Waddinxveen maakt korte fraudenotitie Waddinxveense Ouderen willen in gemeenteraad Vier automobilisten dwars over rotonde Middenstand praat over winkelhart cluster op bedrijvenbeurs Succesvolle jaren voor sollicitatieclub Gouda VOOR f 12,50 WEET JE ALLES Zl I I I I I I I J Evenementen Veertig W’veners met schulden vragen hulp voor W’veense ondernemers Rijnen Gouwe Verkoping in De Hoeksteen Lijstverbinding PvdA-D’66 rond in Zevenhuizen Vertrouwensarts H AVO-Atheneum NCVB bijeen Zilveren de Ankerketting Lijstverbinding PvdA-D’66 Informatieavond Anna van Lagen Cursus muziek- Pagina 19 WOENSDAG 17 NOVEMBER 1993 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN 18 Naam: M/V* Adres: Postcode/woonplaats: Populair Geen nieuwe nota Gehandicaptenbeleid Verhaal swetgeving Bijstand Ondernemerscentrum Jaarverslag Schuldhulp Stimulering Fonds ik wil graag geheel vrijblijvend een proefabon- nement van vier weken voor f 12,50. Ik ontvang dan I Rijn en Gouwe ’s ochtends vóór zevenen in de bus. Ik wacht met betalen tot ik bericht heb ontvangen. ook mee de Stichting Goed Werk, DClUlSlCrCn van het Ongeboren Kind (VBOK) JU lX.re3.teF 8 I 8 19 november wordt ondernemen in Mid- gen naar daarmee de wettelijke verplich ting om bijzondere bijstand te verstrekken aangetast wordt. De gemeenteraad is het met B. en WADDINXVEEN - De afdeling Waddinxveen van de Nederlandse Christen Vrouwenbond (NCVB) vergadert vanavond (woensdag 17 november) om kwart voor acht in De Hoeksteen (Esdoornlaan). Van verschillende voorbeelden zullen de aanwezigen een aantal mooie kerstkaarten maken. Belangstellenden zijn van harte welkom. Donderdag 18 november is er van vijf tot zeven uur een Happy over dit onderwerp ook al gespro ken. Een onlangs door de eigen le den gehouden enquete werd door interim-voorzitter G. van Ringe- lenstein te vrijblijvend genoemd om er waarde aan toe te kennen. Vanuit de zaal werd het midden- standsbestuur zes weken geleden verweten niet doortastend en be sturend genoeg op te treden. Met een andere visie zou volgens on dernemer J.A.M. Linderhof (La BLEISWIJK/WADDINXVEEN - Speciaal voor de ondernemers van de Waddinxveense bedrijven die deze week aan de bedrijven beurs ‘Ondernemen in Midden- Holland' in Bleiswijk deelnemen worden er op initiatief van de Commissie Bedrijvenbeurs Wad dinxveen 1993 allerlei feestelijke evenementen gehouden, naast de algemene activiteiten op de drie daagse beurs, die tot en met vrij dag duurt en dagelijks van 14.00- 22.00 uur open is. Vanavond - woensdag 17 novem ber - is van vijf tot zeven uur er een speciaal mosselgala in de be- WADDINXVEEN - De nieuwe mini-rotonde op de Henegou werweg bij de op- en oprit naar rijksweg A 12 was het afgelopen weekeinde het doelwit van automobilisten die er dwars over heen reden. Niet iedereen kon op eigen kracht uit de modder van de verkeerscirkel komen. Niet alleen het schrijven van een sollicitatiebrief komt aan de orde, ook worden sociale vaardigheden zoals spreken in het openbaar en professioneel telefoneren bijge bracht. ‘Sommige deelnemers leren hun verborgen talenten kennen en die vervolgens verder ontwikkelen', aldus begeleidster Julia Laarman (tel. 01820-20085). ‘Zaken als zelfbewustzijn, assertiviteit en creativiteit komen tijdens de cur sus tot uiting'. vember de groslijst voor de ge meenteraadsverkiezingen in maart 1994 als volgt vastgesteld: 1. San dra Kruyt, 2. Madelon Leewis-van Waadenoijen Kernekamp, 3. Henk Doornheim, 4. Maarten Strijdhorst, 5. Vincent Teekens, 6. Jan Dirkzwager, 7. Johan Hel mers, 8. Pouw Hofman, 9. Evert van Veen, 10. Gerard Saas, 11. Jan-Dirk Dorrepaal, 12. Willem Koetsier, 13. Harry de Jong, 14. Ruud Huldy, 15. Adria Krijgs man Roos, 16. Piet Peddemors Ackermans, 17. Maarten Over- weel, 18. Piet Vermulm, 19. Wim Oostrom, 20. Piet Verschoor. Bijzonder is dat de eerste twee plaatsen worden ingevuld door vrouwelijke kandidaten, die bei den zeer betrokken zijn bij het plaatselijke culturele leven. Ook de kandidaten op de plaatsen 3 en 4 zijn volop bekend. strekt, op de hoogte te zijn. Mede omdat een geactualiseerde standpuntbepaling van de mid denstanders over het felbegeerde nieuwe winkelhart niet achterwe ge kan blijven heeft de Onderne mersvereniging Waddinxveen voor komende dinsdagavond 23 november om acht uur in restau rant Bibelot een extra ledenverga dering uitgeschreven. zer naar links. Een tegemoetko mende bestuurder wilde voorlangs ook linksaf. De eerste auto bleek toen echter rechtdoor te gaan. Een aanrijding met materiële schade was onvermijdelijk. Een 51-jarige Waddinxvener reed donderdagochtend op de Abra ham Kroesweg een uitrit uit en zag daarbij een 24-jarige motorrij der over het hoofd. Een aanrij ding was het gevolg, waarbij de motorrijder kneuzingen en schaaf wonden opliep. Op de Juliana van Stolberglaan is vrijdagmiddag een 79-jarige vrouw uit Waddinxveen op de oversteekplaats aangereden door een 37-jarige bestuurster van een personenauto eveneens uit Wad- Sellam Lakdime is daarvan een voorbeeld. ‘Ik was gedurende anderhalf jaar op zoek naar een baan. Met de vaardigheden die mij op de Solli citatieclub zijn bijgebracht, kon ik gemakkelijker in contact tre den met potentiële werkgevers. Dankzij de cursus heb ik nu een baan bij de Gemeente Gouda'. Ook mensen - met name herintre dende vrouwen - die lange tijd uit het arbeidsproces zijn, melden zich aan bij het training- en ad viescentrum van de Goudse Solli citatieclub. Na jarenlang zelfstan dig te hebben gewerkt als pedicu re, nam Leonne Pol het besluit om een andere baan te zoeken. ‘Voor mijn kinderen hoefde ik niet meer hele dagen thuis te wer ken. Via de Sollicitatieclub heb ik de nodige kennis opgedaan over de arbeidsmarkt en hoe je je daar soepel in kunt bewegen. Ge- sprekstraining, telefoontraining, alles met behulp van audiovisuele middelen, ik heb het allemaal ge leerd. Inmiddels werk ik als reis- informatrice bij een verzekerings maatschappij en dat bevalt me uitstekend. De cursusinformatie heb ik al aan menig vriendin mee gegeven'. Hour met een hapje en een drank je in een ongedwongen sfeer, aan geboden door de Rabobank Wad dinxveen (Kerkweg-Oost). De start van dit voor de tweede maal te houden trefpunt ervan gebeurt op een spektaculaire wijze, over eenkomstig de recente .opening van het Keukencentrum Wad dinxveen en De Energie-Kluis. Vrijdagavond 19 november van acht tot tien uur is er op de geza menlijke inzending van het Wad dinxveense bedrijfsleven een deel- nemersbijeenkomst met gezellige muziek, waarbij ook de partners ZEVENHUIZEN MOERKA- PELLE - De Partij van de Arbeid en Democraten ’66 in Zevenhui- zen-Moerkapelle hebben voor de komende raadsperiode gekozen voor een gecombineerde lijst. Een progressieve stap voorwaarts vin den beide partijen. De PvdA en D’66 hebben in de vergadering van donderdag 4 no vember de groslijst voor de ge meenteraadsverkiezingen in maart 1994 als volgt vastgesteld: 1. San dra Kruyt, 2. Madelon Leewis-van Waadenoijen Kernekamp, 3. Henk Doornheim, 4. Maarten Strijdhorst, 5. Vincent Teekens, 6. Jan Dirkzwager, 7. Johan Hel mers, 8. Pouw Hofman, 9. Evert van Veen, 10. Gerard Saas, 11. Jan-Dirk Dorrepaal, 12. Willem Koetsier, 13. Harry de Jong, 14. JD -J TT 1 J - IC A J t man Roos, 16. Piet Peddemors Ackermans, 17. Maarten Over- weel, 18. Piet Vermulm, 19. Wim Oostrom, 20. Piet Verschoor. Bijzonder is dat de eerste twee plaatsen worden ingevuld door vrouwelijke kandidaten, die bei den zeer betrokken zijn bij het plaatselijke culturele leven. Ook de kandidaten op de plaatsen 3 en 4 zijn volop bekend. Zaterdagochtend vroeg reed een 44-jarige bestuurder van een per sonenauto uit Alphen aan den Rijn bij de rotonde op de Hene- gouwerweg rechtuit in plaats van om de rontonde heen. Hij kwam middenin de rotonde tot stilstand. Bij onderzoek bleek dat deze be stuurder tevens teveel gedronken had. Van vrijdag op zaterdag rond middernacht reed een 74-jarige bestuurder van een personenauto uit Zoeterwoude op de Henegou- werweg rechtdoor ter hoogte van de rotonde en kwam daar midden in tot stilstand. Kennelijk had hij de rotonde niet opgemerkt. In plaats van er omheen reed zon dagavond een 64-jarige bestuur der van een personenauto over de rotonde aan de Henegouwerweg. Dat lukte echter niet want mid den in de rotonde zakte de auto in de modder. Om kwart voor negen zondag avond reed de vierde automobilist in het afgelopen weekeinde de ro tonde in aan de Henegouwerweg. Ook dit voertuig moest er met een takelwagen worden uitge haald. Vorige week woensdag om 9.40 uur vond een aanrijding plaats op de hoek leplaan-Esdoornlaan. De bestuurder op de leplaan verleen de geen voorrang. Het gevolg was materiële schade. Op een kruising op het bedrijven park Coenecoop reed een perso nenauto met zijn richtingaanwij- De Sollicitatieclub Gouda is op gericht door het Arbeidsbureau Gouda. Veel cursisten staan al langere tijd ingeschreven als werkzoekenden, en worden door de consulenten doorverwezen. WADDINXVEEN - Het vervaar digen van een gemeentelijke nota Gehandicaptenbeleid zal door het college van B. en W. van Wad dinxveen heroverwogen worden in het kader van de takendiscussie. De hiervoor gereserveerde ƒ3.500,- is in de begroting ge schrapt. Mocht besloten worden de nota alsnog te schrijven, dan zal naar aanleiding daarvan bij de gemeenteraad zonodig een nieuw budget worden gevraagd. gerechtigden denken aan te wen den. Daarnaast zal ter bevordering van de uitstroom van cliënten nauw contact met het Arbeidsbureau in Gouda zijn, waarbij afspraken ge maakt zullen worden over scho ling en plaatsing van cliënten. Met de nieuwe verhaalswetgeving van 1 augustus 1992 zijn gemeen ten verplicht ten onrechte ver strekte bijstand terug te vorderen en de bijstandsuitkering (indien mogelijk) te verhalen op de ex- echtgenoot. B. en W. van Waddinxveen zijn erin geslaagd om, conform de eis van het rijk, alle daarvoor in aan merking komende personen voor 1 augustus 1993 te benaderen. Het Gouwedorp hoeft dus geen gebruik te maken van de her- steltermijn die het ministerie de gemeenten biedt om tot 1 januari 1994 het gehele bestand te bena deren. Was de verwachting vorig jaar nog dat de verplichte verhaalswet geving een besparing van de ge meentelijke kosten van ƒ10.000,- Zou opleveren, de praktijk leert dat dit bedrag niet gehaald wordt; op basis van de thans bekende cij fers over de periode 1 augustus 1992 tot 1 augustus 1993 wordt de meeropbrengst geraamd op ƒ1.270,-. Alhoewel er jaarlijks meer aan spraak gedaan wordt op de bijzon dere bijstand (voor 1993 vermoe delijk een bedrag van circa ƒ185.000,- versus ƒ170.000,- in dinxveen. Een 16-jarige bromfietster kwam zaterdagmiddag ten val op de Sniepweg. Ze gleed uit over de op de weg liggende bladeren en kreeg de bromfiets over zich heen. Ze is met heup- en beenlet- sel vervoerd naar het Groene Hart Ziekenhuis (Bleulandlokatie). WADDINXVEEN - De samen werkingschool voor HAVO-Athe neum (Sniepweg) zal in het kader van de regeling ongewenste initi- miteiten de Gemeenschappelijke Gezondheidsdienst Midden-Hol- land (GGD) verzoeken een ver trouwensarts aan te wijzen. Dat blijkt uit één van de besluiten van de commissie van bestuur van de samenwerkingsschool, die met de christelijke scholengemeen schap De Wadde, de Prof. Kohn- stammschool voor openbaar MAVO en de Boskoopse Don Bosco-MAVO midden in een fu sieproces zit. Onder de onderwijskrachten van de samenwerkingsschool bestaat voor de fusie nog altijd geen draagvlak. Zij pleiten telkens voor een marktonderzoek. Een onvol doende draagvlak is ook aanwezig bij de personeelsleden van de Prof. Kohnstammschool. Duidelijk is dat fusiescholen met onvoldoende draagvlak bij de me dewerkers een negatieve uitwer king hebben op de potentiële 'klantenkring'. Niemand doet zijn kinderen naar een school waarvan het perdondeel niet enthousiast is. In april volgend jaar moeten de toestemming van het rijk en de gemeente binnen zijn. De Wad dinxveense gemeenteraad heeft voor de fusie van de vier scholen al het licht op groen gezet. De Wadde heeft te kennen gegeven de besturenfusie en de scholenfu sie bij voorkeur op 1 augustus 1995 plaats te laten vinden. WADDINXVEEN/BLEISWIJK - Vandaag (woensdag 17 no vember), donderdag 18 november en vrijdag voor de zevende maal de bedrijvenbeurs ‘Oi den-Holland‘ gehouden in het complex van groenten- en fruitvei ling De Kring in Bleiswijk. De deuren van de beurs gaan elke dag om 14.00 uur open en gaan weer om 22.00 uur dicht. De gemeente Waddinxveen pre senteert zich op de driedaagse be drijvenbeurs met ruim 300 deel nemers en naar verwachting 10.000 bezoekers weer met het Waddinxveense bedrijfsleven in een gezamenlijke cluster. De gemeentelijke deelname op de beurs - met ditmaal als nieuw the ma de tuinbouwsector - richt zich deze week voornamelijk op de ac quisitie voor bedrijvenpark Coen ecoop. De presentatie staat der halve in het kader van ’Teken voor Coenecoop’. De beursbezoekers zullen ontdek ken dat de gemeente Waddinx veen een plaats is waar het om di verse redenen aangenaam verblij ven is en dat het bij uitstek een uitstekende vestigingsplaats is. Tijdens de beursdagen wordt te vens de aandacht gevestigd op de Waddinxveense Ondernemersprijs die in 1994 aan een Waddinx- veens bedrijf zal worden uitge reikt. De inschrijvingstermijn voor deze prijs start op de eerste beursdag (woensdag 17 novem ber) en loopt tot en met 31 janua- van prjjs za] volgend jaar. zomer plaats vinden. Ook het gemeentelijk Onderne- 'oenecoop, spe- startende on dernemers, wordt in het voetlicht geplaatst. Op dit moment zijn er enkele kantoorruimten beschik baar voor deze groep van onderne mers. In de stand van de gemeente Waddinxveen treft men naast de brochure en het aanmeldingsfor mulier ten behoeve van de Wad dinxveense Ondernemersprijs, de Coenecoopbrochure de brochures aan die inzicht geven in de ver gunningen, regelingen en proce dures waarmee een (startende) ondernemer bij de gemeente te maken krijgt. Een ondernemer die een koop overeenkomst voor bedrijfsterrein op bedrijvenpark Coenecoop heeft getekend, kan ook na de on dertekening op steun van de ge meente rekenen, zo wordt op de beurs en daarna beloofd. De gemeente Waddinxveen staat nieuwe ondernemingen met raad en daad bij. Ook om die reden is in de gemeentelijke stand, naast andere meest betrokkenen ambte naren, de bedrijfscontactfunctio- naris drs. P.A.M. Kooien aanwe zig. GOUDA - Vrijdag 5 november vierde de Sollicitatieclub Gouda haar vijfjarig bestaan. Tijdens een drukbezochte reünie voor oud-cursisten sprak Hans Daeter, directeur van het Arbeidsbu reau Gouda, zijn waardering uit voor de medewerkers van de Sollicitatieclub. ‘Met jullie doorzettingsvermogen en inventivi teit hebben veel werkzoekenden hun doel bereikt: het op eigen kracht vinden van een baan'. Sinds de oprichting in 1988 heb ben 879 mensen een cursus ge volgd bij de Goudse Sollicitatie club. Bijna 70 procent vond bin nen drie maanden een baan. De cursus is met name populair on der jonge werkzoekenden van 28 tot 45 jaar. De vooropleiding vari eert van LBO tot universitair ni veau. Aan de Waddinxveense cluster op de bedrijvenbeurs nemen onder de vlag van de ondernemerskring Industrieel Contact Waddinxveen (ICW) de volgende Waddinx veense bedrijven deel: - Flexcom BV, Noordkade. - Van Noort Verhuizingen en Transporten BV, Coenecoop. - Grontmij Zuid-Holland, Lima- weg. - Party Service Van den Berg, Passage. - Van Berkesteijn Meubeltoonza- len BV, Wilhelminakade. - Garage Boonstoppel BV, Noord kade. - Auto Baas BV, Zuidelijke Dwarsweg. - Boonstoppel Truckservice, Coe necoop. - Hooftman Autobedrijf BV, Coe necoop. - Car Clean Products Holland, Wilhelminakade. - Van Leeuwen Toyota, Piasweg. - P. van ’t Wout Heiwerken, We- rumeus Buninglaan. - Euroline, Coenecoop. - Sera Software. - De Energie-Kluis, Zütdkade. - Gemeente Waddinxveen, Raad huisplein. - Hoveniersbedrijf H. van Vliet, Willem de Zwijgerlaan. - Trappenfabriek Van den Hen del, Maarten Schoutenstraat. - Convenient BV, Staringlaan. - Beaufair Expositiesystemen. - Drukkerij Van Tilburg BV, Coe necoop. - Makelaardij De Pater BV, Schielandweg. - Gouwebad ‘de Sniep', Sniepweg. - Ondernemerskring ICW, Beet hovenlaan. - Reclamestudio Teller BV, Brug weg. - De Henegouwer, Henegouwer weg. - Alpha Vertaalbureau, Coeneco op. - restaurant Bibelot, Limaweg. Buiten deze cluster met een klei ne 30 deelnemers bevinden ziel op de bedrijvenbeurs 'Onderne men in Midden-Holland' ook noj andere Waddinxveense bedrijven Eén van hen is Grafische Bedrij ven Veldwijk-Van Loon (Oranje^ laan). WADDINXVEEN - Op de Wil lem de Rijkelaan zijn twee gepar keerde auto’s open gebroken. Uit de wagens werden radio-cassette- recorders gestolen. WADDINXVEEN - De jongens- club De Ankerketting van de Centrale Hervormde Gemeente bestaat 25 jaar. Aan dit jubileum is zondagmiddag tijdens de kerk dienst in de Brugkerk (Kerkweg- Oost) door voorganger ds. A.W. van der Plas aandacht geschon ken. Na afloop was er een geza menlijke broodmaaltijd in Het Anker (Nesse). De Ankerketting begon in het na jaar van 1968 na een paar oproe pen in het Hervormd Kerkblad met 40 jongens en een aantal lei ders in Het Anker. Het doel is en bleef ontspanning te bieden met evangelische activiteiten, handen arbeid en spelletjes. De contribu tie bedroeg in het begin een kwartje per avond. Door de groei van het aantal deel nemende jongeren zijn er telkens meer leiders nodig, worden de groepen gesplitst, komen er leef tijdscategorieën en moet geregeld worden omgezien naar andere lo- katies (noodgebouw Bethel, Bet- helkerk, De Hoeksteen, Het An ker, De Stuurhut). De Ankerketting omvat nu zes groepen met in totaal 77 jongens en 18 leiders. WADDINXVEEN - De Ondernemersvereniging Waddinxveen (OVW), de plaatselijke middenstandsvereniging, houdt dinsdag avond 23 november om acht uur een extra ledenvergadering in restaurant Bibelot (Limaweg) om een nieuwe voorzitter te kie zen en te discussiëren over een nieuw winkelhart. Op deze extra vergadering zal op verzoek van het zittende bestuur naar verwachting interim-voorzit ter G. van Ringelenstein (Beetho venlaan), die vorige maand verras send de plaats innam van de plot seling vertrokken voorzitter J.H.P. Mulder (Passage), tot eer ste man van de Ondernemersvere niging Waddinxveen worden ge kozen. In deze vergadering zal ook wor den gesproken over de gemeente lijke plannen voor een hoofdwin kelcentrum. Volgens de laatste stand van zaken zal het college van Burgemeester en Wethouders rond de jaarwisseling zijn visie ge ven op de beoogde lokaties sinds het afvallen van Passage-Oost: Passage-West of ‘Be Fair'. Op de agenda van de extra OVW- vergadering staat als zesde punt het onderwerp ‘Bestuursvisie op het winkelplan' opgevoerd. Dit moet een eensluidende visie zijn, omdat het vetrek van voorzitter J.H.P. Mulder alles te maken had met zijn voorkeur voor de lokatie Passage-West, terwijl een be- stuursmeerderheid onder voor waarden wel wil uitwijken naar de Be Fair-lokatie. Tijdens de laatst gehouden OVW- vergadering van dinsdagavond 5 oktober in café-restaurant-hotel De Unie (Kerkweg-Oost) werd In de loop van 1994 zullen B. en W. de gemeenteraad een jaarver slag over de sociale voorziening en maataschappelijke dienstverle- Lingerie) het winkelhart op de Be ning over 1993 aanbieden. Het J -jaarverslag zal opnieuw een be knopt overzicht geven van de werkzaamheden bij de afdeling Sociale Zaken gedurende het af gelopen jaar en de resultaten hier van. Daarnaast zullen B. en W. de ge meenteraad eind 1994 een be knopte evaluatie en bijstelling van het beleidsplan 1993-1994 aanbie den. Fair-lokatie reeds zijn gereali seerd met een huurprijs van f 275,- per vierkante meter per jaar. Deze zienswijze werd door de in terim-voorzitter niet gedeeld. Maar hij waakte er voor zich uit spraken over de centrumvoorzie- ning te laten ontlokken zonder van alle gegevens en cijfers, die door het gemeentebestuur nog steeds niet aan de Ondernemers- vereniging Waddinxveen zijn ver- Bijstandverlening De Invoeringswet Herinrichting Algemene Bijstandswet (ABW) is nog volop m discussie. Begin sep tember is een onderhandelaarsak koord tussen het rijk en de Ver eniging van Nederlandse Ge meenten (VNG) tot stand geko men. zingsprogramma is dat Nederland iri 7pvPTlhlll'7PH geen immigratieland is. ‘Ook op 111 v vil termijn kan ons overvolle land aan nieuwkomers geen enkel perspec tief bieden op betaalde arbeid en behoorlijke huisvesting, de over heid dient de verdere toelating van vreemdelingen dan ook tot een volstrekt minimum te beper ken', aldus de Politieke Unie 55+. Indien deze bejaardenpartij daad werkelijk aan de gemeenteraads verkiezingen zal deelnemen krijgt Waddinxveen sinds twintig jaar weer een lokale groepering. Tot 1974 maakte Gemeentebelangen (GB) met één a twee zetels deel uit van de Waddinxveense ge meenteraad. Die partij heeft zich toen bij gebrek aan voldoende be langstelling opgeheven. en Werkgelegenheid aan gemeenten om periodiek fraudebeleids- i en -verslagen op te stellen. In de Waddinxveense fraudenoti tie zullen onder andere aan de or de komen het huidige beleid inza ke fraudepreventie en fraudebe strijding, de gemeentelijke taak opvatting, prioriteitstelling en voornemens, zo blijkt uit een toe lichting op de gemeentebegroting voor 1994. Ook dit jaar heeft de Stichting Planpraktijk - Consument en Huishouding voor het gemeente bestuur de hulpverlening aan on geveer 40 Waddinxveners met schulden verzorgd. In verband met de voorbereiding van de Wet Voorziening Gehandi capten (WVG), bleek het oor spronkelijke voorstel om de schuldhulpverlening vanaf 1993 door het eigen gemeentelijk appa raat uit te voeren, niet haalbaar te zijn. De kosten hiervan (ƒ25.000,-) zijn eenmalig gedekt uit het budget dat voor 1993 aan de gemeente is toegewezen (ƒ195.000,-) om de WVG voor te bereiden. De even tuele continuering van de inscha keling van de Stichting Planprak tijk na dit jaar betrekken B. en W. bij de nadere besluitvorming inzake de WVG. Vooruitlopend op de invoering van de Herinrichting ABW wil het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid gemeenten meer vrijheid geven om zelf te bepalen hoe zij cliënten stimule ren om werk te vinden. Op dit moment stelt het rijk jaar lijks 135 miljoen gulden beschik baar om mensen met een uitke ring maximaal ƒ260,- per maand te laten bijverdienen (vrijlatings- bepaling). Het ministerie overweegt deze huidige vrijlatingsbepalingen voor inkomsten uit arbeid te vervangen door een incentive-budget dat door de gemeenten beheerd wordt. Ruud Huldy, 15. Adria Krijgs- Met deze operatie is een overhe veling van ƒ150 miljoen op jaarba sis van de rijksbegroting naar het Fonds Sociale Vernieuwing ge moeid. De gemeenten krijgen tot 1 januari 1995 de tijd om een ei gen incentive-beleid van kracht te laten worden. In de loop van 1994 zullen B. en W. aangeven hoe zij de middelen voor Waddinxveen ten behoeve van de uitstroom voor uitkerings- 1992), is het volgens het college verantwoord het budget van ƒ244.000,- met ƒ44.000,- te veria- dnjvencluster ‘Ondernemerspark ƒ200.000,- zonder dat Waddinxveen', verzorgd door res- taurant Bibelot (Limaweg). De live-muziek in de bijzondere en clave van het Gouwedorp wordt er verzorgd door Drukkerij Van W. eens eventuele restanten van Tilburg BV (Coenecoop). het jaarlijks budget van ƒ200.000,- te storten in het egali- satie-fonds bijzondere bijstand ten behoeve van eventuele hogere uit gaven in komende jaren. De stand van dit egalisatie-fonds per 1 ja nuari 1993 bedraagt ongeveer ƒ90.000,-. Vanaf 1 juli 1993 zijn er weer aanvragen ingediend voor vergoe ding van deelname aan sociaal- culturele activiteiten in Waddinx veen. Als gevolg van een actieve voorlichtingscampagne zijn er dit jaar van 1 juli tot en met 31 au gustus reeds 115 aanvragen inge diend voor een totaal bedrag van ƒ21.000,-. Jaarlijks wordt in het fonds een bedrag van ƒ52.500, gestort. Daar hiervan in 1992 slechts ƒ35.500,- uitgekeerd is en het ook voor 1993 niet de verwachting is dat dit bedrag volledig benut zal wor den, zullen B. en W. deze storting vanaf 1994 structureel met ƒ12.500,- per jaar verlagen. ZEVENHUIZEN MOERKA- PELLE - De Partij van de Arbeid en Democraten ’66 in Zevenhui- jzen-Moerkapelle hebben voor de komende raadsperiode gekozen voor een gecombineerde lijst. Een progressieve stap voorwaarts vin den beide partijen. t De PvdA en D’66 hebben in de Het rijk en de VNG willen door ’vergadering van donderdag no- dit akkoord bereiken dat: - het recht op een voorziening in de noodzakelijke bestaanskosten gegarandeerd blijft; - bijstand beter wordt afgestemd op de feitelijke behoefte van de individuele cliënt; - misbruik en oneigenlijk gebruik effectief kan worden bestreden; - het beroep op bijstand vermin dert; - mede met het oog op de hier- voorgenoemde doelstellingen, de verantwoordelijkheden van de ge meenten worden vergroot. De ge meenten krijgen de verantwoorde lijkheid uitkeringen aan te vullen (maximaal 20% van het netto mi nimumloon) als naar hun oordeel i van betrokke ne een hogere uitkering noodzake lijk maken. Het rijk verstrekt slechts nog normen van 50, 70 of 100% van het netto minimumloon afhankelijk van de gezins- en woonsituatie. In 1994 zal de nieuwe Bijstands wet ingevoerd gaan worden. Voor de ombouw van het huidige cliën tenbestand mag maximaal een jaar uitgetrokken worden. Dit be tekent wederom een extra taak voor de afdeling Sociale Zaken in het gemeentehuis. Het rijk en de VNG hebben te vens afgesproken dat de komende drie jaar alle uitkeringslasten op basis van 90% bij het rijk gede clareerd kunnen worden. Ten op zichte van de huidige situatie ver andert er niets. Na deze drie jaar zullen de toesla gen (max 20% van het minimum loon) voor rekening van de ge meenten komen. Het gemeente fonds zal extra gevoed worden. Nog niet bekend is wat de hoogte van de toevoeging zal worden. van de ondernemers verwacht worden. Bezoekers van de Waddinxveense cluster - één van de vier gemeen telijke presentaties (de andere zijn Bodegraven, Vlist en Zoeter- meer - kunnen hun visitekaartjes deponeren in een speciale bus. El ke avond zullen er vijf kaartjes getrokken worden, waarvan de ei genaren een gratis Staatslot ont vangen met een kans op één mil joen gulden. Op de bedrijvenbeurs verzorgen de Waddinxveense ondernemer G. van Ringelenstein en oud-on- dernemer en startersadviseur C. de Bas in de stand van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland een gratis spreekuur voor startende onderne mers op donderdag 18 en vrijdag 19 november van 15.00-17.00 en van 19.00-21.00 uur. Hun tele foonnummer op de beurs is 01892-18821. WADDINXVEEN - De mogelijkheid dat in Waddinxveen een nieuwe politieke partij aan de gemeenteraadsvergadering van maart 1994 deelneemt wordt steeds groter. Het gaat hier om de Politieke Unie 55+, een onafhankelijke politieke partij, vooral gericht op mensen in de leeftijdsgroep van 55 jaar en ouder, die is ingeschreven bij de Kiesraad en geregistreerd staat bij de Ka- de omstandigheden mer van Koophandel en Fabrieken in Deventer. In Waddinxveen maakt oud-VVD- gemeenteraadslid Jan Bart Borger (Sweelinckhof) zich met een aan tal medestanders sterk voor een Politieke Unie 55+ in het Gouwe dorp. Hij is ook bij de regionale opbouw van de partij betrokken. De Politieke Unie, met inmiddels een 20-tal kieskringen, laat lande lijk en regionaal steeds meer van zich horen op manifestaties en an dere publieksbijeenkomsten. Waddinxveen valt bij de Politieke Unie 55+ onder de vorige maand opgerichte kieskring Leiden. De nieuwe politieke partij, die grote zorgen zegt te hebben over zaken als koopkracht, veiligheid, zorgbehoeften en overheidsfinan ciën, zegt te willen pleiten voor een betere belangenbehartiging van de 5,5 miljoen senioren in ons land. Een van de punten in het verkie- WADDINXVEEN^- uv- - Waddinxveense Anna win-fcagen, kamermuzieKsepe iooa voor oe veertiende maal ih dé" raadzaal van het gemeentehuis wordt gehouden. Tijdens de cur susavond wordt een toelichting gegeven op hetgeen volgendemerscentrum op C< week donderdagavond >25 hótenl-v bedoeld Vóór ber om half negen wordt gespeeld door het Trio Uccellini. Zij zullen werken van Handel, Telemann en Vivaldi ten gehore brengen. Met behulp van luister- voorbeelden wordt in dit geval de barokperiode in de muziekge schiedenis belicht. De cursus gaat door bij voldoende belangstelling. In 1994 zijn de cursusdata 20 januari, 17 februa ri, 17 maart en 21 april. In ver band hiermee is het voor geïnt eresseerden van belang zich nu reeds op te geven voor deze avon den. De avonden beginnen om 20.00 uur.en eindigen om 22.00 uur. De kosten die aan de cursus zijn ver bonden bedragen ƒ10,- per avond. Men kan zich opgeven bij Kreater (tel. 01828-14422). Telefoon (voor controle op bezorging): 'doorhalen wat niet van toepassing is Bon in open envelop. I zonder postzegel, zenden naar: Rijn en Gouwe. I Antwoordnummer 10008 2400 VB Alphen aan den Rijn WADDINXVEEN - B. en W. van Waddinxveen willen nog voor het einde van dit jaar aan de gemeenteraad een beknopte fraudenotitie aanbieden. Hiermee komt het college tegemoet aan een dringend verzoek van het ministerie van Sociale Zaken plannen VP 1. WADDINXVEEN - Vrijdag avond 26 november en zaterdag 27 november de gehele dag zal er in De Hoeksteen (Esdoornlaan) door de Hervormde Bond voor In wendige Zending op gereformeer- ze verkoping op beide dagen doen de Vereniging ter Bescherming en^e vereniging 'Op weg met de WADDINXVEEN - In het cen trum voor kunstzinnige vorming Kreater (Kerkstraat) wordt don derdagavond 18 november om acht uur de tweede avond van de cursus muziekbeluisteren ver zorgd door Wolfgang Lange. - Rond de feze cursusis gekoppeld .aan. de .u{tr^ildng a van Lanen, kamermuzieksene die dit. jaar vo]gen(j )aar zom die begin 1994 zal worden uitge zonden naar een land in Centraal Azië, zal er donderdagavond 18 november kwart voor acht in de hervormde Bethelkerk (Bilder- dijklaan) een informatieavond worden gehouden. Anna van Lagen zal die avond, welke wordt geopend en gesloten door de hervormde predikant ds. C.D. Zonnenberg, iets vertellen over het Aziatische land waar ze als fysiotherapeute gaat werken. Verder zal het woord worden ge voerd door Henk en Gera van Boxtel, die zelf in Centraal Azië gewerkt hebben. Anna van Lagen vertrekt na een lange periode van voorbereiding naar Centraal Azië. Ze verbindt zich daar in een land met veel oorlogsgewonden aan een school voor fysiotherapie en gaat lesge ven aan toekomstige fysiothera peuten. ‘Openlijke evangelisatie is in het moslimland niet toegestaan, maar ik hoop door mijn aanwezigheid getuige te zijn van de Heere Je zus1, aldus de Waddinxveense.

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 27