GEMEENTE WADDINXVEEN Rotonde Kerkweg-West Vakantieopvang in De Boemel GLASBEEK Fietsen kijkdag Autowassen Rotaract op Groens voor de Snelheids controle op twee wegen WADDINXVEEN - Op woens dag 6 oktober is er in de ochtend spits door de Waddinxveense poli tie op snelheid gecontroleerd op de Chopinlaan en de Groensvoor- de. Schuiven in budgetten emancipatie WADDINXVEEN - Aangezien over meerdere jaren is gebleken dat de gelden beschikbaar voor emancipatie-activiteiten niet volle dig benut worden stellen B. en W. de gemeenteraad voor de subsidie voor de Stichting Vrouwenraad Waddinxveen van ƒ3.000,- te schrappen en het budget voor emancipatiesubsidies met ƒ5.000,- te verlagen. AUTOSCHADE KOMT GEGARANDEERD WEER GOED! Erica Terpstra hele middag in Waddinxveen Aangepast sporten in de herfstvakantie MR van Prof. Kohnstammschool ook tegen fusie Oplevering van zeventien aanleunwoningen in Zevenhuizen Studiemiddag H. van Woudenberg steviger aan kop! VERGADERINGEN WET MILIEUBEHEER 3 HINDERWET SPREEKUREN BOUWVERGUNNINGEN OPROEP AMA TEURKUNSTENAARS TELEFOONNUMMERS OPENINGSTIJDEN Bij FOCWA Garantiebedrijf Noordkade 24, Waddinxveen. Tel. (01828) 12588. Pagina 3 Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 13 oktober 1993 24642 24700 24760 12570 01820-16066 010-4362244 Milieudienst Midden-Holland, nrs. 92-8934 en 93-396. INTEKENFORMULIER Naam Adres Woonplaats Postcode Telefoonnummer Kerkweg-Oost 169: Marga Klompéhoeve 1: 1. 2. 3. Handtekening deelne(e)m(st)er: FO-99-CW Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Gouwebad ”De Sniep” (informatie) i Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikkingen kunnen tot 28 oktober 1993 schriftelijk bij hun college worden ingediend door de aanvragers en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen die daar toe redelijkerwijs niet (tijdig) in staat zijn geweest. Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoon lijke gegevens niet bekend te maken. BOUWPERCEEL: Noordkade 265 BOUWPERCEEL: Noordeinde 17 Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. In de middaguren kunt tr alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. Sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00 tot 20.30 uur. Aanmeldingsformulieren moeten vóór 19 oktober 1993 binnen zijn bij de afdeling Welzijn van de gemeente Waddinxveen, Raad huisplein 1, 2741 HR Waddinxveen. A. de directie van "De Henegouwer” om een nieuwe, de gehele in richting omvattende vergunning ingevolge de Hinderwet voor een industrieel oppervlaktebewerkingsbedrijf op het perceel Hene- gouwerweg 26f; B. de directie van Van Wijk Spuiterij en Jachtafwerking B.V. om vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten en in wer king hebben van een spuiterij en jachtafwerkingsbedrijf op het perceel Staringlaan 3, positief te beschikken. De ontwerp-beschikkingen, alsmede de aanvragen en andere terza ke zijnde stukken liggen vanaf 14 oktober 1993 tot 28 oktober 1993 ter inzage bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven, elke werkdag vanaf 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek, op de maandagavonden gedurende drie uren. NEDERLANDSE VERENIGING VAN ONDERNEMERS IN HET CARROSSERIEBEDRUF Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding Centrale Antenne Inrichting (C.A.i.) Milieu (telefoon voor milieuklachten) 06-11 12222 01820-24255 13000 13000 01820-15767 01820-93511 01828-17613 01820-28011 Terinzagelegging ontwerp-beschikkingen Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij voornemens zijn om op onderstaande aanvragen van: Burgemeester en wethouders uitsluitend na afspraak via de secretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 9.00 uur tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. Binnengekomen bouwaanvragen/ingediende meldingen Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet 1992 ma ken burgemeester en wethouders van Waddinxveen bekend de vol gende bouwaanvragen te hebben ontvangen: Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer b.g.g Politie Ongevallen Vanaf zaterdag 30 oktober tot en met zaterdag 13 november 1993 zal in de raadzaal van het gemeentehuis de jaarlijkse expositie van werken van Waddinxveense amateurkunstenaars worden gehouden. Belangstellende amateurkunstenaars kunnen zich door indiening van onderstaand aanmeldingsformulier inschrijven voor deelname. Het aantal te exposeren werken per persoon is afhankelijk van het aantal inschrijvingen. De in te dienen werken mogen niet groter zijn dan 100 cm x 100 cm. Op de achterzijde van uw werkstuk dient uw naam, verzekeringsbedrag en - indien u dat wenst - het verkoopbe drag vermeld te staan. Na aanmelding worden deelnemers persoonlijk verder geïnformeerd omtrent de gang van zaken. Mocht u vooraf meer inlichtingen wen sen dan kunt u zich wenden tot de afdeling Welzijn, mevrouw W. Romeijn, doorkiesnummer 24695. Aangemelde werkstukken in volgorde van eigen keus: Categorie: Titel van het werk: schilderijen, grafiek, maten: beeld, keramiek e.d. hoogte x breedte De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (le etage) van het gemeentehuis ter inzage. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik ma ken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. WADDINXVEEN - Het VVD- Tweede-Kamerlid Erica Terpstra brengt vrijdagmiddag 26 novem ber een werkbezoek aan Wad dinxveen. Haar visite staat geheel in het teken van het ouderenbe leid. Het door de VVD-afdeling Wad dinxveen opgezette bezoek begint in het gemeentehuis van Wad dinxveen met een ontvangst door burgemeester C.M. van der Lin den, VVD-wethouder Karei van Soest, VVD-gemeenteraadsleden en VVD-afdelingsbestuursleden. Daarna wordt er een rondrit door Waddinxveen gemaakt en wordt er een bezoek gebracht aan Huize Souburgh (Prins Bernhardlaan), waar onder andere de nieuwe keu ken- en dagverzorging wordt be keken. Tussen half vier en vier uur houdt Erica Terpstra een spreekbeurt in het Anne frank-centrum, gevolgd door een informeel gedeelte met de mogelijkheid van persoonlijke gesprekken. De middag wordt tussen vijf en zes uur in het Anne Frank-cen trum afgesloten met een open ont vangst en een happy hour. Over de impressies van de middag zal er ook een vraaggesprek met de liberale volksvertegenwoordigster worden gehouden. ZEVENHUIZEN - Vanmiddag - woensdag 13 oktober - zijn door de woningbouwvereniging SSW de sleutels uitgereikt aan de toe komstige bewoners van het com- AARD VAN HET BOUWPLAN: het plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak. Genoemde aanvraag is opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 en 12.30 uur voor een ieder ter inzage ligt bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Wer ken en Bedrijven. Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. Verleende bouwvergunningen/ingestemde meldingen AARD VAN HET BOUWPLAN: het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woonhuis het gedeeltelijk veranderen en ver nieuwen en het vergroten van een opslagruimte en stallingsruimte het plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak. Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage in het gemeentehuis bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afde ling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden ge vraagd. Het streven is dat de kinderen zich op hun gemak voelen. Dit houdt in dat ze nergens toe ver plicht worden. Ze kunnen aan alle activiteiten meedoen, maar mogen ook iets voor zich zelf doen. De naschoolse opvang moet ge zien worden als een verlengde van thuis en niet als een verlengde van de school. Sfeer en gezellig heid zijn er belangrijk. De kosten zijn voor het eerste kind bedragen vijf gulden en voor elk volgend kind één gulden per uur. Dit wordt aan het einde van de week betaald. Wie gebruik wil maken van va kantieopvang dan kan zijn of haar kind telefonisch aanmelden bij het Waddinxveense kinderdagver blijf. De aanmeldingen worden in volgorde van binnenkomst behan deld door het kinderdagverblijf De Boemel, Beukenhof 5, tel. in het onderhoudsfonds ingaande 1994 met ƒ75.000,- te verhogen. Per 1 januari 1993 is de operatie herziening van het wegenbeheer afgerond en de Wet Uitkering Wegen (WUW) beëindigd. Van 1994 tot 1996 moeten de betref fende eigendommen (wegen) wor den overgedragen. De landmeet- dienst van Rijkswaterstaat en het kadaster nemen hiervoor het initi atief. De overgedragen wegen zijn ge muteerd in het wegbeheersys- teem. Gelet op de kwaliteit van het wegenbestand buiten de be bouwde kom is grootschalig on derhoud voor 1994 niet voorzien en kan volstaan worden met regu lier onderhoud. In 1994 zal de in 1993 gereedgekomen Zuidelijke Rondweg opgenomen worden in het wegbeheersysteem. In verband met de aanleg van de Zuidelijke Rondweg is door de gemeente en de NS een nieuwe overeenkomst getekend ten be hoeve van beheer en onderhoud van de gereconstrueerde beveilig de spoorwegovergang. aan de bewoners van de aanleun woningen verleend. Hiertoe heeft de woningbouwver eniging SSW intensief overleg ge pleegd met De Zevenster. Dit heeft geresulteerd in een samen werkingsovereenkomst die even eens vandaag in de recreatiezaal van het bejaardentehuis De Ze venster ondertekend zal worden door de beide voorzitters P. Hoo- gendoorn en H.G. v.d. Dool. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie WADDINXVEEN - Zaterdag 9 oktober is een aantal Waddinxve- ners voor niets naar het politiebu reau aan de Mozartlaan gekomen. Men kwam voor de aangekondig- de fietsenkijkdag, doch moesten in Boskoop, waarvoor 240 leerlin- zich een week hadden vergist. ment’ trekt een grote wissel op wordt gehouden op zaterdag 16 gie. Wij achten een onderozek naar de haalbaarheid noodzake lijk*, aldus T. Swart, voorzitter van van de Prof. Kohnstammschool. WADDINXVEEN - Het Waddinxveense kinderdagverblijf De Boemel van Stichting Kinderopvang Humanitas aan het Beuken hof blijft er volop de aandacht voor vragen dat er voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar naschoolse opvang wordt geboden. De kinderen komen dan uit school naar De Boemel om met leef tijdsgenootjes te spelen. Tijdens de schoolvakanties gaat de op vang gewoon door. Gedurende de vakanties worden de kinderen opgevangen van 7.45 tot 17.45 uur omdat ouders in de schoolvakanties van de kinderen vaak door moeten werkên. Na de herfstvakantie van volgende week is hét mogelijk om alleen voor de vakanties in te schrijven. Dit houdt in datmen zijn of haar kind kan aanmelden (per vakan tie) om alleen gebruik te maken van de opvang als de kinderen he le dagen thuis zijn. Men betaald dit dan per uur. Tijdens de vakanties is er vaste leidster die de hele dag aanwezig is en met de kinderen activiteiten doet. Er wordt een vakantiepro- gramma gemaakt zodat er elke dag iets leuks met de kinderen ge daan wordt. Dit kan bijvoorbeeld een uitstapje naar de kinderboer derij zijn of koekjes bakken. Ook kunnen ze veilig buiten spe len op de speelplaats van De Boe- 01828 - 17272. mei. Er wordt gezamenlijk gege ten tussen de middag en ’s mor gens en ’s middags wordt er ge zellig met elkaar limonade of thee gedronken. WADDINXVEEN - Dinsdagmid dag 12 oktober hield de Milieu dienst Midden-Holland een stu diemiddag voor de leerkrachten van het voortgezet onderwijs met als thema de milieuproblematiek. De milieuproblematiek is op dit moment volop in het nieuws. Om binnen de lessen goed in te kun nen spelen op actuele zaken is het noodzakelijk dat docenten goed geïnformeerd zijn. De Milieudienst Midden-Holland hield deze middag met het doel de deskundigheid van de docen ten op dit gebied te vergroten en ter voorbereiding op een bijvoor beeld door de Prof. Kohnstamm school voor openbaar MAVO te houden milieudag. WADDINXVEEN - Zaterdag 16 oktober wast Rotaract Waddinx veen, de jongerenafdeling van de Rotary Club, op het parkeerter rein van winkelcentrum Groens- voorde auto’s voor slechts ƒ10,-. Vnaaf 8.00 tot 17.00 uur staat er een enthousiast team klaar om de auto’s met materieel van Auto- poetscentrale Marijt blinkend schoon te wassen. Intussen kun nen de automobilisten voor hun boodschappen bij de Super te recht. Het doel van de actie is geld inzamelen voor een op vangtehuis voor zwakzinnigen in Roemenië. Terinzagelegging ontwerp-beschikkingen Burgemeester en wethouders maken bekend dat vanaf 14 oktober 1993 de ontwerpbeschikkingen ter inzage liggen inzake de aanvra gen van: A. de heer A.J. van der Breggen voor Manege Reigersburgh om ver gunning ingevolge de Wet milieubeheer voor het oprichten en in werking hebben van een manegebedrijf op het perceel Pias weg 35B; B. de directie van Regros B.V. om vergunning ingevolge de Wet milieubeheer voor het oprichten en in werking hebben van een horecagroothandel op het perceel Coenecoop 12B; C. de directie van Boers Exploitatie B.V. om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning ingevolge de Wet milieube heer voor een im- en exportbedrijf van land- en tuinbouwpro- dukten alsmede van bloemen en planten op het perceel Bredeweg 22. De ontwerp-beschikkingen, alsmede de aanvragen en andere ter zake zijnde stukken liggen vanaf 14 oktober 1993 tot 14 november 1993 ter inzage bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Open bare Werken en Bedrijven in het gemeentehuis alhier, elke werk dag vanaf 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek, op de maandagavonden gedurende drie uren (doorkiesnummer 24757, de heer W.P. Kaandorp). Ook na afloop van vorengenoemde periode kan nog inzage worden verkregen en wel tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikkingen op de aanvragen. Des gewenst kan een mondelinge toelichting op de stukken worden ver kregen. Gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kun nen tot 14 november 1993 schriftelijk bij hun college worden in gediend. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bezwaren hebben in gébracht tegen de ontwerpbeschikkingen, kunnen later beroep in stellen bij de Raad van State, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te bren gen, danwel de besluitvorming straks afwijkt van het voornemen. Indien de indiener van schriftelijke bezwaren daarom verzoekt, wor den zijn persoonlijke gegevens niet bekendgemaakt. Dit verzoek moet schriftelijk tegelijkertijd met het bezwaarschrift bij ons wor den ingediend Milieudienst Midden-Holland, nrs. 93-4191, 93-4192 en 93-4725. GOUDA - In de herfstvakantie zal de Vereniging voor Aangepas te Sporten Gouda Omstreken (ISV) speciaal voor jongeren in troductiedagen organiseren waar de bezoekers kunnen kennis ma ken met de volgende sporten: - Tafeltennis, donderdagavond van 18.30-20.00 uur. Sportzaal De Klimop, Ridder van Catsweg 358, Gouda. Tel: 01820-37726. Infor matie: Friedo Kalmeijer, tel. 01820-18718. - Badminton, vrijdagavond van 19.00-20.00 uur. Sportzaal De Klimop, Ridder van Catsweg 358, Gouda. Tel: 01820-37726. Infor matie: Ankie Kriek, tel. 01820-34796. - Zwemmen, zaterdagmorgen van 8.45-9.45 uur. Zwembad De Tref- kuil, Bosboom Toussaintsingel 35, Gouda. Tel: 01820-10708. voor 1994 het herstraat- en asfal- teringsprogramma opgesteld. Gestreefd wordt het programma eind 1993 gereed te hebben. Het uitvoeringsprogramma wordt waar mogelijk tevens afgestemd op de ontwikkelingen van het Centrum plan en het Brugcentrumplan. Het huidige beleid ten aanzien van de invoering van 30 km-gebie- den in combinatie met herstraat- werken zal ook in 1994 worden voortgezet. Het ligt in de bedoe ling om gelijktijdig met de uitvoe ring van het verkeersplein Kerk weg-West in 1994 de aansluitende wegvakken aan te passen. Voorts vindt afstemming plaats met an dere disciplines. Met de invoering van het nieuwe Burgerlijke Wetboek is het voor weggebruikers gemakkelijker de wegbeheerder aansprakelijk te stellen bij schade. Omdat de juri dische mogelijkheden tot verweer voor de wegbeheerder voortaan zeer beperkt zijn zal ook in 1994 de controle op- en het herstellen van gebreken intensiever uitge voerd worden. Na het informatietraject in 1993 zal de provincie Zuid-Holland in 1994 de handhaving van de VB A (verordening bedrij fsafvalstoffen) aanscherpen. Daardoor zal vrijko mende asfaltverharding bij onder houdswerken niet meer binnen de gemeente verwerkt maar afge voerd moeten worden naar erken- ‘de be- of verwerkingsbedrijven. Het in het verleden toegepaste systeem van werk met werk ma ken gaat in de asfaltsector dan niet langer meer op. Dit betekent extra kosten. Conform het de ge meenteraad aangeboden beheer- plan wordt voorgesteld de storting Bij de bouw van dit multifunctio nele dienstencentrum zal een overdekte loopverbinding tussen het gebouw van de aanleunwonin gen en het bejaardentehuis gerea liseerd worden. De woningbouwvereniging SSW heeft voorts bericht dat de finan ciering en de subsidiëring van een multifunctioneel dienstencen trum, aansluitend op De Zevens ter en de 17 aanleunwoningen, rond is. Op de Chopinlaan vielen 29 be- keuringen waarbij als hoogste snelheid 71 km per uur werd ge meten. Op de Groensvoorde wer den 12 bestuurders aan de kant gezet die te hard hadden gereden. Zeventig km per uur was hier het record. Op donderdag 7 oktober om streeks 02.00 uur werd een be- stuurster van een personenauto op de Staringlaan gecontroleerd; Hierbij bleek dat de bestuurslag een 36-jarige inwoonster van Moordrecht, had gedronken. Op het politiebureau werd een ademtest afgenomen, waarbij bleek dat zij, wettelijk gezien, te veel had gedronken. De vrouw werd een transactie van ƒ400,- aangeboden. Op donderdag 7 oktober werd de hulp van de politie ingeroepen door een bewoonster van de El zenhorst. De bewoonster bleek zich te hebben buiten gesloten. De woning was echter zo herme tisch afgesloten dat de politie niets anders restte dan met toe stemming van de bewoonster over te gaan tot het vernielen van een ruitje, waarna de bewoonster weer naar binnen kon. WADDINXVEEN - Vorige week schreef het Weekblad voor Wad dinxveen in zijn editie van woens dag 6 oktober dat de medezeg genschapsraad van de samenwer kingsschool voor HAVO-Athe- neum aan de Sniepweg in Wad dinxveen bezwaar heeft aangete kend tegen de fusie van deze school met drie andere scholen voor voortgezet onderwijs in Wad- dinxveden en Boskoop. Inmiddels blijkt dat ook de mede- zegenschapsraad van de Prof. Kohnstammschool voor openbaar MAVO aan de Mauritslaan in Waddinxveen een dergelijk nega tief advies te hebben uitgebracht. De medezeggenschapsraad van de Prof. Kohnstammschool voor openbaar MAVO heeft het schoolbestuur dus eveneens een negatief advies gegeven inzake het ondertekenen van de intentie verklaring. Voor ouders, leerlingen en perso neel zijn de gevolgen van een fu sie, zoals voorgesteld in het rap port van Edukern - relatief gezien - te ingrijpend, zo vindt de mede zeggenschapsraad van deze school. ‘Wij hebben twijfels over de haal baarheid van een nevenvestiging worden teleurgesteld omdat zij gen noodzakelijk zijn. Dit ’experi- - i-l.jj.. ment’ trekt een grote wissel op De ^aangekondigde fietsenkijkdag het fusiebudget en kost veel ener- oktober. Belangstellenden kunnen die dag tussen 10.00 en 15.00 uur terecht op het bureau aan de Mo zartlaan. Dat staat in de toelichting op de gemeentebegroting voor 1994. B. en W. hebben tevens besloten de bijstelling van de nota Emancipa tiebeleid uit te stellen en de nood- zaaak van een dergelijke bijstel ling te betrekken bij de takendis cussie. Conform de door de gemeente raad genomen besluiten wordt de ze periode uitvoering gegeven aan de opdracht om de mogelijkheden te onderzoeken voor een nieuwe opzet van de afdeling muziek van Kreater binenn de door de ge meenteraad gestelde financiële voorwaarden. Het is de bedoeling dit onderzoek in 1993 af te ronden en de ge meenteraad daarover een voorstel aan te bieden. WADDINXVEEN - Het kruispunt Kerkweg-West-Chopin- laan-Esdoornlaan wordt volgend jaar een rotonde. In Waddinx veen wordt verder doorgegaan met de aanleg van 30 km-zones. Dat blijkt uit dew toelichting op de gemeentebegroting voor 1994. Vanuit het raamwerk van het ge automatiseerde wegbeheersys teem met bijbehorende meerja renplanning en begroting wordt de medezeggenschapsraad ----- i plex van 17 aanleunwoningen bij het bejaardentehuis De Zevenster in Zevenhuizen. Het gebouw bestaat uit drie woonlagen. Op de begane grond zijn vijf appartementen gebouwd en op de twee verdiepingen elk zes. De woningen bestaan uit een woonkamer, een keuken, een slaapkamer en een inpandige ber ging. Daarnaast is er een geza menlijke fietsenberging. Aangezien het gebouw bestemd is voor zien van een lift en zijn de wonin gen rolstoelvriendelijk. De entree tot het gebouw is afsluitbaar en middels een huistelefoon vanuit de woning te openen. De 17 aanleunwoningen zijn ge bouwd door bouw- en aanne- WADDINXVEEN - Vorige week donderdag 7 oktober werd de zes de ronde gespeeld van de onder linge competitie van de Waddinx veense Schaak Vereniging WSV. De topper van de avond was de wedstrijd tussen koploper H. van Woudenberg en B. Jansen. In een goede openingsfase kwam de witspeler met een sterke com binatie een stuk voor. Dit voor deel wist hij heel professioneel in de rest van de partij uit te buiten door de zwartspeler zlefs geen mi nimale kans op remise te gunnen en zo de winstpunten binnen te halen. Verder speelde W. Hennink tegen H. Stam. De zwartspeler speelde in de beginfase tegen de uit vorm zijnde Hennink een sterke ope ning. De witspeler kwam gelijk slecht te staan en met enig schuif- werk in het middenspel kon hij- niet veel meer dan remise aanbie den. De zwartspeler incasseerde dit halve punt gretig, een remise voor de mindere góden tegen topper Hennink is altijd lekker meegeno men. H. Smitskamp speelde met zwart tegen M. Moerland en de zwartspeler kon nu weer eens de volle winst opstrijken. Verder in de top hielden P. de Niet en E. Philipse in een span nende partij elkaar in evenwicht. Dit gold ook voor het duel T. v.d. Gordt tegen W. v.d. Hoek. Ver der in de middenmoot won H. Brinkhorst met de witte stukken knap van runner-up A. Littooy. In de kelder van de ranglijst pak te J. Markus met de witte stuk ken de punten van C. Alblas en versloeg nieuwkomer L. v.d. Ha ven met zwart J. Ponsioen. Voorts speelde het tweede team van WSV een uitwedstrijd voor de Rotterdamse Schaakbond in Schiedam tegen HZP 3 en won de match met 2,5 tegen 5,5. Een knap resultaat, aangezien geen speler zijn partij verloor, maar 3 winstpartijen en 5 remises worden geteld. Commissie voor de Financiën op donderdag 14 oktober 1993, aan vang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Meerjarenbegroting 1994-1998. - Beleidsbegroting 1994 - Begroting 1994 dienst van Openbare Werken en Bedrijven. - Begroting 1994 Gemeenschappelijk Antenne-Systeembedrijf. - Begroting 1994 Gemeentelijk Grondbedrijf. - Begroting 1994 Samenwerkingsschool voor Havo/Atheneum. - Begroting 1994 Commissie exploitatie zwembad. - Beheersbegroting 1994 bijlagen Algemene Dienst. - Uitwerking wensen en middelen 1994. - Voorstel tot verhoging van belastingen, tarieven en rechten 1994. Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van groot onderhoud groenvoorzieningen. mingsbedrijf Arend P. van de Knaap uit Zevenhuizen in op dracht van de woningbouwvereni ging SSW uit Waddinxveen. Het plan is ontworpen door het archi tectenbureau Treffers en Polgar BV uit Waddinxveen. De huurprijs van de begane grondwoningen is ƒ675,- en van de etagewoningen ƒ668,- per maand, ouderenjs het gebouw voor- exclusief servicekosten. De ser vicekosten bedragen ƒ65,70 per maand. In de servicekosten is een bedrag van ƒ25,- opgenomen voor een pakket van zorg- en hulpverle ningsdiensten, die het nabij gele gen bejaardentehuis De Zevenster

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 3