GEMEENTE WADDINXVEEN CDA voelt niets voor een vierde wethouder Open brief aan B. en W. Rommel markt Dit is een open brief aan het col- Jiu-jitsu-duo in Kopenhagen Trommelgroep op open dag Kinderboeken week Leon van Gelder Klaverjassen bij Waddinxven /LEZERS SCHRIJVEN ■I I TELEFOONNUMMERS OPENINGSTIJDEN 24760 12570 01820-16066 010-4362244 SPREEKUREN INTERGEMEENTELIJKE STRUCTUURSCHETS GOUDA, MOORDRECHT EN WADDINXVEEN 06-11 12222 01820-24255 13000 13000 COLLECTEVERGUNNING BESTEMMINGSPLA NNEN TERINZAGELEGGING DOOR DERDEN VERGADERINGEN NIEUWE FOLDERS EN BROCHURES 01820-15767 01820-93511 01828-17613 01820-28011 STARTERS OPGELET! Zondag 31 oktober 00.00-02.00 uur: In ’t holst van de nacht, met Ferry van Loon. Donderdag 28 oktober 08.00-10.00 uur: Non-stop mu ziek. Vrijdag 29 oktober 06.00-07.00 uur: Non-stop ziek 07.00-08.00 uur: Ochtendniveau met Ferry van Loon 08.00-09.00 uur: Ochtendniveau met Luuk van Dijk f RTW-RADIO A Woensdag 21 oktober Zaterdag 30 oktober 00.00-08.00 uur: Non-stop mu ziek. th SF’ <A' Kaii Weekblad voor Waddinxveen Pagina 3 Woensdag 27 oktober 1993 24642 24700 mu- CDA-fractievoorzitter Gerrit van den Berg, die voor het eerst namens zijn partij de algemene mu- Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Gouwebad ”De Sniep” (informatie) De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (le etage) van het gemeentehuis ter inzage. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik ma ken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. Op 1 november 1993 om 17.00 uur wordt in de Goudse Schouw burg een presentatie gegeven door de Stuurgroep Convenant aan de raadsleden van Gouda, Moordrecht en Waddinxveen en de pers over de intergemeentelijke structuurschets. Deze schets is een uit werking van het begin 1993 overeengekomen convenant tussen ge noemde gemeenten. De bijeenkomst is openbaar. Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding Centrale Antenhe Inrichting (C.A.I.) Milieu (telefoon voor milieuklachten) Tot en met 20 november 1993 bestaat voor een ieder de bevoegd heid om tegen het voorstel schriftelijk bezwaren in te dienen bij de Verenigde vergadering van Schieland, Postbus 4059, 3006 AB Rot terdam. Burgemeester en wethouders uitsluitend via de secretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09.00 uur tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. In de week van 31 oktober 1993 tot en met 6 november 1993 zal er gecollecteerd worden door de Nederlandse Brandwonden Stichting. Het collecteren dient te geschieden in verzegelde collectebussen waar op duidelijk de naam en/of het doel van de collecterende instelling staat vermeld. De collectanten dienen te zijn voorzien van een legi timatiebewijs. De opbrengst van de collecte zal ter kennis van het gemeentebestuur worden gebracht. Sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00 tot 20.30 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. Bestemmingsplan Zuidkade-Wilhelminakade ’92 gedeeltelijk goed gekeurd. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben op 12 oktober 1993 het vastgestelde bestemmingsplan Zuidkade-Wilhelminakade ’92 ge deeltelijk goedgekeurd. Twee tegen het raadsbesluit ingediende be zwaarschriften zijn ongegrond verklaard. Eén bezwaarschrift is gegrond verklaard. Ter inzage Het bestemmingsplan en het goedkeuringsbesluit liggen vanaf 28 oktober 1993 gedurende een maand tijdens werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling Ruimte en bouw. Beroep Gedurende deze termijn kunnen degenen die bij Gedeputeerde Sta ten een bezwaarschrift hebben ingediend beroep instellen. Eenzelf de bevoegdheid komt toe aan degenen die zich niet kunnen verenigen met de onthouding van goedkeuring aan gedeelten van het bestem mingsplan. Een beroepschrift dient te worden gericht aan de Afde ling Geschillen van Bestuur van de Raad van State, Postbus 20014, 2500 EA Den Haag. Onherroepelijkheid Met uitzondering van de gedeelten van het plan waarop de bezwa ren (mede) betrekking hebben en de gedeelten waaraan goedkeu ring is onthouden, is het bestemmingsplan vanaf de datum van het besluit van Gedeputeerde Staten onherroepelijk geworden. Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer b.g.g Politie Ongevallen Voorstel tot wijziging van de Verordening op de verontreinigings heffing Schieland 1986. Op de afdeling Algemene Zaken, sectie Bestuurszaken ligt tot en met 20 november 1993 tijdens kantooruren voor een ieder ter inza ge het voorstel van Dijkgraaf.en Hoogheemraden van Schieland, van 5 oktober 1993, tot wijziging van de Verordening op de veront reinigingsheffing Schieland 1986. De wijziging behelst de volgende onderdelen: - wijziging van een aantal artikelen in verband met de Algemene Wet Bestuursrecht (A.W.B.); - wijziging van de berekeningswijze terzake de in de heffing te be trekken niet-zuurstofbindende stoffen (zware metalen); - het tarief per vervuilingseenheid; - wijziging van de analysevoorschriften. Commissie voor Onderwijs, Personeel en Sociaal Cultureel Werk op maandag 1 november 1993, aanvang 19.30 uur in het gemeen tehuis Op de agenda o.a.: - Jaarverslag 1992 Roosje Vos. Vaststelling uitslag functiewaardering. Advies inzake besteding scholingssubsidie A. en O.-fonds. Tijdelijke administratieve ondersteuning voor de afdelingen On derwijs en Welzijn. Marktonderzoek Edukern/A.P.S.-fusie. - 3e Begrotingswijziging 1993 Samenwerkingsschool. In het gemeentehuis is een brochurewand in gebruik bij de balie van de sectie Burgerzaken van de afdeling Algemene Zaken. In de wand is een groot assortiment algemene folders en brochures over uiteen lopende onderwerpen aanwezig. Nieuwe uitgaven zijn: - Gaan werken (1993); - Betaald werk en belastingen; publicaties van de Belastingdienst, directie particulieren. WADDINXVEEN - Het CDA-Waddinxveen laat er geen mis verstand over bestaan dat er de komende jaren in Waddinxveen besluiten zullen moeten vallen, die gevoelig aankomen. Dat bleek maandagavond uit de bijdrage van fractievoorzitter Gerrit van den Berg tijdens de algemene beschouwing over de gemeen tebegroting voor 1994. Daarin zei hij ook niets te voelen voor een vierde wethouder, maar te kiezen voor een burgemeester met zware politieke portefeuilles. Er valt volgens de christen-demo- craten niet meer te ontkomen aan drastisch ‘in het eigen vlees snij den*. Het is verstandig pijnlijke keuzes niet vooruit te schuiven en de Waddinxveense burgers eerlijk te zeggen waar het op staat. De inhoud van de gemeentelijke over- heidsportemonnee loopt sneller dan met hink-stap-sprongen terug. Voor het CDA betekent dit ach tereenvolgens dat nu heel con creet niet of zelfs minder relevan te overheidstaken afgestoten moe ten worden. Dat taken die veel beter door het regionaal bestuur kunnen worden uitgevoerd - soms versneld - moeten worden overge dragen. Dat door middel van con crete taakstelling het personeelbe- WADDINXVEEN - Voor de tweede maal is het jiu-jitsu-duo van de Waddinxveense sport school Den Edel aan de Noordka- de er in geslaagd goud te halen bij de Nederlandse kampioen schappen jiu-jitsu-duo-games in sporthal Overbosch te Den Haag. Maurice Roumimper wist tevens bij het fighting system (confron- tatie-system) in de categorie -72 kg de Nederlandse titel in de wacht te slepen. Met Barry van Bommel, vorig jaar derde bij de Europese kampi oenschappen in het Duitse Walldorf, gaat Maurice Roumim per zaterdag 27 november probe ren de wereldtitel te veroveren in de Deense hoofdstad Kopenha gen. 10.00-12.00 uur: Ferry van Loon 12.00-16.00 uur: Non-stop mu ziek. 16.00-18.00 uur: Ron Soul. 18.00-20.00 uur: Non-stop ziek. WADDINXVEEN - Zaterdag middag 30 oktober om drie uur houden sifu René Scharff en zijn Zuid Shaoling Kung Fu-groep een open dag in de gymzaal aan de Staringlaan. Op het programma staan demonstraties van onder an dere Zuid Shaoling Kung Fu en een optreden van Trommel Groep Tentekko’ De 2- J--J J j uit Düsseldorf naar Waddinxveen komt, staat onder leiding van Mo nika Baumgartl. De toegang is gratis. Op bedrijvenpark Coenecoop, in het Ondernemerscentrum, zijn voor startende ondernemers nog kantoorruimten 50 m2 te huur. Heeft u interesse, neem dan contact op met de gemeente Waddinx veen afdeling Algemene Zaken, telefoonnummer 01828-24629. den bij de beleidsbepalingen, van invloed op de ouderenbelangen. Het feit dat ik deze brief aan u schrijf is ingegeven door het ver meldde dat het college van B. en W. op de bewuste debatavond niet aanwezig was. Graag zou ik van het copllege van B. en W. wil len weten of het niet gebruikelijk is dat iemand van het college zo’n gesprek bijwoont, of leden van B. en W. niet bijzonder geïnteressee rd zijn in deze groep, of men niet of te laat geïnformeerd is ge weest, of het ’gebrainstorm’ van B. en W. ook betrekking had op het ouderenbeleid, of men voorne mens is voortaan soortgelijke bij eenkomsten wel - te laten - bijwo nen en of men - zover de invloed van het college reikt - er op wil toezien dat ook andere raadsleden het voortaan als hun plicht zien bij dit soort bijeenkomsten aanwe zig te zijn. Misschien ben ik maar een enke ling die naar aanleiding van de publikatie reageert. U zult nog wel de reactie van de ouderenbon den ontvangen. Hoe dan ook dit schrijven verwoordt de gevoelens van menig lotgenoot. Vergeet u niet dat vele ouderen niet persoonlijk - meer - voor hun belangen kunnen opkomen. Goed gestructureerd regelmatig overleg met hun belangenvertegenwoordi gers acht ik gewenst, ja zelfs ver eist. G.E. VALSTAR Koekoekdreef 27, Waddinxveen. stand van de gemeente moet wor den ingekrompen. Dat de komende jaren de grote en kleine subsidie-ontvangers moeten ervaren dat het allemaal met min der, in een enkel geval zonder, ge meenschapsbijdragen moet, ter wijl ook de consument en burgers zelf als laatste in de rij niet ontko men aan lastenverhoging. Een boodschap die er niet om liegt en waarvoor niet weggelopen mag worden. In de gemeentebegroting voor 1994 gaat het al om grote tekor ten en de jaren erna valt geen ver mindering te verwachten. Met het oog daarop heeft de zes leden tel lende raadsfraktie van het CDA tot een bedrag van ruim De geplande vergaderingen van de commissie voor Openbare Wer ken en Verkeer (maandag 1 november 1993) en de commissie voor Economische Zaken, Sport, Recreatie en Emancipatiezaken (dins dag 2 november 1993) gaan niet door in verband met een gebrek aan agendapunten. publikatie in het Weekblad voor Waddinxveen van woensdag 20 oktober onder de kop ’Politici ste ken veel op van debat met oude ren’. Helaas kan ik doorgaans dergelij ke doelgerichte bijeenkomsten in de avonduren niet meemaken. Ik moet het dus ’doen’ met dit soort publikaties en wat mij door het bestuur van de protestants-chris- telijke ouderenbond PCOB daar over wordt doorgegeven. Ik ben zeer ingenomen met het gezamenlijk naar voren treden van ’onze’ drie ouderenbonden. In het bijzonder ditmaal. Het aantal ouderen in Waddinxveen vereist dat zoiets plaatsvindt. Het is een grote belangengroep. Deze groep wil zien en horen dat wel degelijk aan hun bijzondere situatie door hen die dit levenssta dium nog niet bereikt hebben aandacht wordt besteed. Ik en velen met mij hopen nu maar dat op de bewuste bijeen komst aanwezige politici in staat worden gesteld zodanige invloed uit te oefenen dat er inderdaad een beter gestructureerd overleg met ouderen en de ouderenbon den van de grond komt. Dit betekent dat ik ervan uit ga dat u goed naar hen luistert en al le belangrijke aspecten laat gel- I Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te l buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. deren, houdt het na deze raadsperiode voor gezien. (Foto: Fejagrafie Ton Bennemeer). wees de CDA-fractievoorzitter op dan beperkt blijven*, aldus de de constructieve samenwerking in het college van B. en W. en de eensgezinde uitstraling, ook na de 02.00-09.00 uur: Non-stop-mu- ziek. 09.00-12.00 uur: Religieus pro gramma door één der Waddinx veense kerken. 12.00-14.00 uur: RTW-klassiek, met Ben Evertse. 14.00-16.00 uur: Non-stop mu ziek. 16.00-18.00 uur: RTW-Sportcafé. 18.00-19.00 uur: Non stop mu ziek. 19.00-21.00 uur: What’s Up, een informatief jeugdprogramma. 21.00-22.00 uur: Xtra met Diede- rick, Jordi en Raymond. 22.00-24.00 uur: De Avonduren met Ron Menke. 10.00-12.00 uur: Ferry van Loon. 12.00-16.00 uur: Non-stop mu ziek. 16.00-18.00 uur: Ron Soul. 18.00-20.00 uur: Non-stop mu ziek. 09.00-10.00 uur: Non-stop mu ziek 10.00-12.00 uur: Komisch maga zine, met Gert-Frank van der Poel 12.00-13.00 uur: Twaalfuurtje met Martin Schlink 13.00-15.00 uur: Non-stop mu ziek 15.00-17.00 uur: Ron Soul 17.00-18.00 uur: Naar Huis met Diederick Huizinga 18.00-19.00 uur: Gert Voogd 19.00-21.00 uur: Non-stop mu ziek 21.00-23.00 uur: Nieuwscafé, lo kale en regionale informatie. 23.00-00.00 uur: Non-stop mu ziek. WADDINXVEEN - Op de open bare Leon van Gelderschool (Es sengaarde) is dit jaar veel aan dacht besteed aan de Kinderboe kenweek. Gedurende twee weker hebben de leerlingen van alk groepen gewerkt aan het therm van de Kinderboekenweek ’vriendjes, maatjes, kameraadjes’. Er werd geverfd en gekleid en er werden diverse boeken gemaakt. Het resultaat van deze inspannin gen was op woensdagavond 13 ok tober in de school door ouders en belangstellenden te bezichtigen en vele ouders'hebben van de ge legenheid gebruik gemaakt om al het gemaakte werk te bewonde ren. Tijdens deze avond werd er ook nog voorgelezen door een 4-tal leerlingen in vervolg op de lande lijke voorleesdag, die op zondag 1 lege van Burgemeester en Wet- I OnCOFCllzl houders van Waddinxveen, die ik ook rechtstreeks heb gezonden. WADDINXVEEN - Zaterdag 30 Met grote belangstelling las ik de oktober wordt er m het clubge- --• bouw De Hoge Noot aan de J.W. Frisoweg door de Waddinveense muziekvereniging Concordia van 9.00 tot 16.00 uur een rommel markt gehouden. In beide lokalen zullen er standjes staan waar bruikbare tweedehands artikelen gekocht kunnen worden, zoals electrische apparaten, huis houdelijke spullen, boeken, spelle tjes en puzzels. Ook zal er een stand staan waar men vaste plan ten kan kopen. Tevens is er ook een enveloppenkraam en een gro te sjoelbak. Bruikbare artikelen kunnen nog tot en met vrijdag 29 oktober in geleverd worden in het clubge bouw aan de J.W. Frisoweg. Eventueel kan men ook eerst even bellen naar 01820-24412 of 01828-18150. WADDINXVEEN - Vrijdag avond 29 oktober om acht uur houdt de klaverjasvereniging Waddinxveen weer een koppelkla- verjasavond. De avond wordt ge houden in de kantine van de voet balvereniging Waddinxveen. De inschrijfkosten bedragen ƒ8,- per koppel. I Via de FM-band 87,9 (kabel) en 105,8 I I (ether). Staringlaan 2, postbus 330, I l 2740 AH Waddinxveen. Tel. 01828-10379. J 18.00-23.00 uur: Nederlands op z’n best met Frank Deurknop en Ronald Geurts. christen-democraten, die daarmee indirect zeggen geen behoefte te hebben aan een eventuele vierde wethouderswisseling waarbij Jan wethouder. Hielema als christen-democra- tisch voorman is aangetreden. Het vertrouwen is door de na de verkiezingen vertrekkende CDA- fractievoorzitter gerrit van den, Berg uitgesproken in de partners PCW en VVD voor de volgende raadsperiode. Ook werd door hem alvast voor uitgeblikt op het snel naderde af scheid van burgemeester C.M. Staringlaan. Op het programma Mrinndoa 1 nnvemher van der Linden. Het CDA vindt, staan demonstraties van onder an- Maanaag 1 nOVemDer bij monde van de vertrekkende dere Zuid Shaoling Kung Fu en 08.00-10.00 uur: Non-stop mu- fractievoorzitter Gerrit van den een optreden van de Japanse ziek. Berg, dat ook voor de opvolger van de burgemeester geldt dat groep, die speciaal voor deze dag een zware politieke portefeuille r'-- kan worden beheerd. *De omvang van het college en de daaraan verbonden kosten kunnen ƒ350.000,- aan alternatieve voor stellen ingebracht om de begro tingsuitvoering alvast in de ge wenste richting om te buigen. Rekening gehouden wordt met minder personeelsuitgaven, lagere rentetoerekening aan eigen kapi taal en reserves, hogere lasten voor gebruik van sportaccommo daties, minder uitgaven voor ener- gieleveranties en de noodzaak reeds nu enig geld achter de hand te hebben voor de nadelen die op de bevolking afkomen. Voor 1994 kan dit laatste in de papieren gaan lopen, zeker als blijkt dat het ruimtelijke orde ningsbeleid geen mogelijkheid verschaft voor Waddinxveen om zelfs maar voorzieningen te tref fen voor de natuurlijke aanwas van de bevolking. Ook de tarieven voor begraven en huwelijkssluiting moeten in de ogen van de christen-democraten omhoog worden bijgesteld. Ge pleit wordt verder voor een cen traler inkoopbeleid, waarmee de lasten voor de burger kunnen ver minderen. CDA-fractievoorzitter Gerrit van den Berg heeft tijdens de algeme ne beschouwingen over de begro tingsvoorstellen enkele interessan te visies ontvouwd, die enerzijds tot nadenken prikkelen, ander zijds als gedurfd worden ervaren. Zo wordt wat binnenkort nog overblijft van de provincie Zuid- Holland, na het starten van de nieuwe provincies rond Rotter dam, Den Haag en Amsterdam, een 'gatenkaas’ genoemd die maar snel moet worden bijgezet in het museum. De Staten van Holland zijn vol gens het CDA antiek van waarde geworden. Een provinciebestuur dat veel dichterbij staat bij de be volking en niet op grote afstand bestuurt, moet er zo snel mogelijk komen. Het CDA opteert voor de Groene Hartprovincie met belangrijke de len van West-Utrecht. Gemeenten in dit gebied hebben ook voorkeur voor aansluiting bij het qua struc tuur overeenkomende open weide gebied. Dat laatste zegt dan direct iets over de CDA-gedachten omtrent het werkelijk gigantische Bent woud dat geprojecteerd is op -o, -j-,-j o- Waddinxveens grondgebied. Wel- beschouwingen uitsprak. Het christen-democratische gemeenteraadslid, op de foto met zijn kin- 08.00-11.00 uur: Ochtendmaga- zine met Ferry van Loon. 11.00-13.00 uur: Gouden Hits, met Ed Schuurman en Gerben van Kruistum 13.00-15.00 uur:/Het middelpunt met Peter Teunisse. 15.00-17.00 uur: Huis op je radio met Diederick Huizinga. 17.00-19.00 uur: Het muziekcen trum met Luuk van Dijk. 19.00-22.00 uur: Hitfront Dancea ble met Gert Voogd. 22.00-24.00 uur: De avonduren met Ron Menke. Commissie voor Ruimtelijke Ordening o.a. op dinsdag 2 novem ber 1993, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis Op de agenda o.a.: Advies met betrekking tot sanering tankstations door S.U.B.A.T. - Planologische invulling perceel Bloemendaalseweg 8. - Advies inzake verlening bouwvergunning perceel Piasweg 16a. - Voorbereidingsbesluiten ten behoeve van gebied Zuidplas ’90. - (Voortgang)project Bentwoud. - Startnotitie herziening ontwerp-bestemmingsplan Noordkade. iswaar is het CDA in het geheel niet tegen vergroting van bosge bied. Bezwaar bestaat wel tegen de si- teerd voor aanleg van bos ten zui- J“ - J- ZO vraagt men zich bij het CDA af. In dat gebied is sprake van ver paupering. In de unieke droogma kerij rond Waddinxveen moet de boerenstand, die als weinigen nog floreert, niet weggejaagd worden. ‘Hopelijk wordt het Bentwoud geen ’oerwoud’ waarin geen plek meer te herkennen valt van de oorspronkelijke cultuur*, aldus het CDA. Speciale aandacht besteedt de CDA-fractie aan de ontwikkelin gen met betrekking tot de bij- standshulpverlening, het tegen gaan van speelautomatengebruik, het creëren van ontmoetingsplek ken voor jongeren in de wijken, het beheer van schoolgebouwen door schoolbesturen en de nood zaak als gemeente voorwaarden te blijven scheppen voor het betrok- -ken houden van de ouderen zelf ™dL",eA_geT b‘j activiteiten die voor hen wor- ontwikkeld. Ook de verkeers veiligheid, het milieu en de afval verwerking staan voor het CDA centraal. Zeer gericht gaat de grootste par tij van Waddinxveen in op de fan tastische inzet van veel vrijwilli gers. Waardering voor deze ’le germacht van dienstbetoon’, die de plaatselijke samenleving in be langrijke mate laat draaien, wordt beldemtoond. Vooral de actievelingen in de ver schillende bewustwordingsgroe- pen op internationaal terrein krij gen een pluim voor hun inspan ningen. Zij mogen blijven reke nen op een redelijke gemeentelij ke inspanningsbijdrage. Ook het bedrijfsmatig runnen van het Gouwebad De Sniep wordt geroemd. In zijn slotbijdrage den van de rijksweg A12, R.

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 3