multisectorale’ missie, het geen betekent dat vertegenwoor digers van diverse bedrijfstakken aanwezig zijn. In december 1992 vertrok een 10- mans delegatie naar Lille, waar de regionale Kamer van Koophandel voor Nord Pas de Calais (Nor- comex) gesprekken had gearran geerd met Franse bedrijven. Aan gezien deze missie succes vol was, wordt veel verwacht van deze re tour-missie. Evenals in december 1992, geeft het Bureau Lion Europe van Cre dit Lyonnais Bank Nederland (CLBN) te Rotterdam, wederom haar medewerking aan deze mis sie. CLBN heeft in Nederland een goed toegerust netwerk van 78 kantoren en biedt een scala aan bancaire en financiële produk- ten voor zowel de zakelijke als de particuliere rekeninghouder. Met het grote kantorennetwerk van Crédit Lyonnais in Frankrijk wordt nauw samengewerkt. Gege ven de belangstelling voor deze missie verwachten de organisato ren hiervan goede resultaten. Gouda Winkelcentrum Nieuwe Markt. Agnietenstraat 6. Tel. 01820-16033 Winkelcentrum Bloemendaal 41, Tel. 01820-32208 Contactlenscentrum. Korte Tiendeweg 12. Tel. 01820-13477. Waddinxveen Passage 220. Tel. 01828-14303. Zoetermeer Stadshart Promenade 256. Tel. 079 412730. Logisch dus dat politie en verze keringsmaatschappijen achter de ze vorm van diefstalpreventie staan. Donderdag 23 september van 09.00 tot 17.30 uur kan men op de parkeerplaats van winkel centrum Groensvoorde voor ƒ25,- per auto weer het kenteken in alle ramen van zijn of haar auto laten graveren. Om lange wachttijden te voorko men combineert het bedrijf Auto- mark, dat al acht jaar met ervaren mensen in Nederland professio neel kentekens graveert, snelheid met kwaliteit. De ramen van bei de voorportieren worden voorzien van waarschuwingsstickers, die bij de prijs zijn inbegreën. Voor f 10,- extra kan men - bij droog weer - een speciale reflec- tielaag over de gravures laten aan brengen, waardoor de inscripties ook bij regen en ’s avonds bij wei nig licht goed zichtbaar blijven. Dat verhoogt de preventiewaarde. Het aanbrengen van de gravures kost slechts enkele minuten. ZEVENHUIZEN - Zondagmid dag 26 september om vijf uur is er weer een kerkdienst onder het motto ‘Ontmoeting over drempels heen‘ in de Gereformeerde Kerk aan de Dorpsstraat in Zevenhui zen. Kerkelijke en niet-kerkelijke belangstellenden zijn daar van harte welkom. Evangelist Sipke van der Land zal spreken over ’Wereldwijd en he melsbreed’. Zangeres Renate Heemskerk verleent vocale mede werking en Waddinxvener Jaap Akkerhuis bespeelt het orgel. Met de kinderen van 5 tot 12 jaar wordt een lied aangeleerd. Er is ook een kleurplaat die ze kunnen kleuren. Voor de jongeren is er een apart verhaal dat verteld wordt door Sipke van der Land. Voor de allerkleinsten is er oppas. Voor meer inlichtingen tel. 01802-1889. Vorig jaar is het aantal autodief stallen opnieuw gestegen ten op zichte van het jaar daarvoor. Na een stijging van de autodiefstal van 16% in 1990 en 22% in 1991 is er in de eerste helft van vorig jaar een groei geweest van 25%. De cijfers over de tweede helft van 1992 zijn nog niet verwerkt, maar een totaal van ruim 32.000 gestolen voertuigen lijkt niet denkbeeldig. In Europa werden vorig jaar twee miljoen auto’s gestolen. Voorspeld wordt dat dit aantal alleen nog maar zal toenemen. Niet zo ver wonderlijk als bedacht wordt dat een professionele dief binnen een halve minuut een auto steelt. Ook worden er nog eens steeds minder auto’s worden teruggevon den. Werd vroeger nog 60% van de gestolen voertuigen opge spoord, nu komt nog maar 40% terug. Volgens de Centrale Recherche Informatiedienst (CRI) was het jaar daarvoor ruim een kwart van de gestolen auto’s een Opel, het geen bewijst dat er niet alleen voor ’dure’ merken een heler is te vinden. Het op één na meest ge stolen merk was Volkswagen en nummer drie Ford. De Fiat Uno liet een stijging zien van 77,5%. De markt voor kleinere auto’s is blijkbaar onverzadigbaar. Kleine auto’s zijn makkelijk verhandel baar en sedert het opengaan van het Oostblok is er niet ver van de grens een flinke tweedehands markt bijgekomen. Dat heeft Duitsland gemerkt. Daar kon men vorig jaar ook een triest record melden een 100% toename van de autodiefstal. Het stelen van auto’s is volgens het CRI een vrij simpele manier om je te verrijken en de pakkans is klein. Het door de politie op sporen van een gestolen auto is tijdrovend en kostbaar. Een goede en goedkope manier om een auto onaantrekkelijk voor U leest, het goed! WADDINXVEEN - De Waddinxveense politie is van plan dit najaar in een del van de wijk Zuidplas een proef te starten met een preventie-project. Het gaat om een voorzorgsactie tegen wo ninginbraken. Een woninginbraak blijkt als een grove aantasting WADDINXVEEN - In een woning aan de Jan Dorrekenskade- Oost is in de nacht van dinsdag 14 op woensdag 15 september ingebroken. Nadat een gaatje in één van de kozijnen geboord WADDINXVEEN - In het kader van de landelijke Gemeentedag ’93 houdt ook de gemeente Wad dinxveen zaterdag 25 september van tien tot vier uur ’open huis’ voor alle Waddinxveners. In het gemeentehuis vinden die dag op alle afdelingen presenta ties plaats van de diverse gemeen telijke taken en functies. Burge meester en Wethouders houden tussen 10.00 en 12.00 uur een ’open’ spreekuur. Vertegenwoor digers van verschillende politieke partijen zijn ’s middags tussen 14.00 en 16.00 uur bereikbaar. In de raadzaal is een tentoonstel ling van Pelhrimov te zien. Rond om het gemeentehuis worden veel activitieten organiseerd, zoals: - culturele demonstraties; - demonstraties van de politie, zo als de mogelijkheid voor kinderen om zich op een politiemotor te la ten fotograferen; - demonstraties van de brandweer, ren over het convenant (samen werkingsovereenkomst op het ge bied van wonen, werken en recre- eren in de Goudse streek) tussen de regiogemeenten Gouda, Moor drecht en Waddinxveen. Men laat de bezoekers verder zien hoe een bouwvergunningaan- vrage wordt afgehandeld in het kader van de nieuwe bouwregel geving. Ook met vragen over milieu kan men op deze afdeling terecht. Men laat er de bezoekers bijvoor beeld zien hoe bodemonderzoek bij bouwaanvragen plaatsvindt. In een afzonderlijke ruimte wordt een diapresentatie gegeven over de relatie tussen gebouwen en de kwaliteit van de woonomgeving. De dia’s geven een goed beeld in wat er in Waddinxveen gebouwd is en wordt en hoe men daar van uit welstandsoverwegingen naar kijkt. WADDINXVEEN - Vrijdaga vond 24 september wordt in de hervormde koffiebar de Schaaps kooi aan de Nesse een sing-in ge houden. Oude bekende en nieuwe liederen zullen elkaar afwisselen onder begeleiding van gitaar en piano. Het thema van deze avond is ’in verwondering’. De koffiebar is vanaf 19.45 uur open. De toe gang is gratis. WADDINXVEEN - Donderdag 23 september van 9.00-17.30 wordt er op het parkeerterrein Groensvoorde in Waddinxveen weer de actie kenteken-graveren gehouden. Voor 25 gulden per auto wordt door het hierin gespecialiseerde bedrijf Automark het kenteken in de autoruiten aangebracht. diefstal te maken is het graveren van het kenteken in de autoruiten. Een gestolen auto wordt namelijk vaak met gestolen papieren van een andere auto weer doorver kocht. Alleen als zijn of haar eigen ken teken in alle ruiten van de auto is gegraveerd is duidelijk van wie de auto is en kan iedereen zien of de papieren kloppen. Dieven hebben dan ook een dui delijke voorkeur voor niet-gegra- veerde auto’s. De preventiecoördi- nator van het Recherche Auto Team Zuid-Limburg verklaarde onlangs: ‘Wij van het recherche team hebben nog nooit een gegra veerde gestolen auto aangetroffen. Door een intensieve aanpak van het Recherche Auto Team, mede op het gebied van preventie, is er het afgelopen half jaar duidelijke afname van de autodiefstal in Zuid-Limburg‘ braken aldaar. In het Waddinxveense project worden de bewoners van de Fa- zantdreef, Eksterdreef, Grutto- dreef, Boekweitakker, Gerstakker, De afdeling Onderwijs geeft in zicht in de publieke taken waar de afdeling zich mee bezighoudt. Met al zijn of haar vragen over het taakveld van de afdeling, kan men bij de aanwezige medewerk- (st)ers terecht. Daarnaast kan men bij de afdeling Onderwijs kijken of men de scho len voor basis- en voortgezet on- derweijs in de gemeente kent. Aan de bezoekers zal worden ge vraagd de juiste namen bij de aan wezige foto’s van de schoolgebou wen te plaatsen. De afdeling Personeel en Organi satie informeert de bezoekers aan de hand van documentatie en vi deobanden over de gemeente als werkgever. Solliciteren bij de ge meente, werving en selectie en sollicitatietraining worden er toe gelicht en in beeld gebracht. De geïnteresseerden kunnen hier ook terecht met vragen over de gemeentelijke automatisering. Op de sectie Bestuurszaken van de afdeling Algemene Zaken in formeert men de bezoekers over het brede taakgebied waarmee men zich hier bezighoudt. In het bijzonder het besturen van de ge meente wordt hier aan de hand van videofilms uit de doeken ge daan. Ook met vragen over juridische problemen, economische zaken en gemeentelijke voorlichting kan men hier terecht. Iedereen zal daar kunnen zien dat een gemeen te besturen een hele onderneming is. Op de afdeling Financiën wordt schematisch weergegeven waaraan de gemeente zoals geld uitgeeft (procentueel in relatie tot de tota le uitgaven) en hoe deze uitgaven door de gemeente gedekt worden (algemene uitkering, specifieke uitekringen, belastingen). Tevens wordt er de procedure van de samenstelling en de besluitvor ming van de gemeentebegroting weergegeven. Bij de receptie op de tweede ver dieping van het gemeentehuis zien de bezoekers van de Ge meentedag ’93 direct een presen tatie van het Gouwezwembad ’de Sniep’. In de gangen kan men aan de hand van luchtfoto’s zien hoe Waddinxveen zich sinds 1965 ste- debouwkundig heeft ontwikkeld. Op de afdeling Ruimte en Bouw geeft men een beeld van de dage lijkse werkzaamheden. Men kan hier vrij over de afdeling lopen en daar waar ieders interesse ligt, vragen stellen of om een nadere toelichting vragen. Men laat er zien hoe ruimtelijke ordening werkt en hoe men dat vertaalt in bestemmingsplannen. Men kan er zien hoe de toekom stige stedebouwkundige ontwikke ling van Waddinxveen gedacht wordt. Bij Openbare Werken kan men ook de veelbesproken en veelbe- schreven plannen voor het Bent woud tussen Waddinxveen en Zoetermeer aanschouwen. Ook kan men zich hier laten informe- van de privacy te worden ervaren en levert veel onrustgevoelens bij slachtoffers op, weet de politie. Van de 84 tot in augustus van dit jaar in Waddinxveen geregistreer de woninginbraken blijkt een kwart (25%) in de wijk Zuidplas te zijn gepleegd. Om die reden heeft de Waddinxveense politie juist deze wijk uitgekozen voor de proef met het preventie-project. Een soortgelijk project is eerder gehouden in de gemeente Nieu- werkerk aan den IJssel. Ook daar werd een wijk geselecteerd van wege het relatief hoge aantal in- werkzaamheden van de verkeers kundigen zien. Wie iets wil weten over de tot standkoming van bedrijfsterreinen en woongebieden, is ook hier aan het juiste adres. Op de sectie Post en Registratie van de afdeling Administratie Openbare Werken wordt een de monstratie gegeven van tekstver werking en postregistratie. Over de wijze waarop heden ten dage het archiveren plaatsvindt, wordt informatie verstrekt. Op de sectie Financiële Admini stratie wordt informatie verstrekt over moderne registratie en kos- tenverbijzondering van Openbare Werken. Wat het gemeentelijk Grondbedrijf betreft wordt infor matie verstrekt over de ontwikke ling ’van maagdelijke grond tot moderne woonwijk’ en de wijze van vastleggen van gegevens. Over het Gemeenschappelijk An tenne Systeembedrijf wordt met betrekking tot de beleidsnotitie 1993-1997 informatie verstrekt over het programma-aanbod, de programma-uitbreiding, de vraag van wel of niet privatiseren en de tarieven. Ook over het Gouwebad ’de Sniep1 en het natuur- en recreatie schap Gouwebos wordt informatie verstrekt. Het gaat hier om ken getallen, registratie, kredietbewa king en organisatie. In de gangen vindt men verder een diapresentatie over het groen in Waddinxveen. De werkgroep Natuur- en Milieu-Educatie Wad dinxveen toont er leskisten en an der educatief materiaal. Ook kan men er kennis nemen van de groenplannen voor de komende winter. WADDINXVEEN - Aan de vooravond van het slot van de Waddinxveense Pelhrimov-week, die zaterdag 18 september van start is gegaan en duurt tot en met zaterdag 25 september, wordt er op vrijdagavond 24 september om acht uur in de Ontmoetings- kerk aan de Groensvoorde een ge zamenlijk concert gegeven door het jeugdorkest uit het Tsjechi sche Pelhrimov en het slagwerk- ensemble en de harmonie van het Waddinxveense Concordia. Het jeugdorkest is een onderdeel van de muziekschool in Pelhrimov en bestaat uit ongeveer 19 leden in de leeftijd van 13 tot en met 19 jaar. Het orkest omvat diverse muziekinstrumenten, zoals klari net, dwarsfluiten, trompetten, een trombone, een bas, tuba’s en slag werk. Deze instrumenten zijn voor de helft eigendom van de leden en voor de andere helft eigendom van de muziekschool. De leden van het jeugdorkest heb ben de afgelopen dagen al een aantal buitenconcerten in de Pas sage en in Gouda gegeven en ook een aantal binnenconcerten in het Anne Frank-centrum en in de sa menwerkingsschool voor HAVO- Atheneum. Het contact tussen Concordia en het jeugdorkest is ontstaan door dat de Stichting Vriendschaps band Waddinxveen - Pelhrimov, die de Pelhrimov-week organi seert, Concordia als ’gastgezin’ heeft gevraagd. Het jeugdorkest maakt deze week gebruik van het clubgebouw De Hoge Noot aan de J.W. Frisoweg. Zij zullen daar eten en er ook hun repetities houden. Zo is het idee ontstaan een gezamenlijk concert te geven. Vrijdagavond zal er een zeer ge varieerd programma ten gehore worden gebracht, bestaande uit Tsjechische muziekwerken en ook een Hollands muziekwerk. Het jeugdorkest en Concordia zullen afwisselend enkele muziekwerken ten gehore brengen. De toegang is gratis. Er ook een tolk aanwezig zijn. september een radio-cd-speler ontvreemd. Het portierruitje van het voertuig werd hiertoe ingesla gen. Later in de week werd getracht in te breken in een op de Berken- gaarde geparkeerde auto. Hoewel de auto werd opengebroken werd er niets weggenomen. Ook werden in de nacht van za terdag 18 september inbraken ge pleegd in twee Fiat Panda’s op de Groenezoom en de Willem de Rijkelaan. De radio-apparatuur verdween uit de voertuigen. Tot slot werd in de nacht van za terdag 18 op zondag 19 septem ber een achttal auto’s opengebro ken op de Elzenhorst (2x), Julia na van Stolberglaan (2x), Passage (lx) en Tesselschadelaan (3x). In één geval bleef het bij een poging. Uit de overige voertuigen werden een bril, gereedschap, radio-appa ratuur, drank en glasservies gesto len. Opvallend was dat de daders dit keer de voorkeur hadden voor auto’s van het type Volkwagen Golf. Men wist de portiergrendels te forceren en zo in bijna alle ge vallen toegang tot de voertuigen te krijgen. Bij een inbraak in een kelderbox aan de Tollenslaan is een com pressor en een generator ont vreemd. De diefstal is vermoede- lijk al in de periode tussen mei en augustus gepleegd maar is vanwe- waaronder brandweerwedstrijden voor kinderen van 6 tot 12 jaar (van 10.00 tot 12.30 uur); - demonstraties van materieel van de buitendienst van de dienst Openbare Werken en Bedrijven. Ook in het Warnaarplantsoen worden er door Openbare Werken en Bedrijven demonstraties gege ven. De kinderboerderij is de ge hele dag open. Langs de ingang van het Raad huisplein is er een informatie markt van de Stichting Waddinx- veens Welzijnswerk en bovendien wordt op het parkeerterrein Beu kenhof het Kleurrijk Festival - Hallo Waddinxveen gehouden. In verband met de organisatie van de Gemeentedag ’93 zal het Raadhuisplein met de omliggende parkeerterreinen de gehele dag voor alle verkeer worden afgeslo ten. Bezoekers wordt geadviseerd zoveel mogelijk te voet of op de fiets te komen. Het bedrijf Automark houdt donderdag 23 september op het parkeerterrein Groensvoorde in Waddinxveen weer een actie kenteken graveren. (Foto: Automark). WADDINXVEEN - De landelijke Gemeentedag ’93 zorgt in Waddinxveen voor veel spektakel. Heel bijzonder is dat het pu bliek zaterdag 25 september van tien tot vier uur een kijkje kan nemen in de gemeentelijke keuken. Het college van Burgemees ter en Wethouders en ook gemeenteraadsleden houden er spreekuur. Rondom het raadhuis laten de buitendienst (Openba re Werken en Bedrijven), de vrijwillige brandweer en de politie zien waartoe zij in staat zijn. Bij binnenkomst in het gemeente huis aan het Raadhuisplein wor den de bezoekers komende zater dag welkom geheten. Ze ontvan gen gelijk een programmaboekje en een oproep om elektronisch stemmen Wie dat wilt wordt ter plekke ver der wegwijs gemaakt. In de raadzaal op de begane grond in het gemeentehuis is de tentoonstelling met de historie .van en produkten uit het Tsjechi sche Pelhrimov te zien. In de trouwzaal kan men deelne men aan verkiezingen. Het bij binnenkomst ontvangen stembiljet kan op een electronische manier worden gebruikt, dus zonder rood potlood. Een videoband laat zien hoe dat in zijn werk gaat. Men kan het stemmen vervolgens zelf in de praktijk brengen. Onder het mot to ’als er nu verkiezingen zouden zijn, op wie zou u dan stemmen’ kan iedereen zijn of haar stem uit brengen op één van de plaatselij ke politieke partijen of een ’ande re partij’. Ook als men nog niet weet -op welke partij te stemmen is er een mogelijkheid dat aan te geven. Met de nieuwe stemmachines is de uitslag van deze ’proef-verkie zingen aan het eind van de Ge meentedag ’93 direct bekend. De sectie Burgerzaken van de af deling Algemene Zaken verzorgt de gehele dag een beperkte dienstverlening. Men kan nu ook eens op zaterdag een paspoort aanvragen en meenemen en uit treksels uit het bevolkingsregister verkrijgen. Een rijbewijs verlengen of aanvra gen kan helaas niet, omdat men in ’Veendam’ niet werkt op zater dag. Wel kan men zien hoe ieder een bij het Centraal Bureau Rij vaardigheidsbewijzen staat gere gistreerd. Wie een legitimatiebewijs bij zich heeft, kan zien welke gegevens de WADDINXVEEN - Maandaga vond 27 september wordt op de wijkschool St. Jozef (Kanaalweg) een inloopavond gehouden van half zeven tot acht uur. Het the ma van deze avond is het ’Lan- denproject’ dat de laatste tijd op school is uitgevoerd. Iedere groep heeft hierbij een an der land behandeld: Nederland, Frankrijk, Marokko, Spanje en Groot-Brittannië. Van deze lan den werden bijvoorbeeld de mu ziek en de eetgewoonten behan deld. Tijdens de inloopavond zijn naast alle leerlingen ook hun ouders, opa’s, oma’s, broertjes, zusjes, bu ren en alle ander belangstellenden welkom. Als speciale attractie is er om zeven uur een optreden van Spaanse flamingodanseressen op de zolder van de wijkschool. gemeente bewaart. Ook geeft de sectie Burgerzaken inzicht in de nieuwe ontwikkelingen op het ge bied van de geautomatiseerde ver zameling van persoonsgegevens. De geschiedenis van de registratie van persoonsgegevens wordt in beeld gebracht aan de hand van Burgelijke Standboeken, per soonskaarten, persoonslijsten en een videoband over de nieuwe Ge meentelijke Basisadministratie Persoonsgegevens (GBA). De sociaal raadsvrouw drs. Corrie de Bakker geeft de bezoekers een beeld van de problemen waarmee zij dagelijks wordt geconfronteerd en laat tevens zien hoe dat beeld er over de periode van een jaar uitziet. Bij de afdeling Interne Zaken kan men niet alleen zien hoe snel ie- dreen kan typen, maar ook hoe het met ieders taalvaardigheid staat. Twee leuke testjes die type rend zijn voor het werk van deze afdeling en die wellicht uitnodi gen direct door te lopen naar de afdeling Personeel en Organisatie. De afdeling Sociale Zaken infor meert de bezoekers van de Ge meentedag ’93 over de taken van de afdeling en brengt de procedu re rond een aanvraag voor bijvoor beeld bijstand in beeld. Daarnaast is er allerlei folderma teriaal over alle wettelijke regelin gen waarmee men via deze afde ling te maken kan krijgen. Het college van Burgemeester en Wethouders houdt op de eerste verdieping van het gemeentehuis tussen 10.00 en 12.00 uur een ’open’ spreekuur. Op de deuren van hun kamers kunnen de bezoe kers zien welke onderwerpen zij specifiek behartigen. Daarnaast kan men gemeentese cretaris C.A.P.M. Loose (het hoofd van het ambtelijk apparaat) en de directeuren van de dienst Openbare Werken en Bedrijven en van de sector Welzijn, Onder wijs en Sociale Zaken spreken. De verschillende politieke partij en zijn ’s middags tussen 14.00 en 16.00 uur bereikbaar in de be- stuursvleugel en de directe omge ving op de eerste verdieping. De namen van de partijen en de ge meenteraadsleden van deze partij en staan op de deuren vermeld. De afdeling Welzijn geeft inzicht in het brede taakveld. Men ziet er foto’s van de wijkgebouwen in de gemeente en men informeert er de bezoekers over het ouderenbe leid, exposities en de maandelijk se kamermuziekconcerten en over het aanvragen van subsidies. t 1

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 19