Twee ton voor groenonderhoud Milieuvriendelijk bouwen moeizaam van de grond De Gouwe op dreef Ian£|auf- in de middenmoot geopend In 1993 en 1994 Jeugddisco Disco in De Paddestoel Knappe winst Excelsior Goed werk van Aeolus Zangavond Jeugdkoor M seizoen In voort gezet onderwijs Waddinxveen-Boskoop Gewaagd eleg Plattelands- Nieuw gezicht Goudse Kamer Met Hooftman naar Jumping Amsterdam Beter gemiddelde Dick Dibbets Overheid mede schuldig door tegenstrijdig beleid dnt ongelukken Hynotherapeut geslaagd Poëzie met Ed Leeflang in Zevenhuizen ■F ll 1 PERSOONS SYNTH. DEKBED katoenen tijk van 159,- voor 99r WS’ HARWA HOUWELING WOONSFEER WONING JUBILEUM AANBIEDING Uitslagen Haagse Kilometer Procedure Tegenstand Doorgaan Werkwijze Sponsor Pagina 25 Woensdag 27 oktober 1993 Weekblad voor Waddinxveen Gemeenteraad eens met scholenfusie samenwerkingsschool is van me- Hulst a Leolui Gelderland Pastoe Montis Artifort Almotti tiebon. VLOERBEDEKKING GORDIJNEN EN SLAAPKOMFORT EN ZONWERING Rijnlandstraat 4, Waddinxveen. Telefoon (01828) 16119 WADDINXVEEN - Vrijdag avond 29 oktober wordt er in het wijkgebouw De Paddestoel (Lijs terbesstraat) voor het eerst een Hoojtstraat 187 2406 GH Alphen a/d Rijn el. 01720-75871 Castehjn kort worden uitgevoerd, moeten gaan betalen'. Een ander aspect dat daar bij komt kijken is het vergunningen stelsel. ‘Nota bene de provincie zelf, geeft opdracht tot het uit voeren van een werk. Ik praat nu over een project dat in de ge meente Edam/Volendam wordt uitgevoerd. Daar moet een terrein worden opgespoten. Het zand wordt gewonnen in het Ijsselmeer en komt - uiteraard vermengd met water - aan land. Daar moet je een vergunning voor hebben. Dat is logisch. ‘Maar, dat water dat mee wordt gepompt, moet weer weg en dat wilde bouwer terug het Ijssel meer in pompen. Daar is een aparte vergunning voor nodig'. Ing. Hans Barth vraagt zich ver twijfeld af waarom in zo’n geval niet met één vergunning kan wor den volstaan. Maar de overheid zal keuzes moeten maken. Wil ze een beter milieu, zal ze de kosten voor lief moeten nemen. Ze moeten dan niet op kritiek antwoorden dat ze een gebouw slechts huren en dus niets kunnen doen', besluit Wad- dinxvener ing. Hans Barth zijn vraaggesprek over het moeizaam van de 8ror|d komende milieu- verplaatsen het alleen maar. Toch vriendelijk bouwen in het dagblad De resultaten van het geslaagde Aeolus-weekeinde zien er zo uit: Eerste plaats gemengd dubbel C door Corine Mojet en Corné de Heij door een overwining in de fi nale met 13-18, 18-13 en 15-10. Halve finale voor Nienke Hillerts in de dames enkel C en eerste plaats in deze klasse voor Linda Wiegel door middelvan 11-4 en 11-1 overwinning in de finale. Halve finale heren enkel C voor Corné de Heij. Eerste en tweede plaats gemengd dubbel B voor Natasja van Es en Tjeerd Hillerts die in de finale wonnen van Ilse van Steijn en Joeri Kraayestein met 15-10 en 15-8. Eerste plaats dames dubbel B voor Natasja van Es en Ilse van Steijn door over winning in de finale met 8-15, 15-7 en 15-9. Eerste en tweede plaats heren dubbel B voor Marco Overes en Daniël Hartwijk die in de finale zegevierden over Tjeerd Hillerts en Joeri Kraayestein met 15-10 en 15-11. alve finale dames enkel B voor Natasja van Es. Tweede plaats voor Tjeerd Hil lerts in de heren enkel B na ver lies in de finale met 9-15 en 8-15. WADDINXVEEN - De afdeling Waddinxveen van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen houdt op donderdagmorgen 4 no vember om half tien een koffie ochtend in hotel-café-restaurant De Unie aan de Kerkweg-Oost. EHBO-er D.P. Delissen uit Wad dinxveen komt dan spreken over de veiligheid in en om de woning. Zaken die vaak heel gewoon zijn (bijvoorbeeld even op een krukje gaan staan om iets van een hoge kast te pakken) blijken toch wel heel erg gevaarlijk en vol risico’s voor ernstige gevolgen. Het is wel eens goed om een ’spiegel voorge houden te krijgen’ zodat we ons weer wat bewuster worden van eventueel te voorkomen ongeluk jes, aldus de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen. ZEVENHUIZEN - De jaarlijkse ’Schrijversavond’ in de biblio theek van Zevenhuizen, al jaren gezamenlijk georganiseerd door De Zeven Muzen en de biblio theek, zal dit jaar in het teken staan van poëzie. Op dinsdagavond 9 november om acht uur zal de dichter Ed Leef- lang naar Zevenhuizen komen om een lezing te houden en voor te dragen uit eigen werk. Maar hij zal ook veel aandacht besteden aan het werk van anderen, en aan de dichtkunst in het algemeen. Ed Leeflang groeide op in Am sterdam en Haarlem. Hij begon zijn loopbaan als journalist. Daar na werkte hij 12 jaar als docent aan een Zeeuws Lyceum. Het Zeeuwse landschap speelt een rol in zijn eerste dichtbundels. Ed Leeflang is, behalve in poëzie, geïnteresseerd in allerlei vormen van moedertaalonderwijs. Hij stel de bloemlezingen samen voor middelbare scholen, en schreef ook recensies en beschouwingen over poëzie en school. In Utrecht presenteert hij elk jaar de Nacht van de Poëzie. Hij is tevens jaar lijks actief voor Poetry Internatio nal. Bij het organiseren van de schrij versavond wordt er naar gestreefd om elk jaar aan een ander genre aandacht te besteden. In 1988 kwam Jos van Manen Pieters (fa milieromans) langs, in 1989 bracht Marjan Berk colums en korte verhalen, in 1990 was het de beurt aan ’Appie’ Baantjer (de tectiveromans), in 1991 vertelde Carolijn Visser reisverhalen, in 1992 sprake Nelleke Noordervliet over literaire, historische romans en dit jaar is het de beurt aan Ed Leeflang met poëzie. In Zevenhuizen zal de poëzie in De Wad- dinxvener H.E. van Dijck (Groensvoorde 158) is als hyno- therapeut geslaagd voor het Mas ter examen NLP. - hëwerèoek ex artikel 75a WVO NLP ^r Neuro Linguïst- toepassing binnen ieder vakgebied waar communicatie belangrijk is, zoals gezondheidszorg, onderwijs, WADDINXVEEN - Zaterdag is de 3e A-klasse gezwommen door De Gouwe in Voorschoten. Voor de dames en meisjes ston den de afstand 50, 100 en 200 meter vlinderslag op het pro gramma, terwijl er voor de jongens en heren dezelfde afstanden alleen de rugslag aan bod kwam. Bij de meisjes onder de 14 jaar gaf Inge v.d. Schrier haar visite kaartje af door tweede te worden in een puntentotaal van 2.67.0. Zij zwom op de 100m rugslag een limiet in 1.12.3. Bij de jongens waren het Koen Groenleer in een puntentotaal van 2.87.8, Andres v.d. Sluys in 2.72.0 en Marcel Zijderhand in 2.65.9, hiermee werd hij derde, die De Gouwe vertegenwoordig de. Bij de meisjes onder de 16 jaar en dames waren het Sharon Stayen in een puntentotaal van 2.89.6, Catherine v.d. Valk in 3.09.7 en Marloes Veelenturf in 3.03.2 die uitkwamen voor De Gouwe. Yvette de Beer was goed op weg op de 100m vlinderslag, maar he laas redde Yvette het niet. Door een vervelende benauwdheid moest zij helaas de strijd staken op de 200m vlinderslag, waarmee zij eigenlijk te weinig punten heeft voor het totaalklassement. In dit klassement werd Danny Matheeuwsen keurig derde in een puntentotaal van 2.70.4. Bij de jongens onder de 16 jaar kwamen Mark Nahon en Mark v.d. Schrier aan bod. In respectie velijk werden zij zesde in 2.64.3 en tweede in 2.53.5. Bij de heren zwommen aan kop Mark v.d. Zij den (eerste in 2.19.8), Jan-Willen v.d. Hoek (tweede in 2.25.1) en Antoine Calis (derde in 2.35.2). Bij de middenmoters kwamen Martin van Eyk in 2.77.0, Wilco v.d. Broek na een welverdiende vakantie in een verdienstelijke 2.56.2 en Martijn v.d. Maagden berg in 2.47.6 die voor De Gouwe uitkwamen. Onder 10- en 12-jarige meisjes en jongens werden alleen de 50 en 100 meter vlinderslag en rugslag gezwommen. Bij de meisjes was Kim Middendorp weer goed op dreef zijn zwom naar een keurige 2e plaats in 1.46.8. Bij de meisjes onder de 12 jaar waren het Michelle Nahon (5e in 1.37.1), Wendy Zirkzee (4e in Ed Leeflang staat garant voor een boeiende, afwisselende avond. Er is in de bibliotheek plaats voor on geveer 70 belangstellenden. Men kan zich tot en met maandag 8 november opgeven bij de biblio theek Zevenhuizen, Dorpsstraat 87, tel. 01802-1782. WADDINXVEEN - Zaterdag 16 en zondag 17 oktober zijn in Leidschendam de districtskampi- oenschapppen badminton voor het district Zuid-Holland 1993 gehou den. Tot de deelnemers behoorde ook het Waddinxveense Aeolus. De districtskampioenschappen worden elk jaar georganiseerd in alle districten van Nederland en worden gehouden voor de A-, B- en C-klasse. Aeolus schreef in met een groot aantal deelnemers. En niet zonder succes. kern-APS uitgebracht onder zoeksrapport ‘Onderzoek gevol gen fusie voortgezet onderwijs Waddinxveen en Boskoop' worden Om tot een milieuvriendelijker bouwwijze te komen zou de over heid ten eerste zelf het goede voorbeeld moeten geven en bo vendien moeten stimuleren, dat er ook meer voor wordt uitgegeven, bijvoorbeeld door subsidieregelin gen. ‘De overheid kampt zelf met het spanningsveld dat milieuvrien delijk bouwen met zich mee brengt. Het kost gewoon meer en dan zit de overheid met budget taire problemen. De Rijksgebou- wendienst streeft er naar tegen zo laag mogelijke kosten in huisves ting te voorzien. WADDINXVEEN - De Waddinxveense gemeenteraad heeft in gestemd met een krediet van twee ton (f 200.000,-) ten behoeve van de voorbereiding en uitvoering van groot onderhoud in de groenvoorzieningen dit en volgend jaar. Daarna is nog eens an- WADDINXVEEN - Het tweede achttal van Excelsior behaalde de afgelopen week in haar eigen speellokaal De Boog (C. Huijgen- slaan) weliswaar een nipte, maar zeer zeker een knappe winst (9-7) op het eerste team van DEZ (Denk en Zet Schoonhoven). In de eerste klasse van de Dam- bond Midden-Holland heeft het Waddinxveense team nu met 4 punten uit 3 wedstrijden een erg goede klassering en dat is zeker hoopgevend voor de nog komende wedstrijden. Dirk Heeren I leed als enige aan Waddinxveense zijde verlies, maar zijn tegenstander was dan ook niemand minder dan de ster ke Piet Schep. Jaap van der Eist en de ervaren ’good old’ Teun Twigt wonnen beiden hun wedstrijden en legden daarmee de basis voor de winst van de Excelsior-dammers. De overige vijf spelers, Jan de Heer, Bertus van Eijk, Ruud van Dijk, Dirk Heeren II en Cor Stol- ker maakten geen fouten en kwa men allen remises overeen. Het college staat positief tegen over dit voorgangsproces; B. en W. verwachten in november de gemeenteraad een voorstel te kun nen doen met betrekking tot de kosten van een of meer onderde len daarvan. Inmiddels is bekend dat de kosten van het gemeente lijk aandeel in een te houden marktonderzoek ongeveer ƒ7.000,- zullen bedragen. WADDINXVEEN H.E. lijk tegen te houden, zelfs als de overheid regels daarvoor stelt. Zo zijn er gemeentes die geen bouw vergunning willen verlenen als er hardhout in de bouw wordt ge bruikt. Wat doet men dan men vraagt en krijgt een bouwvergun ning op basis van een bestek waar in wordt uitgegaan van bijvoor beeld stalen kozijnen. Zodra de vergunning binnen is krijgt de bouwer opdracht om toch maar hardhout voor de kozijnen te ge bruiken. Men wil namelijk ge woon de beste kwaliteit'. Ing. Hans Barth plaatst overigens vraagtekens bij het verbod op ge bruik van hardhout. ‘In dit geval hebben de regels vooral een emo tionele achtergrond. Nooit is een zorgvuldige milieubalans gemaakt van grondstoffen die voor kozij nen worden gebruikt. Bekend is bijvoorbeeld dat het voor maken van aluminium kozijnen bijzonder veel energie nodig is. Ga je vure- hout gebruiken heb je van de en ge vervennodig ter bescherming I van het materiaal. Het gaat er uit eindelijk om wat het minst scha- delijk is voor het milieu'. Druk maakt ing. Hans Barth zich 1 om het voorstel om belasting op het gebruik van grondwater door te gaan voeren. Hij noemt dat een duidelijk voorbeeld hoe de over- 1 heid regels opstelt die het milieu moeten beschermen, maar die re gels lang niet in alle gevallen goed toepast. ‘In de bouw moet vaak gewerkt worden onder de grond waterspiegel. Om dat te kunnen doen moet je grondwater weg pompen. Dat water verdwijnt niet in het riool, maar komt gewoon weer terug in de grond. Wij ge bruiken geen grondwater, maar V V, UW UUU*ZU UIUW. xvau zullen wij als de plannen onver- De Telegraaf. De nieuwe medewerker van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Hol land, drs. B.J.G. Schutten- beld. (Foto: Kamer van Koop handel). WADDINXVEEN - In het wijk gebouw de Paddestoel (Lijsterbes straat) is er op vrijdag 29 oktober een extra disco-avond voor de jeugd van 9 tot en met 14 jaar. Dj Ed van drive-in-discotheek The Flying Dutchman draait dan weer de beste nummer uit de Top-40. De disco begint om 19.00 uur en duurt tot 21.00 uur. De entree is één gulden. WADDINXVEEN- De Waddinxveense gemeenteraad heeft in gestemd met het door het college van B. en W. gevoerde fusie- Het is een ontwikkeling binnen de psychologie die bestaande elemen ten combineert tot een nieuw ge heel. Het biedt onder andere de mogelijkheid door doelgerichte communicatie snel veranderingen op gang te brengen. Met hypnotherapie zijn veel ziek ten en ongemakken te genezen, waaronder angstklachten, fobieën, eetverslaving, nerveuze afkeer van eten (anorexia), bepaalde psycho somatische klachten, hyperventi latie en gedragsproblemen. Ook voor meer alledaagse proble men als slapeloosheid, gebrek aan zelfvertrouwen, examenvrees, na gelbijten, tandenknarsen en alge mene gespannenheid. H.E. van Dijck behandelt alleen na telefo nische afspraak (01828-15389). 1.26.0) en Wilke v.d. Valk (le in 1.16.9) die uit blonken voor De Gouwe. Bij de jongens was het weer good old Robin v. Lienden die tweede werd in 1.13.9 wat een goede prestatie was in dit geweld. Zondag werd door De Gouwe de Haagse Kilometer gezwommen. Op de 100 meter vlinderslag da mes zwom Marloes Veelenturf een persoonlijk record in 1.17.1. En Natascha Matheeuwsen zwom naar 1.15.6. Bij de heren waren het Martijn van den Maagdenberg en Antoine Calis die voor De Gouwe te water gingen in resp. 1.05.1 en 1.03.6 op de 100 meter vlinderslag. Bij de meisjes onder de zestien jaar zwommen Catharina v.d. Valk en Danny Matheeuwsen de 100 meter vrijeslag in 1.08.4 en 1.03.9. Bij dezelfde leeftijd en af stand voor de jongens ging Mark v.d. Schrier in 100.1 te water. Zijn vriend en trainingsmaatje Mark Nahon zwom hierop naar een schitterende tijd van 56.7 wat een limiet betekende voor de Ne derlandse Kampioenschappen. Wendy Zirkzee en Michelle Na hon zwommen resp. 1.34.0 en 1.28.2 op de 100 meter schoolslag meisjes onder de twaalf jaar. Victor Terlaky en Robin v. Lien den zwommen bij dezelfde leef tijd 100 meter rugslag bij de jon gens. Robin werd hier eerste in een tijd van 1.16.4 en Victor zwom een pr van 1.23.7. De 100 meter vrijeslag werd ge zwommen door Yvette de Beer (1.07.3) en Natascha Matheeuw sen in 1.09.2. Bij de heren zwom men Jan-Willem v.d. Hoek 53.5 en Martijn van den Maagdenberg 56.1. Wilke v.d. Valk en Inge v.d. Schrier vlinderden in tijden van resp. 1.20.8 en 1.12.0 bij de meis jes onder de veertien jaar. Andres v.d. Sluys en Marcel Zijderhand zwommen het zelfde bij de jon gens in een zelfde tijd van 1.14.8. Invalster Catharina v.d. Valk en Danny Matheeusen zwommen de 100 meter wisselslag in resp. 1.19.0 en 1.13.6 bij de meisjes on der de zestien jaar. Bij de jongens waren het Mark v.d. Schrier en Mark Nahon die in 1.13.4 en 1.10.7 het zelfde zwommen. Bij de 100 meter schoolslag da mes zwommen Marloes Veelen- turg en Sharon Stayen tijden van 1.21.7 en 1.23.0. Bij de heren werd de 100 meter rugslag ge zwommen door Antoine Calis en Jan Willem v.d. Hoek in resp. 1.03.5 en 1.00.9. Jan Willem werd hierop derde. De 100 meter vrijeslag onder de 10 jaar werd bij de meisjes ge zwommen door Arijanne v.d. Valk en Kim Middendorp in resp. 1.29.5 en 1.18.5 en bij de jongens werd hier gezwommen door San der van Lienden in 1.31.5 en Pa trick van Keulen in 1.20.4. Als laatste programmanummer kwamen de estafettes van de da mes en heren aan de beurt. De dames noteerde hier een tijd van 2.16.2 en de heren een tijd van 1.53.9. GOUDA - Op maandag 1 novem ber treedt drs. B.J.G Schutten- beld (27) in dienst bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland in Gouda als economisch stafmedewerker. ‘Ik voel me zeer betrokken bij de regionaal economische ontwikke lingen en ben te typeren als een economisch geograaf met pragma tische instellingen', laat de nieuwe medewerker in een persbericht van de Goudse Kamer weten. Drs. B.J.G. Schuttenbeld zal zich <vooral inzetten om een gewenste ontwikkeling van de bestaande be drijvigheid in Midden-Holland binnen het zogenaamde Groene Hart-beleid te bevorderen. Hij studeerde economische geo grafie aan de Universiteit van Utrecht. Daarnaast bedrijfskunde aan de Erasmus Universiteit te Rotterdam en Business Policy aan de University of Florida (USA). Na zijn studietijd had hij gedu rende twee jaar de leiding van een onderzoeksafdeling van een gere nommeerd marketingbureau. beleid in het voortgezet onderwijs, alsmede met het in de fusie- onderhandelingen bereikte rsultaat. Op 20 november 1991 werd het college van B. en W. door de Waddinxveense gemeenteraad ge machtigd een fusie tussen scholen voor voortgezet onderwijs in Wad dinxveen en Boskoop voor te be reiden. Afgesproken werd dat de raads commissie voor onderwijs, perso neel en sociaal cultureel werk steeds van de stand van zaken op de hoogte gehouden zou worden. Meegedeeld wordt nu dat op woensdag 29 september door de besturen van de Prof. Kohn- stammschool voor openbaar mavo (Mauritslaan), de samenwerkings school voor HAVO-Atheneum (Sniepweg), de christelijke scho lengemeenschap voor mavo-vbo De Wadde (Sniepweg) en de rooms-katholieke Don Bosco-mavo (Kievitstraat, Boskoop) een ver klaring is ondertekend waarin zij: a. verklaren dat zij hebben beslo ten over te gaan tot een bestude- renfusie, waarbij het bestuur van de vier scholen met ingang van 1 augustus 1994 wordt opgedragen aan een openbaar lichaam als be doeld in de Wet Gemeenschappe lijke Regelingen; b. de intentie uitspreken te stre ven naar een fusie van de vier scholen per 1 augustus 1995, ten einde op deze wijze een brede scholengemeenschap voor vbo- mavo-havo-vwo tot stand te bren gen. Door het indienen van een - even eens op 29 september door alle besturen ondertekend - verzoek ex artikel 75a van de Wet op het voortgezet onderwijs is de proce dure in werking gezet om in ver band met de besturenfusie per 1 augustus 1994 voor twee van de betrokken scholen toestemming voor de omzetting van bijzonder naar openbaar onderwijs te ver krijgen. Hoewel eerst na het verkrijgen van deze toéstemming (te ver wachten in april 1994) het besluit tot besturenfusie kan worden ge ëffectueerd, achtten B. en W. thans het moment gekomen om de gemeenteraad te vragen in te stemmen met het in de fusie-on- derhandelingen bereikte resultaat. De medezeggenschapsraden van de samenwerkingsschool voor HAVO-Atheneum en van de Prof. Kohnstammschool voor openbaar mavo hebben een negatief advies uitgebracht over de fusie van de vier scholen. De medezeggenschapsraad van de WADDINXVEEN - Volvo-dealer Hooftman Autobedrijf BV op het bedrijvenpark Coenecoop in Wad dinxveen biedt paardenliefheb bers weer de mogelijkheid op goedkope wijze Jumping Amster dam te bezoeken. Dit hoofdstedelijke evenement van donderdag 4 tot en met zon dag 7 november in het RAI-com- plex biedt paardesport op hoog ni veau, een spannend en afwisse lend showprogramma, muziek en een uiterst gezellig strodorp. Hoogtepunt zijn de Volvo-wereld- bekerwedstrijden springen en dressuur op zondag 7 november, waaraan een groot aantal Neder landse en buitenlandse topruiters zal deelnemen. WADDINXVEEN - Milieuvriendelijk bouwen dreigt een fiasco te worden. Het komt in ons land niet van de grond, omdat er bij na geen animo voor is. Het is duurder dan bouwen met gewoon WADDINXVEEN - Dankzij winst op Tijmen den Ouden sr. (7-voudig clubkampioen van de Waddinxveense damclub Excelsi or en na enkele jaren afwezigheid weer actief aan het dammen) heeft Dick Dibbets zijn persoon lijk moyenne uitgebouwd. Hij staat nu nog steviger aan de kop. Tijmen den Ouden jr. en voorzit- teer Piet Swart blijven (evenals Teun van der Krol) goed volgen door Adriaan Blom, respectieve lijk Vincent van Es te kloppen. Raymond van Es speelde gelijk tegen Fred Zaadhof en dezelfde uitslag viel te noteren bij de strijd tussen Gerrit van der Zijden en Kees Blonk. Lucien Claessen heeft in de A- poule al menig punt bijeen ge sprokkeld. De afgelopen week boekte hij volle winst op Daniel Westmaas. De knappe winst van Jan Kramer op Piet van Es mag zeker niet onvermeld blijven. tijdstip na 1 oktober 1993 zou be tekenen dat de besturenfusie met een jaar zou worden vertraagd en dat de kans op de toekenning van fusie-faciliteiten, geldend voor het aaan de scholenfusie voorafgaand ning dat opmeen aantal punten jaar 1994-1995, zou worden ver- - J’—-1 speeld. Het feit dat de betrokken bestu ren na jaren van overleg thans unaniem hebben besloten het fu- sietraject in te gaan en zo eensge zind te bouwen aan een sterke on derwijsvoorziening, verheugt B. en W. zeer. Duidelijk is dat nog een heel traject is te gaan en dat, L» MA 1 ^1 1 1 1 A —A A X t t -J - - - werk zal moeten worden verzet. GOUDA - Zaterdag 23 en zondag 24 oktober heeft de Langlaufvere- niging Gouda het winterseizoen met traditionele open dagen ge opend. Tijdens de beide open da gen was er in Gouda een prachti ge kunststofloipe uitgezet. De Langlaufvereniging Gouda is al hard op weg naar de vijfhon derd leden. Deze zijn niet alleen uit de regio afkomstig, maar ook van ver daar buiten. De leeftijd van de leden varieert van ’lagere school tot pensioengerechtigd’. Steeds meer jongeren voelen zich tot de langlaufsport aangetrokken. De vereniging organiseert ieder seizoen cursussen voor beginners en gevorderden. Ook voor het langlaufen is een goede conditie belangrijk. Daarom wordt op maandagavond onder leiding van deskundige trainers een buiten training geven. De Langlaufvereniging Gouda be schikt nu ook over een eigen lichtinstallatie. Dit maakt het mo gelijk om nu ook op woensdag avond te oefenen, een cursus te volgen of mee te doen aan een conditietraining. Inlichtingen over de Langlaufve reniging Gouda kan men krijgen bij secretaris H. Leurs, tel. 01720-45210. Gedurende het weekeinde (overdag) en op woens dagavond is de Skihut bij de lang laufbaan telefonisch bereikbaar via tel. 01820-39638. van wordt als argument voor zijn ne gatief advies aangevoerd dat het niet reëel is te veronderstellen dat voor de nevenvestiging in Bos koop voldoende leerlingen zullen worden aangemeld. Het college van B. en W. is ech ter van mening dat dit wel het ge val is, daar niet alleen mavo-leer- lingen ingeschreven kunnen wor den, maar ook leerlingen met een stappenplannen uit het door Edu- advies van voorbereidend beroeps- 1Ar'c' 1--J- onderwijs tot en met Atheneum. ‘In een gemeente van ruim 14.000 inwoners is een dergelijke vesti ging ons inziens zeker levensvat- gewerkt aan de realisering van zo- baar. Eén sterke school met vesti- wel de besturen- als de scholenfu- gingen in zowel Waddinxveen als sie. Boskoop zal een grote aantrek kingskracht hebben in de regio', stellen B. en W. De besturen van de vier scholen hebben gemeend, ondanks het feit dat van de twee medezeggen schapsraden een negatief advies is ontvangen, toch het fusieproces formeel in gang te moeten zetten, gelet op het feit dat: - het besluit tot besturenfusie eerst kan worden geëffectueerd nadat het ministerie van Onder wijs en Wetenschappen - naar wordt verwacht in april 1994 - een besluit heeft genomen op eer dergenoemd verzoek ex artikel 75a van de Wet op het voortgezet onderwijs betreffende de bestu renfusie; betreffende de scholenfusie pas *sc^ Programmeren. Het vindt vóór 1 oktober 1994 behoeft te worden ingediend; en - er dus nog voldoende gelegen- zoals gezonaneiaszorg, onae heid is om zaken die voor partijen bedrijfsleven (management), van belang zijn uit te zoeken en met elkaar te bespreken. De door de medezeggenschapsraden naar voren gebrachte bezwaren zullen in deze fase worden meegenomen in het nader onderzoek; - indiening van het verzoek be treffende de besturenfusie en van het eveneens ingediende verzoek om toekenning van fusie-facilitei ten voor de scholenfusie op een materiaal. Opdrachtgevers en consumenten hebben er de extra kosten niet voor over. Dat stelt Waddinxvener ing. H.P. Barth, voorzitter van het Alge meen Verbond Bouwnijverheid (AVBB), in een interview met verslaggever Dick Hussaarts in het dagblad De Telegraaf van vo rige week donderdag. Volgens de oud-fractievoorzitter van de Democraten ’66 in de Waddinxveense gemeenteraad stelt de overheid allerlei eisen ten aanzien van milieuvriendelijk bou wen, maar die regels zijn vaak in tegenspraak met elkaar. ‘Zo kun je bijvoorbeeld heel goed beton herverwerken. Maar de overheid heeft bepaald dat de na tuurlijke straling die in bouwma teriaal zit een bepaalde grens niet mag overschrijden. En juist in be ton ontstaat een relatief hoog stra lingsniveau. Mag binnenkort dus niet herverwerkt worden', aldus ing. Hans Barth. Een ander aspect is dat je voor het maken van beton niet per sé grind hoeft te gebruiken. Je kunt ook heel goed gebroken baksteen gebruiken. ‘Maar men zit niet te wachten op deze dingen, ondanks de eindigheid van bepaalde grond stoffen. Verder heeft de markt twijfels over alternatieve grond stoffen; is het echt wel net zo goed als het beton dat we van oudsher kennen'? ‘Als daar dan nog bij komt dat het veel goedkoper is om grind van een goedkoper is om grind van een rivierbodem op te schep pen dan baksteen geschikt te ma ken om als grondstof voor beton is de keus voor opdrachtgevers gemakkelijk; ze kiezen voor ge woon beton met grind', stelt ing. Hans Barth vast. Iedereen weet zo langzamerhand dat hardhout in huizen eigenlijk niet meer kan. ‘Toch is het moei den. Dit is een speciale avond voor de jongere oudere vanaf 30 jaar. Er zullen de grote hits uit de jaren zeventig en tachtig gedraaid worden, zoals muziek van The Rolling Stones, The Beatles, Me atloaf, Abba en Queen. Deze dis- coavond begint om 21.15 uur en duurt tot 24.00 uur. De entree is plantsoenen met 5 gulden, inclusief één consump- kostenraming opgesteld, tiebon. Geprobeerd is om zoveel mogelijk --gegevens in beeld te brengen en uitvoeringszaken te koppelen, zo dat de uit te voeren werkzaamhe den van de diverse disciplines op elkaar kunnen aansluiten. In dit kader merken B. en W. op dat een flexibele werkwijze en de mogelijkheid om direct op bepaal de zaken in te kunnen springen voor het plantsoenwerk erg be langrijk zijn. Vaak is het in de praktijk zo, dat het plantsoenwerk volgt op andere legd. De uitvoering zal zoveel uit te voeren werkzaamheden. Echter de ’finishing touch’ ligt vaak bij het plantsoenwerk. derhalve ton voorzien. In april van dit jaar is er door de Waddinxveense gemeenteraad goedkeuring gegeven aan het ge meentelijk groenbeheerplan en is er een nieuw fonds ingesteld voor groot onderhoud groenvoorzienin- al haar facetten aan bod komen.’ 8en- De noodzaak van groot onderhoud wordt bepaald door allerlei facto ren zoals: - noodzakelijke vervanging van bomen en struiken, die aan het eind van hun omlooptijd zijn; - gevolg van en in aansluiting op het herstraatwerk, reconstructies, 30 km-zones en andere civiel technische werkzaamheden; - gevolg van klachten en verzoe ken uit de bevolking; - gevolg van sociale onveiligheid; - verbetering van de beheersbaar heid van het plantsoenen en reke ning houdende met de afbouw van chemische onkruidbestrij dingsmiddelen. goud-van-oud-discoavond gehou- Inventarisatie Aan de hand van de nu bekende gegevens van civieltecjiniek, klachten van bewoners en gege vens en inventarisatie van de bui tendienst van de sectie Plantsoe nen is er een totaal-overzicht van de te renoveren en aan te passen plantsoenen met bijbehorende is deze Castor fauteuil met bijbehorend voetenbankje van Montis. Eén van de veie gedurfde woonideeën die u van Houweling Woonsfeer mag verwachten. eerst overeenstemming dient te worden bereikt en dat moet wor den aangetoond dat er draagvlak is voor de tevormen brede scho lengemeenschap, alvorens daad werkelijk tot fusie kan worden overgegaan. De medezeggen schapsraad heeft voorts ernstige twijfels over de haalbaarheid van w de voorgestelde nevenvestiging in in betrekkelijk korte tyd, nog veel Boskoop. werk zal moeten worden verzet. Door de medezeggenschapsraad Zo hebben de besturen in het op de Prof. Kohnstammschool woensdag 29 september gevoerde fusieoverleg afgesproken zich te zullen inspannen om binnen een termijn van enkele maanden op een aantal door de onderscheiden besturen en medezeggenschapra- den van de scholen aangevoerde punten duidelijkheid te verkrij gen. Verder zal aan de hand van de - nog meer in detail uit te werken - Het door de plantsoenendienst ge maakte overzicht geeft een beeld van alle mogelijke, tot nu toe be kend zijnde en te verwachten, ob jecten met kostenramingen. Het totaal bedrag aan uit te voe ren werkzaamheden bedraagt ƒ351.785,-. Bij de berekeningen (voorcalculatie) is uitgegaan van de thans geldende eenheidsprijzen voor materialen en loonkosten derden. De uitvoering van deze objecten beslaat een langere periode dan één jaar en is vaak afhankelijk van andere disciplines. Ook voorberei- dings- en uitvoeringstechnisch is uitvoering binnen één jaar niet haalbaar. Aangegeven en ingeschat is dan ook welke objecten het wintersei zoen 1993-1994 met uitloop naar het najaar van 1994 wel te ver wachten zijn. Het bedrag van uit te voeren werkzaamheden bedraagt voor de ze periode ƒ199.225,- (afgerond ƒ200.000,-). Voor dergelijke kos ten is in de afgelopen aprilraad VTOUWeil OVCF het fonds ’groenvoorziening’ inge steld met een basisstorting van ƒ1.000.000,- en een structurele voeding ingaande 1993 van 'ƒ50.000,-. Aan de eerdergenoemde objecten is door de gemeenteraad goedkeu ring verleend, zodat de voorberei ding en uitvoering verder kunnen worden voortgezet en uitgevoerd. De plannen zullen, voorzover ze betrekking hebben op en gevolg zijn van civielwerk, zoveel moge lijk gelijktijdig voorbereid en voorgelegd worden aan de bevol king. De plannen die alleen plantsoen werk aangaan, zullen afzonderlijk aan de bevolking worden voorge- rx. ---mo_ gelijk, als het plaatwerk betreft, deze winterperiode moeten wor den uitgevoerd. Hippische evenementen zijn on losmakelijk verbonden met de naam Volvo. Met name in de dressuur- en springsport is Volvo prominent aanwezig. Sinds 1978 sponsort Volvo bijvoorbeeld de FEI Worldcup in Show Jumping. In Nederland Jumping Amster dam en Indoor Brabant. Volvo-dealer Hooftman met vesti gingen in Waddinxveen en Schoonhoven biedt alle paarden liefhebbers in de omgeving de mogelijkheid om via hem, tegen een sterk gereduceerde prijs, een toegangskaart aan te schaffen. WADDINXVEEN - Het Jeugd koor van de Hervormde Gemeng de Zangvereniging Vox Jubilans, dat wordt geleid door Jan Mul der, houdt weer een koor- en sa menzangavond op zaterdagavond 6 november om acht uur in de hervormde Bethelkerk (Bilder- dijklaan). Op deze avond zal ook het tiener koor De Zangvogels onder leiding van Yvonne Keizer haar stem la ten horen. Verdere medewerkers zijn Roxanne Steffen (contrabas), Kees Alers (fluit), Pieter Stolk (orgel) en dirigent Jan Mulder (piano).

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 25