Drinkwater wordt duurder ^retour bij aankoop 'OK Zuinig Stoken in Waddinxveen ^0 "of een autoradio cA Opvang van allochtone nieuwkomers in Gouda VPRO-tv bij ing. Cees Kroes an een C D-speler met RDS/EON metRDS/EON mV Kees en Mieke voor 8e keer in woestijn Meer tijd voor beursgesprekken Auto rijdt in sloot \i\im In ‘Lopende zaken' 119 gulden Groter order voor NKF uit Ghana Ochtendjassen /llgemeen /^ychologisch Zfciro B.V. WiSi CENTERS Waddinxveense koopt gymnastieklokaal Ds. Hans Visser in Agnietenkapel Auto van rondweg Pagina 13 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 24 NOVEMBER 1993 Praktijk in Capelie a/d IJssel en Waddinxveen. Voor afspraak bellen: 010-4582411 ALWEER ZO’N GRANDIOZE INRUILAKTIE VAN MENKE CAR VISION HM****** Onderzoek en advies kinderen vanaf 8 jaar (o.a. leerproblemen; dyslexie; keuze vervolgschool; pakket- of beroepskeuze) f395,- VAKKUNDIG INBOUWSTATION MenkeCaiAision beeft een aantiiekkeiiike. INRUILACTE Tot F1. ?00.-terug voorn oude :..ic .icc tespeie-' als u Dn ons ee- RDS EON Caraudiosvstem koopt. Er is al zo’n systeem vanaffl o-lQ - -ser- auto-radio cassettespeiervan Alpine. Blaupurkt. Cianon. Grondig. JVC. Kenwood. Panasonic. ?.r 5?' aat da?.'' 200.- .anaf. Alle andere melen brengen Fl. 00. op Alleen weri ende toes’e - ze".rai'ebeves'. ncen en aarsljitmcen worden gea'cCèpteerd .Korii^el naar Henle Car- A eren of Gouda en ,e- zeet met ja oude auto1 adio'cassettespcler mee te nemer Meedoen Auto’s opengebroken Stookflop Vragen 5 illusionist op de driedaagse bedrijvenbeurs ‘On- (advertentie) voorziene uitgaven. tussen kwart over acht en kwart voor negen op Nederland 3 ge- u/iid opwppcf aan RAnfwnid op zijn bedrijf bij de grens met X LID 7\ hem te zijner tijd miljoenen gul- zich niet voor. Menke Car Vision, auto- Hi-Fi, auto-alarm en mobiele communicatie. Erkend ;nóouwcen«r: volgend jaar door de Eerste Ka mer worden behandeld. Wanneer de Eerste Kamer met het wet- voorstel instemt, zal WZHO deze belasting aan de klanten moeten doorberekenen. WADDINXVEEN - Onbekenden hebben uit een kelderbox aan de Peter Zuidlaan tien ochtendjassen ter waarde van bijna 3.000 gulden gestolen. vindt ons Gouden Gids Het Happy Hour van de Rabo bank Waddinxveen ging van start met een specalair optreden van een illusionist, die voor vuurwerk zorgde, de openingsdrankjes te voorschijn toverde en uit het niets een geweer in zijn handen deed belanden. Rabobank-directeur Ar- noud Ammerlaan ‘schoot' daar mee zijn tweede Happy Hour op de bedrijvenbeurs officieel open, daarbij geassisteerd door Paul Trapman, hoofd commerciële za ken van de bankinstelling aan de Kerkweg-Oost. WADDINVEEN - Toen een 45- jarige automobiliste uit Zoeter- meer vorige week maandagoch tend over De Dreef reed, raakte zij de links van de weg liggende betonrand. Zij stuurde daarna wordt verreden van dinsdag 28 december tot en met zondag 16 januari. Voor Kees en Mieke Tijsterman betekent deze deelname de acht ste keer dat zij van start gaan voor deze woestijnrally. Rucanor is tijdens deze rally, die van Parijs naar Dakar en weer terug naar Pa rijs gaat, voor de derde keer spon- s.i V de gemeente Waddinxveen op dit moment wordt ontwikkeld. tussen winter- en voorjaarsavon- x den. GOUDA - Dominee Hans Visser van de Rotterdamse Pauluskerk spreekt op zondag 28 no vember om half elf in de Goudse Agnietenkapel over de ’niet-zo- zorgzame samenleving’. De predi kant geniet bekendheid door zijn werk onder thuislozen en drugs verslaafden in de Rotterdamse binnenstad. Met deze lezing be gint het Agnietenconvent, een reeks maandelijkse lezingen op zondagochtend met aansluitend discussie. actie is simpel. Op de meterstand- kaart noteert men elke week de stand van de gasmeter. Op de laatste energienota van het ener giebedrijf staat wat het echte energiegebruik was in de afgelo pen periode. Daarop staat ook een getal dat aangeeft hoeveel het gebruik zou zijn, omgerekend naar een ’nor maal’ stookseizoen; het energiebe drijf noemt dit het ’gecorrigeerde’ jaargebruik. Men kan kiezen uit twee manie ren om met de actie mee te doen. Wie redelijk in de pas wil blijven lopen met het energiegebruik van vorig jaar, moet kijken naar het gecorrigeerde gasgebruik van het afgelopen jaar. Is men van plan echt te gaan besparen op energie en de kosten daarvan, dan gaat men uit van het echte (verreken de) gasgebruik over de vorige pe riode. WADDINXVEEN - Het bui ten gebruik gestelde gemeen telijke gymnastieklokaal aan de Anna van Burenstraat ach ter het Koningin Wilhelmina- plein is verkocht aan de Wad dinxveense Diana Zwanen- burg-van Geloven. De ver koopprijs van de transactie, die vanavond (woensdag 24 november) door de gemeente raad wordt goedgekeurd, is niet officieel bekend gemaakt maar bedraagt ongeveer 250.000 gulden. In het gymnastieklokaal, dat be gin januari weer in gebruik geno men zal kunnen worden, zal haar Diana’s Free Aerobic worden ge vestigd voor lessen in aerobics, callanetics en steps. De nieuwe eigenaresse, die ook buiten Waddinxveen lesgeeft, is nu nog in 17 avonduren in de week actief in de gymzaal aan de Sniepweg. In de nog grondig schoon te maken nieuwe lokatie wil ze haar aanbod uitbreiden. Met de verkoop van het gymnas tieklokaal, dat niet zal worden verbouwd, raakt het onderwijs de finitief een lokatie kwijt. Ook plannen om er na een grondige verbouwing een mini-theater voor toneelverenigingen te vestigen le den schipbreuk. De financiële be perkingen waren kennelijk zo groot dat het nooit tot een goede afronding van dit particuliere ini tiatief is kunnen komen. Op 15 juni van dit jaar hebben B. en W. besloten het gymstaktieklo- kaal aan de Anna van Burenstraat buiten gebruik te stellen, waar door het gebouw afgestoten kan worden, aangezien de gemeente het perceel en het gebouw niet voor andere doeleinden nodig heeft. Een en ander is reeds be- sproken in de raadscommissies voor de financiën en voor onder wijs, personeel en sociaal cultu reel werk. Inmiddels bereikte het college met de Waddinxveense overeen stemming over de verkoop van het perceel met opstal ter grootte van 750 vierkante meter. Omdat deze transactie niet valt onder het algemene delegatiebe sluit tot verkoop van grond, noch onder een bijzonder delegatiebe sluit, dient de gemeenteraad tot verkoop te besluiten. Tevens stellen B. en W. de ge meenteraad voor de opbrengst van deze verkoop, na aftrek van de boekwaarde en de bijkomende kosten (onder ander taxatiekos ten), te storten in de reserve stadsuitleg. De vrijvallende kapi- taallasten alsmede de exploitatie lasten (verzekeringen, belastingen en stortingen in onderhoudsfonds) willen B. en W. - ingaande 1994 - toevoegen aan de post voor on- Gouda: Bodegraafsestraatweg 3a (naast K wtk-Fit) 0Ö20 - 70080 Donderdag koopavond) Alp hen a/d Rijn: Ouverwreweg 85 (nabij Sheli-Hererihof)01720 - 21312 Vrijdag koopavond. laten plaatsvinden in een opvangklas in Gouda. Met de vervoers kosten gedurende twee schooljaren is 59.000 gulden gemoeid. Na de zomervakantie is Waddinx veen geconfronteerd met een on verwachte aanmelding van buiten landse nieuwkomers in het kader van gezinshereniging en de rege ling opvang asielzoekers. Uit ervaring blijkt dat allochtone kinderen direct afkomstig uit het buitenland en geplaatst in het re guliere basisonderwijs te weinig specifieke begeleiding krijgen. Leerkrachten kunnen niet de noodzakelijke extra tijd vrij ma ken voor begeleiding van deze leerlingen. Ook ontbreekt het de scholen aan specifieke methoden om de des betreffende kinderen aanspreek baar te maken. Gevolg hiervan is dat een hoog percentage van deze leerlingen na de basisschool door stroomt naar het voortgezet speci aal onderwijs of individueel voor bereidend beroepsonderwijs, ter wijl op grond van hun intelligen tie hogere vormen van voortgezet onderwij zeker haalbaar zouden zijn. Indien deze gegevens op de Wad dinxveense situatie worden toege past, zien de gemeente dat de Waddinxveense basisscholen niet echt zijn toegerust op het begelei den van deze specifieke doel groep. Pessimistisch mag dan ook gedacht worden over het vooruit zicht van deze allochtone nieuw komers op de voor hen juiste WADDINXVEEN - De gemeente Waddinxveen wil de eerste opvang van buitenlandse nieuwkomers in de bassisschoolleeftijd wijd geweest aan het Bentwoud In het programma kwamen pro vinciaal projectleider ir. Ad de Regt en de Waddinxveense akker bouwer ing. Cees M. Kroes van het Noordeinde prominent en her haaldelijk aan het woord. Onder de titel 'Het Woud' be richtte programmamaker René Roelofs over alle ontwikkelingen rond de mogelijke komst van het Bentwoud tussen Waddinxveen en Zoetermeer en de emoties die dit grote groenproject vooral bij de honderd landbouwers en hun ge zinnen, die het 300 jaar droogge maakte vruchtbare gebied zullen moeten verlaten, hebben losge maakt. Het bos is gedacht op een nu nog GOUDA/WADDINXVEEN - Voor een gemiddeld gezin in Waddinxveen gaat het drinkwater volgend jaar ongeveer 35 gul den op jaarbasis meer kosten. De door NV Watermaatschappij Zuid-Holland Oost (WZHO) in Gouda vastgestelde tarieven ko- r men per 1 januari 1994 neer op gemiddeld 23 cent per kubieke meter. De algemene vergadering van aan deelhouders van de WZHO ging vorige week akkoord met de nieu we watertarieven voor 1994. Overeenkomstig het voorstel van de directie en de raad van com missarissen gaan de tarieven vol gend jaar omhoog. WZHO investeert ook komend jaar in de kwantiteit van het drinkwater. Op termijn moet het bedrijf in de behoefte aan drink- op, maar bleef verder ongedeerd. De auto verdween nagenoeg on der water. Vorige week maandagavond om kwart voor zeven reed een 20-jari- ge Waddinxvener over de Sniep weg achter een lesauto. Dat ging te langzaam naar zijn zin en hij haalde de lesauto in op een plaats waar dat niet mocht. Vanwege een tegenligger moest hij te vroeg naar rechts en ramde dus de les auto. Voor de zoveelste keer strandde er vorige week in de nacht van maandag op dinsdag weer een personenauto in de rotonde aan de Henegouwerweg. Het betrof een 25-jarige Stolwijker, die was door gereden. Ook aan de Beijerincklaan heeft die nacht een auto middenop de rotonde gestaan. Een omver gere den verkeersbord en bandenspo ren getuigden daarvan. BLEISWIJK/WADDINXVEEN - De zevende editie van de bedrij venbeurs ‘Ondernemen in Mid- den-Holland' van de Kamer van l en Fabrieken in Gou da is weer achter de rug. In het veilingcomplex van De Kring in Bleiswijk was het drie dagen Tang een aardige drukte. De deelnemende bedrijven meen den in een terugblik dat er onge veer even veel bezoekers zijn ge weest als in vorige jaren, toen de beurs twee dagen duurde. Door de verlengde duur van drie dagen was er meer tijd voor een gesprek. De drukste dag was donderdag, mede omdat woensdagavond Ne derland in Poznan tegen Polen voetbalde en omdat vrijdag als laatste dag van de werkweek voor menigeen ook andere verplichtin- meter. In de kern ervan komt Moerkapelle te liggen. De eerste boom zou in 1995 de grond in kunnen gaan. In 2015 moet het Bentwoud zijn gerealiseerd in een ontvang tussen de 1.000 en de 2.100 hectare. De gronden zullen vrijwillig of door onteigening verworven moe ten worden. De definitieve beslui ten over het Bentwoud vallen vol gend voorjaar. De groene toe komst lijkt volgens het tv-pro- gramma onontkoombaar gezien de toename van overtollige Europese en Nederlandse landbouwgronden in de toekomst. Bovendien is het dringend ge wenst dat in het Groene Hart paal en perk wordt gesteld aan de op rukkende kassenbouw (rond Moerkapelle) en verstedelijking (ten oosten van Zoetermeer). Het rijk en de provincie Zuid- Holland zijn en blijven voor de aanleg van het Bentwoud, evenals verreweg de meeste van de 1,5 miljoen in de directe omgeving wonende Randstedelingen. Tegen zijn en blijven de in de Agrarische Commissie Bentwoud verenigde agrariërs, terwijl de ge meenten een positief-kritische en soms afwachtende houding aanne men omdat nog veel zaken op het ver- HILVERSUM/WADDINXVEEN - De gehele uitzending van het VPRO-televisieprogramma ‘Lopende zaken' is zondagavond WADDINXVEEN - Zoals al kon worden bericht zal het Wad dinxveense echtpaar Kees (40) en Mieke Tijsterman (38) van de Mercuriusweg met sponsoring van Rucanor Europe BV in Nieu- werkerk aan den IJssel weer gaan deelnemen aan de monsterral ly Parijs-Dakar-Parijs. De op nieuwe leest geschoeide woestijnrit Waddinxveen - Zoals de afgelo pen jaren te doen gebruikelijk was heeft DE BAS doe-het-zelf aan de Jan Dorrekenskade 71 weer een spetteraanbieding gemaakt voor de komende sinterklaastijd. Het betreft hier een accuboorma- chine in set van het merk Einhell die compleet in een opbergkoffer geleverd gaat worden. De gehele set bestaat uit: - accuboormachine 7.2 volt met stuurelectronic - accu laadapparaat - 7.2 volt accu - 6-delige boorset - 7-delige doppenset - 14-delige schroefbitset Zo’n complete set heeft een nor male prijs van 219 gulden maar de komende 3 dagen kost zo’n set bij De Bas slechts: Terwijl er in deze 3 dagen (t.w. 25-26-27 november) ook nog eens als extra een kombi- borencassette met diverse hout-metaal- en steenboren t.w.v. 25,- geheel gratis wordt meegeleverd. Aangezien de voorraad be perkt is lijkt het verstandig om snel te reageren. Het is eventueel wel mogelijk om te reserveren (bijv, als het voor een kerstkado bedoeld is). U kunt De Bas doe-het-zelf in Waddinxveen bereiken onder tel.nr. 01828-12166. Vorige maand hebben de Wad- dinxveners via de brievenbus een meterstandkaart ontvangen van het energiebedrijf. Wie de kaart niet ontvnagen heeft, kan deze alsnog gratis afhalen op het ge meentehuis. Door mee te doen aan deze actie krijgt men een goed inzicht in de hoeveelheid energie die wordt ge bruikt en leert men meteen zuinig om te gaan met energie. Dit scheelt niet alleen in de porte- monnaie, maar ook het milieu is er bij gebaat. De actie Zuinig Stoken loopt tot gen met zich bréngt. Op de bedrijvenbeurs verzorgden een kleine dertig Waddinxveense bedrijven onder de vlag van de ondernemerskring Industrieel Contact Waddinxveen (ICW) een cluster onder de naam ‘Onderne- merspark Waddinxveen', waar de bezoekers door hun visitekaartjes achter te laten kans maakten op Staatsloten. Ook waren er Wad dinxveense bedrijven die op indi viduele titel aan de driedaagse beurs deelnamen of de overkoepe ling van een samenwerkingsver band zochten. In het ‘Ondernemerspark Wad dinxveen' werden gedurende de beurs ook diverse activiteiten on dernomen. Zo was et op de ope ningsavond een speciaal mosselga- la van restaurant Bibelot met een dansgroep van Drukkerij Van Til burg BV, hield de Rabobank Waddinxveen donderdagavond een Happy Hour en was er vrij dagavond een deelnemersbijeen- komst met gezellige muziek. scherp naar rechts waardoor zij op dit moment in het autosportbe- van de weg raakte en in de sloot c belandde. BZe liep een nat pak Waddinxveen hard gesleuteld maal volgens de laatste specifica ties te prepareren voor de deelna me in de klasse T3. WADDINXVEEN/DELFT NKF Kabel BV, die ook een ves tiging heeft aan de Noordkade in Waddinxveen, gaat een kabelnet werk voor telecommunicatie in de Ghansese hoofdstad Accra aanleg gen. Met deze order van de Posts and Telecommunications Corporation van Ghana, die levering, installa tie, training en onderhoud omvat en in 1996 moet zijn opgeleverd, is een bedrag van 30 miljoen gul den gemoeid. Het project wordt vanuit Neder land gefinancierd met steun van het ministerie van Ontwikkelings samenwerking. Eerder maakte NKF Kabel BV bekend dat de overname van Phi lips’ winstgevende kabeldivisie voor telecommunicatie in Duits land (Keulen en Neurenberg) een gouden greep is geweest, want het bedrijf verwacht hierdoor over dit jaar een nettowinst te behalen van 18 miljoen gulden. Dit bedrag komt in de buurt van de resulta ten over 1992. Zonder de winstbijdrage van de verworven Duitse Philips-onder- neming zou het resultaat bij KNF, dat over de eerste acht maanden van 1993 een nettowinst van 9,9 miljoen gulden boekte, 30 tot 45% lager zijn uitgevallen. ning op de natuur. Daarom wordt een alternatieve wintechniek, diepinfiltratie, onderzocht. Met diepinfiltratie kunnen de milieu effecten van waterwinning worden gestuurd. Dat er veel aandacht en geld wordt besteed aan de uitbreiding van de capaciteit, betekent niet dat WZHO voorbij gaat aan de verbetering van de kwaliteit van het drinkwater. Inmiddels is een water in het eigen yoorzieningsge- aantal zuiveringsstations voorzien van actief-koolfilters, waarmee micro-verontreinigen uit het drinkwater worden verwijderd. Maar WZHO doet meer. Onthar den bijvoorbeeld. Goed voor het milieu en een grote wens van con sumenten. In zuiveringsstation Ridderkerk wordt een onthar- 1 en voor de zuiveringsstations in Bergambacht en Lekkerkerk wor den in 1994 de consequenties van ontharden in beeld gebracht. Ex tra zuiveringsstappen kosten ech ter geld, en dat zal zich vertalen in de tarieven. Ontharden kost Wij willen niet verkopen. We wil- len hier een goede boterham blij ven verdienen. We gaan op in ons vak. We willen niet inleveren. Ik ga vrijwel elke dag met plezier aan het werk. Moet je dan met poen in een bungalow gaan zitten.J en op de bank video gaan zitten kijken? Daarom blijven we vech ten. Maar als de andere partij sterker dan houdt het natuurlijk voor ons op'. De VPRO filmde de akkerbou wer, de VVD-kandidaat voor de nieuwe gemeenteraad (1994-1998) en het Raad van Toe- zicht-lid van de Rabobank Wad dinxveen Cees Kroes zowel tij dens rondleidingen door het ge- open gebied van vijf bij vijf kilo- bied in het afgelopen voorjaar als i„ u» i™™» op zjjn bedrijf bij de grens met Boskoop en op een informatiebij eenkomst in Moerkapelle. De Waddinxvener, zoon van wij len oud-VVD-wethouder Ph. Kroes, zei dat zijn familie in 1800 van Groningen naar Waddinxveen verhuisde en dat al zeven genera ties met hun ziel en zaligheid de landbouwgronden achter de boer derij hebben bewerkt. Hij gaf aan dat er tot in 1991 in derdaad goed is geboerd. De spuitkool, uien en pootaardappe- len brachten toen nog voldoende op. Dat is op dit moment een stuk minder. ‘Maar er zijn altijd al vet te en magere jaren geweest', zegt de man, die in het bezit is van een- enthousiaste zoon, die over drie jaar - als hij de Hogere Agrari sche School in Delft heeft afge maakt - in de voetsporen van zijn vader zegt te willen treden. In de ‘Lopende zaken' van de VPRO-tv kwamen verder aan het woord onderzoeker Henk Staats van de Werkgroep Bosbeleving van de Rijksuniversiteit van Lei den, Zuidhollands gedeputeerde drs. H.L. Blok (D66), landschaps architect Rick de Visser, Bos- koops CDA-gemeenteraadslid Ti ny van Eek, Rijnwoude’s PvdA- gemeenteraadslid Riet Köper, Zoetermeers VVD-gemeente- raadslid Koos Meulenkamp en de ecoloog Jeroen Clausman. De VPRO liet ook beelden zien van de excursie naar het Amster damse Bos, dat een voorbeeld van bosbeleving is voor het Bentwoud. Tussen het hoofdstedelijke groen was ook het Waddinxveense VVD-gemeenteraadslid Maria Wientjens-van der Velden te >.ien. WADDINXVEEN - In Waddinx- veen-Noord (Mauritslaan, Roe mer Visscherstraat, Nicolaas Beetslaan, Wilgenhorst, Wingerd) hebben waarschijnlijk dezelfde' daders negen geparkeerde auto’s opengebroken. Ze forceerden por- tiersloten en sloegen zijraampjes in voor het stelen van audioappa- ratuur. Het weekstreefverbruik van aard gas staat elke week op pagina 516 van NOS-Teletekst. Bovendien kan men de cijfers opvragen via telnr. 06-8122255 (kosten: 40 cent per minuut). Dit streefverbruik noteert men op de meterkaart en vergelijkt men met de eigen cijfers. Wanneer bij vergelijking blijkt dat het ver bruik lager was dan het weekst reefverbruik, dan stookt men zui nig en bespaart men bovendien ook nog. Op de kaart kan man ook het electriciteitsgebruik invullen. Streefcijfers voor electriciteit worden niet gegeven. Men zit goed wanneer wekelijks ongeveer dezelfde hoeveelheid electriciteit wordt gebruikt, al moet men wel rekening houden met het verschil vorm van voortgezet onderwijs. ‘Initiatief moet worden ontplooid om hun kans van slagen te vergro ten', aldus B. en W. die de van avond (woensdag 24 november) vergaderende gemeenteraad voor stellen preventief beleid op dit ge bied te ontwikkelen. Gouda heeft reeds enige tijd een opvangklas specifiek bedoeld voor allochtone nieuwkomers. Alle al lochtone nieuwkomers - van welke nationaliteit ook - in de basis schoolleeftijd worden één jaar ge plaatst op deze school. In deze pe riode staat het aanspreekbaar ma ken in de Nederlandse taal cen traal. De school is specifiek toegerust met methoden èn leerkrachten die gespecialiseerd zijn in eerste op vang allochtonen. Na dit ene in tensieve jaar worden de leerlingen gespreid over de basisscholen. Omdat Waddinxveen op dit mo ment nog niet wordt geconfron teerd met een toestroom nieuwko mers gaat het te ver om een op vangklas voor de eerste opvang in Waddinxveen op te richten. Wél zijn B. en W. van mening dat het een goede zaak is om de allochto ne nieuwkomers (basisschoolleef tijd) in Waddinxveen het eerste jaar te plaatsen in de opvangklas te Gouda. In dit jaar worden deze leerlingen aanspreekbaar gemaakt. Na dit eerste jaar kunnen ze vervolgens worden gespreid over de Wad dinxveense basisscholen. Een en ander gebeurt uiteraard volstrekt op vrijwillige basis. ‘Dit nieuwe beleid zal preventief werken. De leerlingen die na één jaar opvangklas in Gouda op de Waddinxveense basisscholen wor den geplaats, zijn dan aanspreek baar. Dit vergroot de kans van de ze leerlingen hun verdere school loopbaan goed in het reguliere on derwijs kunenn participeren, waarbij deelname aan hogere vor men van voortgezet onderwijs re- eel is te veronderstellen', denken B. en W. Aan dit nieuwe beleid zijn kosten verbonden wegens vervoer van de kinderen. De kosten die voor een jaar voor het vervoer naar Gouda en terug zullen worden berekend zijn de volgende. Eén busje voor een ta rief van ƒ139,54 exclusief btw per dag: ƒ147,91 x 40 weken x 5 da gen ƒ29.500,- (afgerond). Deze kosten kunnen vanwege het experimentele karakter in het ka der van de sociale vernieuwing worden gedekt uit het fonds so ciale vernieuwing. B. en W. heb ben de gemeenteraad voorgesteld in te stemmen een proef van twee schooljaren. De kosten hiervan worden geraamd op ƒ59.000,-. WADDINXVEEN - Een be stuurder van een bedrijfsauto is naast de Zuidelijke Rondweg tus- gebied van de financiën en de sen Beijerincklaan en Zuidelijke keersafwikkeling rond het bos ge- Dwarsweg in het water gereden, regeld moeten worden. omdat hij plotseling dwars over Cees Kroes ie eigenaar van 90 het naastgelegen vrijliggend fiets- hectare akkerbouwland. Bij de pad schoot. De man kroop vrijwel verkoop voor bosaanleg kan hij ongedeerd uit de wagen en waar- wellicht 50.000 tot 60.000 per schuwde zijn werkgever, die het hectare tegemoet zien. Dat levert voertuig weer op de weg takelde, hem te zijner tijd miljoenen gul- Persoonlijke ongelukken deden dens aan inkomsten op. zich niet voor. ‘Maar daar gaat het ons niet om. Directeur Arnoud Ammerlaan van de Rabobank Waddinxveen en zijn medewerker Paul Trap man (hoofd commerciële zaken) heeft met een i- _r -o-r- dernemen in Midden-Holland' in Bleiswijk het Happy Hour van de bank knallend geopend, po- 27 maart 1994 ^Meedoen aan de to: Sjaak Noteboom). WZHO is begonnen met de ont wikkeling van een nieuwe winlo- catie in Opperduit-Streefkerk. Tweede Kamer aangenomen. Verder zal de capaciteit van de Waarschijnlijk zal de wet begin bestaande zuiveringsstations in Langerak en Lexmond worden uitgebreid. Als milieubedrijf maakt ook WZHO zich zorgen over de scha delijke gevolgen van waterwin- bied kunnen voorzien. Daarnaast moeten de win- en zui- veringslocaties in Hazerswoude en Alphen aan den Rijn in de toe komst worden afgestoten omdat de kwaliteit van het grondwater daar te veel achteruit gaat. Ook het zuiveringsstation in Zwijn- drecht zal vanwege de verstedelij- dingsinstallatie gerealiseerd king van het gebied op de middel- - J- --- lange termijn moeten worden ge sloten. De nieuwe, 80 km lange hoofd transportleiding, die WZHO dwars door het verzorgingsgebied aanlegt, zal naar verwachting eind volgend jaar kunnen worden opge- bijvoorbeeld al gauw een kwartje leverd. Dan zal er drinkwater uit per kubieke meter, het stroomgebied van de Lek, Niet opgenomen in de nieuwe ta- waar WZHO het meeste drinkwa- rieven is de Grondwaterheffing ter wint, kunnen worden getrans- van ƒ0,34 voor elke gewonnen m3 porteerd naar het noordelijk deel grondwater die WZHO aan het van hei: verzorgingsgebied. rijk moet betalen. Deze Wet op de Verbruiksbelasting op Milieu grondslag is onlangs door de Tweede Kamer aangenomen. sor van de Tijstermannen en hun team. Voor de Nieuwerkerkse sponsor was het geen moeilijke beslissing opnieuw deel te nemen aan dit sportieve project. Dakar past per fect in de marketingstrategie van Rucanor. Het bedrijf heeft boven dien een jarenlange goede relatie met het echtpaar Tijsterman en ziet veel in de combinatie van sport, avontuur, uitdaging en teamgeest. Het Waddinxveense rallyteam, dat ook bestaat uit een begelei dende vrachtwagen die zal wor den bestuurd door Anne Kies, heeft veel vertrouwen in de nieu we editie van Parijs-Dakar, want er wordt over veel zand gereden. Dit is volgens navigator Mieke Tijsterman een groot voordeel. De woestijnrally gaat van start op dinsdag 28 december vanuit het Parijse La Défense en komt zater dag 15 januari terug in Parijs. De officiële finish volgt een dag later op de Champs Elysées in de Fran se hoofdstad. In die tussenliggende weken gaat de rallykaravaan door Spanje, Ma rokko, Mauretanië en Senegal. Na een rustdag in Dakar (Senegal) Koophandel gaat men weer in omgekeerde volgorde door deze landen rich ting Parijs. Met de ervaring die Kees en Mie ke Tijsterman in de loop der jaren hebben opgedaan - hun beste restultaat was een 5e plaats in het algemeen klassement - wordt er drijf aan de Mercuriusweg in 1 aan de Toyota 4Runner om deze hele- WADDINXVEEN - De actie Zuinig Stoken is ook in Waddinx veen in volle gang. Deze energiebesparende campagne is een jaarlijks terugkerend initiatief van de energiebedrijven in Zuid- Holland. De actie sluit goed aan bij het energiebeleid dat door de gemeente Waddinxveen op dit moment wordt ontwikkeld. Door mee te doen met de actie krijgt men inzicht in het energie gebruik. De ruim één miljoen Ne derlandse huishoudens die jaar lijks meedoen, besparen gemid deld 5% op hun energiegebruik. Deze besparing ontstaat doordat men veel bewuster met energie omgaat. Per huishouden scheelt het wel zo’n 75 gulden per jaar. Door minder energie te gebruiken wordt ook de uitstoot van CO2 minder. Dus als men een steentje bij wil dragen aan het bescher men van het milieu, is meedoen aan de actie ’Zuinig Stoken’ een goed begin. Met de speciale ’stookflop’ kan men de actie ook per computer volgen. Deze diskette bevat, be halve een programma voor het in vullen van de meterstanden, ook een groot aantal energiebesparen de tips. Men kan deze stookflop bestellen door ƒ9,95 over te maken op giro- rekeningnummer 49300 ten name van RED Dordrecht onder ver melding van Actie Zuinig Stoken. Geef daarbij tevens aan of men een 3,5 inch- danwel een 5,25 I inch-diskette wilt ontvangen. Op de meterstandenkaart staat de belangrijkste informatie over deze i actie. Mocht men toch nog vragen hebben dan kan men altijd te recht bij de afdeling Voorlichting van Energiebedrijf Midden-Hol- land NV in Gouda. Hun voorlich tingscentrum is aan de Nieuwe Gouwe Oostzijde 2. Telefonisch kan men dit centrum bereiken via telnr. 01820-89589. Het centrum is geopend op maan dag vanaf 13.00 uur en de overige werkdagen vanaf 08.00 uur. Het i sluit om 16.30 uur.

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 13