GEMEENTE WADDINXVEEN r Vraag om lootjes voor Sinterklaasactie 1993 Cheque voor ‘Concordia4 Bingoavond ril Remonstrantse Kerstmarkt 3 WOENSDAG 17 NOVEMBER 1993 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN S 24760 12570 01820-16066 010-4362244 WET MILIEUBEHEER I HINDERWET GROOT ONDERHOUD PLANTSOENEN z BOUWVERGUNNINGEN Tip van Max Milieu: stook zuinig en toch warm! IN FORMA TIEMIDDA G OUDERENBELEID GEMEENSCHAPPELIJK ANTENNE SYSTEEMBEDRIJF 01820-15767 01820-93511 01828-17613 01820-28011 COLLECTE VERGUNNING VERGADERINGEN SPREEKUREN PERSOONSREGISTRA TIES TELEFOONNUMMERS OPENINGSTIJDEN Koopavonden BESLUIT OPSLAAN IN ONDERGRONDSE TANKS WADDINXVEEN - Morgen, donderdag 18 november en dus enkele dagen voor de officiële aankomst van Sint Nicolaas op zaterdag 20 november, start de 75 jaar oude Ondernemersvere niging Waddinxveen (OVW) met de jaarlijkse Sinterklaasactie 1993 ‘1000 piek om de dag‘. Het gaat hier om een beproefde succesvolle winkelactieformule met in totaal 7 trekkingen van 28 briefjes van 250 gulden. Een prijzenpakket dus van 7.000 gulden. rayiiiel o 24642 24700 Op de agenda o.a.: Milieudienst Midden-Holland, nr. 93-341. Kerkweg-Oost 177-179 Ter inzagelegging ontwerp-beschikking Graanakker 10 Op de agenda o.a.: Op de agenda o.a.: Verleende bouwvergunningen/ingestemde meldingen AARD VAN HET BOUWPLAN: BOUWPERCEEL: Kievitdreef 12 het oprichten van een tuinschuurtje Schaepmanhoeve 79 het oprichten van een schuur Oostpolderweg 41 Max Milieu over energiebesparing Milieudienst Midden-Holland, nr. 93-4434. Nadere informatie vindt u elders in dit weekblad. het Reglement Voorbereiding G.B.A. Terinzagelegging beschikking Binnengekomen bouwaanvragen/ingediende meldingen d. •t AARD VAN HET BOUWPLAN: BOUWPERCEEL: Eikenlaan 106 het oprichten van een tuinberging Zuidplaslaan 120 Willem de Zwijgerl. 54 het oprichten van een serre Koek ’L_ Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Gouwebad ”De Sniep” (informatie) Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12-.30 uur. Sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00 tot 20.30 uur. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik ma ken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (le etage) van het gemeentehuis ter inzage. Gemeenteraad op woensdag 24 november 1993, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Commissie voor Algemeen Bestuurlijke Zaken op woensdag 24 no vember 1993, aanvang 18.00 uur (voorafgaand aan de vergadering van de gemeenteraad) in het gemeentehuis. De registratie waarop het reglement betrekking heeft, is op 11 no vember jl. aangemeld bij de Registratiekamer te Rijswijk. Burgemeester en wethouders maken bekend dat door hen onder oplegging van voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade of hinder voor de omgeving op 9 november 1993 vergunning ingevol ge de Hinderwet is verleend aan: Een beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA, Bestuurlijk coördinatiecentrum. Nota Communicatiebeleid. Notitie Besluit Beheer Sociale huursector. Regionaal budgethouderschap ingevolge Besluit woninggebon- den subsidies. Uitwerking convenant. De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere terzake zijnde stukken liggen vanaf 18 november tot 18 december 1993 ter inzage bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Wer ken en Bedrijven in het gemeentehuis alhier, elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek, op de maandagavonden gedurende drie uren (doorkiesnummer 24757, de heer W.P. Kaandorp). Ook na afloop van vorengenoemde periode kan nog inzage worden verkregen en wel tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag. Desge wenst kan een mondelinge toelichting op de stukken worden ver kregen. Gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kun nen tot 18 december 1993 schriftelijk bij hun college worden in gediend. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bezwaren hebben in gébracht tegen de ontwerp-beschikking, kunnen later beroep instellen bij de Raad van State, tenzij wordt aangetoond dat men redelijker wijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te brengen, danwel de besluitvorming straks afwijkt van het voornemen. Indien de indiener van schriftelijke bezwaren daarom verzoekt, wor den zijn persoonlijke gegevens niet bekendgemaakt. Dit verzoek moet schriftelijk tegelijkertijd met het bezwaarschrift bij ons wor den ingediend. ’s-Gravenhage. Een verzoek om schorsing of een voorlopige voor ziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur. De beschikking wordt niet van kracht voordat op een verzoek om schorsing of tot het treffen van een voor lopige voorziening is beslist. Burgemeester en wethouders maken bekend dat vanaf 18 novem ber 1993 de ontwerp-beschikking ter inzage ligt inzake de aanvraag van: De directie van Frans Maas Special Transport B.V. voor een nieu we, de gehele inrichting omvattende vergunning ingevolge de Wet milieubeheer voor een expeditiebedrijf met koelcellen en wasstraat op het perceel Bredeweg 23. Formulieren Aanmelding moet gebeuren op een speciaal formulier dat verkrijg baar is bij de afdeling Ruimte en Bouw of de Milieudienst Midden- Holland, Hoge Gouwe31, Gouda (telefoonnummer 01820-28011). Tevens zijn formulieren verkrijgbaar bij de afdeling Distributie van het Ministerie van VROM, Postbus 351, 2700 RA Zoetermeer (te lefoonnummer: 079-449449). Informatie Nadere informatie over het BOOT is verkrijgbaar bij de Milieudienst Midden-Holland te Gouda, telefoonnummer: 01820-28011. het plaatsen van een dakkapel op het ach- tergeveldakvlak Genoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 en 12.30 uur voor een ieder ter inza ge ligt bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Wer ken en Bedrijven. Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. Wijziging radio-zenders Met ingang van heden is de doorgifte van het t.v.-geluid van Ne derland 2 en 3 via de radio-frequentie stopgezet. De frequentie 107,4 Mhz. zal te zijner tijd worden gebruikt voor de doorgifte van de Amsterdamse Concertzender, terwijl de frequen tie 107,9 Mhz. zal worden gebruikt voor de doorgifte van Radio Noordzee Nationaal. De radio-zenders zullen in stereo te ontvan gen zijn. De zender B.S.B.F., 105,0 Mhz. is inmiddels vervangen door Radio 538, eveneens te ontvangen in stereo. Alle wijzigingen zijn verwerkt in een folder. De folder is verkrijg baar op het gemeentehuis. Mocht vorenstaande vragen oproepen dan kunt u zich wenden tot het Gemeenschappelijk Antenne Systeembedrijf Waddinxveen, door kiesnummer 01828-24715, de heer Joh. van der Heide. Binnenkort wordt op de volgende locaties, in het kader van het groot onderhoud aan plantsoenen, gestart met werkzaamheden. Het pleintje tussen Schuberthof en Sweelinckhof zal opnieuw be plant gaan worden. De twee aanwezige beplantingsvakken krijgen een nieuwe beplanting als vervanging van de oude, uitgegroeide be planting. Ten behoeve van het uitzicht zal bij de uitrit naast het po litiebureau aan de Mozartlaan een strook rozen vervangen worden door gras. Bij de St. Paulusschool komt gedeeltelijk nieuwe beplanting. In aan sluiting op de eerder gerealiseerde nieuwe beplanting zal aan de over zijde van de van Lippe Biesterfeldlaan een lagere beplanting gerealiseerd worden. Een en ander in relatie tot onderhoudswerk zaamheden aan het gebouw. In de bocht van de Jan Dorrekenskade-West met de Eikenlaan zal een strook rozen in verband met beheersbaarheid vervangen wor den door gras. De rozen hebben veel last van zogenaamde ’’wildgroei”. Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding Centrale Antenne Inrichting (C.A.l.) Milieu (telefoon voor milieuklachten) het gedeeltelijk veranderen en het vergro ten van een winkel annex woning in een winkel met woonruimten het gedeeltelijk veranderen en het vergro ten van een woning het gedeeltelijk veranderen en het vergro ten van een woning kanaal 2, kanaal 3, Vermindering energiegebruik Als we de wasmachine of de kachel aanzetten verbruiken we heel wat energie. De hoeveelheid energie die in huishoudens wordt ver bruikt vormt maar liefst 40% van het totale energieverbruik in de gemeente. Natuurlijk is een groot deel van het energieverbruik on vermijdelijk; we kunnen ’s winters niet zonder kachel. Toch is het van belang dat we met z’n allen minder energie gaan gebruiken, om ervoor te zorgen dat de zure regen en het broeikas effect worden teruggedrongen en dat belangrijke grondstoffen niet uitgeput raken. Het is daarom belangrijk dat we goed op de hoogte zijn van de mogelijkheden die er zijn om weinig energie te verbrui ken en toch behaaglijkheid en comfort in huis te hebben. Het collecteren dient te geschieden in verzegelde collectebussen waa- rop duidelijk de naam en/of het doel van de collecterende instel-' ling staat vermeld. De collectanten dienen te zijn voorzien van eenj legitimatiebewijs. De opbrengst van de collecte zal ter kennis van het gemeentebestuur worden gebracht. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit ten behoeve van de wijk Zuidplas ’90. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet ten behoeve van de eerste opvang allochtone nieuwkomers in de basisschoolleef tijd in de opvangklas te Gouda. Voorstel tot voorziening in vacatures in de Commissie van Bestuur voor de Samenwerkingsschool voor Havo-Atheneum te Waddinxveen. Voorstel betreffende het beschikbaarstellen van een krediet voor een marktonderzoek in het kader van de fusie voortgezet on derwijs. Voorstel tot voorlopige vaststelling van de subsidie 1993 van de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk. Voorstel tot verkoop van een perceel grond met opstal gelegen aan de Anna van Burenstraat. Voorstel tot uitbreiding van het t.v.-programmapakket C.A.L met R.T.L. 5. Voorstel tot vaststelling van een aantal begrotingswijzigingen. In de week van 22 tot en met 27 november 1993 zal er gecollecteerd, worden door het Leger des Heils Korps Gouda. Commissie voor Volkshuisvesting, Milieu en Energie op donderdag 18 november 1993, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer b.g.g Politie Ongevallen Burgemeester en wethouders uitsluitend na afspraak via de secreta resses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09.00 uur tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. - B.R.T.N. 1 - B.R.T.N. 2 Kindernet - R.T.L. 4 06-11 12222 01820-24255 13000 13000 week kunt u vinden in de Goudsche Post en op pagina 516 van tele tekst; ook kunt u het opvragen via telefoonnummer 06-8122255 (kosten: 40 cent per minuut). Ruim 1 miljoen Nederlanders doen reeds met de actie mee. Velen besparen daarmee zo’n ƒ75,- per jaar. Eenvoudige maatregelen in huis De actiélóopt tot 27 maart 1994. Het doel van de actie is dat u in zicht krijgt in de hoeveelheid energie die u verbruikt en dit kunt u vergelijken met het verbruik dat gewenst is. Als u meer energie ver bruikt dan gewenst is, kunt u vaak via een paar eenvoudige maat regelen uw verbruik verminderen. Voorbeelden van dergelijke maatregelen zijn: - laat het licht niet onnodig branden en vervang gloeilampen die veel branden door spaarlampen; - sluit ’s winters de gordijnen als het donker wordt, maar zorg ervoor dat de gordijnen niet voor de c.v.-radiatoren hangen; - zet de thermostaat een uurtje voor het slapen gaan alvast 5 a 6 graden lager; - draai de c.v.-radjatoren dicht in ruimten waar u (lijdelijk) geen warmte nodig hebt (houd dan wel de tussendeuren dicht). I a. b. c. Burgemeester en wethouders van Waddinxveen maken bekend dat met ingang van 18 november 1993 voor een ieder, gedurende 3 maan den, ter inzage ligt op de sectie Bestuurszaken van de afdeling Al gemene Zaken het navolgende reglement als bedoeld in artikel 19 van de Wet persoonsregistraties vastgesteld op 19 oktober 1993: Gebleken is echter dat een aantal abonnees met defecte aansluit- snoeren en spliftèrs, werkt zodat de ontvangst van op een lage fre^^^^^ÉH’^riège^^ieL n'^tyfOC'^oeinS Het betreft de t.v.-zenders: De directie van Veveo Coatings B.V. tot het oprichten en in wer king hebben van een groothandel in en opslag van verpakte verfpro- dukten, waaronder licht ontvlambare en ontvlambare produkten op het perceel Coenecoop 530. De beschikking en alle daarop betrekking hebbende stukken liggen vanaf 18 november tot 18 december 1993 ter inzage bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven, el ke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek, op de maandag avonden gedurende drie uren. Tot 18 december 1993 is het mogelijk beroep in te stellen bij de Af deling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State voor: de aanvragers; de betrokken adviseurs; degenen die tegen het verlenen van de vergunning bezwaren heb ben ingediend; andere belanghebbenden die kunnen aantonen redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest bezwaren in te dienen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt ge daan tot schorsing van de beschikking, danwel tot het treffen van een voorlopige voorziening en een dergelijk verzoek wordt inge willigd. In gebruik zijnde tanks De eigenaren hebben de volgende verplichtingen: het bestaan van de tank aan de gemeente melden; bij bedrijven: vóór 1 maart 1995 moet de tank aan de nieuwe voorschriften voldoen; bij particulieren: vóór 1 maart 1996 moet de tank aan de nieu we voorschriften voldoen. Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet maken bur gemeester en wethouders van Waddinxveen bekend de volgende aan vragen te hebben ontvangen: Mochten bedoelde zenders niet goed worden ontvangen dan wordt u geadviseerd de aansluitsnoeren tussen wandcontactdoos en t.v.- toestel en/of video-recorder te vervangen. Tevens wordt geadviseerd te bezien of de splitter voor signaalsplitsing naar een tweede t.v.- toestel voor vervanging in aanmerking komt. Het register van verleende bouwvergunningen en ingestemde mel dingen ligt ter inzage in het gemeentehuis bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw, waar tevens in lichtingen kunnen worden gevraagd. 48.25 Mhz. 55.25 Mhz. kanaal 4+, 63,25 Mhz. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Op 22 november 1993, aanvang 14.30 uur wordt in de toneelzaal van het Anne-Frankcentrum een informatiebijeenkomst georgani seerd over het toekomstige ouderenbeleid in Waddinxveen. WADDINXVEEN - De Kerst markt van de Remonstrantse Ge meente zal in het historische kerkgebouw aan de Zuidkade in Waddinxveen worden gehouden op vrijdag 10 en zaterdag 11 de cember. Ter gelegenheid van deze jaarlijkse markt zijn twee wens kaarten uitgegeven met afbeeldin gen van aquarellen van Lies van Straalen. De Waddinxveense kun stenaar gaf het Godshuis weer in winter- en in voorjaarskleuren. De wenskaarten worden met en zon der tekst en voorzien van envelop- pes verkocht. De opbrengst ervan is bestemd voor het onderhoud van de Remontstrantse Kerk. t Deze en andere tips staan ook op de meterstandenkaart die u hebt i ontvangen van het energiebedrijf. Heeft u de kaart niet ontvangéff? 1 U kunt hem gratis afhalen in het gemeentehuis. Daar vindt u ook andere folders met tips voor het milieu. i t Meulen en mr. J.A.M. (Prinses Beatrixlaan) op: - Maandag 22 november - Woensdag 24 november - Vrijdag 26 november - Maandag 29 november - Woensdag 1 december - Vrijdag 3 december - Maandag 6 december Elke trekking worden er vier loot jes getrokken voor de toekenning van telkens vier briefjes van 250 gulden. De trekking wordt weke lijks gepubliceerd in het Week blad voor Waddinxveen en er han gen trekkingslijsten in de acht Waddinxveense winkelcentra. Op 8 oktober 1993 heeft er een wijziging in de kanaalindeling van de t.v.-zenders plaatsgevonden. De wijziging was nodig om de zenderuitbreiding met vijf program ma’s te realiseren. Tevens is bij de nieuwe kanaalindeling rekening gehouden met toe komstige zenderuitbreidingen. De omschakeling is echter, technisch gezien, niet geheel naar wens verlopen. Hoewel was voorzien dat een dergelijke omschakeling ”na”handelingen vereist, hebben deze handelingen langer geduurd dan wenselijk. Op vrijdag 12 november en zaterdag 13 november 1993 zijn door technici van Philips de afgeronde -werkzaamheden verricht. De doorgiften de zenders voldoet mMaan- de daaraan te stellen eisen. bezien in hoeverre in december 1994 van een andere Sinterklaas actie sprake zou kunnen zijn, daarover zullen in het komend voorjaar besluiten genomen wor den. In verband met Sinterklaas en Kerstmis zijn er in Waddinxveen koopavonden op: - Dinsdag 30 november - Woensdag 1 december - Donderdag 2 december - Vrijdag 3 december - Dinsdag 21 december WADDINXVEEN - De directies van Keukencentrum Waddinx veen en De Energie-Kluis hebben ter gelegenheid van de herope ning van hun bedrijven in het voormalige winkelpand van Ver- bakel Mode BV aan de Zuidkade een cheque aangeboden aan bur gemeester C.M. van der Linden. Het geld zal worden bestend voor het Waddinxveense muziekkorps Concordia. Keukencentrum Wad dinxveen (Wim en Marianne Slin gerland) en De Energie-Kluis (Martin en Nico Vink) werden in het vier etages tellende pand 1 november geopend. veer 60 aan de Sinterklaasactie deelnemende winkeliers. Met de lootjes doet men automa tisch mee aan de Sinterklaasactie 1993 waarvoor de zeven trekkin gen worden gehouden in het nota riskantoor van mr. P.L. van der Op de locatie Telkamp, dat wil zeggen de strook groen naast Wou- brechterf 19b en 21b en de strook tegenover Otto-erf 40-54, zal een strook beplanting van circa 3 meter breed worden aangebracht. Rondom de atletiekbaan zal een strook beplanting verwijderd wor den in verband met de bruikbaarheid van de baan. Wederom zal bij het groot onderhoud als eerste het grondwerk van start gaan, dus rooien van beplantingen en aanvullen van grond en egaliseren. Het aanbrengen van nieuwe beplanting gebeurt begin vol gend jaar. Voor nadere informatie of inzage in de plannen kunt u contact op nemen met de sectie Plantsoenen. Meer informatie? Heeft u vragen over de actie of over het invullen van dc meterstan- denkaart? Bel de afdeling Voorlichting van het Energiebedrijf Midden-Holland in Gouda, telefoonnummer 01820-89589. Voor meer informatie kunt u ook terecht bij mevrouw L. Adolf van de afdeling Ruimte en Bouw van de gemeente, doorkiesnummer 01828-24758. Actie ’’Zuinig stoken” van het energiebedrijf De energiebedrijven zijn onlangs weer van start gegaan met de ac tie ’’Zuinig stoken”. Iedereen heeft een kaart in de brievenbus ge- kregen.waarop elke week de standen van de gasr.enclearkitöISiÜelcr. kunnen worden opgeschreven. Zo houdt u bij hoeveelgas-err elee- tv oivuvi, viovii. - .triciteit u. verbruikt. Dit persoonlijke verbruik kunt u vervolgens ver- De klachten over de ontvangst van t.v.-signalen, die de afgelopen gelijken met het verbruik dat volgens deenergiebedrijven eigenlijk weken de administratie van het Gemeenschappelijk Antenne ggwelist zou Ztjft: het ’streefverbruik”. Hbt stteéfétrbrhik Xah de Systeembedrijf hebben bereikt moeten na de werkzaamheden ver holpen zijn. an de zenders, die goed is. Winnaars kunnen voor hun geld prijs contact opnemen met OVW- penningmeester D. Sonneveld, Koningin Wilhelminaplein 6, Waddinxveen, terl. 01828 13061. Hij heeft in de afgelopen periode samen met vice-voorzitter J. Heemskerk de Sinterklaasactie 1993 ‘1000 piek om de dag‘ voor bereid. Met de actie stemden de leden van de Ondernemersvereniging Waddinxveen in tijdens de leden vergadering van dinsdagavond 5 oktober in café-restaurant-hotel de Unie (Kerkweg-Oost). De le den spraken wel de wens uit te - Woensdag 22 december - Donderdag 23 december. De winkels zullen op vrijdag 24 december tot 17.00 uur geopend zijn. WADDINXVEEN - In het buurtcentrum De Boog (C. Huij- gebnslaan) wordt vrijdagavond 19 november om half negen een Sin terklaasbingo voor groot en klein gehouden. Bingoboekjes en loten kosten één gulden. Er zijn die avond veel surprises. Vahdf Ern'Sart 1993 is' het Besluit öjSsldSrt fff ondergrondse tanks (BOOT) van kracht. Het betreft een Algemene Maatregel van Bestuur die is gebaseerd op de Wet milieubeheer en de Wet bodem bescherming. Het Besluit regelt het toezicht op zowel oude als nipuwe tanks bij bedrijven en particulieren.' Niet meer gebruikte tanks De eigenaar van een niet meer in gebruik zijnde tank moet: het bestaan ervan aan de gemeente melden. Aanmelding kan ach terwege blijven, indien de tankxmschadelijk is gemaakt in het kader van de onlangs afgesloten Aktie Tankslag; vóór 1 maart 1998 de tank verwijderen of door een erkend sa- neringsbedrijf onklaar laten maken. De eigenaren moeten deze kosten zelf betalen. Meldingsplicht tankeigenaren Voor bestaande tanig -waaronder niet meer ip gebruik zijnde tanks en nieuwe tanks - geldt een meldingsplicht bijfturgemeester en wet houders. De uitvoering van de regeling wordt verzorgd door de Mi lieudienst Midden-Holland. De organiserende jubilerende KNOV-afdeling Waddinxveen vraagt het publiek ditmaal met klem de komende weken tot en met zaterdag 4 december bij elke bestede tien gulden boodschappen om een lot te vragen bij de onge-

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 3