Ruim 380 atleten in het Gouwebos Dames van Rowah winnen twee keer Schuimend Geweld schenkt ƒ1.000,- Rustige Gouwe-heren winnen, verliezende dames te zwak Onderlinge strijd bij TOOS-gym Klaverjassen Versterking Rowah-heren Jeugdbingo Zuidhonk Zilveren hockeyclub FLOREANT (zo.) - STOLWIJK FLYERS DEELT PUNTEN Dance-wedstrijd in De Paddestoel Klaverjassen W. Hennink weer koploper bij WSV Waddinxveen Cl kampioen WADDINXVEEN - Door een 5-1 overwinning op Zwammerdam zijn de voetballers van Waddinx veen Cl onbereikbaar geworden voor de concurrentie. Het eerste kampioenschap van dit seizoen is dus een feit. Al doet het de laat ste weken beduidend minder. Af gelopen zaterdag werden er weer veel kansen onbenut gelaten, waardoor er met 3-5 van CVC Reeuwijk werd verloren. Sjoeluitslagen WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE OMTZIGT Zondag 21 november O kg f.iooo.- B Boskoop Voetbal Promotion Aanvang14.00 UUf Terrein Hoogeveenseweg, Boskoop P v> -»- Heren mes 2 was het weekeinde vrij. speeld raakt en de nieuwe spelers .STICHTING, die in de vierde klasse uitkomen, hebben de versterking overigens hard nodig. WADDINXVEEN - In wijkge- bouw Het Zuidhonk (Zuidplas- laan) is er vrijdagavond 19 no vember om acht uur weer vrijkla- verjassen (géén competitie). En treeprijs ƒ2,50 per persoon. Deze advertentie werd mogelijk gemaakt dankzij: AANNEMINGSBEDRIJF b.v. Grond-, water- en wegenbouw WADDINXVEEN - Vrijdag avond 19 november om acht uur wordt er weer een koppelklaver- jastournooi gehouden in de kanti ne van de voetbalvereniging Wad- dinxveen. De inleg bedraagt ƒ4,- per persoon. van Hem bepaalde in de allerlaat ste minuut de eindscore 5-8. De andere teams van Rowah be haalde wisselende resultaten. Een van de meisjesadspiranten won royaal (10-3), de ander moest het Ket, toch alweer op de 12e plaats, moest nu toch een onverwachte nederlaag incasseren tegen F. Rit ter. In de middenmoot speelde J. Markus knap gelijk tegen R. Kloet en D. van Offeren pakte de punten tegen J.Auad. H.E. van Offeren blijft, in tegenstelling tot vorige seizoenen, opvallend goed presteren door al vroeg op de avond A. Versluis met lege han den naar huis te sturen. WSV’s jongste schaakdeelnemer T. van Bruggen versloeg J. Pen sioen en na een bijna verloren stelling sleepte T. Kuiper alsnog een puntendeling uit het spel te- 100e punt van heren 2 tegen het matige Lokomotief 102-59. Al fred van Noort was heer ’hot’: 26 pnt. BI was constant en goed tegen BV ALphia. Vooral door de sco res uit handen van de centers werd het 71-35. Sterke scores wa ren er ook van Danny Velzen. onderspit delven met 4-13. De he ren wisten de thuiswedstrijd tegen Ancora niet te winnen en ook de jongensadspiranten verloren hun wedstrijd, zij het met minimaal verschil. WADDINXVEEN - Vrijdag avond 19 november van zeven uur tot kwart over tien wordt er op de disco-avond in het wijkgebouw De Paddestoel (Lijsterbesstraat) een dance-wedstrijd gehouden. De hoofdprijs van deze wedstrijd is een platenbon van 25 gulden. Er kan gedanst worden op house en hip-hop. Gestart wordt met de eerste voorronde. De finale is tij dens de disco-avond van vrijdag 3 december gehouden. De entree is op beide avonden één gulden. WADDINXVEEN - Vorige week donderdag 11 november werd de He ronde van de onderlinge com petitie van Waddinxveense Schaakvereniging WSV gespeeld. Dat schaakblindheid bij de grote jongens als J. Timman plaatsvindt wisten we al, op amateurniveau zal het wellicht nog vaker voorko men. Dit gegeven bracht W. Hennink terug aan de kop van de ranglijst. De WSV-koploper van de afgelo pen weken, H. van Woudenberg, speelde met wit tegen nummer 6, H. Smitskamp. De witspeler stond stijf gewonnen voor een stuk voor, maar in de slotfase gaf hij plotsklaps zijn Dame weg. De ze surprise kon H. Smitskamp niet weigeren en de gelukkige overwinnaar glom toch even van oor tot oor. Dit bracht uiteraard de spanning terug, aangezien de nummer 2, W. Hennink, de sterkste bleek te gen de nummer 8 van de ranglijst, H. Brinkhorst, die overigens in de huidige competitie zijn partijtje lekker meeblaast. H. Stam speelde knap gelijk te- WADDINXVEEN - De hockey club Waddinxveen gaat komende week het 25-jarig bestaan vieren. Zaterdagavond 20 november wordt begonnen met een feest voor A-, B- en C-junioren. Zater dagmiddag 27 november zetten de hockeypupillen de bloemetjes buiten en vieren de senioren ’s avond het zilveren jubileumfeest. Op die avond zijn ook een 60-tal oud-leden van de hockeyclub Waddinxveen te gast. Op 1 mei 1994 wordt er een reünie en een receptie in het clubgebouw ge houden. meer. Routinier Arco Verboom mocht de eindstand bepalen op 4-7. Een belangrijke overwinning van de Gouwe-heren, die de laatste weken onder hun niveau presteer den. Komende week zullen de Gouwe-heren zien of deze over winning een toevalstreffer was of daadwerkelijk een ommekeer. De Gouwe speelt aanstaande za terdag in zwembad De Sniep weer belangrijke thuiswedstrij den. Dames 2 opent om 18.00 uur de sessie tegen DZV 1 uit Delft en heren 2 speelt om 18.45 uur tegen Keiler Keukens Donk 2 uit Gouda. Om 19.30 uur speelt da mes 1 tegen het eerste damesteam van Keiler Keukens Donk en he ren 1 besluit om 20.30 uur de avond tegen het eerste herenteam van DZV. op de banen van tennispark De Woerd. Baan 6 was namelijk om gebouwd tot een geel tennispaleis. De afrastering was omhuld met geel crepe-papier, slingers en bal lonnen en ook de lijnen waren he lemaal geel getaped. Een ontzettende klus waar het team in het diepste geheim de voorbereidingen voor had getrof fen en dit op het allerlaatste mo ment hadden ingeseind aan de groundsmen Harry Luiten en Maarten Koops. Omdat het de laatste competitie- dag was had ’Heren 2 Schuimend Geweld’ het bestuur, commissie, sponsors, ouders en vrienden uit genodigd voor een informele bor rel. Robert van de Draai: ‘We wilden de competitie afsluiten met een absolute topper. Daarom hebben we alle vrienden van ’Heren 2 Schuimend Geweld’ een uitnodi ging gestuurd. Met hen hebben we handhaving in de competitie gevierd'. Alle ’vrienden’ kregen langs baan 6 een welkomst-aperitief in de kleur geel aangeboden en er wer den hapjes geserveerd. Als dank voor de mentale steun kreeg iede re ’vriend’ een flesje bier aange boden, in de kelders van ’Heren 2 Schuimend Geweld’ gebrouwen. WADDINXVEEN - Het damesteam van handbalvereniging Ro wah moest afgelopen weekeinde een zeer zwaar programma af werken. Er stonden twee wedstrijden op het programma, die bei den op een en dezelfde dag moesten worden afgewerkt. Maar dat ging de dames goed afg, want ze wonnen beide keren. In de ochtend stond de thuiswed strijd tegen het Rotterdamse Ato- mium op het programma, ’s mid dags moesten de Rowah-dames te gen LUK-UVG in Schiedam. On danks de zwaarte van beide wed strijden, wisten de Rowah-dames beide wedstrijden in winst om te zetten en de volle vier punten te pakken. Rowah kon zondag voor beide wedstrijden niet rekenen op een drietal speelsters (Nathalie Zweers, Katherina de Vos en Ir ma Verkley), terwijl Rowah in de laatste van de twee wedstrijden ook Ineke Klijn nog moest mis sen. Gelukkig konden twee nieu we speelsters (Carola Snatersen en Sil Groenendijk) de gelederen versterken. De eerste wedstrijd tegen Atomi- um kon Rowah zonder al te veel inspanning naar zich toe trekken. De dames van Atomium bleken zowel technisch, als taktisch ver de mindere van de Waddinxveen se formatie. Met een clean spel wist Rowah in de eerste helft al een veilige voor sprong te nemen van 6-2, waarbij met name de breakouts van Jolan- da Hoffmans - overigens prima aangespeeld door keepster Anne- marie Verwaayen - voor de royale marge zorgden. In de tweede helft wisten de Ro wah-dames zonder al te veel pro blemen de voorsprong verder uit te bouwen. De verdediging funtio- WADDINXVEEN - Afgelopen weekeinde speelden de hoogste waterpoloteams van De Gouwe uitwedstrijden. Zaterdag won he ren 1 de belangrijke wedstrijd tegen middenmoter Vivax 1 in Oegstgeest met 7-4. Heren 2 verloor zondagmiddag met 7-8 van het laag geplaatste Esca 2 in Arhem. Dames 1 moest zondag avond naar koploper Nereus in Zaandam en verloor met 9-2. Da- (Brigitte v.d. Bogert 14, Antoinet te Veerman 12 pnt.) De 5e driepunter van Ralph Voor de Gouwe-dames was de wedstrijd tegen lijstaanvoerder Nereus het tweede zware duel op rij. Ook tegen Nereus was het team van trainer-coach Jan Mid dendorp er op gebrand een goede prestatie neer te zetten. Lukte dit vorige week nog tegen Eurozon Brandenbrug, tegen Ne reus had De Gouwe geen schijn van kans. Beide ploegen hadden meer van het prestigeduel ver wacht; De Gouwe een beter resul taat en Nereus meer tegenstand. Helaas voor de Waddinxveensen, die zonder de zieke Angela Faber en met invalsters Marloes Boere- boom en Astrid van Galen moes ten opereren, zat er tegen het klasseteam van Nereus niet meer in. Door de Gouwe-dames werden wel degelijk kansen geschapen, doch de sterk keepende Karla van der Boon hield de Waddinxveense score laag. In een gestaag tempo, via de tus senstand 2-0, 5-1 en 6-2, kwam de winst (9-2) van Nereus tot stand. Voor De Gouwe scoorden Mar loes Boereboom 2-1 (manmeer) en Marion van Hooft 5-2 (uitbraak). Evengoed staat De Gouwe nog steeds op een vierde plaats in de hoofdklasse. Zaterdag moesten de Gouwe-he ren in Oegstgeest aantreden tegen Vivax. Eén belangrijke wedstrijd, voor Vivax om aansluiting te hou den met de top-drie en zeer zeker voor De Gouwe om niet definitief in de degradatiezone te komen. Met slechts vier punten uit zes wedstrijden stonden de heren op een plaats in het klassement waar zij zeker niet thuis hoorden. Onder leiding van de nieuwe trai- ner-coach Hans de Gruyl is de laatste twee weken keihard ge traind. Er moest gewoon gewon nen worden van Vivax. In de be ginfase kwamen de heren echter al snel op een 2-0 achterstand, maar het spel van de Waddinxve- ners gaf wel degelijk hoop op be tere tijden. Remco de Frankrijker zorgde in eerste instantie voor de ommekeer in de wedstrijd. Hij zorgde voor een 2-1 tussenstand aan het einde van de eerste periode. In de tweede periode voerden de heren langzaam de druk op. Van uit een zeer solide verdediging en een zeer sterk keepende Arie Sta lenburg creëerden De Gouwe-he ren steeds meer kansen. Arco Verboom bracht halverwege de wedstrijd een 2-2 tussenstand op het scorebord. In de derde periode was het ge daan met Vivax. Net als in de tweede periode wisten zij ook in de derde periode geen bal langs keeper Arie Stalenburg te schie ten. De Waddinxveners daarente gen konden in deze periode laten zien dat zij nog wel degelijk kon den waterpoloën. Met fraaie treffers van Arco Ver boom (2x), Meye Lammers en Remco de Frankrijker stond De Gouwe aan het einde van de der de periode op een voorsprong van 2-6. De laatste periode kende voor coach Hans de Gruyl en zijn man schappen geen echte problemen BI speelde in een spannende wed strijd, na een 4-2 achterstand, met 4-4 gelijk tegen Groeneweg BI. D2 speelde dit keer een betere wedstrijd tegen Be Fair dan de vorige keer, maar desondanks werd er toch met 3-7 verloren. El drong tegenstander ONA vanaf de eerste minuut terug. Mooie doelpunten voor en na rust brach ten een 6-0 eindstand op het sco rebord. Na een goede eerste helft, waarin een 0-1 achterstand werd omgebogen naar een 2-1 rust stand, won F1 uiteindelijk met 3-2 van Nieuwerkerk F2. Tenslot te verloor F2 na een gelijkopgaan- de strijd met 0-1. De start van de meisjes-pupillen A tweede jaars in het Gouwebos bij de eerste succesvolle cross van de KNAU-regio Midden-Holland. die door de sportclub Antilope zaterdag 13 november werd gehouden. (Foto: Han Zoet). WADDINXVEEN - Stichting Wijkwerk De Zuidplas houdt op zaterdagavond 20 november van zeven tot negen uur weer een bin- goavond voor de jeugd van 8 tot ongeveer 15 jaar. Er worden drie rondes gespeeld van ƒ0,50 per ronde en aansluitend één super- ronde van ƒ!,-. In de drie ’norma le’ rondes zijn de prijzen al prach tig (bioscoopbonnen, cd-bonnen), maar in de superronde is de hoofdprijs een prachtige walk man. Hierna zal een loterij wor den gehouden waarbij ook mooie prijzen te winnen zijn. WADDINXVEEN - Het afgelopen weekeinde zijn in de diverse Waddinxveense sportzalen de onderlinge wedstrijden gehouden van de Waddinxveense gymnastiekvereniging TOOS. dorp de beste te zijn met een pun tentotaal van 33.8 pnt. Knap tweede werd Carolien Marchant met 33.4 pnt. Behalve de meisjes waren natuur lijk ook de jongens bezig met hun wedstrijden, hoewel ze minder in aantal waren deden ze zeker niet voor de meisjes onder. De jongens I hadden de toestellen rek, ring zwaaien, lange mat en sprong te turnen. Bij deze jongens wist Chris Kommer zich als win naar te plaatsen met een punten totaal van 32.4 pnt. De zilverme- daille was voor Arne Wolters met 32.1 pnt. Bij de jongens II werd Paul in ’t Hout kampioen met een puntento taal van 29.9 pnt. Hij was de bes te over de toestellen rek, ringen zwaaien, lange mat en sprong. Dirk Jan Lugthart ging bij de jon gens III met de gouden medaille naar huis. Hij bleek met 32.2 pnt. de beste te zijn en was de beste over de toestellen ringen zwaaien, rek, sprong en lange mat. Behalve de prijzen die er per ca tegorie te verdienen waren, was er ook op zaterdag nog een beker te verdienen, namelijk de Jeugdbe- ker voor de turnster-turner tot 13 jaar met het hoogste puntentotaal. Deze ging naar Linda Kok van de meisjes II, die een puntentotaal van 35.3 pnt. had behaald. Na de wedstrijd en voor de prijs uitreiking kon iedereen nog genie ten van verschillende demonstra ties. Zo lieten de meidengroep van de donderdag-jazz hun leuke demonstratie zien, was er de jeugddemonstratiegroep jazz met hun dans en liet de demonstratie- groep jazz hun dans ’Drive’ zien waarmee zij zijn uitgenodigd voor de landelijke Demogyjada. WADDINXVEEN - De prijzen zijn de laatste avond van de sjoel vereniging Waddinxveen, die werd gehouden in het clubgebouw van de schuttersvereniging aan de Alberdingk Thijmlaan, zijn ge gaan naar: Klasse A: Dick Dros, Cees Kuipers, Wim Slingerland jr. en Wim Valenkamp. Klasse B: J. Blom, Cor Faay, Dirk Jan van Drunen en Ed den Drijver. Klasse C: C. van Wijk, Adrie Faas, Wim Slingerland sr. en Cor Kersber gen. Klasse D: Rien Waardeburg, Ceron van Beek, Jaap van Beek en M.C. Taktor. Klasse E: Corry Boegheim, Rien Boegheim, A.J. Voshol en Rosewelle van Leeu wen. De volgende sjoelavond is woensdagavond 17 november om zeven uur. Schuimend Geweld’ ingezongen in een professionele studio. nummers, zij het met zelf geschreven tek sten, van Raymond van Groene- voor muziek, be werkt tot Liefde voor het bier), Jack van Zanten (Feijenoord kam pioen), Yogho-Yogho, een inter view met Frank Hoeke (één van de teamleden) en een talkshow van Remco Laan (oud team-lid) met het fragment ’zeg eens uh’. Playing-captain Marcel Verbakel: ‘Ieder jaar proberen we ons op een andere manier te presenteren en maken we een song. Naast cas settes hebben we ook ’Schuimend Geweld’-shampoo verkocht en hebben we enkele live-optredens verzorgd bij tennisclubs. Natuur lijk alles voor het goede doel: Na tionaal Fonds Sport Gehandicap ten. Volgend jaar willen we een cd opnemen met daarop muzikale succesnummers en een nieuw lied. Op dit moment zijn we op zoek naar een sponsor die garant wil staan voor de produktie'. Willem Frederiks, een van de be denkers achter de formule ’Heren 2 Schuimend Geweld’, voegt toe dat volgend jaar het lustrum ge vierd zal worden. Vijf jaar ’Heren 2 Schuimend Geweld’-historie zal te zien zijn in het in te richten museum. Daarnaast is men bezig met een aantal andere grootschali ge activiteiten. Natuurlijk alle maal voor het goede doel. Waddinxveens voorzitter Thon Bostelaar van Nationaal Fonds Sport Gehandicapten was zeer verheugd met de schenking. Het De recreatie jongens, meisjes, da mes en heren hebben in hun af en toe spannende wedstrijden laten zien wat ze het afgelopen jaar hebben geleerd. Vrijdagavond hielden de adspirant dames, de dames en de heren hun onderlin ge wedstrijden in de gymnastiek zaal aan de Johannes Postlaan en op zaterdagochtend waren ruim 180 meisjes en jongens tot 12 jaar te bewonderen tijdens hun onder linge wedstrijden in sporthal De Sniep. Vrijdagavond begonnen de wed strijden voor de adspirant dames (12-16 j.), de dames en de heren (ouder als 16 j.). In een redelijk volle gymnastiekzaal aan de Jo hannes Postlaan streden de drie categorieën voor de beste plaatsen op de toestellen. Bij de adspirant-dames werd net zoals vorig jaar Wendy Kerver eerste met een puntentotaal van 36.1 pnt. Tweede werd Linda Glasbeek, die een totaal had ge haald van 33.4 pnt. Bij de dames won Mirella Hornis de eerste plaats met een totaal aantal pun ten van 33.9 pnt. Bij de heren was de opkomst niet erg groot en was de overwinning voor het ex-keurploeglid Sietse Siersema dan ook duidelijk. Hij werd eerste met 33.1 pnt. Behalve de medailles die er waren te winnen per categorie was er ook nog een beker beschikbaar voor de beste turner-turnster van 13 jaar of ouder. Deze Jacobeker ging evenals vorig jaar naar adspi rant dame Wendy Kerver met een puntentotaal van 36.1 pnt. Zaterdagochtend vroeg waren de onderlinge wedstrijden voor de jongens en meisjes van 6 tot en met 12 jaar in de sporthal De Sniep. Ruim 180 jongens en meis jes lieten daar hun oefeningen zien aan een in grote getalen op gekomen publiek. De wedstrijd was ingedeeld in 6 categorieën, namelijk jongens I, II, III en meisjes I, II en III. De meisjes I moesten hun oefeningen laten zien aan de rek, de lange mat, de sprong en op de banken. In een spannende strijd ontpopte Laura Scholten zich al beste met 33.9 pnt. Tweede werd hier Bar bara Chün met 33.8 pnt. Bij de meisjes (8-10 j) bleek Lin da Kok de beste te zijn over de vier toestellen lange mat, sprong, brug gelijk en balk. Zij haalde een puntentotaal van 35.3 pnt. De meisjes III (10-12 j) moesten hun wedstrijd draaien op de toestellen, ringen zwaaien, lange mat, brug ongelijk en sprong. Na een span nende strijd bleek Kim Midden- Bij een vrij stevige wind, die af en toe aanwakkerde tot storm wer den door de diverse leeftijdscate- goriën de verschillende afstanden van 600 tot en met 9.000 meter afgewerkt. Slechts een kleine re genbui teisterde korte tijd de deelnemers en juryleden. Voor de eindrangschikking wor den de resultaten van de drie bes te crossen bij elkaar geteld, ter wijl voor elke cross op zich een aparte uitslag mogelijk is. Ook was het, in tegenstelling tot ande re jaren, mogelijk als atleet van buiten de regio Midden-Holland mee te doen aan de wedstrijd. Voor sommige Antilopers verliep deze cross erg gunstig en werden heel goede prestaties door de Waddinxveense atleten neergezet. Bij de Vet. I (40-50 j) was Hans Boere zeer succesvol door de in totaal 6 te lopen rondes van 1.500 meter af te leggen in een mooie eindtijd van 34.27 min. Hans Boe re nestelde zich hiermee op de eerste plaats in de eindrangschik king. De afeelo- de^lfde categorie legde Wim »rpn>ateanrie Los beslag op een mooie 9e plaats en wisten Ferry Bonsel, Piet Blaauboer, John Droog en Wim op de resp. 11e, 16e, 21e en 25e plaats te finishen. Rob. Meijer en Erik Mookhoek deden het bij de senioren heren redelijk goed en wisten zich op een 25e en 28e plaats te handha ven. Ferry Boon liep bij de jon gens B 3.000 meter en wist na een verbeten strijd in 11.43 min. op een prachtige 2e plaats te finish en. Bart Muis en Wijnand de Kort werden door de jury op een resp. 7e en 12e plaats geregi streerd. Natascha en Kim v.d. Wolf liepen op de 1.000 meter in 4.24 en 4.25 min. naar een 10e en He plaats bij de meisjes C. In deze zelfde categorie had Antilope nog meer talenten achter de hand in de vorm van Suzanne de Leede (13e), Ellen Boere (18e), Sabine Esveldt (27e) en Marjolein Groen (35e). De jongens C lopen alweer 1.500 meter, waarbij Mark Boon nipt voor Maarten v.d. Heuvel en Mark Toet de 6e plaats voor zich opeisten (6.10 t.o.v. 6.11 en 6.12 min). Erik Diederiks, Vincent Boere en Arno Koppenaal moes ten hier met een wat mindere klassering genoegen nemen. Maartje Prevosth was bij de meis jes D ongenaakbaar en wist de 1.000 meter als eerste door de ju ry te laten klokken in 4.08 min. Marjolein Blaauboer handhaafde zich hier goed door in 4.51 min op de 13e plaats te eindigen. Ook bij de jongens D had Antilo pe een sterke troef in handen met op de eerste plaats Joost Blokland in de snelle tijd van 3.49 min op de 1.000 meter, terwijl Michiel v.d. Leede in 4.08 min op een mooie 4e plaats de eindstreep pas seerde. Menno Hoogendoorn, Peter v.d. Leede, Erik de Bruin en Jan Mat- ze eindigden in deze groep voor aan in de middenmoot op een resp. 10e, He en 14e en 15e plaats. Verder op in het veld wisten Menno en Jeroen van Steen zich door de modder naar een 28e en 29e plaats te vechten. Voor het eerst ook dit jaar waren de pupil len aan deze crosscompetitie toe gevoegd en dit mag wel een suc ces worden genoemd. Het geeft aan dit soort wedstrij den een apart karakter en is voor de vele toeschouwers (hoofdzake lijk ouders) een leuk gezicht. De jongste deelnemertjes maken er ook op hun leeftijd al een echte wedstrijd van en ook hier heeft Antilope enkele troeven voor de eindzege in handen. Bij de jon gens pupillen A 2e jaars was Ro land den Hertog onverslaanbaar en wist met een tijd van 3.52 min. op de 1.000 meter de eerste plaats te behalen. Luuk Schwiebbe wist met een tijd van 4.07 min op een mooie 3e plaats te eindigen, terwijl Peter de Leede in 4.18 min. de 4e plaats voor zich opeiste. Ronald Rome ij n, Sander van As, Michiel Buné en Rogier van Do- dewaard liepen uitstekend mee in de middenmoot van een sterk deelnemersveld. Arnold Toet was bij de pupillen A le jaars van de Antilopers het meest succesvol en voetbalvereniging floreant WADDINXVEEN - Het eerste herenteam van de tennisvereni ging Waddinxveen, ’Heren 2 Schuimend Geweld’, heeft aan voorzitter Thon Bostelaar van de afdeling Waddinxveen van de Na dat moment ging het bij Fly- Stichting Nationaal Fonds Sport Gehandicapten een cheque ter waarde van ƒ1.000,- overhandigd. Het geld is bijeengebracht door de verkoop van een eigen muziekcassette met daarop een viertal muziek- en zangnummers. De inmiddels op de tennisvereni ging Waddinxveen (Alberdingk Thijmlaan) bekende en veelvuldig twee punten op te halen. De kop- gedraaide hits zijn door ’Heren 2 positie verplicht Flyers nu zo langzamerhand tot het afdwingen van overwinningen op minder öp de cassette”staan”de sterke teams als het Zwijndrecht- --- L - se. Dit neemt vanzelfsprekend niet weg dat de punten Flyers niet woud (Liefde komen aanwaaien. Zo ook niet te gen Verkerk. De Waddinxveners moesten flink aan de bak in Zwijndrecht. Ten eerste omdat het spelletje toch weer niet zo wilde vlotten, ten tweede omdat de tegenstander veel overtredingen maakte. Omdat Flyers voor rust niet van de Verkerkse fouten wist te profi teren kwamen er pas na de bas- ketwisseling, toen steeds meer te genstanders vanwege hun p’s het veld geruimd hadden, een goed verschil op het scorebord. In de slotfase had Flyers het niet moei lijk meer: 89-72 winst. Beste Fly- ers-speler was ditmaal Rudo van Loo. Vrijdag om 20.45 uur wacht Flyers de zware thuiswedstrijd te gen de nummer twee Juventus. Open doekjes te over voor Flyers eerste meisjesteam in haar wed strijd tegen DAS. 'Startte het team dankzij een ’press’ overwel digend 18-2, de Delftse ploeg kwam toch nog terug. Na rust ging het weer verder van een lei endakje dus werd er een mooie 91-51 winst gepakt. Scores: Mi reille Raaphorst en Jolanda Geurts 15, Brigitte Hagen 12, Marloes Thijs 10 en de goed de buterende kadet Joyce Hulst 9 pnt. Dikke overwinningen voor dames 3, heren 2 en jongens BI. Dames 3 van coach Rijk Meuleman had geen problemen met Saints: 55-27 gëid zS'zowëi lokaal* als national een goede bestemming krijgen. ’Heren 2 Schuimend Geweld’ is inmiddels een begrip geworden op Schouten (23 pnt) betekende het de tennisvereniging Waddinxveen z -x Ver daarbuiten. De formatie, gestart in 1989, gaat bij de ken nismaking met de tegenstanders ’s morgens gekleed in een spijker broek en geel colbert met bijpas send overhemd en das, beschik baar gesteld door Bentley-broe- kenpers uit Waddinxveen. Op het tennispark komen zij aan rijden in een Alpha Station, be schikbaar gesteld door Rialto uit Alphen aan den Rijn. Als de wed strijden beginnen komt het team in een gele outfit de baan op, met daarop gedrukt een zelf ontwik keld logo dat veel gelijkenis ver toond met het Dommelsch beeld merk. Daarnaast heeft het tennisteam als steun de mascotte ’Herman’, een gele rups van 3,5 meter, een gele biermeter in de vorm van een 2 en een biervat, welke dienst doet als koffer voor rackets, bal len en wedstrijdformulieren. Sluitstuk iedere competitiedag is het openen van de gele koffer met daarin vier bierglazen waar de na men van de spelers op zijn gegra veerd. De laatste actie was een tennis-clinic voor het jeugdkampi- oensteam van de woensdagmid dag. Frank Hoeke: ‘Over een aantal ja ren zullen we waarschijnlijk niet meer in dezelfde formatie optre den, dus moeten we hier nu al aan werken. Zo’n tennis-clinic is een prima instrument. We overwegen dat evenement volgend jaar in een groter verband zowel nationaal als internationaal door te zetten*. De laatste competitiedag zorgde het team voor een absolute stunt WADDINXVEEN - Vrijdag stond tweemaal Waddinxveen Flyers-Verkerk 2 op het basket- balprogramma. De te behalen punten werden gelijk over de clubs verdeeld, want terwijl Fly ers dames 1 in Waddinxveen on deruit ging tegen de dames-reser- ves van Verkerk (36-45) dwongen de Flyers-heren tegelijkertijd in Zwijndrecht een 98-72 overwin ning af qp het tweede team van de eredivisie-vereniging. Het verhaal van de wedstrijd van Op de foto van links naar rechts W. Oosterom (penningmees- de damesselectie van Flyers tegen ter Nationaal Fonds Sport Gehandicapten), Marcel Verbakel, Verkerk 2 was wat Flyers betreft Robert v.d. Draai, Willem Frederiks, A. Bostelaar (voorzitter er met een om na te vertellen. Ge- van NFS-Waddinxveen) en Frank Hoeker. (Foto: Remco Laan). durende de gehele speeltijd wilde het niet lukken bij Flyers en dat werd slechts ten dele afgedwon gen door het spel van de tegen stander. Grootste euvel was dat er ’geen’ bal in wilde. Ondanks voldoende doelpogingen waarvan vele uit aanvallende rebounds kwam Fly ers maar tot 36 punten. Ómdat het geroutineerde Verkerk ook niet echt veel potten brak was er evenwel tot de 14e minuut na rust toch sprake van een wedstrijd. érs, dat net een lichte achterstand had ingehaald, gewoon weg niet meer. Paniekbasketbal in de slot fase kon de harde nederlaag niet ■meer afwenden: 36-45 voor Ver kerk. Heren 1 moest naar Verkerk om WADDINXVEEN - Zaterdag 13 november hield de Waddinx veense sportclub Antilope voor de KNAU-regio Midden-Hol land de eerste van de in totaal vier te lopen crossen in het drassi ge Gouwebos tussen Boskoop en Waddinxveen. Op het evene ment kwamen ruim 300 atleten af. wist in een tijd van 4.33 min. op een mooie 6e plaats beslag te leg gen. Frank Straver, Tim v.d. Wild, Stefan Graafland en Tom Meijers liepen goed mee in het sterke veld van deelnemers en werden door de jury op een resp. 12e, 14e, 17e en 21e plaats genoteerd. De meisjes pupillen A le jaars kennen bij Antilope een zeer ster ke deelneemster in Marieke de Leede. In 4.34 min kwam zij na 1.000 meter door de modder over de finish en troefde hiermede haar overige concurrentes voorlo pig af. Bij de weer wat jongere pupillen B heeft Antilope ook enkele ster ke troeven in handen door met na me Gijs v.d. Berg, die met een tijd van 4.26 min. er sterk op een 2e plaats beslag legde, terwijl Joost Blokland hier wat terugviel op een 9e plaats in de toch mooie tijd van 4.50 min. Eldert de Re delijkheid, op de atletiekbaan dui delijk wat meer in zijn element, werd hier door de jury als 18e ge klasseerd. De jongste deelnemertjes pupillen C liepen 600 meter en ook daar gooit Antilope hoge ogen naar de eindzege bij de meisjes waar Ma rieke v.d. Harst in 4.59 min naar de eerste plaats liep. De organisa tie kan terugzien op een goed ver lopen cross, waarbij de deelne mers erg tevreden waren over het te lopen parcours. wisten Ferry Bonsel, Piet voorsprong WADDINXVEEN pen weken is de 1 van de Waddinxveense han< vereniging Rowah nagenoeg vet. dubbeld. Was de mannenafdeling altijd een flink stuk kleiner dan de damesgroep van Rowah. Ifóor de toeloop van de afgelopen tijd is dat verleden tijd. Zo zijn de afgelopen weken Dick Verkuil (ex Vires Celeritas), Hans Jeugkens (ex-Cirkeltijgers Groningen), Marcel Pinske, Huub Vonk (ex-Kwiek Sport Den Haag), Stefan Wilmer (ex-Her- mes Den Haag) in het ledenbe stand bijgeschreven en zullen de komende weken nog een aantal heren de vereniging versterken, onder meer uit Gouda en ook uit Bodegraven hebben geïnteres seerden zich gemeld. Door deze ledenaanwas in zo’n korte-tijd is het zaak dat de he- rengroep weer snel op elkaar inge- speeld raakt en de nieuwe spelers neerde prima, waardoor de gasten goed worden ingepast. De heren, uit Rotterdam in de tweede helft J-- ■- J- >->-- geen enkele treffer meer konden maken. Rowah speelde daarente gen wat minder op de breakouts, maar meer op lange aanvallen. Ook daarmee was de Waddinx veense ploeg succesvol; via doel punten van ondermeer Ineke Klijn en nieuwkomer Sil Groe nendijk wisten de Rowah-dames de score verder uit te bouwen tot uiteindelijk een klinkende 12-2 overwinning. De tweede wedstrijd tegen LUK- UVG was duidelijk een minder makkelijke klus. De Schiedamse ploeg beschikte over een jonge en snelle ploeg; gelukkig betekende deze wedstrijd ook voor LUK- UVG de tweede partij, waardoor de snelheid wat minder tot haar recht kwam. De Rowah-dames voelden - ondanks de makkelijke overwinning - de eerste wedstrijd al aardig in de benen. De Schiedamse verdediging leek ook goed geprepareerd op de breakouts, die vaak een belangrijk aandeel van de Rowah-doelpunten opleveren. De eerste helft ging gelijk op en met wat hulp van de onzekere arbiter wisten de Schie damse dames mete en voorsprong te gaan rusten (3-2). In de tweede helft gooiden de Ro wah-dames het echter op een an dere boeg. Een goede teamgeest zorgde ervoor dat de arbitrale dwalingen goed geaccepteerd wer den en dat alle aandacht op het rr eigen spel werd gelegd. Goed ge- gen T. v.d.'Oord en runner-up concentreerd spel in de verdedi- ging van alle dames, waarin keep ster Annemarie Verwaayen en op- bouwverdedigster Carola Doele- man zich zeer positief onderschei den, gaf de tegenstander weinig kansen. Aanvallend werd het spel beter, wat echter niet meteen tot doel punten leidde. Een knappe treffer van Babs Beckers brak echter de ban. Snel daarna verzilverde on dermeer Hennie de Schipper, Ka rin Jongkind en Sil Groenendijk fraaie aanvallen en liep Rowah uit naar 3-7. Pas op het eind van de tweede helft wisten de tegenstan ders nog wat terug te doen. Sonja gen J. van Öort, die in een alles of u™ niets gevecht zijn tegenstander had laten ontsnappen. Verder pak te in de kelder van de schaakdivi- sie vader en zoon Van der Haven de punten tegen respectievelijk R. de Vriezen J. van Sandijk. BGC S W --«• H Herent

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 15