Leden van verdienste Antilopers goed op dreef Be Fair en WSE scoren samen zesmaal Gouwe-dames kwamen terug, heren hadden het nakijken >7 Waddinxveen opnieuw met lege handen Volle winst Be Fair: 3-0 Klaverjassen Flyers is Zoebas de baas Eerste cross van Antilope in Gouwebos Promotiekans WSV voorbij WADDINXVEEN - In het Anne Frank-centrum werd de 9e ronde van de huishoudelijke competitie van Waddinxveense Schaak Ver eniging WSV gespeeld. Voor de Rotterdamse Schaakbond speelde het eerste team van WSV thuis tegen het eerste team van Nieu- werkerk a/d IJssel. De Waddinx- veners verloren met het kleinst mogelijke verschil: 3-4. Volley baljongens drie perioden bedroeg toen al Be Fair Al 3e 7-13. Brandenburg speelde goed. De Gouwe kwam er afgelopen zater dag geheel niet aan te pas. In de laatste periode konden de heren de stand nog enigszins dragelijk maken. Door doelpunten van Paul van Doome, Marc Faber en Arco Verboom werd de eindstand slechts 10-14. Be Fair-heren overspelen Agon-Boskoop WADDINXVEEN - De volley ballers van Be Fair zijn het dal uitgeklommen. Nadat er de laat ste weken veel verloren werd, wachtte de klapper tegen Agon. De ploeg uit Boskoop werd door coach Swets hoog aangeslagern. Swets is bekend met de Boskoop- se ploeg doordat hij daar een aan tal jaren coach is geweest en door een serie oefenwedstrijden. Maar de Boskopers gaven niet veel par tij, waardoor Be Fair met 3-0 won. I Tweede teams Alphen aan den Rijn Heren Zwem- en Poloclub ”De Gouwe” wedstrijdprogramma ZATERDAG 13-11-93 uitwedstrijd ZONDAG 14-11-93 uitwedstrijd WSE 8 Pagina 29 Woensdag 10 november 1993 Floracross bracht daarmee de Na de start van de jongens D in 1991 (op de foto) gens A, de senioren en de vetera nen in een groep van start zullen gaan voor respectievelijk 5.000 en 9.000 meter. Opname in de eindrangschikking Gouwe-dames 2 had weinig moei te met De Schelde 1 uit Temeu- zen. De eerste drie perioden, met de standen 2-0, 4-1 en 5-2, gaven een regelmatig opbouw te zien. 'sonen vanwege hun jarenlange en belangeloze inzet benoemd tot lid van verdienste. Naast een oorkon de en een bos bloemen kregen de vijf een kadobon uitgereikt. ^Weekblad voor Waddinxveen val de nodige punten. Mieneke Verwoerd kwam in het veld voor Sylvia de Vries aan het einde van de tweede set. Door aan Wad dinxveense zijde werd ook deze set binnengehaald (15-13). Be Fair bleef ook de derde set aanvallend zeer sterk spelen en nam gelijk een voorsprong (5-1). Cora Bos vergrootte met haar ser vice deze voorsprong nog tot 13-6. De Waddinxveense dames dach ten al aan een glansrijke overwin ning. DAC gaf zich echter nog lang niet verloren. DAC scoorde, zowel met haar aanval als met het blok, punt na punt. Twee time-outs, door coach Her men Brouwer, aan de zijde van Waddinxveen mochten niet baten. DAC kwam zelfs op gelijke hoog te (13-13). In een spannende slot fase trok Be Fair toch aan het langste eind (15-13). In de 8e minuut na rust bleek Dragons leeggespeeld en toen spurtte Flyers er ook in hoog tem po vandoor om met groot verschil te winnen (92-51). Wendy Post humus was Flyers’ uitblinkster (15 pnt) en mede door veel steals uitgenodigd om mee te doen. De tegenstanders van Be Fair Al wa ren Tonegido, Novoc, Jodan Boys en ZVH Al. De eerste wedstrijd moest Be Fair tegen Jodan Boys. Deze wedstrijd was snel bekeken. Met 15-6 en 15-4 werd Be Fair Al opgeruimd. Daarna moest Be Fair tegen To negido. Dit was een ander ver haal, want Be Fair won de eerste set met 15-4. Door concentratie verlies werd de tweede set met 12-15 verloren (1-1). Echter, in de vierde periode De volgende tegenstander scoorde het team van coach Ju-' dith van Berkel er lustig op los en won met 10-3. vereist deelname aan minstens drie van de in totaal vier te lopen crossen, die na Waddinxveen in Zoetermeer, Reeuwijk en Gouda worden gehouden. Ook een individueel klassement bij elke wedstrijd apart geeft dit jaar een nieuw gezicht aan de meestal spannende crosswedstrij- den. Ook deelname van buiten de regio Midden-Holland is dit jaar voor het eerst toegestaan. waartsen. Wanneer de Waddinxveense ver dediging bij de voorzet, vooraf gaande aan dit doelpunt, iets reso luter had uitverdedigd, was deze treffer niet tot stand gekomen. Be Fair had al in de 20e minuut een voorsprong kunnen nemen toen een schot van Arjan Groe nendijk op de kruising belandde. Hiermede is dan ook het enige ge vaar van Be Fair in deze eerste helft vermeld. RCL wist na 43 minuten zelfs de score te verdub belen. Na de hervatting had trainer Cees Verbree Arjan Groenedijk vervan gen door John van Beek. Na 9 mi nuten spelen kregen de Warnaar- plantsoen-bewoners de tot dan toe grootste kans op een treffer, toen een voorzet van Pieter van Herk bijna in eigen doel werd gekopt door een verdediger van de Lei derdorpers. Na een kwartier ging het hout werk een hoofdrol spelen. Eerst eindigde een aanval van RCL op de paal en vervolgens schoot John van Beek namens Be Fair op de BOSKOOP - Klaverjasvereniging Habo uit Boskoop houdt een kop- pelklaverjastoumooi op zaterdag morgen 13 november om 10.00 uur in het gebouw De Stek aan de Puttelaan in Boskoop. De inleg bedraagt ƒ10,- per koppel. Naast de mooie prijzen die met het kaarten zijn te winnen is er tevens een grote tombola. Opgave en in lichtingen bij M. Eegdeman tel. 01727-13033 of C. Vonk tel. 01824-1709. WADDINXVEEN - De volley- baldames van CVB Bank Be Fair hebben tegen het Alphense DAC de volle winst behaald (3-0). De eerste set ging gelijk op. Be Fair was aanvallend sterker dan DAC 1. Door de vele foutieve services kwam Be Fair echter niet aan scoren toe. DAC nam zelfs een lichte voorsprong. De Wad dinxveense dames bleven echter goed aanvallen en haalden na een eindspurt de eerste set binnen (15-12). ,De servicepass lag bij Be Fair goed en de Waddinxveensen kon den gevarieerd aanvallen. Janet van Tol hield DAC onder druk met haar serve en Antoinette Wij- WADDINXVEEN - Flyers eerste herenteam staat nog steeds op 100% winst. In een echte basket- balderby werd daartoe Zoebas verslagen. Dankzij de 69-73 uit- overwinning is het Waddinxveen se team nu alleen-lijstaanvoerder want alle andere teams hebben minstens één keer verloren. Met een overwinning die het doel saldo lekker bijspijkerde boog Flyers de curve weer naar boven bij. Met 92-51 werd thuis Dra gons verslagen. De zondag in Zoe termeer bracht een echte, beladen basketbalkraker. Zoebas-Flyers was namelijk niet alleen een be langrijke wedstrijd in de competi tie 1993-1994 maar ook diverse banden tussen de clubs gaven de ze partij enkele extra’s. De wedstrijd was van begin tot eind spannend en boeiend. Flyers had veel moeite de Zoebas-verde- diging effectief te passeren. Ze ker de snelle, directe acties had den weinig rendement. Hoewel het veel rustiger spelende Zoebas veel scherper schoot in de eerste helft leidde Flyers. Even voor rust was er een mooie 10- punts voorsprong voor de Wad- dinxveners doordat onder andere René Hazelaar sterk speelde. Het te wisselvallig spelende Fly ers kon die voorsprong niet vast houden en na rust (38-41) moest de leiding zelf even afgegeven in het sportpark ‘de Sniep* (Sniepweg) in Waddinxveen heeft het bestuur van de voertbalvereni- ging Waddinxveen een vijftal per- WADDINXVEEN - Zaterdag 13 november houdt de Waddinxveen se sportclub Antilope de eerste wedstrijd van de in totaal vier te lopen crossen voor de crosscompe- titie van de regio Midden Holland in het Gouwebos tussen Waddinx veen en Boskoop. Om 12.00 uur wordt gestart met de jongste deelnemertjes die on geveer 600 meter zullen lopen, terwijl de wedstrijden doorgaan tot aan 15.05 uur waarbij de jon- Wim Los (veteranen 1) liep in Vlaardingen een persoonlijk re cord in 59.33, terwijl Hans Boere een nieuw clubrecord wist te rea liseren in de mooie tijd van 51.17. Hiermee wist hij in het totaalklas- sement de vierde plaats te beha len. Antilopetrainer Auke Leen wist na 56.11 de finish te passeren. Bert Koster van AV’47 uit Bos koop legde bij de senioren beslag op een prachtige vierde plaats in een tijd van 48.19 min. Op de foto van links naar rechts Ton Schijff, Mar Schijff, Wim van Es, Dirk de Leeuwen en zijn vrouw. (Foto: Walter Koor en). De Schelde 1 met 10-3 huiswaarts te sturen. De Gouwe-dames waren er op ge brand een goede prestatie neer te zetten tegen Brandenburg uit Bilthoven. Niet alleen omdat Brandenburg koploopster was, doch tevens om het contact met de top vier niet te verliezen. Beide ploegen starten in de eerste periode met snel en aanvallend spel. De strijd ging gelijk op, zij het dan dat Brandenburg halver wege de tweede periode op een 0-1 voorsprong kwam en valk voor tijd zelfs op 0-2. In het begin van de tweede perio de benutte Angela Faber een vier- meterbal en bracht de stand op 1-2. Brandenburg sloeg echter te rug (1-3) en tegen het einde van de tweede periode werd het zelfs 1-4. Op dit moment moeten de Biltho- vense gedacht hebben de wed strijd in de knip te hebben, doch v.d. Steen en Jeroen v.d. Steen zich kranig handhaafden. Ook de meisjes C liepen nog een 1.000 meter. Suzanne de Leede en Ellen Boere waren met hun resp. plaatsen 23 en 42 best tevre den van de in totaal 64 van start gegane jongedames. De jongens C moesten 2.000 me ter volbrengen en hierbij ging Mark Toet met een 14e plaats van 59 liefhebbers in 7.28 min over de finish. Mark Boon, Erik Diede- riks, Vincent Boere en Arno Kop penaal werden door de jury op een respectievelijke 19e, 23e, 36e en 59e plaats geklokt. Ferry Boon en Wijnand de Kort zijn bij de jongens B trouwe deel nemers en legden 3.000 meter af in een veld van in totaal 28 deel nemers en waarbij zij respectieve lijk in 10.30 min en 11.41 min op een 7e en 24e plaats beslag wisten te leggen. De Antilopers waren vol lof over de organisatie, waarvan de prijs winnaars niet alleen een grote me daille maar ook nog een presentje en een boompje kregen aangebo den. Uitkijkend naar de crosscom- petitie die komende zaterdag in Waddinxveen van start gaat keer den de Antilopertjes tevreden naar huis terug. De vooraf ingeschatte promotie kansen zijn nu dus wel na de tweede verliespartij voor de RSB verkeken. Voordat eventuele de gradatie aan de horizon staat te gloren, is het te hopen dat WSV’s koploper en tevens teamleider van het eerste team, H. van Wouden berg (die overigens knap zijn par tij in winst omzette), met zijn teamleden een strategie ontwik kelt, waarbij puur als collectief een positief resultaat voorop staat. Voor de huishoudelijke competi tie werden ook weer fraaie wed strijden gespeeld. J. de Bock, de nummer 6, speelde met wit tegen nummer 3, H. Stam. H. Stam liet zijn goede vorm van de laatste weken weer zien en liet De Bock in de slotfase met lege handen achter. De partij W. v.d. Hoek tegen P. de Niet kende een verrassend slot. In een op het oog gewonnen eindspel gaf P. de Niet door schaakblindheid plotseling een stuk weg en W. v.d. Hoek kon dus simpel de punten op zijn con to bijschrijven. De partij P. van Offeren tegen J. Smit kende een licht voordeel i voor de witspeler. In nadere tijd nood echter bood P. van Offeren een puntendeling aan, hetgeen J. Smit direct accepteerde. Verder won J. Auad van T. van Bruggen en M. Kleinhoonte moest na een prachtige strijd te gen A. v.d. Starre toch een neder laag incasseren. Voorts won A. Versluis van C. Alblas en in de onderste regionen hielden vader en zoon Van der Haven elkaar in evenwicht. Verder speelde J. van Sandijk met zwart tegen het nieuw aange melde seniorlid H. v.d. Pol. Als debutant gaf H. v.d. Pol goed par tij, maar na een stukverlies in het middenspel trok de zwartspeler het spel toch naar zich en ging uiteindelijk met de winstpunten naar huis. Voorts ging WSV-3 in Bergschen- 'hoek bij EBSV-1 de teil in met een 7-1 eindstand. KKN'Mt hield in Alphen aan den Rijn de Alphen Noordcross voor pupillen, junioren en senioren. Ruim 30 Antilopers hadden zich voor deze eerste cross wedstrijd van het winterseizoen in laten schrijven. Dat het niet iedere deelnemer even gemakkelijk af gaat blijkt wel uit sommige uitsla gen. Crossen blijkt een aparte ervaring in de atletieksport te zijn. Er wer den door de Antilopers goede tot hier en daar zelfs zeer goede pres taties geleverd op het uitstekend te belopen parcours, waarin waren opgenomen een zandbak, wat heu veltjes, haakse bochten en grep pels. Bij meisjes pupillen B liep Marie ke v.d. Harst de 1.000 meter in een tijd van 5.03 en waarmee zij een mooie 4e plaats opeiste in een sterk veld van zo’n 20 deelnemer- ties. Bij de jongens pupillen B gingen 24 deelnemers van start en daarin behaalde Arnold Toet in 4.56 de 6e plaats, terwijl Frank Straver met 5.22 goed 12e werd. De jon gens pupillen A zijn altijd in een groep le jaars en een groep 2e jaars verdeeld in verband met de grote deelname. Bij de le jaars is Antilope zeer sterk vertegenwoordigd wat ook al uit de uitslagen mag blijken. Ro land den Hertog liep samen met Luuk Schwiebbe naar een resp. de nimmer aflatende aanvalsdrift van het team van trainer-coach Jan Middendorp had resultaat. Eerst verschalkte Sandra Berckenkamp de Bilthovense keepster met een fraaie boogbal (2-4) en vlak voor tijd knalde Ka ren Beukema 3-4 in. De derde periode was nog geen 20 seconden oud toen Angela Fa ber met een boogje de stand op 4-4 bracht. Tegelijkertijd veran derden de Waddinxveensen hun taktiek. Met de uitstekend keepende Elise Kortekaas had dit een zodanig ef fect, dat de Gouwe-dames behoor lijk wat kansen creëerden en Brandenburg blij mocht zijn, dat zij niet binnen de kortste keren tegen een forse achterstand aan moesten kijken. Halverwege de uiterst spannende vierde periode was het dan einde lijk raak en bracht Mirjam Over dam uit een man-meer situatie de eindstand op 5-4. Door dit resul taat staat De Gouwe nog steeds op een gedeelde derde plaats. Voor De Gouwe scoorden Angela Faber 2x, Sandra Berckenkamp, Karen Beukema en Mirjam Over dam lx. worden. Op basis van een straffe defensie hervond Flyers de juiste vorm om de leiding terug te pak ken en vast te houden. In de hectische slotfase hield Fly ers de grip op het spel en omdat Flyers met name in de breedte sterker is dan Zoebas werd het winst voor de Waddinxveners (69-73). Een goede rol in diverse opzichten was er onder andere voor Rudo van Loo, Mike Heer- kens en Marcel Pentier, terwijl Lennart van Aggele goed inviel. De thuiswedstrijd van Flyers da mes 1 tegen Dragons was ingecal culeerd als een geheide overwin ning, maar het was pas halverwe ge de tweede helft dat dat eruit kwam. Tot die tijd hadden de Waddinxveensen het moeilijk met de Ridderkerksen. De Flyers-defensie was$ zeker in 1-1 situaties, niet strak genoeg en ondanks vele aanvallende re bounds was het scoren ook niet iets wat van een leien dakje ging. Voor rust werd het wedstrijdbeeld overigens te veel bepaald door de zeer strenge arbitrage. in Boskoop BOSKOOP/WADDINXVEEN - Een flink aantal jeugdleden van de Waddinxveense sportclub Antilope hebben zaterdag 6 november meegedaan aan de jaarlijkse Floracross van Boskoop, die dit jaar voor de 17e keer werd georganiseerd en ook op de nationale wedstrijdkalender is terug te vinden. Het weer was koud, droog en men had weinig last van de tegenwind op het goed uitgezette parcours. Menig Antilopertje viel in de prij zen en des te opvallender was de ze prestatie in verhouding tot het aantal deelnemers per categorie. Bij de meisjes pupillen C was het Marieke v.d. Harst die van de 14 deelnemertjes de le plaats voor haar opeiste in een tijd van 4.51 min op de 1.000 meter. Ook bij de meisjes pupillen A had Antilope succes doordat Marieke v.d. Leede in 4.21 min van de 34 van start gegane pupillen op de eerste plaats beslag wist te leg gen. Arnold Toet liep dezelfde afstand bij de pupillen jongens Al in 4-13 min en legde beslag op een mooie 4e plaats: Frank Straver en Stefan Graafland wisten zich goed te handhaven door als 13e en 14e van de 25 deelnemers te eindigen. Roland den Hertog was bij de jongens pupillen A 2e jaars onna volgbaar en finishte als eerste van 33 deelnemers in 3.51 min. Luuk Schwiebbe werd eerste van de 33 deelnemers in 3.51 min. Luuk Schwiebbe, Sander van As en Ronald Romeijn liepen heel aardig mee in een veld van de 33 gestarten. Marjolein Blaauboer liet voor haar 4.36 min klokken en was tevreden met een 29e plaats van in totaal 68 concurren tes. Joost Blokland wist met een tijd van 3.44 min bij de jongens D le jaars op een prachtige 2e plaats te finishen, terwijl Tjeu van Haaren en Jan Matze met een 4e plaats en 21e genoegen moesten nemen. Bij de jongens D 2e jaars gingen in totaal 33 deelnemers van start, waarbij Michiel v.d. Leede zich van de Antilopers zich het beste wist te handhaven en met 4.05 min op een mooie 9e plaats de fi nish wist te bereiken. Broer Peter v.d. Leede kwam in 4.13 min als 14e over de eind streep en waarbij Menno Hoogen- doorn, Jeroen Koppes, Menno De Gouwe thuiswedstrijden. Zowel dames 1 als heren 1 moesten Gouwe-dames hun koppositie, het opnemen tegen Eurozon-Brandenburg uit Bilthoven, die in VoorJJe Gouwe ^scoorden ^Mar- beide competities de lijst aanvoerden. Dames 1 kwam na een 4-1 1 J achterstand helemaal terug en won verdiend met 5-4, terwijl he ren 1 zich teveel liet intimideren en met 14-10 het nakijken had. Heren 2 deed het goed en won nipt, doch verdiend met 8-7 van HZC De Robben 2. Dames 2 verstevigden hun koppositie door Heren 2 speelde een goede wed- o-i.-ij- i izi i i x- ------- strijd tegen het hooggeplaatste HZC de Robben 2. Het team van coach Eef O verdam heeft aldoor een voorsprong gehad en kon deze tot het eind toe handhaven. Voor De Gouwe scoorden Jeroen van Tol 3x, Marcel Ribbens 2x, Mark van der Zijden, Niek de Leeuw en Niels Nolta. De Gouwe speelt komend week einde belangrijke uitwedstrijden. Heren 1 speelt zaterdag om 16.45 uur tegen Vivax 1 in zwembad Poelmeer te Oegstgeest. Kan he ren 1 zichzelf zodanig oppeppen, zodat weer eens een overwinning kan worden behaald. Heren 2 speelt zondag om 16.45 uur tegen middenmoter Esca 2 in zwembad Valkenhuizen te Arnhem. Dames 1 speelt zondag om 18.00 uur tegen koploopster Nereus 1 in zwembad De Slag te Zaandam en staat voor een nieuwe en wellicht grootste krachtmeting in deze competitie. Dames 2 heeft het weekeinde vrij. Er ligt nog een behoorlijke klus voor de nieuwe trainer-coach Hans de Gruyl om de zeker aan wezige kwaliteit binnen de heren selectie weer naar boven te laten komen. Na de start van de jongens D in 1991 (op de foto) van de toenmalige Goudse crosscompetitie werd het Gouwebos in een dichte mist aan het verdere oog onttrokken. (Foto: Han Zoet). Van te voren stond vast dat de he ren een zware dobber zouden krij-- gen aan Brandenburg. Branden burg is koploper en de Waddinx veners zoeken nog naar een echte vorm en bezetten een zesde plaats. De heren speelden onder leiding van hun nieuwe trainer-coach Hans de Gruyl in de beginfase re delijk goed. Door doelpunten van Marc Faber 2x, Arco Verboom en Jaco de Jong kwamen de heren na de eerste periode op een kleine voorsprong van 4-3. Toen braken er slechte tijden aan voor de heren. ’Onverklaarbaar, bijna alles ging mis’, aldus speler Remko Overdam. Even leek het erop dat De Gouwe met hele gro te cijfers ten onder ging. In de tweede periode wisten de Gouwe-heren niet te scoren en - pas in de derde periode wisten de heren door Jaco van Tol 2x en Ja co de Jong weer een paar doel punten te maken. De stand na WADDINXVEEN - De volley- jongens van Be Fair Al moesten naar Den Haag om daar de eerste ker scoorde met de 3-meter aan-, voorronde te spelen van de open °e n0^'8e punten. i jij iii i ipn^Lp Vpru/Aprri kwom in Nederlandse clubkampioenschap- pen. De jongens hadden, omdat dit was toegestaan, iemand van Be Fair heren 2 (nog geen 18 jaar) §9^ verdedigingswerk o j ninvvA«xnc<i 7iirlp u/prn was ZVH Al waar Be Fair snel met 15-4 en 15-6 werd ingemaakt. Weer een nederlaag dus. WADDINXVEEN - Zater- dagvierdeklasser Be Fair speelde in het Warnaarplant- soen met 2-2 gelijk tegen RCL. WSE-Bodegraven ein digde in een 4-0 winst voor de Waddinxveners. Het zondag- elftal van Waddinxveen, uitko mend tegen Groeneweg, bleef door een 3-0 nederlaag op nieuw met lege handen staan. In een van beide zijden matige wedstrijd heeft Be Fair een twee nul achterstand weten om te zet ten in een verdiend gelijkspel. In de eerste helft van deze wedstrijd domineerden de gasten uit Lei derdorp en zij wisten dan ook een 2-0 voorsprong op te bouwen. Deze stand gaf de veldverhouding in deze eerste helft redelijk weer. Onder leiding van Tom Lugthart hield de verdediging van Be Fair stand tot de 31e minuut, maar moest toen capituleren voor een WADDINXVEEN - In Vlaardingen is de Geultechniekloop ge houden. Aan de loop met ruim 350 deelnemers over een afstand van 15 kilometer, die is opgenomen in het Zuiderstercircuit (to taal 11 wedstrijden over diverse afstanden), namen ook leden van de Waddinxveense sportclub Antilope deel. Antilopers ga ven ook acte de presence in Alphen aan den Rijn. prachtige le en 2e plaats in 4.22 en 4.35 min. Peter de Leede liet 4.59 noteren, terwijl Sander van As en Michiel Buné 9e en 16e werden in een veld van zo’n 25 deelnemers. Bij de 2e jaars gingen in totaal 30 liefhebbers van start, waarbij Joost Blokland van de Antilopers de sterkste indruk achterliet door in 4.08 de 1.000 meter te over bruggen en waarmee hij een zeer goede 2e plaats in de eindrang schikking voor zich opeiste. Zeer sterk liep ook hier Tjeu van Haaren, die met een tijd van 4.24 de 3e plaats liet noteren. Marjo lein Blaauboer kwam met 5.15 goed voor de dag bij de meisjes pupillen A en behaalde daarmee van de 19 deelnemertejs een 9e plaats. Liefst 48 deelnemers werden bij de jongens D weggeschoten. Mark Toet ging het van de 9e Antilopers hier het beste af en liet in 4.16 een 9e plaats door de jury noteren. Mark Boon en Erik Diederiks werden in deze sterke groep 14e en 16e in resp. 4.26 en 4.29. De jongens C liepen 1.500 meter. Hier liet Maarten v.d. Heuvel 7.40 klokken en finishte daarmee als 19e in een veld van 25 liefheb bers. De jongens B lopen weer wat verder en schreven deze dag in voor 2.500 meter. Erik Muis deed het hier erg goed en finishte in 12.12 op een mooie 7e plaats van de in totaal 18 van start gegane jongelui. Ferry Boon legde met 12.16 beslag op de 9e plaats, terwijl Bart Muis, Wijnand de Kort en Mare Janssen wat ver derop in het deelnemersveld ein digden. Bij de heren veteranen I (40-50 jaar) liep Piet Blaauboer naar een rustige 16e plaats in 38.08 over 9.000 meter. Moegestreden, maar zeer tevreden keerden de Antilo pers weer huiswaarts, uitkijkend naar de eerste cross van de cross competitie, die op zaterdag 13 no vember door Antilope in het Gouwebos zal worden gehouden. WADDINXVEEN - Tijdens de en assists speelde ook Idy Mah- jaarlijkse feestavond in de kantine boeb goed. Overige scores: Anita van Unen 23, Gea Kok 11 en Ni cole Bierwolf 10. Meeste re bounds: Caroline Rijnbeek. Met Stefan Gielliet (22 pnt) als man van de wedstrijd verschalkte heren 2 het op papier sterkere Po peye met 75-73. Alfred van Noort had 21 pnt. Meisjes Al draaide echt lekker tegen het vrij zwakke Grasshop pers 2. Omdat het spel goed uit de verf kwam werd het 80-22. Jo- landa Geurts 20, Mireille Raap horst 13, Martine Broekman 12 pnt. Een score-festival voor jongens B2 tegen Argus maar nèt geen 100 punten) (99-46). Liefst 37 pnt voor Caper v.d. Put. Dames 4, aangeslagen door bles- sure-verlies, verloor van Jump: 38-67 (Anja Vink 17 pnt). Dames 5 net te kort tegen Luba: 51-58 (Carina de Bruyn 12). MB 1 was weer sterk tegen Voor burg 72-33 (Joyce Hulst dé top- scoorster). Vrijdag 12 november speelt dames 1 tegen Verkerk om 20.45 uur. 16.45 uur Vivax 1 - de Gouwe 1 heren, in Oegstgeest, Poelmeer 17.45 uur ESCA 2 - de Gouwe 2 heren, in Arnhem, Valkenhuizen 18.00 uur Nereus 1 - de Gouwe 1 dames, in Zaandam, de Slag Hoofdsponsor: Q. S. Van der Panne (Alphen aan de Rijn) Sponsors: Van den Berg aannemersbedrijf Zwammerdam, Boonstoppel Autobedrijf, Autorijschool Henk van Erk, Reisburo Van Ginkel, Noordegraaf Autobedrijven, Vink Groep B.V.. TAS VX8000-software paal bij de bezoekers. Na twintig minuten in deze twee de helft kwam Be Fair toch aan zijn doelpunt. Edwin de Bruin rondde bekwaam een voorzet van Henk Jan Verzijl af (1-2). Na on- Be Fair twee corners achter el kaar nemen. Uit de tweede corner kopte Henk WADDINXVEEN - Zaterdag speelden de hoogste teams van Door dit resultaat verstevigden de De Gouwe thuiswedstrijden. Zowel dames 1 als heren 1 moesten Gouwe-dames loes Boereboom 3x, Astrid van Galen en Diana van der Zijden 2x, Daniëlla Verveen, Nancy van der Hoek en Astrid Cornelissen lx. op jacht naar de verdiende gelijk- bekeken schot op de lat belanden en Willem Hoogendoorn reageer de oog in oog met Groeneweg- keeper Gert Haan niet koelbloe dig genoeg. Waddinxveen ging achterin één op één spelen. Nadat Jan de Knegt namens de Zevenhuizen aren nogmaals de lat had geraakt was het na ruim een half uur spe len Oscar Vuijk die Groeneweg op 2-0 zette. In de slotfase maak te Peter Westerman er nog 3-0 van. Een goede wedstrijd van beide zijden, met debutant Marc van Vliet als beste man van de Wad dinxveners. Als de geelzwarten de kansen wat beter weten te benut ten zullen er nog voldoende pun ten worden gehaald. Komende zondag speelt Waddinx veen weer een uitwedstrijd, dit maal tegen RVC in Reeuwijk. Aanvang 14.30 uur. Voor de wedstrijd WSE-Bodegra- ven werd Erwin Pleus gehuldigd in verband met zijn 250e optre den in de oranjezwarte hoofd macht. De weer opgeofferde aan valler scoort de laatste tijd als vanouds. Ook zondag had hij met twee goals een groot aandeel in de overwinning op Bodegraven. Een overwinning die meer dan ver diend was en hoger uit had kun nen vallen wanneer men minder slordig met de kansen om was ge sprongen. Achterin werd de nul gehouden door Bert v.d. Kaa en zijn compa- nen. Wanneer daarbij wordt aan getekend dat ook Willy Beelen en Dirk Jan Roos scoorden, dan leert een eenvoudige rekensom dat het 4-0 voor WSE WSE heeft daarmee de opgaande lijn (na overwinning uit bij Schoonhoven) doorgezet. Het is te hopen dat de komende vrije zondag (geen competitieprogram- ma) niet voor een onderbreking zorgt want de week daarop (zon dag 21 november) wordt de moei lijke uitwedstrijd bij het Goudse Donk, dat de laatste weken uitste kend draait na een moeizame start. Het spel van Be Fair zag er stuk ken verzorgder uit dan de laatste weken. Ondanks wat stopfouten waren de Waddinxveners erg agressief, wat hen de eerste set met 15-10 bracht. Ten opzichte van de vorige wedstrijden liep met name de middenaanval een stuk beter, waardoor er van de to tale ploeg meer dreiging uit ging. De middenaanval werd verzorgd door Henk Sikkinga en Dennis Lustig. In de tweede set gaf Agon meer tegenstand. Het ging gelijk op tot 7-7. Volgens Swets was het cruci aal voor de gehele wedstrijd dat Be Fair toen een voorsprong nam. Agon kwam echter weer terug, waardoor de set een spannend slot kreeg. Bij de stand 14-14 maakte Be Fair nog snel even twee pun ten (16-14). Toen was de wedstrijd eigenlijk gelopen. Hoewel Agon in het ver leden nog wel eens terugkwam na een 2-0 achterstand, waren de Boskopers nu aangeslagen en brachten ze er niet veel meer van terecht. Gelukkig maar, want de derde set was van de kant van Be Fair eveneens de slechtste. Maar Agon kon er niets meer van ma ken zodat Be Fair gemakkelijk met 15-7 won. Een behoorlijke opsteker dus voor Be Fair, dat door de tegenvallen de resultaten deze winst hard no dig had. De komende weken moet blijken of de ploeg de goede vorm vast kan houden. men vergat te scoren. Vlak voor rust was het dan ook Groeneweg dat uit één van de spaarzame kan sen 1-0 wist te scoren door middel van een doelpunt van Jan de „wlllv Knegt. geveer een half uur spelen mocht Na rust werd de geblesseerde Bas Be Fair twee corners achter el- de Zwart vervangen door Willem Hoogendoorn. Waddinxveen ging Jan Verzijl de bal tegen de hand maker. Ron Scheurwater zag zijn van een op de doellijn staande o'*»* verdediger. De scheidsrechter kon niets anders doen dan de bal op de stip leggen en de rode kaart to nen aan de Leiderdorper. Rien Breugel benutte de toegekende strafschop en bracht daarmee de eindstand 2-2 op het bord. Zaterdag 20 november moet Be Fair op bezoek bij Sportlust. Wanneer men met dezelfde inzet speelt als in de tweede helft tegen RCL, moet Be Fair in staat zijn om de koplopers minimaal een punt af te snoepen. schot van een van de RCL-voor- Waddinxveen Het eerste elftal van Waddinx veen-voetbal heeft in de uitwed strijd tegen koploper Groeneweg een 3-0 nederlaag geleden. On danks deze nederlaag was er toch enig positief nieuws te melden, omdat er voor het eerst sinds we ken weer een elftal stond dat be reid was om te werken. Gedwongen door de matige resul taten van de laatste tijd had tria- ner Bas Janssens belsoten om de basisspelers John Schijff en Wil lem Hoogendoorn buiten het elf tal te laten. Rob Flier en Frans Lalihutu wa ren geschorst en daarom maakte A-junior Marc van Vliet zijn de buut in de basiself van de geel zwarten, terwijl aanvaller Bas de Zwart na driekwart jaar zijn ren tree in de hoofdmacht maakte. Waddinxveen was gedurende de hele wedstrijd gelijkwaardig aan Groeneweg. De Sniepbewoners kregen zelfs de beste kansen via Bas de Zwart en Ron Scheurwa ter. Maar ook in deze wedstrijd was het weer de oude kwaal die de geelzwarten parten speelde:

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 29