Autohandelaar Contributie niet Kees en Mieke weer naar Dakar Prima weekje voor Kwiek-tafeltennis Stijgend niveau Excelsior-dammen mist vijf radio’s Eigen zaak voor Mirjam van Dijk VanBentem in Zuid plas dukten als biologisch geteelde produkten proeven en keuren. Groente- en fruitspeciaalzaak Van Bentem is een gespecialiseerde winkel, die ook is deel gaan uit maken van de winkeliersvereni ging Zuidplas. De opening van de nieuwe winkel werd met een waardebonnenactie gevierd door de andere winkeliers. Het bedrijf levert fruitschalen door geheel Nederland. omhoog bij WRB 1 Aeolus presteert Onderlinge wedstrijden bij TOOS Jazztiekuur bij TOOS tr Weekprogramma De Paddestoel Jonge Gouwe- masters in Breda Kinderboeken centraal op Groen van Prinsterer Monsterscore Be Fair Al Jubileumtournooi De Springplank HEEFT U TROUWPLANNEN? Fransman gepakt Vernielingen Zakkenrollerij Afgelopen zaterdag Uitslagen 'f* p* - Pagina 23 Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 10 november 1993 Op de foto in de voormalige winkel men. Mieke Tij sterman (links tweede klasse boekten Herman Simons, Piet Swart en Henny van der Meulen de zevende zege in successie. Het was een nipte over winning tegen het Bleiswijkse Combat, maar onbedreigd gloort het kampioenschap hem tege moet. Kwiek 7 leed haar eerste onver wachte nederlaag tegen Ilac 9. WADDINXVEEN - In het nieu we gedeelte van het winkelcen trum Zuiodplas aan de Zuidplas- laan in Waddinxveen is vorige week woensdagavond 3 november officieel geopend de groente- en fruitspeciaalzaak Van Bentem. In de naast Keurslager De Bas ge legen winkel werd een week gele den tussen zes en acht uur onder het genot van een hapje en een drankje door de genodigden, WADDINXVEEN - Zaterdag 20 november wordt van 10.00 tot 15.30 uur in het Anne Frank-cen- trum de hobbydag van de drie Ouderen Bonden van Waddinx veen gehouden. Ter afsluiting van deze dag wordt door de KBO, PVOB en ANBO een gezellig sa menzijn gehouden, dat om 16.00 uur begint. WADDINXVEEN - Woensdagmorgen werd vanuit het maga zijn van een autohandelaar aan de Zuidelijke Dwarsweg vijf au- en Jan van Bentem. (Foto: Sjaak Noteboom). is er het laatste jaar, speltechnisch gezien, een licht stijgende lijn merkbaar. Na jaren strijdend tegen het degradatiespook be haalde het eerste achttal een fraaie vierde plaats in het afgelo pen seizoen. Tot nu toe' scoren zowel het eerste als het tweede damteam vrij rede lijk in de competities van de dam- bond Midden-Holland. Het goede en verfrissend ogend spel van de junioren (en ook enkele aspiran ten) levert zonder twijfel een bij drage aan deze positieve ontwik keling. Een aantal jeugdigen weet met re delijk gemak menig ervaren seni orlid op een gelijkspel te houden. Dat ervoer Jan Kramer tegen Dick Berghout, Jan de Heer te gen Dinie Buitenhuis en Bertus van Eijk tegen Mourits van den Bosch. En tenslotte Kees Blonk, die de punten deelde met Daniel Westmaas. In een mooi duel bleken nestor Teun Twigt en Tijmen den Ouden jr. aan elkaar gewaagd. De punten werden terecht gedeeld. Ruud van Dijk en Cor Stolker hielden elkaar ook in bedwang. Jaap van der Eist en Gerrit van der Zijden klopten Adriaan Zwanenburg en Dirk Heeren II. De meest recente ronde van de onderlinge op donderdag 4 no vember bracht enkele schitteren de positionele partijen. Tijmen den Ouden sr. en Vincent van Es bezorgden elkaar flink wat denk werk. In het middenspel voor kwam een lichte vereenvoudiging, dat er een Woldouby-achtige stel ling op het bord kwam en enkele zetten later werd remise overeen gekomen. Piet Swart en Tijmen den Ouden jr. legden ook een fraaire partij neer op de 100 ruiten. In deze po sitionele partij gaven ze elkaar niets toe. Teun Twigt kon tegen dat dat pijn doet?*. Van groep 5 had een meisje gewonnen, omdat ze het beste las en ook passend gekozen had voor het boek ‘Een huis met zeven kamers*. Groep 6, 7 en 8 hadden een schrijfwedstrijd gehouden en van elke groep was er een winnaar aangewezen, in groep 6 door de meester, in groep 7 en 8 door de kinderen. Zij mochten hun eigen verhaal, dat over vriendjes moest gaan, zelf voorlezen op het podi um. Er werd op veel verschillende ma nieren licht geworpen op het the ma. Opvallend was, dat er veel dieren in de verhalen voorkwa men. Van groep 7 en 8 hebben al le kinderen eikaars verhalen ge bundeld mee naar huis gekregen. En u wilt er schitterend uitzien? Niet te duur en goed verzorgd? Met een keuze uit meer dan 150 japonnen? Maak dan vrijblijvend een afspraak met mw. Fioole, ‘S 01727-18300. Bruidsboetiek 'Angela', Zij dg 204, Boskoop en midden op de foto) in de zaak overgenomen door Mir jam van Dijk. Ter gelegenheid van de officiële opening bood de nieuwe eigenaresse met haar me dewerksters Trix Brouwer en Ani ta Baars zaterdag 6 november een WADDINXVEEN - Zaterdag 12 november worden in de sportha de Sniep de onderlinge wedstrij den gehouden van de Waddinx- veense gymnastiekvereniging TOOS. De recreatie jongens en meisjes (vanaf 6 jaar) kunnen dan in hun wedstrijden laten zien wat ze het afgelopen jaar hebben ge leerd. In tegenstelling tot verleden jaar worden de wedstrijden dit jaar weer gehouden in de sporthal De Sniep in plaats van in allerlei ver schillende gymnastiekzalen door heel Waddinxveen. Alleen de da mes en de heren houden op vrij dagavond hun onderlinge wed strijden in de gymnastiekzaal aan de Johannes Postlaan. Voor de komende wedstrijd bete-' kent dit dat het een waar spekta kel in de sporthal wordt, want be halve de ruim 190 deelnemers worden er ook nog diverse demon straties gegeven. Zo zullen er on der andere jazzdans- en trampoli- nespringdemonstraties worden ge geven. Behalve de prijzen die er per ca tegorie zijn te verdienen, zijn er ook nog twee bekers te verdienen, namelijk de jeugdbeker voor de turnster-turner tot 13 jaar met het hoogste puntentotaal en de Ja- cobeker voor de turner-turnster van 13 jaar of ouder met het hoogste puntentotaal. Deze bekers mogen de winnaars dan een jaar in hun bezit houden. De gratis toegankelijke wedstrij den voor de jongens en de meisjes in de sporthal de Sniep op zater dag 13 november beginnen om 9.00 uur en duren ongeveer tot 11.30 uur. De wedstrijd voor de dames en heren in de gymnastiek zaal aan de Johannes Postlaan op vi om circa 19.30 uur. Jan Kramer een hekstelling op bouwen. Deze partij-opzet brengt altijd veel dreiging met zich mee. Jan kreeg erg moeilijk spel en hij moest de verdiende winst aan Teun laten. Ruud van Dijk leek tegen Lucien Claessen de zet 23-29 een soort Ghestem-doorstoot te plaatsen. Hoewel Ruud hierna beter spel had, kon Lucien toch een punten- deling bereiken. Teun van der Krol blijft door zijn overwinning op Adriaan Blom goed koploper Dick Dibbets vol gen. Dick Dibbets had het op zijn beurt niet gemakkelijk tegen Fred Zaadhof. Na een grote vereenvoudiging in het middenspel moesten de posi ties weer worden opgebouwd. Fred kon slechts ten koste van een schijf evenals Dick op dam komen. Fred kon echter niet voor komen dat Dick een overmachts- eindspel zou bereiken. Een fout- zet door ’vragen’ met de dam ver snelde zijn verlies. Kees Blonk klopte de jeugdige Dick Berghout en Adriaan Zwa nenburg, die beter centrumspel had, won van Jan de Heer. vrienden en bekenden een toast uitgebracht op de nieuwe zaak van Bep, Jan, John en Moniek van Bentem. De officiële opening ging gepaard met drie dagen met (te) lage ope- ningsprijzen op het gebied van groenten en fruit. Zaterdag 6 no vember was er uitleg over biolo gisch geteelde produkten door een demonstratrice. Het publiek kon zowel normaal geteelde pro- j en zondag zijn door de politie Rotterdam twee mannen en twee vrouwen aangehouden in een gestolen auto. Het betroffen allen Rotterdam mers van ongeveer 30 jaar. Zij waren betrokken bij twee gevallen van zakkenrollerij gepleegd te Waddinxveen op donderdag 28 oktober. Maandagavond 1 november kwam tegen negen uur de melding bin nen van een uitslaande brand op het Coenecoopterrein. Toen brandweer en politie ter plaatse kwamen, bleek het te gaan om een leegstaande boerderij aan de Zuidelijke Dwarsweg. Gezien het feit dat de brandweer op maandagavond zijn oefenavond heeft, was bijna iedereen in dienst en derhalve zeer snel ter plaatse. De boerderij stond echter al over de gehele lengte in lichter laaie. De boerderij is eigendom van de twee jaar terug aan Parijs-Kaap- stad en na een tussenjaar hebben zij afgelopen week met een Toyo ta Four Runner ingeschreven voor de komende Parijs-Dakar-Parijs. De Drentse motorcoureur Anne Kies zit op de vrachtwagen die het tweetal volgt en ondersteunt. Ook het Nederlandse duo Nol Ei- tens-Henny den Toom neemt met een Daihatsu aan de rally deel. De wedstrijd start op dinsdag 28 december vanuit de Parijse wijk La Defense en komt op 15 januari terug in Eurodisney.. Een dag la ter volgt de officiële finish op de Champs Elysées in Parijs. In die tussenliggende periode doet de caravaan auto’s en moto ren de volgende landen aan: Frankrijk, Spanje, Marokko, Mauretanië en Senegal. Na een rustdag in Dakar worden die lan den in omgekeerde volgorde door kruist. In groep 4 en 5 mocht ieder kind zelf een boek uitkiezen en er stukjes uit voorlezen. Een meisje uit groep 4 was uitgekozen, om dat ze goed kon lezen uit haar tiek en dans wordt alleen gegeven zelfgekozen boek ‘Snap je niet, aan kleuters, omdat het voor de hele kleintjes nog moeilijk is om een keuze te maken tussen gym nastiek en dans. Voor de ouders biedt het een mo gelijkheid in overleg met de lei ding te bekijken wat het meest geschikt is voor hun kind. Na één of twee jaar jazztiek hebben de kinderen, ouders en leiding een redelijk beeld kunnen krijgen van het kind in beweging. De lessen worden voorbereid van uit een bepaald thema, zoals klein-groot, snel-langzaam, span- nen-ontspannen, recht-rond en sa menwerking. Een thema wordt op een dansante en gymnastische ma nier uitgediept, waardoor de kin deren elke les weer nieuwe bewe- gingservaringen opdoen. Ligt het accent bij de jazztiekles- sen op de woensdagmiddag in De Duikelaar meer op de gymnasti sche bewegingen in combinatie met dansante bewegingen, op het nieuwe uur op de maandag in de HAVO-zaal is dit net andersom. Daar wordt de meeste aandacht gegeven aan de dansante bewegin gen met gymnastische toepassin- gen. WADDINXVEEN - Het A-l elf tal van Be Fair-voetbal heeft za terdag een grote overwinning be haald ten koste van VEP uit Woerden (10-2). Al, dat een moeilijke periode meemaakte in de hoogste afdelingsgroep, behaal de twee weken geleden de eerste overwinning op WSE. Vorige week werd het programma afge last. In de wedstrijd tegen VEP werd duidelijk het herstel van Be Fair Al merkbaar. Drie doelpunten kwamen er van de actieve Arthur Haverkamp, twee van Cees Sol en Majid Darrazi. Goals van Wim v.d. Starre, Machiel Eikelenboom en Jeroen Clardey maakten de tien rond. kopje koffie aan aan haar klanten. Mirjam van Dijk zet de bloem- sierkunst onder dezelfde naam voort. Henry Verwey is elders in dienst getreden van een groenbe- drijf. Het Waddinxveense rallyechtpaar Kees en het begin van hun woestijnloopbaan. WADDINXVEEN - Het Wad dinxveense echtpaar Kees en Mie ke Tijsterman gaat met steun van sponsor Rucanor BV in Nieuwer- kerk aan den IJssel voor de acht ste keer meedoen aan de woestijn- rally door Afrika. Het geesteskind van de overleden Franse initiatiefnemer Thierry Sa bine heeft in de loop der jaren verschillen routes gekend. Zes maal deden Kees en Mieke Tij sterman aan Parijs-Dakar mee, WADDINXVEEN - Badminton Aeolus presteert zeer goed. Tij dens het weekeinde bleven elf teams ongeslagen. Hiermee geeft Aeolus aan ook groeimogelijkhe den in de breedte te vertonen. Een goede combinatie tussen ou de ervaren krachten en nieuw jeugdig talent blijft nog steeds de succesformule van Aeolus. Zo zal ook dit jaar het vijfde team van Aeolus zich keurig we ten te handhaven in de derde klas se van het district Zuid-Holland. Het team bestaande uit de erva ren spelers Theo van Grieken, Ri cardo Lamberts, Hans van Grie ken, Gijs Heikamp, Jacqueline van Grieken, Jolanda Swart en Cora Stuy moest echter genoegen nemen met een gelijkspel tegen plaatsgenoot Florida. Er had echter meer in gezeten. Met name in de tweede mix en de herendubbel mochten de Aeolus- sers even aan de overwinning rui ken, maar bleek Florida toch aan het langste eind te trekken. WADDINXVEEN - Door de zwemclub Breda werd in het 50m lange bad De Wisselslag in de Ba- roniestad voor het tweede jaar een internationaal Mastersgala georga niseerd, waarbij de minimum-leef- tijd van 25 jaar werd verlaagd naar 20 jaar. Voor het Waddinxveense De Gou we kwamen in deze pre-master groep vijf dames uit, welke zich op de diverse onderdelen naar de hogere en hoogste plaatsen zwom men. Diana van der Zijden won de 50m rugslag in 35.6, de 100m rug in 1.17.6 en 200 in 2.46.1. Op het laatste nummer van de lange zwemmiddag werd merkbaar dat de vermoeibaarheid begon mee te spreken en werden de tijden bij de meeste zwemmers wat mati ger. Ook bij Diana, die op de 100m vrijeslag genoegen moest nemen met zilver in 1.10.4. Erika Vlasman ging er op 100m vlinder met het goud vandoor in 1.21.5, op de 200 wissel weerd het in 2.55.4 zilver en op de 50 vlinder in 34.1 en 100 vrij in 1.12.9 werd het brons. Lizette van Hooft verraste met prima tijden. Op de 50 vlinder in 38.9 en de 100 vrij in 1.13.9 werd zij vierde en op de 100 rugslag in 1.29.3 en de 100 schoolslag in 1.39.3 respectievelijk tweede en derde. De uit Schiedam afkomstige Da nielle Verveen behaalde goud op de 100 school in 1.34.1, zilver op de 50 school in 42.9, brons op de 50 vrij in 34.5 en zij werd zeven de op de 100 vrij in 1.19.6. Wanda den Boer moest de school slag door een knieblessure laten varen, maar zij werd wel in 35.6 vierde op de 50 vrijeslag, zesde op de 50 rugslag in 44.2 en in 42.4 vierde op de 50 vlinderslag. Met Judith van Berkel vormden Diana, Danielle en Erika nog een 4x50 m wisselslagploeg welke in 2.28.8 beslag legde op de eerste plaats. De oudere Gouwe-masters Judith van Berkel, Nic Geers en Hans den Boer benadrukten in Breda dat zij het in Nederland in hun leeftijdsgroepen voor het zeggen r hebben door op al hun nummers rijdagavond 12 november begint de gouden medailles mee te ne- In de uitbreiding van het winkelcentrum Zuidplas heeft zich de nieuwe groente- en fruitspeci aalzaak Van Bentem gevestigd. Op de foto Bep o.—i. Wim van Wageningen kon het met twee invallers tegen Shot’65 niet redden. Een 10-0 nederlaag betekent na één jaar verblijf in de landelijke 4e divisie degradatie te- g0’s 5' rug naar de eerste klasse van de -- - - afdeling. Kwiek 3 leed tegen Ilac 4 een kansloze 1-9 nederlaag. Ook hier Op de foto in de voormalige winkel van bloemsierkunstenaar Henry Verwey in het winkelcen trum Luifelbaan van links naar rechts Trix Brouwer, de nieuwe eigenaresse Mirjam van Dijk en Anita Baars. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Bloemsier kunstenaar Henry Verwey, die eerder dit jaar zijn zaak in het winkelcentrum Luifelbaan aan de Brederolaan nog in een nieuw jas je stak, heeft een punt gezet ach ter zijn winkel. Per 1 november is toradio’s gestolen. Het is niet bekend hoe het een en ander is ge beurd, aldus de politie in Waddinxveen. gemeente en stond op de nomina tie gesloopt te worden. Omdat er waarschijnlijk sprake is van brandstichting wordt daar door de politie een onderzoek naar ingesteld. Afgelopen week werd gemgld dat er dikke rookpluimen uit de schoorsteen van een voormalige meubelfabriek opstegen. Bij on derzoek bleek dat in een oude verwarmingsketel snoeiafval werd verstookt. Aangezien het verbranden van af val is voorbehouden aan instanties die daarvoor zijn ingericht alsme de een vergunning hebben, is een einde gemaakt aan deze praktijk. Met de eigenaar van de verwar mingsketel is dé afspraak gemaakt dat het voor dit doel niet meer ge bruikt kan worden. WADDINXVEEN - Door het overweldigende succes van de jazztieklessen bij de Waddinx veense gymnastiekvereniging TOOS op de woensdagmiddag in de sportzaal De Duikelaar (Zuid- plaslaan) wordt er een nieuw uur jazztiek gegeven bij TOOS. Dit uur wordt op de maandagmid dag gegeven van 16.30-17.30 uur WADDINXVEEN - Op de pro- testants-christelijke Groen van Prinstererschool aan de Tollen slaan is een project gehouden naar aanleiding van de Kinderboeken week. Voor de herfstvakantie werd in de klassen begonnen met lezen en voorlezen van boeken, die te ma ken hadden met het boekenweek thema ‘Vriendjes, maatjes, kame raadjes*. Na de herfstvakantie was er in de hal op het podium een decor opgesteld van een huiska mer met een schommelstoel, een schemerlamp en een geopende boekenkist. Ook stond er in de hal een grote reclamezuil (gemaakt van ribkar- ton), waarop allerlei verhaaltjes van de kinderen geprikt werden. Geregeld was er een groep kinde ren in de hal te vinden, die voor het podium zat te luisteren naar de juf of meester, die op de schommelstoel zat voor te lezen. Voor de verschillende groepen was een lees- of schrijfwedstrijd uitgeschreven. De winnaar van el ke groep mocht op donderdag in de hal op het podium, in de schommelstoel zijn of haar zegje doen. De groepen 1 en 2 lazen en beke ken prentenboeken. Een aantal kinderen vertelden samen met de 1 juf over de vriendschap tussen een leeuw en een muis. Groep 3 had gezamelijk een boek gekozen (Saskia en Jeroen), waar ze uit la zen en één meisje, die dat durfde, mocht wat over het verhaal vertel- in de HAVO-zaal (achter sporthal len op het podium. De Sniep) en staat onder gediplo meerde leiding van Suzan Bik. Jazztiek is een nieuwe vorm van gymnastiek: gym in combinatie met dans. Deze vorm van gymnas- WADDINXVEEN - De vaste we kelijkse activiteiten van de wijk en speeltuinvereniging De Padde stoel (Lijsterbesstraat) zien er als volgt uit: Woensdag: - Jeugdstuif 4-12 jaar van 13.30- 15.00 uur. Leden f. 1,25, niet-le- den f 1,75. Tijdens de bingo le den 2,25, niet-leden 2,75. - Vanaf 3 november woensdag- avondclub voor kinderen van 6-14 jaar van 19.00 t/m 21.00 uur. Prijs ƒ1,-. Donderdag: - Callanetics voor volwassenen van 13.45- 14.45 uur, 5,-. - Darten voor volwassenen van 20.00-22.00 uur, leden 2,-, niet- leden 2,50. Vrijdag: - Kaarten ƒ2,50, vanaf 20.00. Vol wassenen, niet leden ƒ3,50. Maandag: - Instuif voor volwassenen van 13.30-16.00 uur, leden 1,50 niet-leden 2,-. - Meisjesclub van 9-14 jaar van 18.45- 20.30 uur, leden 1,50 niet-leden 2,-. Dinsdag: - Callanetics voor volwassenen van 13.45- 14.45 uur, 5,-. - Handwerkclub voor volwassenen van 19.30-22.00 uur, leden 5,-, niet-leden 6,-. De Sniep aan de Sniepweg. Vanaf half acht liggen de notulen, jaar verslagen en financiële stukken ter inzage. Om acht uur zal de vergadering beginnen. Naast het bespreken van de gebruikelijke stukken en het afleggen van financiële ver antwoording zijn er nog een aan tal andere belangrijke onderwer pen. De huidige financiële situatie bij de Waddinxveense Reddingsbri gade maakt het mogelijk om, voor het derde achtereenvolgende jaar,. de jaarlijkse contributiebijdrage op hetzelfde peil te houden. Volgens het bestuursvoorstel zal de contributiebijdrage dus, ook in het komende seizoen 1994-1995, voor leden tot en met 15 jaar ƒ87,50 bedragen, leden vanaf 16 jaar zullen ƒ92,50 moeten afdra gen. Ook zal er tijdens deze vergade ring voorgesteld worden een klei ne wijziging in de statuten aan te brengen. Het betreffende voorstel ligt voor de leden ter inzage bij het secretariaat. Tijdens de algemene vergadering zullen de penningmeester en één van de bestuurscommissarissen volgens het rooster aftreden. Bei den hebben zich herkiesbaar ge steld. Eventuele tegenkandidaten moeten uiterlijk twee dagen voor de vergadering schriftelijk bij de secretaris bekend gemaakt zijn. Woensdagavond werd bij het Gouwebad De Sniep een nage noeg nieuwe snorscooter gestolen van een 35-jarige vrouw uit Gou da. Het betreft een groene Peu geot Rapido met het verzeke- ringsplaatje TBH-657. Tijdens de koopavond werd in de Passage ingebroken in twee wo ningen. De voordeuren werden met geweld opengebroken en de woningen werden geheel door zocht. Er worden sieraden en geld vermist. In de nacht van donderdag op vrijdag werden van een bouwter rein aan de Staringlaan 27 rollen dakbedekking gestolen. In de nacht van zaterdag op zon dag kwam rond kwart over twee een melding binnen van een ver dachte auto. Ter plaatse gekomen gingen de vier inzittenden er lo pend vandoor. Eén van hen werd in de kraag ge grepen, een 26-jarige Fransman. In de auto werd een Sanyo radio- cassetterecorder aangetroffen en in de buurt van de auto nog een complete Technics stereotoren. Uit het verder onderzoek door de recherche is gebleken dat de per sonenauto was gestolen aan de Brederolaan en dat door deze per sonen was ingebroken in een wo ning aan de Souburghlaan waar behalve de stereo-installatie ook nog een video, een klok en andere spullen waren ontvreemd. Zondagochtend deed de eigenaar van een personenauto uit de Jan WADDINXVEEN - Bij de Waddinxveense damclub Excelsior Luykenstraat aangifte van diefstal van zijn audio-apparatuur. ’s Nachts om 4.15 uur had een buurtbewoner lawaai gehoord en had hij een personenauto snel zien wegrijden. Wanneer dan vervolgens de poli tie niet gebeld wordt, blijft het voor de politie natuurlijk wel moeilijk om zo’n dader te pakken. Uit een vrachtauto die stond ge parkeerd aan de Limaweg werd in de nacht van zondag op maandag de autoradio gestolen. Het rech- terportierslot werd vernield. Op maandag 1 november werd bij de politie vijfmaal aangifte ge daan van vernieling aan een auto. Deze vernielingen waren mogelijk in het daar voorafgaande weekein de gepleegd. Het betrof het afbre ken van spiegels en ruitenwissers. Van een auto werd de koplamp kapot geslagen. Van een school aan de Kanaalweg werd aangifte gedaan van vernieling van twee buitenlampen. WADDINXVEEN - De Wad dinxveense klaverjasvereniging De Springplank heeft voor de tiende maal het koppelklaverjas- tournooi voor verenigingen en be drijven gehouden. Tournooiwin- naar werd het organiserende De Springplank. Met 120 deelnemers (30 tafels) - even veel als bij de start in 1984 - was de grote zaal van het Anne Frank-centrum weer geheel ge vuld. Het tournooi was mogelijk dankzij de financiële steun van S. en V., Interieur, Verweij Verzeke ringen, Tenniscentrum Waddinx veen, winkelcentrum de Passage, Vink Hypotheken en 4=6 G. Kool. Nadat de spelers drie ronden had den gespeeld was aan het einde van de middag de einduitslag be kend en konden de prijzen (be kers, bloemen en vleesschalen) aan de eerste tien koppels worden uitgereikt. De volledige uitslag van het kop- pelklaverjastournooi ziet er zo uit: 1. Arnold Zwanenburg-Verbeek 6126 pnt, 2. Wim de Munnik- Theo Lam 5839 pnt., 3. Riet Kruif-Gerda Heeren 5759 pnt., 4. Piet Honkoop-M. v.d. Eng 5757 pnt., 5. Nabil-Fawaz Khalaf 5441 pnt., 6. L. Biesheuvel-A. Lander 5433 ptn., 7. G. Spek-J.C. Zaal 5356 pnt., 8. mw. M. Verweij- mw. J. de Hertog 5311 pnt., 9. W. Siebergts-A. Verzijl 5298 pnt., 10. J. v.d. Neut-Th. de Wit 5281 pnt. De poedelprijs was voor S. Peters-C. de Pater met 3543 punten. WADDINXVEEN - Het gaat goed met de Waddinxveense Reddingsbrigade (WRB). Dat blijkt onder andere uit het groei end ledental. Oorzaak van de ledentoename is de zeer goede sfeer en de manier waarop de kaderleden de trainingen, op zo wel de vrijdagavond als de zaterdagochtend, invullen, aldus het bestuur aan de vooravond van de jaarlijkse algemene vergade ring. De vergadering zal gehouden wor den op maandagavond 15 novem ber in de bar van het Gouwebad WADDINXVEEN - Het was voor veel teams van de Waddinx veense tafeltennisvereniging Kwiek een succesweek. Tien teams boekten een overwinning, er waren twee gelijke spelen en er moesten vijf nederlagen worden geïncasseerd. Traditioneel was de nederlaag van het eerste korfbalteam. Kwiek 10 stuntte mede door een sterk optreden van het D’66- raadslid Wim de Wit (3 overwin ningen) tegen koploper Flamin- 5 met een 5-5 gelijkspel. Kwiek 12 achterhaalde bijna Gou da 8 door een 6-4 overwinning, die vooral door toedoen van Jaap - T Hardenbol tot stand kwam. Het dreigt he^ degradatiespook^ In de kampioenschap hebben ze niet vi_ rr meer e|gen Kwiek 14 zette een forse stap naar het kampioenschap door nr. 2 Ilac 11 met 7-3 te verslaan. De 3 punten-marge die Martien v.d. Klink, Joost Looman en Roland v.d. Werf aanbrachten moet vol doende zijn. Kwiek 16 boekte een belangrijk Adri Berckenkamp raakte daarbij draw tegen TTVN 15. De onder zijn ongeslagern status kwijt. De linge marge blijft nu 2 punten en kampioenskansen zijn nog ruim- dat biedt perspectief voor een on schools aanwezig, maar dan moet geslagen koppositie. Onno Bresser deze week wel van NTTC 3 ge- handhaafde zijn 100% score te- wonnen worden. 8en koploper Vriendenschaar 30, Kwiek 9 schakelde naaste concur- mede door zijn drie zeges zit er rent Bok 7 met 8-2 uit. De eerste voor Kwiek 18 nog een kansje in plaats kunnen Jaap de Inage, Bar- v°°r een kampioenschap. Kwiek ry Verboom, Marco van Wagenin- 19 moet na de nederlaag tegen gen en Stefan de Kogel haast niet Reeuwijk 7 zijn koppositie aan meer ontgaan Top 20 afstaan. k 4 A

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 23