nu al in de problemen Glas-in-lood raam onthuld Beursfonds Satcom BV AL HET NIEUWS VOOR f12,50 Goud voor L. Nieuwenhuyzen Raadhuis ons derde monument* ioi Herenhuis tot 1911 Rommel- markt Concordia en concert Corrie van Driel opent Welfarewerk I I I I I I I Rijn en Gouwe Schrijfster in bibliotheek Tegenvallende orders in Spanje en Duitsland Weekprogramma De Paddestoel Neel van Oosten exposeert in Zoetermeer Poedelprijzen Welfare verkoop tentoonstelling I «f 8 0040001 Verhuizing Restauratie Concert Kap omhoog Spaanse order Duitse tegenslag I Ja, ik wil graag geheel vrijblijvend een proefabon- I nement van vier weken voor f 12,50. Ik ontvang dan I Rijn en Gouwe s ochtends vóór zevenen in de bus I Ik wacht met betalen tot ik bericht heb ontvangen. Onder druk hA l 1 Pagina 17 Woensdag 20 oktober 1993 Weekblad voor Waddinxveen «saw Burgemeester C.M. van der Linden onthult het glas-in-lood- orders Waddinxveen. Links OOM-directeur drs. A. G. Valk. zijn 40-jarig r I) 2 niek bekwaamd. Met de etsnaald werkt de kunstenares de onder werpen uit tot fijne stukjes teken werk. In 1987 is zij zich ook gaan toeleggen op het aquarelleren. steen. Vanaf de vloer van de eer ste etage is het gebouw geheel af- der gebracht. Deze aanbouw is in verband met de restauratie ge- gemeen secretaris drs. J.C. 'Hand de gouden legpenning met bijbehorende oorkonde in verband met zijn 40-jarig dienstverband bij Heemskerk Installa tie Techniek BV. (Foto: SJaak Noteboom). BV en de gemeente Waddinx veen. Ook in Gouda was hij actief, on- regio onder zijn leiding gereali seerd. gouden legpenning van de Kamer van Koophandel uit waardering voor de wijze waarop hij zich ge- Installateur L. Nieuwenhuyzen krijgt uit handen van directeur-algemeen secretaris drs. J.C. Brink van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Hoi De vestiging van Satcom Holding BV op het bedrijvenpark Coenecoop in Waddinxveen. (Foto: Archief - Sjaak Noteboom). Burgemeester C.M. van der Linden overhandigt eigenaar Theo de Boer i en WADDINXVEEN - De in de tweede viswedstrijd van de wijk en speeltuinvereniging De Padde stoel (Lijsterbesstraat) uitgereikte poedelprijzen waren niet geschon ken door Toyota-dealer Van Leeu wen BV, zoals is bericht, maar door de heer W.T. van Leeuwen, die onlangs donateur van De Pad destoel is geworden. Aquarellist en etser Neel van Oosten uit Waddinxveen. De heer Nieuwenhuyzen kwam in bouwmaterialenhandel De Waardt 1953 als leerling electromonteur in dienst van Heemskerk, waarvan ook directeur J.C.M. Heemskerk zijn trouwe werknemer met ge- der andere bij de Stichting Infor matica Opleidingen Midden-Hol- 1 en het aannemingsbedrijf Bouwmij Gouda. Verder werden van het oude raadhuis het nieuwe gemeentehuis van 1 WADDINXVEEN - Corrie van Driel, vakantiecoördinator, ver richt woensdagmorgen 27 oktober om tien uur de officiële opening van de verkooptentoonstelling van de afdeling Waddinxveen van het Welfarewerk van het Nederlandse Rode Kruis. Deze verkoopexposi- tie in het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad) is die dag doorlopend geopend tot 16.00 uur. gulden uitstegen. OOM houdt zich bezig met het leerlingwezen, bijscholing, werk gelegenheidsprojecten, public re lations en onderzoek voor de be drijfstak. In OOM zijn zowel de werkgevers vertegenwoordigd (Metaalunie, de Nederlandse or ganisatie van ondernemers in het midden- en kleinbedrijf in de me taal, de Nederlandse Verenigin gen van Modelmakerijen en de Nederlandse Vereniging van On dernemers in het Graveerbedrijf) als de werknemers (Industriebond FNV, Industrie- en Voedingsbond CNV en Unie BHLP). Belangrijk onderdeel van de stich ting OOM vormen de activiteiten van de scholingsadviseurs. Zij ma ken voor de bedrijven in de Me taalbewerking opleidingsplannen op maat. Ook de regionale bedrijfstakadvi- seurs leveren een belangrijke bij drage aan de ontwikkeling en beeldvorming van de branche, on der meer door bedrijfsbezoeken en voorlichting op beurzen. foto voorzitter M.J. Weststrate en vice-voorzitter P.G.M. Tel van dezelfde stichting. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Vorige week woensmiddag 13 oktober is in het gerestaureerde oude raadhuis aan de Zuidkade in Waddinx veen het nieuwe onderkomen van de Stichting Opleidings- en Gestimuleerd door de opbouwen-1 de reacties, demonstreert Neel van Oosten etstechnieken op di verse kunstmarkten. Ook krijgt ze regelmatig opdrachten voor het maken van relatiegeschenken. Daarnaast is haar werk regelmatig te zien in restaurants, gemeente huizen, bibliotheken en zieken huizen. De expositie in het ge bouw van de Sociale Verzeke ringsraad in Zoetermeer maakt de straal rond Waddinxveen weer een stukje groter. Uiteindelijk schildert en etst Neel van Oosten vooral voor haar dage lijkse ontspanning. De Waddinx- veense vindt het heerlijk om in al le rust. het liefst met een muziek je op de achtergrond aan het werk te zijn. Gewoon lekker bezig zijn en zichzelf zijn, is haar motto. reerde raadhuis een bewogen his torie achter de rug. De Stichting Streekmuziekschool Waddinx veen, die is opgegaan in het cen trum voor kunstzinnige vorming Kreater aan de Kerkstraat, is hier in tijdelijk gehuisvest geweest. Bovendien heeft er een forse poli tieke discussie gewoed over het slopen of niet slopen van het voor malige herenhuis langs de Gouwe. ‘De redders van het pand hebben gewonnen, mede dankzij een voor de gemeente aantrekkelijke trans actie met het bouwbedrijf va.n Steve Noorlander, dat ’bereid is gepraat’ om op dit object verlies te nemen', verwoordde burge meester C.M. van der Linden tij dens de officiële ingebruiname van het ouder raadhuis. WADDINXVEEN - Vorige week woensdagmiddag 13 oktober heeft L. Nieuwenhuyzen, electro-instal- lateur bij Heemskerk Installatie Techniek BV aan de Dorpstraat in Waddinxveen, de gouden legpen ning met bijbehorende oorkonde van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland (ontvangen. De legpenning, die is verfraaid met de beeltenis van Mercurius, de Romeinse God van de Handel, werd hem tijdens een gezellige bijeenkomst in ’t Praathuis in ’t Weegje uitgereikt door directeur- algemeen secretaris drs. J.C. Brink van de Goudse Kamer ter gelegenheid van dienstverband bleven zowel de seizoenmatige verkoop van satellietontvangers als de niet aan het jaargetijde ge bonden verkoop van telefoons achter bij de verwachtingen. Een laatste tegenslag ondervond men door de aanzienlijk vertra ging in de levering van process- oren voor Satcom-apparatuur, on danks een afgegeven leveringsga- rantie. De directie van Satcom BV zegt inmiddels maatregelen te hebben getroffen die in 1994 tot een posi tief bedrijfsresultaat moeten lei den. Zo zullen binnen een half jaar een aantal reeds ontwikkelde produkten worden geïntrodu ceerd. Hiertoe behoren een satel lietontvanger in een lagere prijs klasse, een draadloze telefoon, een volledige serie telefoons en een te lefooncentrale voor huiselijk en klein zakelijk gebruik. Voor deze nieuwe en voor be staande produkten zal Satcom nieuwe markten in het Verre en Midden-Oosten en in Zuid-Ame rika aanboren. Ook streeft Sat com naar uitbreiding van het aan tal handelspartners door onder meer het nemen van participaties. officeel geopend. De openingshandeling - de onthul ling van een historisch glas-in- loodraam - was in handen van Waddinxveens burgemeester C.M. van der Linden, stichtings voorzitter M.J. Weststrate en vi ce-voorzitter P.J.M. Tel. OOM is vanuit Gouda uitgewe ken naar Waddinxveen omdat de activiteiten van de organisatie de laatste jaren snel toenamen. Geko zen werd voor een eigen (huur)pand dat centraal in Neder land ligt, dat aan deze groei vol doet en dat daarnaast een duide lijke gezicht geeft aan de bran che. Een week geleden verzamelden zich veel genodigden in de hal van het nieuwe pand van OOM. Na een welkomstwoord door di recteur drs. A.G. Valk, lichtte voorzitter M.J. Weststrate de ont wikkeling van de stichting toe en ging met name in op het zelfstan dig functioneren van OOM. De wijze waarop het Opleidings- en Ontwikkelingsfonds voor het Metaalbewerkingsbedrijf zich in de branche profileert werd uiteen gezet door vice-voorzitter P.J.M. Tel. Waddinxveens eerste burger be schreef de historie van het uit 1911 stammende oude raadhuis. Met zijn steun werd de officiële openingshandeling verricht door de onthulling van een glas-in-lood- raam waarin het wapen van Wad dinxveen is gebrandschilderd. Dit ter herinnering aan de vroegere bestemming die het pand heeft gehad. Er bestaat veel interesse voor de opleidingen die via de Stichting OOM worden aangeboden. Het aantal bijscholingsverlofdagen nam in 1992 met bijna tiendui zend toe tot 30.000, terwijl de uit gekeerde subsidies voor het leer lingwezen boven de 15 miljoen WADDINXVEEN - Op woens dagmorgen 20 oktober in de herfstvakantie komt de in Koude kerk aan den Rijn wonende schrijfster Selma Noort naar de Openbare Bibliotheek (Van Mecklenburg Schwerinlaan). Ze komt om 10.00 en om 11.00 uur iets vertellen over zichzelf en over haar boeken. Ze heeft boe ken geschreven voor kinderen en tieners van 8 tot en met 14 jaar. Kortgeleden heeft ze met het boek 'Eilandheimwee' een zilve ren griffel gewonnen. De toegang is vrij, maar geef de jongeren wordt wel aangeraden zich even op te geven in de biblio theek. Kinderen die hebben mee gedaan aan de verhalenwedstrijd ’Hallo, hallo wie....’ moeten zeker komen, want Selma Noort zal ook de winnaars van deze wedstrijd bekend maken. Een echte laatbloeier noemt ze zichzelf. Gedurende haar jeugd in Den Helder, waar zij in 1938 is geboren, kwam ze er niet toee haar creatieve talenten te ontwik- kelen. Pas op latere leeftijd gebroken en opnieuw opgemet- schreef zij zich in voor een cursus portrettekenen. In 1955 ontdekte Neel van Oos ten uiteindelijk de techniek die bij haar paste: het etsen. Het was slechts het voorbeeld van kunste naar Han van Hagen uit Nieuw koop dat haar inspireerde. Door goed observeren heeft ze het pand zijn enkele fraaie glas-in- lood ramen aanwezig, het interi eur en met name de centrale hal, trap en overloop stralen een be paalde voorname sfeer uit. Het oude raadhuis is, gezien de situering en vormgeving, een zeer beeldbepalend en karakteristiek pand, dat niet meer weg te den ken is aan de Gouwe. Mei 1978 is het gemeentelijk ap paraat uit het pand aan de Zuid kade verhuisd naar het naastgele gen nieuwe gemeentehuis aan het Raadhuisplein. Waddinxveens eerste ereburger, prins Bernhard, heeft het nieuwe gemeentehuis 15 jaar geleden officieel geopend. Sindsdien heeft het nu gerestau- De nieuwe huisbaas van de Stich ting OOM, Theo de Boer uit de Bollenstreek, heeft het karwei middels een aan dachttrekkende transactie. Die kwam er op neer dat Steve Noor lander het door hem destijds voor 60.000 gulden verworven pand (inclusief restaurantieverplich- ting) doorverkocht voor 55.000 gulden. ,De welbekende architect en res taurateur Bob van Beek uit Oegst- geest heeft met het bouwbedrijf Van Kampen, gespecialiseerd in dit soort klussen, het oude raad huis zeer vakkundig gerestaureerd en in ere hersteld. ‘Daar zijn wij zeer verheugd over. Er zijn nu zelfs spijt-optanten, die nu instemmend naar dit fraaie pand kijken', betoogde Waddinx veens eerste burger, die de ge noemde ondernemers bedankte voor hun inzet. ‘Het is goed, dat dit pand voor Waddinxveen bewaard is geble ven', zei hij. ‘We hebben er na de Remonstrantese Kerk aan de Zuidkade en de hervormde Brug- kerk aan de Kerkweg-Oost kdreen derde monument bij gekregen*. ‘De Stichting OOM felicieer ik van harte met dit fraaie onderko men en heet ik vanzelfsprekend van harte welkom in Waddinx veen. Het kan niet anders, dan dat u met uw medewerkers met veel plezier hier uw belangrijke werk voor de metaalbewerking zult verrichten'. WADDINXVEEN - Zaterdag 30 oktober wordt er in het clubge bouw De Hoge Noot aan de J.W. Frisoweg in Waddinxveen door de muziekvereniging Concordia van 9.00 tot 16.00 uur een rommel markt gehouden. In beide lokalen van het clubge bouw zullen er standjes staan waar bruikbare tweedehands arti kelen gekocht kunnen worden, zo als electrische apparaten, huishou delijke spullen, boeken, spelletjes en puzzels. Ook zal er een stand staan waar men vaste planten kan kopen. Bruikbare artikelen kunnen nog tot en met vrijdag 29 oktober in geleverd worden in het clubge bouw aan de J.W. Frisoweg. Eventueel kan men ook eerst even bellen naar 01820-24412 of 01828-18150. Zaterdagmiddag 6 november zal het opleidingsorkest van Concor dia een concert geven in het be jaardentehuis St. Petrus in Berkel en Rodenrijs. In het opleidingsorkest spelen leerlingen mee en leden die al meespelen in het harmonie-orkest. De leerlingen worden opgeleid door de dirigent van het oplei- WADDINXVEEN - Het oude raadhuis aan de Zuidkade 8 in Waddinxveen, waarin de Stich ting Opleidings- en Ontwikke lingsfonds voor het Metaalverwer- kingsbedrijf zich heeft gevestigd, dateert uit het midden van de 19e eeuw en is gebouwd als heren huis. Het bezat een zeer fraaie voorgevel. Toen de toenmalige bewoner in 1910 overleed werd het te koop aangeboden aan de gemeente met de bedoeling er een raadhuis in te vestigen. Het raadhuis was tot die tijd gehuisvest in een te klein pand aan de Nesse. Door een nog onbekende architect werd een tweetal ontwerpen voor de verbouwing van herenhuis tot raadhuis gemaakt, waarvan er één is uitgekozen. Wat opmerkelijk is, is dat het gevelbeeld sinds de ver bouw in 1911 tot op heden niet meer gewijzigd is. Bij deze eerste verbouwing is uit gegaan van het bestaande vloerop pervlak van de woning. De veran dering bestond uit het omhoog brengen van de kap, het maken van de toren, het veranderen van de ramen en de indeling. Omdat de oude kozijnen verwij derd werden en er op andere plaatsen nieuwe ingezet werden, was het onmogelijk het schoon- metselwerk te handhaven. Om de ze reden is de gevel op de begane grond bepleisterd. Om het voorname karakter van het gebouw te accentueren is de bepleistering van voor- en zijgevel van een structuur voorzien die het effect moeten geven van natuur- sloopt. In het begin van de jaren zestig werd een houten noodgebouw te gen het raadhuis aangebouwd. Dit deel is na het nog gereedkomen van het huidige raadhuis afgebro ken. Hoewel het gebouw niet bij een bepaalde bouwstijl kan worden ondergebracht, zijn er wel invloe den van bepaalde stijlen aanwe zig. De structuur die op de bep leistering van de ondermuur is aangebracht verwijst duidelijk naar een neo-klassieke invloed. In de detaillering van sommige ramen en delen van het interieur zijn voorzichtige verwijzingen naar de Jugendstil merkbaar. In WADDINXVEEN - Woensdag 27 oktober van 10.00 tot 16.00 uur houdt het Welfarewerk van het Nederlandse Rode Kruis in Waddinxveen de jaarlijkse ver kooptentoonstelling in het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnen pad). Verkocht worden onder meer handwerken, tafelkleden (op maat en kleur te bestellen), dekservet- ten, kleedjes in alle maten en schorten. Er is ook een info-stand van het Jeugd Rode Kruis (jonge kinde ren mogen zelf hun pop of beer verbinden), een loterij en een stand voor het raden van een be- rennaam. De opbrengst van de verkoopten toonstelling van het Rode Kruis is voor het aanschaffen van materia len, het geven van koffie-ochten- den, het aanbieden van attenties voor Pinksteren en Kerstmis en de jaarlijkse dagtocht. en vertraagde aflevering van sleu- telcomponenten. Het achterblijven van de omzet kwam vooral in het derde kwar taal in een stroomversnelling. Een aantal geplaatste grote werd niet afgenomen. Zo liep Satcom een order van 30 miljoen mis voor interactieve communicatie via televisie in Spanje. Het bedrijf zou aan een Spaanse onderneming interactieve ontvangers leveren, waarmee de televisiekijker vanuit zijn huiska mer rechtstreeks kan meedoen met het programma dat wordt uit gezonden. Het apparaat kon op elk televisie toestel worden aangesloten. De hoog gespannen verwachtingen, onder meer dat andere landen zouden volgen, bleven uit. Verder zou de Nederlandse versie van dit product, het zogeheten ’Veil-concept’, waarvoor Satcom decoders zou maken, voor aanvul lende omzet zorgen. Beide projec ten lopen niet of zeer moeizaam. Daarnaast kwamen al bevestigde orders voor satelliet-ontvangers van Duitse importeurs niet af en p - - - een nieuw geslagen penning met afbeeldingen'van'het oude seld. Dit onder meer in verband met het omhoog brengen van de kap. De toren van het karakteristieke gebouw werd destijds uitsluitend als decoratie aangebracht om aan de voornaamheid van het gebouw koop dat haar inspireerde. uitdrukking te geven. Door goed observeren heeft ze zichzelf vervolgens in deze tech- Uitbreiding In 1936 vond een uitbreiding van het raadhuis plaats, door een ’platte’ aanbouw waarin een kluis, enkele kantoorruimten, een ber ging en een ketelhuis werden on-. Ontwikkelingsfonds voor het Metaalbewerkignsbedrijf (OOM) dingsorkest en van de harmonie, Gerrit de Knegt. Leerlingen krijgen eerst ongeveer twee jaar les, waarna ze mee mo gen gaan spelen in het opleidings orkest om op deze manier orkest ervaring op te doen. In die tijd kunnen de leerlingen ook opgeleid worden voor het muziekdiploma A. Omdat het opleidingsorkest ook graag eens een concert wilde ge ven, zijn ze door het bejaardente huis St. Petrus uitgenodigd in de middaguren een concert te geven. De muziekstukken die door het orkest gespeeld worden zijn Ad- spirantissimo (een muziekwerk bestaande uit diverse dansen, zo als een wals en cha-cha), Ameri can Panorama (een jazz-fantasie) en de Kleine Klassieke ouverture (een klassiek muziekwerk). WADDINXVEEN - De vaste we kelijkse activiteiten van de wijk en speeltuinvereniging De Padde stoel (Lijsterbesstraat) zien er als volgt uit: Woensdag: Jeugdinstuif voor 4- tot en met F2-jarigen van 13.30-15.00 uur. Leden 1,25, niet-leden 1,75. Tijdens de bingo leden 2,25, niet-leden 2,75. - Dansles voor volwassenen (be ginners) van 19.30 tot 21.00 uur. - Dansles voor volwassnenen (ge vorderden) vanaf 21.00 uur. Donderdag: - Callanetics voor volwassenen van 13.45- 14.45 uur, 5,-. - Darten voor volwassenen van 20.00-22.00 uur, leden f 2,-, niet- leden 2,50. Vrijdag: - Stijldansen voor volwassenen, vanaf 20.30 uur, leden-donateurs ƒ3,50, niet-leden ƒ4,50. Maandag: “- Instuif voor volwassenen van 13.30-16.00 uur, leden 1,50 niet-leden 2,-. - Meisjesclub vanaf 9 jaar van 18.45- 20.30 uur, leden 1,50 niet-leden 2,-. Dinsdag: - Callanetics voor volwassenen van 13.45- 14.45 uur, 5,-. - Handwerkclub voor volwassenen van 19.30-22.00 uur, leden f 5,-, niet-leden 6,-. schenken in het zonnetje zette. i Na het volgen van een avondop- land leiding klom hij op tot electro-in- stallateur. In het begin ging de ju- nog diverse projecten buiten de bilaris onder leiding van oudere j— i-u.-- monteurs naar de diverse werken, maar al gauw deed hij veel instal- latiewerk zelfstandig. Later gaf De heer Nieuwenhuyzen kreeg de hij leiding aan een ploeg mon teurs. In die periode werden grote wer ken in Waddinxveen gerealiseerd durende 40 jaar heeft ingezet bij onder meer de Rabobank voor zijn werkgever en op die ma- Waddinxveen, het Gouwebad ’de nier de groei van de regionale eco- Sniep’, Van Ginkel Vakanties, nomie mede heeft bevorderd. Naam:M/V* Adres: Postcode/woonplaats: Telefoon (voor controle op bezorging): "doorhalen wat niet van toepassing is Bon in open envelop, I zonder postzegel, zenden naar: Rijn en Gouwe, I Antwoordnummer 10008 2400 VB Alphen aan den Rijn raam in het gerestaureerde oude raadhuis. Links naast hem di recteur drs. A.G. Valk van de Stichting OOM en rechts op de 2vet,^n°vven’ 0 r narhttrAk'k'pnr AMSTERDAM/WADDINXVEEN - Het Waddinxveense Sat com Holding BV, producent van apparatuur voor telecommuni catie, is een half jaar na introductie op de parallelmarkt van de Amsterdamse effectenbeurs al in ernstige problemen geraakt. Over het eerste halfjaar werd nog wel negen ton verdiend, maar voor heel 1993 sluit de directie een verlies niet uit, zo blijkt uit het op woensdag 13 oktober verspreide telexbericht ‘Piepklein beursfonds Satcom nu al in de problemen' van het Algemeen Nederlands Persbureau (ANP). Satcom is een Waddinxveens be drijf dat elf jaar geleden werd op gericht en over een modern be drijfsgebouw beschikt op het be drijvenpark Coenecoop, waar twintig mensen werken. Het leek in maart van dit jaar al lemaal zo mooi. Via een ’reserve take-over’ (omgekeerde overne ming) werd de vroegere Canada Overseas Investment Corporation (COIC) omgezet in Satcom Hol ding BV. Acht procent van het kapitaal werd naar de Amster damse effectenbeurs gebracht en aandeelhouders werd een vette worst voorgehouden. Voor dit jaar werd een omzet van 70 miljoen gulden verwacht. Vo rig jaar was dit 44,7 miljoen gul den. De verwachting was ook dat er 50 procent meer nettowinst zou worden gemaakt dan de 1,7 mil joen in 1992. Een fraai uitgevoerd bericht aan aandeelhouders en een gunstige ’fairness opinion’ van Price Wa terhouse moesten Satcom een au reool van betrouwbaarheid geven. Price Waterhouse oordeelde dat de prijs van 20,3 miljoen die COIC voor Satcom Nederland BV wilde betalen ’redelijk en evenwichtig’ was. Price Water house liet zich bij haar oordeel leiden door aan haar verstrekte fi nanciële en andere informatie, die gunstig voor Satcom uitpakte. Overigens werd de in het bericht opgenomen en goedgekeurde ac countantsverklaring ondertekend door dezelfde Price Waterhouse. Dat omzet en resultaat van Sat com zo sterk onder druk staan, heeft te maken met een aanzien lijke daling van de orderontvangst WADDINXVEEN - De Wad- dinxveense kunstenares Neel van Oosten exposeert tot en met dins dag 9 november onder de titel ‘Natuurlijk* aquarellen en etsen in het gebouw van de Sociale Verze keringsraad (SVr) aan het Brede- water in Zoetermeer. Hollandse landschappen, huisdie ren, wilde bloemen en vooral knotwilgen zijn de favoriete on derwerpen van de aquarellist en etser Neel van Oosten. I

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 17