Pieter Stolk in het brons MAAK ZELF EEN KEUZE Hardrijders zijn zielige mensen Drukke ouderavond óp Leon van Gelderschool Fietsverlichting verwondert politie Gouds stadhuis moet er netjes bij staan Afgeslankt bouwplan Voor Zuidplas-Extra Gewapende overval Verplaatsing spreekuur Koffieuurtje 50-plussers Autopunt vordert I I I Toneel in AF-centrum I I I 1^ I I Koffie-ochtend Rijn en Gouwe ■M mm Kerngroep Waddinxveen maakt milieu-verj aardagskalender Vrouwen botsen LEZERS SCHRIJVEN A Geen 580 en 332, maar 400 huizen achter Van Leeuwen BV Pagina 29 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 24 NOVEMBER 1993 M HEEFT U TROUWPLANNEN? 8 "zioh^'ooaooo11 Resultaten Thema forse streep Woningbehoefte i bouwen in Zuidplas-Extra, het bestemmingsplan Zuidplas ‘Ik was al heel lang fan van Vox de maimum-snelheid binnen de elkaar gediscussieerd over het thema ’omgangsnormen’. Restauratiewerkzaamheden dan het oudste vrijstaande stad- Wethouder JA. Hielema (CDA) overhandigt de jaarlijkse ft- I nanciële bijdrage van f 60.000,- van de Waddinxveense gemeen schap in de raadzaal van het gemeentehuis aan Heleen Mudde van i’ samenwerking Waddinxveen). Bon m open envelop, zonder postzegel, zenden naar Rijn en Gouwe, Antwoordnummer 10008 2400 VB Alphen aan den Rijn WADDINXVEEN - Vorige week woensdagavond 17 november, Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te I buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder f pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent, J Het was maandag 25 oktober, rus tig weer en een prettige tempera tuur. Een uitgelezen avond voor de politie van Waddinxveen om de fietsverlichting te controleren. Een goede zaak want de donkere dagen zijn op komst en je kan, ze ker de jeugd, niet genoeg tegen zichzelf beschermen. Op de kruising Kanaaldijk-Sniep- weg reed mijn zoon in de door de politie opgezette fuik. Dat zou geen probleem mogen zijn, want zijn verlichting was in orde. Toen hij aan de beurt was tilde een po litieman de fiets van achteren aan de bagagedrager op, en mijn zoon moest trappen. De verlichting liet het afweten. Op de protesten die daarop volg den kreeg hij een herkansing. Ook nu bleef het gewenste effect uit. Er zat niets anders op, hij moest met zijn persoonlijke gegevens voor de dag komen. Toen die op een correcte wijze door de beambte waren geno teerd, werd hij heengezonden. Nauwelijks weer op de fiets ge- En u wilt er schitterend uitzien? Niet ie duur en goed verzorgd? Met een UL keuze uit meer dan 150 japonnen? Maak dan vrijblijvend een afspraak met mw. Fioole, s 01727-18300. Bniidsboeüek 'Ansiela'. Zijde 204, Boskoop WADDINXVEEN - De afdeling Waddinxveen van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen houdt donderdag 2 december om half tien weer een koffieochtend in hotel-café-restaurant De Unie (Kerkweg-Oost). Op deze ochtend zullen de aanwezigen met brood deeg kleine persoonlijke cadeau tjes maken. HU Sommige gedeelten kunnen nog wel een jaar of tien mee. ‘Maar de gevel, het bordes, de baldakijn bo ven de deur, en het schavot aan de achterkant moeten onmiddel lijk worden aangepakt1. Sommige ankers in de gevel zit ten los, de leuningen van het bor des worden al gestut met houten planken, en een executie op het schavot zou momenteel een ris kante zaak zijn. De laatste grote restauratie van de buitenkant van het stadhuis da teert uit 1952. Een oorkonde in een gang herinnert aan de opleve ring van het gerestaureerde stad huis was sprake van ‘ernstig ver val en deerlijke verminking1, zo staat op de oorkonde. En dat is nu eigenlijk weer zo, aldus Visse. Hij vindt het terecht dat het grootste gedeelte van de restaura tie betaald wordt door het rijk. ‘Het is een rijksmonument. Ook het rijk wil dat het blijft en dan moet daar voor worden betaald. Het is eigenlijk nog niet eens zo veel geld*. Jaarlijks krijgt de gemeente Gou da 450.000 gulden van het rijks- monumentenfonds en dat is dus te weinig om het stadhuis op te knappen. De gemeente trekt zelf elk jaar 2 miljoen gulden uit voor onderhoud en restauratie van al haar monumenten, rijks- en ge meentelijke. Gouda heeft in totaal 305 rijks- monumenten, en zit in de groep van 36 gemeenten die er elk meer dan 200 hebben. In die 36 ge meenten zit meer dan 50 procent van alle monumenten van Neder land. Gezamenlijk zijn zij op dit moment bezig met het schrijven van een nota over beheer, onder houd en restauratie die nog dit jaar naar minister drs. Hedy d’Ancona gaat. Binnenkort gaat burgemeester drs. Jan Hein Boone naar de mi nister van WVC. ‘Ik neem een pi nakel mee, dan kan ze zelf zien hoe slecht het stadhuis er aan toe is‘, zo zegt hij gekscherend. Hij vindt het verschrikkelijk dat het stadhuis wordt ontdaan van zijn versieringen. ‘Binnenkort hebben we hier weer Kaarsjesavond als er echte kaar sen achter alle ramen op de Markt worden aangestoken. Dan ziet het hier zwart van de men sen. Je moet er niet aan denken dat er dan wat naar beneden komt Pim van der Tas, voorzitter van de medezeggenschapsraad van de Leon van Gelderschool, lichtte de fusieplannen toe. Het is volgens hem inmiddels duidelijk dat het doorgaan van de fusie (zoals voor gesteld door ‘Breed Overleg Schaalvergroting Openbaar On derwijs') ook gevolgen zal hebben voor de organisatie van de betrok ken openbare scholen. ‘De fusie heeft straks ook de nodi ge consequenties voor de Leon van Gelderschool', aldus Pim van der Tas. ‘Denk bijvoorbeeld aan één directie, één ouderraad en één medezeggenschapsraad voor de fusiescholen'. De voorzitter sprak de verwach ting uit dat in januari 1994 een definitief besluit over de fusie van de openbare scholen in Waddinx veen te verwachten is. ‘Het actief meedenken over en invulling ge ven aan de fusie zal het nodige vergen van betrokken schooldirec- Tijdens het laatste deel van de ou deravond stonden de volgende stellingen centraal: 1. Als op school wordt gevochten naar aan leiding van ras, geslacht of geloof van een kind, is dat een zaak van de leerkracht, niet van de ouders; 2. Je moet je kind leren terug slaan; 3. Scheiden doet niet zeer, slaan veel meer. Over deze stellingen hebben de aanwezige ouders en onderwijzers hun mening niet onder stoelen of banken gestoken. De belangrijkste conclusies en aanbevelingen zijn dat ouders zoveel mogelijk be trokken worden bij school (dit wordt extra belangrijk als hun kind pest of wordt gepest), de leerkrachten moeten nadrukkelijk aandacht besteden aan problemen als slaan, scheiden en treiteren (er mag geen sprake zijn van nege ren) en de school heeft een sig naalfunctie naar de ouders toe én de ouders hebben dit naar school toe. langdurig applaus was de beloning van de aanwezigen voor de spelers en speelsters. Omdat voorzitter A. Both met zijn vrouw in het buitenland was werd de avond geopend en geslo ten door mevrouw A. Dijkman. In haar slotwoord dankte zij Grimas. Mevrouw Dijkman kon met een gerust hart tegen de spelers tot ziens zeggen, want Grimas zal het volgende seizoen zeker weer op de planken staan in het Anne Frank-centrum. De volgende culturele avond voor ouderen is op maandag 13 decem ber. Die avond treden op het koor van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen uit Boskoop, terwijl na de pauze een vrolijk to neelstuk zal worden gespeeld. WADDINXVEEN De bouw van het nieuwe ’Autopunt’ van de automobielbedrijven Boonstoppel Waddinxveen BV en Auto Baas BV aan de Zuidelijke Dwarsweg op het bedrijvenpark Coenecoop vordert nu snel. De staalconstructie van het nieu we onderkomen voor Nissan-dea- ler Auto Baas en Mitsubishi-dea- ler Boonstoppel staat overeind. ’Autopunt’ is de gezamenlijke naam, waarachter twee geheel zelfstandig opererende dealers schuilgaan. Auto Baas en Boon stoppel gaan met hun ’Autopunt’ nieuwe inhoud geven aan service en doelmatigheid. Het nieuwe pand zal beide auto mobielbedrijven daar de mogelijk heid toe geven door onder meer een uitstekend geoutilleerde werkplaats en een imposante showroom. Het besluit van Auto Baas (nu nog met vestigingen te Gouda en Waddinxveen) en Boon stoppel (met een vestiging aan de Noordkade in Waddinxveen) om samen ’Autopunt’ op poten te zet ten belooft veel goeds. Vanuit de gedachte ’twee kunnen meer dan één’ bundelden de twee collega- dealers hun krachten Deze eerste milieu-verjaardagska- lender is gemaakt door de studie groep milieu van de Kerngroep en van het NIVON. Zij geeft in kor te teksten aan hoe mensen in To rna (Burkina Faso), in Lima (Pe ru) en in Waddinxveen omgaan met water, energie, afval en groenvoorzieningen. De kalender is geïllustreerd met WADDINXVEEN - Op de openbare Leon van Gelderschool (Essengaarde) is een druk bezochte jaarlijkse ouderavond gehou den. Naast vaste onderwerpen als toelichting op het jaarverslag en de begroting is bijzondere aandacht besteed aan de op han den zijn fusie in het openbaar basisonderwijs in Waddinxveen. Vervolgens hebben de aanwezige ouders en verzorgers ook met Wat ik mij geregeld af vraag is dit. Automobilisten, waarom rijdt u in Waddinxveen altijd zo hard. Vindt u het leuk om mensen dood te rijden? Moet de gemeente meer verkeers lichten neer zetten om gemotori seerde bestuurders zachter door Waddinxveen te laten rijden? U weet toch dat het 50 km per uur stapt brandden zowel het voor- als het achterlicht, alsof zij nooit an ders hadden gedaan. Mijn zoon, die zich op dat mo ment realiseerde wat er was mis gegaan, keerde direct om. Voor dat hij ook maar iets kon zeggen riep de vertegenwoordiger van de sterke arm enigszins geërgerd en afwerend: ‘Ja, ja, wij hebben het al gezien'. In de veronderstelling dat nu alles weer goed zou komen vervolgde hij zijn weg. Wat is nu de verklaring voor dit merkwaardige verschijnsel? Wel nu, je kunt met het achterwiel omhoog een wereld-uurrecord bij elkaar trappen zonder dat er een streep licht ontstaat, wanneer de dynamo op het voorwiel zit. Het verwonderde mij eigenlijk niet dat er toch nog een acceptgiro met een ’administratieve sanctie’ binnenkwam. De betreffende wetshandhaver is op het gebied van verlichting bepaald geen licht. C.G.J. BOT Heemraad weg 81 te gaan hanteren. In het begin kwam ook het Jeugd koor, dat nu wordt geleid door or ganist en pianist Jan Mulder, on der zijn leiding te staan, zo wordt er in het speciale jubileumlied zingend gemeld. In die vocale bij drage wordt de bronzen dirigent gekenschetst als een vlotte, muzi kale en joviale vent. Vaak char mant, maar soms ook arrogant. ‘Maar ook aan deze hulde komt een end, je bent een toffe vent. Blijf jij nog heel veel jaren bij .ons, wij geven je nooit de bons'. WADDINXVEEN - Zondag 28 november wordt in het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnen- pad) weer een koffieochtend voor alle 50-plussers in Waddinxveen gehouden. Van elf tot één uur is er onder het genot van een kopje koffie of thee gelegenheid samen te praten en een spelletje te doen voor wie daar zin in heeft. Dit jaar zijn er nog koffiebijeenkom- sten op zondag 12 december en zondag 26 december (Tweede Kerstdag). Waddinxveense koor onder zijn hoede te nemen. In zijn periode gaf Pieter Stolk Vox Jubilans, mede door regelma tige optredens voor radio en tele visie, een nog grotere landelijke bekendheid. Een bewijs van die populariteit vormen bijvoorbeeld de zeven compact-discs die inmid dels in vervolg op een reeks van langspeelplaten zijn uitgebracht. Pieter Stolk, die onder het oog van twee van zijn vier kinderen een fotocamera van de koorleden cadeau kreeg, deed een beroep op de koorleden om juist als christe nen elkaar altijd te steunen, zowel in goede als in - en dat is veel moeilijker - slechtere tijden. Vox Jubilans-voorzitter Piet Bur ger sprak tijdens het tweede deel van de repetitieavond de hoop uit dat de jubilerende dirigent en het binnenkort gouden koor elkaar nog vele jaren tot een zegen zul len mogen zijn. ties, docenten, ouders en verzor gers', meent hij. een 20-jarige Boskoopse dienst deed als cassière. Eén van hen be dreigde met een vuistvuurwapen terwijl de twee anderen de kassa leeghaalden waar overigens slechts een betrekkelijk klein geldbedrag in zat. De daders, die vermoedelijk allen beneden de 20 jaar waren, hadden allen een donkere huidskleur. Zij spraken gewoon Nederlands. Het drietal vertrok in de richting van het dorp in een rood-gele perso nenauto. In verband net deze overval zoekt de politie getuigen. Zij verzoekt -j-_ i- _1 hef tijdstip van de overval hebben Secretaresse Janny van Loon uit Gouda van de Hervormd Gemengde Zangvereniging Vox Ju bilans' uit Waddinxveen feliciteert een glunderende dirigent Pieter Stolk uit Blaricum met zijn twaalf en een half jarig dienstverband. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - In het Her vormd Wijkgebouw De Hoek steen (Esdoornlaan) heeft de Her vormd Gemengde Zangvereniging ‘Vox Jubilans' in Waddinxveen dirigent Pieter Stolk vorige week maandag tijdens de wekelijkse re petitieavond verrast door aan dacht te schenken aan zijn bron zen dienstverband. Hij werd toegesproken door Vox- voorzitter Piet Burger uit Gouda. Hierna werd hij op de melodie van ‘Heb je wel gehoord van de Zilvervloot' zes coupletten lang toegezongen door een deel van het in 1945 opgerichte koor, dat zoals bericht in het jubileumjaar' Jubilans', zei Pieter Stolk, die op 1995 een concertoer door Tsje- het Conservatorium in Rotterdam chië gaat maken. is geschoold als musicus, in een Pieter Stolk, die werkzaam is bij reactie op de huldiging. Zijn aan- de Evangelische Omroep (EO) en wezigheid tijdens het Bevrijdings- in Blaricum woont, kent het koor al meer dan dertig jaar, maar be sloot pas desgevraagd in het voor jaar van 1981 er de dirigeerstok Het thema van de openbare avond was ’Duurzame Ontwikkeling, in Waddinxveen en in Torna’. Oud- journalist Kees Waagmeester, di recteur van het ’Platform voor Duurzame Ontwikkeling’, be zocht begin dit jaar het landbouw- ontwikkelingsproject in Torna. Waddinxveen steunde van 1975 tot 1980 dit project. Kees Waagmeester vertelde over de ’afrikanisering’ van het project in Torna. Veel energie hebben de mensen sindsdien gestoken in het zich organiseren. Samen staan ze sterker, alleen samen kunnen ze zich inzetten om het kwetsbare land geschikt te houden voor landbouw. De oud-hoofdredacteur van ‘Onze Wereld' gaf aan dat het bij duur zame ontwikkeling gaat om een ontwikkeling die niet ten koste gaat van het leefmilieu. In Neder land gaat het daarbij om de vraag welke industriën, welke vormen van landbouw, welke levensstijl kunnen blijven bestaan. 'Als we door blijven gaan met produceren en consumeren en verspillen kunnen we, zelfs op middellange termijn, onze wel vaart en welzijn niet in stand hou den. Burgers en politiek moeten nu keuzes maken om er voor te zorgen dat ook onze kinderen en kleinkinderen in een leefbaar mi lieu kunnen verkeren', stelde Kees Waagmeester. Aan het einde van avond overhan digde wethouder Jan Hielema (CDA) een cheque van ƒ60.000,- als financiële steun van de Wad dinxveense gemeenschap voor het project in de Peruaanse hoofdstad Lima aan Heleen Mudde van de partnerorganisatie NOVIB. Het geld is bij elkaar gebracht door vaste donaties, door eenmalige de NOVIB uit Den Haag. (Foto: Kerngroep Ontwikkehngs- giften, door acties en door een bij drage van gemeente. nen en het convebanmt is veilig gesteld', aldus B. en W., die met de buurgemeenten en de provin cie in gesprek blijf en over de aan tallen woningeii, de aantallen hec tares bedrijfsterrein en de fase- Hooge rjng van deze bouwactiviteiten. Restauratiewerkzaamheden dan het oudste vrijstaande stad huis in Nederland, dat staat op de Markt in Gouda. (Foto: Joop Dorst). GOUDA - ‘Zo kan het niet langer. Er vallen stukjes van het stadhuis af, en op sommige plaatsen ziet het er ook door proviso rische verbeteringen niet meer uit. Er moet zo snel mogelijk iets aan beuren'. Dat zegt Gouda’s burgemeester drs. J.H. Boone in een vraagge sprek met verslaggever Jeichien de Graaff van het ANP nadat de meest gevaarlijke versieringen van het uit 1450 daterende stadhuis waren afgetakeld. Het Goudse stadhuis, het oudste vrijstaande gotische stadhuis in Nederland, is in verval. Er brok kelen stukken af van de zachte natuursteen. Bovendien is op som mige plaatsen vocht in de steen gedrongen, met alle vervelende gevolgen van dien. De klok in de toren kan niet meer worden gebruikt, want door galm trilt er mogelijk van alles los. Er moet nu gerestaureerd worden, al dus de gemeente. 'Ook al omdat Gouda volgend jaar cultuurstad van Zuid-Holland is. Dan moet het stadhuis er weer goed bij staan', aldus burgemeester drs. Jan Hein Boone. Kortgeleden werden de zoge noemde pinakels, puntige hoge versieringen op het dak van het stadhuis, er heel voorzichtig afge haald. Eenmaal beneden kon het gemeentebestuur zelf constateren dat de versieringen er slecht aan toe zijn. Het zandsteen is ingevreten, en veel uitsteekseltjes zijn er al af. Het is de vraag of dat kan worden hersteld, of dat de pinakels weer geheel nieuw uitgehouwd moeten worden. ‘Misschien kunnen we ze in Japan ophalen', zegt drs. Jan Hein Boone. Want daar is in het Holland Village het stadhuis van Gouda geheel nagebouwd. Voor de restauratie van het stad huis heeft de gemeente Gouda zelf een miljoen gulden vrijge- bebouwde kom is. Kunt u niet gewoon genoeg mo raal en plichtsbesef opbrengen om aan uw medemensen op de weg (voetgangers, fietsers) te denken. Bent u echt als kleine kinderen die je constant op de vingers moet tikken als het kwaad al geschied is? Wat zielig! KARIN VAN DER HEIJDEN luidplas-Extra, zo valt in het Claagse Provinciehuis te beluiste- ifeii, Staat de geconcentreerde ont wikkeling van Gouda-West (in een «deel van de Moordrechtse Zuidplaspolder) niet in de weg, tprwijl ook niet wordt getornd aan het Vóórgaande streven om Gouda is centrumgemeente haar volks- liuisvestingstaak zo goed mogelijk tfe laten uitvooeren. In tegenstelling tot de statenleden van CDA, VVD, SGP, GPV-RPF en CD hadden hun collega’s van PvdA, D66 en Groen Links daar aanvankelijk zo hun gedachten over, maar ze konden op dit punt volledig gerust worden gesteld doör Zuidhollands gedeputeerde T.F.J. Jansen (VVD). De- ^uitbreiding van de woning bouw, direct aansluitend op de wijk Zuidplas, betekent volgens de provincie niet dat de regionale woningbouw zou worden versnip perd en kan volgens de gedepu teerde ook niet worden uitgelegd als een aantasting van het Groene Hart-beleid. Dit beleid voorziet in het open ge bied nog maar mondjesmaat in woningbouw. Om het inwonertal van een gemeente op peil te kun- hen houden zullen waarschijnlijk lot het jaar 2000 ongeveer 10.000 huizen in het Zuidhollandse Groene Hart mogen worden ge bouwd en 5.000 na de eeuwwisse ling. Het <(por het college van Gedepu teerd^, Staten van Zuid-Holand definitief schrappen van een klei ne 200 huizen is en blijft een for se streep door de rekening van het Waddinxveense gemeentebestuur. Tot na de eeuwwisseling (2005) hadden B. en W., daarbij ge steund door de voltallige gemeen teraad, in aansluiting op de volge bouwde woonwijk Zuidplas een ruimer wijkje willen realiseren. Het draagvlak van de wijk zou die uitbouw ten goede komen. be in krap tien jaar tijd neer te zetten 400 woningen in Zuidplas- Extra zijn echter voor het college van Gedeputeerde Staten, waar binnen gedeputeerde Ted Jansen het te wijzigen streekplan Zuid- Holland Oost bewaakt, het abso lute maximum, gezien de rem van de rijksoverheid op de woning bouw in het Groene Hart. Volgens dat ruimtelijke beleid zou Waddinxveen slechts aan spraak kunnen maken op welge teld 332 woningen erbij, maar de provincie heeft daar toch nog 400 Van gemaakt, want de verstedelij king blijft beperkt omdat er in aansluiting op de bestaande be bouwing wordt gebouwd. Het ministerie van Volksgezond heid, Ruimtelijke Ordening en Miïièübeheer (VROM) heeft zich uiteindelijk bij die zienswijze neergej^gd. Eerder had een verte genwoordiger van het departe ment in de Provinciale Planologi sche Commissie (PPC) nog ge zegd Zuidplas-Extra een kwesti euze lokatie te vinden, omdat er toch alleen maar Hagenaars zou den gaan wonen, die slechts het woon-werkverkeer zouden laten groeien. Zuidplas-Extra omvat niet alleen de bouw van woningen, maar ook de spoedige aanleg van een twee de plek voor voorlopig vier woon wagens, de bouw van een vierde kerk voor de Centrale Hervormde Gemeente en de bouw van een de pendance voor 120 bewoners van de leefgemeenschap voor verstan- Ja, bezorg mij gratis twee weken Rijn en Gouwe, vóór zeven uur. Daarna kies ik het volgende abonnement: Naam:M/V* ZA/11 Wil 11111JW11 guiuvu VllJgV"’ maakt. Van het rijk wil de ge- meente 2,5 miljoen gulden en bin- Telefoon (voor controle op bezorging: I 'doorhalen wat niet van toepassing is VP 2 I Een kwartaalabonnement a 181.30. Betaling d m v. toegezonden acceptgiro’s. I Een kwartaalabonnement a f 79,80. Automatische betaling d.m.v. machtiging. Een maandabonnement a f27.30 Automatische betaling d m v machtiging. I Voor de automatische afschrijving van hel abonnementsgeld is dit mijn banOg<io-releningnbmmer nenkort zal daar met minister drs. Hedy d’Ancona van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur (WVC) over worden gesproken. ‘We zijn al bezig met de rijks- dienst voor de momumentenzorg. Die vindt eigenlijk dat het op sommige plaatsen wel wat minder kan, goedkoper dus. Maar wij denken met dit bedrag het stad huis goed op te kunnen knappen. Dan hebben we de komende veer tig of vijftig jaar geen proble men', aldus D.H.J. Visse, coördi nator monumentenzorg van de ge meente Gouda. Volgens Visse is het gebouw er 'eigenlijk heel slecht aan toe'. GOUDA/BOSKOOP - Twee Waddinxveense automobilistes zijn betrokken geweest bij aanrij dingen buiten de gemeente. In Gouda maakte een 24-jarige Wad dinxveen een voorrangsfout, waar door ze tegen een 47-jarige Goud se automobilist botste. Twee inzit tenden van de auto’s liepen ver wondingen op. In Boskoop kreeg een 25-jarige Waddinxveense au tomobiliste geen voorrang van een 21-jarige Boskoper. De Boskoper moest naar het ziekenhuis, terwijl de Waddinxveense met de schrik vrij kwam. WADDINXVEEN - In het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnen- pad) is door de culturele commis sie van de Stichting Welzijn Ou deren Waddinxveen de tweede culturele avond van dit seizoen gehouden voor de Waddinxveense ouderen. Dit keer was het een toneelavond waarvoor een behoorlijke belang stelling bestond. Door de toneel vereniging Grimas uit Gouderak werd het blijspel ‘Kruik te water' - opgevoerd. Het stuk werd uitste- toen Nederland in Poznan tegen Polen voetbalde, werd op de kend gespeeld en vooral de humo- openbare avond van de Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking ristische gedeelten kwamen bij- Waddinxveen in een goed gevulde raadzaal van het gemeente- zonder goed tot hun recht. Een huis de eigen milieu-verjaardagskalender gepresenteerd. cartoons door de Waddinxvener Daan Meskers, leerling van de Academie voor Beeldende Kunst in Rotterdam. Adres: Postcode/woonplaats: handtekening tVADDINXVEEN - Het gemeentebestuur van Waddinxveen lingsrichting van Waddinxveen ïtaat nu niets meer in de weg om vanaf 1994-1995 woningen te overeenkomstig de gemeentelijke gaan bouwen in Zuidplas-Extra, het bestemmingsplan Zuidplas ontwikkelingsschets 2010, de ei- ^0 tussen Piasweg en IJsermanweg, vlak achter autobedrijf Van §en ract!e °p de Pr°vinciale plan- Leeuwen BV. Op deze vruchtbare landbouwgrond mogen echter nPn Pn P mnve- anm IS vp' ,o |een 580 huizen worden gebouwd, zoals de gemeente graag had gewild, maar 'slechts' 400. En dat zijn er weer 68 meer dan de 32 die het provinciaal bestuur aanvankelijk in petto had. delijk gehandicapten Burch in Zwammerdam. Op, den duur kan Waddinxveen misschien toch nog wat meer hui zen gaan bouwen als bijvoorbeeld de woningbouwplannen in Zuid- Holland West niet helemaal lijken te lukken. WADDINXVEEN - Het bestuur Burgemeester C.M. van der Lin- Van de Stichting Waddinxveense den hoopt daar hardop op, hoewel Bejaardenhuisvesting gaat het oud-PvdA-wethouder drs. M. spreekuur voor de huisvesting Kraaijestein hem heeft laten we- verleggen naar iedere eerste dins- ten dat hij als vertegenwoordiger dag van de maand. De aanvangs- van het rijk geen hoopvolle ver- tijd wordt vervroegd naar 15.00 wachtingen moet uitspreken over uur. Het spreekuur eindigt om het eventueel mislukken van het 16.30 uur. Tijdens het spreekuur huisvestingsbeleid in het westelijk js het bestuur ook telefonisch be deel van deze provincie. reikbaar onder nummer In ieder geval is de provincie er 01828-31318. Het eerstvolgende op uit na het jaar 2000 voluit te spreekuur wordt gehouden op streven naar een gelijkblijvend dinsdag 7 december om 15.00 aantal inwoners in deze streek. uur De spreekuren daarna zijn op Waddinxveen weet niet hoe in 4 januari, 1 februari en 1 maart, zo n krappe situatie de woningbe hoefte van de eigen inwoners moet worden opgevangen. ‘Er zullen ernstige woningtekor ten ontstaan, die elders in de stadsgewesten moeten worden op gevangen, hetgeen impliceert dat onze inwoners gedwongen worden zich elders te vestigen', aldus het BOSKOOP - Vrijdagavond 19 no- college van B. en W. Met een be- vember werd in Boskoop een ge- stuursovereenkomst (convenant) wapende overval gepleegd op het tussen Gouda, Waddinxveen en Shell-pompstation van de Moordrecht proberen de drie ge- Peugeot.dealer aan de Zijde. Om meentebesturen gezamenlijk hier- ongeveer kwart over zeven kwa- aan wat te doen. men drie jonge mannen het pomp- Vooralsnog blijven de provinciale tation binnen waar op dat moment en de regionale visie op de wo- -- J;— ningbouw in de Goudse streek be hoorlijk van elkaar verschillen. Niet zozeer voor wat betreft de lokaties voor wonen, werken en recreëren, maar vooral de hoe veelheid te bouwen woningen. De drie gemeenten zeggen immers behoefte te hebben aan veel meer huizen dan de provincie wil toe staan. Inmiddels is duidelijk geworden dat Zuidplas-Extra, het gebied ten noorden van de Zuidelijke Rondweg (tussen spoorlijn en Beijerincklaan) en de uitbreiding van het bedrijventerrein Doelwijk degenen die kort voor of kort na aan de Bredeweg op de nieuwe streekplankaart zullen worden op- getankt alsmede zij die zich rond genomen. dat tijdstip op enigerlei wijze in 'Wij prijzen ons daarmee geluk- de buurt hebben opgehouden, om kig, aangezien zowel op korte als zich te melden bij de politie in op lange termijn de ontwikke- Waddinxveen, tel. 01828-13688. Pieter Stolk, die werkzaam is bij reactie op de huldiging. Zijn concert in de Brugkerk (Kerk weg-Oost) op 5 mei 1981, een ‘tip met stip' van wijlen Feike Asma, deed hem dan ook besluiten het

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 41