willen samen bouwen h: Omwonenden willen geen wegafsluiting Open huis In 7 Veen Advocaten SSW en Waddinxveen DANSAVOND v I lil111 GROENSVOORDE Van 't Hof pakt weer uit WIJ KRIJGEN REGELMATIG KLACHTEN van ’t hof KA Nieuwsblad Onafhankelijk Bij spoorwegovergang Zuidelijke Dwarsweg Woningbouwvereniging wil stichting worden HUIS-AAN-HUIS IN WADDINXVEEN, ZEVENHUIZEN EN MOERKAPELLE Waddinxveen biedt bloemen aan Pelhrimov WADDINXVEEN - Komende zaterdag loopt de eerste Pel- hrimov-week in Waddinxveen ten einde. Er is op die laatste dag in Waddinxveen sprake van een groot aantal activiteiten in het ge meentehuis (Gemeentedag ’93), op het parkeerterrein Beukenhof (Kleurrijk Festival - Hallo Wad dinxveen), langs de Gouwe (vrij willige brandweer) en op het be drijvenpark Coenecoop (Coeneco- oploop). Advocaat vroeg kortere gevangenisstraf gezien toestand verdachte g-A 'J WS' HARWA Bremmer r U heeft ook een nieuwe matras nodig? U bent gewaarschuwd!! Van klanten die te laat op hun werk komen. SCHOENMAKERIJ Hakken klaar terwijl u wacht Kerkweg-Oost 177 - Waddiniveen Telefoon: 01828-12012 IN DE ROZENBURCHT IN BOSKOOP zondag a.s. vanaf 20.30 uur. DANSSCHOOL NIEUWENHUIJZEN-VISSER Kom je ook? Structuur Harde confrontaties A A. K inkelcentrum H 'adeltnxveen Politie KOPEN/VERKOPEN? Voor woonhuizen in Boskoop en Waddinxveen de makelaar, vewsoov makelaardij b.v., Julianastraat 6, Waddinxveen, tel. 01828- 12309 Ha-Ra® Onderzoek Intentie Woensdag 22 september 1993 In het winkelcentrum ’de Passage’ verzorgde het jeugdorkest van de muziekschool uit het Waddinxveens burgemeester Kees van der Linden (links) met mogelijkheden behoort. De 'bemensing' van de Waddinxveense vestiging van In 't ne- Zuidkade 6 Waddmx^een Telefoon Q182C 1aüüC iedere donderdagavond koopavond een (voorlopig) bouwprogramma vastgesteld. de noodzaak om als één partij te opereren in de contacten met de gemeente over gesubsidieerde en ongesubsidieerde bouw. vestingsopgave in Waddinxveen. Dat betekent intern voortdurend Pelhrimov’s burgemeester Jan Tomdsek, na de ondertekening van de intentieverklaring in de raadzaal van het gemeentehuis aan het Raadhuisplein. (Foto: Sjaak Noteboom). Zie advertentie i elders in de krant! SCHOENEN makelaardij zuidplaslaan 432. waddinxveen telefoon 01828-18055 kantoren in gouda. alphen a/d rijn, NVM zoetermeer en waddinxveen VLOERBEDEKKING GORDIJNEN EN SLAAPCOMFORT EN ZONWERING Rijnlandstraat 4, Waddinxveen. Telefoon (01828) 16119 eekblad voor addinxveen OPLAGE 13.500 EXEMPLAREN Voor de Rotterdamse rechtbank bleek aanvankelijk dat de rappor ten van de psycholoog en de psy chiater over de verminderde toe rekeningsvatbaarheid van de ver- - A Tsjechische Pelhrimov zaterdagmiddag één van de optredens. (Foto: Sjaak Noteboom). dinxveen en Moordrecht om de Zuidelijke Dwarsweg ‘over het aanleg van alle, fysieke^ barrières spoor1 af te sluiten voor het doorgaand verkeer hebben bewoners van de Zuidelijke Dwarsweg en de Vijfde Tochtweg een belan genvereniging opgericht. Op de eerste bijeenkomst ten huize van G.H. Rijm (Zuidelijke Dwarsweg 17), waar een gezamenlij ke protestbrief werd opgesteld, kwam een 50-tal bezoekers. Het behoud van ieders zelfstan digheid is vooralsnog gegaran deerd, eveals het respect en het begrip dat moet bestaan voor el kaar eigen verantwoordelijkheden en belangen. De nieuwe samenwerking houdt in dat de beide corporaties samen naar het gemeentebestuur zullen stappen om bouwgrond, susidies en gemeentegaranties te kunnen krijgen om gezamenlijk in Zuid- plas-Extra aan de slag te kunne gaan. ‘SSW‘ en ‘Waddinxveen* stellen in de intentie-overeenkomst dat samenwerking met derden op na- der te bepalen voorwaarden tot de de kerkstraat vanavond (woens- mogelijkheden behoort. dag 22 september). met 9 jaar cel WADDINXVEEN/ROTTERDAM - De arrondissementsrecht bank in Rotterdam heeft een 38-jarige Waddinxvener vorige week vrijdag 17 september wegens moord op de 46-jarige Wad dinxvener T.J. Hofstede een onvoorwaardelijke gevangenisstraf opgelegd van 9 jaar. De politierechter achtte moord wettig en De gasten werden tussen vier en zeven uur ontvangen door mr. M.L. Groen, mr. J. Vermeulen en mevrouw mr. J.C. Quint, die aan de Waddinxveense vestiging van het advocatenkantoor zijn verbon den. In ’t Veen Advocaten, met vesti gingen in Boskoop (Valkenburger- laan), Alphen aan den Rijn (Prins Bernhardlaan) en Waddinxveen, was voor de recente verhuizing gevestigd aan de Staringlaan in Waddinxveen-Noord. Het bedrijf zette daar het advocatenkantoor van wijlen mr. D. Hoedemaeker aan de Jan Dorrekenskade-Oost voort. Aan het kantoor zijn in totaal gen advocaten verbonden. heeft al wat vertraging opgelopen. Voor het goed in Waddinxveen en de eigen regio vervullen van de taak van een sociale verhuurder acht de woningbouwverening Waddinxveen het onontkoombaar dat de eigen organisatie wordt aangepast. Hieraan liggen ook wettelijke bepalingen ten grond slag. Die aanpassingen worden groten deels ingegeven door het Besluit Beheer Sociale Huursector (BBSH), dat dit jaar van kracht is geworden. Kijkend naar de ver antwoordelijkheden, de nieuwe ta ken en produkten, de overgang van interne naar externe democra tisering en enkele andere aan dachtspunten moet de bestuurlij ke structuur veranderen, aldus ‘Waddinxveen1 in de vertrouwelij ke stukken. Zoals bericht hebben de gemeen ten Waddinxveen en Moordrecht het voornemen de spoorwegover gang in de Zuidelijke Dwarsweg bij Moordrecht af te sluiten voor doorgaand autoverkeer. Op welke wijze dat moet gaan ge beuren is nog niet bekend. Ge dacht zou kunnen worden aan fy sieke afsluiting voor autoverkeer, waarbij (brom)fietsverkeer moge lijk blijft. De onderhavige overweg zal na melijk worden voorzien van een AHOB-installatie (Automatische Halve Overweg Bomen), zo heb ben de NS officieel aan de gemee nte Moordrecht laten weten. Als gevolg daarvan zou een aanzienlij ke en ook dure reconstructie van de weg ter plaatse dienen plaats te vinden. Die wegwerkzaamheden worden eigenlijk door beide gemeentebe sturen onnodig geacht, omdat de Zuidelijke Dwarsweg een andere functie krijgt nadat de Zuidelijke Rondweg in gebruik is genomen. De weg, die nu nog te veel wordt gebruikt voor doorgaand verkeer naar en van het bedrijvenpark Co- enecoop en Waddinxveen-Zuid, krijgt dan het karakter van ont- sluitingsweg. De omwonenden zijn dan ook als direct betrokken (zowel bewoners als economisch belanghebbenden) bij elkaar geweest om zich te be- De Stichting Vriendschapsband Waddinxveen-Pelhrimov is er in geslaagd de Tsjechische ’stad met een hart’ - zoals iemand in de raadzaal opmerkte onder verwij zing naar de partnergemeente dat een centrumvoorziening nog steeds moet ontberen - onder de aandacht van een groot publiek te brengen. L - Elke dag is er tot nu toe wel iets te doen geweest dat in het teken stond van de Pelhrimov-week, waarvoor 45 inwoners van deze stad een week lang bij gastgezin nen in Waddinxveen verblijven. De Pelhrimov-week ging zater dagmorgen in de raadzaal van het gemeentehuis van start met de on- raden op een reactie .over het voornemen van de gemeenten Waddinxveen en Moordrecht. Tijdens deze bijeenkomst is una niem vastgesteld dat een afslui ting voor het autoverkeer voor al le betrokkenen onaanvaardbaar is. Alle belanghebbenden hebben het Waddinxveense gemeentebestuur dan ook van hun persoonlijke be zwaren tegen deze afsluiting op de hoogte gesteld. De bezwaren van de bewoners aan de Zuidelijke Dwarsweg en de genafweging verkeersdrukt stellen wij u voor onze wegen alleen toegankelijk te maken voor bestemmingsverkeer. WADDINXVEEN - In ’t Veen Advocaten in Waddinxveen heeft vrijdagmiddag een open huis ge houden in de nieuwe representa tieve kantoorruimte aan de Kas- tanjelaan bij de Limaweg. door BERT J. WOUDENBERG WADDINXVEEN - De woningbouwvereniging ‘Waddinxveen* is van plan op korte termijn te gaan breken met haar vereni- gingsverleden en zal zich spoedig gaan omvormen tot een snel werkende stichting. Hiervoor liggen de statutenwijzigingen gro tendeels al klaar. Op tafel van de aan de Staringlaan gevestigde corporatie ligt ook een verrassende intentie-overeenkomst om met de woningbouwvereniging ‘SSW* te gaan samenwerken voor de ontwikkeling en bouw van huizen in Zuidplas-Extra, het nieu we woonwijk met 400 huizen achter Van Leeuwen BV aan de Piasweg. In de voor dinsdagavond 28 sep tember om acht uur uitgeschre ven ledenvergadering van de wo ningbouwvereniging ‘Waddinx veen* komen beide zaken uitge breid aan de orde. De stukken over de nieuwe bestuursstructuur en de intentie-overeenkomst zijn vrijdagavond vertrouwelijk aan de ledenraadsleden toegezonden. De 'bemensing’ van de Waddinxveense vestiging van In 't Veen Advocaten aan de Kastanjelaan. Van links naar rechts mr. M.L. Groen, mr. J.C. Quint en mr. J. Vermeulen. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Tegen de plannen van de gemeenten Wad- het verleden valt het op dat bij de 5 (spoorlijnen, rijksweg A 12) de bereikbaarheid van het woon- en werkgebied is gerespecteerd. De ze bereikbaarheid moet ook nu gerespecteerd worden, temeer daar het gebied door spoorlijnen en rijksweg A 12 zich al in be paald isolement bevindt. 3. Belangenafweging. Uit mede delingen van de gemeente Wad dinxveen valt op te maken dat het voorstel tot afsluiten van de Zui delijke Dwarsweg wordt ingege ven door twee motieven, te weten de kosten die nodig zijn voor de aanpassing naar aanleiding van de voorgenomen AHOB-beveiliging door de Nederlandse Spoorwegen en het bezwaar van sluipverkeer. ‘Wij zijn niet blind voor de belan- J waar u voor staat. Als alternatieve oplossing voor de wegen alleen toegankelijk te Het sluipverkeer kan daarmee goed worden geweerd*, aldus de belangenvereniging. Voor het kostenprobleem heeft de belangenvereniging geen oplos sing. ‘Door de afsluiting wentelt u in feite het kostenprobleem af op onze buurtgemeenschap. Wij vin den dit volstrekt onrechtvaardig. Hier dient het principe ’de ver oorzaker betaalt’ te worden toege past. Dat betekent dat in feite de Nederlandse Spoorwegen hierop moeten worden aangesproken*. Overigens sluiten de bewoners niet uit dat door het uitgangspunt van bestemmingsverkeer ook de rekeningsvatbaarheid van de 38- jarige Waddinxveense dader, die de moord destijds direct heeft be kend en voor zover bekend bij zijn toenmalige bekentenis is ge bleven. Tijdens de behandeling van de moordzaak in de Rotterdamse rechtszaal werd uitgebreid en soms in harde confrontaties de noodlottige gang van zaken op die tweede maandagavond in maart omstreeks zes uur in de flat aan de Nicolaas Beetslaan in Wad dinxveen-Noord uit de doeken ge daan. Hierbij werd geen detail ge schuwd. Gebleken is dat het Waddinxveense slachtoffer met een enorme hoeveelheid messte ken om het leven is gebracht. Na het met een broodmes toedienen van bijna 60 messteken heeft de dader ook de keel van het op de grond liggende slachtoffer dicht geknepen. De man overleed kort daarop. Het ontzielde lichaam werd drie kwar tier later door de vriendin van de vermoorde man gevonden. Zij waarschuwde direct de politie. De steekpartij was het gevolg van het feit dat de verdachte niet kon verkroppen dat zijn vriendin hem voor een andere man had verla ten. Onder invloed van drank en medicijnen besloot hij de op dat moment alleen zijnde vriend van zijn ex-vriendin aan te vallen. Het werd een gruwelijk gebeuren. Hoofdredacteur: B J. Woudenberg, Peuleyen 144, 2742 EN Waddinxveen Telefoon: 01828 - 15594 Kantoor: Veldwiik v Loon Graf. Bedr. b.v„ Oranjelaan 9, 2741 EP Waddinxveen Telefoon: 01828 - 14788 Telefax: 01828 - 15637 49e Jaargang No. 02355 Mul ruimu par kuurgulugun huid dachte elkaar tegenspraken. Daarom wilde de openbare aan- klaagster eerst een andere psycho loog en een andere psychiater een nieuw onderzoek laten doen naar de geestesgesteldheid van de Waddinxvener tijdens het drama. Kortgeleden werd het hernieuwde onderzoek afgerond, waarna de rechtbank de zaak van de Wad dinxveense moord kon afronden. Uit de rechtszitting van vorige week werd duidelijk dat de Wad dinxveense verdachte geen dwangverpleging of opname in een psychiatrisch ziekenhuis bo ven het hoofd hangt. Wel wordt toegegeven dat de verdachte tij dens zijn gewelddadige daad min der toerekeningsvatbaar moet zijn geweest. Hoewel de Rotterdamse recht bank aanvankelijk neigde naar ter beschikking stelling van de staat (tbs) gaf de Waddinxvener te ken nen liever in een psychiatrisch ziekenhuis opgenomen te willen worden. Hij heeft echter 9 jaar gevangenisstraf opgelegd gekre gen. Het politiekorps Midden-Holland, dat dirct na de melding van de moord een rechercheteam van 12 man vormde, heeft begin maart de brute moord in een etmaal op gelost. De in de vroege dinsdag morgen 9 maart in zijn woning op verdenking van doodslag aange houden verdachte legde direct een volledige bekentenis af. Hij werd vrijdag 12 maart voor de of ficier van justitie geleid en zat sindsdien in voorarrest. Het broodmes waarmee de moord werd gepleegd werd door de poli tie in de omgeving van de destijds afgezette flatingang in de Vondel- wijk, waar een ook buurtonder zoek werd gehouden, aangetrof fen. Zowel de flat, waar het leven loze lichaam tót middernacht moest blijven liggen, als het trap penhuis werden minutieus afge zocht. Moord bestraft zeggen het wenselijk te vinden op dit terrein onderling te gaan sa menwerken, gelet op de volkshuis- alle plantenbakken in Pelhrimov te zullen gaan voorzien van plan ten en bloemen. overleg en afstemming en extern Na de bijeenkomst in de raadzaal, waar een tentoonstelling over de historie van Pelhrimov en de in Pelhrimov gemaakte produkten (borstels, textiel, glaswerk) wordt gehouden, ging een delegatie naar de Openbare Bibliotheek waar stantie gericht zijn op de ontwik- burgemeester Jan Tomasek een li- Ao terair boekengeschenk kreeg aan geboden. Het jeugdorkest van de muziek school in Pelhrimov was op dat moment al aan het musiceren in het winkelcentrum ‘de Passage*. Later trad door de theatergroep Sigri op met een vervaarlijk histo risch steekspel. Dit optreden wordt donderdag avond in de Passage en zaterdag op de Beukenhof herhaald. Het jeugorkest is donderdagavond nog te zien en te horen in het buurt centrum De Boog (C. Huijgen- Gouwedorp (1911) denkt dat op de ledenvergadering van 19 april 1994 de corporatie-nieuwe-stijl, die zal worden gegoten in een stichtingsvorm met een Raad van Commissarissen en met een door een directeur geleid werkappa raat, een feit kan zijn. In de komende maanden moeten daarvoor van de ledenvergadering en de ledenraad de nodige princi- pe-besluiten genomen worden. Dat zal een moeizaam proces wor den, want het strakke tijdschema Vijfde Tochtweg kunnen als volgt worden samengevat: 1. Aantasting van economische belangen voor de bedrijven. Veel bedrijven hebben aan weerskan ten van de spoorlijn grond in ge bruik. De afsluiting betekent voor deze bedrijven dat er telkens vele kilometers moet worden omgere den. Vele veldkavels worden als het ware van de huiskavels geïso leerd. Dit bezwaar geldt ook voor enkele loonwerkbedrijven die nu met grote omrijschaden worden geconfronteerd. Voor een aantal bedrijven zal dit ook blijken uit de waardedaling van het onroe rend goed als gevolg van deze af sluiting. 2. De Zuidelijke Dwarsweg en de Vijfde Tochtweg worden door de- aanpassing ten behoeve van de ze afsluiting ook in sociale zin AHON-beveiliging aanzienlijk verder geïsoleerd. Gezien vanuit goedkoper kan uitvallen. en water... alles tweemaal zo snel en grondig schoon! Voor info, bestellingen of afspraak huisparty HA-RA VAN OS DISTRIBUTEUR 01820-19633 Uit die stukken blijkt dat de sterk in verandering zijn oudste wo ningbouwvereniging in dit <oOR0ACf/v 6^ overtuigend bewezen. Of er hoger beroep tegen de uitspraak zal worden aangetekend is nog niet bekend. Twee weken eerder (donderdag 2 september) had de officier van justitie in deze bij de rechtbank aanvankelijk drie maanden aange houden zaak, moord bewezend achtend, een gevangenisstraf voor de duur van 8 jaar geëist, alsmede terbeschikkingstelling van de staat, met beval tot verpleging van overheidswege. De Waddinxveense verdachte werd tijdens de rechtszittingen bijgestaan door de Waddinxveen se advocaat mr. M.L. Groen. Hij hield in zijn pleidooi de rechtbank primair voor dat moord niet, doch doodslag wel wettig en overtui gend bewezen was. Verder pleitte hij voor een ontslag van rechtsvervolging, aangezien de verdachte ten tijde van de moord op maandag 8 maart in een flat aan de Nicolaas Beetslaan in Waddinxveen-Noord in een zoda nige geestestoestand verkeerde dat hem geen schuld aan het hem tenlastegelegde trof. Tenslotte heeft mr. Groen, voor zover de rechtbank laatstgenoemd verweer zou verwerpen (hetgeen ook is gebeurd) voor een aanzien lijk kortere gevangenisstraf van 4 jaar gepleit, zulks gelet op de de plorabele psychische en fysieke toestant van de verdachte. Waddinxveens eerste naoorlogse moordzaak, waarbij maandag 8 maart de 46-jarige Waddinxvener T.J. Hofstede om het leven kwam, zorgde in de afgelopen maanden voor veel opschudding. Uit de eerste openbare behande ling van deze rechtszaak kwam drie maanden geleden naar voren dat eerst een nieuw onderzoek no dig was naar de verminderde toe- ‘Het hebben van leden achten wij niet langer noodzakelijk. Onze aandacht dient uit te gaan naar onze bewoners*, valt er in krachti ge taal te lezen in de stukken die geschreven zijn om te komen tot een marktgerichte en professione le organisatie, die met grote slag vaardigheid aan de weg timmert. Het ligt in de bedoeling dat de woningbouwvereniging ‘Waddinx veen* bestuurd gaat worden door een stichtingsbestuur, dat be schikt over een (toezichthouden de) Raad van Commissarissen en over een directie met een werkap paraat. Voorts functioneert er een klachtencommissie en een bewo nerscommissie. Voor de werving van een part- time-directeur heeft de woning bouwvereniging zich al uitgespro ken. Op het moment dat hierover in de vorige ledenraad werd ge sproken waren de personeelsleden over dit voornemen nog niet wa ren geïnformeerd, zo blijkt uit het verslag. De opgestelde intentie-overeen komst wordt gesloten tussen de dertekening van een intentiever- ‘Vereniging Samen Sociale Wo- klaring tussen de beide gemeente- ningbouw* (SSW) en de woning- besturen, die werd ondertekend bouwvereniging ‘Waddinxveen*. door Waddinxveense burgemees- Beide corporaties willen de han- ter C.M. van der Linden en den ineen slaan omdat binnen de Pelhrimov’s burgemeester Jan To- gemeentegrenzen diverse bouwlo- masek. katies zullen ontstaan. Voor Zuid- De burgemeester uit Tsjechië is plas-Extra heeft de gemeente al dinsdag weer naar zijn land terug gegaan, boordevol indrukken, maar ook met Waddinnxveense De twee woningbouverenigingen geschenken. Tot die geschenken behoort ook de toezegging van zijn Waddinxveense collega om De samenwerking zal in eerste in- keling en de realisering van een concreet bouwplan voor het ge bied Zuidplas-Extra (1990). Die zal vervolgens - in geval van we derzijdse tevredenheid - geconti nueerd worden voor wat betreft woningmarktonderzoek, voorraad beheer en overige planontwikke- ling in Waddinxveen. Als de samenwerking vruchtbaar en plezierig verloopt zit er mis schien meer in het vat. Om die reden willen SSW en Waddinx veen thans volstaan met een sum miere vastlegging van hun yoorne- v men tot (verdere) samenwerking slaan) en vrijdagavond in een ge en de afspraken, die ze tot nu toe zamenlijk optreden met de har- hebben gemaakt. monie Concordia in de Ontmoe- tingskerk (Groensvoorde). Het Waddinxveense bedrijfsleven en dat van Pelhrimov hebben el kaar maandag de gehele middag ontmoet. Er werden diverse be drijven bezocht. De rondtoer werd afgesloten in restaurant Bi belot aan de Limaweg. Deze week waren en zijn er nog andere ontvangsten, zoals de bij eenkomst met gemeenteraadsle den op maandagavond, de ont- moetingsavond in de samenwer kingsschool voor HAVO-Athe- neum (samen met leerlingen uit Pelhrimov) op dinsdagavond en het bezoek aan het centrum voor kunstzinige vorming Kreater aan ïi

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 1