GEMEENTE WADDINXVEEN Automobiliste raakt bromfiets Kerngroep belegt avond in raadhuis ‘De man had problemen met zichzelf, aldus de politie Jongen klimt op toren van hefbrug Oud papieractie Be Fair-voetbai WADDINXVEEN - De oud p; pier-commisie van Be Fair-voetb: houdt een s, Regionalisering volkshuisvesting *D WADDINXVEEN - De gemeen tebesturen in Midden-Holland hebben zich verplicht om per 1 januari 1994 een regionaal bud gethouder in te stellen voor subsi dies op grond van het Besluit Wo- ninggebonden Subsidies (BWS). De organisatorische opzet wordt zodanig dat de huidige Regionale Volkshuisvestingscommissie (RVC) wordt omgezet in een be stuurscommissie van het Interge meentelijk Samenwerkingsorgaan Midden-Holland (ISMH). De ta ken en het reglement van de hui dige RVC worden overgenomen door de bestuurscommissie. Regionale huisvestings verordening Goudse Glazen r TELEFOONNUMMERS OPENINGSTIJDEN ^woorienboe^ hebben 24760 12570 01820-16066 010-4362244 06-11 12222 01820-24255 13000 13000 SNOEIPLANNING SPREEKUREN HINDERWET WET MILIEUBEHEER COLLECTEVERGUNNING BOUWVERORDENING BOUWVERGUNNINGEN 01820-15767 01820-93511 01828-17613 01820-28011 VERGADERINGEN ---- v' 24642 24700 Op de agenda o.a.: I Verleende bouwvergunningen/ingestemde meldingen AARD VAN HET BOUWPLAN: BOUWPERCEEL: Noordkade 265 Vrijstelling van onderzoeksplicht Souburghlaan 9 Milieudienst Midden-Holland, nr. 93-4696. BOUWPERCEEL: AARD VAN HET BOUWPLAN: Noordeinde 111 het oprichten van een plantenkas. de Gouwe in Waddinxveen. (Foto: Joop over Vrijdagochtend rond half acht Heleen/ Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Gouwebad ”De Sniep” (informatie) i Burgemeester en wethouders maken bekend dat door hen onder oplegging van voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade of hinder voor de omgeving op 2 november 1993 vergunning ingevol ge de Hinderwet is verleend aan: A. De directie van ”De Henegouwer” voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een industrieel oppervlak- tebewerkingsbedrijf op het perceel Henegouwerweg 26f. B. De directie van Van Wijk Spuiterij en jachtafwerking B.V. tot het oprichten en in werking hebben van een spuiterij en jachtaf- werkingsbedrijf op het perceel Staringlaan 3. De agendastukken liggen bij het secretariaat van de commissie op werkdagen tijdens kantooruren ter inzage. Commissie voor Kunst en Cultuur op maandag 15 november 1993, aanvang 20.30 uur, in het gemeentehuis. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (le etage) van het gemeentehuis ter inzage. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik ma ken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. De beschikkingen en alle daarop betrekking hebbende stukken lig gen vanaf 11 november 1993 tot 11 december 1993 ter inzage bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven, elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek, op de maandagavonden gedurende drie uren. De beschikking wordt niet van kracht voordat op een verzoek om schorsing of tot het treffen van een voorlopige voorziening door de Raad van State is beslist. Burgemeester en wethouders maken bekend dat door hen onder oplegging van voorschriften op 2 november 1993 een nieuwe, de ge hele inrichting omvattende vergunning ingevolge de Wet milieube heer is verleend aan: Fa. De Jong voor een pluimveehouderijbedrijf op het perceel Pias weg 37a. De beschikking en alle daarop betrekking hebbende stukken liggen vanaf 11 november 1993 tot 11 december 1993 ter inzage bij de af deling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrij ven in het gemeentehuis alhier, elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek, op de maandagavonden gedurende drie uren (doorkiesnummer 24757, de heer W.P. Kaandorp). Tot 11 december 1993 is het mogelijk beroep in te stellen bij de Raad van State voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen die tegen de ontwerp-beschikking tijdig bezwaren hebben ingediend; d. enige belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest tijdig bezwaren in te brengen; e. degenen die bezwaren hebben tegen wijzigingen die in de beschik king ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld. Zij die beroep instellen kunnen bij een spoedeisend belang overeen komstig artikel 107 van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking danwel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovengenoem de termijn worden gericht aan de voorzitter van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA, ’s-Gravenhage. Een beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA, ’s-Gravenhage. Een verzoek om schorsing of een voorlopige voor ziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur. De beschikkingen worden niet van kracht voordat op een verzoek om schorsing of tot het treffen van een voor lopige voorziening is beslist. ♦j veense jongeman kon ongedeerd in een busje Joop Dorst). Genoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 en 12.30 uur voor een ieder ter inza ge ligt bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Wer ken en Bedrijven. Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. Nu het blad valt, is voor de sectie Plantsoenen van de gemeente Wad dinxveen de tijd aangebroken, om het snoei- en dunningswerk ter hand te nemen. Door de gehele gemeente worden plantsoenvakken aangepakt. Dit gebeurt om verschillende redenen. Soms is de beplanting zover uitgegroeid, dat er hinder ontstaat: schaduw- en vochtoverlast, overhangende takken over trottoirs en parkeerplaatsen. Soms zijn openbare verlichtingsmasten overgroeid door struiken of bomen, of is het plantsoen zo dicht, dat men zich ’s avonds niet veilig voelt. Soms willen we juist een dichte afscher ming houden, zoals rond sportterreinen en tussen woongebieden en industrieterreinen. Dan moet er regelmatig gedund worden. Sier- plantsoenvakken worden gesnoeid om het groen jong en vitaal te houden. Zo zijn er talloze redenen om het plantsoen regelmatig aan te pakken. In Waddinxveen gebeurt dit volgens een van tevoren op gestelde snoeiplanning. Deze planning is gemaakt mede naar aan leiding van opmerkingen van aanwonenden en voorstellen van de wijkploegen. Voor dit winterseizoen zijn de belangrijkste snoei- objecten: het in slechte staat verkerende plantsoen aan de Beetho venlaan (nabij Noordeinde), de ver uitgegroeide plantsoenvakken aan de Berkengaarde en Lindengaarde, het bosplantsoenvak tus sen de Wadde en de Heggewinde, de grote plantsoenvakken achter het Mevrouw Kuipers-Rietbergplantsoen, de singel langs het spoor tussen station Waddinxveen en Waddinxveen-Noord (2e fase), wind- singels langs diverse sportterreinen, overhangende en te hoog uit gegroeide sierplantsoenvakken in de wijk Zuidplas, het plantsoen aan de Staringlaan voor de flats, de plantsoenvakken bij de flats aan de Nicolaas Beetslaan, plantsoenvakken in de Willem de Rij- kelaan en de Herman Heijermanslaan, de groenstroken langs de Le de, het groen rondom de Samenwerkingsschool en de plantvakjes in de Oostpolderwijk (2e fase). Tenslotte wordt overhangende rand- beplanting in de hele gemeente teruggezet. Het complete plan ligt ter inzage bij de sectie Plantsoenen, geopend elke werkdag van 08.30-12.30 uur, waar de bewoners ook nadere informatie kunnen verkrijgen. Het snoei- en dunningswerk zal binnenkort van start gaan en zal voortduren tot eind februari 1994. Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding Centrale Antenne Inrichting (C.A.I.) Milieu (telefoon voor milieuklachten)... het plaatsen van een dakkapel op het ach- tergeveldakvlak. het oprichten van een garage annex berging. Het collecteren dient te geschieden in verzegelde collectebussen waar op duidelijk de naam en/of het doel van de collecterende instelling staat vermeld. De collectanten dienen te zijn voorzien van een legi timatiebewijs. De opbrengst van de collecte zal ter kennis van het gemeentebestuur worden gebracht. Burgemeester en wethouders van Waddinxveen maken bekend dat de raad in zijn vergadering van 25 oktober 1993 heeft besloten dat de artikelen 2.1.5, 2.2.5, 2.4.1, 2.4.2 en 12.2 van de Bouwverorde ning (bodembepalingen, waaronder het onderzoek naar bodemver ontreiniging) op 1 november 1993 in werking zijn getreden. Aanvragen om bouwvergunningen dienen van 1 november 1993 te worden voorzien van een bodemonderzoek volgens de gehanteerde standaardopzet NVN 5740, uitgave 1991. Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. Sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00 tot 20.30 uur. dag de parkeerplaats van Be Fair aan de Sniepweg op. Hij zag daar bij niet dat er een bromfiets over het daarnaast gelegen fietspad reed. Een aanrijding was onvermijde lijk. Een 16-jarig meisje uit Wad dinxveen kwam ten val en is ver voerd naar het Goudse Groene Hart Ziekenhuis (Bleulandloka- tie). Zij bleek kneuzingen te heb ben over het gehele lichaam. De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking, danwel tot het tref fen van een voorlopige voorziening en een dergelijk verzoek wordt ingewilligd. Plantsoenendienst begint met snoei openbaar groen. Burgemeester en wethouders uitsluitend na afspraak via de secreta resses. r Terinzagelegging beschikkingen Milieudienst Midden-Holland, nrs. 92-8934 en 93-396. Terinzagelegging beschikking Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer b-g-g Politie Ongevallen In de week van 14 november 1993 tot en met 20 november 1993 zal er gecollecteerd worden door Diabetes Fonds Nederland. Inwerkingtreding bodembepalingen Binnengekomen bouwaanvragen/ingediende meldingen 4 Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09.00 uur tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage in het gemeentehuis bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afde ling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden ge vraagd. Tot 11 december 1993 is het mogelijk beroep in te stellen bij de Af deling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State voor: a. de aanvragers; b. de betrokken adviseurs; c. degenen die tegen het verlenen van de vergunning bezwaren heb ben ingediend; d. andere belanghebbenden die kunnen aantonen redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest bezwaren in te dienen. Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet maken bur gemeester en wethouders van Waddinxveen bekend de volgende bouwaanvragen te hebben ontvangen: Nadere informatie is verkrijgbaar bij de afdeling Ruimte en Bouw (telefoonnummer 24757) en de Milieudienst Midden-Holland (tele foonnummer 01820-28011). Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie tie op het Be Fair-complex in het Wamaarplantsoen. Enige maan den geleden kreeg deze commis- Het overleggen van een onderzoeksrapport kan achterwege blijven, indien sprake is van bouwwerken van beperkte betekenis, te weten: 1. bouwwerken geen gebouwen zijnde; 2. uitbreidingen van woningen tot 25% van de bestaande grondop- pervlakte aan woonbebouwing met een maximum van 50 m2; 3. gebouwen met een beperkte betekenis bij woningen zoals gara ges en bergingen; 4. uitbreidingen van overige gebouwen (woongebouwen, bedrijfs gebouwen etc.) tot een maximum van 50 m2; 5. gebouwen met een beperkte betekenis bij de categorie overige gebouwen, zoals garages, bergingen en technische ruimten, tot een maximum van 50 m2; 6. het bepaalde ohder 1. t/m 5. is niet van toepassing, indien: a. de bouwlocatie is opgenomen in het provinciaal meerjaren programma bodemsanering; b. uit beperkt historisch onderzoek blijkt dat de locatie als ver dacht moet worden aangemerkt; 7. verbouwingen aan of in gebouwen zonder dat er uitbreiding van het bebouwd oppervlak plaats gaat vinden, met uitzondering van gebouwen die een wijziging ondergaan naar een woon-, werk- of verblijfsbestemming en het gebouwen betreft die on derdeel uitmaken van een inrichting die onder het regime val len van een milieuwet voor of na de bestemmingswijziging. Commissie voor de Bezwaar- en beroepschriften op donderdag 11 november 1993, aanvang 19.30 uur, in het gemeentehuis. Het ISMH wordt regionaal bud gethouder en dientengevolge ook verantwoordelijk voor de budget- bedeling, het technisch budget beheer, het ambtelijk apparaat ten aanzien van de uitvoering van het Besluit Woninggebonden Sub sidies en de verantwoording van gelden aan het rijk. Elke gemeente krijgt een geoor merkt budget. Ten behoeve van de inwerkingtreding per 1 januari van het Regionaal Budgetbeheer zal de Waddinveense gemeente raad door het college van B., en W. worden gevraagd in te stem men met de regionale taakverde ling. In de nacht van woensdag 3 op donderdag 4 november werd op de parkeerplaats naast de Grutto- dreef 1 een personenauto aangere den. Gevolg hiervan was een gro te deuk in het rechterportier. Ge tuigen wordt verzocht zich te melden bij de politie. dinxveen. Hij zag daarbij een per sonenauto over het hoofd die werd bestuurd door een 46-jarige Waddinxvener. Gevolg hiervan was een fikse aan rijding waarbij beide voertuigen zwaar beschadigd werden. Een bestuurder had lichte verwondin gen aan zijn knie. Een 14-jarige scholier uit Bos koop nam donderdagmiddag de kortsteweg naar huis en reed daarbij over privéterrein van een bedrijf aan de Willem de Zwijger- laan. Daar werd hij aangereden door een heftruck. Omdat het op privéterrein gebeurde zullen be trokkenen zelf de schade moeten regelen. WADDINXVEEN - Een 33-jarige Waddinxveense bestuurster van een personenauto zag niet dat zij een bromfietser tegen kwam toen zij linksaf sloeg vanaf de Sniepweg een zijstraat in. Een aanrijding was het gevolg. De bromfietsster, een 16- jarige uit Waddinxveen, is met een bovenbeenbreuk vervoert naar het Goudse Groene Hart Ziekenhuis (Bleulandlokatie). 5 Een 39-jarige Boskoper werd don derdagochtend vroeg snel van zijn bijna antieke personenauto af ge holpen. Een 56-jarige busbestuur- der van busonderneming Westne- derland zag te laat dat hij een in rit in reed en botste tegen de Ci troen DS (snoek). Gevolg was dat de personenauto totall-loss is. Een 67-jarige bestuurder van een personenauto reed donderdagmid- WADDINXVEEN - Op 1 juli 1993 is de Huisvestingswet in werking getreden. Deze nieuwe wet geeft ook in Waddinxveen wegen aan voor een evenwichtiger verdeling van de woningvoorraad en biedt mogelijkheden voor re gionale afspraken tussen gemeen ten en verhuurders op basis van te sluiten overeenkomsten. De gemeenten hebben tot 1 juli 1994 gelegenheid om verordenin gen en samenwerkingsovereen komsten op te stellen. B. en W. van Waddinxveen werken op dit moment in het kader van het con venant aan het opstellen van een nieuwe huisvestingsverordening met de gemeente Gouda en Moordrecht. Deze verordening is kortgeleden aan de gemeentera den ter vaststelling voorgelegd. Binnen de Regionale Volkshuis vestingscommissie (RVC) worden thans voorstellen uitgewerkt voor de verder regionalisering van ta ken en bevoegdheden uit de Huis vestingswet, waaronder de woon ruimteverdeling. Ten behoeve van Waddinxveen wordt door de gemeente een ad vies voorbereid over de lokale consequenties van de Huisves tingswet en de samenwerking met de Waddinxveense corporaties. 1 De Boskoopse jongeman bovenop één van de torens van de 45 meter hoge hefbrug Dorst). WADDINXVEEN - Op een rus tige zondagmiddag, vlak na het middaguur, heeft een Waddinx veense scholier één van de torens van de hefbrug over de Gouwe in Waddinxveen weten te beklim men. Zijn halsbrekende toeren, waarvoor de politie en de brand weer werden ingeschakeld, lever de een grote publieke belangstel ling op. Naar later bleek verkeer de de Waddinxvener in geestelij ke problemen. Hij zag daarvoor geen uitweg dan bovenop de 45 meter hoge Waddinxveense hef brug uit 1936 te klimmen, zodat er grote aandacht voor zijn ge voelsleven kwam. Met behulp van familieleden en een huisarts slaag de de politie erin de Waddinx veense jongeman te overreden naar beneden te komen, waar hij werd opgevangen. ‘De man had problemen met zichzelf, verklaar de de politie later naar aanleiding van het voorval, waarvoor korte tijd enkele wegen waren afgezet. Bezwaarschrift tegen een aanschrijving ingevolge artikel 40 van de Woningwet juncto artikel 152 der gemeentewet, tot verwij dering van een caravan, een schuurtje, een auto en diverse (bouw-)materialen op het perceel Zuidelijke Dwarsweg 4. Bezwaarschrift tegen een beschikking inzake het niet instemmen met een melding ingevolge artikel 42 van de Woningwet, betref fende de plaatsing van een duivenhok op het perceel Kerkweg- West 16. Bezwaarschrift tegen een beschikking tot verlening van een bouw vergunning ten behoeve van het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woonhuis op het perceel Noordeinde 17. Bezwaarschrift tegen een beschikking tot afwijzing van een ver zoek om een uitkering ingevolge de Rijksgroepsregeling Werkloze Werknemers. Bezwaarschrift tegen een beschikking tot afwijzing van een ver zoek om een borgstelling, ingevolge de Algemene Bijstandswet, ten behoeve van een saneringskrediet. De afloop van het drama op de Waddinxveense hefbrug over de Gouwe was goed. De Waddinx- van de politie op de Kerkweg-Oost stappen. (Foto: Noordeinde. Een 3Ö-jarige Wad dinxvener reed vanaf De Wadde het Noordeinde op richting Wad- ject in de Peruaanse hoofdstad Li-’ ma overhandigen aan Mudde van NOVIB. WADDINXVEEN - De afdeling Waddinxvene van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen houdt op dinsdagavond 16 novem^ ber om acht uur de maandelijkse bijeenkomst in de recreatiezaal van Huize Souburgh aan de Prins Bemhardlaan. Mevrouw L. van Deth-Fransen uit Gouda zal aan de hand van dia’s een inleiding houden over de Goudse Glazen. WADDINXVEEN - Volgende week woensdagavond 17 novem-t ber om acht uur is er een openba re avond van de Kerngroep Ont wikkelingssamenwerking Wad dinxveen in het gemeentehuis aan het Raadhuispleis. Thema deze avond is ‘Duurzame ontwikkeling - Waddinxveen en Torna'. De Kerngroep heeft voor deze avond als boeiende spreker uitge nodigd Kees Waagmeester, direc teur van het ‘Platform voor Duur zame Ontwikkeling' en oud- hoofdredacteur van ‘onze We reld'. Er is een extra reden om hem te vragen naar Waddinxveen te ko men, aldus de Kerngroep. Dit jaar bezocht Kees Waagmeester name lijk opnieuw (na 10 jaar) het land bouwproject in Toma, Burkina Faso (dat ook vele jaren steun van Waddinxveen ontving). Hij schreef daarover in ‘onze We reld': ‘De verschillen tussen Ne-? derland en Torna lijken groot? Maar de overeenkomsten zijn nog groter. Niet alleen is men op bei de plaatsen onderhevig aan het te-1 veel aan CO2 en te weinig aan ozon, niet alleen is op beide plaat sen de vraag cruciaal of men nog op tijd tot duurzame landbouw komt. Nee, er is op beide plaatsen een breuk met het verleden gaan de'. De gedachtenwisseling met Kees Waagmeester gaat over die breuk. Om negen uur presenteert de stu diegroep Milieu, die bestaat uiL leden van de Kerngroep en van? het NIVON, de door hen ge maakte milieu-verjaardagskalen-i der. Om kwart over negen zal wethou-* vond een aanrijding plaats op het der Jan Hielema (CDA) de ge- meentelijke financiële bijdrage' 1993 voor het ontwikkelingspro- la- lal speciale inzamelingsac- Warnaarplantsoen. Enige sie als eerste in Waddinxveen uit handen van wethouder Karei van Soest (VVD) de gemeentelijke milieuprijs aangeboden. Dat dit een stimulans is geweest blijkt wel uit de vele duizenden kilo’s die daarna nog werden opgehaald. Ditmaal is deze commissie echter van plan aan het eind van dit sei zoen een bedrag te schenken aan de jeugdcommissie van Be Fair, teneinde alle pupillen van deze vereniging een dagje uit aan te kunnen bieden. De organisatie voor deze uitgaansdag is inmid dels in volle gang. De uitgaansdag is bestemd voor alle Be fair-pupil- len. Het dagje uit is bestemd voor alle leden van Be Fair, in pupillen groepen, ook de eventuele nieuwe leden die Be Fair dit seizoen nog mag noteren, kunnen gratis ge bruik hiervan maken.

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 3