oorsprong weegweg Burgemeester start loop Winterdijk is van PROEF ZELF VOOR f 12,50 Politie toont materiaal, grafdelven in Warnaarplantsoen Zaterdag Coenecooploop &L//T c 172168 Sleutel- uitreiking Perkstraat .9 - I I I I I I 1“ I MOTORRIJLES? I 5 Historisch pad loopt van Brugweg naar Gouda Collecte van Nierstichting Actie ’Boeren planten bomen’ van start Orgelconcert Jan Bonefaas in Zoetermeer Molenviergang deren georganiseerd. Voor ouders Zevenhuizen in floodlight ja leuk** Maar dan wel b'jeen KNMV-instrukteur! Rijn en Gouwe Kruidige sferen in De Hoeksteen RTW-uitzending Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt GEDIPLOMEERD 8 Passage Parkeerterrein 25 jaar Prevent ie Achterzijde Gouwe Heen en terug Westzijde Warnaarplantsoen Groen platteland Kwaliteit Restanten Beukenhof Voorplein Rja, ik wil graag geheel vrijblijvend een proefabonT nement van vier weken voor f 12,50. Ik ontvang dan I Rijn en Gouwe 's ochtends vóór zevenen in de bus. Ik wacht met betalen tot ik bericht heb ontvangen. '7- i’7’ Pagina 23 Woensdag 22 september 1993 Weekblad voor Waddinxveen band tussen Waddinxveen en het niseerd. I een bekend en onmisbaar element Vink en Zn BV uit Moordrecht. M/V* RUSCHOOt Telefoon (voor controle op bezorging): ’doorhalen wat met van toepassing is. Spectaculair programma van vrijwillige brandweer Landschap). ven en stimuleren van voorlich ting over orgaandonatie, de on dersteuning van orgaandona ties in ziekenhuizen en finan ciering van wetenschappelijk onderzoek op transplantatie- terrein. lend en actief positie in. ’s Och tends komt de jeugd aan bod en ’s is er gelegenheid tot het bekijken van het gebouw. Tevens is er een videopresentatie. In het kader van de Pelhrimov- week worden in het winkelcen- van en BV. Het hele bouwplan is ontworpen ZOETERMEER - Zaterdagavond 1 i 9 I MOTORRIJ INSTRUKTE.UR I was bijvorbeeld de ’Winterdijk’ in de polder Bloemendaal ten noor den van Gouda. Deze polder kreeg in 1331 het recht ’water- ganck of weteringen’ te graven van Waddinxveen naar Holland- sche IJssel. De naam ’Winterdijk’ betekent waarschijnlijk dat deze 's winters, als het land onder wa ter stond, nog begaanbaar was. vangende behandeling. Jaar lijks komen er ongeveer 900 nieuwe patiënten bij. Dankzij de uitvinding van de kunstnier in de jaren veertig door de Nederlandse professor Willem Kolff, kan iemand zon der nierfunctie in leven blijven. De Nierstichting is in 1968 op gericht om levens te kunnen redden. Een kwart eeuw later is mede dankzij de Nierstichting voor iedereen een nierfunctie-ver- vangende behandeling mogelijk (dialyse of niertransplantatie). Bij dialyse wordt het bloed kunstmatig gezuiverd via een kunstnier (hemodialyse) of via bet buikvlies (peritoneale dialy se). Dialyse is tijdrovend en kan toch slechts 15 procent van de normale zuivering overnemen. Een nieuwe nier is de beste be handeling voor een dialysepati- ent. Met één nier kan men weer een redelijk normaal le ven leiden. De Nierstichting zet zich in voor vergroting van het aantal donomieren en niertransplan taties. Zij doet dit door bet ge- Op het parkeerterrein aan de noordzijde van het raadhuis staat materieel opgesteld van de bui tendienst van de gemeentelijke dienst Openbare Werken en Be drijven. Men ziet er onder andere materi eel voor de gladheidsbestrijding, een huisvuilauto met minicontai- nerbelading en de nieuwe veegau- to. Er wordt daat ook allerlei infor matie gegeven over gescheiden in zameling van afval en klein che misch afval. GOUDA/WADDINXVEEN - Eigenlijk is de Winterdijk, het smalle voetgangers- en fietspad van de Brugweg naar Gouda, een 14e eeuwse histo rische ’weegweg’ (jaagpad) met alle kenmerken van een tiendweg. Vroeger waren er in de Goudse streek diverse tiendwegen, zo hebben Philip Bolhuis en Mineke Doorman in een artikel in het kwartaal blad van de Stichting Het Zuidhollands Landschap aan de vergetelheid weten te ont rukken. Hierbij schenken ze ook aandacht aan de Waddinx- veense Winterdijk. In het landelijk gebied van Mid- den-Holland komen we veel tiend wegen tegen. Het zijn over het al gemeen heel lange, rechttoe rech taan lopende smalle wegen met aan beide zijden een brede water gang, die dwars op de overkave- lingsstructuur ligt. Op kaarten is te zien hoe ze het platteland door kruisen. In de Middeleeuwen - de tijd van de ontginningen van de venen in Zuid-Holland - waren deze wegen van levensbelang voor de samenle ving. Vervoer over water was toen de enige mogelijkheid om voedsel bij de bevolking te brengen. Waar komt de naam Tiendweg vandaan en waarvoor werden deze oude landweggetjes gebruikt? In historische archieven worden ver- schillende verklaringen voor de twaalf uur verzorgd door de Gere- naam gegeven. Heeft de naam formeerde Kerk (Vrijgemaakt) van Waddinxveen. Deze RTW-uitzending biedt het volgende programma: 9.00-09.30 uur: Bijbelverhaal voor de kinde ren; 9.30-10.35 uur: Kerkdienst, opgenomen in de morgendienst van zondag 19 september, voor- WADDINXVEEN - De wekelijk se kerkuitzending van de lokale RTW-radio wordt zondagmorgen 26 september tussen negen en tenbureau Treffers en 1 (Middelburgseweg) en is gereali- WADDINXVEEN - Eens per jaar, dit keer in de week van maandag 27 september tot en met zaterdag 2 oktober, houdt de Nierstichting haar nationale collecteweek. In het gehele land wordt huis-aan-huis door 60.000 collectanten geld inge zameld voor de. Nierstichting. Ook in Waddinxveen wordt ge collecteerd. Deze jaarlijkse collecte is een belangrijke inkomstenbron voor de Nierstichting. Vorig jaar was de opbrengst van de collecte ruim vijf en een half miljoen gulden. Ook dit haar hoopt de Nierstichting dit be drag te ontvangen. Mede dankzij deze opbrengst wordt wetenschappelijk onder zoek geflnancieerd, worden be handelmethoden verbeterd en wordt individuele hulp verleend aan de nierpatiënt. Iedere gift in de collectebus, maar ook op giro 388.000 is zeer welkom. De Nierstichting bestaat dit jaar 25 jaar. Reden om extra aandacht te vragen voor de nierproblematiek. Ook anno 1993 is er nog veel werk te verzetten voor nierpatiënten. In Nederland leven 7.000 men sen die hun leven te danken hebben aan een nierfunctie-ver- Een nieuw aandachtsgebied voor de Nierstichting is pre ventie. Tijdige signalering van een nieraandoening vindt de Nierstichting van groot belang. In een aantal gevallen kan hierdoor de achteruitgang van de nierfunctie worden ver traagd, of zelfs gestopt wor den. Door het geven van voorlich ting, het organiseren van on derwijsprogramma’s voor (huis)artsen en het financiëren van wetenschappelijk onder zoek over de werking van de nieren en het ontstaan van nierziektes wil de Nierstichting trachten te voorkomen dat mensen door een nieraandoe ning moeten gaan dialyseren of een niertransplantaties moeten ondergaan. De jaarlijkse collecte van de Nierstichting in Waddinxveen beveel ik u van harte aan. G. SIEMONS, voorzitter van de Nierstichting in Waddinxveen. Voor het jagen of wegen worden de tiendwegen al heel lang niet meer gebruikt. De voortdurende ontwatering had tot gevolg dat men goederen over land kon ver voeren. Sindsdien werden deze wegen in geplant met knotwilgjes. Het hout kon voor hennepteelt of op de boerderij gebruikt worden. Nu plant men polderwegen weer in omdat de boeren uit ervaring we ten dat de wortels van een knot wilg de weg bij elkaar houden. Opvallend is dat tiendwegen zich over enorme afstanden konden uitstrekken. Zo liep de ’Kort Tiendweg’ (kort was hij dus niet) van Gouda over Haastrecht hele maal naar Utrecht ten zuiden van de IJssel. Helaas zijn in onze tijd van ’ruim telijke ordening’ grote stukken van deze historische verbindingen opgeslokt door stadsuitbreiding, onder het spoor verdwenen of ten- politiemotor, een milieu-auto en een commandowagen opgesteld. Op de politiemotor kunnen de kinderen zich op gezette tijden la ten fotograferen. Ook kunnen de bezoekers ter plekke hun vinger afdrukken laten nemen. Verder laat men zien wat er ge beurt als men de politie via het bekende alarmnummer 06-11 belt. minste geasfalteerd. Slechts een enkele is door de plannenmakers over het hoofd ge zien. Zo ligt er nog een karakte ristieke Tiendweg tussen Gouda en Haastrecht. Deze loopt, tussen IJssel en spoorlijn, dwars door de weilanden. Bijna zou er in het kader van het Provinciaal Fietspadenplan een geasfalteerd fietspad overheen ge legd worden. Nu is het (in een an der kadereen onverhard wandel- Aan de achterzijde van het raad huis staat het veelal spiksplinter nieuwe materieel van de vrijwilli ge brandweer opgesteld. Het be treft hier de klussenwagen, een spuit, het duikvoertuig en het reddingsvoertuig. Brandweerlieden demonstreren het publiek hoe het materiaal in deze wagens gebruikt wordt. Ook de personeelsvereniging van de brandweer is present. Langs de Gouwe neemt de Wad- dinxveense brandweer beeldbepa- GOUDA - De in Gouda gevestig de Stichting Natuur- en Land schapsbeheer Zuid-Holland (NLB) start dit najaar met de ac tie ’Boeren planten bomen’. De campagne is bedoeld om boeren en andere bewoners van het Zuid- hollandse platteland te stimuleren struiken en bomen aan te planten. Via de actie ’Boeren planten bo men’ kunnen zij tegen zeer lage prijzen plantmateriaal en bescher- mingsmaterialen bestellen bij de Stichting Natuur- en Landschaps beheer Zuid-Holland. In Utrecht loopt de actie ’Boeren planten bomen’ al zes jaar zeer succesvol via het Stichts Land schapsbeheer. In de afgelopen ja ren hebben in Utrecht ruim 500 grondeigenaren 75.000 bomen en struiken aangeplant. Nu wordt de actie ook uitgebreid naar Zuid- Holland. het gebied voor de mens toegan kelijk te maken. Het land was in die tijd (13e, 14e eeuw) te drassig om er goederen over te kunnen vervoeren. Dat moest over het water gebeuren. De ontsluitingskanalen moesten dus breed genoeg zijn om er met bootjes doorheen te kunnen, maar ook weer niet zó breed, dat ge bruik van roeispanen mogelijk was. Brede watergangen vangen name lijk veel wind en dat veroorzaakt afslag. Men bewoog de bootjes vooruit door te ’weegen’ of te ’ja gen’. Bij het ’weegen’ liep men over de over met een lange stok het bootje voort te duwen. Minder vermoeiend was het ja gen, waarbij het bootje aan een touw door een mens of dier voort getrokken werd. Er was dus een begaanbaar pad langs de wetering nodig. Dergelijke paden lagen er al op de grens tussen twee ontginnings- blokken: de achterkaden gelegen tussen twee brede afvoersloten. Maar in het geval dat de boeren geen gebruik zouden kunnen ma ken van zo’n blokgrens, moesten zij dwars door de polder een pad aanleggen. Zou dit op de oever van een afwa teringskanaal gelegd worden, dan moesten alle sloten die erin uit monden overbrugd worden, omdat anders de waterafvoer belemmerd werd. Om de kosten voor de bouw van zoveel bruggen uit te sparen, bedacht men iets anders. Men groef twee kanalen naast el kaar en wierp daartussen een wal op. Deze wal werd jaag- of weeg- pad en in het rivierengebied ’Tiendweg’ genoemd. Vanaf deze wal kon de vracht over het ene kanaal heen en over het andere te rug worden gevaren. Belangrijkste onderdeel van de Coenecooploop is de om tien voor half drie van start gaande 10 km KNAU-wegwedstrijd en de pres- tatielopen over 1,5 km (voor kin deren gratis, start 12.30 uur), 5 km (nieuwe afstand, 12.50 uur), 10 km (14.20 uur), 15 km (14.20 uur), 20 km (14.20 uur) en over 21,1 km (halve marathon, 14.20 uur). De klassen waarin kan worden deelgenomen zijn kinderen, senio ren heren en dames en veteranen dames (1 klasse) en heren (2 klas sen). Per categorie is er voor iede re winnaar een beker beschikbaar. De nummers twee en drie ontvan gen een medaille. Voor de KNAU-wedstrijd zijn geldprijzen uitgeloofd. Onder alle deelnemers aan de prestatielopen wordt als hoofdprijs een ballon vaart (zelfde middag om half vijf) verloot. Met de startnummers zijn er ook nog andere prijzen te win nen. De inschrijving (die al om elf uur start) en de kleedruimtes zijn dit maal bij drukkerij Twigt BV. het 10 km-parcoursrecord is bij de heren in handen van Tonni Dirks (l (29.05) en bij de dames bij Carli- De politie van het district IJssel en Gouwe gaat aan de westzijde van het raadhuis in op de nieuwe politie-organisatie. Er wordt ook uitleg gegeven over nieuwe struc tuur en werkwijzen. Het publiek krijgt ook het nieuwe wagenpark van de politie zien. Er staat een surveillancevoertuig, een 15.00 uur - Redding van perso nen uit de Gouwe. 15.30 uur - activiteiten van de brandweer door het blussen van een grote brand. WADDINXVEEN - De eerste contactavopd in dit seizoen van de Nederlandse Christenvrouwen- bond (NCVB) in Waddinxveen stond vorige week woensdagavond 15 september in De Hoeksteen in het teken van kruiden en specerij en. In nauwe samenwerking met Keurslager De Bas (Zuidplaslaan) presenteerde het Rotterdamse be drijf Verstegen Specerijen een programma over de groei en bloei van verschillende kruiden en spe cerijen. Ruim 50 enthousiaste leden van de NCVB zagen videobeelden uit Sri Lanka (kaneel), Indonesië (pe per, nootmuskaat, foelie en kruid nagelen), Canada (mosterdzaad), Verenigde Staten (knoflook), Spanje (saffraan) en India met haar relatie tot de kerry. Verstegen’s pr-manager Ton Lin deman voorzag de beelden van commentaar en informeerde de aanwezige dames over het beoor delen van de juiste kwaliteit van kruiden en specerijen. Al vroeg in de avond rook de ver gaderzaal naar heerlijke oriëntaal se geuren en konden de dames met eigen zintuigen de verschil lende produkten zien en ruiken. Centraal in de zaal stond een pro- duktieshow opgesteld van Verstegen’s Slagers Produkten- range, waar na afloop van de bij eenkomst een levendige verkoop ontstond van de produkten. Keurslager De Bas manifesteerde zijn vakmanschap door het serve ren van heerlijke grillworst, lever worst en gebraden snackballetjes uit eigen produktiekeuken. Tevens maakte hij van de gele genheid gebruik de dames een Keurslager-zegelkaart te overhan digen, waar de eerste 20 zegels voor rekening zijn van Keurslager De Bas. Presidente mevrouw P. Lugthart kan met haar leden te rugkijken op een uiterst informa tieve en smakelijke eerste contact- avond van het nieuwe seizoen. WADDINXVEEN - In Waddinxveen wordt zaterdagmiddag 25 september voor de vijfde maal door de Waddinxveense schaats vereniging De Gouwe Streek de Coenecooploop gehouden op en om het bedrijvenpark in Waddinxveen-Zuid. Het startschot wordt gelost door Waddinxveens burgemeeester C.M. van der Linden. Er worden die middag op tegen de 1.000 lopers voor de zeven afstanden gerekend. trum ’de Passage’ optredens door het jeugdorkest en theatergroep - Afsluiting van de Sigri uit Pelhrimov verzorgd. i j De passage.wjn|cejjers haken met diverse activiteiten ook in op de week die wordt gehouden ter on dersteuning van de vriendschaps- In het Warnaarplantsoen, waar de f'tyTchische Pelhrimov. kinderboerderij de gehele dag voor het publiek geopend is, kan Coenecoop men demonstraties zien van middags laat de brandweer zelf boomverzorging, maaiwerk en Op en rond het bedrijvenpark Co- zien waar men toe in staat is. sportveldtechniek. enecoop wordt voor de vijfde Het programma ziet er ongeveer ln alle openheid wordt hier door maa* door de Waddinxveense zo uit: de gemeentelijke Dienst Ópenba- schaatsvereniging De Gouwe 10.00-12.00 uur - Programma re Werken en Bedrijven ook de Streek de Coenecooploop georga- voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar. De deelname is gratis. Elk deelnemend kind ontvangt een leuke attentie. Er worden wed strijden gehouden in de leeftijds categorieën: 6-8, 8-10 en 10-12 jaar. Voor de winnaar in elke cate gorie is er een leuke prijs. Na af loop van deze wedstrijden zijn er nog wedstrijdjes tussen vader en zoon en moeder en dochter. 14.00 uur - Reddingswerkzaam heden uit auto’s die op elkaar zijn gebotst of in brand staan. Tijdens de aktie kan tegen zeer lage prijzen een uitgebreid assor timent struiken en bomen worden besteld. Knotbomen langs perce len, leilinden om de boerderij, hoogstamvruchten in een boom gaard, inheemse sierbomen en - struiken op het erf, jonge boom pjes op een niet-gebruikt stukje grond: op deze wijze kan de eigen boerderij aanzienlijk verfraaid worden èn tevens het aangezicht van de omgeving. Het door de Stichting Natuur- en Landschapsbeheer Zuid-Holland geleverde plantmateriaal is van uitstekende kwaliteit. Het is gega randeerd ziektevrij en wordt be trokken van gerenommeerde kwe kers. Bovendien worden de bestellingen gratis aan huis geleverd. De Stichting Natuur- en Landschaps- beheeer Zuid-Holland zorgt ook voor goede instructies voor de aanplant, verzorging en bescher ming. Bewoners van het Zuidhollandse landelijke gebied kunnen gratis het boekje ’Boeren planten bo men’ met het complete assorti ment aanvragen bij de Stichting NLB. In het boekje staat een uitgebrei de beschrijving van de struik- en boomsoorten met voor elke soort een vermelding van bodemeisen, toepassings- en gebruiksmogelijk heden en de betekenis voor na tuur en landschap. Met het bijbe horende bestelformulier kan tot drie maal in het winterseizoen be steld worden. Het boekje ’Boeren planten bo men’ is aan te vragen bij de Sti- chitng Natuur- en Landschapsbe heer Zuid-Holland, Postbus 558, 2800 AN Gouda, tel. 01820-24500. Krimpenerwaard werden ze ’Tiendwegen’ genoemd. Zeker heid over de oorsprong van de naam is er dus niet. Over de aan leg en het gebruik is meer be kend. Voor de ontginning van het veen groef men afwateringskanalen. Deze waterwegen moesten echter ook gebruikt kunnen worden om pad geworden. Deze weg begint in het centrum van Gouda, waar hij overgaat in een smal straatje ’Achter de UCIl 11W1 ut K1UMtll„a6v.., Kerk’. Verderop, voorbij de plaats tankautospuit, het duikvoertuig waar de Tiendwegspoort heeft ge staan, Willigensweg. Achter Lisa’s Hoeve heet hij weer Tiend weg. Andere Tiendwegen zijn de al Z<fn weegpad uit de 14e eeuw eerder genoemde ’Kort Tiendweg’ ten zuiden van de IJssel in de richting van Haastrecht. Verschil lende delen hiervan worden door boeren gebruikt om op hun land te komen. Vroeger zal er wel een verbinding zijn geweest met de Gouderakse Tiendweg. Deze is grotendeels ge asfalteerd en wordt intensief ge bruikt. Middelblokboezem, Stol- wijkseboezem en Kattendijksblok- boezem van Het Zuidhollands Landschap grenzen hieraan. Een weggetje dat door de tand des tijds geheel verbrokkeld is en zelfs op sommige plaatsen geheel verdwenen, is de Tiendweg vanuit Gouda die bij ’Onder de Boom pjes’ naar Moordrecht gaat. Deze is onderbroken door de erste en tweede Moordrechtse Tiend weg. Met de toekomstige uitbrei ding van Gouda zal waarschijnlijk een deel weer in gebruik worden genomen. Het grootste deel van deze weg door de Zuidplaspolder is er jammer genoeg niet meer. De eerder genoemde ’Winterdijk’ is nog in het stadsplan te vinden. Aan het einde van deze weg zien we een kort stukje, zoals het er vroeger waarschijnlijk heeft uit gezien. Aan de andere kant van de nieu we spoordijk is ook nog een klein deel te vinden: een bruggetje en een balustrade onder de oude spoorbrug en zelfs overblijfselen van een oud draaibruggetje. Nadat het onder rijksweg A12 te voorschijn komt, loopt het zeer smalle weggetje, ternauwernood geschikt om elkaar te passeren, door de weilanden van de polder Bloemendaal naar Waddinxveen. Een andere weg die naar het noor den loopt in het verlengde van de Kleiweg in Gouda, is de Bloemen- daalseweg. Een weggetje met een lange historie, dat voor alle ver keer is afgesloten. Het heeft ook de kenmerken van een Tiendweg. Het is onbegrijpelijk dat er zo weinig onderzoek is gedaan naar de achtergrond van deze land schapselementen. Een wandeling over oude Tiendwegen geeft je in ieder geval een Middeleeuws ge voel en met een beetje fantasie kun je boeren zien zwoegen om hun meesters met goederen te be hagen. half acht ’s avonds ontstoken en zal ongeveer elf uur worden ge- doofd. De molens van de Zevenhuizense 22 eengezinswoningen, waaronder Tweemanspolder zijn voor velen in het landschap langs de Rotte. Om het molencomplex ook voor de toekomst te behouden is voor deze molens een Vriendenstich ting opgericht. Door middel van iets te maken met het ’tiend recht’, een nog uit de Romeinse tijd stammend zakelijk recht van de landeigenaar of de kerk om een tiende deel van de opbrengst van het land te heffen? Of is ’Tiend’ een verbastering van ’Tij- __ten’(omtrekken, sleuren)? ganger is ds. J.P.C. Simpelaar te Op een kaart uit 1664 van de uur: J uur: uur: hangen in de etalage daar gekocht worden. Tijdens de Gemeentedag ’93 zijn g< er in Waddinxveen overigens nog Si een groot aantal andere activitei ten. Op het parkeerterrein Beukenhof Kerk zal worden gegeven door wordt door de Kerngroep Ontwik- Ronald de Jong, de vaste organist kelingssamenwerking Waddinx- van de Oude Kerk, op zaterdag veen en de Stichting Vluchtelin- 30 oktober. Tijdens dit speciale genwerk Waddinxveen en omge- improvisatieconcert wordt ook ving het Kleurrijk Festival - Hallo zijn nieuwste cd aan het publiek Waddinxveen gehouden. gepresenteerd. Het Humanitas-kinderdagverblijf De Boemel is van 9.30 tot 13.00 uur voor het publiek geopend. Er worden daar activiteiten voor kin- ZEVENHUIZEN - Op initiatief van de bewoners en molenaars van de Molenviergang in de Twee manspolder in Zevenhuizen zullen de vier molens de avonden van woensdag 22 tot en met zaterdag 25 september in het floodlight worden gezet. Bij gunstige weers omstandigheden zullen de molens ook een avond in bedrijf gesteld worden. De molenaars van de molens heb ben het initiatief genomen de mo lens te verlichten om het bijzon- ZEVENHUIZEN - Vorige week dere karakter ervan extra onder donderdag 16 september was de de aandacht te brengen. Ervarin- sleuteluitreiking van de vijf socia- gen elders hebben geleerd dat le koopwoningen aan de Perk- verlichte molens veel (hobby) fo- straat in de wijk Swanla in Zeven- tografen op de been brengen. De huizen. Deze officiële handeling verlichting wordt deze dagen rond werd verricht door wethouder M. Zijderhand. De vijf eensgezinswoningen ma ken deel uit van een complex van en Harms (33.33). De KNAU-wedstrijd begint op Coenecoop en voert verder over de Kanaaldijk, Zuidelijke Dwars weg, fietspad langs de A 12, Tweede Bloksweg, Sniepweg, Ka naaldijk, Zuidelijke Dwarsweg en Coenecoop. De heren strijden om de bokaal van Hoogwerff Eikelen- boorn, die zal worden uitgereikt door directeur Maarten Scheffers. Voor de deelnemers staat gratis een massageteam van zes perso nen onder leiding van fysiothera peute Jonet Warmenhoven klaar. De catyering wordt verzorgd van uit een zelf aangekochte tent van 6 bij 12 meter, die op de groen strook bij de finish wordt neerge zet. Bij de organisatie zijn 80 tot 90 vrijwilligers betrokken. De lustrum-Coenecooploop, waar van het parcours is voorzien van afstandbordjes en verf ten onderweg, wordt mogelijk ge maakt door de hoofdsponsors Drukkerij A-Twee, Van Noort Transporten en Verhuizingen en door het kleurenlaboratorium Hoogwerff Eikelenboom BV. Voorts is er nog een tiental sub- sponsors^ demonstraties zien maaiwerk sportveldtechniek. In alle openheid wordt hier door de gemeentelijke Dienst Openba re Werken en f 'j grafdelfapparatuur getoond. Tussen het gemeentehuis en het Warnaarplantsoen kunnen voet gangers een bomenroute volgen. Het programmaboekje bevat een beschrijving van de bomen die men op dat tochtje dan tegen komt. Schminken 25 september om acht uur zal de In het raadhuis kunnen kinderen organist Jan Bonefaas een orgel- in de kantine op de tweede ver- concert geven op het Lohmann- dieping zaterdag 25 september orgel van de Oude Kerk in Zoe- tussen 10.00 en 12.00 uur en tus- termeer. Op het programma staan sen 14.00 en 16.00 uur meedoen werken van Bach, Mendelssohn aan een kleurwedstrijd of zich en Bonefaas. De toegangsprijs van door een professioneel schmink- het concert bedraagt ƒ6,-. team laten schminken. Jan Bonefaas is als vaste organist De ouders krijgen waarschijnlijk verbonden aan de Grote Kerk in een totaal ander kind terug dan ze Gorinchem. Hij heeft nog les ge- gebracht hebben. had van Feike Asma, die hem al vroeg attendeerde op zijn bijzon- rOlOgrajie dere improvisatietalent. Tijdens Door fotozaak Intercolor De Rooy het concert in Zoetermeer zal Jan aan de Kerkweg-Oost worden de Bonefaas dan ook een improvisa- gehele dag foto’s gemaakt. Foto’s t'e ten beste geven. van ouders en hun kinderen (bij- Het programma, dat hij zal spe- voorbeeld bij de jeugdbrandweer- len, luidt als volgt: Fantasie over wedstrijden of op de politiemotor) spalm 105 van de concertgever, hangen in de etalage en kunnen Preludium en fuga in b kleine terts van J.S. Bach, Prelude, fu- ;ue et variation van C. Franck, Sonate no. 3 van Mendelssohn, Andantino en Intermezzo van L. Vierne en tot slot een improvisa tie. Het volgende concert in de Oude Bodegraven; 10.35-11.15 Kerkmuziek; 11.15-11.30 Poëzierubriek; 11.30-12.00 Gospelrubriek. De volgende lokale radiouitzen- ding van de Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt) zal zijn op zondag 31 oktober. Dan zal het onder werp ’Hervormingsdag’ centraal staan. 9 sociale huurwoningen en 8 vrije sector koopwoningen. De 9 huur woningen zijn reeds opgeleverd en de 8 vrije sector woningen zul len binnenkort worden opgele verd. De vijf sociale koopwoningen zijn het aantrekken van sponsors wor- gebouwd in opdracht van woning- den gelden ingezameld voor bij- bouwvereniging SSW uit Wad- zondere projecten die het gewone dinxveen en verkocht door Per- onderhoud te boven gaan. dijk Makelaardij BV. De 9 vrije De bewoners en molenaars zijn sectorkoopwoningen zijn namens blij met dit initiatief en willen Vink Ontwikkeling uit Moor- hun erkentelijkheid mede op deze drecht gebouwd en eveneens ver- wijze tot uitdrukking brengen, kocht door Perdijk Makelaardij Vanwege het feit dat de molens permanent bewoond zijn dienen bezoekers er rekening mee te hou- door het Waddinxveense architec- den dat bezichtiging van het inte- —1- T.-rrp0)gar rieur niet mogelijk is. j-Indien het initiatief aanslaat is het seerd door bouwbedrijf Frans niet uitgesloten dat het een ander jaar herhaald zal worden. WADDINXVEEN - De eerste Gemeentedag ’93 waaraan door Waddinxveene wordt meegedaan kent zaterdag 25 september ook allerlei activiteiten in de open lucht op het Raadhuisplein (Stichting Waddinxveens Welzijnswerk), langs de Gouwe (vrij willige brandweer), in het Warnaarplantsoen (openbare Werken en Bedrijven), op het parkeerterrein Beukenhof (Kleurrijk Festi val - Hallo Waddinxveen) en op het bedrijvenpark Coenecoop (Coenecooploop). De Stichting Waddinxveens Wel zijnswerk houdt langs de ingang naar het Raadhuisplein een infor matiemarkt. Hier worden instellingen in de ge legenheid gesteld om hun activi teitenaanbod te presenteren en te- In de loop der jaren heeft de Winterdijk in Waddinxveen zich aangepast aan de maatschappe- vens om vrijwilligers te werven. lijke veranderingen. Het weggetje hangt aan de binnenzijde van het viaduct onder rijksweg A 12 Gebruikers van de Belbus kunnen (Utrecht-Den Haag) en gaat over een voormalig draaibruggetje langs de kantoorgebouwen in de gratis van en naar de informatie- Goudse Poort door een park richting Brugweg in Waddinxveen. (Tekening: Het Zuidhollands markt worden vervoerd. Op het voorplein voor het raad huis wordenm op verschillende tijden culturele demonstraties verzorgd door groepen uit Pel hrimov. Zo zal er een jeugdorkest optre den en zal er een historische situ atie door de theatergroep Sigri worden nagespeeld. Deze demonstraties zijn zaterdag 25 september ook op andere loka- ties te zien. Naam: Adres: I Postcode/woonplaats: ■frissingspos- mogelijk ge- I Bon in open envelop, I zonder postzegel. zenden naar: Rijn en Gouwe, I Antwoordnummer 10008 2400 VB Alphen aan den Rijn

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 23