Florida 1 toont inzet De Gouwe komt moeizaam op gang WSE op tweede plaats, Be Fair en Waddinxveen in de middenmoot I De Gouwe begint matig aan competitie Korbis overtuigend langs Oranje Nassau GLASBEEK Regen clubrecords Antilope Heren getraind door speler Meye Lammers Sjoelen op 6 oktober Veel Kwiek- teams op kop Gouwemasters succesvol Flyers’ koers is uitgezet WSE Cl verslaat Nieuwerkerk Cl Jeu de boulers met 16 flessen wijn terug f I WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE AUTOSCHADE KOMT GEGARANDEERD WEER GOED! Be Fair Dames Tweede teams Bij FOCWA Garantiebedrijf Noordkade 24, Waddinxveen. Tel. (01828) 12588. F Het eerste elftal van Waddinx veen heeft door middel van een 2-0 overwinning op medekoploper Nicolaas Boys laten zien dat het dit seizoen een rol van betekenis in de Goudse afdeling kan gaan spelen. In een bij vlagen zeer aan trekkelijke wedstrijd kregen de Nieuwveners, op de eeste vijftien minuten na, weinig vat op het spel van de Sniepbewoners. In het begin van de wedstrijd, waar wegens het overlijden van Waddinxveen-lid Gerrit Heeren een minuut stilte in acht werd ge nomen, kreeg Nicolaas Boys nog wel wat kansen, maar het was Waddinxveen dat de score open de. Na goed voorbereidend werk van John Schijff verschalkte topscorer Arjen Waltman de Nieuwveense doelman met een prachtige lob (1-0). Dat was het zesde competi- tiedoelpunt voor de Waddinx- veense aanvaller. Na dit doelpunt gingen de geelzwarten beter com bineren en werden er nog diverse kansen gecreëerd. Nicolaas Boys stelde hier weinig tegenover. Het spel van de Nieuwveners was te veel afge stemd op de kopsterke spits Jan WADDINXVEEN - Zaterdag speelden de hoogste teams van De Gouwe-waterpolo voor de nieuwe competitie thuiswedstrij den. Dames 1 verloor kansloos met 7-0 van het Zaanse Alliance. Heren 1 had veel moeite met DWK uit Barneveld, doch won met 7-6. Ook heren 2 vocht voor wat het waard was en won met 6-5 van het Leidse LZ 1886 3. Dames 2 maakte korte metten met ZPB-Profus 2 uit Barendrecht en won met 7-2. een kleine voorsprong. Jaco van Tol en Paul van Doorne zorgden voor een 4-2 voorsprong halverwe ge de wedstrijd. In de derde periode kwam het ge brek aan conditie enigszins boven water. Het Gouwe-herenteam kon de actieve lijn en de agressie niet goed handhaven en DWK profi teerde hiervan. Alleen Jaco de Jong wist in deze periode tot sco ren te komen. DWK kwam terug tot 5-4. De laatste periode moest de door slag geven in deze spannende pot waterpolo. Remco de Frankrijker opende in deze periode de score met een mooie boogbal. Remko Overdam besliste de wedstrijd na een assist van Marco Kraak. Eind stand 7-6 in het voordeel van Gouwe-heren. ‘Het niveau en wedstrijdritme van de heren duidelijk groeien, maar sinds tijden is er niet zo hard ge werkt voor elkaar, zeker een stap in de goede richting', aldus speler Remko Overdam. moest worden ingelopen door tref fers van Miriam de Boer (door- loopbal) en opnieuw Marino van Zwet (doorloopbal), bracht deze spelwijze het resultaat waar op gehoopt was. De korf werd nu ook wat meer van afstand gezocht; in feite was dat het logische gevolg van deze spelwijze. Marko van Leeuwen en aanvoerder Frits Visser brachten met afstandstreffers Korbis op voorsprong. Na 8-9 was het opnieuw Marino van Zwet die Korbis op 8-10 zette uit een doorbrak. Toch gaf Oranje Nassau het niet op. Toen was het nog even spannend alvorens Mar ko van Leeuwen zijn derde treffer van afstand liet aantekenen (9-11). In feite was toen het pleit be slecht. Oranje Nassau geloofde er niet meer in en toen Yvonne Vis ser 10 minuten voor tijd 9-12 scoorde zaten de twee wedstrijd- punten bijna in de tas. Na 10-12 was de laatste daad aan invaller Pieter Slootweg (wegens militaire dienst niet in de basis) die met twee treffers in de slotmi nuten Oranje Nassau hard met de neus op de feiten drukte (10-14). Komende zaterdag om half vier ontmoet Korbis in de thuiswed strijd aan de Dreef het onbekende Zuidwesters. Daarvoor spelen de reserves van Korbis 1 tegen Wei devogels 2. De aanvang van deze wedstrijd is om 14.00 uur. El had op het kunstgras tegen Nieuwerkerk El geen enkele kans en verloor de wedstrijd met 0-6. De goals kwamen van Hishee, Danny, Spider en Erik. Keeper Matthew hield zijn doel schoon. De meisjes-junioren van WSE verloren na twee seizoenen einde lijk een wedstrijd. De meisjes van Cabauw wonnen met 3-1. C2 speelde de plaatselijke derby tegen Be Fair C2. WSE trok aan het kortste eind en wist driemaal te scoren tegen Be Fair vijfmaal. B2, dat duidelijk te laag is inge deeld, scoorde 12 maal tegen Nieuwerkerk B2. BI behaalde een overwinning op Unio BI. In een matige wedstrijd scoorde WSE zesmaal en Unio tweemaal. Al behaalde tegen WDS eindelijk de eerste winst. Een goed spelend WSE won met 5-2. Michael v.d. Lem scoorde een droomgoal, Nils, Bennie en Appie scoorden de an dere vier. De voorbereiding van de hei van De Gouwe is zeker niet opti maal te noemen. Door een aantal omstandigheden, waaronder het vroegtijdig vertrek van coach Al bert Spijker twee weken voor de competitie, hebben de heren enigszins een trainingsachterstand op de rest van de ploegen die in de eerste klasse KNZB spelen. Tijdelijk worden trainingen en be geleiding van de selectie overge nomen door de geblesseerde he ren 1 speler Meye Lammers. Aan hem de taak om als ad-interim trainer-coach het team weer op de rails te krijgen en een hechte een heid te vormen van de heren. Een moeilijke taak. Zaterdag speelden de heren hun eerste competitiewedstrijd tegen DWK uit Barneveld. Een fysiek Kort voor tijd maakte Richard Karsten echter aan alle onzeker heid een einde door zijn tweede en Be Fair’s vijfde treffer te laten aantekenen. Wanneer de Wad- dinxveners in staat zullen zijn de zelfde vorm en doeltreffendheid te behouden, zal er op zaterdag 16 oktober tegen het bezoekende Hazerwoudse Boys een goede kans op een overwinning zijn. WADDINXVEEN - Florida’s eerste team (2e klasse) is dit sei zoen niet meer zo sterk en dus moet met maximale inzet iedere kans op punten worden aangepakt. In sporthal De Sniep tegen ’t Gein 2 (Nieuwegein) leek het een verloren zaak, maar het eerste team toonde de nodige inzet en heeft nu 2 punten uit 3 wedstrij- naar vrije keuze uit de geboden atletiekonderdelen. Alle prestaties werden omgezet in punten, waarbij hij of zij met de meeste punten clubkampioen werd.. Vanaf 11.00 uur tot onge veer 17.00 uur hebben de atleten zich met elkaar gemeten om te kunnen bepalen wie in zijn eigen categorie tot clubkampioen kon worden gekroond. Liefst 13 nieuwe clubrecords wer den deze dag bijgeschreven in de annalen van Antilope. Bij de jon gens pupillen C (de jongste deel- nemertjes) verbeterde Bastiaan Blokland het op zijn naam staan de record op de 1.000 meter naar 4.08 minuut en sprong Eldert de Redelijkheid hoog over 0.95 me ter. Bij de meisjes pupillen B verbe terde Marieke de Leede het op haar naam staande record op de 1.000 meter naar 3.47 minuut. Bij de meisjes D wierp Maartje Pre- vosth de discus naar een afstand van 19.71 meter, terwijl Mark Toet (JD) het speerwerprecord uit 1978 van Fred Langendoen verbeterde naar 30.57 meter. Ook Peter de Leede kwam boven het oude record uit met een afstand van 26.78 meter. Margreth Visser liet bij de dames op de 1.000 meter een nieuwe re cordtijd noteren van 3.43 minuut. Letteke Broekman liet bij de da mes veteranen I op de 1.500 me ter een nieuwe recordtijd van 5.48 min. klokken. Bij de heren veteranen I wierp Wim Los de discus naar 17.29 meter en liep Hans Boere op de 1.000 meter naar 2.57 min. Ook Piet Blaauboer liet zich in deze categorie niet onbetuigd en stoot te de kogel naar 7.35 meter. Bij de heren veteranen II liet Huub Kraan op de 1.000 meter een nieuw record noteren in 3.28 min. Tenslotte werden bij de he ren veteranen III ook nog twee records genoteerd. Wim Schild verbeterde het op zijn eigen naam pen naar 20.03 meter, terwijl Bram Lindhout een record op de 1.000 meter vestigde in 3.26 min. De clubkampioenen van 1993 zijn geworden: JPC Frank Mijnans, MPB Marieke de Leede, JPB Ar nold Toet, JPA le jaars Roland den Hertog, JPA 2e jaars Tjeu van Haaren. MD Maartje Prevosth, JD Mark Toet, MC Natascha v.d. Wolf, JC Ivo Oudijk, JB Mare Janssen, MA Lisette de Rooy, JA Gert Jan Smit. Dames Margreth Visser, Heren Pieter van Soest, Dames vetera nen I Letteke Broekman, Heren veteranen I Hans Boere, Heren veteranen III Bram Lindhout. Dames trimsters Tosca van Vliet, Heren trimmers Hein Kouwenho- ven. WADDINXVEEN - In de voetbalcompetitie won Waddinxveen zondagmiddag met 2-0 van Nic. Boys en staat daarmee in de Goudse KNVB-afdeling met 6 punten uit 7 wedstrijden in de middenmoot. Vierde klasser Be Fair versloeg met 2-5 WDS en staat inmiddels ook in de middenmoot met 5 punten uit 5 wed strijden. WSE verloor met 2-1 van Stolwijk, doch staat met 7 punten uit 5 wedstrijden het hoogst genoteerd op een tweede plaats in de vierde klasse. Bij de B-junioren in de derde divisie bezet Be Fair, dat met 5-3 won van Laakkwartier, de tweede plaats met 8 punten uit 4 wedstrijden. de Vries, die volledig uit de wed strijd werd gespeeld door Wad- dinxvener Raymond Bey. In de tweede helft hetzelfde beeld. Na 13 minuten anticipeer de Willem Hoogendoorn goed op een steekpass van Ed Sloof. Na dat hij de keeper bekwaam had omspeeld kon de rechterspits rus tig de 2-0 inschieten. Een paar minuten later had de zelfde Willem Hoogendoorn de 3-0 op zijn schoen, maar de Nieuwveense goalie wist zijn ploeg te behoeden voor een nog grotere achterstand. In het resterende half uür werden er aan weerszijden diverse goede kansen om zeep geholpen. Ge scoord werd er niet meer. Na een ongelukkig botsing tussen Ri chard de Jeu en Nieuwvener An dré Lenting moest de laatstge noemde met een hoofdwond het veld verlaten. Omdat Nicolaas Boys al twee maal gewisseld had moest men de laatste minuten met tien man uitspelen. Waddinxveen-trainer Bas Janssens was na afloop zeer te spreken over het vertoonde spel. ‘Nu de ploeg het ergste blessureleed achter de rug heeft blijkt eens te meer dat Waddinxveen in deze klasse voor niemand bang hoeft te zijn', aldus de tevreden Rotterdamse trainer. Komende zaterdagmiddag om half drie spelen de geelzwarten de bekerwedstrijd in en tegen Zwam- merdam. Opnieuw heeft Be Fair tegen WDS in Driebruggen een over winning weten te behalen. Ook al lijkt de uitslag van 5-2 in het voordeel van de Waddinxveners aan de ruime kant, met een nog betere benutting van de kansen had de score zelfs in de dubbele cijfers kunnen bereiken. Reeds in de eerste tien minuten had Be Fair al duidelijk afstand van de gastheren kunnen nemen. De beste kans om de score te open te breken, had Koen Meijer in de 10e minuut van de wed strijd. Zijn uitstekende kopbal spatte tegen de lat uiteen. In de 25e minuut was het echter wel raak. Richard Karsten strafte een fout in de verdediging koelbloedig af. Vijf minuten later werd een vrije trap van Koen Meijer via Renze Overdijk door Henk Jan Verzijl in het tweede Waddinxveense doelpunt omgezet. Hierna ver slapte Be Fair iets en kreeg WDS enkele mogelijkhedenom op het Waddinxveense doel te schieten, maar deze leverden weinig gevaar op. Gevaarlijker waren de aanvallen van Be Fair. Kopballen van Arie Jan Taal en Koen Meijer verdwe nen net naast en over het doel van de gastheren. Kort na de rust, een groot aantal toeschouwers was nog onderweg naar het veld, rondde Arjan Groenendijk een voorzet van Henk Jan Verzijl koppend af. Hierna wist WDS de druk enig- zins op te voeren, maar verder dan een aantal corners kwam men voorlopig niet. Na twintig minu ten spelen veroverde Koen Meijer de bal op de middellijn en zette hij aan voor een schitterende solo, die uiteindelijk de vierde treffer voor Be Fair betekende. Kort hierna moest doelman Ralph Boonstoppel geblesseerd het veld verlaten en werd hij vervangen door Henk Vermulm. Deze kon ook niet voorkomen, dat WDS in de 30e en 35e minuut kon scoren. positie inhouden. De wedstrijd van Korbis tegen Oranje Nassau was veel te hard en soms vaak tegen het onplezieri ge aan. Debet daaraan was het vaak veel te onbesuisde spel wat vaak gericht was op het lichaam van de tegenstander in plaats van op de korf, wat toch uiteindelijk de bedoeling is. Gelukkig had Korbis wel goed in de gaten waar het in het korfbal- spel om draait - de korf dus - en met gevolg dat 14-maal doeltref fend werd uitgehaald tegen de thuisploeg 10-maal. Het harde Vlaardingse spel had wel vijf strafworpen tot gevolg, waarvan er slechts twee door Kor bis werden benut. Overigens be gon het voor Korbis niet best want in no-time werd een 2-0 ach terstand geïncasseerd, welke even wel door Jaco Wineke en Ester Visser werd teniet gedaan (2-2). Via Miriam de Boer werd het kort daarop 2-3, waarna Oranje- Nassau tot 3-3 terug wist te ko men. Dit stuivertje wisselen ging tot aan de rust door, ondanks het feit dat het Korbis-spel aan de be tere kant was. Marko van Leeu wen en Marino van Zwet zorgden voor Korbis voor de 5-5 ruststand. De tweede speelhelft was voor Korbis toch beduidend beter dan Oranje Nassau. Met breed opge zet spel werd vaak met succes ge poogd Oranje Nassau van het lijf te houden. Hoewel eerst een 7-5 achterstand lastige tegenstander, zeker voor een aantal nieuwe jeugdspelers, die hun debuut maakten in het eerste herenteam van De Gouwe. Het inpassen van een aantal jeugdspelers is één van de priori teiten van de nieuwe coach. Zo doende kregen Mark van de Zij den en Niels Nolta de mogelijk heid te proeven aan het niveau van de eerste klasse. ‘Zij hebben het uitstekend gedaan en zijn potentiële kandidaten voor het eerste team', aldus Meye Lammers. In de eerste periode scoorden Remko Overdam en Jaco de Jong en brachten hun team op een 2-0 voorsprong. DWK bood een goe de tegenstand en gaf De Gouwe zeker de overwinning cadeau. Aan het einde van de tweede pe riode hadden de heren nog steeds WADDINXVEEN - De sjoelver eniging Waddinxveen mag zich in een groeiend aantal spelers ver heugen. Uit de gehele regio komt men naar de sjoelavonden. Woensdag 6 oktober (vanavond) is het weer zover. Vanaf 18.30 uur kan men weer sjoelen in het gebouw van de schuttersveren- ging Waddinxveen aan de Al- berdingk Thijmlaan in Waddinx- veen-Noord. In de onderlinge competitie van de verschillende klassen heerst grote spanning daar de verschillen bijna nihil zijn. Flyers’ meisjesselectie heeft ge zien de 33-39 nederlaag tegen Binnenland nog veel om aan te werken. Ook al mag de zwaarte van hun competitie niet onder schat worden, het zal bij Flyers toch allemaal wat sneller en meer overtuigend moeten gaan om mee te kunnen komen. Een goede start voor heren 2 en hun coach Frank Posthumus. Een sterke tweede helft bracht een 73-67 winst op het lastige Gemini 1. Topscorer: Stefan Gielliet 21, Ralph Schouten 17 punten. In een wat te harde wedstrijd kwam het nieuw geformeerde da mes 3 één score te kort op MSV 3: 38-39. Topscoorster was Mir jam v.d. Sman. Na een goede eer ste helft kwam heren 4 toch te kort om weer eens de winst te pakken: 44-59 voor Zoebas. Ton Baan 20 pt. Evert van Ekelenburg coachte B2 naar een sterke 61-58 winst waar in onder meer 15 pt van Wilco Tanis. Nog geen winst voor MC2 van coach Gea Kok, maar na rust was het verschil met Forwodians gering. Aleen de eerste periode was C2 minder dan Leiderdorp. Met 21 pt van Hans Peters werd het 52-64. I Dit sterk verjongde team zal ech ter zeker nog groeien in de loop van de competitie. Florida 3 (3e klasse) is zeer suc cesvol met 6 punten uit 3 wed strijden. Na het geluk van zeer sterke reserve-dames in de eerste twee wedstrijden, werd nu ook op eigen kracht gewonnen. Met El len Bos en Simonet Cok werd Don QuiShuttle 1 in Zegveld met 5-3 verslagen. Florida 4 (3e klasse) heeft nog maar 1 puntje uit 3 wedstrijden. Het succesvolste waren tot nu toe Dick Schaap’en invalster Jolande Bosman. Hopelijk volgen de ande re spelers spoedig. Vorige week was Velo 8 in Wateringen te sterk 2-6 verlies. Het Krasse Knarren-team sloeg thuis ongenadig toe: 7-1 tegen Onder Ons 5 in een wedstrijd, waarin voortdurend achterstanden moesten worden weggewerkt tot 1-10 in de derde game toe. Flori da 5 (4e klasse) heeft 4 punten uit 3 wedstrijden. Het Florida-programma voor zon dag 10 oktober in de sporthal De Sniep vermeldt de jaarlijkse club- kampioenschappen heren- en da- mesdubbelspel van 09.00 tot 18.00 uur. Flyers scoorde daardoor maar 54 punten en dat hadden er toch wel een goede 20 meer moeten zijn. Eindstand dus 54-35. Flyers-heren 1 was in Huizen even onder de indruk van het atle tische voorkomen van Quick Run ners en startten te aarzelend. Toen echter al snel bleek dat de tegenstander een schaap in wolfs- kleren was dat maar matig kon verdedigen ging Flyers er met de wedstrijd vandoor. Met Wolter Zwijnenburg (32 punten waarvan maar liefst acht driepunters) als speerpunt draaide Flyers in alle opzichten goed. De Waddinxveners vormden een echt collectief. Slechts zelden ging er iets mis vanwege het feit dat het team nog wat meer ingespeeld moet raken. Tegen Quick Runners gaf dat echter geen problemen gezien de 94-68 uitslag. Positief punt was ook het goede debuut van junior Juri-Jan Klaric. Vrijdag ontvangt Flyers om 20.45 uur het ervaren Festo BW in sportzaal De Duike laar. den. Reserve Pieter Slits won voor het eerste team weliswaar duidelijk zijn enkelspel, maar daarna ver loor Rob SIkking met 14-17 (na 14- 6 voor) 3-15, Mirande v.d. Zij den met 6-11 5-11, Liesbeth van Bergeijk met 7-11 12-9 8-11 en ook nog de HD van Rob en Pie ter, zodat de tussenstand 1-4 was. Hierna toonde het team vechtlust en tactisch inzicht, want de DD Liesbeth en Mirande won met 15- 17 15-6 15-0 en de eerste GD met Pieter en Liesbeth sloot een geweldige partij af met 15-17 15-6 18-17. Rob en Mirande hadden de zware taak nu te moeten winnen. Ook zij verloren de eerste game met 13-15. Daarna speelden ze echter zeer overtuigend en met 15-6 15-6 haalden zij het zwaarbevoch ten gelijkspel binnen. In de 2e klasse Zuid-Holland leed Florida 2 de tweede 3-5 nederlaag tegen Eridos 5 in Zoetermeer. Ietwat ongelukkig, onder andere door het uitvallen van Ton Hors man in de GD. Maaike v.d. Weij won wederom haar enkelspel. Toch nog 1 punt uit 3 wedstrijden door het zwaarbevochten gelijk spel vorige week tegen Aeolus 4. WADDINXVEEN - Het Wijn- tournooi van de jeu de boulesclub Zoetermeer is gewonnen door twee leden van de jeu de boules- vereniging Waddinxveen, Piet v.d. Made en Betsy Lanting. In de C-poule legden Hans Wou denberg en Edward Springer be slag op de derde plaats. In het troosttournooi was de tweede plaats voor Ton Hulskamp en Hans Cammeraat en de vierde plaats voor Roy Hulskamp en Marco van Wageningen. De Wad dinxveners keerden met zestien flessen wijn terug naar Waddinx veen. De najaarcompetitie van jeu de boulesvereniging Waddinxveen is drie weken geleden begonnen. Er zijn vijf teams met hetzelfde ge wonnen aantal wedstrijden. In de bijcompetitie ('koekjestoumooi') staan Henk v.d. Horst, Wout Ver sluis en Hans v.d. Klis gebroeder lijk bovenaan met hetzelfde aantal gewonnen wedstrijden. WADDINXVEEN - Tafeltennis vereniging Kwiek mag zich ver heugen op een goede ontwikke ling in de breedte. Na drie rondes in de pas begonnen competitie prijken maar liefst 7 teams van de totaal 19 seniorenteams op kop. Kwiek 1, uitkomend in de lande lijke 4e divisie, moet het zonder de zieke clubkampioen Ronald Verboom stellen. De overgebleven spelers Wim van Wageningen en Cees Vos staan onder grote druk. Drie grote nederlagen op rij doen voor de toekomst weinig goeds voorspellen. Kwiek 2 bivakkeert in de midden moot. Kwiek 3 dreigt na twee ne derlagen in de problemen te ko men. Kwiek 4, 5, 7, 9, 14, 15 en 16 staan fier aan de leiding in hun respectievelijke klasse. Vooral de prestaties van het 4e team met Henny van de Meulen, Herman Simons en Piet Swart in de 2e klasse degradatie verrassen vriend en vijand. Het jeugdige 5e team in de 3e klasse promotie van Ed Slappen del en Leon Bouwman kent on- danks invallers geen medelijden^ staande record bij het discuswer- met haar tegenstanders. - Het le jeugdteam van Kwiek draait goed mee met twee over winningen en twee nederlagen. Afgelopen zaterdag leden Guido Kappé en Sebastiaan van Omme ren en Michel van der Lans een 8-2 nederlaag tegen het sterke Zand. WADDINXVEEN - WSE Cl speelde een uitwedstrijd tegen Nieuwerkerk Cl. In een zeer spannende voetbalwedstrijd kwam Nieuwerkerk al binnen een mi nuut op een 1-0 voorsprong. De tweede helft was echter hele maal voor WSE. Jeroen Joling scoorde de gelijkmaker en een sterk spelende Daniël Klijn kopte het winnende doelpunt in de krui sing. WSE’s meisjespupillen waren een maatje te klein voor RVC. Zij verloren met 0-6. F-l behaalde de eerste overwinning. Ze versloegen het thuisspelende Unio Fl. Niels, Levi en Merhawi scoorden voor WSE. Unio scoorde eenmaal te gen. Ook E4 verdiende de eerste pun ten. Bij Haastrecht E2 werd het 2-5. Doelpunten van Robel, Robin en Nahom. E3 verloor van Unio E2 met 4-10. E2 had een moeilijk ochtendje. Tegen Haastrecht El werd met 0-11 verloren. WADDINXVEEN - Na twee overwinningen te hebben binnen gehaald en de resultaten van de concurrentie kennende is de eer ste plaatsbepaling voor de basket ballers van de Waddinxveen Fly ers een feit. De koers voor de aankomende wedstrijden is duidelijk. De da- messelectie zal meer scherpte in de aanval moeten leggen, de he ren zullen nog wat meer op elkaar ingespeeld moeten raken. Flyers-dames 1 ontving het Dord- tse Rowic en dat team bleek niet van le klasse-niveau te zijn. Op Flyers’ goed verdedigen had Ro- wix geen enkel tactisch antwoord. Flyers hield haar tegenstander dan ook op het lage totaal van 35 punten. Helaas hadden de Waddinxveen- sen toch echt geen makkelijke wedstrijd. Dat lag aan de afwer king van de aanval. Die miste te vaak de scherpte. Dat lag niet zo zeer aan de Dordtse defensie, want Flyers bespeelde die goed, maar aan het feit dat te veel Fly ers last hadden van het bekende ’deksel’ op de basket. Slechts Babette Heerkens, met 15 punten, en Anita van Unen met 19 punten (9 op 10 strafworpen) kwamen tot een goede produktie. De Gouwe-dames zijn het nieuwe polo-seizoen uitermate slecht ge start. Het ongeïnspireerde team van Jan Middendorp werd meteen met de neus op de feiten gedrukt. Het team is er nog niet klaar voor! De toumooi-uitslagen van de afgelopen weken gaven dat al min of meer aan. Feit was dat in de beginfase de ar biters een zwaar stempel drukten op de wedstrijd. De vier, in vele ogen zeer dubieuze en onterechte, uitsluitingen deden de Gouwe-da mes in feite de das om. Alliance profiterede gretig en nam in de eerste periode een 2-0 voorsprong. In de tweede periode werd het zelfs 3-0. In de derde periode leek De Gouwe wat terug te komen, doch niets lukte en keepster Jansen van Alliance groeide in deze wedstrijd tot gro te hoogten. Alliance scoorde wel 4-0. In de laatste periode vochten de Van Ginkel-girls meer tegen zich zelf dan tegen Alliance. Zelfs een viermeter wilde er niet in. Allian ce bracht tenslotte de eindstand op 7-0. De tweede teams van De Gouwe hebben het goed gedaan. Het door Henk van Erk gesponsorde heren 2 won, zij het niet zonder enige moeite, verdiend met 6-5. Gescoord werd door Ed den Boon 3x, Marcel Ribbens, Rob van der Meer en Niek de Leeuw lx. Da mes 2 lijkt op de goede weg. De Gouwe-dames maakten korte metten met Profus 2 uit Baren drecht. Hier scoorden Marloes Boereboom 3x, Helen Cornelis sen, Diana van der Zijden, Gabri elle van der Loo en Daniëlla Ver veen lx. De Gouwe speelt aanstaande weekeinde uitwedstrijden. De he ren spelen in Rotterdam. Heren 1 om 16.30 uur tegen Rotterdam 1 en heren 2 om 17.30 uur tegen Rotterdam 2. Dames 1 speelt om 19.00 uur te gen Het Gooi in Bussum en da mes 2 speelt zondag om 17.30 uur tegen ZCR 1 in Zoetermeer. NEDERLANDSE VERENIGING VAN ONDERNEMERS IN HET CARROSSERIEBEDRUF Op de atletiekbaan aan tijdens het discuswerpen. {Foto: Han Zoet). WADDINXVEEN - Zondag is de eerste competitiewedstrijd gezwommen in Leiden. Voor De Gouwe was het niet zo’n gun stig programma. De Waddinxveners kwamen moeilijk op gang. De Gouwe eindigde landelijk gezien op een 14e plaats met een puntentotaal van 4.955.3. Er werd begonnen met de 100 m vlinderslag voor meisjes van 1977 e.l. Sharon Stayen zwom op dit nummer naar 1.19.8 en met de 200 meter schoolslag kwam ze niet verder dan 3.00.9. Catherina v.d. Valk zwom op de 100 meter vlinder naar 1.22.6 en 200 m rugslag naar 2.50.4. Bij de ze meiden van 1977 zwommen ook nog Marloes Veelenturf (1.19.5, 2.54.4), Mirella Zijder- hand (1.21.3 en 2.51.8) en Danny Matheuwsen (1.12.3, 2.42.3). Bij de jongens van deze leeftijd waren het Mark Nahon en Mark v.d. Schrier die op de 400m vrije- slag respectievelijk 4.34.7 en 4.55.0 en de 100 meter schoolslag in 1.16.8 en 1.23.7 zwommen. De derde man, Martin van Eijk, had wat last van een blessure en zwom respectievelijk 4.51.9 en 1.23.7. Bij de leeftijd van 1979 e.l. waren Claudia van Harskamp, Inge v.d. Schrier en Marijke Theusen in het water te vinden. Inge was ver reweg de snelste op de 200m vrije slag in 2.15.4, wat niet alleen een mooie tweede tijd was en een per soonlijk record, maar ook nog een mooie limiet voor de Nederlandse kampioenschappen. Marijke ging van 1.35.0 naar 1.31.6 op de 100 meter vlinderslag. Bij de jongens waren het Pascal Holleman op de 100m rugslag in 1.19.0, Koen Groenleer in 1.16.8 en Andres v.d. Sluys 1.13.3 en Mare Zijderhand in 1.14.1 die uit kwamen voor De Gouwe. Marcel en Andres zwommen ook nog de V WADDINXVEEN - De nationale open zwemkampioenschappen voor masters op de korte afstan den zijn gehouden in het 50 km lange Sloterparkbad in Amster dam. Van de zwemclub De Gouwe wa ren Nic Geers - groep 55-59 jaar - en Judith van Berkel - groep 50-54 jaar - ingeschreven. Nic Geers zwom op vijf van zijn zes nummers de nationale en in ternationale concurrentie naar huis en moest alleen op de 50m rugslag genoegen nemen met zil ver. Hij won de 50 en 100m num mers op de vrije slag en de vlin derslag alsmede de 100m rugslag, waarop hij tevens het reeds in zijn bezit zijnde nationale record ver beterde tot 1.23.7. Judith van Berkel - een beetje grieperig - kwam uit op de 50 en 100m vrije slag en de rugslag en kon haar prijzenkast met vier gou den medailles bijvullen. Met na me de 100m rugslag won zij met overmacht in de mooie tijd van 1.29. WADDINXVEEN - Door in Vlaardingen overtuigend met 10-14 van Oranje Nassau te winnen blijft Korbis-korfbal een goede positie op de ranglijst innemen. Met slechts één punt ach terstand op leider ADO uit ’s-Gravendeel betekent die positie een vaste tweede plaats. Voeg daar nog bij dat beide teams el kaar nog moeten ontmoeten en dat kan dus voor Korbis een kop- WADDINXVEEN - Zaterdag 2 oktober wreven de organisatoren van de jaarlijkse clubkampioen- schappen bij de Waddinxveense sportclub Antilope aan de Al- berdingk Thijmlaan zich in de handen. Het was mooi droog weer en het regende clubrecords deze dag. Een kleine negentig atleten van jong tot oud hadden zich voor de ze wedstrijden laten inschrijven. De wedstrijdcommissie had als eis gesteld aan een vierkamp mee te doen met minstens een loopnum- mer, minstens een werpnummer en minstens een springnummer. Het vierde onderdeel was dan de Alberdingk Thijmlaan is bij de meisjes C Kim v.d. Wolf in actie 200m wisselslag in respectievelijk 2.45.8 en 2.43.1. Bij de jongens van 1975 e.l. werd er de 200 meter schoolslag en de 100m vlinderslag gezwommen. Antoine Calis zwom respectieve lijk 2.41.2 en 1.03.2. Richard Bosman zwom naar 2.40.2 en 1.11.5. Christian de Groot zwom alleen de 100m vlinderslag in 1.03.0 en Sylvio v.d. Sluys 1.25.7. De meisjes van 1981 e.l. waren een van de succesvolste van dez middag. Een tweede en derde plaats voor respectievelijk Michel le Nahon en Wilke v.d. Valk op de 100 meter vrijeslag. Marijke Theusen boekte op deze afstand weer een grote winst om van 1.41.4 naar 1.20.7 te zwemmen. Bij de heren was het deelnemers veld niet groot voor De Gouwe. Er waren maar vijf deelnemers. Twee van deze vijf zwommen al leen de 100 meter vrije slag mee in 1.02.2 en 57.0. Jan-Willem v.d. Hoek, Wouter Steller en Mark v.d. Zijden zwommen hier op rij 54.2, 53.2, 54.5. Deze drie zwommen ook nog de 200m rugslag. Wouter zwom hier op 2.19.6. Jan-Willem en Mark zwommen naar de eerste en twee de plaats in 2.11.5 en 2.09.7 wat voor beiden een limiet betekende voor de nationale kampioenschap pen. De dames zwommen de 400m vrije slag. Ilse v.d. Dussen in 5.20.5, Sandra Berckenkamp in 4.51.2 en Suzanne Steller in 5.08.0. - i'T’”

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 31