De Passage heeft C1000-supermarkt CAPI/DISC Geen verbod Tasjesrover grijpt mis op auto puzzelritten Hervormden verwelkomen 4e dominee 29?5 WONING OPÉRA I 12?5 Paul van Schie (CDA) leidt Midden-Holland Partij bespreekt verkiezingsprogramma PvdA wil groei van Gouwedorp afremmen Jubilerende marktkraam Winkelboekje uitgereikt I CEEDEE KOPEN? KIJK ALTIJD EERST BIJ CAPI! r r y f Carnavalsavond Ander lespunt ‘Roosje Vos‘ «JAAR Plotseling weg op Sinterklaas verslaat de Kerstman WADDINXVEEN - De nu in Rotterdam wonende Waddinx veense leraar, historicus en dichter drs. Jan de Bas (29) heeft zijn boekje ‘Sinterklaas bestaat als u dat wilt' (Merwe- boek, 48 bladzijden, f 19,90) net op tijd gepubliceerd. WC Algemeen /Psychologisch //tiro BN. STOFFEERDER 16 Golden ""Love1 ibOllPS* ras. zm Ï5000 Praktijk in Capelie a/d IJssel en Waddinxveen. Voor afspraak bellen: 010-4582411 Onderzoek en advies kinderen vanaf 8 jaar (o.a. leerproblemen; dyslexie; keuze vervolgschool; pakket- of beroepskeuze) f395,- MB HITS UIT DE JAREN 60 Doelstellingen Onderwijs Groei afremmen Ouderen Pagina 17 WOENSDAG 17 NOVEMBER 1993 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Het boekje met de openingstijden 'entrale Her- l ei «ftisu satitei 3 Leve de Opera, beroemde Aria's uit O.a.t Carmen, Don Giovanni, Faust, II Barbiere di Siviglia, Le nozze di Figaro 16 Golden Lovesongs, hits uit de ja ren '60, met o.a. The Tremeloes, Bobby Vee, Freddy Fender, The Fortunes Dat vieren wij! Samen met de 40 andere WS:winkels. Zie advertentie elders in dit blad. WS’ HARWA VLOERBEDEKKING GORDIJNEN EN SLAAPKOMFORT EN ZONWERING Rijnlandstraat 4, Waddinxveen. Telefoon (01828) 1 6119 VS1 kt«wx j ftaHnau Sx. C»-., Kw Uw WSS »-> I&*' **•1 toay worden en het er echt op neer komt, dat de gemeente zelf de op lossing maar moet zoeken kan dat vergaande gevolgen hebben. Voor de PvdA blijven asielzoekers en vluchtelingen welkom, maar Alleen geldig in de filialen Alphen aan den Rijn en Gouda van Boetzelaerstraat 4, Alphen aan den Rijn Zolang de voorraad strekt, en tot en met 1-12-93. Markt 52, Gouda. Golden Earring, The Naked Truth, met o.a. Another 45 Miles, Weekend Love, Radar Love, Eight Miles High, Why do I WADDINXVEEN - Drs. M. van Campen uit Woerden wordt de nieuwe (part-time) predikant van wijk Zuid van de Ci vormde Gemeente, die dan vier predikanten telt. Hij zal met zijn gezin aan de Peuleyen gaan wo nen. Voor zijn overkomst, waarvoor op donderdagavond 27 oktober de kerkklokken luidden van de drie hervormde kerken in Waddinx veen, worden inmiddels de nodige voorbereidingen getroffen. Ds. Van Campen is de eerste predi kant van wijk Zuid, voor welke wijkgemeente in het najaar van naplein, Luifelbaan, Groensvoor- de, de Passage en Zuidplas). Uit het heldere overzicht blijkt dat van de 136 genoemde winkels er maar twee gedurende de gehele week dezelfde openingstijden hebben. Vrijwel alle winkels heb ben wel een dagelijkse sluitings tijd (behalve op de donderdagse koopavond) van 18.00 uur en op zaterdag om 17.00 uur, waarvan een klein aantal om 16.00 uur en om 15.00 uur. De enige winkel die doordeweeks tot 18.30 uur is geopend is de su permarkt van Albert Heijn aan het Koningin Wilhelminaplein. Overigens is bekend geworden dat Albert Heijn van plan is ongeveer 60 van zijn 450 supermarkten weer om zes uur te sluiten. Daar wordt nauwelijks nog boodschap pen gedaan na zes uur. Met ingang van dit jaar was Al bert heijn de eerste supermarkt keten die overging tot het open houden van zijn winkels tot half zeven. Volgens een woordvoerder van dit bedrijf slaat deze maatre gel aan bij het publiek. Voor 85% van alle AH-filialen blijft daarom alles bij het oude. Inmiddels zijn ook de eerste veranderingen voor 1973 werd de zaak overgenomen door H. van Mourik. De verhui zing naar de Passage bij het Pas- sageplein volgde in september 1977. In de supermarkt, sinds juli van dit jaar een vennootschap onder firma, kwamen ook werken W. van Mourik en W.J. Koster. Ge drieën dragen ze de nieuwe for mule Cl000, de vers- en voordeel markt die als openingstijden kent maandag van 13.00-18.00 uur, dinsdag tot en met vrijdag van 8.30- 18.00 uur en zaterdag van 8.30- 17.00 uur. trekken van de burgers bij het be stuur. Er wordt geen beleid ont- m wikkeld zonder daar de betrokken Alphen aan den Rijn vervaardigde organisaties bij te betrekken, uitgave reeds in de zomervakantie werd afgesloten konden wijzigin gen niet uitblijven. Zo is inmid dels nog wel genoemde Verbakel Mode (Zuidkade) al lang geslo ten. Volgens een vijftal winkeliers van de Dorpstraat-Kerkweg-West staan er bijvoorbeeld wat hen be treft zeer hinderlijke fouten in het boekje, welke het publiek in de eigen exemplaren zouden moe ten herstellen. Zo is slagerij Kerver (Dorpstraat) tussen de middag gesloten van half één tot half twee (behalve op zaterdag), is Wielaard-voor-de- fiets (Dorpstraat) woensdagmid dag open van half twee tot zes uur, is Van der Linde Interieur verzorging (Dorpstraat) op maan dag gesloten, is De Stenen We reld (Kerkweg-West) op vrijdag geopend van negen uur tot half één en van half twee tot zes uur en is Verhoeff (Dorpstraat) op de donderdagse koopavond van zeven tot negen uur geopend. missie aan de slag ging. In de Peuleyen, waar ds. Van Campen zich gaat vestigen, wo nen al de predikanten ds. A.A. van Houwelingen en zijn echtge note, die ook dominee is (Imma- nuëlkerkgemeente), en ds. L.S.K. Hoogendoorn (Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt). Eerder was er ds. W. Verboom (Centrale Hervormde Gemeente) woonachtig. In het verlengde van de Peuleyen, aan de Weidezoom, woont ds. C.D. Zonnenberg (Cen trale Hervormde Gemeente), de opvolger van ds. J.W. Goossen. De laatste predikant die zich ver bond aan de Centrale Hervormde Gemeente van Waddinxveen was ds. C.D. Zonnenberg (39), ge trouwd en vader van vier kinde ren. Na in het ambt bevestigd te zijn door collega ds. A.W. van der Plas verbond de Benschopper zich op zondagmiddag 12 september aan zijn tweede gemeente onder het motto belijdend bouwen. Voor zijn eerste predikant als Waddinxveense predikant ge bruikte hij de tekst ‘God van de hemel. Die zal het ons doen ge lukken, en wij, Zijn knechten, zullen ons opmaken en bouwen, maar gij hebt geen deel, noch ge rechtigheid, noch gedachtenis in Jeruzalem' uit Neh. 2:20. III PMIUPS Met boekje, waarin de geschiedenis van de opera, componisten en artiesten vermeld staan. III KM,ÏTn ■HH lil j I KkiZuuiiM iHilt I I iMiuimw. iwuim «hiïiwmi In het programma worden dan ook de uitgangspunten duidelijk naar voren gebracht. Toeganke lijkheid, verscheidenheid, ver draagzaamheid en solidariteit zijn de centrale uitgangspunten van de PvdA voor de komende vier jaar. Het programma geeft verder een eerste invulling op een aantal ter reinen. De verdere invulling moet in nauw overleg met betrokkenen gebeuren. De PvdA kiest ervoor nu dus algemene lijnen neer te zetten. In de discussie werd naar voren gebracht, dat de doelstellingen van beleid duidelijker moeten zijn. Al je iets wilt moet je dat als gemeente helder maken en daar goede afspraken over maken. Dan kun je later beter beoordelen of je het doel hebt bereikt. Het onderdeel volkshuisvesting kreeg uitgebreid aandacht. Van de kant van de woningbouwvere nigingen werd ingebracht, dat het rijk voorschrijft wat de gemeente moet doen zonder daarbij de mo gelijkheden te bieden. Zo stelt het rijk, dat asielzoekers en vluchtingen door de gemeente moeten w< dinxveen voor hen de komende tijd van be lang zijn. Die reacties zijn meege nomen bij het opstellen van het concept-programma. Op de laat ste PvdA-vergadering werd het resultaat besproken. In het sociaal-democratische ver kiezingsprogramma wordt sterk permarkt beschikt over bredere looppaden, een schitterend interi eur, smaakvolle kleuren, gezellige vers-afdelingen, een betere inde ling, meer ruimte, meer keus en vaste lage prijzen. Bovendien is er sprake van een volledige automatisering. De klan ten kunnen bij de supermarkt bij voorbeeld vanaf deze week elek tronisch betalen. De Waddinxveense levensmidde lenwinkel Van Mourik startte in oktober 1960 op de toen nog niet verkeersvrije Kerkweg. De eerste eigenaar was G. Lochmans. In WADDINXVEEN - Zaterdaga vond 20 november om acht uur wordt er in de kantine van de voetbalvereniging Waddinxveen aan de Sniepweg een carnavals avond gehouden met medewer king van de Waddinxveense car navalsvereniging De Wadde Wok- kels. de toegang is gratis. WADDINXVEEN - Op de Abra ham Kroesweg is een 24-jarige Goudse motorrijder in botsing ge komen met een 51-jarige Wad dinxveense automobiliste, die plotselng vanaf een oprit de weg opreed. De motorrijder liep kneu zingen en schaafwonden op. kingsorgaan beschikt voor 1994 toch nog over een sluitende be groting, omdat het tekort van een kwart miljoen gulden ongedaan is gemaakt door aanwending van re serve, toegerekende rente en een malige voordelen. Volgend jaar denkt Midden-Hol land (met ‘slokops' als de Milieu dienst Midden-Holland en de Ge meenschappelijke Gezondheids dienst Midden-Holland) 20 mil joen gulden uit te geven. De deel nemende 13 gemeenten zullen in de loop van volgend jaar naar ver wachting hun financiële bijdragen aan ISMH moeten verhogen. WADDINXVEEN - Supermarkt ‘Van Mourik in het winkelcentrum ’de Passage’ is vorige week don derdag 11 november na een ver bouwing van vijf dagen weer open gegaan als Cl000 Versmarkt Voordeelmarkt. Na een ingrijpende verbouwing en grondige renovatie heeft de nieuwe rolstoelgankelijk super markt de beschikking over een groter vloeroppervlak, is er sprake van een breder en dieper assorti ment en hebben ook de versafde lingen meer ruimte gekregen. De vernieuwde en uitgebreide su- WADDINXVEEN - De Partij van de Arbeid (PvdA) in Wad dinxveen wil in de toekomst de groei van het Gouwedorp afrem men. Na de eeuwwisseling komt er een moment waarop de wo ningbouw moet worden afgeremd, zo bleek uit discussies van de sociaal-democraten over het nieuwe partijprogramma voor de ge meenteraadsverkiezingen in maart volgend jaar. Het overleg le erden opgevangen. Wad- neemt daarvan ook de voorgeschreven aantallen. Het rijk is echter niet bereid het contin gent woningen uit te bereiden. Dat betekent, dat andere groepen langer op een woning moeten wachten. De situatie is binnen Waddinx veen nu niet onrustbarend. Als er WADDINXVEEN - Samenstel ler C. de Bas (Jan Dorrekenskade- Oost) heeft vorige week dinsdag avond in het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad), waar de On dernemersvereniging Waddinx veen (OVW) feestelijk het 75-ja- rig bestaan vierde, het eerste exemplaar van het gidsje ‘Ope ningstijden van alle winkels in Waddinxveen' overhandigd aan loco-burgemeester K.W.Th. van Soest (VVD) en OVW-interim- voorzitter G. van Ringelenstein. In het 16 pagina’s tellende boek je, dat mede door de financiële steun van de Onderlinge Glasver zekering ‘De Samenwerking' in Waddinxveen kon worden samen gesteld, staan de openingstijden van 136 winkels. De uitgave van de driekwart eeuw oude middenstandsafdeling van het Koninklijk Nederlands Onder nemers Verbond (KNOV) is vori ge week donderdag huis-aan-huis als een geschenk bij alle Wad dinxveense gezinnen bezorgd. Het gidsje bevat de openings- en sluitingstijden van de winkels in zes acht Waddinxveense winkel centra (Brugcentrum, Dorpstraat, Sniepgalerij, Koningin Wilhelmi- WADDINXVEEN - Het lukt Waddinxveen voorlopig nog niet autopuzzelritten binnen de eigen vcfn Ilu Illcl unrusiuarcuu. «.i» ci gemeentegrenzen te verbieden, echter geen, maatregel genomen Ook de te wijzigen wegenver- keerswetgeving, waarbij meer wordt gelet op milieuaspecten, biedt onvoldoende soelaas voor het weren of beperken van deze rally’s op de openbare weg en in gebieden met woonerven en 30 km-zones, zo heeft de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) uitgezocht. Op basis van de Wegenverkeerswet heeft een verbod op autopuzzelritten alleen in natuur-, stilte- en recreatiege bieden kans van slagen. Burgemeester C.M. van der Lin den legt zich bij deze zienswijze neer. Zijn wethouders willen ech ter uit een oogpunt van milieu en verkeersveiligheid verder zoeken naar mogelijkheden om het hou den van autopuzzelritten, die in georganiseerd verband in Wad dinxveen alleen door de autoclub De Gouwerijders worden gehou den, toch tegen te gaan. WADDINXVEEN - Op de vrij dagse weekmarkt is feest gevierd rond de evangelisatiekraam van de Lektuur Commissie van IZB (Hervormde Inwendige Zendings Bond op Gereformeerde Grond slag) te Amersfoort. De Waddinx veense kraam is 20 jaar lang elke veertien dagen aanwezig op de wekelijkse markt om ’door middel van boeken, tractaten en het gees telijke lied de mensen met het evangelie te bereiken. Diezelfde Lektuur Commissie houdt verkoop- en informatieda gen op vrijdag 26 november (19.00-21.00 uur) en zaterdag 27 november (10.00-16.00 uur) in De Hoeksteen (Esdoornlaan). Verte genwoordigd zullen hier zijn de IZB, de Stichting Goedwerk, de Stichting ’Op weg met de ander’ en de VBOK. WADDINXVEEN - Op de Marga Klompehoeve werd vorige week maandag rond 15.35 uur een 66-jarige vrouw van haar tas beroofd nadat zij eerst een klap in haar rug had gehad. Het heeft de dader weinig opgeleverd omdat er niets van waarde in de tas zat, want die spullen had zij in een tasje onder haar kie nen. Op advies van de bonden zal de PvdA aangegeven, dat het An ne Frank-centrum daar een ge schikte plaats voor is. De partij hield daarbij nog wel de slag om de arm dat daarover pas na een uitvoeriger discussie besloten kan worden. Een ander punt was de prijs van de maaltijden. In de discussie werd naar voren gebracht, dat ’be taalbaar’ betekent, dat de prijs va rieert. Immers, wat voor de een duur is is voor de ander nog goed betaalbaar. Niet alle ouderen zit ten in dezelfde financiële situatie. In het programma wordt opgeno men, dat de prijs naar draagkar- acht wordt vastgesteld. Een ander belangrijk punt is het beheer van de voorzieningen. Dit moet zo georganiseerd worden, dat ouderen daar maximaal zeg genschap en invloed op uit kun nen oefenen. Veel ouderen zijn bereid als vrij williger te werken en doen dit al. Hier kan nog beter gebruik van gemaakt worden als het bijvoor beeld gaat om het openhouden van een koffiebar tijdens zondag se koffieochtenden. Ten aanzien van de culturele voorzieningen werd door de aan wezigen voorgesteld niet op de eerste plaats te zoeken naar een overigens bescheiden nieuwe ruimte voor onder meer toneel, maar beter gebruik te maken van de bestaande voorzieningen in on der meer het Anne Frank-cen trum en het centrum voor kunst zinnige vorming Kreater. Bij dé milieuparagraaf zal een verwijzing worden opgenomen naar de internationale afspraken die vorig jaar op de grote milieu conferentie in Rio de Janeiro zijn gemaakt. Deze afspraken moeten in Nederland en dus ook in Wad dinxveen tot actie leiden. box. Er werden dertien ochtend jassen meegenomen. In het begin van de vorige week werd ingebroken in een vereni gingsgebouw aan de Jan Dorre- kenskade-Oost. De deur aan de achterzijde van het gebouw werd opengebroken. Er werd snoep en kauwgom meegenomen. In de nacht van zaterdag op zon dag werden op verschillende loka- ties zeven auto’s opengebroken waarbij vijfmaal de audio-appara- tuur werd ontvreemd. Dit gebeur de tweemaal aan de Jan Willem Frisoweg, Wingerd, Roemer Vis- scherstraat en Wilgenhorst. Aan de Nicolaas Beetslaan werden twee auto’s opengebroken, waarbij een zonnebril en cassettebandjes werden ontvreemd. Van een kantoorpand aan de Li- maweg werd aangifte gedaan van vernielingen van een ruit. Dit was al de derde keer in de afgelopen zes weken. [SS]ew,4 Eén van de twee heftrucks die en kele weken geleden werden gesto len bij een bedrijf aan de Brede- weg is in Middelharnis terug ge vonden. Hopelijk komt in de loop van het onderzoek de andere ook boven water. Zondagochtend om 10.20 uur sloeg als gevolg van de storm op de Henegouwerweg een aanhang wagen achter een personenauto om. WADDINXVEEN/GOUDA - Oud-wethouder en CDA-ge- meenteraadslid Paul F.J. van Schie is aangewezen als voorzitter van het Intergemeentelijk Samenwerkingsorgaan Midden-Hol- land (ISMH) in Gouda. Hij beheert in die functie de portefeuil- IwT'dê'eèrste 'beroepsiongscom- les algemeen bestuurlijke zaken en financiën. Paul van Schie was al vice-voor- zitter van Midden-Holland. Hij leidt het orgaan sinds het plotse linge overlijden van het Goudse gemeenteraadslid en ISMH-voor- zitter drs. Peter Schwegler (PvdA). Vice-voorzitter is nu de Goudse PvdA-wethouder drs. Wim Hommels. Van het 40 leden tellende alge meen bestuur van het samenwer kingsorgaan, dat in 1970 werd op gericht en 13 deelnemende ge meenten omvat, maken als Wad dinxveense afgevaardigden (dus niet namens hun politieke frac ties) verder deel uit oud-wethou der drs. Martin Kraaijestein (PvdA), wethouder Jan Hielema (CDA) en VVD-gemeenteraadslid Maria Wientjens-van der Velden. Het Intergemeentelijk Samenwer kingsorgaan Midden-Holland zal binnenkort volledig gaan samen werken met het Intergemeentelijk Overlegorgaan Rijnstreek (IGOR) in Alphen aan den Rijn, een bundeling van in totaal 19 ge meenten (13 6). Beide organen willen dat Zuid-Holland wordt verdeeld in vijf regio’s, waaronder één voor het gehele Groene Hart in Zuid-Holland Oost. Maandagavond nam Waddinxve- ner Paul van Schie in Alphen aan den Rijn deel aan een tweetal pa neldiscussies tijdens het ISMH- IGOR-symposium over ‘Het Groene Hart van Start' (de regio op weg naar een nieuwe bestuur lijke toekomst), die werd geleid door Tweede-Kamer-voorzitter en Gouwenaar drs. Wim Deetman. Voor Midden-Holland wordt in Gouda een nieuw kantoorpand ge bouwd, waarvoor een lening van 13 miljoen gulden is afgesloten. Het intergemeentelijk samenwer- saties treden op dit moment sterk gesprekken van de verschillende naar buiten. Onlangs was er een druk bezochte discussiebijeen komst van de drie gezamenlijke ouderenbonden in het Anne Frank-centrum. De bonden maken bij de gemeen- niet, nodig daar in het programma te duidelijk, wat zij van de ont wikkelingen op het terrein van de ouderenvoorzieningen en de ont wikkelingen rond de Stichjting onderwijs Welzijn Ouderen Waddinxveen (SWOW) vinden. Bij de PvdA hebben zij ook hun opwachting gemaakt. Eind vorig jaar is er een discussie met de ge- meenteraadsfractie geweest. Op basis daarvan is er een ledenver gadering geweest rond het thema ouderenbeleid. Op de bijeenkomst van mei heb ben de organisaties ook hun wen sen kenbaar gemaakt en nu dus weer. De ouderenbonden onder streepten het idee van een cen traal meldpunt voor ouderen, van waaruit de voorzieningen gecoör dineerd worden. Op dat punt moeten de ouderen met al hun vragen terecht kun- Niet alleen omdat Sinterklaas weer in aantocht is, maar voor al ook omdat de Goedheilig- man weer helemaal terug is en op diverse fronten de opruk kende Kerstman aan het ver slaan is. Naar aanleiding van de publi- katie in het Weekblad voor Waddinxveen van vorige week woensdag over het in het Schoolmuseum in Rotterdam gepresenteerde boekje, waarin de schrijver ingaat op de Sint beleving in Nederland en daar bij ook sporen uit Waddinx veen aan bod laat komen, ont staat bij de plaatselijke boek handels de nodige vraag. Zoals bekend is in de Maas stad het comité ‘Sint Nicolaas moet blijven* opgericht. Dit is gebeurd uit bezorgdheid over de teloorgang van dit ecologi sche, creatieve en niet-heb- zuchtige feest. Eerder werd in Amsterdam eenzelfde comité van bezorgde burgers opgericht, dat het Sin terklaasfeest wil ondersteunen in de strijd tegen de Kerstman. Die wint de laatste jaren fors terrein ten nadele van de Spaanse kindervriend. Volgens beide comités is de Kerstman de man van het kapi talisme, een uitvinding van Co ca-Cola. Sinterklaas daarente gen vertegenwoordigt de uiver- sele mythe van de onbaatzuch tige liefde, omdat hij cadeau tjes geeft op zijn eigen verjaar dag. En het is creatief omdat je surprises en cadeautjes voor elkaar maakt. In Amsterdam werd in 1934 de eerste officiële intocht van Sint Nicolaas gehouden. De toneel speler Eduard Verkade speelde Sinterklaas. Surinaamse sche pelingen verkleedden zich toen als Zwarte Piet. In de hoofd stad, waar Sinterklaas nog al tijd populairder is dan de Kerstman, trok de intocht vo rig jaar zo’n 70.000 bezoekers. verde ook op dat er in het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnen pad) een meldpunt voor ouderen moet komen. Op dinsdag 9 november heeft de PvdA het verkiezingsprogramma op een bijzondere ledenvergade ring besproken. Op deze avond waren ook organisaties uit Wad dinxveen uitgenodigd om hun vi sie op het programma te geven. Hiermee zette de PvdA de lijn voort uit het voorjaar. In mei was een aantal organisaties op een bij- Het boekje met de openingstijden van 136 Waddinxveense winkels in handen van (van rechts eenkomst gevraagd welke punten naar links) loco-burgemeester K. W. Th. van Soest (WD), samensteller C. de Bas en voorzitter G. van Ringelenstein van de Ondernemersvereniging Waddinxveen. (Foto: Sjaak Noteboom). het boekje ‘Openingstijden van al- de nadruk gelegd op het^actief be- le winkels in Waddinxveen' aan- gekondigd. Omdat de tekst van de tegen een goedkoper tarief in ding verstopt. Aan de hand van het signalement is wel iemand aangehouden maar dat bleek hem niet te zijn. Moch ten er nog getuigen zijn van dit voorval, dan verzoekt de politie dat zij zich melden. Door een oplettende cassière werd vorige week maandagmiddag ge zien dat een 15-jarige Boskoqpse in een supermarkt in Waddinx veen drie pakjes sigaretten in haar tas liet glijden. Zij is overgedra gen aan de politie. De jonge dader wordt in de gelegenheid gesteld via het Goudse bureau Halt haar straf alterntief te ondergaan. Vorige week dinsdagmiddag her haalde het bovenstaande geval zich bij dezelfde supermarkt. Een 16-jarige Waddinxvener nam een pakje sigaretten mee zonder te betalen. Hij is overgedragen aan de politie en ook hij wordt in de gelegenheid gesteld zijn straf via het bureau Halt te ondergaan. Aan de Willem de Rijkelaan, op het parkeerterrein bij WSE, zijn vorige week dinsdagavond twee personenauto’s opengebroken en is de audio-apparatuur ontvreemd. Op woensdag 10 november werd aangifte gedaan van poging tot in braak in een vrijstaande woning aan het Woubrechterf. De dader heeft gepoogd een zijraam te ope nen door het boren van een gaat je. Er waren echter extra sloten aangebracht waarna de poging is gestaakt. Aan de Peter Zuidlaan werd een diefstal gepleegd uit een kelder- WADDINXVEEN - Zodra de ruimte in het voormalige Gouwe College en christelijke Koningin Wilhelmina-MAVO (De Wadde) aan de Prinses Beatrixlaan zal worden opgeëist door de eigena ren mr. P.L. van der Meulen en mr. J.A.M. Koek (notarissen), die vorig jaar het pand kochten van het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen, moet volgens het gemeentebestuur in Waddinxveen worden gezocht naar een nieuw lespunt van de regionale onder wijsinstelling voor volwassenedu catie ‘Roosje Vos'. Vooralsnog is voor januari 1996 nog geen verandering in de situa tie te verwachten, maar B. en W. zijn door de gemeenteraadsleden al aangeraden uit te zien naar een nieuwe lokatie, die even goed be reikbaar moet zijn als de huidige bij het NS-station Wadinxveen. Het interieur van de supermarkt Cl000 van Van Mourik in het winkelcentrum ‘de Passage'. (Foto: Sjaak Noteboom). dan moeten daarbij door het rijk wel mogelijkheden voor huisves ting gebonden worden. Als dat geen gewone woningen kunnen zijn, bieden semi-permanente wo ningen soelaas. Dit plaatst die partij onder de wo ningbouw voor sociaal en econo misch aan Waddinxveen gebonde- nen. Woningbouw zal zich op den duur tot die categorie moeten be perken. De partij is er voorstander van in de toekomst de groei van het Gouwedorp af te remmen. In de gemeenteraad is bij de bespreking van de herziening van het streek plan Zuid-Holland Oost door de PvdA opgemerkt, dat er na de eeuwwisseling een moment komt waarop de woningbouw beperkt moet worden. Dat zal pas gebeuren als de plan nen die er nu door Waddinxveen met Gouda en Moordrecht zijn gemaakt, uitgevoerd zijn. Het zal dan zo rond 2005 zijn. Als er dan inderdaad geen groei meer is betekent dat zeer waar schijnlijk dat het rijk minder geld aan Waddinxveen beschikbaar stelt. Daarom moet er in de ko mende raadsperiode een begin ge maakt worden met plannen voor zaken die nog voor die tijd gerea liseerd moeten worden en ontwik kelingen na 2005. Op de PvdA-bijeenkomst is ver der veel aandacht besteed aan het ouderenbeleid. De ouderenorgani- Bij het onderwijs werden de fusie- besturen aan de orde gesteld. Zo wel binnen het basisonderwijs als binnen het voortgezet onderwijs gebeurt veel in Waddinxveen. De aanwezigen vonden het echter “da verdergaande uitspraken over te doen. Het gemeentebestuur zal daar als bestuur van het openbaar een adequaat antwoord op moeten geven. Er is ook veel discussie gaande over de beste bestuursvorm voor het openbaar onderwijs. De PvdA wil de betrokkenheid van de ou ders bij het bestuur vergroten. Over de vorm lopen nu onderzoe ken. Daarop wil de partij niet vooruit lopen. Aan de hand van de opmerkingen zal het programma worden aange past en naar buiten worden ge bracht. Alle betrokkenen vonden deze manier van werken heel sti mulerend. SS «s; •n au

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 25