Het knarsend Thuis Diner (2) Vrouwen taboe Het knarsend ThuisDiner (1) Vrouwen taboe bij PCW (2) Driehonderd cursisten bij Van Ginkel Test bij Veveo BV Welfare in Zevenhuizen Avond voor migraine- patiënten Aanrijding op nieuwe rotonde Ouders tegen scholenfusie bij PCW (1) Prijswinnaars ABN AMRO Collecte van Brandwonden- stichting Dance-wedstrijd De Paddestoel Sponsorloop Theo Thijssen /llgemeen /^ychologisch Z?uro B.V. LEZERS SCHRIJVEN A 1 Voor afspraak bellen: 010-4582411 Onderzoek en advies kinderen vanaf 8 jaar (o.a. leerproblemen; dyslexie; keuze vervolgschool; pakket- of beroepskeuze) f395,- Pagina 19 Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 27 oktober 1993 Idinxveen te GRIFFIOEN-VAN Praktijk in Capelle a/d Ussel en Waddinxveen. ZEVENHUIZEN - In de recrea tiezaal van bejaardencentrum De Zevenster in Zevenhuizen wordt van af twee uur een verkooptentoon- A.M. GURP R.G. VAN DER LAAN voorzitter en secretaris van het Gereformeerd Politiek Verbond (GPV) in Waddinxveen, p/a Lin- dengaarde 13, Waddinxveen. WADDINXVEEN - In het kan toor van de ABN AMRO Bank aan de Passage-Juliana van Stol- berglaan in Waddinxveen zijn de prijzen uitgereikt van de Heertje Beertje-kleurwedstrijd. Uit de 150 inzendingen werden van de Prof Thailand), In een reactie liet bijvoorbeeld groentehandel W. Tanis weten dat de veronderstelling dat de ca- kend zou zijn om in de nieuwe si tuatie aan de leveringsbehoeften nekklachten opliepen. De aanrij ding had een file tot Reeuwijk als rige week woensdagavond plaatse- gevolg. Tussen vrijdag 13.00 en zaterdag 15.00 uur werd een Opel Kadett die stond geparkeerd aan de Joke Smithoeve aangereden. Het rech- terachterportier werd zwaar be schadigd. De dader is doorgere den. Eventuele getuigen wordt verzocht zich bij de politie aan de Mozartlaan in Waddinxveen te melden. WADDINXVEEN - Vrijdag avond 19 november wordt er op de disco-avond het wijkgebouw De Paddestoel (Lijsterbesstraat) een dance-wedstrijd georgani seerd. De hoofdprijs van deze wedstrijd is een platenbon van 25 gulden. Er moet gedanst worden op house en hip-hop. In het eerste halfuur van de disco kan men zich opgeven bij de mensen aan de bar. Om 19.45 uur begint dan de wed strijd met de eerste voorronde. De finale wordt op de discoavond van vrijdag 3 december gehouden. Bij weinig deelnemers is de finale nog op dezelfde avond (19 novem ber) om ongeveer 20.45 uur. De discoavond van 19 november begint om 19.00 uur en is om 21.15 uur afgelopen. De entree is op deze avond één gulden. deskundigen het Verre Oosten be ter te leren kennen. ‘De thematische opbouw van de cursusdagen betekent dat alle lan den die van Ginkel Vakanties aan biedt behandeld worden, maar dat bij elk het accent op een ander thema zal liggen', aldus directeur Ton van Ginkel, die nog aangeeft dat alle cursisten bij aanmelding een cursusmap hebben gekregen voor zelfstudie en ter voorberei ding. opend met een eerste inleg van vijftig gulden. De overige inzenders kregen hun tekening met een presentje van de Waddinxveense bank, die ook nog over een vestiging beschikt aan de Kerkweg-Oost, terug. Weekblad voor Waddinxveen van vorige week woensdag 20 oktober te lezen, aan SGP, HKV en RPF voortaan geen veto meer uit te spreken over vrouwen op de kies lijst. Want dat gebeurde steeds wel. De andere partijen ’hebben toege zegd zich hierover in de raadspe riode 1994-1998 te zullen bera den’. Met andere woorden: ’We beloven niks, maar we schuiven dat gedoe met die vrouwen ge woon vier jaar voor ons uit’. Voor het plaatselijke GPV weegt de samenwerking in de PCW ken nelijk zwaarder dan zijn principië le standpunt over vrouwen. Je zal maar vrouw wezen en je zal maar lid zijn van het GPV. En de SGP verbiedt je mee te doen in de plaatselijke politiek. F.G. BOS Papaverveld 15, Waddinxveen Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te I I buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder J pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. J De recente discussie en besluit vorming in de Staatkundig Gere formeerde Partij (SGP) over de positie van de vrouw in de poli tiek laten één van de meest in het oog springende verschillen met het Gereformeerd Politiek Ver bond (GPV) zien. De SGP vindt het vervullen van politieke functies door vrouwen op grond van bepaalde uitleg van een aantal Bijbelteksten niet aan vaardbaar. Het GPV daarentegen gaat ervan uit dat er een onder scheid bestaat tussen kerk en staat en daarom ook tussen kerke lijke ambten en politieke functies. Over het vervullen van politieke functies spreekt de Bijbel zich naar de mening van het GPV niet uit. Daarom gaat het GPV uit van gelijke bestuurlijke verantwoorde lijkheden voor man en vrouw en brengt dat in praktijk: - Bijna 2000 vrouwen zijn lid van het GPV. - Er is specifieke aandacht voor kadervorming voor vrouwen. - Al jaren is er een actieve deelna me van vrouwen in besturen van plaatselijke verenigingen en ande re organene van het GPV. Ook in Waddinxveen is een vrouw voor zitter van de plaatselijke kiesvere niging. - Het GPV plaatst vrouwen op kandidatenlijsten. In 1990 werden drie GPV-vrouwen gemeente raadslid en in 1991 werd een vrouwelijk GPV-statenlid verko zen. Uit deze feiten blijkt dat het GPV de opvatting van de SGP in- Met zeer grote verontwaardiging heb ik in het Weekblad voor Waddinxveen van vorige week het artikel met de vetgedrukte kop ‘Knarsend ThuisDiner' gelezen. Wij wonen nu bijna elf jaar in Waddinxveen en hebben altijd met verlangen naar uw weekblad uitgekeken. Terwijl ik het artikel in uw krant las, heb ik mij toch afgevraagd of dit nu nieuws brengen is zoals het moet of is het een verkapte ma nier om uw trouwe leveranciers, zoals u ze noemt, als adverteer ders te houden ten koste van een project dat na maanden en dagen van vergaderen met gemeente, provincie, ouderenbonden en ver dere zorginstanties tot stand is ge komen en nu de grond wordt in geboord. Iedere cent subsidie van de ge meente en de provincie moet door het bestuur van Huize Souburgh tot de laatste cent verantwoord worden. Dat is een goede zaak. Ik vraag me af of uw trouwe leveran ciers de koppen bij elkaar hadden kunnen steken om met elkaar zo ver te komen, hetgeen nu één gro te firma moet doen. Deze firma levert tot volle tevredenheid aan veel tehuizen, zoals De Riethoek in Gouda en meer tehuizen in de Goudse streek. U moet bedenken dat het hier gaat om de productie van dage lijks 200 - 250 ThuisDiners. Het is namelijk niet de opzet van het Souburgh-bestuur alleen deze warme maaltijden te gaan verzor gen. Ook de gemeente en de ou derenbonden hebben hierop aan gedrongen. Het bestuur van Huize Souburgh, in dit geval voorzitter J. Slinger, heeft op verzoek van eerderge noemde instanties er in toege stemd dit alleen te willen doen als de dinerprijs beneden de tien gul den bleef. In het andere geval zou de prijs nog enkele guldens boven de tien gulden komen te liggen. U schrijft dat de prijs nog enkele guldens hoger is dan de maaltijd- voorziening in de regio Gouda, is hier al een vergelijkend onder zoek naar gedaan? Het gaat bij ons in Huize Sou burg zo, dat de bewoners (gemid deld 85 tot 90 jaar oud) gemid deld zo’n tachtig verschillende antwoorden zullen geven als hen allle 98 zou worden gevraagd wat ze van het ThuisDiner vinden. Ook schrijft u dat onze vroegere kok uit de keuken van Souburgh is gewerkt. Bent u op de hogte onder welke omstandigheden dat is gebeurd? Zo niet, dan vind ik het zeer onverantwoord om derge lijke zaken zo maar even in uw krant tussen te voegen. Is het mo gelijk dat ik enige van de vele brieven die u hebt ontvangen te lezen krijg? De redactie van uw weekblad no digen wij graag uit op een door u te bepalen dag bij ons te komen eten. U krijgt dan twee dagen van te voren de menulijst om aan te geven wat u het beste uitkomt. U leidster Jo Leopold (landeninfor matie Hong Kong, China en Tai wan), antropologe, journaliste en reisleidster drs. Inge Oosterman (cultuur, religie en communicatie in het Verre Oosten en landenin formatie India, Nepal en Sri Lan ka) en docent en reisleider Rob Binkhuijsen (landeninformatie In donesië, Singapore, Maleisië en Thailand). Van Ginkel Vakanties organiseert de nu voor de tweede maal the matisch opgezette Verre Oosten Cursus omdat een goede voorbe reiding van een vakantie in het Verre Oosten door baliemedewer kers essentieel is. De zeer in trek zijnde cursus biedt baliemedewerkers van ANVR-reisbureaus dan ook de gelegenheid op een behoorlijk in tensieve manier en met medewer king van praktisch georiënteerde ‘Knarsend ThuisDiner' meldde het Weekblad voor Waddinxveen van vorige week woensdag. In dat artikel merkt de redactie op, dat: a. niet iedereen tevreden is met het ’nieuwe’ thuisdiner a ƒ9,75. Een prijs die zou neerkomen op enkele guldens hoger dan verge lijkbare maaltijden in de Goudse streek. b: meerdere ouderen u schriftelijk en telefonisch hebben laten weten in de bladgroenten op zand te hebben zitten knarsen. Aangezien ik één van de wegbren gers van het ThuisDiner ben, kom ik dus regelmatig bij de mensen van de warme bezorgmaaltijden thuis. Tegen mij, noch één van mijn mede wegbrengers is ooit een splintergroepering Kiesvereniging WADDINXVEEN - Op de in aanleg zijnde rotonde aan de He- negouwerweg nabij het aquaduct vond woensdagochtend vroeg een twee prijswinnaars gekozen. Dat zijn Rozanne van Schooneveld, die in de categorie 2-4 jaar won, en Renée Lozie, die in de catego rie 5-12 jaar won. Voor de beide prijswinnaartjes werd een Florijnvlootrekening ge- Ruim 50 deelnemers die aan het einde van de cursusdag met het beste gevolg een test afleggen ma ken de kans deel te nemen aan één van de studiereizen, die in aansluiting op de cursus in groe pen van maximaal 15 deelnemers wordt gehouden. De eigen bijdra ge voor die in november-decem- ber te houden reis bedraagt 500 gulden. opmerking over knarsende groen ten gemaakt, hetgeen toch logi scher zou zijn aangezien wij toch bij diverse mensen het eten op ta fel zetten. De prijs van ƒ9,75 vind ik niet laag maar is wel ƒ0,75 goedkoper dan de prijs die voorheen het An ne Frank-centrum nodig had om de warme maaltijd te bereiden. Ook vind ik dat u met uw kritiek beter rechtstreeks het bestuur van het ThuisDiner van één en ander had kunnen verwittigen. Al met al vind ik dat u met uw stukje mati ge (slechte) journalistiek bedrijft, die niet getuigt van een verfijnde smaak. R. VAN DER KLIP Brugweg 27, Waddinxveen. WADDINXVEEN - Touropera tor Van Ginkel Vakanties is vori ge week woensdag in restaurant Bibelot aan de Limaweg in Wad dinxveen begonnen met een nieu we reeks Verre Oosten Cursussen 1993 voor baliemedewerkers van ANVR-reisbureaus. De vierde achtereenvolgende cur susreeks wordt‘op vijf lokaties in zes plaatsen gegeven. Na Wad dinxveen (tweemaal Bibelot) en Assen (De Hertekamp) in de af gelopen dagen volgen deze week nog Zaandam (Hotel De Oude Herbergh), Apeldoorn (Orpheus) en Eindhoven (Aristo Zalencen trum). De in totaal ongeveer 300 cursis ten worden tijdens het de gehele dag in beslag nemende program ma, dat wordt afgesloten met een test, onderhouden met inleidingen van directeur Ton van Ginkel of adjunct-directeur Bert Rook, reis je zal maar vrouw wezen en ja zal maar lid zijn van het Gerefor meerd Politiek Verbond (GPV). Of van de Reformatorische Poli tieke Federatie (RPF). Fatsoenlijke, zij het marginale po litieke partijtjes. Hun voorman nen in de Tweede Kamer hebben weliswaar een geringe invloed, maar dwingen meestal om hun doordachte stellingname respect af. Principiële lieden, heel anders dan hun partijgenoten in Wad dinxveen. Want wat wil het geval? Het GPV profileert zich als ’vrouwvriendelijke’ partij, maar in Waddinxveen telt dat even niet. Vanwege samenwerking met de Staatkundig Gereformeerde Partij (SGP), de RPF en de uit-de-tijdse plaatselijke Hervormde (HKV). Het GPV vraagt, zo stond in het kunt dan op mijn kosten als mijn gast dineren, zodat de keuken hier onbekend mee blijft. Zoals ik het nu zie kunt u er niet onderuit te bepalen of er niet een rechtzetting van het artikel ‘Knar send ThuisDiner' nodig is. Te meer daar hier ook de gemeente, de provincie en de ouderenbonden zich zeer door getroffen zullen voelen. Mijn vraag is of u genegen bent deze brief in haar geheel in het Weekblad voor Waddinxveen te plaatsen. Ik heb deze brief ver zonden zonder overleg met het bestuur en de directie van Huize Souburgh. Ik kan namelijk zeer slecht onrecht verdragen. op een misverstand moest berus ten. Op grond van zijn ruime ervaring op het gebied van zowel de hore ca als instellingen als Souburgh vormt de handling van de verdub beling van produkten geen enkel probleem. Maar Huize Souburgh maakte aan dezse jarenlange relaties zonder een gesprek vooraf een einde. Het eten voor de Waddinx veense ouderen komt nu uit Schoonhoven. En zoals ons ge zegd en geschreven: niet voldoen de schoongemaaktzodat de bladgroenten knarsen. Misschien is een spoedige smaaktest best eens aan te beve len, want aan een Waddinxveens ThuisDiner, dat drie gulden per persoon per maaltijd duurder is dan in Gouda, mag uiteraard niets mankeren). H. HOGEWEG voorzitter van de bewonerscom missie van Huize Souburgh. (Naschrift redactie: Het Week blad voor Waddinxveen heeft sinds de zomer diverse malen uit gebreide artikelen gepubliceerd over de nieuwe en uitgebreide keuken in Huize Souburgh en het ThuisDiner. Omdat steeds meer ouderen ons lieten weten, ook tijdens het poli tieke ouderendebat van de drie samenwerkende ouderenbonden van vorige week maandagavond in het Anne Frank-centrum, op merkingen te hebben over de kwaliteit van het ThuisDiner leek het ons juist ook hieraan aan dacht te besteden. Hoewel over smaak niet valt te twisten, maar wel te overleggen hebben de ouderen ook recht op deze mening. Zeker nadat de nieuwe Souburgh-keuken onder massale politieke en bestuurlijke belangstelling door de echtgenote van de burgemeester werd ge opend. Het feit dat Huize Souburgh heeft gemeend de vaste leveren- ciers buiten de deur te zetten is nog tot daaraan toe, maar het past een christelijk zorgcentrum- in-wording natuurlijk niet dat met een koele brief te doen. Zo wimpel je geen relaties af, zoals bijvoorbeeld groentehandel W. Tanis, die 23 jaar aan Souburgh heeft geleverd. Deze Waddinxveense groentehan del, maar ook slagerij G. Kerver len brood- en banketbkkerij W. Broer kregen zonder vooroverleg en zonder vooraankondiging op 19 april van directrice G. Fahr- ner-van Oos een briefje waarin doodleuk voor de klandizie werd bedankt. Dat zette bij de betrokkenen kwaad bloed. Voor deze gang van zaken heeft het Souburgh-be stuur in een alsnog gevoerd ge sprek zijn verontschuldigingen aangeboden, zo is ons van be stuurszijde meegedeeld. En te recht. Het Souburgh-briefje aan de trouwe leveranciers had de vol gende inhoud: 'Hierdoor delen wij u officieel mede, dat onze Wanneer bestuurlijke veranderin gen eenmaal in gang zijn gezet, krijgen zij vaak ongewild het ka rakter van een natuurverschijnsel. Ze zijn dan even moeilijk bij te sturen als een lavastroom op de hellingen van de Etna. Wie woensdag 6 oktober in het Weekblad voor Waddinxveen het artikel heeft gelezen over de scho- Tenfusie in het voortgezet onder wijs in Waddinxveen en Boskoop, kreeg misschien de indruk dat er niets mooiers te bedenken valt dan een fusie tussen de samen werkingsschool voor Havo-Athe- neum, de christelijke scholenge meenschap De Wadde, de Prof. Kohnstammschool voor openbaar .MAVO en de rooms-katholieke Don Bosco-MAVO in Boskoop. Niets is minder waar! De samenwerkingsschool heeft dat aangeven toen de medezeg genschapsraad van deze school begin dit jaar weigerde de inten tieverklaring te ondertekenen. De ze raad is onvoldoende overtuigd van de wenselijkheid van een bre de fusie. De medezeggenschapsraad van de Prof. Kohnstammschool adviseer de zijn bestuur de intentieverkla ring niet te ondertekenen, nadat de uitkomst van het rapport - van het te hulp geroepen bureau Edu- kern-APS - was gepubliceerd. Duidelijk blijkt, dat deze school de dupe gaat worden van de fusie en dit negatieve advies wordt dan ook door de ouderraad onder steund. Hoewel erkend moet worden dat ook anderen een veer zullen moe ten laten, blijkt zowel het perso neel als het schoolgebouw van de Kohnstamm-MAVO te worden opgeofferd aan een fusie, die meer tot doel lijkt te hebben om de Don Bosco uit Boskoop te red den. De ouderraad van de Kohnstamm- MAVO heeft een voorkeur voor een kleinschalige, goede school die elk jaar opnieuw tot een hoog WADDINXVEEN - Ook in Waddinxveen wordt onder het motto ‘Stel, het is je eigen vel' de nationale collecte van Nederland se Brandwonden Stichting gehou den van zaterdag 31 oktober tot en met zaterdag 6 november ge houden. Plaatselijk contactper soon is de Waddinxvener Ruud Scheps. Verbrandingen behoren tot de af schuwelijkste verwondingen die een mens kan oplopen. Ze kunnen blijvende gevolgen hebben door invaliditeit en ontsierende litte kens. De behandeling is vaak langdurig en pijnlijk. Nog altijd gaan jaarlijks 40.000 slachtoffers naar de huisarts, ter wijl 12.000 patiënten poliklinisch moeten worden geholpen. In 400 gevallen zijn de verwondingen zo ernstig dat behandeling in één van de drie brandwondencentra nodig is. De Nederlandse Brandwonden Stichting verbetert de behande ling van patiënten met brandwon den, laat wetenschappelijk onder zoek verrichten, voert voorlich tingsprogramma’s uit ter voorko ming van brandwonden en be heert de Nationale Huidbank. De Nederlandse Brandwonden Stichting is volledig afhankelijk van vrijwillige bijdragen zoals col- lectegiften. Met behulp van vele enthousiaste vrijwilligers is de Nederlandse Brandwonden Stich ting erin geslaagd om in enkele ja ren een nationale collecte op te zetten. In 1986 werd voor het eerst lan delijk gecollecteerd met een re sultaat van ƒ435.000,-. Vorig jaar slaagden maar liefst ruim 20.000 collectanten erin om samen ƒ2.600.000,- op te halen. Dankzij de hulp van steeds meer collectanten, die ook in Waddinx veen elk ’een uurtje in hun eigen buurtje’ collecteren kan de Ne derlandse Brandwonden Stichting haar belangrijke werk voortzetten. Nieuwe collectanten zijn altijd welkom bij de contactpersoon voor Waddinxveen, Ruud Scheps, tel. 01828-19067, of bij de Neder landse Brandwonden Stichting, Beverwijk, tel. 02510-21266, giro rekening 202122, bankrekening 707070643. Barends zal een voordracht hou den over een fysiotherapeutische benadering van hoofdpijn. Leden en hun partners hebben gratis toe gang. Van overige belangstellen den zal een bijdrage van ƒ2,50 worden gevraagd. Informatie over deze bijeenkomst en over de ver eniging kan worden ingewonnen bij het secretariaat en voorzitter J. Heemskerk, Noordeinde 149, 2771 WK Boskoop, tel. 01727-14113. zake de positie van de vrouw in de politiek niet deelt. Dat neemt niet weg dat het GPV van mening is dat organisaties zelf de (grond wettelijke) vrijheid hebben en moeten houden om hierin te han delen naar de eigen (geloofs)opvatting. Óndanks dit en andere verschillen tussen GPV en SGP blijven er voldoende politiek-inhoudelijke punten van overeenstemming. Daarom heeft het GPV, mede ge let op reeds eerder gemaakte af spraken, besloten de samenwer king met zowel SGP als HKV en RPF de komende Waddinxveense raadsperiode voort te zetten. Het GPV meent dat het kandide ren van GPV’ers (mannen en vrouwen) een eigen verantwoorde lijkheid is, ook wanneer het gaat om gezamenlijke lijsten. Daarom heeft het GPV aan de andere PCW-deelnemers, HKV, RPF en SGP gevraagd voortaan geen veto meer uit te spreken over haar vrouwelijke kandidaten. De samenwerkende partijen heb ben toegezegd zich hierover in de raadsperiode 1994-1998 te zullen beraden. Deelname aan de Protes tantse Combinatie Waddinxveen (PCW) na 1998 zal door het GPV op basis van deze beraadslagingen opnieuw worden bekeken. percentage geslaagde leerlingen paciteit van zijn bedrijf ontoerei- weet te komen. Hij begrijpt echter dat de lande- tuatie aan de leveringsbehoeften lijke politiek de gemeentelijke be- 'van Souburgh te voldoen beslist centrale keuken met ingang van 10 mei a.s. wegens nieuwbouw-re- novatie gesloten wordt. Na de heropening zal de capaciteit van de keuken meer dan verdubbeld zijn. Van ons hoofd voedselvoor ziening - de heer Brinkhorst - vernamen wij, dat dit voor uw be drijf moeilijk haalbaar is. Wij hebben dan ook een andere leve rancier voor uw produkten gevon den. Wij hebben er behoefte aan u te bedanken voor de prettige samenwerking en hopen.bij voor komende gelegenheden een be roep op u te mogen doen'. WADDINXVEEN - De afgelo pen maand waren er weer veel ac tiviteiten op de openbare Theo Thijssenschool aan de Kerkweg- Oost in Waddinxveen. Door het aanhoudende slechte weer kon de sportdag die gepland was niet doorgaan. In plaats daar van werd een spelletj esdag gehou den. In de diverse lokalen waren spelletjes en kleurplaten neerge legd en konden de leerlingen elk half uur iets anders gaan doen. Het hoogtepunt van die dag was de sponsorloop. Alle leerlingen hadden een sponsorkaart mee naar huis genomen, waar op inge schreven kon worden. De kleuters liepen uiteraard een kleiner par cours dan de leerlingen van de bo venbouw. Gelukkig was het droog. Het parcours was rond de school uitgezet. Veel enthousiaste ouders waren aanwezig om de kinderen aan te moedigen. Alle leerlingen liepen de volle tien rondjes. Het uiteindelijke bedrag dat opge haald was bedroeg ruim ƒ1.300,-. Een gedeelte daarvan gaat naar Unicef, het kinderfonds van de Verenigde Naties. Van het andere deel wordt audio-apparatuur ge kocht voor de school. Deze maand was het kinderboe kenweek, waar op school ook ie der jaar veel aandacht wordt be steed. Het thema dit jaar 'Vriend jes' was een leuk uitgangspunt voor verhalen, tekeningen en knutselwerk. Donderdag voor een week waren ouders en belangstel lenden uitgenodigd het werk van de leerlingen te komen bekijken. Meester Mertens had met zijn groep de overblijfruimte herscha pen in een echte expositieruimte, waar al het werk was uitgestald. Zo was er bijvoorbeeld een boe kentafel met boeken over ’Vriend jes’. Onder het genot van een kopje koffie, bekeken veel ouders de tentoonstelling. Het team en de leerlingen konden terugzien op een geslaagd project. Het team van Van Ginkel’s Verre Oosten Cursus 1993 met van rechts naar links Van Ginkel Vakanties-directeur Ton van Ginkel, de reisleider, docent en adjunct-directeur Kohnstammschool-MAVO Rob Binkhuijsen (Indonesië, Singapore, Maleisië en antropologe-reisleidster-docente-journaliste drs. Inge Oosterman (India, Nepal en Sri Lanka), adjunct-directeur Bert Rook, reisleidster Jo Leopold (Hong Kong, China en Taiwan) en reislei- dc Frans Thielsch. (Foto: Sjaak Noteboom). stuurders verplicht tot het aan gaan van fusies, bijvoorbeeld door middel van sturing van overheids gelden. In de loop van de jaren dat er over deze fusie werd onderhan deld heeft cnze wethouder van onderwijs K.W.Th. van Soest (VVD) meerdere malen gesteld dat de positie van de Kohnstamm school - als enige openbare MAVO in ons Gouwedorp - hem ter harte ging, en dat hij bereid was het adviesrecht van de mede zeggenschapsraad te willen waar deren als een instemmingsrecht. Mede hierom heb ik als voorzitter gemeend te kunnen verklaren dat ouders van de Kohnstammschool- leerlingen bereid waren mee te werken aan een brede fusie. De kans om te bewijzen dat zijn uitspraak betreffende dit advies recht ook enige waarde bezat, heeft de wethouder niet aangegre pen. Het hierboven aangehaalde negatieve advies van de medezeg genschapsraad - volgens afspraak dus eigenlijk een weigering van instemming - werd door het be stuur genegeerd. De ouderraad van de Prof. Kohn stammschool wil meewerken aan de totstandkoming van een brede fusie tussen de Waddinxveense scholen, maar wil voorkomen dat een goede school wordt opgeof ferd aan een school uit een nabu rig dorp, waarvoor binnen Bos koop nauwelijk nog interesse blijkt te bestaan. Per slot van rekening is het ook op de hellingen van de Etna wel- eens gelukt om een lavastroom zo danig te sturen dat groter onheil kon worden voorkomen. W.J. VAN DIJK voorzitter van de ouderraad van de Prof. Kohnstammschool voor openbaar MAVO, p/a Alpherwe- tering 38, Waddinxveen. GOUDA - De regio Gouda van de Nederlandse Vereniging van Migrainepatiënten houdt op zater dagmorgen 30 oktober om half elf --■■■•> r. - r> j haar najaarsbijeenkomst in Het eenzijdig ongeval plaats. Een bromfietsbestuurder uit Bode- Brandpunt aan de Turfmarkt 58 graven slipte over het op het wegdek liggende zand. Hij is met in Gouda. De Boskoopse fysiothe- vermoedelijk een gebroken been overgebracht naar het Goudse rapeut_ en acupuncturist R.A.M. Groene Hart Ziekenhuis (lokatie St. Jozef). Door de combinatie van klei en regenwater was het wegdek van de Onderweg in Waddinxveen vo- WADDINXVEEN - Bij Veveo Coatings BV, het niewe bedrijf op gende zon, zag hij niet dat het bedrijvenpark Coenecoop 2 in Waddinxveen, heeft dinsdagmid dag 26 oktober een life-licht- schuimtest gehouden van het insi- de-air blussysteem in verband met de CPR 15-2 richtlijnen. Veveo Coatings BV is een toopn- aangevende onderneming in de Nederlandse verfbranche. De ac tiviteiten richten zich op de ont wikkeling en de verkoop van verf- en coatingssystemen voor de pro fessionele verwerkers in de bouw en industriële markt. De nieuwbouw van het bedrijf is dezer dagen door formulebouw- aannemer Metabouw BV in De venter, welk bedrijf deel uitmaakt van P.A. van de Raady Samen werkende Bedrijven BV, opgele verd. lijk spekglad geworden. Een 22- jarige bestuurder uit Moerkapelle slipte en botste met zijn personen auto tegen een stilstaande auto. Materiële schade was het gevolg. Omdat de 80-jarige bestuurder uit Ouderkerk aan den Ussel werd verblind door de laaghan- t een vrachtauto aan de Bredeweg in Waddinxveen bezig was achteruit te rijden. Hij reed tegen de vrachtauto op en werd daardoor gewond aan hoofd en schouder. De bestuurder werd overgebracht naar het Goudse groene Hart Ziekenhuis (lokatie St. Jozef). [SR]ew,4 Het afremmen voor een dode zwaan op rijksweg A 12 richting woensdagmiddag 3 november Den Haag afgelopen vrijdagmor- U _1__ _r gen had een aanrijding tot gevolg stelling gehouden van het vrijwil- waarbij drie personenauto’s waren lige Welfarewerk van het Neder- betrokken en de rijbaan totaal landse Rode Kruis. werd geblokkeerd. De middag wordt officieel ge- Eén auto moest total-loss worden opend door mevrouw I. Lips-Lie- verklaard. Er waren geen gewon- vaart, echtgenote de burgemees- den, zij het sommigen rug- en ter van Zevenhuizen-Moerkapelle. De vier prijswinnaartjes van de door de ABN AMRO Bank in Waddinxveen (Kerkweg-Oost en Juliana van Stolberglaan) gehouden kleurwedstrijd. (Foto: Intercolor De Rooy).

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 19