Fiets gestolen en weer terug N ieu wkomersbeleid voor minderheden Hoogste punt voor het woongebouw ’t Suytende Waddinxveens Welzijnswerk begint meer vorm te krijgen Vierhonderd dansers in de Goudse Schouwburg p VAN BUNNINGEN Plattelands- Burgemeester en SSW-voorzitter leggen glazen dak vrouwen over besteding van inkomens Amnesty richt aandacht op Indonesië Paddestoelen wandeling in het Gouwebos Sluitingsrit Schoolproject goede voeding prijs z i .you, l(l /£TTx. OVERTOCHT 5 - BODEGRAVEN - TELEFOON: 01726-11500 OPTIMA OCCASION FORD ESCORT 1.4 i Optima 3-drs., bj. 1991, km. 23.736 ASSCHEMAN VERVOER - VERHUIZINGEN WADDINXVEEN ANWB gekeurd 6 maanden Ford A1 garantie NU FINANCIERING MET 0% RENTE (vraag naar onze voorwaarden). GAAT U VERHUIZEN? Kinderopvang Peuterspeelzalen HERKENDE VERHUIZERS Wilt U informatie? 01828 - 18708 Netwerk Indeling Vernieuwing Alcoholmatiging Vrijwilligers Asielzoekers Zondag 17 oktober 00.00-02.00 uur: In ’t holst van de nacht, met Ferry van Loon. Maandag 18 oktober 08.00-10.00 uur: Non-stop mu ziek. RTW-RADIO A Woensdag 13 oktober 18.00-23.00 uur: Nederlands op z’n best met Frank Deurknop en Ronald Geurts. Donderdag 14 oktober 08.00-10.00 uur: Non-stopN mu ziek. Vrijdag 15 oktober 06.00-07.00 uur: Non-stop ziek 07.00-08.00 uur: Ochtendniveau met Ferry van Loon 08.00-09.00 uur: Ochtendniveau met Luuk van Dijk Zaterdag 16 oktober 00.00-08.00 uur: Non-stop mu ziek. ^*•13 Woensdag 13 oktober 1993 Weekblad voor Waddinxveen Pagina 19 mu- mu- Een impessie van het 71 woningen omvattende wooncomplex 't Suytende dat aan de Zuidplaslaan naar een ontwerp van het mu- mu- hebben het college van Burgemeester en Wethouders, de raads- school aan de Peter Zuidlaan hebben een project gewijd aan toonstelling deel uit. (Foto: Koning Julianaschool). maat- deze ^Oneegemnen... Oostpolderweg 9 2741 MD Waddinxveen king tot het besteden van het in komen. Verder aan bod komen zaken als bezuinigen op welke posten, hoe in één oogopslag valt te zien waar (te veel) geld aan wordt uitgeven, welke hulpmiddelen er zijn te ge bruiken om ’de kas bij te houden’ en iedereen een eigen begroting kan bijhouden. ordening en een aantal ambtenaren van veen een werkbezoek gebracht aan het ambitieuze nieuwbouw- plan ’t Suytende aan de Zuidplaslaan te Waddinxveen. Het com plex met 71 koop- en huurwoningen voor 55-plussers wordt tus- ZEVENHUIZEN - Zaterdag 16 oktober houdt de Tourclub Ze venhuizen ’80 de sluitingsrit van het seizoen. Voor de afstand van 30 km is bij café De Roerdomp, Tweemanspolder 12 in Zevenhui zen de starttijd tussen 10.00 en 13.00 uur en voor 70 km van 10.00-12.00 uur. De routes van de toertocht zijn uitgepijld. Dan staan u verschillende mogelijkheden ter beschikking: kompleet verzorgde verhuizing huur verhuisauto met chauffeur/verhuizer verhuur van diverse verhuismaterialen zoals dozen, dekens, steekwagens enz. opslagfaciliteiten voor uw inboedel WADDINXVEEN - Maandag 4 oktober werd er bij de politie in Waddinxveen aangifte gedaan van diefstal van een Opoefiets, merk Gazelle. Op dinsdagmiddag 5 oktober omstreeks vier uur werd in het Gouwebos bij het Wilgenlaantje deze fiets weer aan getroffen. De tweewieler is inmiddels weer terug bij de eige naar. Op donderdag 7 oktober is in een zelfbediening aan het Koningin Wilhelminaplein een portemonnee met inhoud ontvreemd. Tijdens het winkelen had een 41-jarige in woonster uit Waddinxveen haar tas aan een winkelwagentje gehan gen. In een onbewaakt ogenblik is vanuit de tas de portemonnee weggenomen. In de nacht van vrijdag 8 op za terdag 9 oktober zijn vanuit twee personenauto’s de radio-cassette- recorder ontvreemd. Zowel op de Met de Casio Armband Afstands Bediening kan men van een af stand de televisie aan- en uitzet ten, kanalen kiezen, de videoaan- sluiting bedienen en het geluid harder of zachter zetten. Van een afstand kan men de vide orecorder aan- en uitzetten, ver sneld verder en terug spoelen, af spelen, stoppen, kanalen kiezen en de televisie aansluiting bedienen. De bediening van de kabelbox geldt alleen voor horloges op de Amerikaanse markt. Van een af stand kan men de kabelbox aan- en uitzetten, kanalen kiezen en het geluid harder of zachter zet ten. Met de stopwatchfunctie kan men tot op een fractie van een seconde nauwkeurig een tijd opnemen van maximaal 24 uur, met tussenpo zen van één seconde. Het alarm kan men dagelijks in stellen zodat het signaal geduren de de dag op gezette tijden klinkt. Maand, dag, dag van de week worden aangegeven door een auto matische kalender. Op 1 januari 1994 gaat een nieu we Stimuleringsmaatregel Kin deropvang 1994-1995 in. Zodra de voor Waddinxveen geldende nieuwe doeluitkering en de daar bij behorende voorwaarden be kend zijn, zullen B. en W. zich beraden op welke wijze zij hier aan vorm kunnen geven. ‘Wij zijn voornemens de overeen komst met de Stichting Kinderop vang Humanitas voort te zetten', aldus B. en W. in de begrotings toelichting. Het bedrag dat door de gemeente Waddinxveen beschikbaar is ge steld voor de exploitatie van een zesde peuterspeelzaal is thans nog niet aangesproken. Aan een peuterspeelzaal in de wijk Zuidplas bestaat grote be hoefte. Daar is thans echter geen lokatie beschikbaar. De voor deze zesde peuterspeelzaal beschikbare middelen willen B. en W. wel handhaven. ling hebben nieuwkomers snel wegwijs te maken in de Neder landse samenleving. In de woonruimte-adviescommis- sie zal door middel van de toewij zing van woningen op praktische wijze vorm worden gegeven aan het spreidingsbeleid van minder heden. Neem kontakt op en wij kunnen u middels een bezoek vrijblijvend informeren over de diverse mogelijkheden en prijzen. WADDINXVEEN - Na een moeilijke aanloop begint het werk van de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk (SWW) meer vorm te krijgen. Dat meldt het college van Burgemeester en Wethouders in de toelichting op de gemeentebegroting voor 1994. In het periodiek overleg met het bestuur van de Stichting Wad dinxveens Welzijnswerk zullen B. en W. de voortgang van de uitvoe ring van het beleid bespreken. Komend jaar willen zij in overleg met het stichtingsbestuur nagaan of en eventueel op welke wijze de beroepskrachten effectiever inge zet kunnen worden onder meer ten behoeve van de activiteiten in de wijkcentra. Binnenkort zullen de begroting 1993 en de begroting 1994 alsme de activiteitsplannen aan de ge meenteraad worden voorgelegd. De structuur van het jeugd- en jongerenwerk moet in 1994 ver der gestalte krijgen. Naar de me ning van B. en W. dient het jeugd- en jongerenwerk te rusten op vier peilers: - Het direct uitvoerend werk van de SWW: te weten het Jongeren Informatie Punt en de huiswerk klassen; - Een accommodatie voor recrea tieve opvang voor jongeren, als mede oefenruimte voor popgroe pen. Besprekingen hierover met een particuliere ondernemer en de Stichting Muzikantencollectief Waddinxveen zijn gaande; - Meer activiteiten voor jeugd en jongeren in de wijkgebouwen. De SWW speelt hierbij een onder steunende rol; - Het realiseren van een ’Netwerk Jeugd en Jongeren’. Het netwerk bestaat uit vertegen woordigers van instellingen die werkzaam zijn voor of contacten hebben met jongeren van 12 tot en met 20 jaar. Doel van dit net- WADDINXVEEN - De afdeling Waddinxveen van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen houdt dinsdagavond 19 oktober om acht uur een avond in de re creatiezaal van Huize Souburgh (Prins Bernhardlaan). Mevrouw H. Hesselink-Lugtmeij- er, medewerkster van het Natio naal Instituut voor Budgetvoor lichting (Nibud), komt die avond handige tips geven met betrek- Eind 1991 Eind 1991 heeft het gemeentebe stuur de woningbouwvereniging SSW verzocht in het centrumge bied van de wijk Zuidplas aan de Zuidplalaan een woongebouw te ontwikkelen waarin zowel huur- als hoopwoningen zouden komen. Deze woningen zouden voor seni oren bestemd moeten gaan wor den. De SSW heeft daarop het archi- tekten- en ingenieursbureau Tref- sen december 1993 en maart 1994 bewoond. fers en Polgar BV uit Waddinx veen uitgenodigd aan de hand van de stedebouwkundige uitgangs punten een gebouw te ontwerpen waarin naast sociale huurwonin gen, een gemeenschapsruimte en vrije sector koopwoningen zouden zijn opgenomen. Na de eerste ontwikkelingsfase is met het bouwbedrijf Boogaerdt en Schmidt een samenwerkings overeenkomst gesloten. Het sa menwerkingsverband, waarbij de gemeente Waddinxveen nauw is betrokken, heeft de ontwikkeling van het gebouw voltooid. Het ontwerp is van Kees Jongelie, architect bij Treffers en Polgér aan de Midde'burgseweg. Aan het ontwerp zijn hoge architectoni sche eisen gesteld, omdat het ge bouw goed moet aansluiten bij de bestaande woonomgeving (eenge zinswoningen, het woon- winkel centrum Zuidplas van architec tenbureau Stuurman Partners BV en de zes woontorentjes van arhic- tectenbureau L. Roggeveen BV)- Bovendien moet het complex ge varieerd en karakteristiek zijn. De woningbouwvereniging SSW en Boogaerdt en Schmidt vinden dat Kees Jongelie daarin goed ge slaagd is. Het gedeelte waarin de huurwo ningen zijn gesitueerd bestaat uit drie bouwlagen. De koopwoningen zullen in twee bouwblokken wor den gerealiseerd. Eén bouwblok zal uit vier lagen bestaan en één bouwblok zal trapsgewijs oplopen van twee tot vijf bouwlagen. Dit jaar willen B. en W. een eva luatie afronden met betrekking tot het sociale vernieuwingsbeleid in Waddinxveen. Op basis van de ze evaluatie wil het college de contouren voor dit beleid in de komende jaren opnieuw uitzetten. Belangrijk is dat B. en W. de oor spronkelijke uitgangspunten en doelstellingen van het sociale ver- Komend weekeinde houdt de Cul turele Raad Zuid-Holland in de Goudse Schouwburg de Zuidhol- landse Amateur Danstweedaagse. De Danstweedaagse begint op za terdag met lessen en workshops, die toegankelijk zijn voor ieder een die van dansen houdt. Er zijn geen speciale danstechnische vaardigheden voor nodig. Vanaf twee uur is er zaterdag in de grote zaal van de Goudse Schouwburg een open podium voor dansgroepen, leerlingen van dans- en balletscholen en indivi duele amateurdansers. De zaterdag wordt afgesloten door een voorstelling van een aan tal ’top’ amateurdansgroepen: groepen die zich specifiek toeleg gen op het maken van danspro- dukties, vaak begeleid door pro fessionele choreografen. In deze voorstelling is werk te zien van onder andere het Dordtse Dans theater en de Delftse theater groep Radost. Óok zondagochtend zijn er lessen te volgen. De Danstweedaagse wordt zondagmiddag afgesloten met de provinciale voorronde voor het Landelijk Festival Amateur Theaterdans. De aanvang is twee uur. Tijdens deze voorronde zal een ju ry, die ook de andere provinciale voorrondes bezoekt, een selectie maken van groepen selecteren die zich tijdens het landelijk festival op 11 en 12 december in Amster dam zullen presenteren. Er zijn workshops en lessen te volgen in hiphop, afrikaans, buik- hula (zaterdag van 1Ó.30-16.45 rijen bekleed worden met vloerbe dekking en afgeschermd zijn met een glazen wand. In het koopgedeelte zijn een vier tal penthouses opgenomen, waar van één penthouse op de vierde etage bijzonder royaal van afme ting is met naast een groot terras op het zuiden nog een balcon ge richt naar de Zuidplaslaan. Dit penthouse beslaat een volledige verdieping. WADDINXVEEN - De gemeente Waddinxveen gaat volgend jaar de mogelijkheid bekijken voor de opvang van minderheden een ’nieuwkomersbeleid’ op te zetten. Het project, zo meldt de toelichting op de gemeentebegroting voor 1994, zal als doelstel- Burgemeester C.M. van der Lin den en voorzitter H.G. van den Dool van de woningbouwvereni ging SSW verrichtten op de bouwplaats een handeling om aan te geven dat het hoogste punt was bereikt en dat de ruwbouw gereed is. Ze voorzagen het atrium van een glazen dak. Voor dit woningbouwproject is op 8 januari van dit jaar door Zuid- hollands gedeputeerde T.F.J. Jan sen de eerste paal geslagen. De bouw van het project verloopt voorspoedig. Het complex bestaat uit 71 gesta pelde woningen en een gemeen schapsruimte. Van de 71 wonin gen worden er 41 in de sociale huursector en 30 in de vrije (koop) sector gerealiseerd. De wo ningen zijn in belangrijke mate bestemd voor senioren van 55 jaar en ouder. Het project is ontstaan uit een sa menwerkingsverband tussen de woningbouwvereniging SSW uit Waddinxveen en de bouw- en aan- nemingsmaatschappij Boogaerdt en Schmidt BV uit Stolwijk. De 41 sociale huurwoningen zijn verdeeld in twee tegenover elkaar staande woonblokken. Deze twee woonblokken zullen door middel van een overdekt middenterrein (atrium) met elkaar worden ver bonden. Atrium De overkapping zal doorzichtig zijn, zodat daglichttoetreding tot zijn volle recht zal komen. In dit atrium zal een wintertuin worden gecreëerd. Ook hier zullen de ga lerijen met vloerbedekking wor den bekleed. Het gebouw dat voor de huisves ting van senioren is bestemd, heeft twee entree’s en twee liften. De woningen zijn zodanig inge richt dat senioren er langdurig kunnen blijven wonen. Justus van Effenlaan als op de Ni- colaas Beetslaan verschafte men zich toegang tot de auto door het inslaan van een ruit. In de vroege avonduren van zater dag 9 oktober werd er ingebroken in een woning aan de Piasweg. Tijdens de afwezigheid van de be woners verschafte men zich toe gang tot de woning door het for ceren van een raam aan de achter zijde van de woning. Binnen wer den enkele vertrekken doorzocht, ontvreemd werden sieraden. nieuwingsbeleid willen blijven uit dragen. Aandachtspunten hierbij zijn: vergroten van kansen op de arbeidsmarkt, buurtbeheer en wijkbezoeken, netwerkontwikke ling jeugd- en jongerenwerk en nieuwkomersbeleid. Over het sociale vernieuwingsbe leid zullen B. en W. de gemeente raad nog dit jaar een voorstel aan bieden. Twee van de lopende pro jecten moeten dit jaar nog worden geëvalueerd, namelijk ’Vervoer op maat’ en ’Spelvoorlichting aan huis’. Het laatste project loopt volgend jaar nog door. Omdat B. en W. worden geconfronteerd met de vraag of dergelijke projecten wel of niet structureel gedekt moeten worden, is in de begroting voor 1994, vooruitlopend op deze in houdelijke discussie, de structure le voeding van het fonds sociale vernieuwing met ƒ25.000,- ver hoogd. Het uitbrengen van een standpunt met betrekking tot het alcoholma- tigingsbeleid op basis van de door het intergemeentelijk samenwer kingsorgaan Midden-Holland op gestelde nota Alcoholmatigingsbe- leid, hebben B. en W. doorge schoven tot begin volgend jaar. WADDINXVEEN - ’Goede voe-. ding’ was het thema waar alle leerlingen van de protestants- christelijke Koningin Juliana- school de afgelopen weken aan hebben gewerkt. Dinsdag 5 oktober werd de jaar lijkse ouderavond van de mede zeggenschapsraad gehouden, waarna een tentoonstelling van de leerlingen over goede voeding werd bezocht door de ouders. ’s Middags hadden alle kinderen iets mogen kiezen uit de vier af delingen van de ’schijf van vier’, ’s Avonds mochten de ouders dit ook doen. De Waddinxveense dië tiste A. v.d. Zwet gaf voorlichting over gezonde voeding. Het ging vooral om wat kinderen in de ba sisschoolleeftijd nu werkelijk no dig hebben aan voeding. Na het praatje kon men nog vra gen stellen aan de diëtiste. Er werd veel gebruik gemaakt van deze mogelijkheid en men nam heel wat folders mee. De ouders konden onder het ge not van een gezond hapje het werk van de kinderen bekijken. In ieder lokaal zag het er gezellig uit. Iedere groep had op zijn eigen wijze het onderwerp in beeld ge bracht. Er waren mooie gedekte tafels, menukaarten, servetringen, fruitmanden en stukken koek. Groep 8 had zelfs een versierde bruidstaart gemaakt. werk is voor concrete zaken als overlast, kleine criminaliteit en vandalisme door jongeren reme dies te bedenken. Voorstelbaar is dat door onder meer het realiseren van ontmoe tingsplekken in wijken of buurten preventief gewerkt kan worden. Daarnaast stelt dit netwerk zich ten doel de leef-, woon en scho- lingssituatie te verbeteren van jongeren die in de problemen zijn geraakt. Door een gerichte begeleiding via bijvoorbeeld jeugdhulpverlening sinstellingen, justitie, bureau Halt (alternatieve straffen), reclasse ring, Arbeidsbureau en scholing sinstellingen worden de schappelijke kansen van groep jongeren vergroot. De gemeentelijke werkgroep ac- commodatiebeleid zal onder meer nagaan of en zo ja welke gebruiks mogelijkheden er zijn voor leeg staande of binnenkort leegkomen de schoolgebouwen en schoolloka len. Een en ander wordt in samen hang gezien met het Huisves tingsplan Onderwijs. Ten aanzien van het vrijwilligers werk zien B. en W. af van het uit brengen van een beleidsnota. Het college zal zich nu wat meer prak tisch en concreet richten op des kundigheidsbevordering en het to nen - door de gemeente - van waardering in daarvoor in aanmer king komende gevallen. In afwachting van nog nader te ontwikkelen beleid hebben B. en W. voor deskundigheidsbevorde ring vooralsnog een begrotings post opgenomen. Aan een rege ling voor blijken van waardering voor vrijwilligers door middel van het toekennen van een gemeente lijke legpenning wordt gewerkt. Een eerste concept is besproken. Door stagnering van de doorstro ming van statushouders uit asiel- zoekers-woningen naar de regulie re huisvesting zijn er minder asielzoekers in Waddinxveen. De gemeente heeft overigens haar taakstelling wel gehaald. Het is dus beslist niet meer nodig het hoe en het waarom van de ve le verschillende afstandsbedienin gen onder de knie te hebben. Van het woongebouw zal een ge- Eigenschappen meenschapsruimte deel uitmaken. Deze gemeenschapsruimte zal dienen als ontmoetingsplaats voor de bewoners. Daar zullen diverse activiteiten georganiseerd kunnen worden. De huurwoningen zullen door wo ningbouwvereniging SSW ver huurd worden voor een huurprijs van gemiddeld ƒ680,- per maand. Deze huurprijs is exclusief ser- vice-kosten. De koopwoningen va riëren in koopprijzen van ƒ158.500,- tot ƒ395.000,-. Deze woningen zullen voor reke ning van Boogaerdt en Schmidt door De Pater Makelaardij BV aan de Schielandweg in Waddinx veen worden verkocht. Voor dit bijzondere project blijkt de be langstelling bij zowel kopers als huurders groot. De bouw van het project verloopt voorspoedig. De verwachting is dat de woningen in de periode eind december 1993 - maart 1994 zullen worden opgeleverd. Voor het beheer van het gehele woon gebouw zal een Vereniging van Eigenaren worden opgericht. Leerlingen van de protestants-christelijke Koningin Juliana- dans, tai chi, tapdans, pacific Z_._ï.’„El...__.i -J verantwoorde voeding. Ook een grote taart maakte van hun ten- uur) show- en musicaldans, toonstelling deel uit. (Foto: Koning Julianaschool). arcrobatiek, en kinderdans - zowel b 1 voor kinderen als voor docenten Als gevolg van internationale spanningen heeft Waddinxveen van rijkswege een taakstelling op gelegd gekregen om 23 extra wo ningen beschikbaar te stellen ofte wel 45 statushouders te huisves ten. In samenspraak met alle woning- verhuurders, waaronder ook de particuliere verhuurders, zal ge tracht worden hieraan invulling te geven. Deze taakstelling staat naar de mening van het gemeente bestuur op gespannen voet met de voornemens in het kader van het Groene Hart-beleid van de rijkso verheid en de gevolgen daarvan voor Waddinxveense woningzoe kenden. Bij het samenwerkingsorgaan Midden-Holland zal aandacht worden gevraagd voor deze pro blematiek. 02.00-09.00 uur: Non-stop-mu- ziek. 09.00-12.00 uur: Religieus pro gramma door één der Waddinx veense kerken. 12.00-14.00 uur: RTW-klassiek, met Ben Evertse. 14.00-16.00 uur: Non-stop mu ziek. 16.00-18.00 uur: RTW-Sportcafé. 18.00-19.00 uur: Non stop mu- ziek. 19.00-21.00 uur: What’s Up, een informatief jeugdprogramma. 21.00-22.00 uur: Xtra met Diede- rick, Jordi en Raymond. 22.00-24.00 uur: De Avonduren met Ron Menke. 10.00-12.00 uur: Ferry van Loon 12.00-16.00 uur: Non-stop mu ziek. 16.00-18.00 uur: Ron Soul. 18.00-20.00 uur: Non-stop mu ziek. t Waddinxveense architectenbureau Treffers en Polgar BV in aanbouw is. (Tekening: Treffers en Polgar BV). WADDINXVEEN - Zaterdag 23 oktober om twee uur houdt de afdleing Alphen aan den Rijn van de Vereniging voor Natuur- en Milieueducatie (IVN) een extra paddestoelenwandeling. De wandeling wordt gehouden in het Gouwebos. Dit jonge bos is gelegen tussen Boskoop en Wad dinxveen. Het is de laatste jaren gebleken dat er heel wat soorten paddestoelen zich vestigen in dit gebied. Enkele natuurgidsen zullen de wandeling leiden en vertellen over de wonderlijke wereld van Arno- nieten, Russula’s en Boleten. De start van de paddestoelenwan deling is bij het begin van het fietspad Boskoop-Waddinxveen aan de Linaeusweg in Boskoop. De deelname is gratis. De wande laars wordt aangeraden een klein spiegeltje mee te nemen voor het kijken naar de onderkant van de paddestoel. Voor informatie: Anny Tielenius tel. 01727-12910. I Via de FM-band 87,9 (kabel) en 105,8 I (ether). Staringlaan 2, postbus 330, I l 2740 AH Waddinxveen. J k Tel. 01828-10379, 10.00-12.00 uur: Ferry van Loon. 12.00-16.00 uur: Non-stop mu ziek. 16.00-18.00 uur: Ron Soul. 18.00-20.00 uur: Non-stop ziek. 09.00-10.00 uur: Non-stop mu ziek 10.00-12.00 uur: Komisch maga zine, met Gert-Frank van der Poel 12.00-13.00 uur: Twaalfuurtje met Martin Schlink 13.00-15.00 uur: Non-stop mu ziek 15.00-17.00 uur: Ron Soul 17.00-18.00 uur: Naar Huis met Diederick Huizinga 18.00-19.00 uur: Gert Voogd 19.00-21.00 uur: Non-stop ziek 21.00-23.00 uur: Nieuwscafé, lo kale en regionale informatie. 23.00-00.00 uur: Non-stop ziek. 08.00-11.00 uur: Ochtendmaga- zine met Ferry van Loon. 11.00-13.00 uur: Gouden Hits, met Ed Schuurman en Gerben van Kruistum 13.00-15.00 uur: Het middelpunt met Peter Teunisse. 15.00-17.00 uur: Huis op je radio met Diederick Huizinga. 17.00-19.00 uur: Het muziekcen trum met Luuk van Dijk. 19.00-22.00 uur: Hitfront Dancea ble met Gert Voogd. 22.00-24.00 uur: De avonduren met Ron Menke. WADDINXVEEN - Vorige week dinsdagmiddag 5 oktober Het gebouw heeft voor Waddinx- veen unieke aspecten. Naast de leden van de gemeentelijke raadscommissie voor de ruimtelijke hoogwaardige architectuur, zullen de gemeente Waddinx- 3311 het woongebouw extra ’woon- comfortabele’ zaken worden toe gevoegd, die nog niet eerder in Waddinxveen zijn toegepast. Van de koopwoningen zullen de gale- V3S10 /.Tip-timCF van Joop den Haag WADDINXVEEN - Juwelier Joop den Haag in het winkelcen trum ‘de Passage' presenteert de zer dagen de Casio Zap-timer, een polshorloge met afstandsbe diening waarbij men met één druk op de knop televisie, video recorder en kabelbox kan bedie nen. Casio introduceert een geheel nieuw concept op het gebied van instrumenten die men om zijn pols draagt: een polshorloge dat tegelijkertijd dienst doet als af standsbediening. De Casio Armband Afstands Be diening gebruikt infra-rood tech nologie om met één druk op de knop signalen te verzenden naar de videoapparatuur. Van te voren is de Armband Afstands Bedie ning ingesteld met de twee-cijferi- ge afstandsbedieningscodes die corresponderen met de televisie, videorecorders en kabelboxen die door iedere fabrikant vervaardigd worden. Over de gevolgen hiervan voor de Stichting Vluchtelingenwerk Waddinxveen en omstreken en de daar werkzame coördinator Han Erath zal nader overleg worden gepleegd. GOUDA/WADDINXVEEN - Zaterdag 16 en zondag 17 okto ber verzorgen 400 dansamateurs uit heel Zuid-Holland geza menlijk drie voorstellingen in de Goudse Schouwburg. dans (zondag van 10.30-13.15 uur). Alle lessen worden gegeven in de Goudse Schouwburg en in buurt huis De Kade, dat via het schouw- burgterrein is te bereiken. Dag kaarten zijn te verkrijgen voor ƒ20,- bij de Culturele Raad Zuid- Holland, tel. 070-3624961. Dagkaarten geven toegang tot de workshops, het open podium en de voorronde. Wie ook naar de avondvoorstelling op zaterdag wil betaalt ƒ30,-. Losse kaarten voor het open podium of de voorronde kosten ƒ10,-. De entree voor de avondvoorstel ling op zaterdag is ƒ15,-. De kaar ten zijn te bestellen bij de Goudse Schouwburg, tel. 01820-13750. Dagkaarten en entreebewijzen zijn voor aanvang af te halen aan de kassa van de Goudse Schouw burg. De Zuidhollandse Amateur Danstweedaagse wordt mede mo gelijk gemaakt door een financiële bijdrage van de provincie Zuid- Holland. De organisatie is in han den van de Culturele Raad Zuid- Holland in samenwerking met het Overleg Volksdans en het Dans- docentenoverleg Zuid-Holland. WADDINXVEEN - De werk groep Waddinxveen van Am- nestuy International richt in deze tijd de aandacht op de politieke gevangenen' in Indonesië. Het is nu 28 jaar geleden dat in Indonesië een coupe-poging plaats vond met verschrikkelijke gevol gen. Een groot aantal mensen dat zijdelings of niet bij de coupe-po ging betrokken was, ondervindt daar nu nog dagelijks de gevolgen van. Er zijn nog veel mensen die sinds die tijd, dus al 28 jaar lang, ge vangen zitten zonder enige vorm van proces, alleen omdat ze er van verdacht worden lid te zijn van de partij die beschuldigd wordt van betrokkenheid bij de coupe. Mensen die al die tijd al gevangen zitten zonder dat bekend is waar ze officieel van beschuldigd wor den, zonder ook dat bekend is wat hun straf is. Die straf kan willekeurig veran derd worden. Van levenslang om zetten in doodstraf; die weer om zetten in levenslang. Zonder op gaaf van redenen. Ieder mens, schuldig of onschul dig, heeft recht op een eerlijk, rechtvaardig proces. Zelfs dat blijft in Indonesië vaak achterwe ge. Juist omdat deze mannen al zo lang zitten, omdat het oud nieuws is, dreigen ze in de vergetelheid te raken. Omdat er in de wereld overal onrecht en wreedheden be gaan worden is het al te gemakke lijk deze mensen maar op te ge ven. Amnesty International geeft aan dacht aan en vraagt aandacht voor deze mensen. De werkgroep Wad dinxveen van Amnesty schrijft voor één van die mensen. Wad- dinxveners kunnen daarbij steu nen in de vorm van daadwerkelij ke steunbetuigingen en kunnen lid worden van Amnesty. Voor in formatie en reacties kan men bel len met mevrouw H. Benjamins, tel. 01828 - 15306. da’s.

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 19