Groot onderhoud in plantsoenen Vernieuwing buitenbad Gouwebad NEEM NU EEN BESLUIT! /TAPIJT EN GORDIJN 1 I Degens over Bentwoud blijven elkaar kruisen Tophoveniers op bedrijvenbeurs I Open huis bij Unicef Beweging Christelijke Koers CDA Fietsen gestolen ii o I II I I I I I I I I I I I I I I Boetseren Kleurrijk Festival Rijn en Gouwe Schoolarts op ouderavond Exportinstuif Goudse Kamer bij Rucanor mm Ir Duizend hectare is het begin van 2.100 hectare i Jfl C r .1 I Uitzwembad MERCURIUSWEG 15, WADDINXVEEN. TELEFOON 01828 - 312 00. NAAST HET SLAAPKAMERCENTRUM, TEGENOVER COENECOOP INDUSTRIETERREIN ZUID I. RUIME. ZEER GROTE PARKEERGELEGENHEID. I Buitenbad Groenstructuur 11 - Voorwaarden Aan de Koningin Wilhelminasin- W aUUlIlXVCttCr S exposeren in Bloeddonor- centrum Gouda J, T - "7 Pagina 17 Woensdag 10 november 1993 Weekblad voor Waddinxveen I spuitkikker en laan 24, tel. 01828-16267. Postcode/woonplaats: ff 8 i v het masterplan. De eerste fase omvat de vernieuwing van het buitenbad en het aanleggen van een uitzwembad. In een gedeelte van het vernieuw de buitenbad komt een uitzwem bad wat de zwemmer de gelegen heid biedt om vanuit het overdek te bad naar buiten te zwemmen. In dit bad komt een bubbelbad infrastructuur en op de grondwa terstanden. OPENINGSTIJDEN: ma. 13.00-17.00 uur: dl. t/m vr.: 9.30-17.30 uur Donderdag koopavond: 19.00-21.00 uur. Za.: 9.30-17.00 uur. NTERIEUR den verzekerd? Wordt het voor verladers-exporteurs-importeurs minder noodzakelijk om zelf in een goederentransportverzekering GOUDA - De Beweging Christe lijke Koers CDA hield zaterdag morgen 6 november in Gouda een openbare vergadering met drs. J.G. van der Land, bestuurslid van de Beweging over de vraag ‘Terugkeer naar normen en waar den in de politiek. Wat kunnen christenen daaraan doen?' - Gedeputeerde Staten van Zuid- 1 zodat het in de toekomst mogelijk is om zittend in het warme water de sneeuwballen om je oren te krijgen. Dankzij een uniek afdeksysteem en de aansluiting op het warmte- krachtkoppelingssysteem van het Energiebedrijf Midden-Holland in Gouda wordt er zo zuinig moge lijk met energie omgesprongen. In overleg met de aannemer, het bouwbedrijf Gesman BV uit Al- phen aan den Rijn, wordt er naar gestreefd dat de bezoekers zo wei nig mogelijk overlast zullen on dervinden van de verbouwing. Zoals het er thans naar uitziet be hoeft het Gouwebad niet gesloten te worden tijdens de verbouwing. Na de verbouwing zal het buiten terrein worden aangepast aan de nieuwe situatie. De gemeentelijke vertegenwoordi ger in de stuurgroep Bentwoud, burgemeester C.M. van der Lin den, houdt de raadsleden via de commissie voor de Ruimtelijke Ordening maandelijks op de hoog te. Bij de komende bezwarenpro cedure van het streekplan Zuid- Holland Oost (januari 1994) kan men reageren op het laatste voor stel van Gedeputeerde Staten. en technisch) worden door de rijks- en provinciale vertegenwoordigers van de projectgroep verkenningen uitgevoerd, evenals voor wat be-. Een latere uitbreiding na 2005 treft de financiering van het Bent woud. gel zal de beplanting vervangen worden door gras. Dit geldt alleen voor de beplanting langs de sin gel. Bij bruggetjes zal nieuwe be planting worden aangebracht en ook zal er een aantal bomen wor den aangebracht langs de water kant. Verder zal er beplanting gerooid worden aan de Roosje Voshoeve. Een tweetal vakken tussen de nummers 74-92 en 39-47 en tus sen de nummers 18-32 en 1-21 zal in verband met sociale veiligheid een spuitkikker. Voor de aller kleinsten komt er een afgeschei den peuterbad met een waterdiep te van 0 tot 30 centimeter. Rondom het bad wordt een gezel lige verblijfsruimte gecreëerd, zo dat ouders hun kinderen in het oog kunnen houden, en van de zon en een drankje kunnen genieten. Voor de baantjeszwemmers zal het diepe binnenbad ook ’s zo mers geopend blijven, zodat er voor iedere groep gebruikers ver tier te vinden is in het Gouwebad. WADDINXVEEN - Vorige week donderdagavond 4 november werd in de openbare Annie M.G. Schmidtschool (Zuidplashof) de jaarlijkse ouderavond gehouden. De ouderraad kon zeer veel ou ders verwelkomen en het huishou delijke gedeelte werd vlot af ge handeld. Tijdens deze vergadering nam de ouderraad afscheid van twee le den die vanaf de start van de school in de raad hadden gezeten. Dit zijn Diana Wijnjeterp en Jan Groeneveld. Tevens namen af scheid Leny Scheps en Lucy Smook. Vier nieuwe kandidaten werden gekozen. In de pauze konden de ouders in alle lokalen de resultaten van het herfstproject bewonderen. Daarna hield schoolarts Olga de Bakker een inleiding over (goede) voe ding voor schoolgaande kinderen. Uit een kleine enquete bleek dat veel kinderen nog steeds suiker houdend drinken en eten voor in de pauze meebrengen. Tevens werd aandacht geschonken aan de maaltijden en problemen die daar bij kunnen ontstaan met kinderen. Nadat de ouders nog enkele vra gen hadden gesteld sloot de voor zitter de vergadering. Dit thema van de ouderavond is het begin van een project voor de kinderen in de komende twee weken. Zij krijgen in de lessen van alles te horen, maken en doen over voe ding en snoep. In de komende de cembermaand een belangrijk on derwerp. een creatieve en vooral betrouw bare hovenier. Hiermee speelt Tophoveniers in op een toenemende behoefte bij opdrachtgevers die graag zaken doen met leveranciers die dezelf de hoge maatstaven hanteren als zij zelf. Hoewel bedrijven aan de ene kant de hand meer op de knip houden, hechten ze steeds meer waarde aan een representatieve werkom geving. Dat betekent dat er meer aandacht is dan ooit voor de groenvoorziening, maar ook voor de prijs-kwaliteitsverhouding. Vandaar dat men graag rond de tafel zit met hoveniers die werke lijk een toegevoegde waarde heb ben, die meedenken, maar vooral waar voor het beschikbare budget bieden. Hoveniers dus die de op drachtgever alle werk en roms- lomp uit handen nemen, zodat de ze zich volledig kan concentreren op zijn eigen kerntaken. De ’Tophoveniers’ willen beunha zerij in hun branche tegengaan, omdat veel knoeiwerk en veel on betrouwbare ’eendagsvliegen’ het hoveniersvak een zoen geven. De nieuwe organisatie bundelt voor het eerst een aantal kwali teitsbewuste hoveniersbedrijven, waar de opdrachtgever verzekerd is van hoogstaand vakwerk. De aangesloten leden hebben zich vrijwillig onderworpen aan hoge kwaliteitseisen op het gebied van ontwerp, aanleg, service en onder houd. Bovendien biedt een Top hoveniers keiharde financiële ga ranties. Het kabinetsstandpunt inzake het structuurschema Groene Ruimte is 30 juni aan het parlement aan geboden, zo meldt de toelichting op de gemeentebegroting voor 1994. De behandeling in de Twee- Met name de ontwikkelingen rond de wetsvoorstellen inzake eu thanasie, gelijke behandeling en experimenten met embryo’s kwa men aan de orde. Duidelijk werd gemaakt welke mogelijkheden christenen hebben om zich tegen het aannemen van dergelijke wet ten te keren en hoe deze midde len vaak succes hebben. GOUDA - Dinsdagavond 7 de cember van zeven tot negen uur wordt er door de kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland weer een export instuif gehouden bij Rucanor BV aan de Hoogeveenseweg in Nieu- werkerk aan den IJssel. Het hoofdthema van deze export instuif is ’Goederentransportver zekering in de praktijk’. Daarover spreken A.G.W. van der Steeg (Goudse kamer), C.J.C. van Rijs wijk (directeur Rucanor BV), mr. M. op ’t Veld (sectorjuriste Transportgoederen Nationale Ne derlanden Het huidige buitenbad voldoet niet meer aan de eisen van de Wet Veiligheid Hygiëne Zwemin richtingen. Het aanpassen aan de wet zou een investering vragen van 634.000,-. Drie jaar ervaring met het fraaie Gouwebad en een enquete onder de bezoekers heeft uitgewezen dat er behoefte is aan ondiep bui tenbad. Gekozen is voor een groot speel- bad met een waterdiepte van 0 tot 90 centimeter voorzien van een glijbaan, waterpaddestoelen en kerken (directeur financiële orga nisatie Rucanor BV). Enkele van de te behandelen vra gen zijn: Waaruit bestaat de dek king van een goederentransport verzekering? Wat houdt oorlogs- en stakersrisico in en welke dek king krijgt men als men dat mee verzekert? Kan gevolgschade van model ’Reeks’. De geprojecteerde het verloren gaan van lading wor- dingszone ten zuiden van de wijk Zuidplas ’90 en ten zuiden van de Al2 is echter niet in overeen- B. en W. van belang in relatie tot inpasssing van stedelijke functies. De (plan)voorbereiding voor de verdere ontwikkeling van deze groenstructuur zal waarschijnlijk worden overgeheveld naar de pro ject- en stuurgroep Goudse Regio. De milieu-effecten van bosontwik keling worden meegenomen in een milieu-effectrapportage, waar onder de effecten op de land bouw, de glastuinbouw, de sier- WADDINXVEEN - In Waddinx veen werd in de afgelopen week weer een aantal fietsen gestolen. Uit de stalling van de samenwer kingsschool voor HAVO-Athe neum aan de Sniepweg verdween een Simplex-herenfiets en vanaf het NS-station Waddinxveen ver dween een groene damesfiets. Vanaf de Omloop verdwenen vrij dagavond tussen 20.30 en 21.30 uur een zwarte Gazelle-damesfiets en een zwarte Magneet-dames- fiets. Aan de Wilgenhorst ver dween een bruine Colorado-heren- fiets. Voor wat betreft de toekomstige^ tallige steun van de statencommis- beheersorganisatie (bestuurlijk sie voor Ruimtelijke Ordening en Volkshuisvesting, voor Groen, en voor Economische Aangelegenhe den - van 1000 ha op te nemen. wordt niet uitgesloten. In het nieuwe streekplan zal dit indica tief worden aangegeven. Bij de behandeling van de Nota Beslispunten over de herziening streekplan heeft de Waddinxveen- se gemeenteraad bosontwikkeling binnen het grondgebied van Wad dinxveen niet op voorhand afge wezen. De raad maakte kenbaar bereid te zijn mee te sturen in een denkproces dat - zo het con creet wordt - kan leiden tot een ook voor Waddinxveen aantrekke lijk bosmodel in plaats van een ’opgelegd’ model. WADDINXVEEN - Op provinciaal en landelijk niveau wordt stemming met de bouwlocatie van doorgewerkt aan het Bentwoud, het oerbos tussen Waddinxveen het convenant. De ontwikkeling van een samen- WADDINXVEEN - Maandag middag 8 november heeft de voorzitter van de gemeentelijke zwembadcommissie wethouder Jan Hielema (CDA) het start schot gegeven voor de vernieu wing van het buitenbad van het subtropisch Gouwebad de Sniep in Waddinxveen. In maart van dit jaar heeft de commissie het masterplan aan de gemeenteraad aangeboden waarin werd aangegeven welke vernieu wingen noodzakelijk zijn om de aantrekkingskracht van het Gouwebad, waarvan C. Rehorst bedrijfsleider is, in stand te hou den. Op woensdagavond 28 april stelde de gemeenteraad een krediet van ƒ1.240.000,- beschikbaar voor de uitvoering van de eerste fase van draagt 46 ton. De maximale aan sprakelijkheid van de vervoerder bedraagt ingevolge het CMR-ver- drag ƒ46.000,- x ƒ22,- ƒ1.012.000,-. De vervoerder heeft, omdat de vrachtwagen niet was voorzien van beveiliging een eigen risico van 20%. De vervoerder kan dit niet opbrengen er fail leert. De lading-eigenaar blijft met deze schade zitten. De Kamer van Koophandel voor Midden-Holland organiseert enke le malen per jaar een exportin stuif, telkens bij een ander be drijf. De reden hiervoor is, dit be drijf beter te leren kennen en de deelnemers inzicht te geven in de verscheidenheid van de bedrijvig heid in onze regio. De achtergrond van de exportin stuif is ondernemers en import en exportmedewerkers van ver schillende bedrijven in informele sfeer met elkaar in contact te brengen. Tijdens een drankje kun nen gedachten uitgewisseld wor den met betrekking tot bepaalde landen en produkten, zodat men elkaar ervaring kan leren. Ook be ginnende exporteurs zijn van har te welkom. De toegang is gratis. Adres: 1 Telefoon Ivoor controle op bezorging) doorhalen wat met van toepassing is VP 6 I —I Een kwartaalabonnement a 181.30 Betaling d m v. toegezonden acceptgiro's. I Een maandabonnement a f 27,30. Automatische betaling d m v. machtiging Voor de automatische afschrijving van het abonnementsgeld s dit mijn bank/giro-rekenmgr .jo handtekening Bon in open envelop, I zonder postzegel, zenden naar Rijn en Gouwe, Antwoordnummer 10008 I 2400 VB Alphen aan den Rijn Ja, bezorg mij gratis twee weken Rijn en Gouwe, vóór zeve^^ uur. Daarna kies ik het volgende abonnement: Naam:MA/* .1 J Een kwartaalabonnement a f 79,80 Automatische betaling d m v machtiging. - I Pon maanriahnnnomont f 97 90 Ai ilnmoticrho Kotalmn H m v maohtminn Een tekening van de terreininrichting rond het nieuwe buitenbad van het in fasen verder te vernieuwen Gouwebad de Sniep. Het aangetast bla- buitenbad gaat een groot speelbad van 0-0,90 cm diepte omvatten en een peuterbad van 0-30 cm. Het geheel wordt voorzien van een glijbaan, waterpaddestoelen, een spuitkikker en een gezellige verblijfsruimte. In een gedeelte van het vernieuwde buitenbad komt een uitzwembad met bubbelbad. (Tekening: Gouwebad ‘de Sniepj. te voorzien in verband met de verzwaring van de aansprakelijk- heidsregels van vervoerders? Het betreft hier enkele van de veelgehoorde vragen van onderne mers over de transportrisico’s van hun internationale goederentrans acties. Tijdens de exportinstuif op dinsdag 7 december zal door de vier inleiders aan de hand van en kele praktijkvoorbeelden dieper op deze materie worden ingegaan. Voorbeeld: een zending nikkelbri- quetten wordt verscheept van de Verenigde Staten naar Antwer pen. Tijdens het wegvervoer van de Rotterdamse haven naar Ant werpen wordt de lading gestolen. De chauffeur had de vrachtwagen in de buurt van zijn woning ge parkeerd op de enige plek in de gemeente waar parkeren van vrachtwagens was toegestaan. Het gewicht van de lading be- WADDINXVEEN - In Wad dinxveen wordt bij vier in woonsters weer de jaarlijkse open-huis-week met Unicef- wenskaarten en -geschenken gehouden. Unicef, het kinderfonds van de Verenigde Naties, is sinds de oprichting in 1946 een begrip geworden bij hulp aan kinde ren. Unicef helpt om kinderen over de hele wereld op te laten groeien met goede toekomst mogelijkheden. Daarvoor werkt Unicef mee aan het op zetten van basisgezondheids zorg, voedsel- en watervoorzie ningen en onderwijs. Met ieders medeleven en be trokkenheid bij de projecten die Unicef steunt, kan Unicef het lijden en de nood van kin deren in de armste gemeen schappen op de wereld veran deren in overleving en ontwik keling. Aankoop van Unicef- kaarten en -geschenken draagt daaraan een steentje bij. De jaarlijkse verkoop van Unicef-artikelen is in Wad dinxveen weer gestart. Men kan ze geheel vrijblijvend ko men bekijken. Een ieder is van harte welkom tijdens de open- huis-week van maandag IS tot en met vrijdag 19 november. Van 9.30 tot 11.30 uur en van 13.30 tot 15.30 uur zijn de be woonsters in elk geval thuis. Voor een bezoek op een ander tijdstip kan men telefonisch contact opnemen. Men kan voor Unicef-artikelen in Waddinxveen terecht bij: mevrouw J.G. Zevenbergen, Diederik van Schagenplantsoen tel. 10335, mevrouw I. Alma, Machtelderf 18 tel. 11580, mevrouw M. Barendsen, Heu velhof 24 tel. 14841 en me vrouw B. Kemper, Distelveld 12 tel. 18694. Buiten de open-huis-week kan men trecht bij mevrouw J.G. Zevenbergen tel. 10335. Uni cef is verder aanwezig op don derdag 25 en vrijdag 26 no vember bij Albert Heijn aan het Koningin Wilhelminaplein tijdens de openingsuren van de supermarkt. Bij de Openbare Bibliotheek in Waddinxveen kan men terecht voor Unicef-wenskaarten en- geschenken van 6 tot en met 12 december. WADDINXVEEN - De gemeentelijke plantsoenendienst is de ze week op een aantal lokaties in Waddinxveen begonnen met het groot onderhoud aan plantsoenen. Aan de Passage zal in verband met sociale veiligheid de beplan ting, tussen de entree van de flat met nummers 130 tot en ftiet 212 en het parkeervak, verwijderd wil zeggen rooien beplanting, aan worden; hier komt lage beplanting vullen grond en egaliseren. Het voor in de plaats. aanbrengen van nieuwe beplan- WADDINXVEEN/BOSKOOP - Onder de naam ’Tophove niers’ heeft een aantal kwaliteitsbewuste hoveniers de krachten gebundeld in Nederlands eerste vereniging van kwaliteitshove- niers met eigen kwaliteitskeurmerk’. Eén van de tophoveniers is het Waddinxveense bedrijf van G.J. Wijsman aan de Tweede Bloksweg. Tijdens bedrijvenbeurs ’Onderne men in Midden-Holland’, die van woensdag 17 tot en met vrijdag 19 november wordt gehouden in het veilinggebouw te Bleiswijk, zal de nieuwe vereniging zich pre senteren aan het publiek. ’Tophoveniers’ wordt tijdens de beurs vertegenwoordigd door de gerenommeerde hoveniersbedrij ven G.J. Wijsman uit Waddinx veen en Groengroep uit Boskoop. Met het eigen keurmerk toont Tophoveniers een duidelijk her kenbaar gezicht aan bedrijven en particuliere tuinbezitters die graag risico’s uitsluiten en uitslui tend in zee wensen te gaan met en Zoetermeer. De huidige stand van zaken is dat het rijk van geen wijken wil weten, dat de provincie voorlopig aanstuurt op een bos van 1.000 hectare als het begin van een bos van uitein delijk 2.100 hectare en dat de gemeente Waddinxveen het liefst hangende groenstructuur achten een beperkte bosontwikkeling zou willen. De degens zullen daar over in de komende tijd nog voldoende worden gekruist. de Kamer zal plaatsvinden in het najaar. Het kabinet heeft de ligging en grootte van (onder andere) het Bentwoud bevestigd met 1.600 ha ten noorden en 500 ha ten zuiden van rijksweg Al 2 (Utrecht-Den Haag). Holland hebben inmiddels beslo- teelt, op de verkeers- en vervoers- ten om binnen het nieuwe streek plan Zuid-Holland Oost voor de streekplanperiode 1995-2005 een aaneengesloten bosgebied - na vol- Gedeeltelijk bebossen van de pol der Achterof is bespreekbaar op voorwaarde dat: - een evenwichtige belangenafwe ging plaatsvindt tussen het belang dat is gemoeid met de aanelg van een multifunctioneel recreatief bos versus de overige belangen in het gebied, waaronder de belan gen van de agrariërs; - in voldoende mate rekening wordt gehouden met het Wad- derlanden Schadeverzekering dinxveense beleid tot handhaving Maatschappij NV) en C.J. Moer- van de open ruimte; z - bosontwikkeling geen financiële consequenties voor de gemeente heeft met betrekking tot bosaan leg en -beheer. Het huidige provinciaal standpunt (een bos van 1000 ha) komt rede lijk overeen met het eerder voor de gemeenteraad bespreekbare recreatie en ecologische verbin- en uitzicht een langere beplanting krijgen. In eerste instantie zal er alleen grondwerk verricht worden, dat vullen grond en egaliseren. Het Aan de Groensvoorde zal in ver- 'ting gebeurt begin volgend jaar. band met uitzicht voor het ver keer de beplanting tussen de rij baan en het voetpad op een aantal plaatsen vervangen worden door gras. Aansluitend op de bestaande speelvelden zal het gras doorge trokken worden in verband met sociale veiligheid. Tevens zal gras worden aangelegd bij de entree van de flat aan de Elzenhorst (nummers 69 tot en met 116); dit in verband met de beheersbaarheid van dit stuk plantsoen, waar veel bramen in voorkomen. Een volgende lokatie is aan de Wingerd, op de hoek met de Wei- dezoom. Hier zal een stuk beplan ting vervangen worden door gras in verband met uitzicht voor het verkeer. Ook aan de Wingerd, naast num mer 71 zullen werkzaamheden plaatsvinden. Hier wordt langs de gevel een strookje beplanting aan- gebracht. ji. GOUDA - Tot en met 11 januari volgend jaar exposeren in het Bloeddonorcentrum van het Rode Kruis aan de Groningerweg (ge bouw De Molenwiek) in Gouda Thea Hoogstad met schilderijen in verschillende technieken en Co Gerts met olieverfschilderijen. Beide kunstenaars wonen zij in Waddinxveen en zijn lid van de Waddinxveense KunstKring. Zij laten op deze tentoonstelling een deel van hun werk van de laatste jaren zien. Thea Hoogstad tekent eigenlijk haar hele leven al en volgde de af- j cur sussen op de Werkschuit in Gou- schilderen, boetseren en beeldhouwen (ruim telijke vormen). Zij werkt graag met een combina tie van verf en natuurlijke materi alen zoals hout en veren. Dit is dan ook in haar werk duidelijk waarneembaar. Co Gerts tekent ook al graag sinds zijn lagere schoolleeftijd. Maar met schilderen is hij begon nen toen hij door omstandigheden hier meer tijd voor kreeg en hij cursussen bij de Werkschuit ging volgen onder leiding van Araun Gordijn. Langzamerhand is er een stijl ont staan die geheel eigen is voor Co Gerts en die dan ook duidelijk herkenbaar is. Een serie van onge veer 10 schilderijen zijn op deze -------O VAfZVOlLIl/ vv Mvz.ivuugvil. opgehaald worden bij Emka Krös- f)e expositie is voor iedereen vrij -„k-u j j- rz toegankelijk. De openingstijden zijn van maandag tot en met don- WADDINXVEEN - Tijdens het gelopen jaren verschillende Kleurrijk Festival ‘Hallo Wad- X dinxveen' op zaterdag 25 septem- dT zoals ""tekenen" ber is er door een groot aantal kinderen geboetseerd onder lei ding van de Waddinxveense kun stenaar Josiah Onemu van het centrum voor kunstzinnige vor ming Kreater. De resultaten van dit werk zijn door Josiah Onemu gebakken en het was een leuk gezicht al die creatieve werkstukken bij elkaar te zien, aldus de Stichting Vluch telingenwerk Waddinxveen en omgeving en de Kerngroep Ont wikkelingssamenwerking Wad dinxveen. De meeste werkstukken zijn in middels door de makers en maak sters afgehaald, maar er is nog een aantal blijven staan, onder an dere van Daniëlle en Mounir. Deze werkstukken kunnen alsnog expósitie te bezichtigen. schell van de organiserende Kern groep Ontwikkelingssamenwwer- king Waddinxveen, Jan Campert- derdag 14.00-20&00 uur," vrijdag tri. 1525T 08.00-14.00 uur. ÖOOOOOOOO' - 33*5-

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 17