bezoekt acht winkelcentra draait nu volop Sinterklaasactie Sinterklaas GLASBEEK Holec Projects maakt naam in proces-automatisering morgana Veilingdirecteur geridderd Krediet schuldhulp Opbrengst van RTL-5 D66 stelt program vast Kunstwerk op plein ‘Concordia4 H zxwlt xl Morgana Maakt Uw Zaterdag de hele dag Ds. Hans Bouma in Zevenhuizen Bij Waddinxveens bedrijf werken 80 mensen Cheque voor Tweede magazine verschenen AUTOSCHADE KOMT GEGARANDEERD WEER GOED! Winkelend publiek moet om lootjes vragen Drie bomen geramd Pagina 23 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 24 NOVEMBER 1993 VAN DER LINDE Bij FOCWA Garantiebedrijf Noordkade 24, Waddinxveen. Tel. (01828) 12588. Complex Warmtekracht Koopavonden II installatie en besturing van de vernieuwde Rotterdamse Brienen- loco-burgemeester K.WTh. van Soest IWDi Meubelstad hoofdkantoor is nog steeds geves- kingen zijn besproken en in het afdeling engineering*, vertelt di van- Kom nu kijken in de wondere wereld van Morgana Slaapkamers. De Stichting Meubelstad Waddinxveen heeft in de afgelopen tien jaar diverse reclameacties de meubelboulevards*. De ondernemersvereniging stelt dat de samenwerking heeft geleid De Stichting Meubelstad Waddinxveen heeft in de afgelopen tien jaar diverse reclameacties ontplooid. De inzet van eenEngelse dubbeldeksbus was daar ée'n van. (Foto: Archief - E. Harden dood). NEDERLANDSE VEREVG NG VAN ONDEaNEMEaS IN HET CARROSSERIEBEDPIJF Dorpstraat 38. Waddinxveen. 01828 - 18090 s maandags gesloten - donderdag koopavond Zijde 3. Boskoop. 01727 - 12965 s maandags gesloten - vrijdag koopavond ZEVENHUIZEN - Zondagmid dag 28 november om vier uur wordt in de Gereformeerde Kerk aan de Dorpsstraat in Zevenhui zen weer een kerkdienst gehou den. Ds Hans Bouma zal spreken over het onderwerp ‘Als onze kin deren niet meer naar de kerk gaan Jaap Akkerhuis begeleidt op het orgel de samenzang. Voor de kinderen is er een aparte bijeen komst. Hans de Oude leert hen een er lied en er is een kleurplaat. Voor de allerkleinsten is er oppas. Op deze manier werkt Holec Pro jects vaker. Zo werd in het hoofd kantoor van de NMB in Amster dam de electrische energie- en schikking over mobilofoon, inter com, omroep en een gesloten tv- circuit. Ook worden bij de centra le verkeersleidingen storingen ge signaleerd en is er voor het tram bedrijf een sein- en wisselstelsel. WADDINXVEEN - De directies van Keukencentrum Waddinx veen en De Energie-Kluis hebben ter gelegenheid van de herope ning van hun bedrijven in het voormalige winkelpand van Ver- bakel Mode BV aan de Zuidkade een cheque aangeboden aan bur gemeester C.M. van der Linden. Het geld zal worden bestend voor het Waddinxveense muziekkorps Concordia. Keukencentrum Wad dinxveen (Wim en Marianne Slin gerland) en De Energie-Kluis (Martin en Nico Vink) werden in het vier etages tellende pand maandagmiddag 1 november offi cieel geopend. Holec Projects is gespecialiseerd ih proces-automatisering, meet- en regeltechniek en energie-omzet- ting. Het bedrijf adviseert, ont werpt, installeert en neemt ser vice en onderhoud op zich. Door Holec Projects worden tevens in specties uitgevoerd, volgens de NEN 3140 norm. Deze norm houdt onder meer in dat laagspan ningsinstallaties eens in de vijf jaar op veiligheid geïnspecteerd dienen te worden. WADDINXVEEN - Holec Projects BV op het bedrijvenpark Den Haag Het ging daar c„ Coenecoop in Waddinxveen heeft vooral naam gemaakt met gro- tomatisering van de centrale Minstens zo belangrijk was de in stallatie voor de besturing van de nieuwe Brienenoordbrug. ‘Daar zit een enorm complexe techniek in. Een storing, waardoor de brug niet meer sluit, zou een ramp zijn op zo’n belangrijke verkeersader. Dat mag niet voorkomen. Holec Projects verzorgt ook nu nog con tinu de techniek aan deze brug. Als de brug geopend moet wor den, is er naast altijd een technicus van ons bij*. Trots is de Holec-directeur ook op Een krediet van ƒ8.350,- is nodig voor de verhoging van het ge meentelijk budget voor cursussen en studiedagen ten behoeve van het laten volgen van de cursus klantgerichtheid door leidingge venden, MT-leden en hiervoor in aanmerking komende medewer kers. jaar in de veilingwereld. Burge meester C.H.J. Larners van Bleis- wijk toonde zich verheugd de zichtbaar verraste decorandus de bijbehorende versierselen te mo- Sinterklaas met naast hem Zwarte Piet en i blaaskapel van Concordia. spreekt de kinderen toe vanaf de trappen van het gemeentehuis aan het Raadhuisplein. (Foto. het gemeentehuis bracht Sint Ni- WADDINXVEEN - Op het plein met leilindes voor het oude geres taureerde raadhuis aan de Zuidka de - tussen het kantoorpand van OOM en het bedrijfspand van Keukencentrum Waddinxveen en De Energie-Kluis - zal volgend jaar een kunstwerk van staal met een beetje elektronica worden neergezet. Het op de metaalbe werking gerichte kunstwerk is een initiatief van de Stichting Oplei- dings- en Ontwikkelingsfonds voor het Metaalbewerkingsbedrijf (OOM), dat in 1984 werd opge richt door de werknemers- en werkgeversorganisaties in de be drijfstak. De officiële opening van het voormalige raadhuis was woensdag 13 oktober in handen van burgemeester C.M. van der Linden. De huidige ledental van de Stich- 1 Waddinxveen wordt gevormd door Van Ber- kesteijn Wooncultuur, MS Meu belen P. Mulleman BV, Meubel fabriek en Toonzalen Van Wijk BV, P. Vermeij Zn., Gouwe Meubel, Hoogenboezem Meubel- toonzalen, Meubelspecialist Gebr. Bakker Zn., Lavo Meubelfa briek, Bruwa Meubelfabriek, In dustrie- en Handelsonderneming H. Vermulm, Keukencentrum Waddinxveen, Janmaat Klokken, Houthandel Houtex, Appel Meu- beltoonzalen BV en Vermaas Woonselektie. Van het stichtingsbestuur van tien jaar geleden, dat werd voorgeze ten door G.Th.B. Mulleman, zijn alleen nog G. van Wijk en secre taris C.A.P.M. Loose lid. Het huidige bestuur wordt voorgeze ten door John Mulleman (‘Wad dinxveen nu grootste meubelhart van Nederland*, zei hij in het eer ste magazine van 1992). jeugdige Waddinxveners. Op initiatief van de organiserende Ondernemersvereniging Waddinx veen, daarbij gesteund door enke le Waddinxveense bedrijven, was de eerste intocht van de Goedhei- ligman met een open rijtuig en een Jan Plezier veelzijdiger en kindvriendelijker dan in voorgaan de jaren. De andere opzet, eerst een ont vangst aan de Nesse en vervol gens aan het gemeentehuis, zal binnenkort worden geëvalueerd. Het kan zijn dat de plaats van aankomst zal worden verschoven naar de Zuidkade, zodat iedereen beide aankomsten kan meemaken, omdat afgelopen zaterdag nogal wat ouders er met hun kinderen niet in slaagden door de grote ver keersdrukte in het centrum van waddinxveen tijdig het gemeente huis te bereiken. De Goedheiligman en de Zwarte Pieten kwamen bijna een week geleden - vlak nadat ze eerst op de televisie waren aangekomen - door onverwacht oponthoud met ruim een half uur vertraging bij de Nesse aan. Hij arriveerde in een echte stoomboot uit de rich ting Boskoop. Aan boord bevond zich de blaas kapel van de muziekvereniging Concordia, die wordt geleid door Jan Verkaik. Op de Nesse speelde in afwachting van de komst van de hoge gasten de drumband Cor- mula’s. De talrijke ouders en de kinderen trotseerden daarbij de vrieskou. Sint Nicolaas stapte na aankomst in Waddinxveen in een open rij tuig, gevolgd door een Jan Ple zier, waarmee vliegensvlug naar het gemeentehuis werd gereden. Sint Nicolaas en zijn Zwarte Pie ten brengen komende zaterdag 27 november van 12.45 - 16.45 uur met de blaaskapel van de Wad dinxveense muziekvereniging Concordia een bezoek aan de acht Waddinxveense winkelcentra. Achtereenvolgens zullen worden aangedaan de winkelcentra: - Zuidplas (12.45 uur); - de Sniep (13.15 uur); - Dorpstraat (13.45 uur); - Groensvoorde (14.15 uur); ^Luifelbaan (14.45 uur); - KW-plein (15.15 uur); - de Passage (15.45 uur); - Brugcentrum (16.15 uur). Evenals tijdens de eerste intocht van vorige week zaterdag zullen er opnieuw voor de schooljeugd kleurplaten worden uitgedeeld. Die moeten uiterlijk zaterdag 4 december bij Daan Sonneveld (KW-plein), Jan Heemskerk (Dorpstraat) en Jan Mulder (Pas sage) zijn ingeleverd. De deelnemende meisjes en jon gens maken in een zestal catego rieën kans op in totaal 15 echt mooie prijzen. morgen formeel benoemd. De leden van D66 brengen hun stem op kandidaten uit zonder enige voordracht, restrictie of ad vies van partijleiding, partijcom- missies of partijbonzen. Van de leden heeft ruim zeventig procent een stem uitgebracht. WADDINXVEEN - De uitbrei ding van het tv-programmapakket in Waddinxveen met RTL-5 gaat niet zonder kosten gepaard, zo blijkt uit een voorstel van B. en W. aan de gemeenteraad. Bij be sluit van 31 maart heeft de ge meenteraad de meerjarenbegro ting 1993-1997 van het Gemeen schappelijk Antenne Systeembe- drijf vastgesteld. Voor 1994 is in de begroting een uitbreiding van het tv-programmapakket met drie zenders opgenomen. De extra ver- J "'T'1 c betaald bedraagt ƒ0,23 exclusief btw per abonnee voor het eerste jaar bij doorgifte in oktober 1993 en ƒ0,12 exclusief btw per abon nee per jaar voor het tweede en derde jaar van de overeenkomst. - De overeenkomst heeft een loop- grote inzet gedurende^bijna^ 42 tijd van drie jaar. De financiële aspecten zullen worden meegeno men bij de volgend jaar te ver vaardigen herziening van de be groting 1994. dit jubileum is vorige week op de bedrijvenbeurs ‘Ondernemen bgd in Hengelo, maar er zijn nog en sinds 1980 in Gouda (Ant- werpseweg). In Gouda groeide men uit zijn jasje en daarom ver huisde het bedrijf vorig jaar naar een gloednieuw pand op het be drijvenpark Coenecoop. Holec Projects was één van de eerste bedrijven die in Coenecoop 2 ging bouwen. Hier werken nu ruim 80 mensen. Er is ook een werkplaats, waar besturingspane- len en schakelkasten worden ge bouwd. Maar dat produkt is slechts een onderdeel van de acti viteiten van Holec Projects. ‘Wij beschikken over een grote Op dit moment heeft Holec Pro jects wederom een groot project» onderhanden. Bij een papierfa briek in Eerbeek werkt men aan een installatie voor warmtekracht koppeling. ‘Warmtekrachtkoppe ling houdt in dat de warmte niet wordt afgevoerd maar gebruikt. Dat is dus energiebewust en zui nig*, legt de heer J.A. Pleune, hoofd engineering van Holec Pro jects uit. Den Haag. Het ging daar om au- -o ,...j ver te projecten. Zo verzorgde het bedrijf de complete electrische keersleiding, van waaruit alle 200 w bussen en 150 trams worden be- oordbrug en won het de automatiseringsprijs voor de aanleg van geleid. Hiertoe heeft men de be- een geautomatiseerd verkeersleidingssysteem voor de vervoers maatschappij HTM in Den Haag. Dat waren miljoenenprojecten, waarin de uit Gouda komende Waddinxveense vestiging Holec Projects goed voor de dag kwam, zo blijkt uit een reportage in de laatste editie van ‘Óndernmemen in Miden-Holland*, het drie- maandeijkse magazine van de Ka mer van Koophandel en Fabrie ken voor Midden-Holland. ‘Maar dat betekent niet, dat we alleen maar in het groot werken. Juist voor het midden- en kleinbe drijf kan Holec, met zijn grote er varing, iets betekenen. Dat is wat wij ook op de bedrijvenbeurs in Bleiswijk onder de aandacht heb ben willen brengen*, aldus inte- rim-directeur C.H. Sissing van Holec Projects. ‘In Eerbeek bouwen we zo’n in stallatie in opdracht van de PGEM, de Gelderse Energie maatschappij. Er wordt een turbi ne geplaatst, die electriciteit op wekt en de vrijkomende warmte wordt gebruikt voor een stoomke tel van de papierfabriek. De PGEM investeert in de installatie en de papierfabriek koopt vervol gens de vrijkomende warmte. Het is een miljoenenproject, waarin di verse andere disciplines met ons samenwerken. Holec Projects is echter consortiumleider, wat zo veel wil zeggen als hoofdaanne mer voor zo’n electrische installa tie*. WADDINXVEEN - Vorige week donderdag 18 november, twee dagen voor de officiële aankomst van Sint Nicolaas, is de 75 jaar oude Ondernemersvereniging Waddinxveen (OVW) van start gegaan met de jaarlijkse Sinterklaasactie 1993 ‘1000 piek om de dag‘. Het gaat hier om een beproefde succesvolle winkelactiefor- mule met in totaal 7 trekkingen van 28 briefjes van 250 gulden. Een prijzenpakket dus van 7.000 gulden. De eerste twee trek- i-- - huis, waar lovo-burgemeester K.W.Th. van Soest (WD) de Spaanse kindervriend staat op te wachten. (Foto: Sjaak Note- boom). gen opspelden. Op 20-jarige leeftijd ging L.A. Ruinard aan de slag bij de groen teveiling in Pijnacker. Twee jaar later trad hij in de voetsporen van zijn vader en werd op 22-jarige leeftijd veilingmeester, een func tie die vergelijkbaar is met de huidige functie van directeur. Het was de start van een 40-jarigr carrière als veilingdirecteur. I 1972 verwisselde hij Pijnackei voor de nieuwe veiling in Bleis wijk. Mede onder zijn bezielende leiding ontwikkelde groentevei ling De Kring zich tot een moder ne en goed uitgeruste veiling. Daar stond loco-burgemeester K.W.Th. van Soest (VVD) klaar om de bisschop en zijn gevolg hartelijk welkom te heten. De Sinterklaasliedjes werden op het Raadhuisplein gespeeld door de blaaskapel van Concordia. Na de officiële verwelkoming op Sjaak Noteboom). 1 11. X O X XT! - colaas een bezoek aan de ouderen in Huize Souburgh (Prins Bern- hardlaan) en vervolgens liet hij zich zien bij zijn ‘leeftijdgenoten1 in het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad). slaapkamers Ook in het buitenland is Holec Projects actief, over de hele we reld zelfs, bij de bouw van ener- gecertificeerde ISO-kwaliteitsnor- giecentrales. ‘Maar onze vestiging men en heeft sinds november in Waddinxveen richt zich juist specifiek op wat kleinere projec ten. Want ook voor kleinere be drijven kunnen wij, juist vanuit onze enorme ervaring, meedenken over goede oplossingen voor ener gieproblemen en dat voor een aan vaardbare prijs. Het voordeel van onze Waddinxveense vestiging is de platte organisatie, waardoor er korte communicatielijnen zijn. Onze cliënten hebben snel de juiste man te pakken*. turbinegenerators van elk 500 kVA met toebehoren geïnstallee rd. ‘Daar is een dubbel systeem aan gelegd, omdat in zo’n hoofdkan toor van een bank het computer- lijsttrekker naar voren. Deze systeem nooit mag uitvallen. Van- wordt tijdens de bijeenkomst van daar dat er een noodvoorziening 1 is. Ook voor ziekenhuizen bouwen we wel dergelijke installaties*. Oud-veilingdirecteur van De Kring-Bleiswijk L.A. Ruinard (midden) is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Rechts burgemeester C.H.J. Larners van Bleiswijk. (Foto: De Kring). BLEISWIJK/WADDINXVEEN - Scheidend algemeen directeur L.A. Ruinaard van de coöperatie ve groenten- en fruitveiling De Te"‘d™ RTL I wordt Kring BA in Bleiswijk is benoemd p - - - - -- - tot Ridder in de Orde van Oranje- Nassau. Deze koninklijke onderscheiding ontving de eerste man van veiling, die is opgevolgd door de Wad- dinxvener ir. B. Rip, voor zijn kingen zijn maandag 22 november en vandaag (woensdag 24 no vember) gehouden. De organiserende jubilerende KNOV-afdeling Waddinxveen vraagt het publiek ditmaal met klem tot en met de laatste dag van de Sinterklaasactie 1993, za terdag 4 december, bij elke beste de tien gulden boodschappen om een lot te vragen bij de ongeveer 60 deelnemende winkeliers. Met de lootjes doet men automa tisch mee aan de Sinterklaasactie 1993 waarvoor nog vijf trekkingen worden gehouden in het notaris kantoor van mr. P.L. van der Meulen en mr. J.A.M. Koek (Prinses Beatrixlaan). De volgen de trekkingen zijn op: - Vrijdag 26 november; - Maandag 29 november; - Woensdag 1 december; - Vrijdag 3 december; - Maandag 6 december; tien jaar WADDINXVEEN - De Stichting Meubelstad Waddinxveen is op weg naar het tweede lustrum. Op 10 januari 1994 bestaat de Holec Projects is voortgekomen op initiatief van de gemeente Waddinxveen en met steun van de uit Heeihaf, waarin diverse be- Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland in drijven zijn samengegaan. Het Gouda opgerichte organisatie tien jaar. Aan de vooravond van 1 in Midden-Holland* in Bleiswijk de tweede editie van het Meu- twee nevenvestigingen: in Roden belstad Waddinxveen Magazine gepresenteerd. Meubelstad Waddinxveen Maga- tot een zine is een in een oplage van 75.000 exemplaren verschenen kleurige en glanzende uitgave van het stichtingsbestuur en uitgever Frans Rahms. Zijn bedrijf Rahms Partners aan de Mercuriusweg in Wad dinxveen tekent ook voor de sa menstelling, de redactie en de ad- vertentie-exploitatie van het bij Wegener Grafische Groep in Apeldoorn vervaardigde blad. Burgemeester C.M. van der Lin den noemt het tweede lustrum van de Stichting Meubelstad Waddinxveen, die naar zijn me ning de nodige ontwikkeling heeft doorgemaakt, een belangrijke mijlpaal in de Waddinxveense ge schiedenis. De Waddinxveense meubelhandel doet het goed, het 15 deelnemen de bedrijven overkoepelende stichtingsbestuur is enthousiast en energiek en er heerst een sterke ondernemingsgeest bij de ‘meu- belboeren', die daarvan ook met de tweede editie van het eigen magazine en de vijf jaar oude lichtreclamemast langs de Kanaal dijk bij het Gouwe-aquaduct blijk geven. ‘Het gemeentebestuur prijs zich gelukkig met de florerende sa menwerking van de Waddinx veense werkgelegenheid plaatselijke meubelbranche een sterke impuls heeft gegeven*, WADDINXVEEN - De avond (woensdag 24 november) vergaderen de gemeenteraad is door het college van B. en W. voorgesteld een eenmalig krediet van ƒ25.000,- op tafel te leggen voor het voortzetten van de schuldhulpverlening voor Plan- praktijk voor de duur van voorals nog één jaar. Dit is één van de in totaal zes middels begrotingswijzigingen ge vraagde kredieten. Een krediet van ƒ93.440,- is nodig voor de rea lisatie en inrichting van een tech- nieklokaal van de samenwerkings school voor HAVO-Atheneum in Waddinxveen. Een eenmalig krediet van ƒ5.000,- zal ten laste van het fonds sociale vernieuwing worden bijgedragen in de kosten van een opgericht voetbalelftal voor verstandelijk gehandicapten door de voetbalver eniging Be Fair voor een periode van twee seizoenen. Een eenmalig krediet van /50.000,- zal worden gebruikt voor de voorbereidende werk zaamheden in het kader van de invoering van de Wet Voorzienin gen Gehandicapten. Voor de aanschaf van marge-meu- bilair ter vervanging van het ver sleten meubilair van één lokaal van de Prof. Kohnstammschool voor openbaar MAVO wordt 8.000 gulden beschikbaar gesteld. WADDINXVEEN - In Alphen aan den Rijn heeft eenm 26-jarige tWaddinxveense automobilist drie de brugwachter bomen geramd omdat hij in slaap 1 was gevallen en daardoor met zijn wagen in de berm belandde. Hij op het verkeersleidingssysteem kwam met de schrik vrij. De auto dat is geleverd aan de HTM in l'eP zware schade op. Tijdens elke trekking worden er vier lootjes getrokken voor de toe kenning van telkens vier briefjes van 250 gulden. De trekking wordt wekelijks gepubliceerd in het Weekblad voor Waddinxveen en er hangen trekkingslijsten in de ‘acht Waddinxveense winkel centra. Winnaars kunnen voor hun geld prijs contact opnemen met OVW- penningmeester D. Sonneveld, Koningin Wilhelminaplein 6, Waddinxveen, terl. 01828 13061. Hij heeft in de afgelopen periode samen met vice-voorzitter J. Heemskerk de Sinterklaasactie 1993 TOOO piek om de dag* voor bereid. In verband met Sinterklaas en Kerstmis zijn er in Waddinxveen koopavonden op: - Dinsdag 30 november; - Woensdag 1 december; - Donderdag 2 december; - Vrijdag 3 december; - Dinsdag 21 december; - Woensdag 22 december; - Donderdag 23 december. De winkels zullen op vrijdag 24 december en vrijdag 31 december tot 17.00 uur geopend zijn. WADDINXVEEN - Sint Nicolaas brengt komende zaterdag middag 27 november een bezoek aan alle acht Waddinxveense winkelcentra. Deze ‘visite* is een vervolg op de intocht van vori ge week zaterdagmiddag toen de Spaanse kindervriend bij de Nesse en op het Raadhuisplein werd onthaald door honderden WADDINXVEEN - De afdeling Waddinxveen van D66 stelt mor genavond (donderdag 25 novem ber) het verkiezingsprogramma vast voor de volgend jaar te kie zen nieuwe gemeenteraad. Dat ge beurt in de openbare Theo Thijs- senschool aan de Kerkweg-Oost. De aanvang van de bijeenkomst is acht uur. Een commisie onder leiding van penningmeester Antoon Hoger- vorst, met als leden Rob de Graaf, Marcel van Reede, raads lid Sylvia Barth-van den Hondel, Frans Bos en oud-raadslid Hans Barth, heeft een concept-program- ma opgesteld. De leden hebben daarover hun opmerkingen ken baar kunnen maken. Deze opmer- - kingen zijn besproken en in het waterhuishouding geregeld door concept-programma verwerkt. een consortium onder leiding van Qok hebben de leden van D66 in- Holec Projects. Hier werden twee middels schriftelijk de kandidaten turbinegenerators van elk 500 Voor de gemeenteraadsverkiezin gen gekozen. De volgorde van de lijst wordt morgen bekend ge maakt. Uit deze schriftelijke en geheime stemming komt ook de lijsttrekker naar voren. Deze recteur Sissing. ‘Daardoor zijn we in staat alle mogelijke energie- en electrotechnische problemen in de industrie op te lossen*. Veiligheid en kwaliteit zijn de pij lers waar al het werk op rust. Holec Projects werkt volgens de en heeft sinds november 1991 het ISO 9001 certificaat. tot een enthousiaste collegiale club, een krachtige uitstraling van Waddinxveen als ‘meubelhart* en een florerende plaatselijke meu belhandel. Van de stichting ma ken bedrijven deel uit die stevig geworteld zijn in het Gouwedorp, waar houtzagerijen het werk in de landbouw en het veen overnamen. Inmiddels is de meubelindustrie in belangrijke omgezet in een meubelhandel, waardoor zich bij de stichting naast woninginrich- tingszaken ook houtfabrieken, houthandelaren, meubelverkopers, een meubelspuiterij en een keu kencentrum in de loop der tijd hebben aangesloten. Het stichtingsbestuur kijkt inmid dels terug op tien jaar actie en re clame. Sinds 1984 werden er lote rijen en andere publieksspelletjes gehouden, reed er op een keer een Engelse dubbeldekker en een an dere Engelse personenwagen door Waddinxveen, kwamen er een ei gen logo, een eigen huisstijl en ei gen vlaggen, waren er speciale feestelijke shows met Pasen en Kerstmis, werden er kleine wissel exposities gehouden in het ge meentehuis en gebruikten de ambtenaren aan het Raadhuis plein een Meubelstad-frankeer- stempel. 1J ondernemers, omdat dit de ting Meubelstad i in de gehele J* -J plaatselijke meubelbranche meent Waddinxveens eerste bur ger, terugkijkend naar het begin dat Sjaak Noteboom in foto’s voor het Weekblad voor Wad dinxveen heeft vastgelegd. ‘Sterker nog: de Waddinxveense meubelhandel heeft een stevige plaats in de landelijke meubel branche weten te veroveren. Dit is iets waar elke inwoner van Waddinxveen best een beetje trots op mag zijn! De historie van onze woonplaats voert immers te rug naar de ‘houtbewerkers* langs de Gouwe (de bakermat van de Waddinxveense meubelhandel) en de meubelindustrie drukt boven dien duidelijk een stempel op on ze gemeente*. Volgens burgemeester Van der Linden zullen de voorzichtige maar gedegen aanloop gedurende de eerste tien jaar de Stichting Meubelstad Waddinxveen in staat kunnen stellen stevige stappen te maken in de richting van het be houd van de werkgelegenheid in de Waddinxveense meubelbran che en versteviging van de markt- Sint Nicolaas komt in zijn open rijtuig aan bij het gemeente- positie ten opzichte van omliggen- r~FQ-99CW

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 35