Uitkeringstrekker had twee eigen bedrijven Politiek geschil splijt Bentwoud EXCLUSIVITEIT IN RIET vindt u bij A.C. Kompeer. ICW werkt WSE-jeugd onderuit Vergadering Vereniging Voortgezet Onderwijs Bingo in De Boog mee aan onderzoek Informatie avond van Van ’t Hof Je blijft kijken in circa 10.000 liter water vindt u een grote sortering: Ingang Het Zuidhonk moet beter VERLOOP Bejaarden huisvesting komt met spreekuur VAN BUNNINGEN Skiseizoen- trainingen weer gestart Wereldwinkel- chocolade met keurmerk van Max Havelaar Samenleving benadeeld voor half miljoen gulden Inzameling van Prijsuitreiking in Reeuwijk Jurassic Park in Groene Hart? slager Koot WADDINXVEEN - Bij de jaar lijkse keuring van ambachtelijk gemaakte Gelderse rookworst van de Vereniging van Keurslagers heeft Keurslagerij Koot (winkel centrum Groensvoorde) met de goede kwaliteit van zijn rookworst het predikaat Goudkeur verdiend. Om Goudkeur te behalen moet de rookworst aan strenge eisen vol l AX. KOMPEER r- OPTIMA OCCASION O vissen planten lagere dieren voor uw ZEE- of ZOET-wateraquarium RUIME SHOWROOM MET VEEL VARIANTEN (ook witte meubels) FORD SIERRA 2.0 i Optima 5-drs., bj. 1990, km. 105.000 4 PRIJS /v/» OU, ROTTERDAM Pagina 11 Woensdag 13 oktober 1993 Weekblad voor Waddinxveen Verdeeld Door Cees Bakker Lobby OVERTOCHT 5 - BODEGRAVEN - TELEFOON: 01726-11500 I Onze specialiteit: rieten babywiegen meisjesjunioren stellen of het plan nog wel uitgevoerd moet worden, i.c. OPENINGSTIJDEN: ma. gesloten di. t/m do. 10.00-18.00 uur vr. 10.00-21.00 uur za. 10.00-16.30 uur WADDINXVEEN - Bij de su permarkt Super in het winkelcen trum Groensvoorde wordt de ge- met 20% beperkt worden. Dit systeem van grondstofherwinning Noordeinde 351,2771 WR Boskoop, tel. 01727-15569 Maandagochtend en woensdagochtend gesloten. Vrijdagavond koopavond Bezoek vrijblijvend onze showroom Rietvlechterij sinds 1860 Reijerskoop 259 - Boskoop - Tel. (01727) 17002 AQUARIUMSPECIAALZAAK Ford Sierra. APK gekeurd ANWB gekeurd 6 maanden Ford A1 garantie “10 NU FINANCIERING MET 0% RENTE (vraag naar onze voorwaarden). en te oeueiiKen. ras 1 provinciale politici OUQC SChOCIld! alleen te winnen met een brokje extra recreatie. Ook de Waddinxveense ge meenteraad begint steeds minder voor het plan te voe len, zoals onlangs viel te be luisteren. Officieel heet het dat het een raadsbesluit van januari 1993 (medewerking verlenen) nog overeind staat, maar de fracties van CDA, PCW en WD zijn inmiddels van gedachten veranderd. Het Bentwoud zal het karak ter van de landelijke omge ving sterk aantasten en de lo kale bestuurders hebben in toenemende mate een open oor voor de argumenten van de agrariërs. Daarbij wordt nog niet eens gesproken over de kosten, want het staat vast dat de omringende gemeen ten zullen moeten bijdragen in de kosten van het bos. Daarmee lijkt het Bentwoud een belangrijk item te gaan worden in de verkiezingen volgend jaar. De betrokken Het meest recente, maar nog steeds voorlopige ont werp voor een Bentwoud. (Il lustratie: Provincie Zuid-Hol- land Kartografie) REEUWIJK - Vrijdagmiddag 15 oktober van vier tot zeven uur vindt in het gemeentehuis van Reeuwijk de prijsuitreiking plaats van de foto-, teken- en schilder- wedstrijd die het natuur- en recre atieschap Reeuwijkse Plassen en omstreken dit seizoen heeft ge houden. Hiermee worden de activiteiten van het 25-jarige jubileum van het schap, waarbij Waddinxveen is aangesloten, afgesloten. De prijsuitreiking wordt gevolgd door de opening van de expositie in het gemeentehuis van een selectie uit de inzendingen. De expositie duurt tot en met vrijdag 19 no vember. De prijzen worden op 15 oktober uitgereikt door de voorzitter van het natuur- en recreatieschap, te vens burgemeester van Reeuwijk, mevrouw Y. Verstoep-Bauer. WADDINXVEEN - Het ver- koopteam van Van ’t Hof Ma kelaardij aan de Zuidplaslaan in waddinxveen gaat een alge mene informatie-avond houden waarop alle aspecten rondom het kopen en Financieren van een woning worden behandeld. De avond, die om, acht uur be gint, wordt gehouden op dins dag 9 november in restaurant Bibelot (Limaweg) in Wad dinxveen. De toegang is vrij. Aan de orde komen vragen als hoe men het huis van zijn dro men vindt, de rol van de make laar en de notaris, procedures, gemeentegarantie, kosten ko per, erfdienstbaarheden, be stemmingsplannen, (verborgen) gebreken, het Nieuw Burger lijk Wetboek, hypotheekvor- men, Fiscale voordelen en de vergelijking huren of kopen. Voort is er alle gelegenheid tot het stellen van vragen. Tevens is het mogelijk met behulp van computerapparatuur ieders ei gen hypotheekmogelijkheden te laten uitrekenen. Sinds burgemeester C.M. van der Linden eind juni van dit jaar de feestelijke opening van het nieuwe makelaarskantoor in het winkelcentrum Zuidplas verrichtte is er al veel gebeurd. Veel Waddinxveners hebben de weg naar het winkelcentrum Zuidplas weten te vinden. In middels zijn er dan ook al di verse transacties tot stand ge komen. De komst van Van ’t Hof Makelaardij BV, geleid door directeur S. Hamersma, voldoet dan ook zeker aan een behoefte. WADDINXVEEN - Het bestuur van de ondernemerskring Indus trieel Contact Waddinxveen (ICW) heeftbesloten mee te doen aan een studieopdracht van de studenten Dick Lans en Edwin Winter over de inzameling van klein chemisch afval bij het be drijfsleven. De twee studenten bedrijfsecono mie (met als afstudeerrichting commerciële beleidsvorming) aan de Erasmus Universiteit in Rot terdam willen aan de slag met een 50-tal leden van het 130 leden omvattende ICW. Hun studie staat onder begeleiding van de universiteit en wordt uitgevoerd in opdracht van de Roteb-KCA- Inzameldienst. Sinds enige tijd wordt de Roteb geconfronteerd met vragen van bedrijven uit het midden- en kleinbedrijf, die een oplossing zoeken voor het probleem van de inzameling van klein chemisch af val. De vraag die in het onderzoek be antwoord moet worden is of het haalbaar is voor de Roteb dien sten te leveren aan bedrijven die minder dan 200 kilogram che misch afval per jaar produceren. In een schriftelijke enquete wordt door de beide Rotterdamse stu denten aan de geselecteerde Wad dinxveense bedrijven gevraagd op de vraagstelling te reageren. In den beginne was er een bos, het Bentwoud, met een oerbos als kern waar het wild gedierte ruim baan moet krij gen, een waar eldorado voor devote natuurliefhebbers. Daaromheen een meer recre atief bos voor toeristische ty pes met mogelijkheden voor ontspannen pedaleren, ge- zinspret en de onvermijdelij ke horeca. In totaal zo’n 2.100 hectare natuurgebied tussen Benthuizen, Boskoop, Ha- zerswoude en Waddinxveen. Maar waar plaats is voor bo men is geen plaats meer voor aardappels, uien, kool en bie ten. In dit voor een groot deel agrarische gebied rezen dan ook zware protesten tegen het plan. Begrijpelijk, want veel boerenbedrijven zijn al generaties lang in de familie. En het mag dan veel boeren niet meer zo voor de wind gaan, het erfgoed der vaderen opofferen voor recreatie is de De SGP wil alles laten zoals het is en kiest de zijde der boeren. Een optelsom leert dat de statenfracties van CDA, WD en SGP een meer derheid vormem die er hoogstwaarschijnlijk voor kan zorgen dat van de oor spronkelijk ingetekende 2.100 hectare hooguit de helft overblijft. Voor de laatste ge presenteerde plannen: 1.600 hectare met nog wat verbin- dingsgroen bij Zoetermeer naar de Rottemeren, is geen politieke meerderheid te vin den, er wordt nu gesproken over 1.000 hectare. Het is inmiddels duidelijk dat veel paniek voortijdig en vooral onnodig gezaaid is. Het aanvankelijk gepresen teerde plan voor een Jurassic Park in het Groene Hart lijkt nu door politieke menings verschillen te slinken tot niet meer dan een flink stadspark. Het wild gedierte in dit ’oer bos’ja^zich mogelijk beper- beze^ polïtïekrVerdeeldheid heeft veel kwaad bloed gezet bij belanghebbende agrari ërs, verenigd in de Agrarische WADDINXVEEN - Vrijdag 15 oktober om half negen wordt er in het buurtcentrum De Boog (C. Huygenslaan) een bingoavond ge houden. Iedereen is van harte welkom. Er zijn mooie prijzen te t 1_1l_1tn ratuur, pluchen beren en veel ex- WADDINXVEEN - Donderdag avond 28 oktober om acht uur wordt in de samenwerkingsschool voor HAVO-Atheneum aan de Sniepweg in Waddinxveen de jaarvergadering van de Vereni- .ging voor Voortgezet Onderwijs in Samenwerkingsverband gehou den. Op de agenda staan diverse secre- tariale-, financiële- en schoolver- slagen en -overzichten. Belang rijkste besprekingspunt is het voorstel tot fusie van vier scholen voor voortgezet onderwijs in Wad dinxveen en Boskoop. De leden van de vereniging wordt voorgesteld om samen met de Stichting voor Protestants Chris telijk Voortgezet Onderwijs voor Waddinxveen en de Stichting voor Katholiek MAVO Onderwijs Boskoop te komen tot een nieuwe vereniging. De middelen van de vereniging zullen in de nieuwe vereniging worden ondergebracht. Als de fu sie een feit is zal de Vereniging voor Voortgezet Onderwijs in Sa menwerkingsverband te Waddinx veen worden opgeheven. WADDINXVEEN/BOSKOOP - De Waddinxveense politie gelegd op het banktegoed van de - - man. De Boskopper was volgens de po litie mede in staat deze fraude te plegen doordat verschillende van zijn opdrachtgevers er geen pro blemen mee hadden om de aan hen gerichte facturen ‘zwart1 te betalen. Door verschillende opdrachtge vers werden tevens valse facturen van de Boskoper in de administra tie geaccepteerd. Door de vermel de fraude werd door de man een totale schade veroorzaakt van ruim een half miljoen gulden. De officieren van justitie van de arrondissementsrechtbank in ’s- Gravenhage eisten in het onder zoek een onvoorwaardelijke ge vangenisstraf van 3,5 jaar. De Boskoper werd op 26 augustus 1993 door de arrondissements rechtbank in de residentie tot een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van twee jaar (onherroepelijk) veroordeeld. De in beslag genomen waarde- goederen, waaronder de Merce des, en het banktegoed werden overgenomen door de bedrijfsver eniging en de belastingdienst ter betaling van de geleden schade. Naast het strafrechterlijke Onder zoek zal er tevens door de be drijfsvereniging en de belastings dienst, ter betaling van het reste rende schadebedrag, een civiel- rechterlijke vordering worden in gesteld tegen de man. Indien deze vordering niet door hem kan wor den voldaan, zal deze vordering worden verlegd naar de betreffen de opdrachtgevers. die in Zwitserland worden gefa briceerd. De Wereldwinkel Waddinxveen heeft voor de maanden oktober, november en december de choco lade met het keurmerk van de Stichting Max Havelaar als thema, gekozen en zal geregeld over dit thema informatie geven. WADDINXVEEN - De Stich ting Waddinxveense Bejaarden huisvesting gaat een voorlopig één keer in de maand een spreekuur invoeren. Dat heeft voorzitter me vrouw L.M. Oosterbroek-Waag- meester meegedeeld. Iedere eerste maandag van de maand wordt vanaf vier uur op de tweede etage van de flat Jan van Bijnenpad (naast het Anne Frank- centrum) informatie gegeven over de bejaardenhuisvesting in de ei gen woningen. Ook telefonisch kan men vragen stellen. Het telefoonnummer van de Stichting Waddinxveense Be jaardenhuisvesting is 01828-11942. De eerste zitting vindt plaats op maandag 1 november. De volgen de wordt gehouden op maandag 6 december. Men wordt verzocht van deze mogelijkheid gebruik te maken en de bestuursleden niet meer privé te bellen. WADDINXVEEN - In de We reldwinkel Waddinxveen aan het Koningin Wilhelminaplein is nu naast de cacao uit Bolivia ook een heel assortiment chocoladeartike len te vinden. Het gaat hier om Mascaorepen in melk-, praline-, melk-hazelnoot- en pure chocola de, die niet alleen van Max Have- laarcacao zijn gemaakt, maar waarvoor ook rietsuiker is ge bruikt. Verder zijn er bakjes van 125 gram Florida-melkchocolade- blaadjes en pure chocoladeletters - M - onder het merk Tjoklat van Baronie - De Heer BV uit Alphen aan den Rijn. Tjoklat staat al ja renlang garant voor iets bijzon ders, aldus projectmanager Cor Clement. Tjoklat is het Maleisische woord voor chocolade. In Tjoklat - cho colade - zit net iets meer cacao - dan in vele andere chocolademer- ken. Dat komt ten goede aan de kwaliteit en is tevens gunstig voor de cacaoboeren en boerinnen. De cacao wordt rechtstreeks geïmpor teerd van kleine cacaoboeren en biedt hoop aan duizenden boeren families. De Stichting Max Havelaar levert niet zelf de chocoladeprodukten. Daarvoor wordt samengewerkt met een aantal bedrijven dat kan bogen op een jarenlange ervaring in de chocoladeproduktie. Leveranciers die een overeen komst hebben gesloten met Max Havelaar zijn Baronie - De Heer BV in Alphen aan den Rijn en Steenland Chocoladefabriek BV in Gouda. SOS-Wereldhandel is de importeur van de Mascaorepen WADDINXVEEN/GOUDA - Het winterseizoen nadert met ras se schreden. De Nederlandse Ski Vereniging is daarom ook in Wad dinxveen weer gestart met de tra ditionele sneeuwfitcondititietrai- ning. Vele echte wintersporters hebben zich reeds aangemeld maar er wordt nog gewacht op de twijfelaars. Op dinsdagavond is er ip Gouda en Schoonhoven nog ruimte, evenals op woensdagavond in Gouda en Woerden, terwijl er voor de donderdag nog kan wor den ingeschreven in Waddinx veen. Er wordt sneeuwfitconditietrai- ning gegeven in de gymnastieklo kalen van de Maarten Luther- mavo aan de Calslaan in Gouda en de Johannes Calvijn-mavo aan de Winterwijk in Gouda, de Oli vier van Noortschool in Schoon hoven, in de gymnastiekzaal aan de Johannes Postlaan in Waddinx veen en in de gymnastiekzaal aan de Rembrandtlaan in Woerden. Belangstellenden kunnen hier te recht van 20.00 tot 21.00 uur. In enkele gevallen zelfs van 21.00 tot 22.00 uur. Voor wintersporters is een goede conditie van belang. Daarom wordt er zowel binnen als buitentraining gegeven. Voor meer informatie kan men te recht in de gymnastieklokalen bij de docenten of via het inschrijf- adres te weten Aart Hoogerdijk, tel. 01820-34868. REGIO - Het zou verma kelijk zijn als het niet zo triest was. Terwijl dui zenden bewoners van ge meenten in deze regio zich overvallen voelen door de plannen voor een Bentwoud, zijn de pro vinciale politici in Den Haag zwaar verdeeld over de afmetingen van zo’n w oud en zelfs of het er überhaupt moet ko men. WADDINXVEEN - In augustus 1993 heeft de Stichting Wijkwerk De Zuidplas een enquêteformu lier verspreid onder alle bewoners van de wijk Zuidplas. Ondanks het feit dat er nog al wat aan dacht is besteed aan deze enquête zijn er slechts 75 enquêteformu lieren ingevuld en op één van de inleveradressen afgegeven. Toch is het bestuur van de stich ting niet ontevreden. De 75 for mulieren zijn serieus en met aan dacht ingevuld en met de resulta ten kan nog meer worden gepro beerd een activiteitenprogramma te bieden dat aansluit bij de wen sen van de wijkbewoners. Ook aan de thuisbasis van de stichting, het wijkgebouw Het Zuidhonk aan de Zuidplaslaan, kunnen nog diverse dingen wor den verbeterd. Zo vindt men het gebouw slecht toegankelijk voor minder-validen en is de ingang on duidelijk aangegeven. De stich ting is inmiddels in overleg getre den met de gemeente Waddinx veen om de kritiek te verhelpen. Ook zal worden geprobeerd met de beperkte financiële middelen die de stichting hiervoor tot haar beschikking heeft het interieur van Het Zuidhonk wat sfeervoller aan te kleden, hoewel hierbij het multi-functionele karakter van de ruimte niet uit het oog moet wor den verloren. ren die alleen ingehuurd zijn om plannen te bedenken. Pas als de i overeenstemming kunnen be reiken zal duidelijk zijn hoe ver men wil gaan met een Bentwoud. Danis ook het mo- ment gekomen om de vraag te legenheid geboden tot het inza- stellen of het plan nog wel melen van oude schoenen. uitgevoerd moet worden, i.c. Dagelijks produceert de samenle efde beoogde uitgangspunten ving in Nederland 10.000 ton gehaald kunnen worden. huishoudelijk afval. Het terug dringen van deze hoeveelheid is dan ook dringend noodzakelijk. De zich in het afval bevindende stoffen energiëen dienen dan ook wederom benut te worden. Dit om de steeds kleiner worden de voorraden grondstoffen beter te kunnen gebruiken om energie te sparen en de hoeveelheid afval schoner te maken. het plan. In Boskoop be- Door afvalscheiding en herge- Medio oktober 1992 werd er een strafrechterlijke onderzoek inge steld tegen een 42-jarige inwoner van de gemeente Boskoop. Gedu rende de periode dat deze man verschillende uitkeringen ontving ingevolge de Sociale Verzeke- ringswetgeving, was hij tevens ei genaar van zowel een boomkweke rij alsmede een agrarisch loonbe drijf te Boskoop. Het strafrechterlijk onderzoek werd uitgevoerd binnen een sa menwerkingsverband tussen de rijkspolitie Waddinxveen-Bos- koop, de Gezamenlijke Uitvoe- Makelaardij Van 't Hof aan de Zuidplaslaan houdt dinsdag 9 november in restaurant Bibelot aan de Limaweg een informa tie-avond. Voor de deur het verkoopteam van de Waddinxveen se vestiging. (Foto: Van 't Hof Makelaardij). meesten een gruwel. Een eer lijke boer wordt niet zomaar een campinghouder, jeugd- herbergvader of patatverko- per. Inmiddels hebben de boeren een succesvolle lobby onder houden met hun lokale verte genwoordigers. Het gemeen tebestuur van Rijnwoude liep van meet af aan aj_ niet warm v0°r 1 staan flinke reserves, gezien bruik van glas en papier kan de de risico’s voor de sierteelt en hoeveelheid huishoudelijk afval de ontwikkeling daarvan. Zoetermeer is enthousiast, ~j- B wat begrijpelijk is want hier kan verder worden uitgebreid, heeft men niets te verliezen, Jaarlijks gooit menin Nederland miljoenen paren schoenen weg. Samen met liefdadigheidsinstel lingen worden de nog bruikbare schoenen ingezameld. Dit om in de dringende behoefte van de Derde Wereld en Oost-Europa te voorzien. De nog bruikbare schoenen wor den gesorteerd en eventueel door reparatiebedrijfjes in de Derde Wereld hersteld om vervolgens weer aan de plaatselijke bevolking ten goede te komen. Door aan ac- - ties zijn of haar medewerking te winnen zoals huishoudelijke appa- verlenen ondersteunt men het latuui, |uuvuvu wivu vu .w. vu.- streven naar een schoner en leef- tra prijsjes. baar milieu. kers’ werden zowel de bedrijfsver eniging alsmede de belasting dienst ernstig benadeeld. Binnen het strafrechterlijke on derzoek tegen de Boskoper wer den in verschillende panden, bin nen de gemeente Boskoop, huis zoeking verricht. Uit deze huis zoekingen werden verschillende waardegoederen, waaronder een Mercedes type 190, alsmede de relevante administratie in beslag genomen. Tevens werd er beslag Een riet-speciaalzaak (500 m2) die u een exclusieve collectie banken - stoelen - salontafels en eethoeken biedt, in combi natie met sfeervol geloogd grenen. Maar ook: rieten kinderstoelen - poppe- wagens - wasmanden - lectuurmanden - koffers en divers ander mandwerk ken tot de hazen die nu ook al over de akkers dartelen. De geschillen tekenen zich aftussen de gedepu- Commissie Bentwoud. Deze commissie heeft de Staten commissie voor groenzaken al duidelijk te verstaan gege- ven dat men niet moet sollen D66, met de boeren. De ambtelijke plannen hebben veel onrust teweeg gebracht en voor een groot deel was dat voorbarig. De boeren willen nu wel eens van g de politiek verantwoordehj- teerde statenfracties in Den Haag en als gevolg daarvan wordt over het Bentwoud ge sproken, als waren de bomen van elastiek. PvdA, 1 Groen Links en GPV-RPF blijven bij het oorspronkelij ke plan van 2.100 hectare. Echter CDA en WD vinden een lapje bos van 1.000 hecta- van gedachten wisselen met re ten noorden van de rijks- de poiitiek verantwoordelij- weg Den Haag-Utrecht tot )<en, jn plaats van ambtena- het jaar 2005 wel genoeg, met een optie voor uitbreiding la ter. WADDINXVEEN - WSE Al speelde de plaatselijke derby te gen Be Fair Al. Beide teams kampen met een moeilijke start. Vanaf het begin regeerde Be Fair de wedstrijd. Be Fair Al won de wedstrijd uiteindelijk verdiend met 3-5. BI startte tegen Esto BI voortva- rend. Al in de eerste vijf minuten scoorde Yaried David tweemaal voor WSE. Door het verslappen van WSE kwam Esto terug op een 3-2 voorsprong. WSE kwam nog goed weg toen het in de laat ste minuut 3-3 werd door een goal van Maurice van Velzen. B2 blijft scoren. Deze keer tegen Stolwijk B2, scoorde WSE zelfs 14 maal. Bij Cl was het wederom span nend. De wedstrijd tegen koplo per Schoonhoven Cl ging gelijk op. Addie van Leeuwen en Justin Sterk zorgden voor de twee doel punten voor de rust. Schoonhoven scoorde ook tweemaal. Na de rust kwam Schoonhoven goed weg tegen het hardwerkende WSE. Daniël Klijn en Justin Sterk troffen nog twee maal doel. Schoonhoven bracht uiteindelijk de stand op 4-6. C2 verloor bij Nieuwerkerk C2 met 6-1. Dl was onbetwist de be tere tegen Stolwijk Dl. Na een matige eerste helft speelde Dl de tweede helft naar behoren. Stol wijk scoorde tweemaal tegen. D2 won bij Linschoten met 1-5. El begon veelbelovend tegen Soccer Boys tot de rust (1-1). Na de rust was Soccer Boys de betere ploeg. El verloor met 1-6. E2 verloor tegen CVC Reeuwijk El met 5-0 en E3 hield het span nend tegen ONA, maar verloor toch nog met 3-1. E4 speelde te gen Groeneweg E2 een schitte rende wedstrijd Wel 16 maal scoorden de WSE-mannen. Groe neweg scoorde 1 maal tegen. Ook F1 speelde een uitstekende partij. Met 1-6 werd gewonnen, bij CVC Fl. De meisjesjunioren speelden vriendschappelijk bij Unio. In een matige wedstrijd scoorde WSE toch elfmaal. Ilse Wesselo scoor de de mooiste heeft in samenwerking met andere instanties een Boskoopse uit keringstrekker aangehouden, die twee zelfstandige ondernemin gen bleek te hebben. Op die manier kwam meer dan een half miljoen gulden ten onrechte in de handen van de man die inmid dels tot twee jaar onherroepelijke gevangenisstraf is veroordeeld. ringsorgaan (GUO) in Gouda, het Gemeenschappelijk Administra tiekantoor (GAK) in Leiden en het Bureau Financiële Ondersteu ning (BFO). In de periode van december 1987 tot en met oktober 1992 ontving de Boskoper uitkeringen van de bedrijfsvereniging, aangesloten bij het GUO te Gouda, een Ziekte- wetuitkering, een uitkering inge volge de WAO (Wet Arbeids ongeschiktheidsverzekering), een Werkloosheidsuitkering en een uitkering ingevolge de Toeslagen wet. Het betreft hier alle uitkeringen die een verzekerde in Nederland, van een bedrijfsvereniging, kan ontvangen. Hij ontving deze uit keringen naast zijn werkzaamhe den als zelfstandig ondernemer. De bedrijvige Boskoper had dan ook géén recht op de betreffende uitkeringen en had zijn werk zaamheden en inkomsten moeten melden aan het GUO. Medio maart 1992 meldde de man zich als werkgever-eigenaar van een agrarisch loonbedrijf bij de bedrijfsvereniging, aangesloten bij het GAK. Dit terwijl de Bos koper reeds vanaf maart 1989 werknemers in loondienst had. Ook in de periode van 1992 werd door hem minder werknemers aangemeld, dan dat hij daadwer kelijk in loondienst had. Door het gebruik van al deze ’zwartwer- willink PUT VADF Vore’ worAor, Aa -I WUUnVUl VX7V71 doen, aldus de Vereniging voor slagerijreclame De Keurslagers. Het produkt wordt door een onaf hankelijke en deskundige jury be oordeeld op geur en smaak, kleur, samenstelling en snijdbaarheid. In totaal kunnen 100 punten be haald worden. Pas bij 90 punten of meer ontvangt men het Goud- keur-certificaat. Keurslager Peter Compeer is zeer tevreden met de behaalde punten. Vooral aan het begin van het rookworstseizoen is het behalen van Goudkeur voor een produkt een goede stimulans. Op die manier kan de kwaliteit in het oog worden gehouden en kan men zien of de rookworst nog ver beterd kan worden om een per fect produkt af te leveren aan de consument. De Vereniging van Keurslagers heeft 600 leden, gevestigd door het hele land. Iedere Keurslager moet voldoen aan strenge eisen op het gebied van kwaliteit, versheid, presentatie, assortiment, hygiëne en service. Voldoet een lid niet aan de gestelde normen dan kan hem het K-embleem worden ont nomen. belangrijk item te gaan rkiezingi volgend jaar. De betrokki politici zullen onder druk van hun achterban een duidelijk standpunt in moeten gaan nemen. Benthuizen Boskoop Waddinxveen ■Moerkapelle Gouda Blëiswijk Moordrecht Berkel en Rodenrijs ZOETERMEER Bergschênhoek TAXATIES HWOTHEKEN i i

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 11