Hockeyclub in het zilver Korbis opent in zaal met zege Magere resultaten De Gouwe-waterpolo Alternatief floreant programma Be Fair W. Hennink leidt stevig Heren gelijk (7-7) en dames verliezen (6-8) FLOREANT (za.) - T.A.V.V. Verlies voor Flyers-heren Be Fair naar middenmoot B-diploma Gouwebad Topduel Excelsior onbeslist Monsterscore Be Fair Al Florida gepakt door Flair WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE MMH OMTZIGT Zaterdag 27 november Zwem- en Poloclub ”De Gouwe” Van tas beroofd competitiewedstrijd Klaverjassen WSE Kwiek in opmars B r Boskoop Voetbal Promotion Pagina 35 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 24 NOVEMBER 1993 Aanvang14.30 UUt Terrein Hoogeveenseweg, Boskoop Dames P v> wedstrijdprogramma ZATERDAG 27-11-93 uitwedstrijd ZONDAG 28-11-93 uitwedstrijd Heren Leden Jeugd g ..«till |VI >per Mijdrecht 3 verloor het .cersje. puntje tegen Flo- 2,'aat 'op'knappe wijze een Al- het 2-2 bij ONA en E-3 maakte het voetbalvereniging opgenchi I Mipiembcr 1945 ^STICHTING, Sponsors: zege in de ieugdtalent Reeuwijk. Het werd 9-1. Het team maakt een goede kans op het kampioenschap in deze na- j aarsreeks. Deze advertentie werd mogelijk gemaakt dankzij: AANNEMINGSBEDRIJF b.v. Grond-, water- en wegenbouw tijd was Flyers evenwel toch ge- kige arbitrale beslissing deed het doek vallen voor de Waddinx- veensen. Het verschil werd daar door net te groot. Eindstand 47-42 voor Voorburg. Hoogste scores: Anita van Unen (en de meeste rebounds) en Gea Kok. Vrijdagavond ontvangt Flyers het sterke Midland. van D.J. van Offeren en A. Ver sluis ging vroeg met l naar huis na een nederfaag tegen D. van Offeren. Voor de competitie van de Rotter- 14.15 uur de Dolfijn 2 - de Gouwe 2 19.45 uur Warande 1 de Gouwe 1 Hoofdsponsor: Q- S. Van der Panne (Alphen aan de Rijn) Van den Berg aannemersbedrijf Zwammerdam, Boonstoppel Autobedrijf, Autorijschool Henk van Erk, Reisburo Van Ginkel, Noordegraaf Autobedrijven, Vink Groep B.V., TAS VXBOOO-software WADDINXVEEN - De op 20 november 1968 opgerichte hoc keyclub Waddinxveen, die op 5 juni 1970 koninklijk werd goed gekeurd, gaat het 25-jarig bestaan vieren. Dat gebeurt zaterdag 27 november in de Mgr. Bekkersschool (Peter Zuidlaan). één punt toe. In de derde set was duidelijk te zien dat de Waddinxveense ploeg het naar de zin had. Zelfs als er iets fout ging werd er nog gela chen, maar zonder dat de concen tratie wegebte. De tegenstander kwam wederom niet aan het ma ken van veel punten toe. De middenaanval van Dennis Lus tig liep weer behoorlijk en het blok had de sterke buitenaanval van SVC beter onder controle. SVC liet zich verleiden tot prik- ballen, maar de oplettende verde- j van Be Fair liet zich slechts een enkele maal verrassen. De start van de in het sportpark ‘de Sniep* spelende vereniging is in november 1968 begonnen met een advertentie in het Weekblad voor Waddinxveen, waarin be langstellenden werden opgeroepen lid te worden van een nieuw op te richten hockeyclub. Op het atletiekveld aan de Al- berdingk Thijmlaan werden de eerste hockeytrainingen gegeven. Na anderhalf jaar vertrokken de hockeyers naar het veld aan de Vondellaan, waar nu WSE voet balt. Daar verrees het eerst club huis, dat zijn dak nog heeft verlo ren na een forse storm. Sinds het begin van de jaren tach tig zetelt de hockeyclub Wad dinxveen op haar huidige plek aan de Sniepweg. In september 1989 kreeg de hockeyclub ook haar eer ste kunstgrasveld, in gebruik ge steld door toenmalig sportwethou der paul van Schie. ken. Zeker in de eerste speelhelft was er van enig krachtsverschil geen sprake. Dat kwam vooral tot ui ting in een gelijkopgaand score- verloop. Geen enkel moment kon een van beide achttallen een gro tere voorsprong nemen dan slechts één doelpunt. Vrijwel alle Korbis-doelpunten in die eerste helft waren afstands- treffers. Drie ervan werden ge scoord door het damesdrietal El len van de Ent, Yvonne Visser en vlak voor de pauze Donja van Ot- terloo. De andere vijf treffers kwamen op conto van Marco van Leeuwen (2x), aanvoerder Frits Visser (2x) en Marino van Zwet. Derhalve een 8-7 ruststand aange zien Kapellen er zeven doelpun ten tegenover wist te stellen. De tweede speelhelft was uiter mate spannend. Ook nu weer een gelijke strijd tot na tien minuten spelen een 10-10 stand op het sco rebord stond aangegeven. Daarna volgde een periode dat Korbis wat terug viel en De Kapellen aanval lend meer variaties wist door te voeren. Uit dat aanvalsspel kwamen ver volgens twee straf worpen voort (waarvan de eerste dubieus) die door de tegenstander volledig werden benut. Een 10-12 achter stand derhalve voor het Waddinx veense achttal en gezien het spel op dat moment, waren er maar weinig Korbis-supporters gerust op een goede afloop van de wed strijd. Maar opeens lukte bij De Kapel len echt niets meer en bij Korbis gelukkig wel. Verantwoordelijk hiervoor was Marco van Leeuwen die uit afstand en vanaf de straf- worpstip 12-12 wist aan te laten tekenen. Dat gebeurde met nog ongeveer vijf minuten te spelen. Toen even later Jaco Wineke 13-12 scoorde, wisselde coach Han Poortvliet onmiddellijk Mari- WADDINXVEEN - Het heren team van Flyers-basketbal is een halt toegeroepen in hun zege tocht. Het Schiedamse Juventus 2 bracht de Waddinxveners het eer ste verlies toe (70-92). Dames 1 kreeg tegen Voorburg te maken met enkele speelsters van het hoogste niveau en daar kon net niet aan getipt worden (42-47 ver lies). Heren 1 stond ongeslagen aan kop van de 3e klasse van het rayon West en dat was natuurlijk een lekkere uitgangspositie voor de wedstrijd tegen de gedeelde num mer twee Juventus. Misschien wel te lekker, want Flyers had de Schiedamse reserves onderschat en voordat men het wist was de winst van dit duel al in Schiedam se handen. Na zeven minuten spelen stond er namelijk 2-20 op het Waddinx veense scorebord en daarmee was het gebeurd. Flyers deed vanzelf- De dames van Rowah hadden pre cies een tegenovergestelde erva ring: een goede wedstrijd tegen DWS uit Schiedam, wat echter niet resulteerde in winst. Het door de griep geteisterde Rowah- team, moest met slechts een wis selspeler tegen de ervaren ploeg van DWS aantreden. De eerste helft ging zeer gelijk op, wat re sulteerde in een 3-4 ruststand. Na de pauze liep DWS in eerste instantie uit naar 3-6, maar door hard werken en een goede team spirit knokte Rowah zich terug naar 5-6. In de laatste minuten liepen de dames van DWS uitein- delijk toch nog uit naar een 5-8 overwinning. ’Een leerzame wedstrijd’, vond Hennie de Schipper na afloop. ’DWS bestond uit een dames- groep die enkele jaren geleden nog in het eerste team van de Schiedamse club speelden en in de eerste en tweede divisie van de landelijke competitie uitkwam. Desondanks hebben we met prima spel partij kunnen geven. De ver dediging heeft hard gewerkt; in de aanval kwamen we echter maar moeilijk tot goede kansen. De Schiedamse verdediging was hard en speelde op het randje van het toelaatbare. Zoiets hadden we met de Rowah-damesgroep tot nu toe nog niet meegemaakt’. medekoploper werd geflatteerd, maar verdiend verloren met 3-0. B2 won bij Nieuwerkerk met 1-3. Jan Willem Russcher scoorde de gelijkmaker. Elwin Kortekaas scoorde voor rust de 1-2. In de tweede helft kon Mark Hoogen- berg de overwinning definitief maken. Cl is opnieuw geklommen op de ranglijst van de hoogste C-junio- ren groep. Zij versloegen in een eenzijdige wedstrijd WSE met 5-1. Be Fair won op taktiek en maakte goed gebruik van de snel heid in haar voorhoede. Andy Koele (2x), Johnny Slagboom, Kars van Hoven en Martijn Pe ters scoorden. Bij de pupillen won D2 van Moer- Mooie overwinningen waren er voor B3 en MA2. De jongens B3 wisten hun zeer spannende wed strijd met een prima slotfase met winst te bekronen (57-49). Vooral de bankspelers Richard Hageman, Abdellatif Khouakhi en Dennis de Jong scoorden leuk. Meisjes A2 had helemaal geen te genstand van Leiden 1 en kon vrijuit scoren. Dat werd héél tref zeker gedaan door Claudia Rem- merswaal met 38 pnt. Verder scoorden Jolanda Geurts en An toinette van Dam het meest. De meisjes-junioren van Flyers ontvingen zondag Hoofddorp voor de beker. De eredivie-tegenstan- der was veel te sterk voor de Waddinxveensen, die niet een punt of 50 klop kregen. vei del Maaike v.d. Berg. Ilona en Rob zorgden voor het tweede punt. Uitslag - ten hal’ FloridS 2-6. Met slechts vier pun- de competitie zal de zwakke(re) te genstanders geen fouten meer mo gen maken. Koploper Mijdrecht 3 verloor thuis het .eersje. puntje tegen Flo rida 2, -iiat' tfp' knippe wijze een 1- 3 achterstand na de enkelspelen (winst Dennis Steenland) wist om te buigen in een 4-4 gelijkspel. Het team met drie jeugdspelers is nu opgeklommen naar de derde plaats in de 2e kl. ZH. Florida 3 verloor van Flair 3 en is hierdoor halverwege de competi tie gezakt naar de derde plaats. In Alphen aan den Rijn werd het 2-6 met winst voor Martin Sonneveld in de HE en met Henk Colpa in de HD. In Rijswijk bleek Randstad 1 net even te sterk voor middenmoter Florida 4, dat Janneke v.d. Knaap weer moest missen. Aanvoerder Dick Schaap won drie partijen (de GD met Joke de Jong en de HD met René Roelofs), maar Randstad de wedstrijd (5-3). Vanuit de 8e klasse in enkele ja ren opklimmen naar de 4e klasse is een knappe prestatie, maar nu lijken de spelers van Florida 6 hun grens te hebben bereikt. Pas ‘2 punten uit 7 wedstrijden na de 2- 6 nederlaag tegen Flair 11. Christa van Ham verrastte in de DE en Henk van Boxtel en Rai- mond de Rijk zorgden samen voor de tweede winstpartij. 18.00 uur Nautilus 1 - de Gouwe 2 dames, in Dordrecht, Aquapulcabad 20.45 uur Damixa/Ravijn 1 de Gouwe 1 dames, in Nijverdal, Ravijnbad heren, in Amsterdam, Sloterparkbad heren, in Oosterhout, Arkendonkbad Rudo van Loo 20. Komend week einde zal heren 1 de talenten moeten gebruiken om het sterke Cangeroes te bedwingen. Dames 1 moest in Voorburg spe len tegen het uit de eredivisie te ruggevallen Festo Voorburg. Dat team beschikt nog steeds over een tweetal speelsters van eredivisie- niveau en daarmee is het spel van deze ploeg duidelijk. Hoewel Fly ers gewoon een behoorlijke wed strijd speelde hadden de dames geen antwoord op wat het Voor- burgse duo deed. Te sterk voor het rayon le klasse niveau speelden die speelsters ei genlijk vrij-uit en maakten dan ook bijna 75% van de Voorburgse punten. Tot enkele minuten voor t- sprekend van alles om terug te ko- lijk opgegaan, maar een ongeluk- men maar dat lukte maar ten de- - J—J *--* le, namelijk tot op 9 punten en dat is een te groot verschil om een tegenstander in deze klasse in paniek te brengen. Na rust (36-47) kon Flyers niet voorko men dat het nog een vrij dikke nederlaag werd ook (70-92). Top- scores: Wolter Zwijnenburg 25, WADDINXVEEN - Afgelopen weekeinde speelden de hoogste teams van De Gouwe-waterpolo thuiswedstrijden. Heren 1 kon net de winst niet pakken tegen DZV 1 uit Delft en speelde met 7-7 gelijk. Het prestigeduel van dames 1 tegen Keiler Keukens Donk uit Gouda werd, overigens eervol, met 6-8 verloren door de Waddinxveensen. Heren 2 kwam net iets tekort en verloor met 3-4 van Donk 2. Alleen dames 2 won de belangrijke wed strijd tegen directe concurrente DZV 1 met 6-5. 4-3, daarna DZV 4-4, Arco Ver boom 5-4 en DZV 5-5. Tenslotte bracht Paul van Doorne de Wad dinxveners weer op voorsprong (6-5). In de laatste periode leek WADDINXVEEN - De vroege vorstperiode heeft de jeugd van Be Fair-voetbal niet van het voet balveld gehouden. Voor verschil lende teams was er afgelopen za terdag een alternatief programma. A-l speelde tegen Velo uit Wate ringen op het kunstgrasveld en verloor. Trainer Ruud Warns ge bruikte twee keepers, Maurice Hol en Sander v.d. Zijden. B-l oefende in het Gouwebos. B-2 speelde op het kunstveld van Be Fair tegen de hoogste B-jeugd van plaatsgenoot Waddinxveen. Be Fair won met 2-1 door twee doel punten van Richard Nap. Jan van Rijn, trainer van de C-se- lectie, had een trainingsochtend ingelast. De jongens leerden hier opnieuw veel van. Vooral assistent Laurens Peters stak hier veel van op. Zaterdag, als opnieuw de wed strijden kunnen worden afgelast, speelt A-l en C-l thuis tegen ARC en B-l tegen de betaalde jeugd van NAC uit Breda. A-2, B-2 en C-2 kunnen dan bij Nieu werkerk op het kunstgrasveld ko men voetballen. Andere uitnodi gingen op kunstgrasvelden in Rot terdam en in het Westland heeft de jeugdcommissie van Be Fair graag genoteerd. B-3 kreeg een uitnodiging bij Voorburg B-l te komen spelen en voor de pupillen zal een alternatief in de zaal zijn. voor het grootste deel toegeschre ven worden aan de routineuze krachten van Patricia Megens, die met vier goals de helft van de Goudse score op haar naam bracht. In de eerste periode probeerde De Gouwe met snel spel Donk van zich af te schudden, doch drie maal een man-meer werd niet be nut. Donk deed dit wel en scoorde 0-1. Toch kon Mirjam Overdam 1-1 in schieten, echter vlak voor tijd werd het 1-2. In de tweede periode hield Elise Kortekaas nog wel een viermeter van Megens, doch Donk liep vlak voor tijd toch uit naar 1-4. In de derde periode toonde het team van trainer-coach Jan Midden dorp wat het waard is. Na 1-5 door Megens kwam Donk er niet meer aan te pas. Eerst scoorde Sandra Berckenkamp 2-5 (man meer) en even later boogde zij 3-5 achter de Goudse keepster. Ver volgens brachten Mirjam Over dam 4-5 en Astrid Coene 5-5 uit man-meer situaties weer hoop in de harten van alles wat De Gouwe was. Ook de vierde periode leek die kant uit te gaan, doch tot twee maal toe ontstond uit een man meer voor de Waddinxveensen een contra-aanval voor de Goud- sen die weer uitliepen naar 5-7. Toen Donk daarna ook nog zelf een man-meer benutte 5-8 was de wedstrijd gedaan. Wendy de Frankrijker (man-meer) bracht vlak voor tijd de eindstand op 6-8. De Gouwe staat nu met Damixa Het Ravijn op een gedeelde vier de plaats. Zaterdag moesten de heren van De Gouwe bewijzen of zij de in middels opgepakte goede lijn te gen DZV uit Delft konden voort zetten. In de eerste periode nam De Gouwe een voorsprong door Jaco van Tol. In de tweede perio de ging de strijd gelijk op. Hoe wel DZV langszij kwam wist Mark van der Zijden met een lis tig boogje 2-1 te scoren en Meye Lammers uit een man-meer 3-1. Hierna was het DZV dat terug sloeg en tot 3-3 kwam. In de derde periode bleef het spannend. Om en om werd ge scoord. Eerst door Marc Faber De leukste wedstrijd was in het weekeinde die van Flyers’ welpen 2. Nadat bij rust Flyers gemeng de team nét voor stond 12-8, leek het mis te gaan in de derde perio de. Tegenstander Gymnova speel de op haar sterkst en kwam met 27-18 voor. Onder aanvoering van Esther Kleinhoonte (10 pnt) haal de Flyers de achterstand bijna nog in: 32-34 verlies. Naast Es ther scoorden Niels Pijnappels, Henk Meiderwijk en Martijn Ha geman. WADDINXVEEN - De eerste wedstrijd in de zaalkorfbalcom- petitie thuis tegen De Kapellen leverde voor het Waddinxveense Korbis een 15-12 zege op. Hierdoor zijn de eerste twee wed- strijdpunten behaald tegen een tegenstander die in het verder verloop van de competitie zeker nog wel van zich zal laten spre- no van Zwet voor Pieter Sloot weg. Deze wissel bleek succes te hebben, want bij zijn eerste actie wist Pieter Slootweg een door braak bekwaam af te ronden (14-12) en was de strijd gestre den. De laatste daad was aan Marco van Leeuwen, die van afstand 15-12 liet aantekenen. Een zwaar bevochten zege was binnenge haald. Komende zaterdag zal Kor bis de degens gaan kruisen in Huizen tegen de gelijknamige te genstander. Een goed resultaat is zeker mogelijk. De Korbis-reserves behaalden in hun eerste zaalcompetitiewed- strijd een puntendeling (12-12) tegen streekgenoot Reeuwijk. Jammer was het wel dat de wed strijd tegen het einde in een tu multueus gehakketak ontaardde, waarin Korbis een ruime voor sprong bijna uit handen gaf. WADDINXVEEN - De volley ballers van CVB Bank Be Fair zijn inmiddels goed op dreef. Doordat er wat nieuwe mensen in het team zijn gekomen duurde het even voordat de spelers elkaar gevonden hadden, maar nu dat voor elkaar is heeft de ploeg een prima uitstraling gekregen. Zater dag werd SVC uit Sassenheim met 3-0 verslagen. Be Fair won inmiddels drie keer achter elkaar en bevindt zich nu in de midden moot. Het was zeker niet zo dat SVC geen tegenstand gaf, maar het kon Be Fair nauwelijks deren. Als de aanval niet goed liep, dan werd er nog altijd goed verdedigd en ook het Waddinxveense blok scoorde regelmatig. De eerste set verliep in ieder ge val vlot en eindigde in 15-8. In het begin van de tweede set ging het min of meer gelijk op. De Waddinxveners namen een kleine voorsprong, maar met een serie harde aanvallen kwam SVC terug 'en nam een 6-7 voorsprong. Be Fair bleef lekker volleyballen en WADDINXVEEN - Het A-l elf tal van Be Fair-voetbal heeft een grote overwinning behaald ten koste van VEP uit Woerden (10-2). Al, dat een moeilijke pe riode meemaakte in de hoogste af- delingsgroep, behaalde twee we ken eerder de eerste overwinning op WSE. In de wedstrijd tegen VEP werd duidelijk het herstel van Be Fair Al merkbaar. Drie doelpunten kwamen er van de actieve Arthur Haverkamp, twee van Cees Sol en Majid Darrazi. Goals van Wim v.d. Starre, Machiel Eikelenboom en Jeroen Clardey maakten de tien rond. In deze wedstrijd werd meer gescoord dan in de voor gaande vier wedstrijden bij el kaar. Ook A2 won bij Gouda met 1-2. A3 verloor met 2-9 van Haas trecht. Het BI-elftal leed het eerste ver lies. Tegen phense Boys WADDINXVEEN - De heren van de Waddinxveense hand balvereniging Rowah hebben hun eerste overwinning in de competitie behaald. Tegen Snelwiek wisten ze in een ove rigens slechte wedstrijd de eerste twee competitiepunten te behalen. De dames van Ro wah speelden één van hun bes te wedstrijden tegen het sterke DWS uit Schiedam. Ondanks hun prestatie in het veld kon den ze toch niet de winst grij pen. De heren van Rowah moesten het tegen Snelwiek uit Rotterdam stellen zonder Lex van Ham en Simon Krol. Met de recentelijke aanwas bij de herengroep, was Rowah toch nog goed op Sterkte voor de wedstrijd met ondermeer Stefan Wilmer, Huub Vonk, Hans Jeuckens en Marcel Pinkse. Rowah kwam in de eerste helft pas na een twintig minuten goed op gang. In de eerste periode van de wedstrijd liep Rowah achter Snelwiek aan en wist het de kan sen slecht te benutten. Via 1-1 en 2-3 gooide Rowah het aan het ein- Jongens B2 van de hockeyclub Waddinxveen hebben overleg in de dug-out. "WADDINXVEEN - In Gouwebad De Sniep is er ge- -zwommen voor het B-diploma. De examencommissie bestond uit W. van Minnen, R. Hogerbrugge en n«C.. Slagter. Er waren 28 kandi- _daatjes, die allen geslaagd zijn. Hun namen zijn: Paul van den Bosch, Richard van Ofwegen, Go- vert van Gorcum, Nadine de n Waardt, Maria Laura Cardenas, Jan de Boer, Linda Barends, Mar- tijn Kooyman, Denise Zijderhand, Tanje de Vos, Kevin Scholtes, Je- ur foea.de-Boer, Jelle Schot, Estrella ivvan Zoest, Raymon Captein, Roel Laban, Pim Veldman, Taco Roes, - Tamara van Kleef, Daphne Poot, Denise Schellen, Guido van Groot Battavé, Michelle Both, Paulette Schnörr, Stef Hoogendijk. Pauli ne Goemans, Jolanda Osinga en JlrJa van Stel. b - WADDINXVEEN - De op brengst van de Nationale Collecte -voor Mensen met een Verstande- lijke Handicap (NKGG) heeft in Waddinxveen ƒ10.733,95 opge- i bracht. WADDINXVEEN - Op de Mar- kapelle Dl met 7-1. E-l speelde ga Klompéhoeve is een 66-jarige “YZ 22.1. 2.1 voetgangster na een stomp in haar karwei voorlopig af tegen CVC rug van haar handtas beroofd. De politie dacht de dader gepakt te hebben, maar dat bleek niet het geval te zijn. Voor het eerste damesteam van De Gouwe was de wedstrijd tegen Donk 1 de derde opeenvolgende zware test om zich te bewijzen. Na de winst op Eurozon Branden burg en het verlies tegen Nereus konden de Gouwe-dames bij winst RoWSh-hCfCIl weer op gelijke hoogte komen van Donk. Dat dit niet gelukt is kan winnen hun eerste 15-8. WADDINXVEEN - Vrijdag avond 26 november om acht uur wordt bij WSE-voetbal de derde klaverjasavond van het seizoen ge houden. Iedereen is van harte welkom en natuurlijk is er weer een mooie prijzentafel beschik baar. De inleg bedraagt ƒ2,50 per persoon en het eerste kopje koffie krijgt men gratis. De uitslag van de door 54 klaver- jasliefhebbers bezochte laatste avond luidt: 1. Nico van der Spoel 5852 pnt., 2. Frans Versluis 5765 pnt., 3. Anton Dubbis 5610 pnt. Met 3376 pnt werd Ellie van der Lans de poedelaar van de maand oktober. Het alternatieve nakaarten werd gewonnen door Jan van Velzen met 2400 punten. het team van trainer-coach Hans de Gruyl definitief met 7-5 af stand te nemen door Remko Overdam, doch DZV wist toch nog een punt te pakken en bracht de eindstand op 7-7. Ondanks dit gelijke spel heeft De Gouwe laten zien de goede lijn te pakken te hebben. Dames 2 blijft verrassen. Ook af gelopen zaterdag wisten zij weer in een spannende strijd met 6-5 te winnen en zodoende twee punten te pakken van naastee concurrent DZV 2. Voor De Gouwe scoorden Marloes Boereboom en Astrid van Galen 2x, Astrid Cornelissen en Daniëlla Verveen lx. Heren 2 kon net geen vuist ma ken tegen Donk 2 en verloren nipt met 3-4. Voor De Gouwe scoor den Marcel Ribbens, Ed den Boon en Niek de Leeuw lx. De Gouwe speelt komend week einde weer belangrijke uitwed strijden. Zaterdag speelt dames 1 om 20.45 uur tegen Damixa Het Ravijn in Nijverdal (Ravijnbad). Dames 2 gaat naar Dordrecht (Aquapulcabad) en speelt om 18.00 uur tegen Nautilus 1. Zon dag speelt heren 1 om 19.45 te gen Warande 1 in Oosterhout (Arkendonkbad) en heren 2 gaan naar Amsterdam en spelen om 14.15 uur tegen De Dolfijn 2 (Sloterpark). WADDINXVEEN - Een verlies van 11-12 en 9-12 van Mirande v.d. Zijden en de eerste nederlaag van DD Mirande en Liesbeth van Bergeijk 13-15 16-18 waren bij Florida-badminton de gemiste kansen in de thuiswedstrijd tegen koploper Flair 1 uit Alphen aan den Rijn. De heren van Flair, om- der wie Bas van Zeist, waren dui delijk sterker dan Pieter Slits en Dick van Teylingen, ook in de HD tegen Rob Sikking en Dick. de van de eerste helft over pen an- Invalster Ilona Groeneveld echter dere boeg. j 1 ’-8 in 4» Werd in de perste twintig’ minu ten te veel de individuele actie ge probeerd om de tegenstanders te verschalken, in de slotminuten van het eerste bedrijf werden door samenspel een aantal) goede kansen uitgespeeld, die ook keu rig vanuit de hoek en de cirkel werden afgerond. Desondanks ble ven de afstandschoten van Stefan Wilmer het bchmgrijkste wapen van Rowah inde eerste heilft. De rust werd ingedaan met pen 6-3 voorsprong. Na de pauze leek Rowah weer in dezelfde fout te stappen als in de eerste helft. De kansen werden onvoldoende uitgespeeld en te veel werd het succes gezocht in individuele akties. Verdedigend liet Rowah ook een aantal steekjes vallen, waardoor Snelwiek terug kon komen in de wedstrijd 6-6. Gelukkig werd - net als in de eer ste helft - de slechte periode op gevolgd door een beter eind. Ro wah legde wat meer aandacht in het samenspel, hetgeen leidde tot een aantal knap uitgespeelde ak ties. Via 8-6 liep de Waddinxve ners uiteindelijk toch nog vrij eenvoudig uit naar de uiteindelij ke winst van 12-9. ’Een belangrijke winst’, vond Lex van Hammen, die door een bles sure niet in het veld kon aantre den en de coaching verzorgde. ’Desondanks was dit geen goede wedstrijd en werd te nonchalant gespeeld. Je kunt zien, dat de doelpunten er vanzelf komen als we aandacht besteden aan goed samenspel. Individuele acties heb ben maar slechts af en toe resul taat; zeker bij een redelijke doel- verdediger, zoals Snelwiek onder de lat had’. Er heerste alom tevredenheid bij de Rowah-mannen vanwege de eerste winst in de competitie, waardoor het niet meer hekkeslui- ter is van de vierde klasse. WADDINXVEEN - De num mers één en twee bij de Waddinx veense damvereniging Excelsior, clubkampioen Dick Dibbets en Teun van der Krol, speelden hun wedstrijd uit Excelsiors onderlin ge competitie tegen elkaar. In het middenspel verkreeg Dick iets beter spel, maar Teun kon zich in deze positionele strijd toch redelijk staande houden. De remi se was dan ook terecht. Door dit resultaat blijft Dick Dibbets dankzij een beter moyenne aan de leiding. Wederom goede prestaties van de jeugdige dammers. Dit geldt ze ker ook voor de adspiranten. Ray mond van Es haalde een knap re sultaat door Tijmen den Ouden jr. in het middenspel te kloppen. Na een foutzet van Tijmen haalde Raymond van Es meteen beslis send uit. Dinie Buitenhuis speelde tegen Cor Stolker een zeer beheerste partij. De dreiging van Cor om door te breken via zijn rechter vleugel werd goed gepareerd. De punten werden uiteindelijk te recht gedeeld. Daniel Westmaas klom weer iets in de stand. Na leuk positiespel won hij knap van Adriaan Zwanenburg. Na vrijwel gelijkopgaand spel kwamen Piet van Es en de jonge Dick Berghout in een zeer moei lijk te berekenen eindspel. Op de sterke ontwikkeling van Dick’s linkervleugel had Piet steeds een juist antwoord. In de zeer uitge dunde stand betekende een fout zet van Piet direct winst voor Dick. Mourits van den Bosch verdient ondanks zijn verlies tegen de er varen Teun Twigt zeker een com pliment voor zijn goede partij-op- zet. In de overgangsfase van mid denspel naar eindspel stond hij ze ker beter, zo niet analytisch ge wonnen. De stelling van dat mo ment is het analyseren zeker de moeite waard. Na een verkeerde voortzetting van Mourits kon Teun op schijf- winst komen, maar na knap door zetten kon Mourits het verloren stuk heroveren. In de eindfase van 3 om 3 speelde ervaring en spanning een bepaalde rol, waar bij Mourits de meest ongelukkige zet speelde en dat werd door de nestor van Excelsior uitgebuit. Een remise was zönder meer haal baar geweest. 'Mourits zal onge twijfeld meer van zich laten ho ren. Bertus van Eijk kon dankzij een gedegen winst op Jan de Heer zijn persoonlijk gemiddelde weer wat oppoetsen. Dat Kees Blonk het dammen ook nog lang niet heeft verleerd, mag wel blijken uit zijn winst op Jan Kramer. Gerrit van der Zijden had na de opening steeds het beste van het spel in zijn partij tegen Dirk Hee- ren I. Schijfwinst in het eindspel leidde de winst in. Adriaan Blom en Ruud van Dijk maakten het elkaar in het eind spel heel moeilijk, maar vrijwel alle varianten in die fase kon door beide spelers steeds het goede antwoord worden gevonden. De punten werden dus gespeeld. Vincent van Es kon, naarmate zijn partij vorderde, ex-clubkam- pioen Fred Zaadhof steeds verder terugdringen en won veel tempi. In een betere stand won Vincent door een niet al te moeilijke com binatie. Lucien Claessen blijkt thans het positiespel steeds beter te gaan beheersen. Wanneer hij dan iets onder druk komt te staan, blijft hij telkens weer een kei in het verdedigen te zijn. Het gelijkspel tegen Tijmen den Ouden sr. is- een fraai punt. In de afgelopen 25 jaar groeide de hockeyclub Waddinxveen uit tot een bloeiende vereniging met bij na 350 leden en 26 teams. Daar naast zijn er ook trimochtenden voor dames en avonden voor he ren. Dat de hockeyclub naast sportivi teit ook gezelligheid hoog in het vaandel heeft staan, blijkt wel uit het feit dat men veel leden heeft die al vanaf de stichting lid zijn. Een aantal leden besloot ook hoc keyclubs in Gouda en Reeuwijk op te richten. De hockeyclub Waddinxveen had nooit kunnen worden tot wat ze nu is zonder de niet aflatende en enthousiaste inzet van de vele ou ders van jeugdleden. Dankzij de sponsors lukt het de vereniging elk jaar weer de begroting slui tend te krijgen, hoewel de hoc keyclub nog best een paar goede sponsors kan gebruiken (tel. 01828-15792). De lustrumactiviteiten zijn geco ördineerd door het erelid Rob Christoffels. Het feest zal worden opgeluisterd door het bekende trio Cas Berkhout. Voor de jeugd is er ook nog een origneel, nu nog geheim, dagprogramma bedacht door de jeugdcommissie. WADDINXVEEN - Cees Vos, Jacques Brand en Wim van Wa- geningen van Kwiek-tafel tennis konden het tegen Hotak ’68 niet bolwerken. Kansloos verloor het eerste tafeltennisteam dat in de landelijke 4e divisie uitkomt. TTVN 4 en Kwiek 2 hielden overeenkomstig hun posities op de ranglijst elkaar in evenwicht. Kwiek 4 moest zijn kampioens- feestje uitstellen. Een nipte 7-3 nederlaag tegen Top 3 was daar debet aan. Kwiek 6 ligt nog goed in de race om de eerste plaats door een royale 9-1 overwinning op de Vriendenschaar 13. Kwiek 7, ook in de strijd om de aller hoogste plaats, behaalde een be nauwde 6-4 zege op NTTC 3. Kwiek 9 behield met 6-4 tegen TZM3 alle kansen op de ereprijs. Kwiek 14 en 15 boekten ook af ge tekende overwinningen die hun kampioenskansen in tact hielden. Het landelijk spelend eerste jeugdteam van Kwiek boekte te gen Westerzicht een gemakkelii- ke 9-1 zege. Hierdoor werd de tweede plaats verstevigd. Kwiek 2 leed een kansloze 8-2 nederlaag tegen kampioenspretendent TT VN 2. Kwiek 3, een goede mid denmoter, verstevigde met een 7-3 zege tegen Bok 4, deze posi tie. Kwiek 4 belandde door het 6-4 te verliezen op de laatste plaats. Kwiek 5 leverde een knap pe prestatie met een 5-5 gelijkspel tegen koploper Bok 5. Kwiek 6 stevent zonder problemen af op een afgetekend kampioenschap. WADDINXVEEN - Tijdens de donderdagavond 18 november ge- houden 12e ronde van de onder- stond de tegenstander nog slechts linge competitie van de Waddinx veense Schaak Vereniging WSV was de topper van de avond de partij tussen koploper W. Hen nink en de tweede man H. van Woudenberg. W. Hennink blijkt na een slechte competitiestart weer helemaal te rug op het juiste spoor van vorig jaar en H. van Woudenberg is na een zeer goede start van de com petitie de laatste weken in een schaakdal geland. De nu gespeel de partij was hiervan een bevesti ging. W. Hennink speelde een so lide partij. De zwartspeler kon de diging hele avond geen potten breken en de witspeler kon een gemakkelij- Ook de derde set eindigde in ke overwinning boeken. De partij tussen H. Smitskamp en B. Jansen bleek na een gelijkop gaand gevecht een puntendeling op te leveren. Eveneens werd tot remise besloten tussen J. Smit (10) tegen J. Stam (6). J. Stam blijft dus (voorlopig) vast in de top van de WSV-top 10. Verder in de sub-top een hele goede pres tatie van H. Brinkhorst door met de witte stukken A. Kardol te ver slaan, dit mede gezien het feit dat de witspeler een stuk achter heeft gestaan. In tegenstelling tot vori ge seizoenen heeft A. Kardol dit seizoen veel moeite om zich in de top 10 van WSV te worstelen. Verder in het middengedeelte van de ranglijst een mooie overwin ning van M. Kleinhoonte op J. Muit door na een damoffer een schitterende matcombinatie uit te voeren. J. Markus versloeg vervol gens A. Littooy en J. Brobbel pakte de punten tegen J. van Oort. C. Alblas en T. Kuiper hiel- - den het op remise. J. Auad won J33.Ï1S3VOIK1 lil erlaao te.oe.n Het Zuidhonk WADDINXVEEN - Vrijdag 26 november om acht uur houdt de damse^Schaak Bond (RSB) speel- Stichting Wijkwerk De Zuidplas XT"jn foet buurtcentrum Het Zuid- den IJssel, 3^WSV 3 ging de honk (Zuidplaslaan) weer een x t-x vrije dansavoud jong en oud kun nen er terecht voor danslessen. Het is een ideale gelegenheid het geleerde in de praktijk te bren- den IJssel spelen. Na twee eerde- gen Ook degenen die niet aan de re nipte verliespartijen in de ze danslessen deelnemen zijn van RSB, werd nu een duidelijke uit- harte welkom. De entreekosten overwinning geboekt (2-5). bedragen ƒ2,50 per persoon. de WSV 3 tegen Nieuwerkerk aan t' teil in met 1-7. De enige die zijn partij in winst omzette was J. v.d. Knaap. Vrijdag moest WSV 1 te gen Ortec CSV 5 uit Capelle aan nipte verliespartijen in de 1

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 47