Politie werkt aan sociale veiligheid Jeugdwerk in herfstvakantie 'tr Nieuwe dirigent voor Meeting Leiding wisselt bij de brandweer morgana Rookreclamezuil trekt negatieve aandacht j i Accordeons vermaakten ouderen Morgana Fietsen gestolen Studiemiddag docenten Prof. Klaverjassen Het Zuidhonk o s HEEFT U TROUWl En u wit er schitterend uit zien? Niet te duur en goed verzorgd? Met een keuze uit meer dan 150 japonnen? Maak dan vrijblijvend een afspraak met mw. Fioole, 3 01727-18300. APV Uitstapje Rampenbestrijding >1 L ,Sg J. Weekblad voor Waddinxveen Pagina 23 Woensdag 13 oktober 1993 De Waddinxveense vrijwillige brandweer in actie tijdens een brand in een schuur en een hooi- De veelbesproken rookreclamezuil langs de Kanaaldijk in Waddinxveen-Zuid bij het Gouwe- 9 enthousiaste Kom nu kijken in de wondere wereld van Morgana Slaapkamers. 9 b de gereorganiseerde politie aan de Mozartlaan in Waddinxveen. (Foto: Ar- rr t£ rr IV 9 n ti ;r n .r k F tc k v k b Bruidstoet iek 'Angela' Zijde 204. Boskoop Het kantoor van i' chief- Sjhaak Noteboom). de raadscommissie voor Alge meen Bestuurlijke Zaken. Door de vorming van het nieuwe district IJssel en Gouwe van het politiekorps Hollands Midden is het gewenst dat tussen de vijf tot dit district behorende gemeenten afstemming plaatsvindt over de Algemene Plaatselijke Verorde ningen (APV). Het handhavingsbeleid, waarbij brandweerofficieren, die reeds lange tijd in het korps werkzaam en W. in de toelichting op de WADDINXVEEN - Stichting Waddinxveens Welzijnswerk or ganiseert in de komende herfstvakantie activiteiten voor kinde ren van 4 tot en met 12 jaar. De activiteiten worden gehouden op woensdag 20 en donderdag 21 oktober. De tweede dag wordt er een bezoek gebracht aan ‘Het Land van Ooit1. Woensdag 20 oktober zijn er acti viteiten rondom de kinderboeken week. Voor de kinderen van 4 tot en met 7 jaar en van 8 tot en met 12 jaar is er die dag een apart programma. Het programma voor de groep kinderen van 4 tot en met 7 jaar begint woensdag 20 oktober om 11.00 uur in de voormalige Klaas de Vriesschool (Herman Heijer- manslaan) met verhalen vertellen over kinderboeken. Daarna wordt er samen gegeten. ’s Middags kunnen de kinderen hun eigen ’boek’ tekenen en ver sieren met belevenissen. Een jury zoekt de leukst versierde beleve nissen eruit en die gaan de kinde ren proberen met zijn allen uit te beelden. Om 15.00 uur is de dag afgelo pen. Deelname kost voor de hele dag ƒ2,50. De jongelui moeten wel zelf een lunchpakket meene men. De kinderen van 8 tot en met 12 jaar verzamleen zich woensdag 20 oktober om 10.30 uur in de Open bare Bibliotheek (Van Mecklen burg Schwerinlaan). Om 11.00 uur komt kinderboekenschrijfster Selma Noort vertellen over haar boeken. Daarna wordt er gezamenlijk naar de voormalige Klaas de Vries school gekopen waar samen wordt gegetren. ’s Middags kunnen de kinderen hun eigen ’boek’ schrij ven over een leuke gebeurtenis en deze versieren. Deze dag wordt om 15.00 uur afgesloten, maar niet eerst nadat de kinderen op een bijzondere manier de verha len aan elkaar hebben verteld. Deelname kost voor de hele dag ƒ2,50. Ook hier moet men zelf een lunchpakket meenemen. GOUDA - In het literair café Borsalino in Gouda is woensdag avond 20 oktobner om negen uur te gast het D66-Tweede-Kamerlid Aad Nuis. Aad Nuis is niet alleen een be kend politicus, maar geniet even eens bekendheid als beoordelaar van romans en gedichten. Boven dien heeft hij een eigen kiik od de taak van literair c deed botsen met oordelaars. Ondanks allerlei Ronald de Jong, organist van de Grote Kerk in Zoeter- 'meer, is de nieuwe dirigent van het interkerkelijk koor Meeting. (Foto: Family Foto - Meeting). Op donderdag 21 oktober wordt er een uitstapje gemaakt naar ’Het land van Ooit’. Ooit, heel lang geleden, toen de wereld nog plat was, ontstond ’Het Land van Ooit’. Hier staat het ’Rose Kas teel’ omgeven door natuur, rust en schoonheid. Op het landgoed zijn theaters en attracties. De hoffelijke en gast vrije gouverneur bestuurt nu ’Het Land van Ooit’. Een land waar kinderen de baas zijn en waar de bewoners dansen, springen, zin gen, grappen vertellen. De meisjes en jongens verzamelen zich om 8.45 uur bij de voormali ge Klaas de Vriesschool. Vertrok ken wordt er om 9.00 uur. Van 10.00 tot 16.00 uur is de Wad dinxveense jeugd aanwezig in ’Het Land van Ooit’ en om 17.00 WADDINXVEEN - Begin volgend jaar nemen de huidige brandweercommandant en de plaatsvervangend commandant af scheid van het gemeentelijke brandweerkorps. In de opvolging is inmiddels voorzien door de benoeming van twee vrijwillige dinxveen zijn draai gevonden, zo gemeentebegroting voor 1994 van en Wethouders. Per 1 juli van dit jaar zijn de meeste medewerkers van het poli tiedistrict IJssel en Gouwe, waar toe de gemeente Waddinxveen behoort, geplaatst in hun nieuwe functie. De districtscommandant is be noemd, in de leiding van de poli- tie-eenheid voor Waddinxveen is voorzien. Het districtbureau is ge vestigd te Waddinxveen. Het is de bedoeling dat in 1994 de speerpunten uit het jaarplan - 1 en Gouwe worden gecontinueerd. Deze speerpunten zijn: 1. Criminaliteitsbestrijding en het 1 bevorderen van de aangiftebereid- 1 heid en sociale veiligheid; 2. Bestrijding van milieubelasting en -vervuiling; 3. Bevorderen van de verkeersvei- 1 ligheid; 4. Bestrijding van recreatie-over- last en begeleiding van evenemen- I ten. Het jaarplan 1994 zal te zijner tijd aan de orde worden gesteld in WADDINXVEEN - De gereorganiseerde politie heeft in Wad- blijkt uit de toelichting op de het college van Burgemeester WADDINXVEEN - Maandaga vond werd in het Anne Frank-cen- trum (Jan van Bijnenpad) door de culturele commissie van de Stich ting Welzijn Ouderen Waddinx veen (SWOW) de eerste avond van het nieuwe seizoen gehouden. Op deze avond voor alle Wad dinxveense ouderen trad op het accordeonorkest van het centrum voor kunstzinnige vorming Krea- ter (Kerkstraat). Het 25 leden te lende orkest, dat wordt geleid door ‘Paula van Wanrooy uit Klaaswaal, bracht luistermuziek, afgewisselend met vrolijke en be kende muziek, ten gehore. Het accordeonorkest kreeg een dave rend applaus. Paula van Wanrooy wist op aan stekelijke wijze de zaal, waarin ook vertegenwoordigers van de ouderen in Bodegraven, bij het muziek maken te betrekken. Het gevolg was dat er dapper werd meegezongen en geklapt. Sommi ge aanwezigen begonnen te dan sen. Het was een bijzonder leuke en vrolijke avond. Iedereen heeft zich uitstekend geamuseerd. Een van de aanwezigen heeft namens de zaal het accordeonorkest be dankt. Voorzitter A. Both prees de muzikale prestaties, die waren geleverd. De volgende culturele avond voor ouderen is op maandagavond 8 november in het Anne Frank-cen- trum. Er zal dan worden opgetre den door de toneelvereniging Gri mas uit Gouderak. van donderdag 14 oktober start het interkerkelijk koor Meeting in Waddinxveen met Ronald de Jong als nieuwe dirigent. Na ruim tien jaar onder leiding van Hedzer van der Giezen te hebben gestaan moest Meeting opzoek naar een nieuwe dirigent. Deze hebben ze gevonden in de zeer bekwame en Ronald de Jong. De nieuwe dirigent, wiens leven is gevuld met de muziek, heeft veel ervaring. Zo is hij naast dirigent van een vergelijkbaar koor ook een zeer bedreven orgelspeler. Ronald de Jong is de vaste orga nist van de Grote Kerk in Zoeter- meer en hij verzorgt jaarlijks on geveer 50 orgelconcerten in het hele land. Meeting is zeer geluk kig met de nieuwe dirigent. Vanwege zijn komst verhuist met ingang van donderdag 14 oktober de wekelijkse repetitieavond van het interkerkelijk koor van de woensdagavond naar de donder dagavond. Mede daardoor is er op het koor nog plaats voor enige en thousiaste zangers of zangeressen. Wie het leuk vindt om vlotte, ei gentijdse gospel-liederen te zin gen, is van harte uitgenodigd eens langs te komen op een repetitie avond elke donderdag vanaf 20.00 uur in de Kruiskerk aan de Passa ge (ingang aan de zijkant). Voorts beveelt Meeting het mu- ziekcassettebandje dat is opgeno men nog van harte bij iedereen aan. Het is te koop bij de leden van Meeting en bij de evangelisa- tiekraam op de markt. Volgens de Stichting Volksge zondheid en Roken zal er behalve goede voorlichting ook betere re gelgeving moeten komen met be trekking tot roken. Zo zou de werknemer via de Arbeidsomstan dighedenwet recht moeten krijgen op een rookvrije werkplek. Ook staatssecretaris drs. Hans Si mons (WVC) hecht veel belang aan voorlichting. Er zullen duide lijke prioriteiten gesteld moeten worden, zei hij bij de start van de Europese actieweek. Kankerpreventie en terugdringing van tabaksgebruik staan wat hem betreft voorop. Hij zei zich te be raden over het opnemen van be schermingsmaatregelen voor de niet-roker in de Tabakswet. gert bestaande ziekten als astma en chronische bronchitis. Voor kinderen is passief roken ex tra gevaarlijk. In Engeland is vastgesteld dat jaarlijks 17.000 kinderen onder de vijf jaar door het rookgedrag van hun ouders in het ziekenhuis terecht komen. WADDINXVEEN - In Waddinx veen werd in de afgelopen week weer een aantal fietsen gestolen. Tussen maandag 4 en donderdag 7 oktober is op de Passage een bruine Sparta damesfiets ont vreemd; op zaterdag 9 oktober is nabij sportzaal De Duikelaar aan de Zuidplaslaan een blauwe da mesfiets, merk onbekend, wegge nomen; op zondag 10 oktober werd tussen 19.30 en 20.30 uur is bij Huize Souburgh een grijze he renfiets, merk Graaf Floris, ont vreemd. ning, dat het boek haven, omdat met 1 ontstaat dat door gei nier van communice evenaard. Lezen is het horen van eer hoofd! In het voorjaar van vier lezingen en i meesterklas aan de i terenfaculteit. In C vooral een gesprek i lievend publiek ov< gedichten. Hij schui een uitstapje naar i de cultuurpolitiek. slaapkamers VAN DER LINDE Dorpstraat 38, Vteddinxveen. 01828 - 18090 's maandags gefloten - donderdag koopavond Zijde 3, Boskooj, 01727 - 12965 s maandags gesloten - vrijdag koopavond Het schild van de Waddinx veense vrijwillige brandweer. (Foto: Archief - Fejagrafie Ton Bennemeer). ook de plitie een belangrijke rol Kohnstamm school speelt, is er mee gediend dat bi- nenn het district zoveel mogelijk eenheid van regelgeving bestaat op dit terrein. Er is thans een intergemeentelij ke, ambtelijke werkgroep bezig met de voorbereiding van een mo del APV, waarbij het model van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) als uitgangs punt dient. Te zijner tijd zal de gemeenteraad van Waddinxveen hierover een voorstel ontvangen. uur zijn ze weer terug bij de Klaas de Vriesschool. De deelname aan deze bijzondere dag kost ƒ15,-. Ook hiervoor geldt dat de kinderen wel zelf een lunchpakket moeten meenemen. Wie het leuk lijkt aan één of meerdere activiteiten mee te doen moet zich vooraf opgeven en ge lijk betalen. Dit kan tot en met vrijdag 15 oktober. Voor het welslagen van deze acti viteiten zijn er nog vrijwilligers nodig. Vindt men het leuk om één of meerdere dagen actief met kin deren bezig te zijn, dan zou de Stichting Waddinxveens Wel zijnswerk dat graag horen. Voor informatie en opgave: H. Heijer- manslaan 15, tel. 01828-31932. zijn, zo meldt het college van B. gemeentebegroting voor 1994. De wisseling van de wacht in de top van de vrijwillige brandweer is tevens ffin goed moment om enkele organisatorische wijzigin gen tot stmd te brengen. Hiero ver vindt thans nog overleg plaats, maar het s in elk geval de bedoe ling dat het secretariaat van de brandweff, waarmee tot nu toe de beleidsrredewerker openbare orde en veiligheid belast is geweest, door debrandweer zelf wordt in gevuld,‘waardoor er een heldere taakverieling, met de daaraan ge koppelde verantwoordelijkheden, ontstaat. De gemeenteraad kan binnenkort een vocrstei tegemoet zien tot vaststellng van een nieuwe orga- nisatievtrordening voor de ge- meenteljke brandweer. Op basis daarvan stelt het college vervol gens em instructie vast voor de brandweercommandant. In de jemeentebegroting 1994 is een ïelpost opgenomen van ƒ15.00),- ten behoeve van de brand’eer. Dit bedrag kan wor den iigezet ten behoeve van de adminstratieve verzelfstandiging en evntuele aanvullende opleidin gen. Uiteraard zal daartoe eerst een vorstel aan de gemeenteraad wordn voorgelegd. Tijdas recent overleg met het collie van B. en W. van Boskoop is gesproken dat het gewenst is gezamenlijk te bezien of er moge- lijkleden zijn om de samenwer king Boskoop-Waddinxveen op braidweergebied te versterken. In de nieuwe gemeentebegroting is in het wensen- en middelenpak ket voorzien in de inrichting in 1994 van een noodbestuurspost in het raadhuis. Daartoe is een be- - drag opgenomen op stelpost van ƒ20.000,- dat zowel bedoeld is voor de kapitaallasten van betref fende investering als voor oplei- dingskosten. B. en W. hopen de gemeenteraad nog dit jaar een voorstel tot beste ding te kunnen doen. berg vanA.L. Oudijk aan het Noordeinde in Waddinxveen. (Foto: Archief - Sjaak Noteboom). aquaduct, die er kon komen door een slaperig moment van het voltallige gemeentebestuur. Sinds de aanwezigheid van die zuil wordt het dorpssilhouet daar niet meer bepaald door de spits van de rooms-katholieke St. Victorkerk. (Foto: Sjaak Noteboom). verwerkend en is jaarlijks verant woordelijk voor 110 tot 270 sterf gevallen als gevolg van longkan ker, zo bleek uit de evaluatie van een Amerikaans rapport die door het Nederlands Kanker Instituut is uitgevoerd. De resultaten daar van werden op woensdag 6 okto ber gepresenteerd bij de start van de Europese Week tegen Kanker. In Nederland sterven per jaar 7.500 actieve rokers aan longkan ker. De elf miljoen niet-rokers die ons land rijk is, krijgen ongewild heel wat tabaksrook binnen. Van de rook van een sigaret wordt maar 15% door de roker zelf in geademd. De resterende 85% wordt rechtstreeks in de lucht ge blazen. Van veertig stoffen in tabaksrook is vastgesteld dat ze kanker kun nen veroorzaken. Het ligt voor de hand dat degene die niet rookt, dat ook niet passief wil doen. Passief roken leidt niet alleen tot een verhoogd risico op longkan ker. Het vormt tevens een gevaar voor mensen met ademhalingspro blemen en hartklachten en verer- WADDINXVEEN - Tijdens de Europese Week tegen Kanker is ook herhaaldelijk gewezen op de tabaksreclame, hoewel een verbod nu nog niet tot de mogelijkheden behoort. Dat betekent dat er tegen de ‘rookreclamezuil* bij het Gouwe- aquaduct, die er destijds met toe stemming van een slaperig Wad dinxveens gemeentebestuur is neergezet, vooralsnog niets te doen valt. Ondanks het feit dat er in het ka binet en in de Tweede Kamer geen meerderheid bestaat voor een verbod op tabaksreclame heeft de overheid met de tabaks industrie wel afgesproken dat per 1994 een scherpere tasbaksrecla- mecode in werking treedt. Elementen daarvan zijn dat de ta baksreclame in bioscopen zal ver dwijnen, dat er een einde komt aan de grote hoeveelheid tabaks reclame in de auto- en motorsport en dat het uitdelen van sigaretten aan burgers eveneens aan banden zal worden gelegd. Passief roken is bewezen kanker- De Waddinxveense vrijwillige brandweer rukt ook uit om de helpende hand te bieden in noodgevallen, zoals het redden van een poes tijdens een krachtige storm. (Foto: Archief - Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - In het kader van de deskundigheidsbevorde ring van docenten en ter voorbe reiding van een Prof. Kohn- stammschool voor openbaar MAVO aan de mauritslaan in r WADDINXVEEN - Met ingang Waddinxveen te houden milieu- dag heeft de Milieudienst Mid- den-Holland een studiemiddag ge organiseerd. Op dinsdagmiddag 12 oktober van 13.30 tot 16130 uur maakte het docententeam van de school kennis met de ’Hollandse IJssel fietsroute’. De bedoeling is dat in een later stadium de route ge fietst wordt door alle leerlingen van de MAVO-school. De ’Hollandse IJssel fietsroute’ gaat van Gouda via Gouderak naar Moordrecht en weer terug en duurt ongeveer 70 minuten. Met behulp van opdrachtbladen fietsen de docenten en leerlingen de route zelfstandig (in kleine groepjes). Onderweg moeten ze op acht ver schillende locaties stoppen om op drachten te maken over de vervul ling en de komende sanering van de Hollandsche IJssel. Het fietsen van deze fietsroute past goed in het lesprogramma van de vakken biologie en aard rijkskunde en het meer omge- vingsgericht onderwijs van de ba sisvorming. Ter voorbereiding van de lessen in de klas kan er ge bruik gemaakt worden van een vi deoband en lesmateriaal over de Hollandsche IJssel. Het initiatief voor deze middag nam de leraar biologie van de Prof. Kohnstamm-MAVO, J. van Wichen. De schoolleiding heeft het plan, is samenspraak met de Milieudienst, verder uitgewerkt. De middag begon met een lunch op school. Er namen 25 perso neelsleden aan deze studiemiddag deel. Duikers van de Waddinxveense vrijwillige brandweer in actie 1993 van het district IJssel in de Gouwe. (Foto: Archief - Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - In het wijk- gebouw Het Zuidhonk (naast sportzaal De Duikelaar) kan men vrijdagavond 15 oktober om acht uur weer vrij klaverjassen (géén competitie). De entreeprijs is ƒ2,50 per persoon. .^DWt^ me- ma- openbare

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 23