Pastoor Saulenn in Waddinxveen GEME JNTEDAG Discussie-avond met artsen I Senioren club Leger des Heils Orgelconcert Oeter Eilander PTT-expositie op basisschool Contachtochtend nieuwe stichting TELEFOONNUMMERS OPENINGSTIJDEN 24642 24700 24760 12570 01820-16066 010-4362244 BEKENDMAKING WET MILIEUBEHEER BOUWVERGUNNINGEN VERGADERINGEN VOLKSGEZONDHEID SPREEKUREN COLLECTE VERG UNNING DRANK- EN HORECA WET ONDERNEMERSCENTR UM 01820-15767 01820-93511 01828-17613 01820-28011 Zaterdag 25 september 00.00-08.00 uur: Non-stop mu ziek. r RTW-RADIO Vrijdag 24 september Zondag 26 september 00.00-02.00 uur: In ’t holst van de nacht, met Ferry van Loon. Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 22 september 1993 AARD VAN HET BOUWPLAN: BOUWPERCEEL: Burg. Trooststraat 18 St. Huybertsgeregt 7 Schuberthof 5 Noordkade 149a Woubrechterf 78 en 80 Milieudienst Midden-Holland, nr. 93-4696. Melding van een verandering inrichting Verleende bouwvergunningen/ingestemde meldingen AARD VAN HET BOUWPLAN: BOUWPERCEEL Kerkweg-Oost 167 Dorpstraat 23 Kennisgeving AMvB Zuidkade 158 N.B.: De inentingspapieren moeten worden meegebracht! Woubrechterf 79 Onderweg 31 Milieudienst Midden-Holland. Terinzagelegging ontwerp-beschikking Binnengekomen bouwaanvragen mu- mu- De forumavond van de medisch specialisten van het Goudse Groene Hart Ziekenhuis over de tember om acht uur een orgelcon- vertrok GEMEENTE WADDINXVEEN Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Gouwebad ”De Sniep” (informatie) Op de agenda o.a.: - Jaarrekening 1992. - Begroting 1994 met meerjarenbegroting 1994-1998. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (le etage) van het gemeentehuis ter inzage. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik ma ken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. Aan deze vergunning zullen voorschriften worden verbonden ter voorkoming van paracommerciële activiteiten. Inlichtingen: afdeling Algemene Zaken, sectie Burgerzaken, door- kiesnummer 24536. Pagina 3 In het kader van de landelijke gemeentedag houdt ook de gemeente Waddinxveen ’’open huis”. Het gemeentehuis is op zaterdag 25 sep tember 1993 van 10.00 uur tot 16.00 uur voor het publiek geopend. Fa. De Jong om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende ver gunning ingevolge de Wet Milieubeheer voor een pluimveehoude rij bedrijf op het perceel Piasweg 37a. Burgemeester en wethouders maken bekend dat vanaf 23 septem ber 1993 de ontwerp-beschikking ter inzage ligt inzake de aanvraag van: Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bezwaren hebben in gébracht tegen de ontwerp-beschikking, kunnen later beroep instellen bij de Raad van State, tenzij wordt aangetoond dat men redelijker wijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te brengen, danwel de besluitvorming straks afwijkt van het voornemen. Indien de in diener van schriftelijke bezwaren daarom verzoekt, worden zijn per soonlijke gegevens niet bekendgemaakt. Dit verzoek moet schriftelijk tegelijkertijd met het bezwaarschrift bij ons worden ingediend. Ook na afloop van vorengenoemde periode kan nog inzage worden verkregen en wel tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag. Desge wenst kan een mondelinge toelichting op de stukken worden ver kregen. Gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kun nen tot 23 oktober 1993 schriftelijk bij hun college worden ingediend. Burgemeester en wethouders maken bekend dat onderstaande mel ding van een verandering inrichting is ontvangen van: Fa. Gebrs. Van der Lans voor het vervangen van de kas op sectie E 319 door een nieuwe, grotere kas op de secties E 319 en 452 op het perceel Tuinbouwweg 2B/5. De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere terzake zijnde stukken liggen vanaf 23 september 1993 tot 23 oktober 1993 ter inzage bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven in het gemeentehuis alhier, elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek, op de maandagavonden gedu rende drie uren (doorkiesnummer 24757, de heer W.P. Kaandorp). Burgemeester en wethouders maken bekend dat onderstaande ken nisgeving AMvB is ontvangen van: De directie van Reijm Installatiebedrijf B.V. voor het oprichten van een inrichting voor de opslag van goederen op een perceel op het bedrijventerrein achter gebouw ”De Staring” (Besluit opslag goe deren milieubeheer). De melding, alsmede de kennisgeving met bijbehorende stukken lig gen vanaf 23 september 1993 gedurende een maand voor een ieder ter inzage bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven, tijdens werkdagen vanaf 08.30 tot 12.30 uur. Desgevraagd kunnen de stukken tenminste gedurende drie aaneen gesloten uren per week buiten de werkuren worden ingezien (door kiesnummer 24757, de heer W.P. Kaandorp). Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet 1992 ma ken burgemeester en wethouders van Waddinxveen bekend de vol gende bouwaanvragen te hebben ontvangen: Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding Centrale Antenne Inrichting (C.A.I.) Milieu (telefoon voor milieuklachten)... Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood het plaatsen van een dakkapel op het ach- tergeveldakvlak het veranderen van een praktijkruimte in een woonruimte het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak het gedeeltelijk veranderen en het vergro ten van een woning met garage annex berging het gedeeltelijk veranderen en het vergro ten van twee woningen het oprichten van een bankgebouw (voor de duur van maximaal 5 jaar) het gedeeltelijk veranderen van een win kelruimte het oprichten van een woonhuis met garage het gedeeltelijk veranderen en het vergro ten van een dakkapel op het zijgevel- dakvlak het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak het oprichten van een plantenkweekkas het oprichten van een tuinhuisje het plaatsen van een dakkapel op het ach- tergeveldakvlak 06-11 12222 01820-24255 13000 13000 Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. Sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00 tot 20.30 uur. Voor belanghebbenden bestaat gedurende één maand (dus tot 22 oktober 1993) de gelegenheid hun zienswijze op deze ontwerpbe schikking schriftelijk naar voren te brengen. Reacties kunnen ge zonden worden ter attentie van de afdeling Algemene Zaken, Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Op woensdag 29 september 1993 bestaat de gelegenheid tot koste loze inenting tegen BMR (bof, mazelen en rode hond) en DTP (dif terie, tetanus en polio). De inenting vindt plaats in het Groene Kruisgebouw aan de Stati onsstraat 12, van 13.30 uur tot 14.30 uur en geldt voor de kinderen geboren in 1984 in de maanden juli tot en met december. Aan deze kinderen is inmiddels een oproep verzonden. Het collecteren dient te geschieden in verzegelde collectebussen waar op duidelijk de naam en/of het doel van de collecterende instelling staat vermeld. De collectanten dienen te zijn voorzien van een legi timatiebewijs. De opbrengst van de collecte zal ter kennis van het gemeentebestuur worden gebracht. Recreatieraad Gouwebos op donderdag 23 september 1993 aanvang 20.00 uur in het gemeentehuis van Boskoop. Inenten kinderen geboren in 1984 Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer b.g.g Politie Ongevallen Burgemeester en wethouders uitsluitend na afspraak via de secreta resses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09.00 uur tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. In de week van 26 september tot en met 2 oktober 1993 zal er gecol lecteerd worden door de Nier Stichting Nederland. Burgemeester en wethouders zijn voornemens een Drank- en Hore- cawetvergunning te verlenen aan de Stichting Kantinebeheer Sport zaal ”De Duikelaar” gevestigd in het perceel Zuidplaslaan 550-552, alhier. Langs de ingang van het Raadhuisplein is er een informatie-markt van de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk en bovendien wordt op het parkeerterrein De Beukenhof, in het kader van Waddinx veen 760, het Kleurrijk Festival gehouden. In het gemeente vinden op alle afdelingen presentaties plaats van de diverse gemeentelijke taken en functies. Burgemeester en wethou ders houden tussen 10.00 uur en 12.00 uur een ’’open” spreekuur. De verschillende politieke partijen zijn ’s middags tussen 14.00 en 16.00 uur bereikbaar. In de raadzaal is een tentoonstelling van Pelhrimov te zien. In verband met de organisatie van de gemeentedag zal het Raad huisplein met de omliggende parkeerterreinen de gehele dag voor alle verkeer worden afgesloten. Bezoekers worden geadviseerd zo veel mogelijk te voet of op de fiets te komen. OOK WIJ HOUDEN OPEN HUIS In het Ondernemerscentrum Waddinxveen op Bedrijvenpark Coe- necoop staan voor startende ondernemers enkele kantoorunits van 50 m2 te huur. Heeft u interesse, neem dan contact op met de gemeente Waddinx veen, afdeling Algemene Zaken, telefoonnummer 01828-24642. de’ week hebben gehouden zon der operaties en poliklinische spreekuren, hebben met de fo rumdiscussie aan met name pati ënten duidelijk willen maken, wat de gevolgen zijn van de door WVC-staatssecretaris drs. Hans Simons gewenste kostenreductie. De discussie met de ongeveer 50 aanwezigen werd gevoerd onder leiding van de Boskoopse huisarts J.J.A. Harderwijk. Met de uitleg aan patiënten over het ‘Simons- beleid’ en de daarop gevolgde ac ties denken de Goudse medisch specialisten dat nu ook de patiën- Rondom het gemeentehuis worden veel aktiviteiten georganiseerd, zoals: culturele demonstraties; demonstraties van de politie, zoals de mogelijkheid voor kinde ren om zich op een politiemotor te laten fotograferen; demonstraties van de brandweer, waaronder brandweerwedstrij- den voor kinderen van 6 tot 12 jaar (van 10.00 uur tot 12.30 uur); demonstraties van materieel van de buitendienst van de dienst Openbare Werken en Bedrijven. Ook in het Warnaarplantsoen worden demonstraties door deze dienst gegeven. De kinderboer derij is de gehele dag open. WADDINXVEEN - Sinds een week is er op de protestants-chris- telijke De Savornin Lohmann- school (Wingerd) een tentoonstel ling over PTT Telecom te zien. Tentoongesteld is er een mobiele telefoon, een oude centrale met een postagentschap, een telemix, oude telefoons en diverse soorten kabels en bellen. Zoals bekend is door Alexander Graham Bell in 1876 de telefoon (elektrisch spreektoestel) uitge vonden, maar in Duitsland, Frank rijk en Italië zijn ze er ook al druk mee bezig. Nederland heeft in 1881 één tele fooncentrale met 49 abonnees. Vanaf 1888 is het mogelijk om in terlokaal te bellen. In 1911 be sluit de telefoondienst om het te lefoonnet met een automatische telefooncentrale uit te breiden. Eerst is het kabelnet nog boven gronds, maar vanaf 1940 ligt het grootste gedeelte ondergronds. Alleen het platteland heeft nog bovengrondse lijnen omdat het een dure grap is kilometers lange kabels onder de grond te leggen naar een verre boerderij. Vroeger stonden de centrales in verbinding tot elkaar met kabels met koperdraadjes. Tegenwoordig worden daar glasvezelkabels voor gebruikt. Genoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 en 12.30 uur voor een ieder ter inza ge ligt bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Wer ken en Bedrijven. 08.00-11.00 uur: Ochtendmaga- zine met Ferry van Loon. 11.00-13.00 uur: Hitherinnerin- gen met Ed Schuurman en Ger- ben van Kruistum 13.00-15.00 uur: Het middelpunt met Peter Teunisse. 15.00-17.00 uur: Huis op je radio met Diederick Huizinga. 17.00-19.00 uur: Het muziekcen trum met Luuk van Dijk. 19.00-22.00 uur: Hitfront Dancea ble met Gert Voogd. 22.00-24.00 uur: De avonduren met Ron Menke. Oostpolderweg 12 Minervalaan 1 Prinses Beatrixlaan 112 GOUDA - Woensdagmorgen 6 oktober om tien uur houdt de Stichting Pijn - Hoop (voor en door mensen met chronische pijn) in Gouda een eerste contactoch- tend. De contactochtend is be doeld om mensen met chemische pijn met elkaar te laten kennis maken en om met elkaar van ge dachten te wisselen. Via de FM-band 87,9 (kabel) en 105,8 (ether). Staringlaan 2, postbus 330, 2740 AH Waddinxveen. Tel. 01828-10379. J aan de Bilderdijklaan in Waddinx veen. Hij speelt er werken van be kende componisten en improvisa ties van hemzelf. Peter Eilander, 25 jaar organist, nam op 6-jarige leeftijd orgelles bij de plaatselijke organist Heij- men van ’t Einde in Vaassen. Het begeleiden van de samenzang zat al vroeg in zijn bloed. Op 10- jarige leeftijd begeleidde hij zijn eerste kerkdienst. Na lessen gevolgd te hebben bij Piet Zwart en Mario Teinekens werd hij toegelaten tot het conser vatorium te Zwolle, waar hij in 1981 afstudeerde. Peter Eilander is nu organist in Apeldoorn en geeft jaarlijks een nog steeds groter wordend aantal concerten. WADDINXVEEN - Zondagmorgen 26 september om half tien zal pastoor Jacques A.M. Saulenn voorgaan in de eucharistievie ring in de gedeeltelijk gerestaureerde rooms-katholieke St. Vic- torkerk (Zuidkade) en om 11.15 uur in de Ontmoetingskerk (Groensvoorde). ten hun stem zullen laten horen aan politiek ‘Den Haag’, waarna opschorting van de acties kan vol gen. In het Goudse forum hadden naast de medisch specialisten (chirurg D.J. Swank) ook zitting vertegenwoordigers van de direc tie van het Goudse Groene Hart Ziekenhuis (directeur A.H.J. van Galen), het Patiënten Platform Midden-Holland (secretaris me vrouw I. Vuyk) en de ziektekos tenverzekeraar Trias (directeur W.J. Steenhagen). Pastoor J.A.M. Saulenn in zijn Waddinxveense periode bij de rooms-katholieke St. Deze ochtenden zijn niet bedoeld om mensen van zijn of haar pijn af te helpen, maar om er op een zo goed mogelijke manier mee te leren omgaan. Wie geïnteresseerd is kan contact opnemen met J .v.d. Vlugt, tel. 01820-28916 of (in Waddinxveen) met Corrie Oosterom, tel. 01828-19725. WADDINXVEEN - Alle senio ren boven de 55 jaar zijn iedere donderdagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur van harte welkom op de seniorenclub van het Leger des Heils, die gehouden wordt in ’Het Nieuwe Trefpunt’ aan de Sta tionsstraat in Waddinxveen. Op de clubs staat gezelligheid hoog in het vaandel. Er is een af wisselend programma van zingen, een woord uit de Bijbel, spel, sjoelen, discussieuurtjes, thema middagen en creativiteit. Natuurlijk wordt er ook gezamen lijk een kopje koffie of thee ge dronken. De kosten voor het lid maatschap bedragen, inclusief koffie of thee ƒ2,- per middag. Het register van verleende bouwvergunningen en ingestemde mel dingen ligt ter inzage in het gemeentehuis bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw, waar tevens in lichtingen kunnen worden gevraagd. 06.00-07.00 uur: Non-stop mu ziek 07.00-08.00 uur: Ochtendniveau met Ferry van Loon 08.00-09.00 uur: Ochtendniveau met Luuk van Dijk 09.00-10.00 uur: Non-stop mu ziek 10.00-12.00 uur: Komisch maga zine, met Gert-Frank van der Poel 12.00-13.00 uur: Twaalfuurtje met Martin Schlink 13.00-15.00 uur: Non-stop ziek 15.00-17.00 uur: Ron Soul 17.00-18.00 uur: Naar Huis met Diederick Huizinga 18.00-19.00 uur: Gert Voogd 19.00-21.00 uur: Non-stop ziek 21.00-23.00 uur: Nieuwscafé, lo kale en regionale informatie. 23.00-00.00 uur: Non-stop mu ziek. 02.00-09.00 uur: Non-stop-mu- ziek. 09.00-12.00 uur: Religieus pro gramma door één der Waddinx veense kerken. 12.00-14.00 uur: Da Capo, met Mieke Melsert en Jan Koorenge- vel. 14.00-16.00 uur: Non stop mu ziek. 16.00-18.00 uur: RTW-Sportcafé. 18.00-19.00 uur: Non stop mu ziek. 19.00-21.00 uur: Trendy, een in formatief jeugdprogramma. 21.00-22.00 uur: Xtra met Diede rick, Jordi en Raymond. 22.00-24.00 uur: De Avonduren met Ron Menke. Pastoor Saulenn is in Waddinx- Voor pastoor Saulenn was het dui- veen om met de parochianen van delijk da de verschillende kerken zijn vroegere parochie zijn 50-ja- samen voor één en dezelfde opga- rig priesterjubileum te gedenken, ve stonden. Vanuit de bijbelse vi- Van 1965 tot 1974 heeft de gees- sie een gelovig licht laten schijnen telijke leidsman daadkrachtig ge- over het leven van alledag. werkt aan het kerkelijke leven van De kerk moet daar zijn waar de heel Wadidnxveen. mensen zijn. Met een warm hart Allereerst als ijverig zielzorger in en uitgestoken handen trad hij de St. Victorparochie, maar voor- medegelovigen van andere kerken al ook als bquwpastor van de Ont- tegemoet. Met een glimlach van zijn noemde hij zich weleens ’de eer- hand, gedateerd op Hervormings- ste pastoor van een gereformeerde dag 31 oktober 1965, vormde het kerk’. begin van de samenwerking van Toen in 1974 de Ontmoetingskerk de Gereformeerde Kerk van Wad- al enkele jaren in gebruik was en dinxveen en de rooms-katholieke de samenwerking goed verliep St. Victorparochie om een geza- achtte hij zijn opdracht vervuld menlijke kerk te bouwen. en verzocht de bisschep om een De Ontmoetingskerk, die in 1994 nieuwe functie. haar 25-jarig jubileum viert, is Pastoor Saulenn vertrok naar het eerste kerkgebouw in Neder- Warmond waar hij tot zijn emeri- land en misschien wel in Europa taat pastoor was. Nu assisteert hij dat gezamenlijk eigendom is en op verzoek in vele parochies in de gezamenlijk beheerd wordt door omtrek. Nu de verantwoordelijk- twee kerkgenootschappen. Daar- heden voor een parochie niet mee heeft Waddinxveen zich een meer zo op hem drukken, heeft vaste plaats verworven in de oecu- hij tijd voor zijn hobby: het menische kerkgeschiedenis. schrijven van een familiekroniek. 'Dit unieke feit is in hoge mate te Pratend over zijn Waddinxveense danken aan de vooruitziende blik jaren antwoord hij op de vraag of van pastoor Saulenn en aan het hij een beetje trots is op ’zijn’ moedige meedenken van de domi- Ontmoetingskerk eerst: ‘Welnee, nees C. Snoeij en B. Koekkoek, ik ben alleen maar dankbaar dat Met notaris J. in ’t Hol hebben zij ik dat werk mocht doen. We heb- een unieke constructie bedacht ben het samen gedaan. De gere- om de Ontmoetingskerk te kun- formeerde dominees evenveel als nen bouwen en beheren. Later is ik’. deze manier van gezamenlijke Even later zegt hij: ‘Je vroeg een kerkebouw ook elders in het land beetje trots? Nou, eigenlijk wel overgenomen. twee beetjes. Het was een prach- Voor pastoor Saulenn behoren de tig karwei in een machtig interes- Waddinxveense jaren tot de santé tijd’. meest boeiende van zijn langdurig Voor parochianen en gemeentle- pastoraat. De tijd na het Vati- den die pastoor J.A.M. Saulenn caans Concilie was een roerige willen ontmoeten is er gelegen- tijd. Binnen de kerk waren de ver- heid bij het gezamenlijk koffie anderingen groot. drinken na de viering van 11.15 Als geen ander zag pastoor uur in de Ontmoeringskerk. Jacques Saulenn in dat de kerk Gereformeerde gemeenteleden niet binnen haar eigen muren mogen zich overigens ook van moest blijven, maar naar buiten harte welkom heten tijdens de eu- moest treden om het evangelie ge- charistieviering van 11.15 uur. stalte te geven in het dagelijks le- Het oecumenische hart van pas ven. De kerk is er voor het geluk toor Jacques Saulenn staat nog van de mensen. steed wijd open voor hep. mensen zijn. Met een warm hart _'..o- de St. Victorparochie, maar voor- medegelovigen van andere kerken een Victorparochie. (Foto: Archief moetingskerk. Een brief - Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Peter Eilan der geeft zaterdagavond 25 sep- acties tegen WVC-staatssecretaris drs. Hans Simons werd bezocht door een 50-tal belangstellen- eert in de hervormde Bethelkerk den. (Foto: Joop Dorst). GOUDA/WADDINXVEEN - In de bestuurskamer van het Groene Hart Ziekenhuis (lokatie Bleu- land) in Gouda is vorige week donderdagavond een discussie avond gehouden over de acties van de medisch specialisten. Op die avond bleek dat er door de medici wel degelijk naar alterna tieven wordt gezocht voor de tot nu toe gekozen manier van actie voeren, die voor de patiënten nog al wat overlast geeft De artsen, die tot nu toe in totaal drie weken een ‘volumebeperken-

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 3