Vox Jubilans presenteert cd groot multi cultureel feest Piet Vlasveld richt Democraten 2000 op Festival wordt Dominee kreeg als eerste ’Vox’-cd Uitbreiding advocatenkantoor JL Programma Kleurrijk Festival Open dag bij WZHO Kleding- beurs in Zevenhuizen Van ’t Hof verhuurt voor SSW WADDINXVEEN - Binnenkort zullen de Waddinxveense woning bouwvereniging Samen Sociale Woningbouw (met als beheersor ganisatie de Stichting Samenwer kende Woningbouwcorporaties SSW) en makelaardij Van *t Hof (Zuidplaslaan) gaan samenwerken bij de verhuur van een complex woningen van de SSW in Wad dinxveen. Fietsen gestolen WADDINXVEEN - In Waddinx veen werd in de afgelopen week weer een aantal fietsen gestolen. Vanaf het NS-station Waddinx- veen-Noord verdween een rode Raleigh Mustang Sis herenfiets (ATB-model), vanaf de Peppel- horst een blauwe Juncker heren fiets, vanaf de Wilgenhorst een bruine Batavus herenfiets en van af de Passage een grijze Excellent damesfiets. in AF-centrum Indash radio/CD speler Open Cirkel met Gert v.d. Bos óp. O ft! Begroetings- avond ds. C.D. Zonnenberg Nieuwe trainster bij TOOS-gym Activiteiten om ’’wakker te blijven I PROFITEER NU I voor... Sony CDX-5I80RDS van Fl. 1099,- Podium Concerten Pagina 27 Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 22 september 1993 De nieuwe cd van de Hervormde Gemengde Zangvereniging Hallo SONY In Reeuwijk is advocaat, procureur en belastingkundige mr. Rein T. Terpstra een samenwer- 449.- 599.. Afneembaar front Radio Data System 7 2x25 of4 x 9 Watt 7 I Bit D/A omzetters 7 Walkman input Het Hallo KENWOOD /KRC-230N KRC-353 KRC-953 J XR 4350 XR 5350 /XRU55O CDX-U300 Vox Jubilans werd door voorzitter Piet Burger uitgereikt aan ds. C.D. Zonnenberg (rechts) en dirigent Pieter Stolk (links). (Foto: Jan Oskam). nü voor.... 389,- 499,- 1299,- beidsrecht en het opstellen en be oordelen van contracten en alge mene voorwaarden. Het cliëntenbestand bestaat voor namelijk uit ondernemingen, ver spreid over heel Nederland. De praktijk is gevestigd aan de Fok- kerstraat 22 te Reeuwijk en is tij dens kantooruren te bereiken on der telefoonnummer 01829-5300. Het telefaxnummer is 01829-6645. 599.- 1499- 399,- 169,- 149.- 319,- 599.- 259.- 229.- 469.- 'lot de optredenden op dinxveen behoort ook de F Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking Waddinxveen - Noïda Hootsmans). De beide advocaten richten zich op de algemene commerciële praktijk en houden zich onder meer bezig met het belasting recht, het ondernemings- en ar- stempelkaart kingsverband aangegaan met mevrouw mr. Cocky G. Mokveld. (Foto: Joop Dorst). WADDINXVEEN - ’Heilig Woord van God’ is de titel van de nieuwe compact-disc van de Hervormd Gemengde Zangvereni ging ’Vox Jubilans’ en haar Jeugdkoor in Waddinxveen. Deze cd, uitgebracht, geproduceerd en geistribueerd door STH Re- or cords in Hoevelaken, is onder leiding van dirigent Pieter Stolk tingsavond verschillende vereni- opgenomen in de Grote Kerk van Dordrecht. De digitale opna- gingen aan het woord en werd do- MÉÉR TOP (bijna) VOOR NOP... GRUNDIG LU 2000MTS /LU 1620 /LU 1320 /LU 1300 gers en zangeressen van ’Vox Ju bilans’. dat in 1995 een halve eeuw bestaat, terecht trots zijn. Het is een heel mooie opname ge worden, waarmee ook ing. Dolf Thierry van muziekuitgever STH- Records, die de cd heeft opgeno men, zeer ingenomen was. Vox Jubilans wordt op de nieuwe cd muzikaal begeleid door de so praan Lisette Emmink, de bas-ba- riton Bas Ramselaar en het ’Ar- peggio-trio’ bestaande uit Anke Anderson (harp), Dieks Visser (dwarsfluit) en Han Kapaan (ho bo). De beide dirigenten Pieter Stolk en Jan Mulder begeleiden eikaars koren op het monumenta le orgel van de Dordtse Dom. De cd is verpakt in een boxje met kleurige booklett waarop aan de voorzijde, geheel in overeenstem ming met de titel, een reproduk- tie prijkt van een schilderij van Rembrandt, waarop een vrouw te zien is die uit de Bijbel leest. Alle teksten van de koorwerken en in formatie over kooor, dirigenten en solisten zijn er in opgenomen. Van de opname is ook een mu- ziek-cassette te verkrijgen. Com- pact-disc en muziekcassette zijn in Waddinxveen te verkrijgen bij N. Esveldt, Berkengaarde 21 en bij boekhandel Burger, Dorpstraat 39. minee Zonnenberg welkom gehe ten door A. de Kwaadsteniet, voorzitter van de kerkvoogdij. Ook sprak wijkouderling en scriba N. Esveldt nog een welkomst woord. De avond werd besloten door ds. H. Schipaanboord die de gemeente vergeleek met een vij- geboom welke bemest moet wor den om vruchten voort te bren gen. Volgens hem is er voor ieder een een ieder de taak bij de op bouw van God’s Koninkrijk. WADDINXVEEN - In het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnen- pad) gonst het weer volop van ac tiviteiten voor alle Waddinxveen- se ouderen. Vorige week is er ge start met de nieuwe activiteit volksschilderen. Hiervoor bestaat behoorlijk wat belangstelling. Maandag 27 september om 14.00 uur is er volksschilderkunst voor het schilderen met olieverf. Dins dag 28 september om 15.00 uur is er rummycub voor alle Waddinx- veense ouderen. Woensdag 29 september wordt de competitie prijsklaverjassen om 13.45 uur voortgezet. Enige we ken geleden is met het prijskla verjassen voor dit seizoen de start gemaakt. WADDINXVEEN - Woensdag avond 29 september om half ne gen wordt door de hervormde ont- moetingsking ’De Open Cirkel’ het thema ‘Een toegewijd leven' behandeld. De avond wordt ge houden in Het Anker (achter de Brugkerk) aan de Nesse. De spreker is Gert v.d. Bos, me dewerker van de HGJB (Her vormde Gereformeerde Jeugd bond). Aan de hand van de Berg rede zal het thema worden be licht. ‘De Bergrede wordt wel de grondwet van het koninkrijk van God genoemd1, aldus De Open Cirkel. Iedereen die na wil denken over het christen zijn vandaag en mor gen is van harte welkom in Het Anker aan de Nesse achter de Brugkerk. De zilveren schijf bevat een selec tie uit het uitgebreide repertoire van de Waddinxveense zangvere niging, variërend van een aantal psalmen en geestelijke liederen (zoals ’Daar is plaats bij ’t kruis’, ’Nog is het tijd’ en ’Leid mij Heer’) tot grotere koorwerken als ’Laudata Dominum’ van Mozart en het ’Sanctus’ van Gounod. De nieuwe cd van ’Vox Jubilans’, waaraan wordt meegewerkt door Jan Mulder (orgel), Pieter Stolk (orgel), Lisette Emmink (so praan), Bas Ramselaar (bas-bari- ton) en het Arpeggio Trio (Anke Anderson, harp, Dieks Visser, fluit en Han Kapaan, hobo), maakt alweer het zevental vol dat van het bekende 43-jarige Wad dinxveense koor is uitgebracht, nadat voorheen al een groot aantal grammofoonplaten is verschenen, die hun weg naar talloze liefheb bers in binnen- en buitenland heb ben gevonden. De geschiedenis van ’Vox Jubi lans’ begint kort na de bevrijding van de Tweede Wereldoorlog. Om de terugkeer van de Waddinx veense mannen en jongens uit Duitsland te vieren, werd een spe ciale bijeenkomst belegd in de hervormde Brugkerk (Kerkweg- Oost). Een voor deze gelegenheid speci aal samengesteld dubbelkwartet luisterde deze bijeenkomst muzi kaal op. Deze uitvoering was zó succesvol dat het leidde tot de of ficiële oprichting van het koor ’Vox Jubillante’ op 10 juli 1945. Op advies van een taalkundige is deze naam later veranderd in ’Vox Jubilans’. De eerste dirigent werd de Waddinxveense onderwij zer Evert van Putten. /799, 375,- 489,- 999.- samen met de 899.- setprijs 1499,- voordeel bijna 400,- RDS UIUIIAL AUDIO ZEVENHUIZEN - Donderdag de rechtspraktijk te hebben uitge oefend te Hoogeveen en vervol gens gedurende twee jaar te Zoe- termeer, bij de werkgeversvereni ging FME. Mr. Cocky Mokveld is sedert 1989 werkzaam in de ad vocatuur. rusten bij een kopje thee of kof fie. Veel Waddinxveners laten in de kramen iets zien van hun culture le achtergrond. Er zijn kramen over Eritrea, Marokko, Indonesië, Turkije en Suriname. En verder zijn er kramen van veel Waddinxveense organisaties die contact hebben met de Derde Wereld, zoals Unicef, Lions Club, kerkelijke groepen zoals MOV en ZWO, Stichting Gered Gereed schap, Stichting Vluchtelingen werk Waddinxveen en omgeving en de Kerngroep Ontwikkelings samenwerking Waddinxveen. WADDINXVEEN - De nieuwe predikant van wijk Noord van de Centraal Hervormde Gemeente, ds. C.D. Zonnenberg, is vorige week woensdagavond nadat hij de zondag ervoor in de Brugkerk (Kerkweg-Oost) was bevestigd en zijn intrede had gedaan, welkom geheten op een speciale begroe- tingsavond in de Bethelkerk (Bil- derdijk). Ds A.W. van der Plas opende de avond en vertelde dat de gemeen te bestaat uit een geurig boeket bloemen, waaraan de nieuwe pre dikant gedurende de begroetings- avond even mag ruiken. Daarna werden een drietal liede ren gezongen door de Hervormde gemengde Zangvereniging ’Vox Jubilans’. De nieuwe cd van het koor met als titel ’Heilig Woord van God’ werd aan de nieuwe do minee overhandigd. De voorzitter van het koor, Piet Burger, stond er bij stil dat er een overeenkomst bestaat tussen de dominee en het koor. De predi kant en het koor brengen samen het ’Heilig Woord’ bij de mensen Van de voorzitter kregen ook diri gent Pieter Stolk en mevrouw Nel Havenaar de nieuwe cd aangebo den. Nel Havenaar is van het kerktelefoonprogrammma ’Speci aal voor u’. Vervolgens kwamen op de begroe- WADDINXVEEN Kleurrijk Festival Waddinxveen van zaterdag 25 september op het parkeerter rein Beukenhof wordt een kleurrijk feest. Waddinxveners van verschillende culturele achtergrond presenteren zich hier met een veelheid aan acti viteiten. Waddinxveen is geen klein dorp meer. Mensen uit ver schillende culturen hebben zich hier gevestigd en zijn ook Waddinxveners geworden. Zij laten iets zien van hun culture le uitingen, hun muziek, hun dans, hun eten en van hun drinken. Het zijn de buren uit onze straat, de vriendjes en vrien dinnetjes van school, die sa men dit feest geven. Alle Waddinxveners worden van harte uitgenodigd dit mee te maken. De toegang is gratis. Op het podium presenteert Huub Huijten het volgende programma: - 10.00 uur - Opening van het Kleurrijk Festival - Hallo Waddinxveen - 10.30-10.50 uur - Brassband uit Pelhrimov (Tsjechië) - 11.00-11.50 uur - Turks or kest ’Manolya’ met zangeres - 11.30-11.50 uur - Dansgroep ’Chile Lindo’ (Waddinxveen) - 12.00-12.20 uur - Afrikaanse muziekgroep ’Pan African Cultural Group’ - 12.30-12.50 uur - Poppen kastvoorstelling - 13.00-13.20 uur - Turks or kest ’Manolya’ met buikdanse res - 13.30-13.50 uur - Ridderspel ’Sigri’ uit Pelhrimov - 14.00-14.20 uur - Afrikaanse muziekgroep ’Pan African Culrural Group’ - 14.30-14.50 uur - Panfluit- ensemble (Waddinxveen) - 15.00-15.20 uur - Dansgroep ’Chile Lindo’ (Waddinxveen) - 15.30-16.00 uur - Turks or kest ’Manolya’ - 16.00 uur Afsluiting Activiteiten Te eten zijn er Turkse pizza’s en zoetigheden, Chileense empenada’s en Indonesische spekkoek, te drinken is er Su rinaamse bara’s, Marokkaanse thee en zuivere koffie en thee. Activiteiten die er worden ge houden zijn boetseren, riksja rijden, kinderkwis, hout draai en, haarvlechten en panfluit maken. De stands worden bemand door Lions Club Waddinx veen, Unicef, Stichting Goed Werk, MOV, Stichting Vluch telingenwerk Waddinxveen en omgeving, Stichting Wereld winkel Waddinxveen, Surina me, Eritrea, Chili, Stichting Gered Gereedschap, Marokko, ZWO, Turkije en Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking Waddinxveen. Het gaat hier om de verhuur van 64 luxe appartementen boven het woon- en winkelcentrum Zuidplas aan de Zuidplaslaan, die gezien de huurprijs slechts beschikbaar zijn voor een beperkte groep wo ningzoekenden die bovendien nog aan bepaalde inkomenseisen moe ten voldoen. Als verhuurder, voornamelijk ge richt op de sociale huurders- en woningzoekendenmarkt, is het voor de SSW tijdrovend en kost baar voor deze 64 appartementen een bestand van woningzoekenden op te bouwen en bij te houden, dat voldoende groot en up-to-date- is. Makelaardij Van *t Hof, met ves tigingen in Gouda, Zoetermeer en Alphen aan den Rijn en sinds kort beschikkend over een bijkantoor in Waddinxveen, heeft reeds ge ruime tijd ervaring met het be heer en de verhuur van ongeveer 5.000 soortgelijke woningen. Van ’t Hof heeft daardoor een veel groter en actueler bestand van woningzoekenden. Concreet houdt de nieuwe samen werking in dat Van ’t Hof aan de SSW één of meerdere kandidaten aanbiedt en de SSW de betreffen de woning aan de juiste kandidaat verhuurt. y^ WADDINXVEEN - Tijdens de begroetingsavond van de nieu we predikant ds. C.D. Zonnenberg van de Centraal Hervormde Gemeente in wijk Noord, vorige week woensdagavond in de Bet helkerk aan de Bilderdijklaan, presenteerde de Hervormde Ge mengde Zangvereniging ’Vox Jubilans’ haar nieuwste compact disc ‘Heilig Woord van God‘. Tijdens de begroetingsavond werd door het koor een aantal liederen, die op de zevende cd staan, ten gehore gebracht. Koorvoorzitter Piet Burger overhandigde daarna het eerste exemplaar aan ds. C.D. Zonnenberg, waarna ook dirigent Pieter Stolk en Nel Havenaar van het kerktelefoonprogramma ’Spe ciaal voor u’ een exemplaar in ontvangst konden nemen. De cd, alweer de zevende die van de bekende Waddinxveense zang vereniging is uitgebracht, draagt als titel ’Heilig Woord van God’ en werd begin juni van dit jaar opgenomen in de akoestisch zeer geschikte ruimte van de Grote Kerk in Dordrecht. Naast bekende psalmen en geeste lijke liederen, zoals psalm 123 en psalm 42 (Nog is het tijd en Machtig God, sterke Rots) zijn op de nieuwe cd als grotere koor werken te beluisteren ’Laudate Dominum’ van W.A. Mozart, het ’Sanctus’ van G. Gounod en ’He shall be great’ van J.W. Peterson. Ook het Jeugdkoor van Vox Jubi lans zingt onder leiding van Jan Mulder ter afwisseling drie van de in totaal zeventien liederen die op de cd staan. De tijdsduur is in totaal 66.43 minuten. Met het resultaten van de nieuw ste opnamen kunnen de vele zan- LEXMOND/LANGERAK - Za terdag 25 september wordt op- --l„.Jelijke Open Water- leidingdag gehouden. De NV Wa- termaatschappij Zuid-Holland Oost (WZHO) in Gouda, waarvan ook Waddinxveen deel uitmaakt, zal tijdens dit evenement, dat om het jaar wordt gehouden, de zui- veringsstations De Laak in Lex- mond en De Steeg in Langerak openstellen voor publiek. Tussen 10.00 en 16.00 uur kun nen zaterdag geïnteresseerden op eigen gelegenheid gaan zien wat er allemaal bij komt kijken voor dat er goed en betrouwbaar drink water uit de kraam komt. Er wor den ook rondleidingen verzorgd. De dag staat in het teken van het belang van waterbesparing, onder het motto ’Gebruik minder, voor een beter milieu’. Er is informatie beschikbaar over hetgeen particu lieren kunnen bijdragen aan een lager waterverbruik zonder dat dat ten koste van de persoonlijke hygiëne hoeft te gaan. Tussen de twee zuiveringsstations is een fietstocht uitgezet van circa 25 kilometer. Op beide locaties ligt een route- en i klaar. De rocht leidt door de bei de grondwaterbeschermingsgebie den en langs de voor de waterdis- tributie belangrijke watertoren in Meerkerk. Bij restaurant Brughuis in Meer kerk wordt een hulppost opge steld voor de reparatie van een lekke band of voor eerste hulp bij ongelukken. Tevens wordt de stempelkaart bij de hulppost afge stempeld. Voor degenen die ook bij vertrek en aankomst op één van de twee zuiveringsstations een s hebben gehaald, ligt een sche attentie klaar. Voor kinderen is er een kleurwedstrijd georgani seerd, met leuke prijzen. werkgever aanneemt krijgt hij een beloning. Maar het betekent wel dat hij een andere werknemer weer in de WAO moet laten vloeien. Belachelijk1. ‘De Gemeenschappelijke Medi sche Dienst beoordeelt mensen ook verkeerd. Ik ben één keer in m’n leven afgekeurd. Voor de rest van m’n leven kan ik het dus ver geten. Dat is toch pure discrimi natie. Democraten 2000 maakt een eind aan deze machteloos heid. Meer rechten voor mensen die graag willen maar niet meer mogen werken’. Tot de optredenden op het Kleurrijk Festival - Hallo Wad- Pan African Cultural Group. (Foto: Menke Car Vision, auto- Hi-Fi, auto-alarm en mobiele communicatie. Erkend inbouwcenter. Gouda: Bodegraafsestraatweg 3a (naast Kwik-Fit)01820 - 70080 Donderdag koopavond. Alphen a/d Rijn: Ouvertureweg 85 (nabij Shell-Herenhof)01720 - 21312 Vrijdag koopavond. me en bewerking was in handen van ing. Dolph Thierry. Landelijke bekendheid kreeg het koor nadat in 1948 de toen 60-ja- rige Marinus Egberts aangesteld werd als dirigent. Achttien jaar leidde hij het koor en wist er een prachtige koorklank aan te geven. Zijn bewerkingen van psalmen worden door ’Vox Jubilans’ nog steeds gezongen. Na de dirigenten Andries Noordegraaf en Jan Bonefaas werd in mei 1981 de bekende mu sicus en EO-medewerker Pieter Stolk de vaste dirigent van het koor. Onder zijn professionele lei- LEIDEN/WADDINXVEEN - Op de komende Leidato-ten- toonstelling presenteert Leidenaar Piet Vlasveld zijn jongste po litieke partij van Nederland: Democraten 2000. De oprichter van die partij zegt ’het spuugzat te zijn om nog langer stil te zit ten bij de verdere tweedeling in Nederland’. De nieuwe partij heeft ook plannen in de Goudse regio plaatselijke afdelingen te stichten. Het opmerkelijke initiatief van Piet Vlasveld is het gevolg van ja renlange tegenwerking van ge meentelijke instellingen en het politieke apparaat die hem vol gens eigen zeggen ’onnodig in de WAO hielden’. ’Het is nu tijd voor de ’minbedeelden”, zegt hij. Tegelijk met de oprichting van Democraten 2000 presenteert Piet Vlasveld zijn Nederlandse Vervoersvereniging die een eind gaan maken aan de verkeerde be leidsvoornemens over de infra structuur en het omringende be stuurlijke apparaat. Volgens de aspirant-politicus is het verkeers- en vervoersbeleid to taal oncontroleerbaar en ondoor zichtig geworden voor de burgers. ’Het is dicht bij huis waar te ne men dat er niet meer geluisterd wordt naar de mensen1. ’Verder pleit ik voor een normaal urenbeleid voor alle chauffeurs in Nederland. De vervoersbonden hebben gewoon verkeerd inge speeld op de nieuwe CAO-voor- stellen. Er is nooit echt iets gere geld’. Piet Vlasveld gaat op de Leidato intensief promotie voeren om zo veel mogelijk leden voor zijn par tij en vereniging te winnen. Dat hij voor de minbedeelden en inva liden opkomt is het gevolg van op gelopen frustraties in de afgelo pen twintig jaar waarin Piet Vlas veld voortdurend teleurgesteld is bij het zoeken naar een behoorlij ke baan. ’Ik weet dat veel mensen maar wat graag willen werken. Maar ze worden niet meer toegelaten op de arbeidsmarkt. Ik snap het niet meer, voor elke WAO-er die een REEUWIJK - De in Reeuwijk gevestigde advocaat, procureur en belastingkundige mr. R.T. Terp stra heeft bekend gemaakt dat hij onlangs een samenwerkingsver band is aangegaan met mevrouw mr. C.G. Mokveld, laatstelijk ad vocaat en procoreur te ’s-Graven- stempel hage. prakti- Mr. Rein Terpstra heeft zich eind -J 1991 gevestigd te Reeuwijk, na aanvankelijk gedurende zeven jaar als advocaat en belastingkundige ber wordt er in de Gereformeerde Kerk aan de Dorpstraat in Zeven huizen weer een kinderkleding- en speelgoedbeurs gehouden ten be hoeve van Unicef, het kinder fonds van de Verenigde Naties. Goede najaars- en winterkleding (schoon en heel) en goed speel goed kunnen worden ingeleverd op donderdag 30 september van 09.00-12.00 uur, van 13.00-17.00 uur en van 18.00-19.00 uur. Er kunnen maximaal 42 stuks worden ingeleverd tegen uitbeta- terdag 25 sepi ling van tweederde deel De rest nieuw de lan(fe is voor het kinderfonds. Wie meer inlevert zien de opbrengst hele maal ten goede komen van Unicef. De verkoop is donderdagavond 30 september van 20.00 tot 21.00 uur en vrijdagmorgen van 9.00 tot 11.00 uur. Men bepaalt zelf de verkoopprijs. Voor inlichtingen tel. 01802-2252 of 01802-2043. Gevonden werden aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan een rose damesfiets van onbekend merk en aan de Gerstakker een grijze Mondia herenfiets. Op de Groenezoom werd door de politie een bromfiets uit het ver keer genomen, die zonder verze- keringsplaatje en zonder helm werd bestuurd. Aan de Sniepweg werd een mo torfiets inbeslaggenomen. WADDINXVEEN - Na wekenlange aankondigingen is het ko mende zaterdag van tien tot vier uur zover. Dan wordt voor de eerste maal in het Gouwedorp het Kleurrijk Festival - Hallo Waddinxveen gehouden op het parkeerterrein Beukenhof aan de Kerkweg-Oost. Het gaat om een groot multi-cultureel feest, waar Waddinxveners van verschillende culturele achtergronden zich presenteren. Het Kleurrijk Festival van de Kerngroep Ontwikkelingssamen werking Waddinxveen en de Stichting Vluchtelingenwerk Waddinxveen en omgeving zit boordevol muziek, dans, hapjes, kinderactiviteiten en landenkra- men. Er komen ook enkele bijzon dere gasten. Eén van die gasten is de Pan Afri can Cultural Group. In traditione le kleding en met authentieke Afrikaanse muziekinstrumenten brengen deze acht artiesten mu ziek en dans uit West-Afrika. Van dichtbij komt de dansgroep Chile Lindo. Het zijn Waddinxve ners van Chileense afkomst, die de Waddinxveners hun traditione le dansen laten zien. ‘Door onze muziek en dans kunnen we ons thuis voelen in Waddinxveen1, zeggen Victor en Maria-Teresa Vasquez. Op het podium treedt ook de uit drie personen bestaande muziek groep Manolya op. Zij hebben hun wortels in Turkije, maar wo nen en werken in Nederland. Gasten uit Tsjechië, die in Wad dinxveen zijn op uitnodiging van de Stichting Vriendschapsband Waddinxveen-Pelhrimov, treden op met een jeugdorkest en voeren een riddersteekspel op. Voor kinderen is er van alles te doen op het Kleurrijk Festival. Josiah Onemu, Waddinxvener van Nigeriaanse afkomst en bekend beeldhouwer, geeft de kinderen gelegenheid om te boetseren. Bij Ton Jansen mogen kinderen vanaf 8 jaar hun eigen panfluit bouwen, naar Zuidamerikaans model. Er is een poppenkastvoor stelling, er zijn diverse spelletjes te doen en er rijdt een heuse Indi ase riksja over de Beukenhof. Op het Kleurrijk Festival zijn ook gerechten uit een veelheid van culturelen te vinden. Hartige hap jes en zoete hapjes. En informatie over de bereidingswijze kan men bij alle eetkramen vragen. De bezoekers vinden er verder Chileense empenada’s, Surinaam se bara’s, Indonesische spekkoek, Turkse zoetigheiden en hapjes uit Eritrea en Marokko. De Wad- 30 september en vrijdag 1 okt<> dinxveense Emriye Celikoglu laat - - 'ter plaatse zien hoe Turkse pizza’s bereid worden. Op de terrassen van Stichting Wereldwinkel Waddinxveen en de Stichting Goed Werk is het goed WADDINXVEEN - Het trampo- line-uur van gymnastiekvereniging TOOS, dat in januari is opgestart, staat inmiddels onder leiding van twee personen. Nieuw is Mar- greet van Hurck uit Alphen aan den Rijn, een gediplomeerd tram- poline-trainster. Zij is studente aan het CIOS en is heel enthousiast om het maxi- trampoline springen bij TOOS op een hoger peil te brengen. Tijdens dit uur, dat iedere vrijdag van 21.00 tot 22.00 uur gegeven wordt in de gymzaal aan de Jo hannes Postlaan, verzorgt Arco Zwijnenburg het mini-trampoline springen. Tijdens dit uur wordt er op ver schillende niveau’s gewerkt. Alle springers, van beginnend tot ver gevorderd, hebben te maken met uitdagende oefensituaties. Er wordt naar gestreefd om met deze groep op te treden tijdens demon straties, braderieën en op wed strijden. De eerstvolgende wedstrijd zal zijn op zaterdag 9 oktober in Bo degraven, waar de gymnastiekve reniging TOOS met 15 groepen acte de présence zal geven. «VW» KZ44WV4 XjXJXl UI VI VOOLV11VIV X\ZX~ ding begon een periode van muzi- Vüür nilflPI*Pn kale en personele groei. Het le- DUUC1C11 dental is inmiddels tot 170 perso- 1 nen gestegen. Jaarlijks wordt een groot aantal concerten gegeven. Vaste optre dens zijn ieder jaar weer de ’Pas sie en Paasstonde’ op de zaterdag avond voor Pasen in de Goudse St. Janskerk en het Kerstconcert op de morgen van Tweede Kerst dag in de Doelen te Rotterdam. Omdat dit jaar Tweede Kerstdag op zondag valt, en de Doelen op een andere avond niet meer be schikbaar was, is voor dit jaar uit geweken naar de Rotterdamse Laurenskerk op zaterdag 18 de cember. Ook buiten de landsgrenzen heeft ’Vox Jubilans’ opgetreden. Zo maakte het vorig jaar nog een 12- daagse concerttournee door de Verenigde Staten (Michigan) en Canada (Toronto). Naast het grote koor beschikt men ook over een gelijknamig Jeugdkoor dat veelal samen met het grote koor optreedt. Dit koor staat onder leiding van Jan Mul der, die tevens de zang van het grote koor op concerten vaak op het orgel begeleidt. De concertagenda van ’Vox Jubi lans’, dat na de zomer al optrad in Rotterdam (Laurenskerk) en in Zoetermeer (Oude Kerk), zier er tot het einde van dit jaar nog als volgt uit: - Zaterdag 30 oktober: Nieuwe Kerk te Middelburg - Zaterdag 11 december: Her vormde Kerk in Moordrecht - Zaterdag 18 december: Laurens kerk in Rotterdam - Maandag 20 december: Oude Kerk in Zoetermeer - Woensdag 22 december: Petrus kerk in Woerden - Vrijdag 24 december: Brugkerk in Waddinxveen. Stichting LEZEN. Keizersgracht 391 1016 EJ Amsterdam 6 K

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 27