Toonkunstenaars kritiseren wethouder Karei van Soest als wij dat willen4 De Point in herfstsfeer GLASBEEK aw Zilveren Spruit naar Hazerswoude Van Leeuwen introduceert MAN L2000 ‘Sinterklaas bestaat A Jan de Bas schijft boekje /llgemeen Psychologisch ZJuro BN. AUTOSCHADE KOMT GEGARANDEERD WEER GOED! r Praktijk in Capelle a/d IJssel en Waddinxveen. Voor afspraak bellen: 010-4582411 w.imr Onderzoek en advies kinderen vanaf 8 jaar (o.a. leerproblemen; dyslexie; keuze vervolgschool; pakket- of beroepskeuze) f395,- til ir, Bij FOCWA Garantiebedrijf Noordkade 24, Waddinxveen. Tel. (01828) 12588. Cabine Analyse 5 A Pagina 19 Woensdag 10 november 1993 Weekblad voor Waddinxveen het centrum voor kunstzinnige vorming Kreater (Kerkstraat). af of dit I 5 fO 99-CW dr Wingerd in NEDERLANDSE VERENIGING VAN ONDERNEMERS IN HET CARROSSERIEBEDRUF gecodeerd, wat hergebruik aan het einde van de levenscyclus al heel gemakkelijk maakt. Ook dit is een bewijs van de aandacht, die de ingenieurs van MAN aan elk detail van de L2000 besteed heb ben. Het boek gaat over 'Sintbele ving'. Wat is dat precies? ‘Sintbeleving staat voor ’de ma nier waarop mensen met het feno meen Sinterklaas omgaan’. In het boek heeft elke tekst min of meer met het omgaan met Sinterklaas te maken. Zo staan er artikelen in over hoe Surinamers het feest vie ren en wat de betekenis van Sint voor journalisten is. Verder gaan er een tekst over het feest van Sint op scholen met veel allochto ne kinderen en zijn de resultaten van een enquete opgenomen over de stand van zaken met betrek king tot het vieren van feest anno 1993*. De VKV verzocht vervolgens ver antwoordelijk wethouder Karei van Soest met het bestuur van Kreater contact op te nemen en de constructieve besluitvorming in het overleg kenmaar te maken. Maar kort daarop bleken de zaken geheel anders te lopen. Uit con tact met een docent bleek dat het bestuur kort na het overleg was afgetreden en het gemeentebe stuur de zaken waarnam. Navraag bij de inmiddels vertrok ken directeur Roel van Schraven- dijk leerde dat uit een brief van de gemeente na het overleg aan het bestuur bleek, dat de inko mensgarantie, eerder door de wet houder afgegeven, was ingetrok ken. Jan de Bas, ‘Sinterklaas bestaat als u dat wilt, over Sintbeleving in Nederland* (Merweboek, Slie- drecht 1993) 48 bladzijden, ƒ9,90. Het boek, met illustraties van Len Munnik, verschijnt medio novem ber en is ook in de Waddinxveense boekhandels te koop. - WADDINXVEEN - Van Leeu wen Truckservice BV aan de Pias weg in Waddinxveen is zaterdag 6 november begonnen met de intro ductie van de volbloed distributie- truck MAN L2000, na ruim zes tien jaar de nieuwe opvolger van de MAN G90. De show is een Doordat in de media aan de finan ciële problemen van de instelling en de houding van de gemeente daartegenover al veel aandacht was gegeven, was er terecht een reële vrees dat het aantal leerlin gen behoorlijk zou teruglopen. In het overleg werd zowel door de wethouder als door de ambtelijke vertegenwoordiger ingestemd met de door de KNTV gegeven toe lichting op de eerder genoemde passage. Er werd een heldere con clusie getrokken; dat onderdeel van de nota zou in het intern ge meentelijke overleg niet meer ter discussie staan. De KNTV zette nog uiteen dat ervaringsfeiten le ren, dat een afdeling muziek niet louter op lesgeldinkomsten kan draaien. Het college merkt in de richting van de KNTV verder op, dat met betrekking tot de door de bond geciteerde randvoorwaarden is ge bleken, dat niemand van de ge meente de KNTV-zienswijze kan bevestigen. De bond stelt derhal ve nogmaals vast, dat wethouder Karei van Soest de zuivere on waarheid spreekt. Tijdens het overleg heeft hij na melijk tegenover de werkgeversor ganisatie VKV en de werknemers organisatie KNTV uitgesproken, dat deze randvoorwaarde vast WADDINXVEEN - In bar-res- taurant De Point in de sportzaal Groenswaard aan de Wingerd heerst een echte herfstsfeer. De gerechten (goulash, stoofvlees, struisvogelvlees), het tap(bok)bier Bar-restaurant De Point van Job Haagsman in sportzaal Groenswaard aan bijzonderheid voor het publiek uit Waddinxveen en omgeving. De nieuwe distributietruck van MAN, die uitzonderlijk veel com fort biedt, vergde een ontwikkel- tijd van slechts vier jaar en is een distributietruck van het zuiverste water geworden. Zowel de moto ren als het chassis en de cabine zijn nieuw ontwikkeld. Het uiterlijk van de spectaculaire L2000 verraadt direct de verwant schap met zijn zwaardere broe ders. De auto, een puur MAN- produkt, is dan ook rechtstreeks afgeleid van de M90- en de F90 series. Om met de zuinige, stille en zeer soepele motoren te beginnen; MAN biedt drie verschillende ty pen aan. Het gaat hier om twee viercilinder diesels - een 100 pk- versie en een 150 pk turbo met intercooler, die aan de strenge Euro Il-norm voldoet - en een WADDINXVEEN/AMSTERDAM - De Koninklijke Neder landse Toonkunstenaars-Vereniging (KNTV) heeft in een brief aan het gemeentebestuur de houding van wethouder Karei van Soest (VVD) bekritiseerd. Directeur H.J.J. Luif beticht daarin de liberaal van het spreken van ‘zuivere onwaarheid1 waar het gaat om de toekomst van de problematische afdeling muziek in De voorpagina van het boekje ‘Sinterklaas bestaat als u dat wilt' van Jan de Bas. (Ilustratie: Mer weboek). WADDINXVEEN - De Wad dinxveense vogelvereniging De Vogelvrienden houdt ook dit jaar weer haar jaarlijkse tentoonstel ling in het clubgebouw van de duivenvereniging De Sperwer aan het Stationsplein in Waddinx veen. De openingstijden zijn don derdag 25 november van 20.00- 22.30 uur, vrijdag 26 november van 14.00-22.30 uur (om 21.00 uur trekking van de grote verlo ting) en zaterdag 27 november ge opend van 10.00-16.00 (om 15.30 uur prijsuitreiking). In het overleg, waartoe de werk geversorganisatie VKV en de KNTV het gemeentebestuur uit genodigd hadden, werd overlegd over een nota, waarin de aankon diging van een extern onderzoek, uit te voeren na de zomervakan tie, de basis vormde voor een mo gelijke voortzetting van de afde ling muziek van Kreater. Ook een aanvulling op het tekort was in die nota opgenomen. In het overleg werd van KNTV- zijde naar aanleiding van een pas sage in de nota expliciet gespro ken over handhaving van de be trekkingsomvang van alle docen ten muziek in het komend school jaar op het niveau van het afgelo pen cursusjaar. deren tot een gezellig trefpunt heeft gemaakt, is elke werkdag geopend van 16.00-01.00 uur. Op zaterdag zijn de openingstijden van 12.00-24.00 uur. Jan de Bas, zoon van C. de Bas aan de Jan Dorrekenskade- Oost in Waddinxveen, heeft het boekje ‘Sinterklaas bestaat als u dat wilt' geschreven over ‘Sintbeleving' in Nederland. Het boekje is een uitgave van Merweboek. (Foto: Archief - Sjaak Noteboom). Wat is de uitkomst van de enque te? Tets meer dan de helft van de on dervraagden viert het Sinterklaas feest. Opvallend is het dat vooral in de steden het feest minder ge vierd wordt. En wat ik nogal ver rassend vond, niet Kerstmis en het kerstmannetje, waar het ’niet meer hebben van kleine kinderen’ wordt als de belangrijkste reden van het niet meer vieren opgege ven. Verder leverde het onder zoekje nog meer resultaten op, maar die moet je echt in het boek lezen*. Je blijft een zoon van een mid- denstandere? ‘Ik zal het niet ontkennen. Nee, ik wil graag dat mensen het boek lezen. Er staan aardige stukjes in, die best zinvolle informatie geven. Het is toch een beetje een histo risch document, dat vastlegt hoe de Nederlandse samenleving in het begin van de jaren ’90 het feest van Sint vorm geeft. Ook is het boek dat onze maatschappij soms kritisch analyseert. Ik geef her en der een veeg, zonder overi gens onvriendelijk te worden. En wat het boek ook de moeite waard maakt zijn de illustraties van Len Munnik. Len tekent voor Trouw, Hervormd Nederland, Opzij, Am- nestuy International. Via via heb ben de uitgever en ik hem kunnen ’strikken’. Ik ben echt blij met zijn medewerking*. Je schreef het Weekblad voor BLEISWIJK - Onder grote be langstelling is voor de zevende keer de Zilveren Spruit uitgereikt op veiling De Kring in Bleiswijk. Winnaar van de schitterende bo kaal is geworden A. Kaashoek uit Hazerswoude met een score van 9.54. Op de tweede plaats eindigde N.L.G. v.d. Burg uit Pijnacker. Hij behaalde een 9.14. J.A. van s Straalen uit Kruisweg behaalde de derde prijs met een score van I 9.11. Ruim veertig telers hadden hun beste A-spruiten ingezonden voor de strijd om de Zilveren Spruit. De jury toonde zich tevreden over de kwaliteit van de inzendingen. Door het natte weer en daarmee de slechte groei van de laatste we ken is de kwaliteit van de spruiten dit jaar minder dan in 1992. Bij de inzendingen bleek dat met ex tra aandacht toch een goede kwa liteit kon worden ingezonden. Jammer genoeg worden de sprui- L.i’.i'.’iir niveau van dit (1992-1993), ongeacht leerlingenaanbod*. De KNTV vroeg zich een voorstel is waarover de ge meenteraadsleden nog een nadere beslissing dienen te nemen, of kan er nu reeds vanuit gegaan worden dat dit onderdeel van de door de gemeente vervaardigde notitie tot uitvoering wordt gebracht. De KNTV stelde de zaak dus slechts expliciet en procedureel aan de orde. Van de kant van wet houder Karei van Soest is zonder omwegen en zonder enige aarze ling naar voren gebracht, dat dit onderdeel zonder meer tot uitvoe-. ring zou komen. Het betrof geen voorstel waarover de raadsleden nog nader zouden dienen te be slissen. Het motief op grond waarvan de aanstelling niet gewijzigd zou worden was, dat de opschorting van de besluitvorming van de ge meente tot verdere daling van leerlingen kon leiden. Op 8 juli heeft de KNTV de zaak schriftelijk aan de orde gesteld. De antwoordbrief van het college van B. en W. van 20 augustus acht de bond onthutsend. Het college stipuleert in deze brief, dat ten aanzien van de rand voorwaarden met nadruk is ge steld, dat deze nog zouden wor den aangepast en na overleg met het toenmalige bestuur van het centrum voor kunstzinnige vor ming Kreater door het college de finitief zouden worden vastge steld. Het college geeft daarmee vol gens de KNTV impliciet aan, dat de raadsleden niet tussenbeide ko men. Het toenmalige bestuur 'ar Kreater kan niet tussenbeide zrr gekomen, omdat het aftrad voot aleer zij in staat was over de door het college eigenmachtig gewij- mie. Doorsteken naar de andere zigde voorstellen te spreken. kant gaat gemakkelijk. De grote ruiten bieden een perfect uitzicht naar voren en naar opzij, terwijl de vier grote spiegels ook naar achteren een uitstekend overzicht garanderen. Zeer ruim bemeten zijn de kachel en het ventilatiesysteem, dat - zij het ingebouwde actief-koolstoffil- ter- stof en andere luchtverontrei niging buiten houdt. De cabine is voorts rijkelijk voorzien van op- bergvakken en -kastjes, ruimt voor frisdrankflessen in de portie ren, een aansluiting voor bijvoor beeld 27 MC-apparatuur of auto telefoon en een in de fabriek reeds gemonteerd tweeweg-luid- sprekersysteem. Voor de zonnewering zorgt een optionele zonneklep boven de voorruit en de aanvullende klep pen binnen in de cabine, welke over een afstand van 200 mm zij delings verstelbaar zijn. Opmerke lijk in deze klasse is de standaard gemonteerde luchtdroger. De L2000 is bovendien verkrijg baar met airconditioning, met een verwarmde bestuurdersstoel, elek trisch bediende zijruiten, ver warmde voorruit, dito verstelbare en verwarmde spiegels en breed tes tralers. Vooralsnog is er voor de L2000 alleen een dagcabine, maar in het najaar van 1994 komt er ook een slaapcabine op de markt. Overi gens is de dagcabine voorbereid voor de montage van een dakspoi ler of een topsleeper. Een bijzonderheid van de MAN L2000 is de onderrij beveiliging. Deze bestaat uit een energie-ab- sorberende, rechthoekig buiscon- structie, die achter de voorbum per aangebracht is en bij een fron tale aanrijding met een personen wagen voorkomt dat deze onder de truck belandt. Het spreekt vanzelf dat de koppe- lingsplaat en de remvoeringen van de L2000 asbestvrij zijn en dat ook het koudemiddel van de opti onele airconditioning geen CFK’s bevat. WADDINXVEEN - Oud-Waddinxvener, historicus en dichter drs. Jan de Bas (29), zoon van oud-middenstandsvoorzitter Kees de Bas aan de Jan Dorrekenskade-Oost en broer van PCW-ge- meenteraadslid en winkelier Henk de Bas, heeft een boekje over Sinterklaas geschreven, dat deze week bij uitgever Merweboek verschijnt. De titel van de uitgave luidt ’Sinterklaas bestaat als u dat wilt’ en heeft als ondertitel ’Over Sintbeleving in Neder land’. Een paar jaar geleden wilde ik een proefschrift schrijven over het Sinterklaasfeest*, vertelt Jan de Bas in antwoord op de vraag waarom hij het boekje over Sin terklaas heeft geschreven. ‘Ik begon over het feest te lezen en schrok van de grote hoeveel heid publikaties die aan de Sint gewijd waren. Ik dacht bij me zelf: ’Wat moet ik daar nog aan toevoegen?’ Daarbij kwam dat het onderzoek veel tijd zou gaan kos ten en ik dus gesponsord moest worden om brood op de plank te krijgen. Bovendien zou ik veel moeten reizen en heel intensief moeten speuren naar de wortels van het feest. Ik kon de energie niet opbrengen om me jarenlang op de Sint te storten. Inmiddels ben ik bezig met een dissertatie over de Evangelische Volkspartij. Ondertussen verschoof mijn inte resse van het ontstaan naar de be leving van het feest van de Goed- heiligman. En deze zijn nu opge nomen in het boek*. Er staan 12 artikelen in het boek, waren dat ook 12 lezingen? ‘Nee, ik heb een paar lezingen ge houden en deze toen bewerkt tot artikelen. Ze zijn destijds ver schenen in het dagblad Trouw. Eentje verscheen ook in het Weekblad voor Waddinxveen. Een uitgever, dezelfde als van mijn gedichtenbundel ’Hard weg wandelen’, was erg in het onder werp geïnteresseerd. Hij vroeg of ik hier meer artikelen wilde schrijven. Ik kreeg die opdracht in december 1992. In de eerste helft van 1993 ben ik aan de slag gegaan en zie het boek is een fait accompli*. zescilinder, die een vermogen van maar liefst 220 pk levert. Bij de viercilinder motoren zorgt een ZF vijfversnellingsbak voor de overbrenging; voor de 220 pk- versie is een zesversnellingsbak van Eaton beschikbaar. In de eerste instantie is de L2000 alleen als 4x2 in de GVW-klasse van 6 tot 10 ton leverbaar, maar in 1995 volgt een 4x4 en in de daarop volgende periode zal de reeks naar boven toe worden afge rond met zwaardere modellen van 11 en IJ ton GVW. Het uiterst stijve ladderchassis, rechtstreeks afgeleid van de zwa re MAN’s, is geheel vrij van uit steeksels aan de bovenzijde. Hier door, alsmede door de geringe hoogte, bestaat er een grote vrij heid in de keuze voor een op bouw. De nauwkeurige doseerbare, luchtbediende schijfremmen op de vooras staan garant door een minimale remweg. Dankzij de nauwkeurige besturing en de gro te wieluitslag levert ook het ma noeuvreren in de binnenstad geen enkele moeilijkheid op. Het opvallendste aan de L2000 is zonder twijfel de cabine. Deze lijkt in geen enkel opzicht op die van de oude G-90. Het gaat hier dan ook om een nagenoeg geheel nieuw ontwikkeld produkt, dat voldoet aan de allerhoogste eisen op het gebied van veiligheid en comfort. Het welzijn van de chauffeur stond bij MAN voort durend centraal. Aan beide zijden geeft een kort, ver openslaand portier en een ver lichte instaptrede toegang tot een ruim, uitstekend afgewerkt en geïsoleerd, bijzonder compleet in terieur. De chauffeur beschikt standaard over een speciaal voor de L2000 ontworpen, luchtgeveerde Gram- merstoel. Evenals de bijrijders- stoel is deze standaard van een hoofdsteun voorzien. Het stuur is zowel in hoogte als in hoek verstelbaar. Het laagge plaatste, zeer overzichtelijke dashboard vertoont veel overeen komst met dat uit de M90- en F90-series. De gunstige plaatsing van alle knoppen en hendels is het resul taat van een doordachte ergono- Volgens het in de brief van de KNTV gegeven overzicht rea geerde op 20 augustus het Wad dinxveense college van Burge meester en Wethouders op een schrijven van de Koninklijke Ne derlandse Toonkunstenaars-Veren- ging van 8 juli, waarin de bond verslag doet van een driepartijen- overleg over de gemeentelijke no titie ’Zit er nog muziek in’. Aan dit overleg op 28 juni namen deel de werkgeversorganisatie VKV, de werknemersorganisatie KNTV en wethouder Karei van Soest. De voor de toekomst van Kreater verantwoordelijke wet houder heeft de kritiek van de KNTV naast zich neergelegd. Hij zegt zich van geen kwaad bewust te zijn en noemt de opvattingen van de bond voorbarig. Tijdens het driepartijenoverleg is door de KNTV in het bijzonder aandacht gevraagd voor het voor stel in de gemeentelijke notitie met betrekking tot de aanstellin gen van docenten en de gedwon gen ontslagen. Het gaat hier om een door het college van B. en W. geschreven voorstel. Daarin staat onder andere de zin snede; ‘Wij stellen u dan ook voor de aanstellingsomvang van de do centen voor het komend seizoen (1993-1994) te handhaven op het seizoen werkelijk ten nog te vaak op de traditionele wijze gegeten als groente bij een maaltijd met vlees en aardappe len. De bezoekers van de kwali- teitsmanifestatie proefden dat het ook anders kan. Zij werden ge trakteerd op een hartige taart met spruitjes en stokbrood gevuld met een heerlijke spruitensalade. Nederland telt dit jaar bijna 6.000 ha spruitkool, waarvan meer dan de helft wordt geteeld in de provincie Zuid-Holland. Het areaal is ondanks de slechte prijs vorming vorig seizoen iets groter dan in 1992. Het grotere aanbod vertaalt zich dan ook in nog lan gere prijzen voor deze winterko ninkjes. De Zuidhollandse eilanden en het Groene Hart zijn de belangrijkste teeltgebieden van spruitkool. Jaar lijks wordt op veiling De Kring in Bleiswijk circa een kwart van de landelijke oogst aangevoerd. De 25 miljoen kilogram vinden vooral een markt in eigen land en in Duitsland. Bovendien zijn alle kunststofdelen herfsttooi. (Foto: Sjaak Noteboom). en de inrichting zijn een paar we ken aangepast aan deze tijd van het jaar. De zaak van eigenaar Job Haagsman, die al 16 jaar De Point zowel bij sporters als bij an- - De toekomstige positie van de docenten staat hierbij op het spel, stond. Alle verdere toevoegingen van zijn kant nadien zijn volstrekt overbodig en irrelevant. Op 11 oktober is de KNTV aan wezig geweest tijdens een overleg tussen het huidige bestuur van Kreater en het personeel van de instelling. De bond heeft daar ver nomen dat het leerlingenaantal, zoals eerder verwacht, sterk is te ruggelopen. Het personeel dreigt nu daadwerkelijk de dupe te wor den van uiterst twijfelachtig han delen van het college. De nieuwe MAN L2000, geïntroduceerd door Van Leeuwen Truckservice BV aan de Piasweg in Waddinxveen. (Foto: MAN). Waddinxveen dat er sporen van Waddinxveen in het boek zitten. Waar zijn die sporen terug te vin den? ‘Als je in Waddinxveen geboren en getogen bent is alles wat je doet min of meer doordrenkt van je verbondenheid met het dorp. Die Waddinxveense tijd van mijn leven is immanent aan Jan de Bas zogezegd. Opmerkingen, voor beelden, gedachtengangen, ze wortelen vaak in het Waddinx veense. Zo eindigt een tekst bij voorbeeld met de naam van een schip dat regelmatig door de Gou we voer. ’De tijd zal het leren’' stond er op dat schip. Mijn vader citeerde de naam regelmatig. Heel direct vind je een spoor in het stuk ’Liever geen hervormde Sint’. Het artikel gaat over be zwaren bij orthodoxe protestanten tegen het feest van Sinterklaas. Ook in Waddinxveen zijn er scho len waar Sint een omstreden per soon is. Op die scholen wordt het feest van Sint wel gevierd, maar mag Sinterklaas niet fysiek aan wezig zijn. Waarom? Omdat hij een ’katholiek aandoende’ figuur is. En vooral omdat kinderen nu in hem geloven en later te horen krijgen dat hij niet bestaat. Men denkt dan dat het met het geloof in de God van de Bijbel ook zo gaat. God kun je trouwens niet eens zien, hetgeen het geloven nog moeilijker maakt. Gelukkig heb ik toen ik zelf op een Wad dinxveense lagere school zat geen last van deze opvatting gehad. Ik vind de redenatie, die behoorlijk rammelt, erg ver gezocht. Maar er zijn reformatorische mensen die zich ere nogal druk over ma ken. Vorig jaar weigerde de bur gemeester van Barneveld de Sint binnen te halen omdat hij dat niet met zijn geweten in overeenstem ming kon brengen. Ik denk dat dat niet slim is. Het alternatief van Sint dat de commercie onze samenleving reeds opdringt is het kerstmannetje. Ik vind, als gelovi ge, dat het mannetje veel meer kwaad kan. Hij kan namelijk de essentie van kerstmis steeds meer naar de achtergrond dringen. Maar goed, op aardig wat van de reformatorische scholen is Sint dus uit den boze*. Tenslotte: geloof jij zelf in Sin terklaas? ‘Die vraag had ik wel verwacht. Mijn antwoord is: voor honderd procent! En zolang ik niet de eni ge ben, blijft Sinterklaas bestaan. Dat ik niet de enige ben kun je merken aan de ’Sinterklaascomi tés’ die in diverse steden worden opgericht. Ze hebben als doel om de dreigende telloorgang van Sin terklaas tegen te gaan. Maar ook als we besluiten om niet meer in Sint te geloven, blijft hij volgens mij bestaan. Sinterklaas blijft na melijk in ons geloven!* De trotse prijswinnaars van de zevende uitreiking van de Zil veren Spruit, A. Kaashoek uit Hazerswoude. (Foto: De Kring - Blesiwijk). 111 Zo ongeveer op het moment dat de wethouder de brief schreef, trad het Kreater-bestuur af. Over die brief kon het gemeentebe stuur dus alleen nog met zichzelf in overleg treden. Onbetamelijk en onfatsoenlijk, zo werd het opereren van de verant woordelijke wethouder intern op het KNTV-bureau betiteld. Di rect werd telefonisch contract ge zocht met de ambtelijke vertegen- woordigere in het overleg. Uitleg werd gevraagd over de af wijkende tekst over de inkomens garantie in de bewuste brief. Eerst was de reactie ’welke afwij kende tekst’, vervolgens ’dan heb ben we in het overleg elkaar niet goed verstaan’. De passage uit de nota werd door de KNTV voorgelezen. ’Elkaar niet correct verstaan over die tekst’ was volgens de KNTV niet mogelijk. Na enig heen en weer gepraat moest de ambtenaar toe geven. Een misverstand over de tekst was niet mogelijk. ’Schrijf dat maar aan de wethouder, ik kan er op dit moment ook niet meer aan toevoegen’. Die brief ging dezelfde dag ’op hoge poten’ uit. De gemeente heeft het overleg van 20 september uitgesteld. De KNTV ontving op de valreep een schriftelijke mededeling, dat er geen toezeggingen zijn gedaan. De bon zal het daarbij niet laten. Het driepartijenoverleg over de wankele toekomst van Kreater wordt ook beschreven in ‘Oktaaf*, het blad van de Koninklijke Ne derlandse Toonkunstenaars-Vere niging. Doordat de gemeente Waddinx veen bij de totstandkoming van Kreater enige jaren geleden een subsidiebedrag verstrekte op grond waarvan de lesgeldinkom sten de totale docentenkosten moesten dekken, kwam het insti tuut in de problemen, analyseert het blad. Het bestuur vroeg extra financiële middelen om de ontsta ne tekorten te dekken. De ge meente wilde aanvankelijk niet te gemoet komen. -Af 1 ■- TT i t/t j I k.’ ff

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 19