Buitenlandse vrouwen slagen bij Leerbedrijf LA/fiGE JACKS en JUMPERS SfTIEK EURS VERLOOP Trendy bankstellen bij Van Berkesteijn Lege boerderij brandde af Afscheid van J.L. van Setten Voor cursus bloembinden-bloemschikken Programma- indeling Woonwagens in Zuidplas Wethouder opende bazar Gezondheids wijzer over diabetes Woningen erbij in Waddinxveen Verrassend geslaagd Remonstrantse gemeenteavond de NATUUR in HUIS AVIFAUNA vr. 12 nov.: 16-21 uur za. 13 nov.: 11-17 uur zo. 14 nov.: 11-17 uur Anwezig op bedrijvenbeurs in Bleiswijk Afscheid van L.A. Ruinard Zondagavondzang Kruiskerk Wintercompetitie koppelklaverjassen HERFSTAANBIEDINGEN uitgebreid assortiment voor uw ZEE- of ZOET- wateraquarium Prins Hendrikstraat 18 Bodegraven Kom langs en overtuig uzelf! AQUARIUMSPECIAALZAAK Samenwerking Ruime showroom met veel varianten (afwijkende maten zijn geen probleem) Noordeinde 351,2771 WR Boskoop, tel. 01727-15569 Maandagochtend en woensdagochtend gesloten. Vrijdagavond koopavond GAAT U VERHUIZEN? Antiek-finish feXERKENDE VERHUIZERS Wilt U informatie? 01828 - 18708 Vakbekwaamheid Frisse wind ASSCHEMAN VERVOER VERHUIZINGEN WADDINXVEEN Pagina 13 Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 10 november 1993 van Hulst a I l.colux Pastoc Monti< l.ignc Reset Moltcni Afscheid van J.L van Setten, algemeen directeur van Volvo Bedrijfswagens BV op het bedrij- _j en haar :zig gehouden. genomen door het ISP en ’Roosje Vos’. De eerstgenoemde organisatie houdt zich met name bezig met het toeleiden van langdurig werk lozen tot betaalde arbeid en Roos je Vos verzorgd sinds jaar en dag basiseducatie. WADDINXVEEN - Het bestuur van Gelderland Casteli/n Het Leerbedrijf voor de Tuin bouw is niet de enige organisatie die zich met de opleiding deelnemers heeft bezig ge Het initiatief werd aanvankelijk WADDINXVEEN - Vorige week zondagavond 1 november bood de Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt weer gelegenheid om samen te zingen in de Kruiskerk. De zang avond wordt elke eerste zondag van de maand gehouden. Hoogstraat 187 j 2406 GH j Alphcn a/d Ri/n 01720 - 73871 WADDINXVEEN - Met ingang van vorige week donderdag 4 no vember is in Waddinxveen de programmering van het minderhe denkanaal op de Centrale Anten- ne-Inrichting (CAI) aangepast. Overeenkomstig het besluit van het college van Burgemeester en Wethouders van 14 mei zullen via kanaal 34+, 577,35 Mhz de tv- zenders MBC en TRT Internatio nal te ontvangen zijn. De pro gramma’s van deze zenders zul len, per dag wisselend, worden doorgegeven. Op donderdag 4 no vember is de cyclus gestart met de programma’s van TRT Inter national. taal uitgebrand. Er vielen geen slachtoffers en ook de directe gemeenteavond. woonomgeving liep geen gevaar De vrijwillige brandweer van Waaddinxveen blust de leegstaande boerderij aan de Zuidelijke Dwarsweg. (Foto: Joop Dorst). dinxveen geslaagd ken. Uit handen van zaken en voorzitter Project (IJP) ontvingen zij de bij de opleiding behorende getuig- Dan staan u verschillende mogelijkheden ter beschikking: kompleet verzorgde verhuizing huur verhuisauto met chauffeur/verhuizer verhuur van diverse verhuismatenalen zoals dozen, dekens, steek wagens enz opslagfaciliteiten voor uw inboedel 4.000 vierkante meter grote meu- beltoonzaal aan de Kanaaldijk- Noordringdijk in Waddinxveen ziet al snel wat hij bedoelt. Naast het traditionele, degelijke eiken houten interieur toont Van Ber kesteijn de allernieuwste trends op woongebied. Zoals het opval lend trendy bankstel in een com binatie van riet, staal en warm ge tinte stoffen. ‘De mode van deze winter voert ons terug naar de natuur', weet directeur Van Berkesteijn. ‘Men kiest voor natuurlijke materialen en warme kleuren. Dat zien we ook in de wooncultuur. Beuken hout, kersenhout, ahorn, genoeste esdoorn: allemaal houtsoorten waarin de structuur nog zichtbaar mag zijn'. ‘Belangrijk wordt ook blank no tenhout. En dat dan gecombi neerd met linnen, wol, katoen, riet, glas. Dat straalt allemaal warmte en huiselijkheid uit. Want dat is de nieuwe trend, als reactie op de jaren tachtig, waarin alles strak en koel, wit en zwart moest zijn. Maar ook heeft het te maken met ons groeiend milieubewust zijn'. Op de bedrijvenbeurs in Bleiswijk zal Van Berkesteijn een stand in richten met een voorbeeld van zo’n nieuw interieur, dat huiselijk heid en kwaliteit uitstraalt. De directeur van het Waddinx- veense familiebedrijf heeft geko zen voor een Nederlands produkt van hoge kwaliteit in Engelse plattelandsstijl: eiken meubelen met een zogenaamde ’antiek-fin ish’, hetgeen betekent dat ze ’op verantwoorde wijze’ zijn voorzien van een antiek uiterlijk. Met butsen en deukjes dus. Het is één van de duurdere stijlen die Van Berkesteijn tegenwoordig in de collectie heeft. ‘We brengen onze stand op de beurs vast in kerstsfeer met een mooie kerstboom', vertelt Van Berkesteijn. 'Niet alleen omdat het dan al eind november is, maar HOUWEUNG WOONSFEER vooral om de aandacht te vestigen in het Poolse Poznan leiden. Zijn functie als managing director gaat officieel in per 1 januari 1994. Hij krijgt er de verantwoordelijk heid voor de opzet en de uitvoe ring van een nieuwe market com pany. Jan van Setten was sinds 1 oktober 1985 algemeen directeur van Volvo Bedrijfswagens Neder land BV. WADDINXVEEN - Met een re ceptie in het hoofdkantoor van Volvo Bedrijfswagens Nederland BV op het bedrijvenpark Coene- coop heeft vrijdagmiddag 5 no vember J.L. van Setten (48) offi cieel afscheid genomen als alge meen directeur van dit bedrijf. Jan van Setten gaat Volvo Trucks is de combinatie van tafel en stoel van deze Castelijn eethoek. Eén van de vele opmerkelijke woonideeen die u van Houweling Woonsfeer mag verwachten. GOUDA - In het informatiecen trum Gezondheidswijzer van Stichting De Vierstroom (kruis werk en maatschappelijke dienst verlening) aan de Spoorstraat in Gouda wordt in de maand aan dacht besteed aan diabetes melli- tus. Liabetes mellitus of suikerziekte is een aandoening die veel voor komt. Deze ziekte is niet te gene zen maar wel te behandelen met een dieet en medicijnen. De ontwikkelingen op het gebied van behandeling zijn in beweging en kunnen vragen oproepen als; Kan ik suiker inpassen in mijn di eet? Of kan ik aan zelfcontrole doen? Neem kontakt op en wij kunnen u middels een bezoek vrijblijvend informeren over de diverse mogelijkheden en prijzen. Donderdagmiddag 18 november is er in het informatiecentrum ge legenheid over dit onderwerp vra gen te stellen aan deskundigen. Om twee uur uur wordt de video film ’Diabetes, je hebt het niet al leen’ getoond. Mevrouw H. Wissink, diabetes- verpleegkundige, is deze middag aanwezig om vragen die men heeft te beantwoorden. Specifiek vragen over het dieet kunnen wor den voorgelegd aan mevrouw M. Knecht, diëtiste. De middag wordt om ongeveer 16.00 uur af gesloten. WADDINXVEEN Twaalf buitenlandse vrouwen zijn bij het jaar ging de eerste groep start. In de loop van het traject werd sa menwerking tot stand gebracht met nog een aantal organisaties. Onder andere van de gemeente Gouda. Ook moeten worden ge noemd de Gideonsbende en Re lease vanwege hun goede contac ten met de Marokkaanse gemeen schap en ’Bij de Hand’ vanwege hun mogelijkheden voor vervoer en plaatsing bij werkgevers. Het doel van het scholingstraject was buitenlandse vrouwen op te leiden voor werk in bedrijven waar op grote schaal bloemwerk wordt gemaakt. Op het vervaardi gen van gemengde boeketten en plantschalen is tijdens de oplei ding dan ook de nadruk gelegd. Naar de mening van de cursusor ganisatie is vakbekwaamheid al leen echter niet voldoende. Op een goede manier met de werkge ver en met de collega’s omgaan is zeker zo belangrijk. De taal speelt hierbij een rol. Ook vragen als: Hoe begroet je ie mand?, Hoe neem je afscheid?, Hoe pak je het aan als je het er gens niet mee eens bent? en Wat doe je als je ziek bent? komen daarbij aande orde. Roosje Vos ontwikkelde en ver zorgde speciaal voor de opleiding een programma waarin dit soort onderwerpen aan bod kwam. Vanwege het succes van de eerste groep is besloten een tweede groep te starten. Donderdag 18 november om half vier is daarom op het Leerbedrijf voor de Tuin bouw een voorlichtingsbijeen komst. Er zal dan worden ingegaan op het ’hoe en wat’ van het scholings traject. Iedereen is welkom. Wel is het echter zo dat alleen werk zoekende (buitenlandse) vrouwen onder de 30 jaar tot de opleiding worden toegelaten. Mensen die meer willen weten kunnen contact opnemen met het Leerbedrijf voor de Tuinbouw, Tweede Bloksweg 34, 2742 KK Waddinxveen, tel. 01828-16400. In de loop van dorig jaar consta teerden zij dat er voor allochtone vrouwen wat betreft scholing en werk weinig mogelijkheden wa ren. Er werd contact gezocht met de Stichting Leerbedrijf voor de Tuinbouw om samen na te denken over een arbeidsrelevant scho lingstraject in de groene sector. Gezamenlijk werd de opleiding bloembinden-bloemschikken van de grond getild. In april van dit De eerstvolgende remonstrantse kerkdienst is op zondag 14 no vember. In deze dienst hoopt dr. E.P. Meijering voor te gaan. Mu zikale medewerking aan deze dienst wordt verleend door de vio liste Henny Dronkert. Na afloop van deze dienst is er koffie. WADDINXVEEN - Er komt een standplaats voor vier woonwagens in Zuidplas ’90, het nieuwe woon- wijkje achter Van Leeuwen BV. Ingevolge het provinciaal woon wagenplan 1990-1995 had de ge meente Waddinxveen 4 extra woonwagenstandplaatsen moeten creëren vóór 1 januari 1993. Om dat de provincie en de gemeente van mening verschillen over het tijdstip waarop over deze stand plaatsen moet worden beschikt en dientengevolge discussie is ont staan omtrent de locatie waar dat zou moeten, zijn de standplaatsen nog niet aangelgd. De gemeente Waddinxveen heeft de aanleg van extra standplaatsen opgenomen in ontwerp-bestem- minsplan Zuidplas ’90. Gedepu teerde Staten willen elders in de gemeente standplaatsen aanwij zen. Nu Gedeputeerde Staten onlangs te kennen hebben gegeven dat zij bereid zijn tot het starten van een procedure ’afwijking kernpunt streekplan Zuid-Holland Oost’ ten behoeve van de bouwlocatie Zuid plas ’90, kan het meningsverschil volgens het gemeentebestuur wor den beëindigd en kan binnen af zienbare tijd tot de aanleg van de extra standplaatsen in Zuidplas ’90 worden overgegaan. Hiervoor moet, evenals voor het in Zuidplas ’90 geplande centrum ’De Hooge Burch’, eerst nog wel een zogeheten artikel 19-procedu- re worden gevolgd, hetgeen bete kent dat Gedeputeerde Staten voor het bouwplan een verklaring van geen bezwaar moesten afge ven. BLEISWIJK - De groente- en tuinbouwveiling De Kring heeft vrijdag 5 november tijdens een re ceptie in het veilingrestaurant in Bleiswijk afscheid genomen van algemeen directeur L.A. Ruin aard. Hij is in die functie opge volgd door de Waddinxvener ir. B. Rip. Op 1 maart 1952 trad L.A. Ruin aard op 20-jarige leeftijd in dienst van veiling Pijnacker, waar hij na twee jaar al de scepter zwaaide over het veilingbedrijf. In het voorjaar van 1972 verwisselde hij Pijnacker voor de nieuwe veiling in Bleiswijk. Hij zou er ruim 21 jaar de directie voeren. In de najaarsledenvergadering van 9 december zal E.H. Bukman af treden als bestuurslid en voorzit ter van veiling De Kring. Cede rende ruim 20 jaar heeft hij op energieke wijze leiding gegeven aan de coöperatieve vereniging De Kring. Gezien het belang van de functie van voorzitter binnen de vereni ging heeft het bestuur zich uit voerig beraden op de opvolging. Conform de statuten beveelt het bestuur één of meer personen uit zijn midden aan voor deze func tie. Nu reeds heeft het bestuur una niem besloten bestuurslid W.J. Haket uit Pijnacker aan te beve len als kandidaat. WADDINXVEEN - Op de volgende week in Bleiswijk te hou- op onze meubelshow in december: 'In mijn zaak branden dan, naast de sfeerverlichting, zeker duizend kaarsen. Zo kunnen we onze meu belen sfeervol presenteren, maar ook tonen we dan een collectie bijzondere kerstdecoraties. Er staan dan ook vijftien verschillen de kerstbomen, elk gedecoreerd in exclusieve stijl'. Ook de kaarsjesavonden worden voor de derde keer gehouden. Het zijn allemaal initiatieven van de dynamische jonge directeur, die een frisse wind door het familie bedrijf laat waaien. Zo drukte elke generatie Van Ber kesteijn al met zijn eigen stempel op het bedrijf. Grootvader begon in 1921 met een meubelfabriek in Waddinxveen. 'Fabrikanten zijn sindsdien steeds meer hun eigen produkten gaan showen. Maar om het goed uit te stallen moesten er meubels bijge kocht worden', vertelt Van Ber kesteijn. Zo bleef het jarenlang een meubelfabriek met toonzaal, totdat op het eind van de jaren ’70 de ommezwaai werd gemaakt van fabricage naar verkoop. Het accent lag op klassieke, eiken eetkamers en bankstellen. ‘Mijn vader en ooms hebben de zaak op die wijze voortgezet. Ikzelf had aanvankelijk een heel ander be roep gekozen, maar uiteindelijk kroop het bloed toch waar het niet gaan kon. In 1992 heb ik het bedrijf overgenomen', aldus de huidige directeur. Hij hecht veel belang aan infor meren en adviseren van zijn cliën ten. 'Wat veel mensen niet weten is dat wij de meubelen in heel veel verschillende uitvoeringen kunnen leveren. Wij gebruiken niet alleen de stoffen van de fabri kant, wij kiezen zelf ook stoffen bij beroemde stoffenhuizen in binnen- en buitenland'. 'De keuze is daardoor enorm groot: dat is onze kracht. En in derdaad wordt 60 tot 70 procent van de hier verkochte bankstellen geleverd in een andere bekleding dan de fabrikant had gebruikt. Er kan dus veel meer dan mensen misschienop het eerste gezicht denken. Daarom willen wij graag advies geven, ik zou teegen de klanten willen zeggen: maak wat meer gebruik van dat aanbod', be sluit Van Berkesteijn. schriften. Een half jaar lang hebben de vrouwen zich bekwaamd in het maken van onder andere boeket ten, bloemstukken en plantscha len met als doel in de bloemen- en plantensector aan het werk te ko men. De vooruitzichten hierop zijn gunstig. Hoewel de economische omstan digheden niet mee zitten hebben alle vrouwen die aan de opleiding hebben deelgenomen een aanzien lijke kans op een betaalde baan, aldus het Leerbedrijf voor de Tuinbouw, dat eind deze maand met een nieuwe groep buitenland se vrouwen aan de slag wil. Een groep van acht vrouwen is drie dagen nadat zij hun getuig schrift hadden ontvangen reeds begonnen bij een bedrijf dat zich bezig houdt met de vervaardiging van plantschalen en boeketten. Na een korte stage komen zij voor de periode van een maand in loon dienst. Eind december krijgen de vrouwen die goed functioneren een vervolgcontract aangeboden. De overige vier vrouwen gaan half november naar een andere firma. Bij goed functioneren krijgen ook hier de vrouwen na een korte sta ge een arbeidsovereenkomst. Ook met andere bedrijven bestaan con tracten. op. De Waddinxveense vrijwillige brandweer, die elke maandag avond oefent, was snel ter plaatse om de uitslaande brand te doven. Van de boerderij, die overigens te zijner tijd toch zou moeten wij ken voor het bedrijvenpark Coen- ecoop 2 en derhalve eigendom is van de gemeente, viel niets meer te i de tot de grond toe af. De moge lijkheid wordt niet uitgesloten dat de brand is aangestoken. Zowel de technische recherche van de politie als de brandweer hebben een onderzoek ingesteld. venpark Coenecoop in Waddinxveen. Hij gaat Volvo in het Poolse Poznan leiden. Zijn opvolger is A.J. Hendrikse. (Foto: Sjaak Notebopom). den driedaagse bedrijvenbeurs ’Ondernemen in Midden-Hol- onzekaarsjesavonden'. land’ laat Van Berkesteijn Wooncultuur aan de Kanaaldijk- Noordringdijk in Waddinxveen nieuwe trends in wooncultuur zien. Het wordt alweer de derde keer dat Van Berkesteijn Wooncultuur zich presenteert op de bedrijven- berus in Bleiswijk. ‘Hoewel wij, als consumentengericht bedrijf, in wezen een vreemde eend in die bijt zijn1, erkent directeur H.A. van Berkesteijn. ‘Maar er bestaat geen consumentenbeurs in deze regio. Wij zoeken hier dus de consument in de ondernemer*. Meubelkenner Van Berkesteijn wil ook het nieuwe imago van zijn meubelzaak laten zien op de beurs. De huidige directeur nam het oude familiebedrijf enkele ja ren geleden over van zijn vader en ooms en is toen een andere koers gaan varen. ‘We leveren tegenwoordig een compleet interieur, inclusief ac cessoires en lampen, en ons assor timent is uitgebreid met het wat duurdere meubilair van een hoger niveau*, aldus van Berkesteijn. Wie een rondje maakt door de Leefbedrijf voor de Tuinbouw aan de Tweede Bloksweg in Wad- voor de opleiding bloembinden-bloemschik- wethouder Joop Neele (PCW) van sociale van het Intergemeentelijk Stimuleriongs Over diabetes zijn veel folders be schikbaar in de Gezondheidswij zer. Er is informatie over bijvoor beeld voeding, zwangerschap, sport en zelfcontrole. Ook is er in formatie over diabetes bij kinde ren en diabetes bij ouderen. De Gezondheidswijzer van Stich ting De Vierstroom is een cen trum met informatie over gezond heid en gezondheidszorg. Men kan hier dus terecht met alle vra gen over gezondheid. Vrijwilligers helpen de informtie te vinden die men zoekt. De Gezondheidswijzer is geves tigd in het kantoor van De Vier stroom, Spoorstraat 2 in Gouda, tel. 01820-29466. Het centrum is elke werkdag geopend van 9.00- 17.00 uur. WADDINXVEEN - Per 1 janua ri 1993 bedroeg de woningvoor raad in Waddinxveen 9.334 wo ningen, zo meldt de toelichting op de gemeentebegroting voor 1994. Naar verwachting zal het aantal woningen dit jaar toenemen met ongeveer 100 woningen en in 1994 met ongeveer 165 woningen. Hieronder zijn nog niet begrepen eventuele gereedgekomen wonin- ae.n in dft wiilc Z.nidnlac ’On /4a 't^neegenoHien... Oostpolderweg 9 - 2741 MD Waddinxveen WADDINXVEEN - In het ge bouwtje van de speeltuinvereni ging De Paddestoel (Lijsterbes straat) is weer de jaarlijkse bazar gehouden, die werd geopend door wethouder Karei van Soest (VVD). In het begin van de middag was het nog niet zo druk, maar naar mate de middag vorderde kwa men er aardig wat mensen. Tegen de avond waren alle prijzen van de enveloppenkraam getrokken. Ook het touwtje trekken en de grabbelton waren zo goed als uit verkocht. Het rad van avontuur was een enorm succes. Tot het einde werden er doorlopend plankjes verkocht. Er stonden dan ook schitterende prijzen klaar, zo als een dekbed, een racebaan, een grote beer en een heerlijke taart als troostprijs. Tot slot werden de loterijnum- mers bekend gemaakt van de eer ste drie prijzen. De eerste prijs viel op lotnummer 328, de tweede prijs op lotnummer 781 en de derdee prijs op lotnummer 611. De eerste prijs is al opgehaald. De tweede en derde prijs kunnen worden opgehaald bij W. v.d. Schee, Acaciastraat 22, ’s avonds na 19.00 uur. WADDINXVEEN - Aan de Zui delijke Dwarsweg in Waddinx veen is vorige week maandag- de Remonstrantse Gemeente avond omstreeks negen uur een al in Waddinxveen houdt donder- maanden leegstaande boerderij to- dagavond 11 november om half negen in het kerkgebouw aan de Zuidkade een --J Mevrouw drs. D. Lunenburg-Mo- ret uit Rotterdam zal een lezing verzorgen over het onderwerp ‘Waar staan Remonstranten voor? Tijdens de receptie kon ook wor den kennis gemaakt met zijn op volger A.J. Hendrikse (39), die de scepter op 1 november heeft over genomen. De nieuwe man is geen onbekende in de Volvo-organisa- tie. Tot voor kort was hij direc- teur-eigenaar van NEBIM-bedrij- ven in Culemborg en Venlo. r 1 H.A. van Berkesteijn, directeur van Van Berkesteijn Wooncultuur aan de Kanaaldijk-Noord- ringdijk in Waddinxveen-Zuid. (Foto: Archief - Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Evenals in voorgaande jaren zal de Waddinx veense klaverjasvereniging De Springplank in samenwerking met het buurtcentrum De Boog weer een wintercompetitie voor koppel klaverjassen houden. De echte liefhebbers kunnen te recht in De Boog (C. Huijgen- slaan) op zaterdag 13 november, zaterdag 11 december, zaterdag 15 januari, zaterdag 12 februari en een nog vast te stellen zater dagmiddag in maart 1994. Dus vijf zaterdagmiddagen die telkens om 13.00 uur beginnen. De deelname (maximaal 68 perso nen) kost ƒ5,- per persoon per middag. Elke zaterdag zijn er prijzen. Voor de gehele competi tie zijn er grote prijzen voor de redden. Het oude pand brand- hoogst geëindigden. Voor deze - - competitie zullen de hoogste vier uitslagen worden geteld. Inlichtingen en inschrijvingen bij De Springplank, tel. 01828-16947 of 17671. Hieronder zijn nog niet begrepen gen in de wijk Zuidplas ’90, de plek achter Van leeuwen BV. Behalve op in uitvoering zijnde woningen en bouwprojecten lig gen de accenten het komende jaar en volgende op de realisering van (inbreidings)locaties in het Brug- centrum (12), Dorpstraat (20 a 30), Jan van Bijnenpad (49), Put- telaan (40 a 50), Zuidkade-Muy- res (5), Junolaan (Van der Heij den (17), Kastanjelaan (5), Pias weg (2), Gijsberterf (28), Noord- kade (7, locatie Treurniet) en Zuidplas ’90. Bouwtempo en fasering voor wat betreft Zuidplas ’90 vormen nog onderwerp van discussie tussen de convenantgemeenten Gouda, Moordrecht Waddinxveen en de provincie Zuid-Holland.

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 13