Zwemmers Gouwe groeien in vorm Waddinxveen bekert verder Korbis gaat voor de eerste plaats Hibiscusrit Schoolhandbaltournooi in de herfstvakantie Gymnasten van TOOS scoren goed Flyers opnieuw naar winst Knappe winst Excelsior tegen BDV Eerste winst Be Fair Al Waddinxveen Al in vorm Bowlingteam FLOREANT (za.) - K.R.V. (Katwijk) Waterpoloërs verliezen in matige wedstrijd Cees Kuipers leidt sjoelers WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Zaterdag 16 oktober OMTZIGT Zwem- en Poloclub ”de Gouwe” wedstrijdprogramma Junioren p Boskoop Voetbal Promotion Bi <7 Dames Leiden Aanvang: 14.30 UUI Terrein Hoogeveenseweg, Boskoop Tweede teams ZATERDAG 16-10-1993 thuiswedstrijd Polar Bears 2 HZ-Zian 2 Polar Bears 1 HZ-Zian 1 Hulst Woensdag 13 oktober 1993 Dames De Gouwe herstellen zich lend in Zoetermeer met 4-2 van ZCR 1 wordt er gestreden om de eerste plaats. Sponsors: ^STICHTING! l de Gouwe 2 de Gouwe 2 de Gouwe 1 de Gouwe 1 dames, uit Ede heren, uit Den Haag dames, uit Ede heren, uit Den Haag finitieve beslissing vallen. On danks het feit dat de heren via 2.81.9, 2.88.8, 2.77.9, Remco de Frankrijker en Marco Kraak tweemaal tot scoren kwa men kon niet worden verholpen ken bij Flyers dames 1. Een scha mele score van écht punten was het resultaat. Na de periode sloeg de vonk toch in het Waddinxveen- se spel en met als basis het harde werken in de verdediging ging het steeds beter. Na rust (24-22 achter) liep het bij Flyers vrijwel continu zoals het hoort. Er werd stevig verdedigd waardoor veel balwinst, scherpe passes en goede scores. Het goede ^Weekblad voor Waddinxveen van 1982. Kim Middendorp en Patrick van Keulen zwommen bij de leeftijd van 1 200m wisselslag. Te beginnen met Cady (vrijdag 20.45 uur in sportzaal De Duike laar) krijgen de Flyers-dames en- NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL - Vrijdagavond 15 okto ber houdt de auto- en motorclub The Skymasters te Nieuwerkerk aan den IJssel de Hibiscusrit. Deze rit wordt verreden op basis van een routebeschrijving. Voor de A- en B-klasse geldt het NRR- TRR reglement. Voor de gezellig-’ heidsklasse geldt een aangepast reglement. De lengte van de rit is ongeveer 30 km, de duur ongeveer 1 uur. Inschrijven voor deze rit is moge lijk van 19.45 tot 20.30 uur in Soos Hitland, Klein Hitland 8 te Nieuwerkerk aan den IJssel (nabij de steenovens langs de IJsseldijk). De eerste deelnemer start om 20.00 uur. Voor nadere informatie over de rit of de vereniging kan men con tact opnemen met P. van Reeu- wijk, tel. 01803 - 12200 en 01803 - 20361. te scoren, maar de goal van Ed win Kraan was van aparte klasse en stelde de overwinning vast. Opgelucht waren de begeleiders van het Al elftal Ruud Warns, Arie Hol, Mohammed Allach en Joop Breedijk. Zij zullen zeker meer overwinningen gaan zien. BI heeft opnieuw geheel Be Fair een vrolijke zaterdag bezorgd. De inhaalwedstrijd werd in Den Haag tegen VUC met 0-3 gewonnen door doelpunten van Jelle van Herpen (2x), topscoorder in de 3e divisie landelijke jeugd, en Imad Saouny. De herstelde Koen van Harskamp maakte geen fouten. Zij zijn tezamen met Alphense Boys na een vijftal wedstrijden ongeslagen koploper. B2 won bij Soccer Boys met 0-3. Mark Hoogenberg, Elwin Korte- kaas en Jan Willem Russcher scoorden. B3 won bij Gouda met 1-5, de volledige winst voor de B- junioren. handbalinstuiven en andere hand- balevenementen van Rowah, is de belangstelling voor het toumooi ook dit jaar weer goed te noe men1, vertelt Ruud Sloof van Ro wah. WADDINXVEEN - Het eerste elftal van Waddinxveen-voetbal heeft ten koste van Zwammerdam de volgende ronde van het KNVB-bekertournooi bereikt. Hoewel de geelzwarte brigade duidelijk meer kwaliteit bezat moesten er toch strafschoppen aan te pas komen om Waddinxveen als winnaar aan te kunnen wijzen. Waddinxveen begon veel te slap aan de wedstrijd, hetgeen na een kwartier spelen resulteerde in een 1-0 achterstand. Keeper Wilco Vermey verkeek op een afstands schot. De Sniepbewoners leken te zijn wakker geschud, want binnen tien minuten werd de achterstand om gebogen tot een voorsprong. Eerst rondde Ed Sloof goed voorberei dend werk van John Schijff doel treffend af (1-1) en vervolgens kopte Willem Hoogendoorn na een vloeiende aanval de 1-2 bin nen uit een voorzet van Richard de Jeu. Na de rust begon Zwammerdam uiteraard met een offensief, maar het was Waddinxveen dat scoor de. Na een dieptepass van weder om John Schijff kon Willem Hoo gendoorn allen op de keeper af gaan. Nadat hij de Zwammer- damse goalie behendig had om- speeld kon de rechtsbuiten zijn tweede doelpunt laten aanteke nen. Hierna dachten de geelzwarten dat de wedstrijd al gespeeld was. Dat werd binnen vijf minuten af gestraft, want het was uitgere kend ex-Waddinxveenspeler John meisjes 1984 de 100m schoolslag in 1.52.9 en de 50m vlinderslag in 48.2. Bij de jongens van 1984 uit de mooie assists van de sterk debuterende juniore, Brigitte Ha gen. Naarmate de tijd verstreek ging Flyers betere conditie steeds zwaarder meewegen en zo werd het Utrechtse team nog ruim ver slagen ook (66-48). Bij Flyers Gouwe heeft in een prima wed strijd verdiend met 7-0 gewonnen. De royale zege kwam regelmatig tot stand en toont aan, dat het team van Eef Overdam hoge ogen gaat gooien in deze competitie. Dames 2 verloor in Zoetermeer teleurstellend met 4-2 van ZCR 1Vooral teleurstellend omdat het team van Judith van Berkel ont zettend veel kansen kreeg. WADDINXVEEN - De presta ties van de voetbaljeugd van Wad dinxveen Al worden met de week beter. Afgelopen zaterdag werd Rohda’76 met maar liefst 5-1 ter zijde geschoven. Als er komend weekeinde van Ammerstol word gewonnen is het elftal ’los’ van de concurrenten. BI speelde zaterdag uit bij Berg ambacht en kwam met een 5-4 overwinning naar huis. Cl is de naaste belagers al een paar weken kwijt. Deze maal was Perkouw Cl het slachtoffer van de Waddinx- veense dadendrang (0-9). Ook Dl heeft de stijgende lijn te pakken. De geelzwarte verdedi ging gaf weinig kansen weg en de voorhoede stond op scherp, zodat WDS met 12-0 werd verslagen. D2 ging kansloos ten onder in de derby tegen Be Fair D4 (11-0). El herstelde zich van de moeilij ke wedstrijd van vorige week. Er werd met 4-1 gewonnen van Lek- kerkerk E2. De beide F-teams verloren hun wedstrijden. F1 kon het niet bolwerken tegen koploper ONA (3-1) en F2 was duidelijk een maatje te klein voor Gouda F3 (12-0). De meisjesjunioren behaalden in een gelijkopgaande wedstrijd een overwinning op Woerden. De eindstand werd 6-2 in Waddinx-, veens voordeel. WADDINXVEEN - Na vijf speeldagen wist het Waddinx- veense bowlingteam van Plus markt Riwa eindelijk de volle winst te pakken. De wedstrijd werd gespeeld tegen Jongeneel. Beide teams deelden de voorlaat ste plaats en daar moest iets aan gedaan worden. Jongeneel had het voordeel van 60 pins voordeel per game. Deze moesten eerste weg gewerkt worden. Han en Annemieke Altewischer gooiden een matige game, maar door een score van 149 van Jan Willem Groeneveld en daarbij ge- Hoewel Korbis eigenlijk de hele wedstrijd tegen Zuidwesters een klasse beter speelde, kwam dat feit in de score achteraf niet dui delijk tot uitdrukking. Met 13-6 winnen is natuurlijk best leuk, maar eigenlijk had de score meer dan 20 doelpunten moeten zijn. Slechts enkele perioden was de scoringsmachine actie. Dat was het geval na een 4-4 tussenstand halverwege de eerste helft en in het laatste kwartier van de wed strijd, toen de stand sinds de pau ze slechts door een treffer van Zuidwesters op 9-6 werd ge bracht. Evenals de vorige wedstrijd ging het ook nu weer gelijk op tot 4-4, echter met dit verschil dat Korbis nu zelf geregeld op voorsprong kwam. Dat de heren van De Gouwe on der leiding van Meije Lammers een aantal moeilijke wedstrijden zou krijgen was van te voren voor speld. In eerste instantie behoorde ex-hoofdklasser Rotterdam ook tot de categorie moeilijke tegen standers, maar gezien het feit dat Rotterdam evenals De Gouwe een aantal spelers heeft moet inwisse len, hadden de heren er meer uit moeten uithalen dan ze afgelopen zaterdag hebben gedaan. Er voltrok zich een wedstrijd waarover een onbegrijpelijke alge mene matheid heerste. Pas in de tweede periode was het Jaco de Jong die tot scoren wist te komen. Hij zorgde dat de heren de twee de periode afsloten met 2-1 ach terstand. In de derde periode kwam De Gouwe in het begin terug door een doelpunt van Remko Over dam. De felheid en agressie die de ploeg vorige week liet zien was ver te zoeken. Aan het einde van de derde periode was de achter-, stand dan ook opgelopen tot 4-2. WADDINXVEEN - Woensdagmiddag 20 oktober - in de herfstvakantie - wordt voor de derde keer het schoolhandbaltour nooi van de Waddinxveense handbalvereniging Rowah gehou den. Basisscholen in Waddinxveen en Boskoop strijden dan om de Luifelbaan-trofee, de wisselbeker voor dit schoolhandbaltour nooi, die door de winkeliersvereniging Luifelbaan aan de Brede- rolaan beschikbaar is gesteld. Een flink aantal schoolteams zal ook dit jaar weer meedoen aan het handbaltournooi. Hierbij gaat het onder meer om de Kardinaal Al- frinkschool (met drie teams), de De Savornin Lohmanschool, de Groen van Prinstererschool en de St. Jozefschool uit Waddinxveen. Uit Boskoop komt De Akker (vo rig jaar de winnaar van de wissel beker in de meisjes-poule). Inmiddels is het Waddinxveense toumooi een vast evenement ge worden op de schoolsportagenda. Het toumooi is gericht op de hoogste groepen van het basison derwijs. Er is een poule waarin de groepen teams uit de groepen vijf en zes uitkomen, en een poule waarin teams uit de twee hoogste groepen spelen. ‘Doordat de handbalsport in de laatste jaren goed onder de aan dacht is gebracht door middel van In vergelijking met het spel van de bezoekende ploeg speelde Kor bis beter in de combinatie en het afvangen, terwijl ook het afstands schot beter de richting had. Toch ontbrak vaak de scherpte in het benutten van de echt talloze kan sen die met name in de tweede helft Korbis zich zelf schiep. Nu was een demarrage na 4-4 vol doende voor een 9-5 ruststand en WADDINXVEEN - Flyers-bas- ketbal heeft een goede competi tiestart gemaakt want de beide eerste teams wonnen ook de derde wedstrijd. Thuis wonnen de heren gemakkelijk van Festo BW (87-69) en in Utrecht hadden de Flyers-dames een veel langere adem dan Cangeroes (66-48 winst). Verder behaalde de meis jesselectie een eerste overwinning (63-56) tegen Dunkinn. In de partij Flyers-Festo Voor burg 3 kwam pas na de rust teke ning in de strijd. Voor rust had den de Waddinxveense heren het moeilijk met de tegenstander die wat ervaring voor jeugd ingele verd bleek te hebben. Bij 39-33 werd het spel hervat en toen toonde Flyers haar kracht. Tien minuten lang domineerde de ploeg het spel. Halverwege de tweede helft stond er 71-41 op het scorebord. Flyers zette echter niet door. Geenszins zelfs, want de te vaak individueel acterende Waddinxveners bakten er als team niet zoveel meer van. Hierdoor werd het uiteindelijke score-verschil tussen de teams te gering (87-69). De scores waren verdeeld over vrijwel alle spelers. Vrijdag zal Flyers in en tegen Leerdam het beter moeten doen gelet op de sterke tegenstander. In het eerste kwartier tegen Can geroes was de scherpte ver te zoe- kele zware wedstrijden voor de kiezen. Het was de pressie in de verdedi ging van de Flyers’ meisjes-selec- tie die de doorslag gaf tegen Dun kinn. Dankzij die pressie werd vaak balwinst afgerond met een score behaald en dat was nodig omdat uit de opgezette aanvallen niet genoeg rendement kwam. Enigszins vertekend werd de uit slag 63-56, omdat er toch nog wat verval zat in Flyers spel in de slot fase. Met 22 punten was Mireille Raaphorst topscoorster. Meest opvallende feit van het af gelopen weekeinde waren de vijf- en-veertig punten van jeugdspeler Edwin van Heijningen. Zijn team roaBI pakte flink uit tegen Zoebas samenspel bleek bijvoorbeeld ook (102-32). Verder slechts twee thuisoverwin ningen. Dames 4 had weinig van Jumpers te vrezen: 54-28 (Nicole Berg 14, Anja Vink 13 punten). Heren 3 ging vrij eenvoudig voor bij Punch: 63-45 (Bart Zwamborn 22 punten). Voor dames 2 was Fun de gehele speelde Nathalie Gielliet met veel partij te sterk (47-67). Dames 4 rebounds en de hoogste score (dankzij 80% vrije worpen) een hoofdrol. WADDINXVEEN - Na drie ne derlagen op rij voor het door bles sures geteisterde Al van Be Fair- voetbal is de eerste overwinning en daarmee de eerste punten bin nen. Uitgerekend tegen de plaatsgeno ten WSE, die met Be Fair Al Waddinxveen vertegenwoordigen op het hoogste afdelingsniveau, kwam het herstel. WSE nam na 10 minuten de leiding, maar in de 17e minuut gaf Jeroen Clardeij het voorbeeld. Hij scoorde de gelijkmaker en van dat moment af was Be Fair de be tere ploeg. Toch duurde het tot de 40e minuut, voordat Edwin Kraan met een prachtig schpt de stand op 1-2 bracht. In de slotfase gebeurde echter veel, want een minuut later was het alweer gelijk en weer een minuut later kwam Be Fair opnieuw op voorsprong, wederom door Jeroen Clardey, uit een vrije schop. In de tweede helft viel na lange tijd weer Wim v.d. Starre in, te rug na een slepende blessure. Hij was het die Fabian Aldequer in staat stelde een schitterende goal Bij de jongens van 1981 stond de lÖOm vrijeslag en 400m wissel slag op het programma. Hier kwa men Viktor Terlaky en Robin van Lienden aan bod. Viktor zwom respectievelijk 1.13.7 en 6.20.5. Robin werd 5e op de 100m vrije slag in 1.08.5 en 4e op de wissel slag in 6.10.5. In Leiden kwam de oudere garde aan start. De estafette voor dames en heren bestonden uit 4x50m vrijeslag en 4x50m wisselslag. De damesestafette, die bestond uit Yvette de Beer, Danny Ma- theeuwsen, Sharon Stayon en Su zanne Steller zwom beide keren iets boven hun tijd in respectieve lijk 11.57.0 (4e) en 2.16.2 (5e). Bij de heren kwamen de tijden niet verder dan 1.47.0 op de vrije slag en 1.57.0 bij de wisselslag (3e). Wat een keurige prestatie is voor een estafette met de bezet ting van Antoine Calis, Martin van Eyk, Wouter Steller en Mar lijn v.d. Maagdenberg. Bij de meisjes onder de 12 jaar traden Michelle Nahon en Wendy Zirkzee voor De Gouwe op. Er werd 100m vrijeslag en 100m schoolslag gezwommen. Voor Mi chelle tijden van 1.12.3 en 1.29.6, wat voor beide afstanden een per soonlijk record betekende. Deze advertentie werd tnogelijk gemaakt dankzij: AANNEMINGSBEDRIJF b.v. Grond-, water- en wegenbouw kwam in de slotfase nog wat terug maar verloor toch 36-51 (Marian .Baraba’s 14 punten). Bewonderenswaardig ten slotte was het harde werken en de tome loze inzet van alle andere teams, zoals bijvoorbeeld jongens Cl die met slechts vijf man het Zoebas moeilijk maakten (Abdellatif Khouakhi 14 punten). Cl presteerde uitstekend bij Gou da door twee doelpunten van John Slagboom werd daar met 1-2 ge wonnen. Veel doelpunten bij de pupillen: 11-0 winst voor D4 op Waddinxveen D2. De D-jeugd, vijf teams en meer dan 50 jongens, zijn op de trai ning en op de zaterdag zeer goed bezig, ondanks het feit dat hij de lagere D elftallen van Be Fair, vaak hoge D teams van tegenstan ders zijn ingedeeld. El won met 13-2 van Olympia. E3 won ook van Olympia. Uit werd het 2-19. Mathijs Rijlaars dam en Peter Vermeulen scoor den ieder vijf goals. Zeer veel doelpunten dus bij de jeugdige le den van Be Fair en daar is de jeugdcommissie bijzonder trots op. Opnieuw werden nieuwe leden binnen de A- en B-groep verwel komd. Zeer optimistische mensen bij Be Fair gokken erop dat A4 of B4 het beloofde 25e jeugdteam van Be Fair gaat worden, maar dat gaat de jeugdcommissie iets te ver, zij gokken op een F6 of E7. alles was gereed om de produktie eens flink op te voeren. Niets was echter minder waar. De korf was en bleef potdicht, hoewel herhaal delijk op miraculeuze wijze. Toch een gebrek aan scherpte. Nadat Zuidwesters uiteindelijk na zo’n 20 minuten de stand terug bracht tot 9-6 slaagde de voor Ja co Wineke ingevallen Pieter Slootweg er in de stand op 10-6 te brengen. Even later lukte het de eerste aan val opnieuw te scoren. Marino van ’t Zwet bracht van afstand de stand op 12-6 alvorens Pieter Slootweg de eindstand op 13-6 liet zetten. Komende zaterdag zal het belang rijke treffen plaats vinden tegen ADO in ’s Gravendeel. Inzet is de eerste positie op de ranglijst. Kansloos is Korbis zeker niet. Korbis 2, haalde een nuttige 12-4 overwinning en komt daarmede in de middenmoot terecht. Wellicht dat deze zege aanleiding kan zijn tot meer wedstrijdpunten. Korbis 3 blijft gelukkig op het pad der overwinningen. Tegen Unicum 3 uit werd een makkelij ke 16-4 zege behaald, waardoor de tweede plaats in de rangschik king kon worden behouden. WADDINXVEEN - Tegen korfbalclub Zuidwesters was er za- terdagmiddag voor Korbis-korfbal geen sprake van ’zwaar weer’. iJTdë ïaats'te'periode möesTde'de- Het achttal van Han Poortvliet kon een gemakkelijke 13-6-over- - --- winning behalen en daarmee bleven de Waddinxveners op één punt van leider ADO uit ’s-Gravendeel. Komende zaterdag kwam Martin Verboom op dezelf- Het tweede herenteam van De de afstanden voor het allereerst in actie. Dit resulteerde in een prima tijd van 2.09.6 op de 100m schoolslag en 1.00.2 op de 50m vlinderslag. Roy Zirkzee zwom hier 2.00.6 en 1.01.7 en Geert v.d. Linde was hier de snelste van deze drie op beide nummers in respectievelijk 1.57.3 en 54.3 (3e). Danny Verboom zwom op de 100m ^vrij 2.02.1 bij, de jongens Door allerlei slordigheden (missen van een viermeterbal) kwamen de De Gouwe-dames pas in de vierde 10 jaar beide op de periode (het stond toen al 4-0) via Helen Cornelissen en Gabriëlle van der Loo tot scoren. De Gouwe speelt aanstaande za terdag thuis in het Gouwebad De Sniep. De beide damesteams spe len tegen de Polar Bears uit Ede en de twee hoogste herenteams nemen het op tegen HZ Zian uit Den Haag. Dames 2 opent om 18.00 uur te gen Polar Bears 2 en heren 2 speelt om 18.45 uur tegen HZ Zi an 2. Daarna speelt dames 1 om 19.30 uur tegen Polar Bears 1 en heren 1 besluit de avond om 20.30 uur tegen HZ Zian 1. WADDINXVEEN - Afgelopen weekeinde speelden de hoogste dat de heren tegen hun eerste ne- teams van De Gouwe-waterpolo uitwedstrijden. Dames 1 won na J“' de slechte start vorige week tegen Alliance verdiend met 10-7 van Het Gooi in Bussum. Heren 1 verloor in een i strijd met 6-4 van Rotterdam 1. Heren 2 liet niet veel heel van Rotterdam 2 en won royaal met 7-0. Dames 2 verloor teleurstel- 18.00 uur 18.45 uur 19.30 uur 20.30 uur Hoofdsponsor: Q. S. Van der Panne (Alphen aan den Rijn) Van den Berg aannemersbedrijf Zwammerdam, Boonstoppel Autobedrijf, Autorijschool Henk van Erk, Reisburo Van Ginkel, Noordegraaf autobedrijven, Vink Groep B.V., TAS VX8000-software Veelenturf v.d. Valk Matheeuwsen 2.73.6, en Mireille Zijderhand 2.86.9. Bij de jongens onder de 16 jaar waren het Martin van Eyk 2.73.0, Mark v.d. Schrier 2.90.6 en Mark Nahon werd derde in een punten totaal van 2.57.4. Bij de dames kwamen Yvette de Beer en Natascha Matheeuwsen aan bod. Yvette werd derde in l en Natascha werd vijfde in 2.72.8. Bij de heren waren het Wilco v.d. Broek 2.64.4, Antoine Calis 2.37.7, Wouter Steller 2.33.5 en Mark v.d. Zijden derde in 2.20.5 die voor De Gouwe uitkwamen. Bij de meisjes onder de 10 jaar was het weer Kim Middendorp die een heel goede tijd neer zette op de rugslag in een puntentotaal van 1.141.1 werd zij vijfde. Bij de meisjes onder de 12 jaar waren het Wendy Zirkzee in 1.25.0 en Wilke v.d. Valk, le in 1.14.2, die voor De Gouwe optraden. Bij de jongens onder de 12 jaar waren het weer het duo Viktor Terlaky en Robin v. Lienden die voor De Gouwe zwommen. Viktor werd vijfde in 1.20.4 en Robin tweede in 1.12.1. Al met al was het een succesvol weekeinde met hier en daar een goede prestatie waarbij de zwem mers van De Gouwe langzaam maar zeker in vorm raken en klaar lijken te zijn voor het grote re werk. Arijane v.d. Vlak zwom in Nieu werkerk aan den IJssel bij de Voor dit onderdeel kreeg de groep slechts een 6.9, maar als spektakelstuk verdiende de groep minstens een 9.5. De trampoline-groep zal voor het eerst in Waddinxveen in actie ko men tijdens de onderlinge wed strijden van TOOS op zaterdag ae zij, aat ue november >n sporthal De Waddinxveen (^langstelling heeft voor trampolinespringen kan terecht op vrijdag van 21.00 tot 22.00 uur in de gymzaal aan de Johannes Post- laan. Voor eventuele verdere in formatie: tel. 01828 - 13839 of 01828 - 15025. WADDINXVEEN - Cees Kui pers heeft bij de Waddinxveense sjoelers 1393 punten gescoord. Door dit resultaat heeft hij de eerste plaats in het algemeen klas sement bij de sjoelvereniging Waddinxveen overgenomen van Wim Valenkamp, die door zijn tiende plaats nu vijfde plaats in de rangschikking inneemt. De verdere uitslagen in de klasse A zijn: 2. Wim Slingerland jr 1390 en Jan Kersbergen met eveneens 1390, 4. Dick Dros 1353, 5. Tine Valenkamp 1334, 6. Henk van Beek 1321, 7. G. Re- nesse 1299, 8. B. Brouwer 1274, 9. Teus Visser 1265, 10. Wim Valenkamp 1259. Stand klasse A: 1. Cees Kuipers 138.687, 2. Jan Kersbergen 138.100, 3. Wim Slingerland jr 137.867, 4. Dick Dros 134.933 en 5. Wim Valen kamp 134.567. Uitslag klasse B: 1. M. Renesse 1288, 2. Erwin Pleus 1249, 3. Ve ra van Beek 1241, 4. Frans Botger 1238 en 5. Asha den Drijver 1233. Stand klasse B: 1. M. Re nesse 126.533, 2. Peter van Leeu wen 126.200, 3. Vera van Beek 125.500, 4. Dirk Jan van Drunen 123.550 en 5. Asha den Drijver 123.300. Uitslag klasse C: 1. Cor Faay 1263, 2. C. van Wijk 1157, 3. Cor van Herk 1144, 4. Sjaan Faay 1143 en 5. Adrie Faas 1141. Stand klasse C: 1. Jan van BEek 115.950, 2. Cor van Gils 114.867, 3. Cor van Herk 114.567, 4. C. van Wijk 113.950 en 5. Sjaan Faay 112.967. Uitslag klasse D: 1. Ronald Meij er 1052, 2. Jeanette Kersbergen 1050, 3. M.C. Taktor 1037, 4. Marius Kersbergen 1027 en 5. Jaap van Beek 1019. Stand klasse D: 1. Kees Krijgsman 106.500, 2. Hans Kuipers 104.900, 3. Jeanet te Kersbergen 103.967, 4. Mike van BEek 103.380; 5. M.C. Tak tor 102.600. Uitslag klasse E: 1. Rien Waar denburg 1044, 2. Jan Olie 1018, 3. Luke Hardus 962, 4. Miep Zonderland 949 en 5. Rien Boeg- heim 943. Stand klasse E: 1. Lu ke Hardus 95.467, 2. Miep Zon derland 93.500, 3. Rosewelle van Leeuwen 92.300, 4. Rien Boeg- heim 87.650 en 5. Corry Boeg- heim 87.500. WADDINXVEEN - Het tweede damteam (achttal) van het Wad dinxveense Excelsior heeft in de tweede ronde van de competitie van de dambond Midden-Holland een knap resultaat behaald. Vorige week dinsdag werd de uit wedstrijd tegen het eerste team van BDV (Bleiswijk) met een ver dienstelijke zege (6-10) afgeslo ten. Met iets meer geluk had de uitslag een nog geflatteerder aan zien gehad. Cor Stolker liet na een gelijkop gaande strijd het eerste punt voor het Waddinxveens team noteren. Niet lang daarna kwam Ruud van Dijk tot hetzelfde resultaat. Lan ge tijd had hij het beste van het spel dankzij een goede voltooide, hekstelling. Ruud van Dijk kon de vereenvoudiging hiervan niet voorkomen. Een bizarre opening van Dirk Heeren I aan het eerste bord leid de tot soortgelijk middenspel. Een partij met ongelooflijk veel drei gingen en combinatieve mogelijk heden. De kopman van Bleiswijk kwam beter uit de strijd en kon naar winst combineren. Bertus van Eijk kwam in het mid denspel een schijf achter. Echter, een forcing van zijn kant door goed positiespel bracht het mate riaal weer in evenwicht. In de eindfase strafte de Bleiswijkse op ponent een foutzet van Bertus van Eijk af, waardoor laatstgenoemde weer een stuk achter kwam. In de stand restte hem wat compensatie en dat werd goed naar de remise afgewerkt. Jaap van der Eist was in een tu- multeus eindspel beland. Na een vermeende foutzet van de Excel- sior-speler, uitte zijn tegenspeler zich verbaal duidelijk. Hij meen de naar een gunstig eindspel te kunnen combineren, maar de ver rassende naslag van Jaap van der Eist was direct winnend en daar mee werd de tussenstand weer ge lijk getrokken (5-5). Dirk Heeren II was op schijfwinst gekomen en kon op dam komen. Hij liet zijn tegenstander echter te veel opkomen, waardoor deze nog precies een punt uit de strijd kon slepen. Op dat moment waren Gerrit van der Zijden en Cor Ba- relds in gunstige eindspelen ver wikkeld. Cor Barelds kwam in het midden spel steeds beter te staan. Zijn te genspeler moest een verliesgeven de combinatie uitvoeren om posi tioneel niet overklast te worden. Het eindspel werd door Cor Ba relds gedegen naar winst afge werkt. Gerrit van der Zijden had een dam en drie schijven en zijn te genstander vijf schijven. Uitein delijk kon een van Gerrits drei gende combinaties echt uitge voerd worden. WADDINXVEEN - Tijdens de groepsspringwedstrijden van de KNGV-regio Gouda en omstre ken, die zaterdag 9 oktober in Bo degraven werden gehouden, zijn de groepen van TOOS-gymnas- tiek heel goed voor de dag geko men. Deelname aan de springwedstrij- den was mogelijk op de verschil lende onderdelen als ange mat, plank kast, trampoline en trampo line paard. TOOS had met 15 ploegen ingeschreven en had daar mee veruit het grootste aantal deelnemers. Er waren zowel recreatie- als wed- strijdgroepen actief. De jongens en meisjes recreatie-groepen van TOOS hebben laten zien dat het niveau van TOOS ook bij de re creatieve groepen heel behoorlijk is. Speciaal de jongens van TOOS 3 scoorden met een 7.7 voor tram poline erg goed. Beide dames-ad- spiranten en meisjes 3 groepen van TOOS lieten keurige spron gen zien en werden beoordeeld met een 7.5 en 7.9. Ook op de lange mat scoorden de dames van TOOS goed met 7.5 en 7.3. De heren van de keurgroep draai den in de wedstrijdklasse mee en scoorden voor trampoline paard een 6.8 een cijfer dat best hoger had kunnen zijn, want er werd heel netjes en technisch goed ge sprongen. Op lange mat draaiden de heren erg goed, alle sprongen zagen er heel netjes uit en er was geen enkele mislukking, daarom scoorde de groep terecht een 8.5. Voor het meeste spektakel zorgde echter de trampoline-groep van TOOS. Deze groep liet zien dat je ook met één enkel uurtje trai nen in de week op de mini-tram- poline een sprongen-serie van hoog niveau kan laten zien. De groep kreeg heel terecht een 8.7. De ochtendwedstrijd werd afge- v.. sloten met trampoline-paard van teld een bonus van 50 pins werd de trampoline-groepvan TOOS. de eerste game in het voordeel 1 J- van de Waddinxveners beslist. De tweede game gaf hetzelfde beeld. Nu was het Han Altewi scher, die met een game van 196 en een handicap van 34 de wed- strijdpunt naar huis bracht. Annemieke Altewischer kwam be ter in de wedstrijd en met een game van 189 zorgde zij, dat de volle winst bij - kwam. Einduitslag 4-0 voor Plus markt Riwa. De volgende wedstrijd is tegen koploper Cum Laude. Het team van Plusmarkt is gebrand om ook deze wedstrijd in winst om te zet ten. voetbalvereniging floreant Vink die een communicatiefout tussen Rob Flier en Wilco Ver mey met een geplaatste kopbal af-’ een puntentotaal van 2.67.1 strafte (2-3). Waddinxveen bleek toch nog op rozen te zitten toen Tom Bunnik de bal door de benen van de keep er wist te plaatsen, maar helaas werd zijn inet nog door een verde diger van de lijn gehaald. Na een half uur spelen in de tweede helft verspeelde midden velder Chiel Boer de bal aan de rechtsback van Zwammerdam. Deze kon slechts ten koste van een overtreding in het 16-meter- gebied worden gestuit. Uit de toe gekende strafschop wist Zwam merdam de stand weer gelijk te trekken tot 3-3. Vlak voor het einde van de offi ciële speeltijd kreeg John Schijff nog een unieke scoringskans, maar zijn schot vloog over het doel. Vervolgens de strafschop pen. Voor Waddinxveen schoten Ron Scheurwater, Richard de Jeu, Raymond Bey en Tim Bunnik raak. Keeper Wilco Vermey stop te één strafschop van Zwammer dam, terwijl ex-Waddinxvener John Vink de bal naast schoot. De organisatoren van handbalver eniging Rowah hopen net als vo rig jaar een aantal kinderen zo en thousiast te maken voor het hand ballen, dat ze lid worden van de jonge handbalvereniging. ‘Vorig jaar konden we niet lang na het schoolhandbaltournooi een tiental nieuwe jeugdleden verwel komen. In de eerste plaats gaat het er echter om dat we de deel nemende kinderen een leuke en sportieve middag kunnen bezor gen. Een goede organisatie van het evenement is natuurlijk een voorwaarde voor het slagen van het tournooi1. derde lieten WADDINXVEEN - Met vier wedstrijden in twee dagen had- vierde periode Twee man-meer situaties werden onbenut gelaten. Het Gooi profi teerde echter wel en kwam terug tot 9-7. Tenslotte maakte Mirjam Overdam het karwei af en scoorde 10-7. derlaag opliepen. De Gouwe-dames hebben zich, na 1 matt? wëd- de slechte start tegen Alliance, prima hersteld. In de uitwedstrijd tegen Het Gooi in Bussum, waar tot nu toe nog nimmer werd ge wonnen, won het team van trai- ner-coach Jan Middendorp met 10-7. Niet dat alles nu vlekkeloos ver liep, maar er zijn tekenen, dat de spirit zoals die er het afgelopen seizoen zo vaak in zat, weer enigs zins terug is. Met name in de der de periode speelden de waterpo- losters weer ouderwets. In deze periode schakelden de dames over op zone-spel en benutten ook vier van de vijf man-meer situaties, terwijl over de hele wedstrijd slechts zes van de twaalf man meer werden benut. Toch begon De Gouwe nerveus en keek de ploeg binnen drie mi nuten tegen een 2-0 achterstand aan. Doch met een fraaie boogbal zorgde Angela Faber voor de er- ste seizoentreffer en sloot Astrid Coene de eerste periode af met eveneens een doelpunt (2-2). Ook de tweede periode startten De Gouwe-dames moeizaam. Na een 4-2 achterstand scoorde Gilli an van den Berg 4-3 en Marion van Hooft 4-4. Het Gooi scoorde echter nog 5-4 en kwam, zo later bleek, voor het laatst op voor sprong. Zoals gezegd raakte De Gouwe in de derde periode ontketend. Mar- loes Boereboom, prima invallend voor de niet geheel fitte Sandra Berkenkamp, scoorde 5-5 en An gela Faber bracht De Gouwe voor het eerst op voorsprong (6-5). Hierna scoorden Gillian van den Berg uit een viermeter 7-5 en boogde uit een 1-0 situatie 8-5. Wendy de Frankrijker sloot de periode af met 9-5. Toch de Gouwe-dames zich in de weer even verlei den de zwemmers van De Gouwe een zwaar en druk weekeinde den tot slordig spel. voor de boeg. Zaterdag was wel de drukste dag met drie ver schillende wedstrijden. In Nieuwerkerk aan den IJssel werd de Speedo-zwemwedstrijd gezwommen. Deze wedstrijden zijn be doeld voor jeugd tot 12 jaar. Martijn v.d. Maagdenberg ge zwommen. Martijn die het net als Marloes en Sharon meer op de schoolslag heeft zwom dan ook op de 50m schoolslag zijn pr in 31.7 (3e). Antoine Calis noteerde hier op een tijd van 37.5. Maar heeft belooft hier nog dit jaar wat aan te gaan doen. De derde wedstrijd op deze dag was in Hulst. Hier kwamen Mark v.d. Zijden en Jan-Willen v.d. Hoek aan bod op de 1500m vrije slag. Dit is een afstand wat helaas maar enkele keren word gezwom men per jaar, dus heel zeldzaam voor de zwemmers van dit cali ber. Mark en Jan-Willem zwommen des al niettemin allebei de limiet voor de Nederlandse Winterkam- pioenschappen in respectievelijk 16.18.0 voor Mark en 16.19.4 voor Jan-Willem. Zondag werd de A-klasse ge zwommen. Voor De Gouwe ging er een kleine ploeg naar Leiden voor dit gebeuren. Inge v.d. Schr ier zwom als enige bij de meisjes onder de 14 jaar op de 3 discipli nes van de rugcrawl werd zij to taal derde. Bij de jongens en heren werd de vlinderslag afgewerkt. Bij de jon gens onder de 14 jaar kwamen Koen Groenleer en Marcel Zijderhand aan bod. Beide kwa men helaas niet in aanmerking voor het ere metaal ondanks de goede puntentotalen van respec tievelijk 3.06.0 en 2.81.4. Bij de meisjes onder de 16 jaar waren er 4 deelnemers voor De Gouwe, dit waren: Sharon Stayen Marloes Catharina Danny teams van De Gouwe-waterpolo uitwedstrijden. Dames 1 B.G.C.

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 27