RT WEG Nissan Micra als Beat en Tango wat goedkoper VW Golf Variant praktisch en ruim Luxueus dieselen met Citroen Xantia 1.9TD r F^iiMBaa Opel Corsa met canvas roldak Auto van Velde Kï 1 JL> ■Ir k Off-road '93 Toyota Corolla hatchback spirit Kans voor beginnende racers I 500 Jaguars naar Budget Rent A Car ■t GM DE NIEUWE NORM IN BETAALBAAR AUTORIJDEN. TECHNISCHE GEGEVENS: s ■F Motor opvallend stil AUTOBEDRIJF VERKAIK B.V. r Pagina 28 REDACTIE: HENR1 STOLWIJK Automaat APK-keurlngen klaar terwijl u wacht!! Een iets luxer model, zo omschrijft Toyota de Corolla Spirit. De auto heeft een wat omvangrijkere uitrusting dan de Corolla Friend, het basismodel. Zo heeft de Spirit onder andere een wis-wasinstallatie achter, radiovoorbereiding - bestaande uit twee speakers en een antenne -, een van binnenuit te openen achterklep en tankdopklep. Verder is het interieur voorzien van stoffen bekleding. Een speciale Spiritbadge ontbreekt evenmin. De Corolla Spirit kost 29.495 gulden. Tango Paaltjes Langer In samenwerking met de Nederlandse Terreinsport Associatie organiseert het Autotron Rosmalen een evenement voor liefhebbers van terreinauto's. Op 16 en 17 oktober kunnen de bezoekers kennismaken met de 'off-road', zoals de terreinauto ook wel wordt betiteld. Er is een expositie met de nieuwste modellen en accessoires. Wie al een terreinauto bezit kan onder leiding van een ervaren instructeur zich bekwamen in het terreinrijden en meedoen aan de Autotron Off-Road Trophy '93. Officieel Opel Dealer INRUIL - FINANCIERING VERHUUR - LEASING Fiat organiseert vanaf volgend jaar in Nederland voor beginnende rallyrijders de Cinquecento Trofeo. Jonge rijders nemen het met een Fiat Cinquecento (500) in een speciale wedstrijdklasse tegen elkaar op. Voor de Cinquecento is een accessoireset beschikbaar met onder andere een rolkooi, zodat de auto relatief goedkoop is aan te passen voor deelname aan de Trofeo. Daarnaast biedt Fiat Auto Nederland korting op de auto en een gunstige financiering, zodat de racesport geen uitermate kostbare zaak meer is. De beste Trofeo-rijders van Europa mogen meedoen aan de Rally van Monte Carlo. DE OPEL-DEALER, ZEKERHEID VOOR ALLES. itroën heeft aan de Xantia-lijn recent een vj versie met een turbodiesel motor toegevoegd. Niets herinnert deze wagen aan de moeizaam voortbewegende en wat lawaaiige diesels van ii:» T\e Nissan Micra 'Auto van het Jaar 1993' is er U nu in de uitvoeringen Beat en Tango. Ze hebben een wat rijkere uitrusting dan de basisversie, terwijl daarentegen de prijs niet is verhoogd. Integendeel, ze zijn zelfs goedkoper gemaakt. Caravantorser vroeger. Sterker nog, de 1.9 liter motor doet zelfs stiller zijn werk dan een vergelijkbare Xantia met benzinekrachtbron. Budget Rent a Car, één van de grootste autoverhuur organisaties ter wereld, heeft bij Jaguar 500 auto's besteld. Deze zullen worden ingezet bij de verhuurvestigingen in tien grote Amerikaanse steden. Het gaat om Jaguars van het type XJ6 Saloon. De superorder heeft een waarde van ongeveer vijftig miljoen gulden. pel heeft van de Corsa een versie ontwikkeld Lz met een roldak. Hij komt op de markt onder de naam Canvas Top. Het systeem lijkt op dat van de Cabrio Top van de Mazda 121, zo ongeveer de trendsetter van deze zomerse dakconstructie. T T olkswagen brengt begin volgend jaar een V Variant-versie uit van de Golf. Het is voor het eerst dat dit merk uitkomt met een stationwagen in het segment waarin Opel (Kadett en Astra) en Ford (Escort) al jaren sterk zijn vertegenwoordigd. IwHfi F IV n GK/WvW - Woensdag 6 oktober 1993 I MM De Volkswagen Golf Variant is 32 centimeter langer dan de 'gewone' Golf. De binnenruimte is daardoor behoorlijk. De Canvas Top misstaat de Opel Corsa niet. De Xantia heeft goede stoelen. Vooral op de achterbank is er veel ruimte. De Citroën Xantia heeft een duidelijke wiavt ~m, waarmee hij zidh als middenklasser onderscheidt. ISUZU Geopend van 9.00 tot 18.00 uur. Donderdag koopavond. Wanneer de Corsa Canvas Top in Nederland leverbaar wordt, kan Opel nog niet aangeven. In elk geval is het wel de bedoeling deze uitvoering volgend jaar in het programma op te nemen. Te meer, omdat er vooral onder jonge automobilisten meer vraag is te bespeuren naar dit soort, wat bijzondere wagens. Het is zeker luxueus dieselen met deze Citroen. Dankzij de turbo presteert de auto heel best, zelfs nog een fractie beter dan de versie met 1.6i gebaseerd op de 1.0 L met een 55 pk motor. De wagen heeft als extra wieldoppen, achterspatlappen en een blikvangende Beat sleutelhanger. De prijs van deze uitvoering bedraagt 21.395 gulden en dat is dan ook precies 1600 gulden lager dan van de 1.0 L. De Micra Tango 55 en Tango 75 zijn gebaseerd op de standaard wat luxere 1.0 LX en 1.3 LX. Het prijsvoordeel De Nissan Micra Beat en Tango zijn vrolijk uitgedoste wagens tegen een verlaagde prijs. van de Tango bedraagt in beide gevallen 1200 gulden. Op de achterzijde, de voorschermen en op het dashboard van deze Micra is deuren. Geen bollingen, maar strakke lijnen en een wigvorm kenmerken de auto. Ook de 1.9TD heeft de comfortabele hydro-pneumatische vering, die voortdurend zorgt voor een constante wagenhoogte. De vering is weelderig zacht. Vooral grote hobbels worden welhaast onmerkbaar opgeslokt. In bochten is geen spoortje van overhellen merkbaar. De brede achterstijlen belemmeren het zicht naar achteren enigszins. Dat is hinderlijk met achteruitriiden. Het is het een kleurige Tango badge aangebracht. Verder heeft de auto vier spatlappen, een reflectorplaat op de achterzijde en net als bij de Het is zeker uiterlijk een geheel op zichzelf staand model geworden, die behalve Zo is de Variant maar liefst 32 centimeter langer dan de Hatchback. De bagageruimte is met een inhoud van 466 liter zelfs veertig procent groter. Bij neergeklapte achterbank ontstaat er een vrijwel vlakke laadvloer met een lengte van 1,64 meter en een volume van 1425 liter. De ophanging van de achteras en van de schokdempers zijn extra zwaar uitgevoerd om grotere lasten te kunnen dragen. De ruimte in de achterste wielkasten, voor de veerpoten is verkleind, wat de laadbreedte ten goede komt. de neus geen overeenkomsten heeft met de Golf Hatchback. brandstofverbruik. De eigenaar van de 1.9TD moet immers twee keer zo veel wegenbelasting betalen als van een Xantia met benzinemotor. Wel nu, de diesel springt spaarzaam om met dieselolie. Een verbruik van één liter per 17 kilometer is makkelijk haalbaar. Bij de benzinemotor moet toch op een gemiddelde van één op 12 worden gerekend. De Xantia 1.9TD kost 50.900 gulden. Er is ook een turboloze 1.9D verkrijgbaar. De prijs daarvan bedraagt 41.900 gulden. Onderweg 8, Waddinxveen. Telefoon 01828-15155. De Groendijck49 WAARDER 03487-1429 Motor: 1905 cc. Vermogen: 67,5 kW/92 pk. Acceleratie: 12,5 sec van 0-100 km/uur. Topsnelheid: 180 km/uur. Gem. verbruik: 6,4 ltr/100 km. Gewicht: 1250 kilo. OPEL Door de prijsverlaging hopen de Nissan-dealers de compacte 'Auto van het Jaar 1993' binnen het bereik van een grotere groep kopers te brengen. Bovendien probeert het Japanse merk nu extra concurrerend voor de dag te komen. De Micra Beat 55 is Alle uitvoeringen van de Golf Variant hebben standaard een vijf-versnellingsbak, een toerenteller en een in hoogte verstelbare bestuurdersstoel. De wagen is leverbaar in een CL-, een rianter uitgeruste GL- en een sportievere GT-uitvoering. Het bezinemotor-programma omvat een 1.4 ltr/60 pk, een 1.8 ltr/75 pk, een 1.8 ltr/90 pk en een 2.0 ltr/115 pk. Er staan ook nog drie diesels op de lijst, allemaal met een cilinderinhoud van 1.9 liter en vermogens van 64, 75 en 90 pk. benzinemotor van 90 pk. De turbodiesel heeft een vermogen van 92 pk. De Xantia is een eigenzinnig vormgegeven wagen met vijf De FSO: met 1.5 1. injectiemotor of 1.91. diesel; vier schijfremmen; vijf deuren; verstelbaar stuur en nog veel meer. Maak een proefrit! De Micra is door zijn bolle verschijning op zichzelf al een opvallende wagen. De binnenbekleding en de stoffering stralen daarbij de nodige frivoliteit uit. De aan 'dansen' ontleende namen passen volgens Nissan dan ook helemaal bij het karakter van deze auto. Beat een speciaal ontworpen Tango sleutelhanger. De Nissan Micra rijdt, ondanks zijn compacte afmetingen, heel volwassen. Dat komt door de in verhouding lange wielbasis, waardoor de auto op hoge snelheid vast op koers blijft en weinig last heeft van storende invloeden als zijwind. Verder wordt deze Nissan gekenmerkt door pittige motoren. Zelfs de 1.0 liter beschikt over vier kleppen per cilinder en twee bovenliggende nokkenassen. Daardoor heeft hij niet alleen een stevig vermogen, maar ook een grote trekkracht over een breed toerenbereik. In de praktijk is het dan ook een bijzonder soepel rijdende auto, waarmee het niet nodig is vaak terug te schakelen voor het optrekken. dus raadzaam om even achter de wagen te kijken of er paaltjes staan. De bediening van de Xantia stuit niet op verrassingen. Alle knoppen en schakelaars zitten op voor de hand liggende plaatsen. De vijfversnellingsbak schakelt goed en de koppeling grijpt mooi en goed doseerbaar aan. De rem werking is opvallend krachtig, op het abrupte af. In het begin is dat even wennen. Een diesel moet even voorgloeien, voordat hij kan worden gestart. Die tijd is bij de Xantia, naar de huidige maatstaven, wat lang. Het beloopt al gauw meer dan tien seconden bij een koude motor. Citroën heeft voor deze langere gloeiprocedure gekozen uit milieu-overwegingen. De motor slaat na het voorgloeien niet alleen vlot aan, maar draait ook meteen zonder rookpluimen en overmatige geluidsproduktie netjes rond. Een dieselmotor moet zich bewijzen door zijn lage De Xantia is verkozen tot Trekauto van het Jaar. Die titel heeft de auto niet in de laatste plaats te danken aan de corrigerende eigenschappen van het hydropneumatisch veersysteem. In combinatie met de krachtige turbodiesel is het helemaal een ideale caravantorser. Het standaard bekrachtigde stuur is in hoogte verstelbaar, evenals de bestuurdersstoel. Ramen en spiegels worden elektrisch bediend. De auto heeft tevens centrale portiervergrendeling. Het mankeert de inzittenden wat dat betreft aan niets in de Xantia. De Citroën biedt flink wat binnenruimte. Vooral de afstand tussen achterbank en voorstoelen is voor deze klasse behoorlijk. Mensen met lange benen, zitten niet snel in de knel. De hoofdruimte is niet overmatig, maar toch ruimschoots voldoende voor de gemiddelde lichaamslengte. Het Volkswagenconcern verwacht veel belangstelling voor de Golf Variant. De prijs in nog niet bekend, maar hij zal in elk geval een stuk goedkoper zijn dan de enige grotere stationwagen, de Passat Variant, die dit merk tot dusver biedt. Volgens Volkswagen groeit de vraag naar stationwagens de laatste jaren opmerkelijk. In vier jaar tijd groeide alleen al in Duitsland het marktaandeel van 8,6 naar 13,4 procent. De verklaring Het roldak biedt bijna hetzelfde rijgenoegen als een open auto. Die indruk wordt in de eerste plaats versterkt, doordat vrijwel het hele dak weg kan schuiven. Wie vervolgens de ramen nog eens openzet, waant zich al gauw in een cabriolet. Het is ook de reden, waarom Mazda spreekt van een Cabrio Top. J Er komt ook een Corsa met een automatische versnellingsbak op de markt. Het is een zogenaamde vier-gangen bak, waarbij de hoogste versnelling zorgt voor een laag toerental en dus een laag brandstofverbruik. De automaat, die 2850 gulden moet kosten, is alleen leverbaar in combinatie met de 1.4 ltr/60 pk motor. Die is van huis uit al behoorlijk spaarzaam. Bovendien, en dat is tamelijk uniek in deze klasse, is vanaf november op alle Corsa-modellen een airbag voor de bestuurderszijde leverbaar. Het gaat om een zogenaamde 'full-size' bag. Die is wat groter dan de 'Eurobag' en biedt daardoor behoorlijk goede bescherming. is eenvoudig. Mensen doen steeds meer een beroep op een auto, die niet alleen vlot oogt, maar door zijn binnenruimte tevens geschikt is om met het gezin in het weekeinde op pad te gaan. De ontwerpers van de Volks wagenfabriek in Wolfsburg hebben veel aandacht gegeven aan een elegant voorkomen van de Variant. Hij mag absoluut niet de indruk van een bedrijfswagen achterlaten. - o) r /o

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 28