Gouwe-dames winnen en heren verliezen WSE hoogst geklasseerde club Flyers dubbele koploper Clubrecord Hans Boere Eerste cross bij Antilope FLOREANT (za.) R.C.L. Dubbele titelstrijd bij HÓri Teus Visser aan kop bij sjoelers Bridge-drive Lions Club Volleyballers winnen thuis Spcialisatie- trainingbij Antilope Florida-jeugd in de prijzen Schaatsvereniging punten voor zijn rekening. Sebas- GoUWC Streek tiaan van Ommeren won één wed- ?trjjd,em?,t KTappé m Heerenveen het dubbel. Invaller Ene Lam- Kwiek-jeugd speelt gelijk Super-Cup niet voor Rentokil W. v.d. Hoek blijft volgen S - W - S WEEKBLAD-5PORT EN RECREATIE Zwem- en Poloclub ”de Gouwe” wedstrijdprogramma Zaterdag 23 oktober OMTZIGT B iR Boskoop Voetbal Promotion ZATERDAG 23-10-93 thuiswedstrijd 18.00 uur de Gouwe 2 - IJsselduikers 1 dames, uit Vleuten/de Meern 18.45 uur de Gouwe 2 - Neptunes 2 WSE P v> Aanvang: 14.30 UUr Terrein Hoogeveenseweg, Boskoop (Leiderdorp) Jeugdvolleybal Heren Waddinxveen Pagina 29 Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 20 oktober 1993 Verlies voor drie voetbalelftallen november door Antilope in het hield. Hierbij moet natuurlijk ge hand van de drie beste resultaten. liseerde was er tot vlak vóór tijd de eindstand ^STICHTING, Sponsors: t i Wim en Angela Faber een goede wedstrijd tegen Polar Bears. De winst van 11-4 doet dat al vermoeden, al hoewel die zelfs flink hoger had kunnen zijn, als de dames hun kansen nog beter hadden benut. Polar Bears begon nogal afwach tend. Voor De Gouwe scoorde Angela Faber 1-0, maar de Polar 10-7 op het bord. Maar de mid- denaanval liep niet doordat de spelverdeler en de middenaanval- lers elkaar niet goed genoeg aan voelden. Hierdoor ging er te wei nig dreiging uit van het spel van Be Fair en konden de mannen uit Den Haag met 10-15 winnen. In de vierde set klom Be Fair uit het dal omhoog. Eerst moeizaam, met een goed blok en een verbe terde middenaanval, maar later in de set werd ook de buitenaanval en de verdediging meegetrokken en werd SVC eigenlijk een beetje verpletterd. De stand was 15-7, maar de set had veel eerder beëindigd kunnen zijn als de service van Be Fair niet zo vaak fout gegaan was. Ge lukkig liep ook de service van nog geen winnaar aan te wijzen. Mede door ’gouden’ punten vanaf de vrije worplijn van de zeer nut tig spelende Nicole Bierwolf en dankzij de goede scores van Gea Kok (12 pnt), die het verdedigen aanvoerde, werd het pleit in Fly ers voordeel beslecht: 62-58. Al vielen enkele speelsters wat meer op, het was bovenal een team- overwinning. Vrijdag zal het team er weer zo moeten staan want dan komt me- de-koploper en overslaanbaar ge acht Shooters op bezoek in sport zaal De Duikelaar. Aanvang 20.45. uur. Uit tegen Leerdam moesten ook de Flyers-heren stevig aan de bak want die ploeg is de mede-koplo- per en dus voorbestemd voor de top in de 3e klasse. Het werd een fysiek, zelfs harde wedstrijd waarin de teams niets voor elkaar onderdeden. Voor rust had Flyers het moeilijk. Alle zei len moesten worden bijgezet om bij Leerdam te blijven. Na rust, die na een paar fraaie passeerbe- pel dat mogelijk maakte. Omdat Cady vooral vanaf de 19.30 uur de Gouwe 1 - de Futen 1 20.30 uur de Gouwe 1 - WZK 1 Cor van Herk, Sjaan Faay A drip Fane Vinnen TA. door aanvoerder Marc Faber. De derde periode was een vervolg van de eerste twee. Het bleef spannend en zeer attractief water polo. Remko Overdam, Marc Fa ber en Paul van Doorne brachten ners geselecteerde atleten, de heren weer terug op een minie- De aanvang is donderdagavond 2L&t me voorsprong aan het einde van oktober vastgesteld op 19.30 uur de derde periode (8-7). en het slot op 21.00 uur. Na af loop is er, onder het nuttigen van een kopje koffie, gelegenheid tot het stellen van persoonlijke vra gen en zullen nog enkele theoreti- 1 1 I met een 1-2 voorsprong af. Ge sterkt door de verdedigende hou ding van de Polar Bears zochten de Waddinxveensen in de tweede periode steeds meer de aanval. jrxtx ixi-A'S» W-A 3 lx, la Faber, met eeji fraaie boogbal, en 3-2 door GrlfiaTr van den Berg. Hierna kwam Polar Bears nóg wel (voor het laatst) op gelijke Hoogte Gillian van den Berg en Angela Faber scoorden hierna respectie velijk 4-3 en 5-3. In deze fase had het team van trainer-coach Jan Na een noodgedwongen periode van twee weken zonder een com petitiewedstrijd (weersomstandig heden en op het laatste moment afzeggen van sparringpartner Olympia) trachtte WSE zondag middag tegen SCH’44 de draad weer op te pakken van de eerste drie wedstrijden die allen in winst werden omgezet. De wedstrijden daarna leverde slechts 1 uit 2 op. WADDINXVEEN - De Waddinxveense voetbalclubs leden in het afgelopen weekeinde allemaal verlies. Middenmoter Be Fair (zesde plaats) verloor zaterdag in de vierde klasse met 3-6 van Hazerswoudse Boys en bleef steken op 5 punten uit 6 wedstrij den. WSE, in de vierde klas vierde van boven met 7 punten uit 6 wedstrijden, verloor zondag met 2-3 van SCH’44. In de afde ling Gouda verloor het op de vierde plaats van onderen staande Waddinxveen met 3-2 van Ammerstol. Anders dan de 3-6 uitslag doet vermoeden, is Be Fair niet van de mat gespeeld door de bezoekers uit Hazerswoude. De Waddinxve- ners kwamen wel reeds na twee minuten spelen op een achter stand toen Ronald van Dodewaard een voorzet van de rechtervleugel in het eigen doel liet rollen. Bijna was het na vier minuten spelen al 2-0, maar een striemend schot van de Hazerswoudse Boys spatte tegen de lat uiteen. Hierna ging Be Fair fel jagen op de ge lijkmaker en dat streven had in de 21e minuut succes toen Koen Meijer een vrije schop van Mar cel Noordhoek doeltreffend wist af te rónden (1-1). In de 35e minuut brak Hazers woudse Boys opnieuw over de rechtervleugel uit en wist ook weer te scoren (1-2). Na de pauze zette Be Fair de be zoekers zo mogelijk nog zwaarder onder druk, maar wist voorlopig nog niet te scoren. Mede hierdoor kon Hazerswoudse Boys de snel heid van haar spitsen uitbuiten voor de snelle aanvallen. Na 25 minuten had men hierme de opnieuw succes en werd de stand 1-3, ondanks goed werk van de keeper Arjan van Erk. Binnen een minuut wisten de gastheren de marge te verkleinen tot een doelpunt, want Arjan Groenendijk scoorde beheerst na een vlotte aanval (2-3). In de 36e minuut was het op nieuw een snelle uitval van de be zoekers, waardoor de marge weer werd verdubbeld (2-4). Vijf minu ten later werd de score zelfs naar 2-5 getild. Binnen één minuut wist opnieuw Koen Meijer te scoren voor de Waddinxveners en daardoor de stand op 3-5 te brengen? 1 slotminuut bracht Hazerswoudse Boys alsnog de eindstand van 3-6 52g I Woudenberg. j dieiy0fl}>jam gelijk opging en waarbij de koplo per van alles probeerde om voor deel te behalen, maar W. v.d. Hoek', al weken goed op dreef, gaf geen krimp, zódat H. van Wou denberg in de slotfase niets an ders kon doen dan remise aanbie den, wat dan ook de einstand werd. Een andere partij in de top was de partij tussen nummer 4, F. Ritter, tegen nummer 2, W. Hen- nink. De zwartspeler speelde be ter dan afgelopen wwken en won verdiénd. Verder in de top tien hielden B. Jansen en T. v.d. Oord elkaar in evenwicht en moest H. Smits- kamp weer eens een nederlaag in casseren, nu tegen de opnieuw sterk spelende P. de Niet. De 1 Kardol was van beiden in de ope ningsfase niet best, maar naarma te het spel vorderde kwam de wit- speler wat beter te staan. Bij een foutieve voortzetting gaf A. Kar dol plotseling een toren weg en kon hij zijn tegenstander direct feliciteren. Een mooie overwin ning dus voor J. Smit tegen een speler die regelmatig zijn partij meeblaast in de top 10. Verder speelde E. Ket met de witte stukken tegen M. Moerland. E. Ket, gedurende de laatste we ken goed spelend, bezorgde met goed spel zijn tegenstander een nederlaag door met goede combi naties twee stukken te winnen. Verder won A. v.d. Starre van T. Wiersma en moest J. v.d. Born, nog niet zo bijster op dreef, tegen P. van Offeren een nederlaag in casseren. Voorts was er winst voor J. v.d. Haven tegen T. van Brug gen en voor L. v.d. Haven tegen C. v.d. Knaap. Voor de Rotterdamse Schaakbond RSB werd de wedstrijd gespeeld tussen WSV-4 en EBSV-2. De thuisploeg speelde met 4-4 gelijk, wat een goed resultaat mag wor den genoemd, aangezien de tegen standers tot de sterkste teams var hun pouleindeling worden gere kend. een zware voor WADDINXVEEN - Zaterdag speelden de hoogste waterpolo- teams van De Gouwe thuiswedstrijden. Dames 1 komt steeds meer in haar ritme en won met 11-4 van Polar Bears 1 uit Ede. Dames 2 herstelde zich na het verlies vin vorige week tegen ZCR 1 en won met 7-4 van Polar Bears 2. Heren 1 verloor in een tumultueuze wedstrijd met 12-0 van HZ Zian 1 uit Den Haag. Heren 2 leed de eerste nederlaag en verloor met 9-6 van HZ Zian 2. 4Ó-41, werd Flyers de ploeg die telkens net een score voorbleef. Op basis van hecht teamwork draaide Flyers zowel aanvallend als verdedigend zonder te ver zwakken en dat werd beloond. In de slotfase hadden de Waddinxve ners meer over en daardoor werd de terechte winst gepakt (78-70). De hoogste scores waren van-Ru- do van Loo, Robbert Kaufman en Wolter Zwijnenburg. Mike Heer- kens pakte erg veel rebounds. He ren 1 is kom wend weekeinde vrij. Ondanks de moeite die heren 2 heeft om voldoende mannen in het veld te krijgen worden minde re tegenstanders toch gewoon ver slagen. Zo ook Oegstgeest en wel met 79-65. Ralph Schouten met 26 en Stefan Gielliet met 22 pun ten toppscorers. Het competitiedebuut van Al en hun coach Rien Koole gaf weinig problemen al was het spel tegen Oegstgeest na rust wat minder doeltreffend. Eindstand: 69-43. Juri-Jan Klaric was topscorer. Meisjes Al sloot het weekeinde af in Rotterdam tegen De Schiestreek. Na een redelijk be gin ging het verdedigend mis. Ei genlijk alleen Jolanda Geurts speelde goed. Omdat het collec tief niet zo liep verloren de meis jes met 43-57. booy moest de punten aan zijn te genstander laten. Van de andere jeugdteams won Kwiek 2 met 7-3, Kwiek 3 met 8-2 en Kwiek 6 met 6-4 (ongesla gen). Verlies noteerden Kwiek 4 (4-6) en Kwiek 5 (6-4). Kwiek 1 (senioren), uitkomend in de landelijke competitie, heeft het zwaar. Alleen Wim van Wagenin- gen wist een wedstrijd te winnen. Kwiek 2 won met 7-3 van BOK 2 en handhaaft zich in de midden moot. Kwiek 3 moest met 7-3 de winst aan Vriendenschaar 8 laten. Het vriend en vijand verbazende Kwiek 4 bleef ongeslagen. Tegen Vriendenschaar 11 haalde Her man Simons bij een stand van 5-4 en 21-21 in de derde game met twee ’netballen’ de volle winst binnen. De andere punten werden binnen gehaald door Piet Swart (2x) en Henny van de Meulen (lx). Kwiek 5 liep tegen de eerste ne derlaag aan (TOP-7, 8-2). De nog ongeslagen Kwiek-teams 7, 9, 14, 15 en 16 pakten ook de winst. Iedereen die eens kennis wil ma ken met het zo inspannende en ontspannende tafeltennissport is van harte welkom op dinsdag avond in het Kwiek-gebouw (Jan Willem Frisoweg 43a). Inlichtin gen tel. 01828 - 14399. WADDINXVEEN - Woensdag avond 24 november om acht uur houdt de volgend jaar 25 jaar be staande Lions Club Waddinxveen voor de tiende maal een bridge drive in hotel-café-restaurant De Unie aan de Kerkweg-Oost. De opbrengst is dit keer bestemd voor de Stichting Nationaal Fonds Stotteren. Er wordt gespeeld in groepen naar sterkte ingedeeld, waarbij de ’thuisspelers’ een aparte groep vormen. In iedere lijn zullen ten minste twee prijzen vallen. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ30,- per paar. Aanmeldingen zijn van harte wel kom en kunnen worden gedaan bij J.L.L. Knijff, Brugweg 34, tel. 01828-15319 en bij D.J. Schutte, Souburghlaan 2, tel. 01828-13005. De inschrijving stopt donderdag 18 november of zoveel eerder als volgeboekt. De Stichting Nationaal Fonds Stotteren (NFS) in Rotterdam ondersteunt activiteiten en projec ten gericht op het verbeteren van de positie van de stotteraar. Zo wel de maatschappelijke positie als de mogelijkheid voor behande ling dient te verbeteren. De NFS is opgericht door vijf or ganisaties op het gebied van het stotteren. Zowel stotteraars en ou ders van stotteraars als logopedis ten, stottertherapeuten en spraak- pathologen nemen eraan deel. WADDINXVEEN - Afgelopen weekeinde heerste er een lichte juichstemming bij de basketbal lers van Waddinxveen Flyers, want zowel de dames- als de he renselectie wonnen weer en daar door prijken beide teams boven aan de ranglijst. Dames 1 pakte de winst tegen de sterke concurrent Cady ’73 met (62-58. Heren 1 versloeg in ook enerverend duel (tot dan) mede- koploper Leerdam met 78-70. De wedstrijd van Flyers’ eerste damesteam tegen het Capelse Cady’73 was in feite de eerste zware test voor de Waddinxveen se selectie want tot nu toe was Cady altijd veel sterker dan Fly ers. sering, dient men aan minimaal acht wedstrijden te hebben mee gedaan. Het is echter ook mogelijk om in dividueel aan deze wedstrijden mee te doen en in die betreffende wedstrijd in het klassement opge nomen te owrden. De Antilope- trainers Auke Leen en Frans Olij- ve en de veteranen I Hans Boere en Wim Los hebben aan deze eer ste wedstrijd in Sliedrecht met veel succes meegedaan. Wim Los liep in 1 uur 5 minuten en 24 seconden een persoonlijk record, terwijl ook Auke Leen en Frans Olijve een tijd lieten note ren die nog nooit eerder op deze afstand door hen werden behaald. Frans Olijve liet de klok op 1 uur en 35 seconden stilstaan, terwijl Auke Leen 1 uur 2 minuten en 6 seconden liet noteren. Hans Boere tenslotte liep een fantastische race en liet voor zichzelf 55 minu ten en 30 seconden klokken, wat een nieuw clubrecord bij de vete ranen I van Antilope inhoudt. Het oude record stond op naam van Fer Bonsel in 1 uur 1 minuut en 52 seconden en stamt uit no vember 1986. Tevreden over de goede organisatie en de behaalde persoonlijke resultaten keerden de vier atleten huiswaarts. lope naar Sliedrecht om daar deel te nemen aan een 10 Engelse mij lenloop, de Baggermolenloop ge naamd. Er werden goede resulta ten behaald, zoals een clubrecord door Hans Boere. In de loop van de komende win termaanden worden de Zuider- sterlopen (11 wedstrijden) georga niseerd, waarvan de Baggermolen loop er één is. Verschillende af standen zijn in de reeks opgeno men, zoals een 10 kilometer, 10 Engelse mijlen en een 21 kilome terloop. Veel verenigingen in de KNAU- afdeling West II zullen zo’n wed strijd organiseren. Om in aanmer- SVC bracht de stand op 12-12 en zelfs op 13-13. Maar Be Fair maakte snel nog even twee punten en stelde de winst veilig. Opluch ting was van de Be Fair-gezichten af te lezen, hoewel ze het in feite aan zichzelf te wijten hadden dat het nog zo spannend werd. WADDINXVEEN - Zaterdag 16 oktober togen vier Waddinxveen se atleten van de sportclub Anti- Deze advertentie werd mogelijk gemaakt dankzij: AANNEMINGSBEDRIJF b.v. Grond-, water- en wegenbouw jSVC lang niet perfect. De wed strijd werd regelmatig verleven digd door ’dubieuze’ beslissingen van de scheidsrechter, waar beide ploegen fel tegen ageerden. Opgelucht door de goed verlopen vierde set wilde Be Fair ook de vijfde set wel binnenhalen. Dat ging eigenlijk heel simpel en snel, mede door het rally-point sys teem. Be Fair kreeg een 11-4 voorsprong. Maar even later kwam onnodig de klad erin, op de rand van de over winning. SVC bracht een moeilij ke service waardoor de pass van Be Fair laag en strak was. De spelverdeler had aldus minder keuze voor zijn aanvallers, die ook nog herhaaldelijk faalden. WADDINXVEEN - Het eerste herenteam van CVB Bank Be Fair-volleybal heeft tegen SVC 2 uit Den Haag zijn eerste thuis wedstrijd gewonnen met 3-2. De wedstrijd had een sterk wisselend spelbeeld, maar werd na een span nend slot beslist in het voordeel van de Waddinxveners Gedurende de hele wedstrijd leek Be Fair wat meer kracht te bezit ten dan SCV. Be Fair sprak zijn krachten echter niet de hele tijd volop aan. In de eerste set werd wel alles uit de kast gehaald. Met name Pieter Noorlander scoorde vaak met zijn buitenaanval. De eerste set werd dan ook gemakke lijk gewonnen met 15-4. In de tweede set liep het niet. SVC is een geroutineerde ploeg, waar Be Fair vorig seizoen ook veel moeite mee had. Het eind van de tweede set speelde Be Fair slecht. Men moest zich gewonnen geven met 9-15. In de derde set liep het wat beter en er kwam een voorsprong van WADDINXVEEN - Donderdag avond 21 oktober zal er op de at letiekbaan aan de Alberdingk Thijmlaan van de sportclub Anti lope door Norbert Groenewegen een speciale looptraining worden verzorgd. aanwezig was, had dan ook zeker Norbert Groenewegen uit Rijns- j_ .--I.,.. burg js a] veie jajgjj actief in de atletieksport en is op dit moment trainer van de dames bij De Bata ven te Leiden en is voorts dis niet te klagen over de aantrekke lijkheid. Aan het einde van de tweede pe riode hadden de heren een kleine achterstand 5-6. De doelpunten in trïctstrainêr West II van' de Ko- deze periode werden gemaakt ninklijke Nederlandse Atletiek Unie. aad Het is een ervaren trainer voor deoui middellange afstand. Zijn training -t is bedoeld voor het trainerskadef^ van Antilope en de door deze trai-— ners geselecteerde atleten. ;9y ieenoaifcq ,ive£> WADDINXVEEN Erik Bese- mer en Rob Sikking zijn bij. de heren en Ilona Groeneveld en Janneke v.d. Knaap zijn bij de da mes de nieuwe clubkampioenen in het dubbelspel bij het Waddinx veense Florida-badminton. Erik en Rob, samen spelend door blessures van de vaste partners, waren in de finale net even vaster dan kampioen 1992 Pieter Slits met zijn nieuwe partner Dennis Steenland (15 j.). Uitslag 17-14 15-12. De derde prijs was voor Johan v.d. Ree en Bert Wijnbergen.: Met 15-8 15-11 behaalden Ilona en Janneke een goede overwin ning op de zusjes Thea Fennema en Herma v.d. Heiden. Voor beiden een mijlpaal, want) Janneke was nog nooit zover ge- komen en voor Ilona was het een bewijs van haar zeer voorspoedige herstel naeen ernstige ziekte. Mirande v.d. Zijden en Madelon Gelderblom (12 j.) wonnen de derde prijs en wisten als enigen een game van de nieuwe kampioe nen te winnen. In de B-groep wonnen Kees Kra nendonk en Menno van Boven met overmacht de eerste prijs. Tweede werden Ton van Rijn en Jeroen van Boxtel en derde de be stuursleden Leo Kool en Marcel van Putten. Jolande Bosman en Marjo Cats- berg werden eerste bij de dames j B. Zij wonnen hun finale met 15-8 15-7 van Ada Gelderblom en Agnes Garritsen. Derde werden Meta v.d. Weij en Wil Boumans. eniging Rentokil-ZVH uit Zeven huizen heeft in Amstelveen de wedstrijd Piet Zoomers Dynamo voorsprong aan het einde van Het was duidelijk dat de beslis sing in de vierde periode zou gaan vallen. Helaas was het de arbiter die hier niet aan wilde meewer- ken. Hij wilde graag zijn stempel Sche tips worden gegeven, op de wedstrijd drukken. Hij deed dit door in de laatste pe riode niet minder dan 8 persoon lijke fouten, waaronder twee straf- worpen, tegen De Gouwe te ge ven. Het was hierdoor niet meer mogelijk om normaal waterpolo te spelen. f. HZ Zian kon hierdoor gemakke lijk uitlopen naar 8-12. Remco de Frankrijker en Marco Kraak be slisten uiteindelijk de eindstand, 10-12. Een zeer aantrekkelijke en goede wedstrijd, die jammerlijk in de laatste periode werd verloren. Het tweede damesteam van De Gouwe heeft in een aardige wed strijd met 7-4 gewonnen van Polar Bears 2. Na 1-1 in de eerste perio de kwamen de De Gouwe-dames in de tweede periode nog op een 2- 3 achterstand, doch die werd al in de derde periode teniet gedaan (4-3). Voor De Gouwe scoorden Diana van der Zijden 2x, Astrid Corne lissen, Gabriëlle van der Loo, Marloes Boereboom, Nancy van der Hoek en Astrid van Galen. Heren 2 kon het niet bolwerken tegen HZ Zian 2 en leden hun eerste verlies in deze competitie. Na de eerste periode keken de De Gouwe-heren al tegen een 0-3 achterstand aan, die verder via 3- 5 en 4-6 tot de eindstand van 6-9 leidde. Voor De Gouwe scoor den Ed den Boon (3x), Niels Nol- ta, Jeroen van Tol en Niek de Leeuw. De Gouwe speelt aanstaande za terdag wederom thuis in Gouwe- bad De Sniep. Dames 2 speelt om 18.00 uur tegen het sterke IJssel duikers 1 uit Vleuten en heren 2 neemt het om 18.45 uur op tegen Neptunus 2 uit Arnhem. Dames 1 speelt om 19.30 uur te gen het niet te onderschatten De Futen 1 uit Amstelveen en heren 1 besluit om 20.30 uur deze polo- avond tegen WZK 1 uit Wasse naar. heren, uit Arnhem dames, uit Amstelveen heren, uit Wassenaar Hoofsponsor: Q. S. Van der Panne (Alphen aan den Rijn) Van den Berg aannemersbedrijf Zwammerdam. Boonstoppel Autobedrijf, Autorijschool Henk van Erk. Reisburo Van Ginkel, Noordegraaf Autobedrijven. Vink Groep B.V., TAS VX8000-software WADDINXVEEN - De prijzen zijn de laatste sjoelavond, die werd gehouden in het clubgebouw van de schuttersvereniging Wad dinxveen aan de Alberdingk Thijmlaan, zijn gegaan naar: Klasse A: Teus Visser, Valenkamp, Cees Kuipers Wim Slingerland jr. Klasse B: Gerard Vos, Kees Slingerland, Frans Bouwmeester en Bas Kop penaal. Klasse C: C. van Wijk, Z>__ TT. 1 Adrie Faas. Klasse D: Jeanette Kersbergen, M.C. Taktor, Marius tijd wisselvallig. HZ Zian wordt jen door de meeste trai ners gezien als potentiële titelkan didaat. De heren gingen boven verwach ting goed van start. In de eerste periode brachten Marco Kraak, Remko Overdam en Jaco van Tol hun team op een 3-0 voorsprong. In de tweede periode kwam HZ Zian sterk terug. De wedstrijd ontplooide zich in een zeer agres sieve, spannende wedstrijd. Het publiek, dat in vrij grote getalen WADDINXVEEN - Roel Kalk man en Fabian van Minnen, win naars in het dubbelspel tot 14 partij van J. Smit tegen A. jaar, en Rogier Poldner, die met ■dol was van beiden in de ope- een meisje uit z’n districtstrai- ningsgroep het gemengd dubbel spel tot 10 jaar won, waren de succesvolste Florida-badminton- ners aan het open Rijnland Jeugd- toumooi in Gouda. Roel en Fabian wonnen met 15-3 15-17 15-2 hun finale, een kwestie van wakker blijven dus. Rogier nam het in de finale op tegen clubgenoot Fedde v.d. Weij, even eens met een ’vreemde’ partner. Het werd 15-5 15-12 voor Rogier. Voor Fedde was er een eervolle tweede prijs. Samen kwamen Rogier en Fedde tot de halve finale in het HD. Van de 11 Florida-deelnemers kwamen in het enkelspel Fabian en Rogier het verst. Zij speelden de halve fi nale. Karsten v.d. Vlist en Jeroen v. Boxtel wonnen hun poule. In het gemengd dubbelspel tot 16 jaar brachten Davine v.d. Vlist en Je roen van Boxtel het tot de halve finales. Dat was dus een week na het Flo- rida-bezoek aan de Dutch Open in king te komen voor een eindklas- Den Bosch, waar onder andere on- ----- J- der leiding van topspelers mocht worden getraind en enkele we reldtoppers konden worden be wonderd, een weekeinde op de baan met goede resultaten. uit Apeldoorn om de Westermeij- er Super Cup verloren. ZVH moest in het treffen tussen de landskampioen en de beker winnaar Brecht Rodenburg, Ed ger Tinkhof en Cees van Opijnen uit de basis houden vanwege hun blessures. Trainer-coach Toon van de Burgt zette daarom Arnold van Ree, Ar no van Solkema, Ronald Kooij- man, Rini Boutens, Jan Paul van Gemeren en Edgar Benschop in. Dit zestal zorgde dat in de begin fase de strijd gelijk opging. De meegereisde supporters kregen at tractief volleybal voorgeschoteld. Toch pakte Dynamo, met als bes te speler Bas van de Goor, de eer ste set met 15-8. Ook in de vol gende sets bleef ZVH tot het uits- terste gaan en wist met lange rally’s het publiek te bekoren. Piet Zoomers wist ook deze sets met respectievelijk 15-9 en 15-8 winnend af te sluiten. De ZVH-heren startten zaterdag middag tegen het Amstelveense Martinus met de bekercompetitie. De Zevenhuizenaren spelen in de ze competitie tegen Martinus, Kuipers-Zwolle, Autodrop-VCG en MetalBouw-Radius. De kruisfi nales staan op woensdag 15 en za terdag 18 december gepland. Het bekende Vermeulen Jeugd- volleybaltoumooi voor B- en C- jeugdteams wordt vandaag (woensdagmiddag 20 oktober) vanaf één uur gespeeld in dé sportzalen van het dorpshuis Swanla in gebruik. Naast ZVH spelen mee teams van MetalBouw-Radius, Raaphorst Noten-VSTS, CVB Bank Be Fair, Den Ouden-Nivoc, Jodan Boys, Zovoc (Zoetermeer) en Servylo. Het tournooi zal om ongeveer vijf uur afgelopen zijn, waarna de prijzen worden uitgereikt. WADDINXVEEN - Voor de tweede keer gaat de jeugd van 8 tot 18 jaar deze week op initiatief van de Waddinxveense schaats vereniging De Gouwe Streek voor een schaatstrainingskamp paar de staatshoofdstad van Friesland, Heerenveen. Van woensdag 20 tot en met don derdag 23 oktober wordt in de buurt van Heerenveen met het bekende ijsstadion Thialf gelo geerd. Daar wordt onder begelei ding van ervaren trainer(sters) drie dagen lang aan de techniek en de conditie gewerkt. Naast de vele trainingsarbeid zal er natuurlijk ook tijd zijn voor ontspanning. Zo zal er een bezoek worden gebracht aan een zwem bad, een bioscoop en de deelne mers hopen natuurlijk ook beken de schaatsers tegen te komen. Dat de jeugd van de schaatsclub De Gouwe Streek aan de weg timmert, blijkt wel uit het feit dat er een sponsor bereid is geweest de totale jeugd van nieue trai ningspakken te voorzien. Deze pakken worden vlak voor het ver trek officieel overhandigd op het terrein van de hockeyclub Wad dinxveen aan de Dreef.. De Waddinxveense schaatsvereni ging De Gouwe Streek houdt elke woensdagavond van 19.00-20.00 uur een droogtraining. WADDINXVEEN - De vroegere Goudse crosscpmpetitie blijft na het opgaan van de afdeling Gouda in het district West II van de KNAU in een wat gewijzigde vorm bestaan. Enkele verenigingen uit Midden- Holland hebben de koppen bij el kaar gestoken en zijn tot de orga nisatie van een cross over vier wedstrijden overgegaan. De eerste cross zal op zaterdag 13 november door Antilope in het Gouwebos worden georganiseerd. De overige data en plaatsen zijn: 11 december te Zoetermeer, 15 januari in Reeuwijk en 5 februari Gouda. De deelname is uitgebreid voor3 j de categorie pupillen, terwijl de inschrijving voor atleten van bui ten de Goudse regio is openge steld, hetgeen de aantrekkelijk heid van de competitie zal vergro ten. Eindklassering vindt plaats aan de voetbalvereniging floreant Bears sloten de eerste periode In de vierde periode werd de trend voortgezet. Astrid Coene scoorde 9-4 en 10-4, terwijl de sterk spelende Angela Faber met een fraaie boogbal haar vijfde rdoelpunt scoorde en de eindstand bit resulteerde in 7-2 door Ange- op 11-4 bracht. Van te voren stond vast dat het dobber zou worden de waterpoloheren van De Gouwe. Het team van Van Meye Lammers zoekt nog enigszins naar de vorm en speelt de laatste Middendorp echter weinig geluk daarèntegi met hun soms bijzonder fraaie ac- -•- ties. De Gouwe-dames speelden met Een aantal een-nul situaties ging een uitblinkende keepster Elise de mist in, doch Polar Bears Kortekaas en een prima scorende scoorde wel 5-4, hetgeen achteraf gezien ook tevens hun laatste ef fectieve wapenfeit was. In de derde en vierde periode werd Polar Bears volkomen over klast. Nadat Angela Faber in de derde periode voor 6-4 zorgde, schoten Gillian van den Berg 7-4 en Karen Beukema 8-4 achter de keepster van de dames uit Ede. nodig verloren. Hoewel de geel zwarten de hele wedstrijd het be- Gesterkt door de reeds behaalde tere van het spel hadden, ver- overwinningen ging Flyers deze zuimde de ploeg het veldover- test vol aan en het werd dan ook wicht in doelpunten uit te druk- een duel tussen aan elkaar ge- ken. waagde teams. De marge was de Tegenstander Ammerstol deed gehele tijd minimaal. Elke lichte het beter. Van de vier kansen die voorsprong werd teruggepakt. men creëerden werden er drie Na rust met 28-24 voor Flyers raak geschoten. was het eerst topscoorster (en-re- WSE startte sterk en dwong SCH De Sniepbewoners begonnen goed boundster) Anita van Unen (16 aan de wedstrijd. Al na een paar pnt) die Flyers produktie op peil minuten was het de als altijd goed hield. Hierbij moet natuurlijk ge- Het was tegen de spelende linksback Tim Bunnik zegd worden dat het prima teams- c’^”r die na een paar fraaje passeerbe- pel dat mogelijk maakte. wegingen de bal terug legde op Omdat Cady vooral vanaf de Arjen Waltman. Zijn schot ging strafworplijn de stand telkens ega- rakelings over het doel. Nadat Waddinxveen vervolgens de mooiste kansen om zeep wist te helpen, was het Ammerstol dat na een mooi opgezette aanval ge heel tegen de verhouding in via Ronald Straver 1-0 wist te scoren. Pas vlak voor rust konden de geel zwarten via Ron Scheurwater iets terug doen; 1-1 was de ruststand. In de tweede helft precies hetzelf de spelbeeld, een aanvallend Waddinxveen en Ammerstol dat de doelpunten maakte. Na 20 mi nuten werd het 2-1 door Joop Cronau en vijf minuten later werd het zelfs 3-1 door alweer Ronald Straver. Uit een vrije trap van Ed Sloof kwamen de geelzwarten nog wel terug tot 3-2, maar verder kwam Waddinxveen niet. Een volledig onterechte neder laag. Komende zondag de uitwed- X - -J X 1 .1 1 W V - Oudewater. De prijswinnaars van de herendubbel- en damesdubbel-clubk- ampioenschappen van Florida. (Foto: Florida). WADDINXVEEN - Het eerste jeugdteam van tafeltennisvereni ging Kwiek speelde tegen TCS- SBR 1 uit Steenbergen (NB) met 5-5 gelijk. Guido Kappé nam drie Kersbergen en Jaap van Beek. Klasse E: Rien Waardenburg, Jan Olie, Luke Hardus en Miep Zon derland. De volgende sjoelavond is woens dag 27 oktober. ZEVENHUIZEN - Volleybalver- WADDINXVEEN - Vorige week donderdag 14 oktober stond de zevende ronde op de rol van de onderlinge competitie van de Waddinxveense Schaak Vereni ging WSV. De schaaktopper van de avond was de wedstrijd tussen nummer 3 tegen nummer 1 ofte- 1 W. v.d. Hóek tegen H. van tot eind - - SCH bleef echter overeind en’>' tot stand. boekte een - gezien de vreugde- Komende zaterdag gaat Be Fair op bezoek bij KRV en zal daar moeten proberen de volle winst te behalen. terug op eigen helft. Het dwong ook enige kansjes af, maar niet meer dan dat I' verhoudingen in SCH dat op een voorsprong kwam. Een schot van Robbert Bouhuis, een op het oog eenvoudige prooi voor de keeper, werd zo van richting veranderd dat Bert v.d. Kaa op het verkeer de been stond (0-1). Direct daarop gaf Erwin Pleus een prima voorzet af die Dirk Jan Roos op een haar na miste. Het werd voor rust toch nog 1-1 door een treffer van Erwin Pleus uit een scrimmage voor het doel van de goedkeepende SCH-doelman. Het werd tevens de ruststand daar een (van richting veranderd) schot van Patrick Rijnbeek door diezelfde keeper werd gekeerd. Na rust speelde WSE voor de winst en had het steevast het bes te van het spel. Enige kansen le verden echter niets op. Tegen de verwachting in kwam SCH weer op voorsprong. Dat gebeurde weer via Robbert Bouhuis die een foutje op het middenveld afstrafte (1-2). WSE leek niet van slag en trainer strijd tegen het onderaan staande Jan Kramp dacht zelfs een gou- den wissel toegepast te hebben door de falende Willy Beelen te vervangen door Guillaime van Wilgen (gepasseerd wegens een blessure). Direct na de wissel bouwde WSE een voorbeeldige aanval op. Via rechtstreeks spel werd Jan Wil lem van Triet gevonden. Hij be reikte uiteindelijk Erwin Pleus, die met een goed schot de stand op 2-2 bracht. Maar bij SCJ zou opnieuw Rob bert Bouhuis een foutje afstraffen /A11HC0 i j j \A/zM ook met de moed der wanhoop. boekte een - gezien de vreugde- uitbarsting - niet verwachte over winning. Volgende week speelt WSE wéef thuis. Tegen Moordrecht zal WSE hopelijk met meer geluk uit hetzelfde vaatje tappen. Waddinxveen-voetbal heeft de uitwedstrijd tegen Ammerstol on-

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 29