'n CD Advies van CAPI Bij Concordia 14 geslaagden Geparkeerde auto werd leeggehaald boon stoppel b.v. Ziekenverzorging van De Vierstroom in Waddinxveen 1 Bi EXTRA AANBIEDINGEN TIJDENS DE PLATEN 10 DAAGSE 8 Soirée van Alliance Francaise SPECIALISTENWERK! Fusievoorbereiding nam bijna vier jaar in beslag Slecht debuut schakers WSV n Toi-Toi speelt eenacter op Premier Limousin bij Super-slager F o® THE PLATTERS- 20 GREATEST HITS met o.a.: The Great Pretender, CLANNAD- COLLECTION MARIAH CAREY- MUSICBOX i ■4 Gouda Markt 52, Tel. 01820-20551 pevgeoti/a. Peugeot vervangt steeds meer mechanisch bewegende onderdelen door elektronische com ponenten. Dat betekent minder onderhoud, maar ook dat onderhoud meer dan ooit een zaak van specialisten is. Uw Peugeot-vakman is zo’n specialist. Hij is op de hoogte van de laatste technische ontwikkelingen en beschikt over de modernste apparatuur. Oranjelaan 21 Waddinxveen Tel. 01828-12344 Showroom Juliana van Stoiberglaan Alphen a/d Rijn Van Boetselaarstraat 4, Tel. 01720-94681 COLLECTION Pagina 17 Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 6 oktober 1993 de vier fusiescholen in het voortgezet onderwijs is ook de Prof. Kohnstammschool 40 5 Deze aanbiedingen gelden alleen in deze filialen en zolang de voorraad strekt. AARDIGE VAKMENSEN I W V* De identiteit van de vier scholen voor vbortgezet onderwijs blijft WADDINXVEEN - De Alliance Francaise Boskoop-Waddinxveen houdt donderdagavond 9 oktober om kwart over acht een soirée in de Immanuëlkerk aan de Prinses Beatrixlaan in Waddinxveen. Deze avond zal optreden het trio Le Grillon. Dit drietal was enige tijd geleden ook al tev gast bij de Alliance Francaise. Hun optreden was toen een daverend succes. Le Grillon bestaat uit een zange res, een gitarist en een pianist. Ze brengen bekende en minder be kende Franse chansons ten ge hore. Elk chanson wordt ingeleid, zodat iedereen ze nog beter kan volgen. Verwacht wordt dat dit trio de zaal weer tot groot enthou siasme kan opzwepen. Only You, My Prayer 50 e.v.a. De cursus omvat tevens informa tie over verschillende ziektebeel den en medicijngebruik. De deel nemers kunnen ook zelf onder werpen inbrengen. Een gedwongen verblijf op bed kan een stuk aangenamer verlo pen als huisgenoten en andere hel pers weten hoe zij de patiënt het beste kunnen verzorgen. Dat wordt geleerd in de cursussen Ziekenverzorging Thuis, die on der leiding staan van ervaren mensen van de afdeling kruiswerk van Stichting De Vierstroom. De cursus in Waddinxveen wordt geleid door wijkverpleegkundige Jeanne Kastelein en wijkzieken verzorgende Agnes van Dam. De cursus wordt gegeven in het wijk- gebouw aan de Stationsstraat in Waddinxveen. Nadere inlichtingen en inschrij ven op werkdagen van 9.00-16.30 uur bij het secretariaat van Stich ting De Vierstroom, Kruiswerk Gouwe-IJssel, tel. 01803-14144. Waar mogelijk wordt aan de ove rige wensen van de Medezeggen schapsraad tegemoet gekomen, zo heeft de samenwerkingsschool la ten weten. Van nu af aan wordt gewerkt aan de verdere voorberei ding en invulling van de fusie. Voor de betrokkenen is dit een grote uitdaging. met o.a.: Robin Hood, Theme From Harry's95 Game e.v.a. ving van de gestelde eisen ten aanzien van de fok en het gebruik van natuurlijke voedingsstoffen. Bovendien staat Viande Premier Limousin voortdurend onder strenge controle van het internati onale onderzoekscentrum ICM. Vanuit een kantine van een be drijf aan de Kerkweg-Oost is op donderdag 30 september een por tefeuille met diverse bescheiden en geld ontvreemd. De portefeuil le zat in een jasje dat onbeheerd in de ruimte was achtergelaten. Vermoedelijk vond de diefstal na insluiping plaats. WADDINXVEEN - Zaterdag 2 oktober was het een spannende dag voor veertien leden van de Waddinxveense muziekvereni ging Concordia. Op deze dag werden in het clubgebouw De Ho- Dit is vooral het geval omdat het fusiebesluit niet wordt onder- bouwd met een door de raad ge wenst marktonderzoek naar de draagkracht van de fusie. Het feit dat de fusie nadrukkelijk gewenst wordt door de gemeentebesturen van Waddinxveen en Boskoop, de directeuren van een groot aantal basisscholen in de regio, door de Vereniging voor Voortgezet On derwijs in samenwerkingsverband en door de Ouderraad, ziet de Commissie van Bestuur van de sa menwerkingsschool als voldoende draagkracht. Op donderdag 30 september is aangifte gedaan van diefstal van gereedschap uit een perceel aan de Henegouwerweg. Het gereed schap, waar onder diverse electri- sche zagen en een pneumatische boor, lag in een kast opgeslagen. Men heeft de kast vermoedelijk geopend met de in de buurt ver stopte sleutel. Diezelfde dag werd ook aangifte gedaan van diefstal van een paar voetbalschoenen uit een schuur van een woning aan de Meidoorn- straat. De diefstal werd vermoe delijk al in de nacht van woensdag 8 op donderdag 9 september ge pleegd. WADDINXVEEN - Ook dit jaar is de Waddinxveense toneelvere niging Toi-Toi, vorig jaar winnaar van de tweede Publieksprijs, weer vertegenwoordigd op het jaarlijk se terugekerende Eén-acter-festi- val van het Amateur Tonaal Plan (ATP) in de Glanszaal van de Ga renspinnerij aan de Turfsingel in Gouda. Vrijdagavond 8 oktober om acht uur, de derde dag van het festival, begint Toi-Toi de avond met de éénacter ’Cecè’ van de Italiaanse schrijver Luigi Pirandello. Al vanaf zijn eerste werken houdt Pirandello zich bezig met de vraag, hoe de mens uitdrukking kan geven aan zijn eigen persoon lijkheid en voor zichzelf een eigen wereld kan ontdekken, vrij van gewoonten en gedrag zoals die door afkomst en conventies zijn opgelegd. Produkten van de menselijke fan tasie. Illusies, die op een bepaalde manier alleen in onze eigen ver beelding voorkomen en nooit op dezelfde manier in die van ande ren. Het is dit gegeven dat de éénacter ’Cecè’ tot een boeiend kijkspel maakt. Boeiend, maar te gelijkertijd een spel dat het uiter ste vergt van de inzet en de crea tiviteit van de spelers van Toi-Toi. Die spelers zijn Bert Lijn als Ce cè, een krachtige persoonlijkheid, Henk Keuken Ss Squatriglia, een ietwat kreukelige figuur, Yvonne Krijnberg, als Nada, een dure maitresse en Jaap Heukelom als Pirandello zelf. De influistering is in handen met Sylvia Steenwinkel en het geheel staat onder regie van Annemarie Stout. De ontdekking van het illusoire karakter en zijn werkelijkheid, doet volgens Pirandello een ko misch acteur in lachen uitbarsten en roept bij de satiricus veront waardiging op. Een humorist zal daarentegen in die ontdekking naast het belachelijke ook de seri euze en pijnlijke kanten zien. Hoe de toeschouwer het stuk ’Ce cè’ zal ervaren is dan ook in grote mate afhankelijk van diens indivi duele karakter. De Waddinxveen- se toneelvereniging Toi-Toi hoopt staat garant voor een strenge nale- °P een brede belangstelling, zowel j- -voor het totaie festival, dat tot en met 9 oktober duurt, als voor haar eigen spel op vrijdagavond 8 okto- ber Kaarten zijn a ƒ12,- in Waddinx veen te bestellen bij Fred Stad houder, tel. 01820-14013. In de nacht van vrijdag 1 oktober werd ingebroken in het gebouw van de speeltuinvereniging De Overkant aan de Kromme Esse. Een ruit van het pand werd ver nield. De dader ging er met enke le honderden guldens aan klein geld vandoor. Op zondag 3 oktober werd ge poogd in te breken in een woning aan het Papaverveld. Van dit per ceel werd een ruit vernield. De dader is voor zover bekend niet binnen geweest. Een nacht later werd ingebroken in een woning aan de Brugweg. Hier werd een gat geboord in een raamkozijn aan de achterzijde van de vrijstaande woning. De dader werd vervolgens betrapt door de inmiddels wakker geraakte bewo ner. Na zijn ontdekking vluchtte de dader en werd niet meer aan getroffen in de omgeving. ge Noot aan de J.W. Frisoweg de muziekexamens, waar de leer lingen ongeveer een jaar mee bezig zijn geweest, afgenomen. voordrachtstuk spelen en een etu de en bepaalde ritmes tikken. Het theoretische gedeelte bestaat uit kennis van het notenschrift, toonladders, muziektekens, tem poverschillen, dynamiek en kennis over het instrument dat men be speelt en over orkesten en compo nisten. Bij ieder examen worden de eerder genoemde onderdelen steeds moeilijker. Zowel leerlingen als de gevorder de leden worden aangespoord deel te nemen aan deze examens. Het doel hiervan is dat de leden meer kennis krijgen op praktisch en theoretisch gebied van de muziek. Leerlingen die ook opgeleid wor den door Gerrit de Knegt kunnen nadat ze ongeveer twee jaar les hebben gehad deelnemen aan de ze examen. Eén van j- - rits laan in Waddinxveen. (Foto: Archief- Sjaak Noteboom). PEUGEOT behoeve van het onderwijs. Een voor de diverse scholen op el kaar afgestemd onderwijspakket maakt de overgang van het ene naar het andere schooltype beter mogelijk. Een naar de capacitei ten van de leerling gedifferenti eerde basisvorming blijft moge lijk. In de naaste toekomst zal de gefu seerde school een grotere eigen verantwoordelijkheid krijgen op het gebied van de financiën en be kostiging. Door de fusie worden de daarmee gepaard gaande de deelnemende scholen, risico’s gespreid. ring komen meer gelden vrij ten oiaoïiiv A.a.11 upz. vYtptu. 14» Op deze avond neemt Alliance GOUGS ICStlVal Francaise afscheid van mevrouw Van den Burg als directrice des cours. Dit betekent echter niet dat zij van de Alliance Francaise volledig afscheid neemt, want zij blijft als Frans docente aan de Al liance haar (grammatica) lessen geven. Toch vormt haar afscheid mis schien een aanleiding voor oud- cursisten van mevrouw Van den Burg haar de hand te schudden en tevens weer eens te genieten van een heerlijke Franse avond.. De entréeprijs voor de soirée van Alliance Francaise op donderdag avond 9 oktober bedraagt voor cursisten en leden ƒ10,-. Niet-le- den en introducées betalen ƒ12,50. Een drankje en een hapje zijn bij de prijs inbegrepen. Het examen was dit keer moeilijk. Vooral de theorie. Er werden zelfs vragen gesteld die niet in de te leren stof voorkwamen. Toch zijn de muziekleerlingen van Con cordia, op twee na, allemaal met goede punten geslaagd. Het maxi- mum-aantal punten dat men moet halen is 36. De volgende leden van Concordia zijn geslaagd. Voor het muziekdi- ploma A: Nanna van Pruissen (trompet) 41 pnt., Jelka Zeeman (klarinet) 42 pnt., Hilde van Leenen (dwarsfluit) 47 pnt., Frank Gorissen van Gent (klari net) 43,5 pnt. en Erik de Bruijn (alt-hoorn 49 pnt. Voor het muziekdiploma B: The resia Kamphuis (klarinet) 44 pnt., Sacha Mulder (klarinet) 43 pnt., Wilco Hoogendoorn (cornet) 40,5 pnt. en Maarten van Es (klarinet) 47 pnt. Voor het muziekdiploma C: Jair Bongers (alt sax) 41 pnt. (alleen praktijk, zijn theorie was onvol doende; dit zal hij op een later tijdstip overdoen), Imrieke Peek (klarinet) 43 pnt. en Yvonne Boo mers (klarinet) 46 pnt. De examenkandidaten krijgen cij fers voor onder andere de onder delen theorie, het spelen van voor- drachtstuk-etude, articulatie, dy namiek en ritmetikken. De examenkandidaten van Con cordia zijn ongeveer een jaar gele den begonnen met de opleiding voor het muziekexamen. De les sen werden op zaterdagochtend gegeven door dirigent Gerrit de Knegt. Er bestaan vier muziekexamens: A, B, C en D. Deze examens om vatten een praktisch gedeelte en een theoretisch gedeelte. Het praktische gedeelte bestaat uit het spelen van toonladders en te vens het opnoemen daarvan. Ook moeten de examenkandidaten een met o.a.: Dreamlover, Without You, Music Box e.v.a. 95 WADDINXVEEN - Vorige week is na bijna vier jaar voorberei ding een belangrijke stap gezet voor een scholenfusie per 1 au gustus 1995 tussen de samenwerkingsschool voor HAVO-Athe neum (Sniepweg, Waddinxveen), de Prof. Kohnstammschool ■mv n. ,.u. voor openbaar MAVO (Mauritslaan, Waddinxveen), de christe- verslaan. A. Littooy lijke scholengemeenschap voor MAVO-VBO De Wadde (Sniep weg, Waddinxveen) en de rooms-katholieke Don Bosco-MAVO (Boskoop). De regionale scholenfusie wordt voorafgegaan door een fusie van de betrokken schoolbesturen per 1 augustus 1994. Voor de leerlin gen van de vier scholen zal in de eerste jaren na de fusie weinig veranderen. De scholen zullen normaal blijven functioneren. In de schoolleiding, de schoolbe sturen en administratie kan wel het een en ander veranderen. In Boskoop zullen wellicht meer in stroommogelijkheden voor voort gezet onderwijs ontstaan. De fusie heeft diverse voordelen voor Door een efficiëntere bedrijfsvoe- voor openbaar MAVO aan de Mau- Vier scholen gaan per 1 augustus 1995 samen gehandhaafd. Voor de gefuseerde school worden voorstellen ontwik keld om weer te werken met par ticipatie van de ouders in onder meer het bestuur van de school. Bij de samenwerkingsschool zal de huidige Vereniging voor Voort gezet Onderwijs in samenwer kingsverband (feitelijk de stichter van de huidige samenwerkings school) om hieraan vorm te geven contact zoeken met de stichtingen waaruit de schoolbesturen van de Don Bosco MAVO en de christe lijke scholengemeenschap De Wadde voortkomen. Ook met de ouders van de Prof. Kohnstamm MAVO zal contact worden ge zocht. Met de scholenfusie wordt de lan delijke trend van schaalvergroting in het voortgezet onderwijs ge volgd. Niettemin adviaseerde tot nu toe de medezeggenschapsraad van de samenwerkingsschool voor HAVO-Atheneum negatief over de fusie. WADDINXVEEN - Sinds ver koopt de winkelketen Super het exclusieve vleesprodukt Viande Premier Limousin. Dit is een eer lijk stuk vlees dat afkomstig is van de beroemde Limousin-runde- ren, een zuiver ras jonge krachti ge dieren uit de gelijknamige streek in het zuidwesten van Frankrijk. Maar Viande Premier Limousin heeft ook een vleugje Hollands Glorie. De jonge dieren blijven acht maanden bij hun moeder en doen zich te goed aan het malse gras op de glooiende heuvels van de Limousin. Daarna gaan ze naar een selecte groep Hollandse vee houders, die de dieren nog tien maanden met de beste voedings stoffen verzorgen. Dat gebeurt op een zo natuurlijk mogelijke wijze. Dus gegaran deerd zonder groeistimulerende middelen. Viande Premier Limou sin is eerlijk, mals en smakelijk vlees van constante, hoge kwali teit. Het wordt op locatie geslacht, verwerkt, verpakt en vervolgens rechtstreeks afgeleverd bij de Su- per-slagers. Geen toevoegingen en altijd 100% vers en ’schoon’. De Franse coöperatie Bevicor GOUDA/WADDINXVEEN - Stichting De Vierstroom, sinds 1 april 1993 de organisatie voor kruiswerk en maatschappelijke dienstverlening in Midden-Holland, organiseert in Waddinxveen een cursus Ziekenver zorging Thuis. De cursus wordt gegeven in zes wekelijkse bijeenkomsten, de eer ste keer op maandag 25 oktober van 19.30-21.30 uur. De cursus is bestemd voor iedereen die wat meer wil weten en leren over het zorgen van zieken thuis, of daar mee in de toekomst wellicht te maken krijgen. Voor het verzorgen van een griep- patiënt of het helpen van iemand met een gebroken arm hebben de meeste mensen geen cursus nodig. Maar voor de verzorging van een huisgenoot of buur die volledige bedrust moet houden komt er wel wat meer kijken. In de cursus Ziekenverzorging Thuis komen de nodige prakti sche vaardigheden aan de orde. Zoals bijvoorbeeld tillen van een patiënt zonder zelf rugklachten te krijgen, welke materialen bestaan er voor incontinentie, hulpmidde len die bij de verzorging van een bedpatiënt gebruikt kunnen wor den. - WADDINXVEEN - Het debuut van het eerste team van Waddinx veense Schaak vereniging WSV in de tweede klasse van de Rotter damse Schaak Bond RSB is slecht bevallen. Met een uitslag van 3-4 kon Schiebroek WR 3 de thuisreis aanvaarden. Naast vijf remises, was WSV’s koploper H. van Wou denberg de enige die een partij in winst wist om te zetten. De kam- pioensaspiraties zijn dus (tijde lijk) in de ijskast gezet. Het derde team van WSV deed het echter beter. Uit tegen Schie broek WR 5 werd met 4-4 gelijk gespeeld. Voor de onderlinge competitie wist nieuwkomer M. Moerland met de zwarte stukken A. v.d. Starre te speelde met wit tegen R. Kloet en de witspeler speelde zich met een sterke partij in de subtop. Nieuwkomer J. Verdoom versloeg met wit G. Torenbeek en T. Kui per speelde een fraaie partij tegen J. Smit. In de tijdnoodfase had T. Kuiper zijn zenuwen blijkbaar niet in be dwang en de zwartspeler kon koeltjes van een blunder profite ren. De opmars van H.E. van Of feren werd nu toch vrij eenvoudig gestopt door J. Stam, die in een sterke partij de punten naar zich toetrok. Als laatste de partij A. Bos tegen J. van Sandijk. Een spannende partij tot aan de slotfase, waarin J. van Sandijk de deksel op zijn neus kreeg door een hem twee maal aangeboden remise-aanbod af te slaan en vervolgens zich door een blunder liet mat zetten. WADDINXVEEN - Vanuit een op de Willem de Rijkelaan ge parkeerde auto zijn op dinsdag 28 september radioapparatuur, cd’s en een zonnebril ontvreemd. De ruit van de auto werd inge slagen. Ook op de Jan Luykenstraat vond een soortgelijke inbraak plaats. Deze inbraak werd in de nacht van zondag 3 oktober gepleegd. Een tot nu toe onbekende man en een vrouw hebben op woensdag 29 september een winkeldiefstal gepleegd bij een woninginrich- tingszaak aan de Dorpstraat. Het tweetal wist er vandoor te gaan met twee dekbedhoezen op het moment dat de verkoper even achter in de zaak bezig was. De man en vrouw zijn vermoede lijk vertrokken in een cognac- kleurige-roestbruine Opel Ascona (oud model). Dit voertuig reed kort na de diefstal met hoge snel heid weg. De man was ongeveer 30-32 jaar, had zwarte krulletjes tot in de nek, lengte ongeveer 1.90 meter en was gekleed in een bruine spij kerbroek en leer jasje. De vrouw, met een lengte van ongeveer 1.65 meter, was 25-30 jaar oud. Zij droeg haar haar in een knotje (coupe soleil) en ging gekleed in een getailleerde regenjas. Vanaf een op het Nicolaaserf ge stalde bromfiets is op woensdag 29 september een verzekerings- plaatje gedemonteerd en wegge nomen. Het gaat om het plaatje met de letter- en cijfercombinatie FXX-161 (’93). Later in de week werd op vrijdag 1 oktober vanuit een tuin van een woning aan de Wilhelminakade een rode Vespa Chow bromfiets gestolen voorzien van het verzeke- ringsplaatje LTT 284. Op zaterdag 2 oktober werd aan gifte gedaan van diefstal van ben zine uit een op de Burgemeester Trooststraat geparkeerde auto. Vermoedelijk is de brandstof met een slang uit de tank geheveld. In de nacht van maandag 4 okto ber een op de Peuleyen gepar keerde auto ontvreemd. Het gaat om een blauwe Ford Escort 1600 XR-3I voorzien van het kenteken RY-71-KY. De christelijke scholengemeenschap De Wadde aan de Sniepweg, die gaat fuseren met drie andere scholen voor voortgezet on derwijs, omvat ook een afdeling voor Voorbereidend Beroeps Onderwijs (VBO). (Foto: Archief - Sjaak Noteboom). '::r' h. I k ■'■ii Thv

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 17