GEMEENTE WADDINXVEEN Mini-modeshows bij Rianne RTW-radio non-stop via kabel en ether Vanaf maandag 1 november elke dag ’Abba’ in koffiebar Maandag politiek platform ouderen in AF-centrum Nachtmarathon in Gouwebad NCVB bijeen op 13 oktober TELEFOONNUMMERS OPENINGSTIJDEN Wisselend succes Waddinxveen-jeugd 24700 24760 12570 01820-16066 010-4362244 Minder afval heeft u zelf in de hand! V 06-11 12222 01820-24255 13000 13000 01820-15767 01820-93511 01828-17613 01820-28011 Max Milieu over afvalvermindering GEMEENSCHAPPELIJK ANTENNE SYSTEEMBEDRIJF COLLECTE VERGUNNING BOUWVERGUNNINGEN DE CHEMOCAR RIJDT WEER OP VRIJDAG 8 OKTOBER 1993 SPREEKUREN Mogelijkheden VERKEERSOMLEIDING BEIJERINCKLAAN VERGA D ERIN GEN Sponsors Pagina 3 Woensdag 6 oktober 1993 Weekblad voor Waddinxveen 24642 Prins Bernhardlaan 75 Op de agenda o.a.: 107,0 Mhz Verleende bouwvergunningen/ingestemde meldingen Op de agenda o.a.: AARD VAN HET.BOUWPLAN: BOUWPERCEEL: Nabij Kanaaldijk 7 Schuberthof 5 Op de agenda o.a.: De Chemocar stopt op de volgende tijden en plaatsen: 1. 2. 3. Op de agenda o.a.: 4. De werkzaamheden zullen duren tot 11 otober a.s. 5. Op de agenda o.a.: 6. Kanaal Frequentie T.v.-zender AARD VAN HET BOUWPLAN: BOUWPERCEEL: Marga Klompéhoeve 1 Heggewinde 8 Een beeld van de eerste modeshows, die zijn gegeven in het nieuwe modezaakje Rianne Mode Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Gouwebad ”De Shiep” (informatie) Radio-zender Euro-Jazz Commissie voor Kunst en Cultuur op maandag 11 oktober 1993, aanvang 20.30 uur in het gemeentehuis. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (le etage) van het gemeentehuis ter inzage. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik ma ken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. in het winkelcentrum ‘de Passage'. (Foto: Sjaak Noteboo). het oprichten van een berging het oprichten van een duivenhok De opbrengst van de collecte zal ter kennis van het gemeentebestuur worden gebracht. Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. Neem uw eigen boodschappentas mee als u gaat winkelen, waar door u niet telkens een nieuwe plastic wegwerptas nodig heeft. Probeer produkten zoals bijvoorbeeld schoenen of televisies eerst te laten repareren voor u nieuwe koopt. Tot slot: denk eens na over andere manieren om uw geld te beste den. Koop tweedehands speelgoed op de rommelmarkt in plaats van nieuw (en duur) speelgoed uit de winkel; word lid van de sportclub in plaats van die tweede televisie aan te schaffen; enzovoort. Koop als het kan produkten die u meerdere malen kunt gebrui ken. Dus geen wegwerpaanstekers, wegwerpserviesgoed, balpen nen die u niet kunt navullen, of wegwerp-fotocamera’s. Zo kunt u ook kiezen voor katoenen luiers in plaats van wegwerp-luiers. I Commissie voor de Financiën op donderdag 7 oktober 1993, aan vang 19.30 uur in het gemeentehuis. Commissie voor de Sociale Zorg en Volksgezondheid op donder dag 7 oktober 1993, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Commissie voor Algemeen Bestuurlijke Zaken op dinsdag 12 okto ber 1993, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van de kosten verbon den aan de Ondernemersprijs 1993. Besluit Beheer Sociale Huursector. Bouwverordening; inwerkingtreding bodembepalingen. Advies subsidieverlening aan de Waddinxveense Kunstkring voor de organisatie van een teken- en schilderweekeinde op 5 en 6 ju ni 1993. Begroting 1994 (voorzover deze het taakgebied van de commis sie betreft). Kamermuziekconcerten. Exposities. Begroting 1994 (voorzover deze het taakgebied van de commis sie betreft). Verhoging markttarieven. het plaatsen van een dakkapel op het ach- tergeveldakvlak het gedeeltelijk veranderen en het vergro ten van een woning 7 9 11 (V.H.F.) (V.H.F.) (V.H.F.) (V.H.F.) (V.H.F.) (U.H.F.) Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding Centrale Antenne Inrichting (C.A.I.) Milieu (telefoon voor milieuklachten) WADDINXVEEN - RTW-radio, de lokale otnroep van Wad dinxveen, zendt sinds vorige week ook op door de weekse dagen uit. ‘Iedere dag van acht uur ’s ochtends tot acht uur ’s avonds is het lokale station met eigen programma’s in de lucht1, aldus Pierre Linssen, woordvoerder van RTW-radio. Door de komst van de radio-zender Euro-Jazz is het geluid T.V. Nederland 1 via de radio niet meer te ontvangen. Regels van de Chemocar: - Bedrijven kunnen niet bij Chemocar terecht. - U mag het chemisch afval absoluut niet vooraf bij de halteplaats zetten, omdat dan eventueel kinderen ermee kunnen gaan spelen. - Injectie-naalden moet u in een gesloten verpakking aanbieden. - Lege plastic flessen van chloor, ammonia, spiritus e.d. kunnen, nadat ze met water zijn omgespoeld, worden weggegooid in de grijze container of de vuilniszak. - Goed geleegde verfblikken, kunnen in de blikbak worden gegooid. Het collecteren dient te geschieden in verzegelde collectebussen waar op duidelijk de naam en/of het doel van de collecterende instelling staat vermeld. De collectanten dienen te zijn voorzien van een legi timatiebewijs. De hoeveelheid afval die we in Nederland met z’n allen produceren, stijgt voortdurend. Op dit moment ontstaat in de huishoudens meer dan 5 miljoen ton afval, wat neerkomt op meer dan 400 kilo per inwoner per jaar. In totaal wordt in Nederland jaarlijks anderhalf miljard gulden besteed aan de verwerking van al het afval. De kosten zijn echter niet het enige probleem. Ook de gevolgen voor het milieu zijn gigantisch. De stortplaatsen moeten streng worden gecontroleerd om te voorkomen dat schadelijke stoffen naar de bo dem doorsijpelen. Bij de verbranding van afval verdwijnen ondanks de strenge eisen toch schadelijke stoffen de lucht in, en blijven er schadelijke reststoffen over. Ook raken de grondstoffen uitgeput. Ook in Waddinxveen blijft de hoeveelheid afval nog steeds stijgen. Natuurlijk zullen de gemeente en de bedrijven proberen om de ko mende jaren de hoeveelheid afval te verminderen, maar dat kost tijd. Ook de burgers kunnen echter hun steentje bijdragen. Sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00 tot 20.30 uur. Probeer produkten te kiezen waar zo min mogelijk verpak kingsmateriaal omheen zit. Een fles frisdrank van anderhalve liter is beter dan zes kleine pakjes. Kies voor verse onverpakte groente, fruit en snoep. Als u toch verpakte levensmiddelen koopt, neem dan verpakkingen van papier/karton of glazen pot ten; liever geen produkten in blik of plastic. Uitbreiding t.v.-programma’s/wijziging kanaalindeling Wijziging radio-zender In de week van 10 tot en met 16 oktober 1993 zal er gecollecteerd worden door de Stichting Nationale Collecte Geestelijk Gehandi capten. Binnengekomen bouwaanvragen/ingediende meldingen Informatie onderhandelingsakkoord Rijk-V.N.G. Bijstand, in zake herinrichting Algemene Bijstandswet. Reactie V.N.G. op onderzoek commissie Van der Zwan (alge mene bijstand). Begroting en beleidstoelichting 1994 (voorzover deze het taak gebied van de commissie betreft). Bespreking inzake het huisvesten van statushouders d.d. 8 juli 1993. Stand van zaken S.W.O.W. en procedure. Evaluatie aanbevelingen genoemd in de nota ’’Hoezo oud”. Stand van Zaken W.V.G. 189.25 Mhz 203.25 Mhz 217.25 Mhz 48.25 Mhz 55.25 Mhz 63.25 Mhz 176.25 Mhz 182.25 Mhz 196.25 Mhz 210.25 Mhz 224.25 Mhz 471.25 Mhz 481.25 Mhz 492.25 Mhz 534.25 Mhz 556.25 Mhz 577.25 Mhz 641.25 Mhz 662.25 Mhz 694.25 Mhz Alarmering Algemeen Alarmnummer 'Brandweer b.g.g Politie Ongevallen Op vrijdag 8 oktober a.s. kunt u weer het bewaarde Klein Chemisch Afval persoonlijk aan de Chemocar afgeven. Advies inzake programma Gemeentedag 1993 voor wat betreft burgerij-enquéte. Advies inzake concept-Communicatienota. Advies inzake vaststelling (W.P.R.)-reglement voorbereiding G.B.A. Behandeling begroting 1994 en Meerjarenbegroting 1994-1998 (voorzover deze het taakgebied van de commissie betreft). Burgemeester en wethouders uitsluitend na afspraak via de secreta resses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensda gen) van 09.00 uur tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. In de wedstrijd tegen Soccer Boys benutte El de kansen niet, terwijl de tegenstander dat wel deed. Hierdoor werd een geflat teerde 3-7 nederlaag geleden. F2 speelde in een hele goede wed strijd doelpuntloos gelijk tegen Moerkapelle F2. De meisjes-juni- oren gaan met de week beter spe len, maar ondanks een grote inzet van alle meiden werd er met 6-0 verloren van Bodegraven. Ingevolge het bepaalde in artikel van de Woningwet 1992 maken burgemeester en wethouders van Waddinxveen bekend de volgen de bouwaanvragen te hebben ontvangen: het geheel vernieuwen en het vergroten van een landbouwschuur het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak Prinses Margrietstraat 29 het oprichten van een volière Zuidplaslaan 44 Sperwerhoek 11 08.30-09.15 uur wijk Zuidplas, Zuidplashof, Kringloophalte; 09.20-09.50 uur wijk Zuidplas, Cirkelflat; 09.55-10.40 uur Bomenwijk, winkelcentrum leplaan; 10.45-11.15 uur St. Victorwijk, wijkgebouw Zonnig Zuid; 11.20-12.05 uur Oostpolderwijk, Overtoom; 12.50-13.30 uur Centrum, Passage ingang stationszijde; 13.35-14.20 uur Vondelwijk, winkelcentrum Luifelbaan; 14.25-15.10 uur Groenswaard, winkelcentrum Groensvoorde; 15.15-16.00 uur Willem de Zwijgerlaan bij de markt. Niet alleen door het afval te scheiden, maar ook door te zorgen dat er thuis minder afval ontstaat (dat wordt ’afvalpreventie’ genoemd). Max Milieu geeft u deze week 6 tips waardoor u de hoeveelheid af val kunt verminderen. In de week van 4 oktober tot en met 8 oktober 1993 zal het t.v.- programmapakket worden uitgebreid met: M.T.V., R.T.L.-5, R.T.L.-plus, The Discovery Channel en T.R.T. Internatio- nal/M.B.C. De werkzaamheden, verbandhoudende met de uitbrei ding, zullen plaatsvinden in vorengenoemde week en zullen, naar verwachting, op 8 oktober 1993 worden afgerond. De uitbreiding van het t.v.-programmapakket is tevens reden om wijziging te bren gen in de bestaande kanaalindeling. De nieuwe kanaalindeling wordt als volgt: Nederland 1 Nederland 2 Nederland 3 B.R.T.N. 1 B.R.T.N. 2 R.T.L. 4 R.T.L. 5 R.T.L. plus B.B.C. 1 B. B.C. 2 T.V. 5 Film Net Plus (gecodeerd) Duitsland 1 (ARD) Duitsland 2 (ZDF) Euro Sport The Discovery Channel T.R.T./M.B.C. M.T.V. C. N.N. Super Channel Het fietsverkeer wordt aangeraden zoveel mogelijk gebruik te ma ken van de IJsermanweg. BI zette een goede wedstrijd neer tegen Cabauw. De gehele wed strijd waren de geelzwarten de be tere ploeg met als resultaat een 5-2 overwinning. Cl gaat na de 1-5 overwinning op medekoploper Soccer Boys alleen aan de leiding. Dl en D2 moesten hun meerdere erkennen in respectievelijk Soccer Boys en Linschoten. Dl verloor met 5-2 en D2 kreeg na een voort varende start met 6-1 klop. Voor meer informatie kunt u terecht bij mw. L. Adolf van de afde ling Ruimte en Bouw van de gemeente, tel. 24758. WADDINXVEEN - De Wad dinxveense ouderen staan niet al leen landelijk volop in de belang stelling, ook plaatselijk gaat de aandacht naar deze leeftijdscate gorie uit. Maandagavond 18 oktober om acht uur houden de drie Wad dinxveense ouderenbonden in de toneelzaal van het Anne Frank- centrum (Jan van Bijnenpad) een forumavond met de lokale afdelin-' gen van de politieke partijen in Waddinxveen. De avond staat in het teken van het Jaar van de Ouderen 1993 en is een initiatief van de in het DOBO (Drie Ouderenbonden Overleg) samenwerkende oude renbonden PCOB (protestants- christelijk), ANBO (algemeen) en KBO (rooms-katholiek). Centraal gespreksthema zal zijn het ouderenbeleid in Waddinx veen. De forumavond wordt ge leid door de Waddinxveense jour nalist Bert Woudenberg. Van po litieke zijde is aangekondigd dat zullen deelnemen drs. Wout Neu tel van het CDA, Thijs Spaans of Charles Wijnen van de PvdA, Koos de Vogel en Teus Ververs van de VVD, Henk de Bas of mr. Wiebrand Dijksterhuis van de PCW en een i van D66. WADDINXVEEN - Al van Waddinxveen-voetbal kwam door een betere wedstrijdmentaliteit in de eerste helft op een 1-0 voor sprong. In de tweede helft werd er slordig met de kansen omge sprongen, maar er werd toch met 4-2 gewonnen. WADDINXVEEN - Ook dit jaar hield de Waddinxveense Red dings Brigade (WRB) weer een nachtmarathon in het Gouwebad ‘de Sniep‘ en wel van vrijdag 1 op zaterdag 2 oktober. Voor de derde marathon hadden zich zeventien ploegen ingeschreven. Het zwemfestijn duurde van 20.30 tot 06.30 uur. Zaterdag om 07.00 uur was de prijsuitreiking. Vrijdag om 22.00 uur was de trekking van de loterij. programmering (24 uur per dag, 7 dagen per week). ‘Aan de eerste voorwaarde vol doen we. Uit recent luisteronder zoek is gebleken dat 95% van on dervraagden de RTW-radio kent en dat 20% van hen regelmatig naar de RTW-radio luistert', gaat Pierre Linssen verder. ‘Aan de tweede voorwaarde zullen we van af 1 november voldoen'. Pierre Linssen wijs er op dat als bedrijven of instellingen geïnte resseerd zijn in de mogelijkheden van sponsoring of reclame via de RTW-radio dan kunnen ze bellen naar 01828-30983. Zij krijgen dan een informatie pakket toegestuurd en kunnen met de RTW-radio een afspraak maken om de mogelijkheden ver der toe te lichten. De Akker 96, 98 en 100 het gedeeltelijk veranderen en het vergro ten van drie woningen het gedeeltelijk veranderen van een ga rage in een werkkamer In verband met het aanbrengen van een geluiddempende asfaltlaag op de Beijerincklaan tussen de rotonde en de Zuidplaslaan te Wad dinxveen, wordt het verkeer komende van de Bredeweg vanaf 1 ok tober 1993 vanaf de rotonde over een gedeelte van de Tweede Bloksweg geleid. Benthuizen, die op die manier een prima activiteit in huis hadden om de drempel voor het modebe wuste publiek uit Waddinxveen en omgeving gelijk een stuk ver laagde. Rianne Mode (een samenvoering van de voornamen van de beide eigenaresses) blikt de toekomst optimistisch tegemoet. De beide ondernemende vrouwen kennen het modevak, doordat zij geduren de enige tijd hebben gewerkt bij Het register van verleende bouwvergunningen en ingestemde mel dingen ligt ter inzage in het gemeentehuis bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw, waar tevens in lichtingen kunnen worden gevraagd. ‘Wat wil je nog meer: lekker mak kelijk voor overdag in huis, op het werk of in de auto. Je favoriete radio-station bij de hand1, gaat de Peuleyen-bewoner verder. De lokale RTW-radio is in Wad dinxveen via de kabel te ontvan gen op FM 87.9 MHz en in de ether te beluisteren op FM 105.8 MHz. Op de vraag wat RTW-radio nog meer in petto heeft antwoordt Pierre Linssen dat het station van af maandag 1 november 24 uur per dag en 7 dagen per week wil gaan uitzenden. Commissie voor het Marktwezen op woensdag 6 oktober 1993, aan vang 20.00 uur in het gemeentehuis. Genoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 en 12.30 uur voor een ieder ter inza ge ligt bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Wer ken en Bedrijven. Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. WADDINXVEEN - Op dezelfde dag dat het nieuwe modezaakje j van de Rianne Mode in het winkelcen- vertegenwoordiger ^rHm de Passage’ op feestelijke wijze de winkeldeur open deed werden er vrijdag 1 oktober om elf uur en om twee uur gelijk twee mini-modeshows in de eigen ratuur, luisteronderzoek, afdracht BUMA-STEMRA. We hebben dus meer inkomsten nodig en dat kan door middel van sponsoring en reclame1. Volgens de RTW-pr-man is een radiostation pas echt een interes sant sponsor- en reclamemedium als er sprake is van voldoende luisteraars en van een continue WADDINXVEEN - De afdeling Waddinxveen van de Nederlandse Christenvrouwenbond (NCVB) Weiger ongeadresseerd reclamedrukwerk door middel van een sticker op uw brievenbus (verkrijgbaar bij de gemeente). Indien 8 oktober a.s. niet mogelijk is voor u, kunt u wel: het chemisch afval bewaren tot de volgende inzameling, te we ten: 10 december 1993; uw buren of kennissen vragen om Klein Chemisch Afval te bren gen en af te geven; het Klein Chemisch Afval op werkdagen brengen naar de gemeen- tewerf aan de Noordkade (nr. 48), vanaf 08.00 uur tot en met 12.00 uur en van 13.00 uur tot en met 16.00 uur. (V.H.F.) (V.H.F.) (V.H.F.) 2 (V.H.F.) 3 (V.H.F.) 4 (V.H.F.) 5 6 8 10 12 21 22+ (U.H.F.) 24- (U.H.F.) 29- (U.H.F.) 32- (U.H.F.) 34+ (U.H.F.) 42+ (U.H.F.) 45-,(U.H.F.) 49- (U.H.F.) WADDINXVEEN - Vrijdag 8 oktober bezoekt de groep ’Abba’ de hervormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse in Waddinxveen. De bandleden ko men niet uit Zweden, maar uit Nederland en brengen een pro gramma rond het thema ’Kies exact’. De deuren van de koffie bar gaan vanaf 19.45 uur open en iedereen is van harte welkom. WADDINXVEEN - De super- markt Super aan de Groensvoorde zaak gehouden, in Waddinxveen doet mee aan de milieu-actie voor de inzameling Hel Publ>ek genoot ervan om ken- van oude schoenen. Het gaat hier n's te nemen van de najaars- en om een activiteit van De Milieu- wintermode van Ria Keij uit vriendelijke Weg in Delft Waddinxveen en Annie Qualm uit lei Mode, het modezaakje van de Rotterdamse Harmke van Vliet- Ververs, die noodgedwongen een punt achter haar activiteiten moest zetten. Rianne Mode heeft een fashion- wintercollectie in huis van Avant- garde, Toa’s, KM exclusiv en Hauber. In het winkelpand in de' Passage zat ooit parfumerie ’Mie- ke’, die destijds met 'de Peper- boom’ verhuisde naar een nieuw pand aan de Juliana van Stolberg- laan. Mocht u zelf uw t.v.-toestel niet kunnen inregelen dan kunt u con tact opnemen met J. Baas Telecommunicatie B.V., telefoonnum mer 01828-17613 danwel met de plaatselijke t.v.-handelaren. Voor inlichtingen kunt u zich wenden tot het Gemeenschappelijk Antenne Systeembedrijf Waddinxveen, doorkiesnummer 01828-24715, de heer Joh. van der Heide. Vanaf diezelfde datum zal de RTW-radio ook reclamebood schappen in haar programma’s op nemen. Om een en ander te kun nen realiseren gaat men bij de RTW binnenkort een computer systeem met bijbehorende randap paratuur installeren. Op de vraag waarom de RTW-ra dio reclameboodschappen gaat uitzenden zegt Pierre Linssen: ‘De RTW-radio is een stichting. We opereren zonder winstoog merk en ontvangen op dit mo ment alleen inkomsten uit subsi dies en donaties. Deze inkomsten zijn echter onvoldoende om de RTW-radio op de lange termijn draaiende te houden en om goede radio-programma’s te maken'. ‘Er zijn immers heel wat kosten gemoeid met huur, energie, on- v7 derhoud studio, verzekeringsappa- vergadert woensdagavond 13 ok- '■J’- tober om 19.45 uur in De Hoek steen aan de Esdoornlaan. In het kader van de Vluchtelingenweek van zondag 24 tot en met zater dag 30 oktober wil de NCVB ook aandacht besteden aan ’Vrouwen op de vlucht’. Mevrouw G. Ver schoor van de Stichting Vluchte lingenwerk Nederland is de spreekster die avond..

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 3