De Gouwe is GLASBEEK goed op weg H M Alle wijken worden voorzien van 30 km-zones vijfjarige peuter speelzaal Etsen voor bezoekers Kunstkring Feestavond 75-jarige middenstand Schaatsgewest Zuid-Holland viert 100-jarig bestaan I Discoavond in het Zuidhonk De Schaapskooi De Gouwe Vis in bibliotheek Rotondes zijn veiliger dan kruispunten In Perspektief bijeen in Gouda AUTOSCHADE KOMT GEGARANDEERD WEER GOED! Nieuwe toekomst volwasseneneducatie Bij FOCWA Garantiebedrijf Noordkade 24, Waddinxveen. Tel. (01828) 12588. Fietsroutes 30 km-zones Vrachtverkeer Bewegwijzering Verkeersvei ligheid Openbaar vervoer Verkeersborden Vervoerregio BKF-- I Mi'. s Pagina 27 Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 20 oktober 1993 »en, Stolberglaan. (Foto: Archief - Sjaak Notebom). Gemeente wil fietspad op Juliana van Stolberglaan NEDERLANDSE VERENIGING VAN ONDERNEMERS IN HET CARROSSERIEBEDRUF per persoon. Tijdens de wordt het eerste exemplaar van WADDINXVEEN - Vrijdaga vond 22 oktober om kwart voor acht gaan de deuren van de her vormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse in Waddinxveen weer open. Deze week is er een open avond. De koffiebar is be doeld voor 15-jarigen een ouder. Een geweldig clownsfeest was er WADDINXVEEN - Zondag werd door een kleine zwempleog van het Waddinxveense De Gouwe in Aalsmeer om de Ottersbo- kaal gestreden. Er werd goed gezwommen, zo viel te constate ren. De Gouwe is op de goede weg. Robin van Lienden scoorde goed voor De Gouwe en ging van 1.37.7 naar 1.30.6 op de 100 me ter schoolslag jongens onder de twaalf jaar. Dit was goed voor een derde plaats. Sniep* (goed bereikbaar vanuit de Bomenwijk en de wijk Zuidplas) ondergebrachte peuterspeelzaal ‘Dikkie Dik* heeft op feestelijke Zodra de besluitvorming met be trekking tot het centrum is afge rond zullen B. en W. de gemeen teraad een voorstel doen toeko men omtrent de verkeers circulatie in het centrumgebied. Het voorlopige verkeerscirculatie plan (VCP) kan dan definitief worden vastgesteld. Tevens kun nen dan de functies van de ver schillende wegen worden bepaald. Overigens zijn al diverse, reeds door de gemeenteraad geaccor deerde zaken, overeenkomstig het concept-VCP uitgevoerd, in uit voering en in voorbereiding. Eind 1993 zal volgens de planning begonnen worden met de uitvoe ring van de tweede fase van de re constructie van de route Dreef- Esdoornlaan-Chopinlaan (gereed in 1994). Het hoge gedeelte van Esdoorn- laan en Chopinlaan wordt van fietspaden voorzien en de kruising met de Kerkweg-West wordt ge reconstrueerd tot een mini-roton- -de. Het laatste deel van deze rou te, de Chopinlaan inclusief de kruising met de Beethovenlaan, kan in 1994 aangepakt worden. Voor de reconstructie van de krui sing Chopinlaan-Beethovenlaan, die op basis van een ongevalsana- lyse wordt voorbereid, zijn reëele kansen op een rijksbijdrage aan wezig. Gelijktijdig met genoemde krui sing dient de kruising Beethoven- laan-Groensvoorde verbeterd te worden, waardoor eveneens een ongevalsanalyse beschikbaar is en een behoorlijke kans op een rijks bijdrage bestaat. In de eerste helft van 1994 is een planxoorstel hieromtrent te verwachten. Begin 1994 zal in overleg met de na het voorleggen van een deug delijk Regionaal Verkeers- en Vervoerplan (RVVP) voor Mid den-Holland. Voor de totstandkoming van dit RVVP is een aantal ambtelijke werkgroepen ingesteld, waarin ook de gemeente Waddinxveen participeert. Naar verwachting kunnen B. en W. de gemeente raad medio 1994 een concept- RVVP ter goedkeuring voorleg gen. Gestreefd wordt in Waddinxveen nog gedurende deze raadsperiode te komen tot de herinrichting van nagenoeg alle woongebieden, die daarvoor geschikt zijn tot 30 km- zones, met optimale gebruikma king van rijkssubsidiemogelijkhe- den. Voorts zal, waar mogelijk, ge- Naar aanleiding van een rapporta ge van de in 1992 ingestelde werkgroep ’Parkeren vrachtver keer’ omtrent de mogelijkheden en financiële en juridische conse quenties van een (betaald) par keerterrein voor vrachtwagens zullen B. en W. de gemeenteraad eind 1993 een voorstel hierom trent doen toekomen. Op dit moment wordt gestudeerd op een tweetal varianten. B. en W. hopen begin 1994 de realisatie ervan tegemoet te zien. In 1993 is een plan opgesteld in zake de bewegwijzering ten be hoeve van het fietsverkeer in Waddinxveen. Een voorstel om deze bewegwijzering te verbete ren zullen B. en W. de gemeente raad rond de jaarwisseling doen toekomen. In 1994 zou de realise ring plaats kunnen vinden. Het plaatsingsplan is eind 1993 gereed. De realisering van de lo kale basisbewegwijzering kan eind 1993-begin 1994 plaatsvinden. DEN HAAG/WADDINXVEEN - Het gewest Zuid-Holland van de Koninklijke Nederlandse Schaats Bond (KNSB) bestaat 100 jaar. Het jubileum zal zaterdag 27 november worden ge vierd met een schaatsdag in het schaatscentrum De Uithof in Den Haag. Alle 150 ijs- en schaatsclubs van de elf districten, die het gewest Zuid-Holland telt, zijn hiervoor via de verenigingen uitgenodigd. Het belooft een groots schaatsgala te worden, dat ’s morgens om half tien al begint en duurt tot ’s avonds laat. In de trainingshal van De Uithof hebben kunstrij-de- monstraties en een koppelwed- strijd short-track plaats. De jeugdschaatsers van 8 tot 13 jaar nemen ’s morgens deel aan de elfdistrictentocht op de 400 meter baan. Hieraan nemen 600 kinde ren deel. Om 13.00 uur heeft de jaarlijkse wedstrijd om de Residentie Cup voor junioren plaats, om 16.00 uur gevolgd door ploegachtervol ging, ronden- en estafette-wed- strijden. Om 18.00 uur gaan de marathon-schaatsers van start voor de marathon om de Keijzer Cup. In het restaurant van De Uithof is van 16.00 tot 18.00 uur een re ceptie voor genodigden, die om 20.00 uur wordt gevolgd door een feestavond in de grote hal en trai- WADDINXVEEN - Zaterdag 30 oktober wordt door de NBAT (overkoepelend orgaan voor Ne derlandse aquarium- en terrarium- verenigingen) de landelijke aqua- riumdag gehouden. Om die reden heeft de Waddinx veense aquarium- en terrarium- vereniging De Gouwe Vis sinds vorige week vrijdag een tentoon stelling ingericht in de Openbare Bibliotheek aan de Van Mecklen burg Schwerinlaan. Deskundigen zullen, samen met enkele leden, de bakken inrichten. Tot en met zaterdag 30 oktober kan men hier diverse aquaria en een terrariums bewonderen met verschillende soorten bewoners, zoals cychlyden, barundi’s, killi- vissen en goudvissen. Zo veel mogelijk, maar in ieder geval ’s avonds en op de zaterda gen, zullen leden van de vereni ging aanwezig zijn om vragen te beantwoorden of om gewoon ge zellig te babbelen over een inte ressante hobby. Aquariumliefhebbers zijn van harte welkom op de bijeenkom sten van De Gouwe Vis elke twee de maandagavond van de maand om acht uur in het clubgebouw van de speeltuinvereniging Oran- jewijk aan de J.W. Frisoweg in Waddinxveen. vijfjarig bestaan. In de eerste lustrumviering deel den vorige week woensdagmorgen 13 oktober zowel de peuters als hun ouders. De leidsters en het bestuur van de jubilerende peu terspeelzaal hadden er een echt clownsfeest van gemaakt. Tijdens het festijn trad er ook een echte clown op, Johnny Mendola. Ter gelegenheid van zijn komst waren ook de peuters als clown geschminkt en verkleed. Toen de ouders hun kroost aan het einde van de ochtend weer kwamen op halen stond er een kopje koffie klaar ter viering van het 5-jarig bestaan. De peuterspeelzaal ‘Dikkie Dik* maakt onderdeel uit van de Stich ting Behartiging Belangen Wad dinxveense Peuterspeelzalen. De financiering van het peuterspeel- werk is plaatselijk in handen van het gemeentebestuur en de ou ders. 1.08.6. Bij de meisjes onder de veertien jaar werd ook de 100 me- hollandse gewest dat rijders(sters) ter vfÖes|^8 gezwommen^ voortbracht als Kees Broekman, - 'T'1 - Kees Verkerk, Hein Vergeer, Leo Visser, Bart Veldkamp, Stien Kai ser, Ria Visser en Sjoukje Dijk stra, maar komen ook de zes sec ties in het schaatsbond aan bod, namelijk het langebaan en korte- baanschaatsen, het marathon- Verder werd de 100 meter vrije- slag onder meer gezwommen door Danny Matheeuwsen (1.05.4) en Marloes Veelenturf (1.06.1) bij Marijke Theussen ging hier weer onder haar pr met 2 seconden in 1.18.4. Claudia van Harskamp ging ook twee seconden onder haar pr in 1.13.6. Bij de jongens onder de veertien zwom Marcel Zijderhand 1.05.5 en Pascal Hol- oaansenaatsen, nei maratnon-, leman 1.03.2 op de 100 meter schoon- en kunstrijden, shorttrack vrijeslag. en het toerschaatsen aan bod. 'r~‘ Nog niet eerder verscheen een dergelijk boek over het Zuidhol- landse schaatsen. Verkeer en Waterstaat. In de avonduren en op zondag zijn de ritten van de Westneder- land-lijnen 175 en 176 komen te vervallen. Reizigers kunnen, te-, gen aangepast tarief, met een taxi van huis gehaald worden en naar geldkraan - wordt pas verkregen geselecteerde overstaphaltes wor- den gebracht (of andersom). Westnederland is genoodzaakt tot dit experiment, aangezien de kos ten van de instandhouding van de onrendabele ritten onevenredig hoog waren. Met betrekking tot de dienstrege ling 1994-1995 van de Nederland se Spoorwegen valt te melden dat de NS voornemens zijn een aantal ritten in de vroege ochtend en in de avonduren te laten vervallen. In totaal gaat het om 17 ritten per week. Ten aanzien van de spoorlijn Al- phen-Waddinxveen-Gouda blijven B. en W. de komende jaren aan dringen op snelle en directe ver bindingen naar Den Haag en Rot terdam, alsmede de realisering van de derde halte Waddinxveen- Zuid. Daarnaast zullen B. en W. samen met het gemeentebestuur van Boskoop overleg voeren met NS WADDINXVEEN - Met een feestavond in het Anne Frank- centrum gaat de Ondernemersver eniging Waddinxveen (OVW), de afdeling Waddinxveen van het Koninldijk Nederlands Onderne mers Verbond (KNOV), op dins dagavond 9 november het 75-jarig bestaan vieren. De avond begint tussen half zeven en zeven uur met een aperetief in de toneel zaal, waarna onder aanbieding van een warm en koud buffet met mu zikale omlijsting een gezellig sa menzijn wordt gehouden. LEIDSCHENDAM - Het aanleg gen van de ook in Waddinxveen geïntroduceerde kleine verkeers pleinen (rotondes) is gunstig voor de verkeersveiligheid. Het vervan gen van kruispunten door roton des leidt tot bijna de helft minder ongevallen. Het aantal slachtof fers daalt zelfs met meer dan 70 procent. Dit blijkt uit een onderzoek van de Stichting Wetenschappelijk Onderzoek Verkeersveiligheid (SWOV). De SWOV heeft voor dat onderzoek 201 rotondes onder de loep genomen, die voor 1 janu ari 1991 in gebruik zijn genomen. Het verkeer op de rotonde heeft voorrang op het verkeer dat de ’rondrit’ nadert. Gebleken is dat de veiligheid voor de verschillende soorten wegge bruikers niet in gelijke mate toe neemt. Inzittenden van, auto’s blij ken er het meest ’voordeel’ bij te hebben. Het aantal slachtoffers daalde in deze groep met 95 pro cent. In de groep voetgangers was de daling van het aantal slachtoffers 89 procent. Het aantal slachtof fers onder bromfietsers en fietsers daalde achtereenvolgens met 63 en 30 procent. De verbetering van de veiligheid is afhankelijk van de soort roton de. Zo is het veiliger als er tussen de rijbaan en het fietsgedeelte een scheiding is aangebracht. De vei ligheid neemt nog toe als het fietsgedeelte rood is gekleurd. De beste resultaten levert het ver anderen van een voorrangskrui- sing in een rotonde op. De score valt lager uit als het gaat om een kruispunt met verkeerslichten of een kruispunt zonder voorrangsre- geling. WADDINXVEEN - Onlangs hebben de samenwerkende ge meenten in Midden-Holland de bevoegdheid tot planvaststelling (het zogenaamde Regionaal Edu catief Plan) overgedragen aan de bestuurscommissie Volwassenene ducatie, zo meldt de toelichting op de Waddinxveen gemeentebe groting voor 1994. In dit Regionaal Educatief Plan 1994 wordt een perspectief ge schetst dat een aantal ontwikke lingen impliceert welke betrek king hebben op de wijze waarop de gemeenten en de uitvoerende instellingen met elkaar de komen de periode samenwerken. Deze zijn: a. Integratie van Basiseducatie (BE) en Voortgezet Algemeen Vormend Onderwijs (VAVO): Volwasseneducatie (VE); b. Hieruit voortvloeiend een onge deeld budget Volwasseneneduca tie (BE en VE) voor de samen werkende gemeenten; c. Deeltijd Middelbaar Econo misch en Administratief Onder wijs (dtMEAO) naar scholen voor Middelbaar Beroepsonderwijs (MBO-scholen); d. MBO-scholen dienen met de gemeenten te overleggen over het deeltijd-onderwijs en leerlingwe zen aan boven-27-jarigen. De verantwoordelijkheid van de gemeenten om ’de vraag’ te for muleren voor bepaalde doelgroe pen binnen de eigen bevolking is het centrale element van de Ka derwet Volwasseneneducatie. Met het budget Volwassenenedu catie zullen de samenwerkende gemeenten nadrukkelijker dan op dit moment in staat worden ge steld om de geformuleerde vraag naar educatieve activiteiten voor volwassenen te laten uit voeren. Ordening en sturing zullen zowel door rijk als samenwerkende ge meenten geschieden. Deze stu- ringsrol is met name aan de sa menwerkende gemeenten toege vallen, omdat zij de kennis en de ervaring hebben over en met de zogenaamde doelgroepen als lang durig werklozen, allochtonen en (her)intredende vrouwen. Voor de uitvoering van de educa tieve aspecten van de opvang van allochtone nieuwkomers zijn de reguliere instellingen op het ge bied van de Volwasseneneducatie de eerst aangewezenen. Aangezien er landelijk nog weinig bekend is over de deelname van nieuwkomers aan de verschillende educatieve voorzieningen, wordt daar in opdracht van het kabinet nader onderzoek naar gedaan. WADDINXVEEN - Zaterdaga vond 23 oktober houdt de Stich ting Wijkwerk De Zuidplas weer een gezellige kinderdisco in het wijkgebouw Het Zuidhonk aan de Zuidplaslaan. De kinderdisco begint om half ze ven en zal duren tot acht uur. De toegangsprijs bedraagt een rijks- daalder per persoon, inclusief een consumptie en een lot voor een lo- terij met diverse prijzen. Daarna is er een disco-avond voor 30-plussers. De muziekkeuze is op de belangstelling van deze groep Zuidplasbewoners afge stemd. De avond met discotheek Chinchilla begint om half negen. De toegangsprijs bedraagt f 5,- per persoon. aangelegd. De belangrijkste aankondiging in de toelichting op de Eind 1993 en begin 1994 zullen u--n voor Groenswaard 2, respectievelijk Groenswaard 3 worden. Deze plannen kunnen in 1994 worden uitgevoerd. Waddinxveen neemt sinds 1986 deel aan de verkeersveiligheidsac- tie ‘-25%*, waarbij een daling van het aantal verkeersslachtoffers in het jaar 2000 wordt nagestreefd van 25 procent ten opzichte van 1985. Na een aantal jaren met positieve resultaten heeft een daling' van het aantal verkeersslachtoffers zich in 1992 helaas niet voortge zet. Het blijkt dat naast de infra structurele aanpassingen ook veel aandacht besteed moet worden aan de mens als verkeersdeelne mer. Op het gebied van de voorlich ting, regelgeving en handhaving zullen diverse inspanningen gele verd moeten worden om het ge drag en de mentaliteit van de ver keersdeelnemers te verbeteren. De aanpak van de verkeersveilig heid op niet-infrastructurele wijze vergt adequate inspanning door diverse ’partners’ op het terrein van de verkeersveiligheid. Teneinde een betere afstemming te bewerkstelligen dienen opzet en werkwijze van de werkgroep verkeersveiligheid aangepast te worden. Een voorstel hiervoor zal rond de jaarwisseling gereed zijn, alsmede een activiteitenplan voor 1994. Verkeersveiligheidsacties, zoals ’Rij Alcohol Vrij’ en ’Wij gaan weer naar school’ worden steeds vaker in regionaal verband opge zet. Met name gelet op de tot standkoming van de vervoerregio Midden-Holland kunnen in 1994 waarschijnlijk ook regionale ver- keersveiligheidsactiviteiten van de grond komen. Participatie in de Regionale Pro jectgroep Verkeersveiligheid van Midden-Holland blijft nadrukke lijk gewenst. In het landelijk gebied, waaronder ook Waddinxveen, blijkt het steeds moeilijker te zijn het open baar vervoer op het oorspronkelijk niveau te handhaven. De kostendekkingsgraad van veel ritten is te laag en derhalve zijn openbaar vervoerbedrijven ge noodzaakt het mes te zetten in de ze onrendabele ritten. B. en W. blijven overigens bij de openbaar vervoerbedrijven aandringen op een zo goed mogelijke dienstver lening. Eind 1993 is in Midden-Holland een experiment van Westneder land met Tele-Taxi van start ge gaan. Dit project heeft de goed- die de handelingen stap voor stap in beeld brachten. Na de pauze liet Jan van Zonne veld diverse werkstukken zien, die hij uitvoerig toelichtte. Werk stukken die stuk voor stuk een grote artistieke waarde hebben. Tot slot gaf de Alphenaar een de monstratie zeefdrukken, waarbij hij een kleine zeefdruk maakte in een oplage van het aantal bezoe kers. Hij gebruikte hiervoor een foto, die hij van onder af van de hef- brug over de Gouwe had gemaakt en daarna op de zeef had overge bracht. De gedrukte exemplaren werden, als herinnering aan de toehoorders uitgereikt. WADDINXVEEN/GOUDA - De provinciale interkerkelijke werkgroep In Perspektief Zuid- Holland houdt voor en met fami lieleden en vriend(innen) van mensen die psychisch ziek zijn za terdag 6 novemeber van 10.00 tot 16.00 uur in Gouda een regionale ontmoetingsdag. Volgens de Waddinxveense Alie van Dijk (Oostpolderweg 92, tel. 01828 - 17580) kunnen op deze ontmoetingsdag familieleden (partner, kind, broer, zus, ouder) en vrienden met elkaar praten, luisteren, vragen stellen en infor matie krijgen. Het is vaak moeilijk met iemand te leven die tijdelijk of langdurig psychisch ziek is. Vaak vraagt men zich af hoe men staande kan blijven. Anderen begrijpen het lang niet altijd en men wil er meestal ook niet met iedereen over praten. Bovendien gaat de aandacht van artsen vaak alleen uit naar de ’pa tiënt’ en niet naar zijn of haar om geving. Velen merken dat het goed doet om mensen te ontmoe ten die je wèl kunnen begrijpt die vergelijkbare ervaringen heb ben. Mensen die tegen dezelfde muren aanlopen en met dezelfde vragen zitten. Dat kan op één van de ont moetingsdagen, die dit jaar als thema hebben: ’Hoe blijf je staan de? Een plek in je bestaan’. De regionale ontmoetingsdag op zaterdag 6 november in Gouda van de provinciale interkerkelijke werkgroep In Perspektief Zuid- Holland wordt gehouden bij vol doende belangstelling. Informatie folders met opgavestrook kunnen worden aangevraagd bij de Wad dinxveense Alie van Dijk. ir verbetering is van Michelle Nahon piaatseiijke ging op deze afstand vier-tiende o...o seconde naar beneden in 1.12.1. rechtstreeks bij de secretaris van B'j de jongens vrijeslag onder de. - - - - twaalf jaar zwom Wyco Zalm naar 1.22.1. Robin van Liende In het boek) dat *128 bladzijden werd hier tweede in een tijd van telt, wordt niet alleen over de roemruchte historie van het Zuid- WADDINXVEEN - Donderdag avond 14 oktober hield Jan van Zonneveld uit Alphen aan den Rijn een lezing met dia’s voor de Waddinxveense KunstKring in het vrouwenraadhuis De Vlieger (Staringlaan). Jan van Zonneveld begon met te vertellen over de techniek van het zeefdrukken, hoe een zeefdruk wordt voorbereid en wat de ver schillende manieren zijn om de tekeningen op de zeef over te brengen. Op zichzelf was dit heel interes sant. De toehoorder kreeg op die manier een goed inzicht in het ve le en precieze werk, dat aan de ei genlijke druk vooraf gaat. Hieruit bleek dat men de nodige respect kan opbrengen voor niet alleen de artistieke maar zeker ook voor de vakkundige kant van deze kunstzinnige discipline. Het vorige week woensdagmorgen op de 5-jarige peuterschool verhaal werd aangevuld met dia’s, Een geweldig clownsfeest was er - -oo ‘Dikkie Dik' in de kantine van de voetbalvereniging Waddinxveen. (Foto: Sjaak Noteboom). Een echte clown, Johnny Mendola, trad op tijdens het eerste wijze aandacht besteed aan het lustrumfeest van de peuterspeelzaal ‘Dikkie Dik'. (Foto: Sjaak Noteboom). Voor het fietsverkeer werd langs de spoorlijn van het NS-station Waddinxveen naar het be drijvenpark Coenecoop een vrijliggend fietspad aangelegd. Er wordt nu ook gewerkt aan fiets- voorzieningen langs de Juliana van Stolberglaan. (Foto: Archief - Sjaak Notebom). de meisjes onder de zestien, bij de jongens onder de zestien waren het Martin van Eijk 1.03.1 en Mark Nahon in 1.00.2. Natasja Matheeuwsen 1.09.1 en Sandra Berckenkamp 1.02.8 zwommen bij de dames. De heren waren hier goed op dreef en noteerden een eerste en een derde plaats. De eerste plaats was voor Mark van der Zijden in een tijd van 53.9 en een derde plaats was onverwacht voor Mar lijn van den Maagdenberg in een pr van 56.0. Helaas werd de esta fetteploeg laatste in 5.00.6. WADDINXVEEN - De in de kantine van de voetbalvereniging Waddinxveen in het sportpark ‘de SSM^7o99-CW Bij de meisjes onder de veertien jaar zwom Claudia van Harskamp naar 1.21.3 wat een verbetering betekende van 5 seconden. De in valster Marijke Theussen ging hier van 1.46.0 naar 1.31.8 maar werd helaas gediskwalificeerd. Marcel Zijderhand werd net aan vierde in 1.11.6 wat 2 seconden verbetering betekende van zijn pr, net als Pascal Holleman die 1.17.5 noteerde op de 100 meter rug voor meisjes en jongens onder de veertien. Bij de 100 meter vlinderslag meisjes onder de zestien kwamen Marloes Veelenturf en Danny Matheeuwsen aanbod in respec- mngshal met optreden van zange- tievelijk 1.20.9 en 1.13.0. Bij de res Anita Meijer, The Clarks, de jongens onder de zestien waren First Showband en de Veronica het Mark Nahon in 1.09.4 en de Drive-in show. geblesseerde Martin van Eijk in Op de feestavond zullen ook oud- 1.11.1. Olympisch- en Europese en werel- be 200 meter wisselslag dames kampioenen aanwezig zijn. De werd vertegenwoordigd door San- toegangsprijs tot het bijwonen van dra Berckenkamp en Natasja Ma de feestavond bedraagt 15 gulden theeuwsen in tijden van 2.44.3 en 2.45.1. Bij de heren zwommen jubileum-receptie Mark van der Zijden en Martijn ,ml van den Maagdenberg ook de 2Ó0 het unieke schaatsboek, dat ter meter wisselslag in respectievelijk gelegenheid van het 1 OO-jarig be staan is samengesteld door sport- dinxveen) en schaatsstatisticus tien jaar werd gezwommen door Arie van Erk (Berkenwoude), aan geboden. In het boek zijn vele, nog niet eerder gepubliceerde foto’s van de Gotidse fotograaf Martin Droog opgenomen. Het boek is tegen een prijs van 25 gulden te bestellen via de "j schaatsvereniging of ijsclub of het gewest, B.J. Bouthoorn in Moordrecht (tel. 01827-2130). om het aanwezig spoorwegtracé ook in de toekomst zo optimaal mogelijk te benutten. In het begrotingsjaar kan de ge meenteraad een voorstel verwach ten inzake het verkeersbordenbe heer waarmee de gemeente in 1994 een start wil maken. Het be treft dan een inventarisatie van de huidige situatie, aangevuld met wijzigingsvoorstellen. Sinds het nieuwe Reglement Ver keersregels en Verkeerstekens van kracht is geworden in november 1991, zijn er regels gesteld aan de uitvoering van verkeerstekens. f* Het betreft met name de figuratie, f I ft WH QI OOStl en de mate van retro-reflectie van TT HolVUiJl borden. De verwachting is dat aan het huidige bordenbestand de nodige aanpassingen gepleegd moeten worden, gelet op de wettelijke richtlijnen gesteld in verband met de verkeersveiligheid. Alvorens echter tot mogelijke aanpassingen over te gaan is het noodzakelijk het totale bordenbe stand te inventariseren. De kosten zijn nog niet aan te geven. Een en ander vraagt om een eenmalige dekking waarvoor een voorstel aan ^de gemeenteraad zal worden ge daan. 2.09.1 en 2.16.Zij werden hier- mee nummer 1 en 2. verslaggever Bert Hertog (Wad- De 100 meter vrijeslag onder de Sander van Lienden en Patrick van Keulen in respectievelijk 2.32.3 en 1.21.6. De 100 meter vrijeslag onder de twaalf jaar zwom Wendy Zirkzee 1.16.1 wat een goede pr één seconde. WADDINXVEEN - Op verkeersgebied staan in Waddinxveen tracht worden de uitvoering te diverse maatregelen op stapel. Het aantal mini-verkeerspleinen combineren met herstraatwerk- wordt uitgebreid en in alle wijken zullen 30 km-zones worden zaamheden. gemeentebegroting voor 1994 is misschien wel dat er eind vol- herinrichtingsplannen gend jaar een planontwerp komt voor de aanleg van fietsvoorzie- firoenswaard Bebresenteerii ningen langs de Juliana van Stolberglaan. Groenswaard 3 gepresenteerd raadscommissie voor openbare werken en verkeer het tweede deel van het tracé van de fietsrou te E (van noord- naar zuid- Wad dinxveen) worden bepaald. De uitvoering zal eind 1994 kun nen worden gestart doch is afhan kelijk van te stellen prioriteiten, alsmede het investeringsbedrag in relatie tot de te kiezen variant. Er bestaat een goede mogelijkheid dat het rijk in de aanlegkosten bijdraagt. Ten behoeve van de bovenge noemde uitvoeringen hebben B. en W. in de begroting 1994 reke ning gehouden met een gemeente lijke investering ten bedrage van ƒ750.000,- (kapitaallasten ƒ71.250,-). De voortgang van de uitvoering van bovenstaande pro jecten is daardoor sterk afhanke lijk van de hoogte van de subsi dies. Naar verwachting zullen B. en W. de gemeenteraad eind 1994 een planontwerp doen toekomen voor de aanleg van fietsvoorzienigen langs de Juliana van Stolberglaan. Dit voorstel hangt mede af van de besluitvorming met betrekking tot de centrumontwikkelingen en van de resultaten van een verkeersvei- ligheids-analyse van de gehele noord-zuidroute van Brederolaan tot en met Kanaaldijk. In dit voorstel zal ook de situatie in de Kanaalstraat en de Kerk- weg-Oost worden meegenomen. Van de besluitvorming omtrent het verkeerscirculatieplan is af hankelijk de planvorming inzake het doortrekken van de Rijnland- straat naar de Kgrkweg-Oost, als mede het aanpassen van de krui sing van de Kerkweg-Oost en de Oranjelaan. Nu de Zuidelijke Rondweg ge reed is, dient de kruising van de Zuidelijke Dwarsweg met Kanaal dijk aangepast te worden. Ver wacht wordt dat B. en W. begin 1994 een reconstructieplan kun nen presenteren. De provincie Zuid-Holland is voornemens voor een kwart aan de uitvoeringskosten bij te dra gen. Het resterende deel zal moe ten worden vergoed uit de grond exploitaties Coenecoop 1 en 2. In 1993 is een begin gemaakt met de totstandkoming van een ver voerregio in Midden-Holland. De vervoerregio beoogt het rijksbe leid, verwoord in onder meer het Tweede Structuurschema Verkeer en Vervoer, een regionale uitwer king te geven. Een vervoerregio is belangrijk omdat, zodra een vervoerregio is goedgekeurd door de minister van - - Verkeer en Waterstaat, middelen keuring van het ministerie van voor verkeersprojecten niet langer door Rijkswaterstaat worden be heerd en verdeeld, maar door een in de vervoerregio zelf in te stel len zogenaamd Infrafonds. Goedkeuring van de vervoerregio - en daarmee de opening van de «3 E»‘ I i'*..

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 27