Auto botste tegen tractor MAAK ZELF EEN KEUZE ,T HANDSFREE SEI 2.490,- Russische pianiste opent kamermuziekseizoen Sanering bij Energiebedrijf verloopt goed Nota Werkgelegenheid is bijna lOjaar oud V NOKIA 121 ZAKTELEFOON MET COM Onderwijswethouder las voor Evelina Vorontzova start 14e reeks Onderne- Expositie Kunstwerk in Zuidplas Disco in Paddestoel Zaterdag Kom-Inn Havenstad Operette in Zevenhuizen mers- vereniging 75 jaar OO: I I I I I I I VER&OOM makelaardij b.v., KI Julianastraat 6, W Waddinxveen, tel. I ii 1111 rin Rijn en Gouwe L Speelgoedbeurs Het Zuidhonk Waddinxvener schrijft boek 2 I o z •si 8 2 WEEKBLAD-CARTOON VAN ELIAS Totaal 1.000,- UW VOORDEEL Watermaatschappij NOKIA ZAKTELEFOON Comfort Handsfree set DE PRIJS (ex. BTW) 2795,- 695,- 3.490,- Overleg KOPEN/VERKOPEN? Voor woonhuizen in Boskoop en Waddinxveen de makelaar. Markt Reclame Ondernemerscentrum Programma 82 r Lokale omroep Abonnementen Belbus Pagina 15 Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 13 oktober 1993 SAMEN ONDER EEN DAK een bleken mee te ZEVENHUIZEN - Zondagmid- 8 mtiiKb VAKKUNDIG INBOUWSTATION P*’ Ml Menke Car Vision, auto- Hi-Fi, auto-alarm en mobiele communicatie. Erkend inbouwcenter. De aanleg van een hoofdtransport- deze wijze moet worden voortge- zet‘, aldus het college van B. en W. in de toelichting qd de ge- mppntphparntina 'w De conclusie hiervan is dat be perkte temporisering mogelijk is, waardoor op korte termijn zes cent per m3 bespaard wordt op de tariefstijgingen. Jaarlijks zal wor den bezien welke investeringen mogelijk zijn in relatie tot de fi nanciële mogelijkheden om de kwaliteit van het drinkwater te verbeteren. Onderzoek leerde dat op de lan taarnpaal lak- en krassporen zicht baar waren, waardoor het zeer aannemelijk is dat de paal door een personenauto dan wel vracht auto is plat gereden. Eventuele getuigen word» verzocht zich te t drive-in-disco- theek The Flying Dutchman met dj Fred weer de beste muziek. Naast nummers uit de top-40 en house wordt er ook gouwe-ouwe- muziek gedraaid. De disco-avond is om ongeveer 21.15 uur weer afgelopen. De avond is alleen toegankelijk voor de jeugd van 9 tot en met 14 jaar. De entreeprijs bedraagt één gul den. Op vrijdag 29 oktober is er een extra disco-avond voor de jeugd en daarna een gouwe-ouwe-avond voor de ouderen jongeren vanaf 30 jaar. leiding voor drinkwater door NV Watermaatschappij Zuid-Holland Oost verloopt voorspoedig. De voorziene forse stijging van de watertarieven is aanleiding ge weest om de noodzaak van de voorgenomen investeringen nog eens kritisch te bezien. Hiervoor is het rapport Temporisering In vesteringen opgesteld. ring van dit beleidsstuk kan worden gekomen. Dat blijkt uit de op de gemeentebegroting voor WADDINXVEEN - In de avond van dinsdag 5 oktober vond op de oprit naar de Coenecoopbrug een aanrijding plaats tussen een personenauto en een tractor. De personenauto reed vanaf de brug over de Gouwe in de richting van de Kanaaldijk, toen de bestuurder een voor hem rijdende tractor wilde inhalen. Oost in de richting van de hef- brug. Het Regionaal Economisch Over leg heeft recentelijk een rapport uitgebracht over lokaties voor mi- lieuhinderlijke bedrijven. Als één van de mogelijke lokaties is een terrein genoemd ten noorden van rijksweg Al 2 (Den Haag- Utrecht), gespiegeld aan het be drijventerrein Doelwijk aan de Bredeweg. dag 17 oktober om twee uur treedt in dorpshuis Swanla in Ze- AIT1 AlPIlF^k Vpnhni7pn hpt UovAnctod C\r\arat MlllVVWVll KJ WADDINXVEEN - In de raad zaal van het gemeentehuis zal van zaterdag 30 oktober tot en met zaterdag 13 november de jaarlijk se expositie van werken van Wad- dinxveense amateurkunstenaars worden gehouden. Belangstellen de kunstenaars kunnen zich via een aanmeldingsformulier vóór dinsdag 19 oktober inschrijven voor deelname. Het aantal te ex poseren werken per persoon is af hankelijk van het aantal inschrij vingen. De in te dienen werken mogen niet groter zijn dan 100 cm x 100 cm. WADDINXVEEN - De financiële sanering van het Energiebe drijf Middenm-Holland in Gouda (dat in de komende acht jaar een te hoge boekwaarde van ongeveer 90 miljoen gulden moet afschrijven) verloopt volgens plan. Dat schrijven B. en W. in de toe lichting op de gemeentebegroting voor 1994. De situatie rond het Energiebedrijf betekent echter naast de extra tariefstijging van 4 a 5% per jaar, het niet uitbetalen van dividend aan de aandeelhou ders (de gemeenten). Voor 1994 heeft Waddinxveen daarom een inkomstenverlaging van ƒ42.250,- opgenomen. De mogelijke fusie tussen het Energiebedrijf Midden-Holland en het Energiebedrijf RED te Dordrecht bevindt zich nog in de onderzoekfase. Een eventuele fu sie wordt niet eerder dan medio 1994 verwacht. ■1 ”71 011 4''004000 Ja, bezorg mij gratis twee weken Rijn en Gouwe, vóór zeven uur. Daarna kies ik het volgende abonnement: Naam:M/V* 01828- 12309 In het kader van de voorleeswed- strijd zal er per groep een kampi oen gekozen worden. De school kampioen wordt ingeschreven voor een regionale wedstrijd. In rond de 200 theaters door heel Europa werd zondag hetzelfde verhaal voorgelezen: ‘Vreemde juffrouw Bok', uit de bundel ‘Heksen en zo‘ van Annie M.G. Schimdt. WADDINXVEEN - De gemeentelijke nota Werkgelegenheid is nu bijna tien jaar oud, maar de vraag is in hoeverre tot actualise- worden geïnformeerd over het te voeren beleid inzake uitstallingen op de openbare weg. Naar aanleiding van de overwe ging om op de markt een milieu- eiland te creëren is geconstateerd dat de kosten voor afvalverwer king van het marktafval nog niet aan de markt worden toegere kend. Dit is voor de gemeente aanlei ding geweest om de totale kosten toerekening aan de markt nog een kritisch door te lichten. Op basis van het resultaat hiervan wordt voorgesteld om ter verkrijging van 100% dekking de tarieven per 1 januari 1994 met 20% te verhogen. Mocht het inrichten van een mi- lieu-eiland verder kostenstijgingen tot gevolg hebben dan zullen B. en W. de gemeenteraad daarover nader berichten. park Coenecoop zijn gevestigd, lijkt succesvol gezien de gesprek ken die gaande zijn tot het aanko pen van grond op Coenecoop door ’doorstromers’. Er vindt overigens slechts mondjesmaat spontane doorstroming plaats. De vraag vanuit de (starters)- markt naar kantoorruimte sec is gering te noemen. Momenteel wordt actie ondernomen om de leegstaande of binnenkort leegko mende kantoorunits opnieuw te verhuren. De gemeentelijke notitie Recla meplan is in de gemeenteraads vergadering van 15 september aanvaard. De raadsleden worden op de hoogte gehouden over de inkomstenontwikkeling als gevolg van de invoering van dit plan. De lokale volksvertegenwoordi gers zullen op korte termijn nader meentebegroting. Het beleid ter bevordering van doorstroming van huurders die bijna vijf jaar in het Onderne merscentrum op het bedrijven- toeïichting die B. en W. geven 1994. Naar aanleiding van een eerste aanzet tot evaluatie van de ge meentelijke nota Werkgelegen heid uit 1984 is in het gemeente huis namelijk geconstateerd dat vele suggesties reeds onderdeel van economisch beleid zijn gewor den. Tijdens de behandeling in de raadscommissie economische za ken en het plaatselijk Overlegor gaan Bedrijfsleven zijn niet of nauwelijks nieuwe elementen naar voren gekomen. ‘Wij beraden ons daarom over de vraag of het evaluatieproces op WADDINXVEEN - Zaterdaga vond 16 oktober om half acht staan de deuren van de hervorm de jeugdclub Kom-Inn in Het An ker aan de Nesse weer open voor de jongeren van 12 tot 18 jaar. Het team biedt een ontspannende avond, die iedereen een eigen in vulling kan geven met tafeltennis sen, darten, computeren, tafel voetballen of gewoon even bijpra ten aan de bar Tientallen organisaties zijn er bij betrokken geweest en vele hon derden acteurs en actrices kwa men in touw voor wat de eerste Europese Theater Voorleesdag is venhuizen het Havenstad Operet- tekoor op. Dit uit 45 leden be staande koor onder leiding van di rigent Jaap Schallenberg staat be kend als een van de meest enthou siaste in het land. Hun middagvullend programma bestaat uit een mix van Engelse en Amerikaanse musical- en ope- ramelodieën, gevolgd door een se lectie uit een aantal Duitstalige operettes. De toegangskaarten kosten ƒ10,-. Houders van CJP of 65+-pas en Vrienden van de Zeven Muzen betalen een gereduceerd tarief van ƒ7,50. WADDINXVEEN - Donderdagavond 14 oktober om half negen wordt in de raadzaal van het gemeentehuis van Waddinxveen het eerste concert in de 14e reeks kamermuziekconcerten ge houden. De jonge Russische pianiste Evelina Vorontzova speelt werken van Beethoven, Schumann, Skriabin en Prokofieff. De .toegangsprijs voor een los kaartje bedraagt f 12,50. Met een abonnement is men minder kwijt. Ook CJP- en Pas-65-houders zijn goedkoper uit. Evelina Vorontzova werd geboren in Moskou en kreeg in 1977, op vijf-jarige leeftijd, haar eerste mu zieklessen van haar ouders, die beide professionele pianisten zijn. Vanaf haar elfde jaar studeerde zij piano aan het Staatsconserva- torium in haar geboortestad bij L. Roschina. Een jaar later volgde haar debuut in Gorki met het Concert in A grote terts van J.S. Bach. Vanaf 1986 zette de Russin voor vier jaar haar studie voort bij Mi chael Woskresensky. Inmiddels was zij finaliste op het Rachmani noff Concours in Moskou, met speciale vermelding voor de beste interpretentie van composities van Rachmaninoff. Evelina Vorontzova heeft inmid dels optredens verzorgd in de be langrijkste Russische steden, zo wel in solo-programma’s als met orkest. In mei 1992 won zij de tweede prijs op het Franz Liszt Concours in Utrecht, waarna een tournee van vijftien openbare en vijf besloten concerten volgden. Muziekcritici waren zeer enthou siast over haar spel. Ludwig van Beethoven (1770-1827) schreef zijn vijftien ’Erioca’-variaties in 1802 en droeg ze op aan graaf Moritz Lichnow- sky, een broer van de sympathie ke mecanas vorst Karl Lichnow- sky. De bas speelt een belangrijke rol in deze ’Eroica’-variaties, die bij de luisteraar soms de indruk kun nen wekken eerder orkestraal van aard te zin dan pianistisch. In de dertiende variatie bijvoorbeeld, lijken hoorns en trombones mee te klinken en in de zevende pau ken, contrabassen en houtblazers. Schumann schreef zijn acht No- veletten, waarvoor de pianiste en componiste Clara Wieck de inspi ratiebron is geweest, in de herfst van 1838. Hij had vader Wieck om de hand van zijn dochter ge vraagd, maar zonder resultaat. Uiteindelijk is hij toch met haar getrouwd. Alexander Skriabin (1872-1915) werd door velen gezien als een pe dant jongmens, maar een voortref felijk pianist en veelbelovend componist van vooral pianomu ziek. Chopin was zijn grote voor beeld en veel van Skriabins piano muziek is door hem geïnspireerd. Skriabin schreef zijn preludes opus 17 in 1895-1896 en opus 22 in 1897, het jaar waarin hij trouw de met de pianiste Vera Ivanova Isakovic. In 1898 verscheen de tweede pianosonate van Skriabin, een ’Sonate-Fantasie’, waaraan hij vijf jaar lang heeft gewerkt. In het voorjaar van 1917 her schreef Sergei Prokofieff (1891-1953) een van zijn jeugd werken, de pianosonate in a klein. De eerste versie maakte hij in 1907 en deze werd door het grote publiek gekarakteriseerd als een ’ultramodern produkt van een en fant terrible’. Prokofieff heeft in de bewerking van 1917 de structuur van de so nate en het oude thematische ma teriaal gehandhaafd, maar harmo nische details verscherpt en het geheel energieker en virtuozer ge maakt. De sonate in a klein van Proko fieff werd na zijn bewerking in 1917 door het concertpubliek in stand is van plan ter gelegenheid ynw 1 tA _d 1 avond 9 november om half acht in het Anne Frank-centrum een jubi- leumavond te houden voor leden en gasten. Verder wordt er ge werkt aan de uitgifte van een boekje met de openingstijden van alle winkels. Op het programma staan ook gezamenlijke activitei ten rond Sint Nicolaas en met Kerstmis. Bij de OVW zijn 80 midden- en kleinbedrijven aange sloten. kunnen gebruik maken van de Belbus. Uiterlijk op de ochtend van het concert dient gebeld te worden met nummer 01828 - 15388. Men wordt dan op het gewenste tijdstip van huis opgehaald en naar het gemeentehuis gebracht. Na afloop van het concert wordt men ook weer thuis gebracht. De Belbus kost ƒ2,50 per enkele rit. gaan worden, een initiatief van Hans van Westreenen, directeur van de Koninklijke Schouwburg in Den Haag. ‘Vreemde juffrouw Bok‘, in meer dan 25 talen vertaald, is in ons land in bijna 100 theaters verteld, niet alleen in het Nederlands, maar ook in enkele immigranten talen in diverse dialecten, in geba rentaal, zelfs in het plat Haags. Kees van Kooten, Mary Dressel- huys, Pierre Bokma, Paul de Leeuw, Gerda Havertong, Albert Mol, Will van Kralingen, Adèle Bloemendaal en vele andere ar tiesten deden er aan mee. WADDINXVEEN - De in Wad dinxveen aan de Busken Huëtlaan wonende sportjournalist Bert Her tog (54) heeft het boek ‘Honderd jaar schaatssport in Zuid-Holland‘ In het met name voor schaatslie- hebbers bedoelde boek beschrijft hij ter gelegenheid van het 100-ja- rig bestaan van het KNSB-gewest Zuid-Holland een eeuw provincia le schaatshistorie. De jubileum uitgave, die tot stand is gekomen met medewerking van de 67-jari- ge schaatshistoricus Arie van Erk, zal op zaterdag 27 november op de Haagse ijsbaan De Uithof wor den gepresenteerd. Bert Hertog werkt sinds 1969 in de sportverslaggeverij. Als 15-jari- ge schreef hij al verslagen van schaatswedstrijden. Zijn boek is tot de presentatie op zaterdag 27 november bij de Waddinxveense ijsclub Nooit Gedacht te bestel len voor f 25,-. Daarna bedraagt de prijs f 35,-. Gouda: Bodegraafsestraatweg 3a (naast Kwik-Fit) 01820 - 70080 Donderdag koopavond. Alphen a/d Rijn: Ouvertureweg 85 (nabij Shell-Herenhof) 01720 - 21312 Vrijdag koopavond. WADDINXVEEN - Al enkele ja- ren organiseert de Stichting Wijk- werk De Zuidplas de zomer- en winterkledingbeurzen. Deze beur zen zijn erg populair en worden dan ook altijd goed bezocht door de wijkbewoners. In april van dit jaar is voor de eer ste keer een baby- en kleuterspul- lenbeurs georganiseerd. Ook deze activiteit mocht zich verheugen in een grote opkomst. Als een lo gisch vervolg hierop heeft het stichtingsbestuur besloten maan dag 25 en dinsdag 26 oktober speelgoedbeurs te houden. Op deze beurs kan men alle soor ten speelgoed kopen en verkopen zoals kinderfietsjes, poppenwa gens, schoolborden, loopauto’s, poppen, playmobil, barbie-pop- pen, puzzels, boekjes, auto’s en spellen. Uiteraard moeten alle ar tikelen compleet en heel zijn. De organisatoren verzoeken de deelnemers vriendelijk klein speelgoed, zoals lego, playmobil en kleine autootjes van te voren te sorteren en in zakjes te doen. De beurs is niet bestemd voor knuf fels, rammelaars en klein box- speelgoed. De inname- en verkooptijden zijn als volgt. Inname: maandag 25 ok tober van 19.30-21.30 uur en dinsdag 26 oktober van 9.00- 11.00 uur. Verkoop: dinsdag 13.30-16.00 uur. Afrekenen en ophalen van niet verkocht speel goed: dinsdag 26 oktober van 20.00-21.00 uur. WADDINXVEEN - De onderne mersvereniging Waddinxveen (OVW), een afdeling van het Ko ninklijk Nederlands Ondernemers Verbond (KNOV), bestaat 75 jaar. De georganiseerde midden- Eigen programma stand is van plan ter gelegenheid r\ o i. van het 15e lustrum op dinsdag- UC oChaapSKOOl WADDINXVEEN - Vrijdaga vond 15 oktober is er weer een ei gen programma in de hervormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse in Waddinxveen. Enkele teamleden hebben rond het thema ’Soms zit het mee, soms zit het tegen’ een programma geschre ven. De koffiebar is vanaf kwart voor acht geopend voor iedereen van 15 jaar en ouder. WADDINXVEEN - In het kader van de Internationale Voorleesdag zijn zaterdag 9 oktober leerkrach ten en leerlingen van de openbare Annie M.G. Schmidtschool aan de Zuidplashof door het regionale radiostation Radio West uitgeno digd geweest. Tevens was er in de school een klein ’voorleestheatertje’ inge richt, waar in deze week elke dag voor elke groep wordt voorgele zen. Onderwijswethouder Karei van Soest (VVD) heeft maandag ochtend 11 oktober een verhaal voor groep 4 voorgelezen en het ’theatertje’ daarmee geopend. Op deze foto de schrijfster Annie M.G. Schmidt toen ze de naar haar genoemde school aan de Zuidplashof officieel opende. Links wethouder Karei van Soest (WD) en rechts schooldirecteur Bert de Rijke. (Foto: Archief - Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Vrijdaga vond 15 oktober vanaf zeven uur wordt door de wijk- en speeltuin vereniging De Paddestoel aan de Lijsterbesstraat weer de maande lijkse disco-avond gehouden. Vori ge maand was het in de Bomen- wijk met meer dan 60 bezoekers gezellig druk. Opnieuw draait 2 E ui iz Op het moment van inhalen sloeg de bestuurder van de tractor linksaf. Een aanrijding met mater iële schade was het gevolg. Op woensdag 6 oktober, om streeks 19.00 uur, vond op het Koningin Wilhelminaplein een aanrijding plaats tussen een perso nenauto en een motorfiets. De bestuurster van de personen auto kwam uit de richting van de verkeerslichten en sloeg linksaf de Anna van Burenstraat in. De be stuurster zag daarbij de uit tegen overgestelde richting komende motorrijder over het hoofd. De motorrijder, een 23-jarige in woner uit Waddinxveen, werd per ambulance over gebracht naar het Groene Hart Ziekenhuis in Gou da, waar na onderzoek de verwon dingen gelukkig vallen. De schade aan personenau to en motorfiets was aanzienlijk. Op woensdag 6 oktober omstreeks melden bij de politie. 18.20 uur stonden op de Kanaal dijk, ter hoogte van de kruising met de Sniepweg, twee 'personenauto’s te wachten voor het rode verkeerslicht. Beide voertuigen stonden opgesteld in het vak voor linksaf. Een 33-jarige inwoner van Wad dinxveen zag dat het verkeerslicht voor rechtdoorgaand verkeer op groen stond en dacht dit dit ook voor linksaf van toepassing was. Te laat zag hij dat het verkeers licht voor linksaf nog op rood stond en reed tegen de achterste wachtende personenauto aan, die vervolgens tegen de wachtende auto voor hem gleed. Materiële schade was het gevolg. Op vrijdag 8 oktober omstreeks 08.00 uur reden een bestuurster van, een personenauto en een bromfietser over de Kerkweg- Ter hoogte van de Beukenhof sloeg de bestuurster van de perso nenauto rechtsaf, waarbij een aan rijding ontstond met de bromfiet ser die rechtdoor wilde. Materiële schade aan bromfiets en auto was het gevolg. Op woensdag 6 oktober werd ont dekt dat een lantaarnpaal, ge- staand hebbende op de Wilhelmi- geschreven, nakade ter hoogte van de kruising met de Zuidelijke Dwarsweg, ge heel plat lag. WADDINXVEEN - B. en W. van Waddinxveen hebben beslo ten de heroverweging van de nota Kunst en Cultuur te betrekken bij de nog te voeren takendiscussie. Dat melden ze in de toelichting op de gemeentebegroting voor 1994. De verwezenlijking van het kunst werk in de Zuidplas, dat het feit memoreert dat het waterpeil in die polder -7.20 NAP is, zal be trokken worden bij de stedebouw- kundige inrichting van het betref fende gebied. Voor de realisering van dit kunst werk zal via een open inschrijving een kunstenaar worden geselec teerd. Een voorstel hiertoe zal te zijner tijd aan de gemeenteraad worden voorgelegd. Nog dit jaar zal er een definitieve beslissing genomen moeten wor den over het wel of niet structu reel subsidiëren van de lokale RTW-radio. Hierbij is van belang de beoorde ling van een luisteronderzoek en de rapportage met betrekking tot de verwerving van reclame- en sponsorgelden. Voor 1994 is voor lopig ƒ10.000,- wegens subsidie geraamd, thans ten laste van de algemene dienst. Sint Petersburg met groot en thousiasme ontvangen. De prijs voor een abonnement van de Waddinxveense kamermuziek concerten is ƒ55,-. Voor CJP- en Pas-65-houders is dit bedrag ƒ45,-. De prijs van losse kaarten be draagt ƒ12,50 (CJP en Pas-65‘ ƒ11,-). Voor cursisten en betalingsplichti- gpn van het centrum voor kunst zinnige vorming Kreater (Kerk straat) in Waddinxveen geldt de ’Kreaterkorting’. Een abonnement met deze korting kost ƒ45,-, met CJP en Pas-65+ ƒ35,-, losse kaar ten ƒ11,-, met CJP en Pas-65+ ƒ9,- Bezoekers die in aanmerking wil len komen voor deze ’Kreaterkor ting’ dienen telefonisch of schrif telijk te reserveren. Plaatsbewij zen kunnen telefonisch worden besteld op werkdagen tussen Ö5.00 en 12.00 uur onder num mer 01828-24697. Betaling vindt plaats aan de zaal. Ouderen vanaf 55 jaar die zelf niet voor vervoer kunnen zorgen, Adres: Postcode/woonplaats: I Telefoon (voor controle op bezorging) ’doorhalen wat niet van toepassing is. VP 2 I Een kwartaalabonnement a 81.30. Betaling d.m.v. toegezonden acceptgiro’s.. Een kwartaalabonnement a f 79.80. Automatische betaling d.m.v. machtiging. I Een maandabonnement a f27.30. Automatische betaling d.m.v machtiging. Voor de automatische afschrijving van het abonnementsgeld is dit mijn bank/giro-rekenmgnummer handtekening Bon m open envelop, I zonder postzegel. I zenden naar: Rijn en Gouwe, Antwoordnummer 10008 I 2400 VB Alphen aan den Rijn WADDINXVEEN A/A K 2

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 15