Grenen meubeltjes aan KW-plein U i tbreid ingsplannen Boskoopse Veiling Marktonderzoek over een brede scholengemeenschap Toename met zeventien condities waaronder de realisering' bedrijven ‘Iets‘ naar KW-plein WADDINXVEEN - Waddinxve ner W. Groeneveld (57) stopt za terdag 8 januari officieel met de filiaal-vestiging van Familux (huishoudelijke artikelen) in het winkelcentrum Oranjegalerij aan - het Koningin Wilhelminaplein. Opbrengst Oecumenische vieringen in Waddinxveen Ander lespunt ‘Roosje Vos‘ Erica Terpstra bezoekt W’veen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 24 NOVEMBER 1993 TELEFOONNUMMERS OPENINGSTIJDEN 12570 01820-16066 010-4362244 06-11 12222 01820-24255 13000 13000 WET MILIEUBEHEER BOUWVERGUNNINGEN SPREEKUREN KAMERMUZIEKCONCER T IN RAADZAAL COLLECTE VERGUNNING Pagina 3 -L H UIS VUIL OPHAALDIENST 01820-15767 01820-93511 01828-17613 01820-28011 VERGA DERINGEN GEMEENTE 24642 WADDINXVEEN Milieudienst Midden-Holland, nrs. 93-7247 en 93-7341. AARD VAN HET BOUWPLAN: BOUWPERCEEL: Terinzagelegging ontwerp-beschikking Schielandweg 4 Op de agenda o.a.: Op de agenda o.a.: Op de agenda o.a.: De uitbreiding van ‘De Posterboetiek' aan het Koningin Wilhelminaplein. De grenenhouten brengst zal worden eubels hebben een plaats achterin de zaak gekregen. (Foto: Sjaak Noteboom). verbetering van de gen aan te bieden, in de commis- Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Gouwebad ”De Sniep” (informatie) Commissie voor Openbare Werken en Verkeer op woensdag 1 de cember 1993, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Commissie voor Economische Zaken, Sport, Recreatie en Emanci- patiezaken op dinsdag 30 november 1993, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. i meubels hebben Burgemeester en wethouders maken bekend dat onderstaande mel dingen AMvB zijn ontvangen van: de directie van Geukes Gouda B.V. om vergunning ingevolge de Wet Milieubeheer tot het oprichten en in werking hebben van een garage- /taxibedrijf op het perceel Kanaaldijk 34; Ook na afloop van vorengenoemde periode kan nog inzage worden verkregen en wel tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag. Desge wenst kan een mondelinge toelichting op de stukken worden ver kregen. Gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunningen kun nen tot 25 december 1993 schriftelijk bij hun college worden in gediend. Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding Centrale Antenne Inrichting (C.A.I.) Milieu (telefoon voor milieuklachten) Lndien de indiener van schriftelijke bezwaren daarom verzoekt, wor den zijn persoonlijke gegevens niet bekendgemaakt. Dit verzoek moet schriftelijk tegelijkertijd met het bezwaarschrift bij ons wor den ingediend. Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. De volgende tips kunnen worden gegeven om de overlast voor uzelf zoveel mogelijk te voorkomen danwel te beperken: Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00 tot 20.30 uur. De opbrengst van de collecte zal ter kennis van het gemeentebestuur worden gebracht. Toegangskaarten kunt u telefonisch reserveren op werkdagen tus sen 09.00 en 12.00 uur onder telefoonnummer 01828-24697. De ge reserveerde kaarten dienen dan aan de zaal te worden betaald. Indien u geen kaarten heeft gereserveerd kunt u aan de zaal kaarten kopen vanaf een half uur voor aanvang van het concert. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (le etage) van het gemeentehuis ter inzage. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik ma ken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. Commissie voor Onderwijs, Personeel en Sociaal Cultureel Werk op woensdag 1 december 1993, aanvang 19.30 uur in het gemeen tehuis. Najaarsnota 1993. Eenrichtingsverkeer Dorpstraat. Vervanging bomen Piasweg. Najaarsnota 1993. Advies inzake krediet ten behoeve van inrichting 7e groep An nie M.G. Schmidtschool. Uitwerking convenant Gouda, Waddinxveen, Moordrecht (ge combineerd met de commissie voor de Ruimtelijke Ordening c.a.). tie te verwachten, maar B. en W. zijn door de gemeenteraadsleden f' *- nieuwe lokatie, die even goed be- Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bezwaren hebben in gébracht tegen de ontwerp-beschikkingen, kunnen later beroep in stellen bij de Raad van State, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te bren gen, danwel de besluitvorming straks afwijkt van het voornemen. de heer M. Doeland voor het oprichten van een inrichting voor de opslag van goederen op het perceel aan de Staringlaan, kadastraal bekend gemeente Waddinxveen, sectie B, nr. 6873 (Besluit opslag goederen milieubeheer); Burgemeester en wethouders maken bekend dat vanaf 25 novem ber 1993 de ontwerp-beschikkingen ter inzage liggen inzake de aan vragen van: de directie van Glasbeek Autoschade B.V. voor een nieuwe, de ge hele inrichting omvattende vergunning ingevolge de Wet Milieube heer voor een carrosseriereparatie- en spuitinrichting op het perceel Noordkade 24. Holland Pomp Service v.o.f. voor een reeds opgerichte inrichting voor de opslag van goederen op het perceel Oranjelaan 8a (Besluit opslag goederen milieubeheer); Garantmarkt Bavelaar voor het uitbreiden of wijzigen van een de tailhandel danwel het veranderen van een daarin gebezigde werkwijze op het perceel Brederolaan 5 (Besluit detailhandel milieubeheer). De meldingen met bijbehorende stukken liggen vanaf 25 november 1993 gedurende één maand voor een ieder ter inzage bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven, tij dens werkdagen vanaf 08.30 tot 12.30 uur. Desgevraagd kunnen de stukken tenminste gedurende drie aaneengesloten uren per week bui ten de werkuren worden ingezien (doorkiesnummer 24757, de heer W.P. Kaandorp). Medische hulp Ambulancedienst’ Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood De reinigingsdienst doet haar best om de betreffende containers zo goed mogelijk te ledigen. Zij doet dit door de container extra te la ten schudden en soms een tweede keer omhoog te laten gaan. De wijken bestaan echter uit ongeveer 1.400 adressen, zodat men wel moet ’’doorgaan” om ervoor te zorgen ’s-avonds op tijd klaar te kunnen zijn. WADDINXVEEN - Er komt een marktonderzoek in het kader van de scholenfusie in het voortgezet onderwijs. De kosten hier van bedragen ruim 30 mille. Met dit geld denkt men de wensen en verwachtingen van de ouders, leerkrachten en anderen te we ten te komen over een brede, krachtige en levensvatbare nieuwe In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09.00 uur tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. Het collecteren dient te geschieden in verzegelde collectebussen waar- op duidelijk de naam en/of het doel van de collecterende instelling staat vermeld. De collectanten dienen te zijn voorzien van een legi timatiebewijs. Het Trio Uccellini, bestaande uit Vincent van den Ende (blokfluit), Job ter Haar (cello) en Carmen Leoni (clavecymbel) speelt werken van de barokmeesters Corelli, Vivaldi, Telemann en Bach. Meldingen Algemene Maatregelen van Bestuur (ingevolge artikel 8.41, lid 4.) Uitwerking convenant Gouda, Waddinxveen, Moordrecht: intergemeentelijke structuurschets; gemeenschappelijke regeling bedrijvenschap; concept-Huisvestingsverordening; Informatie over de stand van zaken eindrapportage centrumont- wikkeling. Najaarsnota 1993. (Voortgang) project Bentwoud. Rapportage milieubelastende bedrijven Midden-Holland/locatie. Voorbereidingsbesluiten ten behoeve van plangebied ’’Landelijk Gebied Oost”. Regionaal budgethouderschap ingevolge Besluit Woninggebon- den Subsidies. Advies inzake verlening bouwvergunning perceel Piasweg 16a. Binnengekomen bouwaanvragen/ingediende meldingen Burgemeester en wethouders uitsluitend na afspraak via de secreta resses. Op donderdag 25 november 1993 vanaf 20.30 uur zal in de raad zaal van het gemeentehuis een kamermuziekconcert plaatsvinden. In de week van 28 november tot en met 4 december 1993 zal er ge collecteerd worden door de Stichting Hulp Iran. Vastvriezen van afval in de minicontainer Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer b.g.g Politie Ongevallen de heer J.P. Nanjoks voor het oprichten van een inrichting voorzo ver dit oprichten betrekking heeft op het bewaren van propaan op het perceel Bloemendaalseweg 17 (Besluit opslag propaan milieu beheer); De afgelopen week heeft de reinigingsdienst, in verband met de vorst, veel klachten ontvangen over het vastvriezen van het groente-, fruit en tuinafval in de minicontainer. Dit is een bekend euvel van het G.F.T.-afval bij vriezend weer, omdat dit afval in het algemeen be hoorlijk nat is. De adressen, waarvan de containers ’s-middags ge leegd worden, ondervinden hiervan soms iets minder last, omdat de warmte van de schijnende zon het afval enigzins ontdooit. Ook het restafval in de grijze container kan vastvriezen als het afval nat is geworden door bijvoorbeeld condens. Deze overlast zal echter be duidend minder zijn. 24700 i 24760 De ontwerp-beschikkingen, alsmede de aanvragen en andere terza ke zijnde stukken liggen vanaf 25 november tot 25 december 1993 ter inzage bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven in het gemeentehuis alhier, elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek, op de maandagavonden gedu rende drie uren (doorkiesnummer 24757, de heer W.P. Kaandorp). WADDINXVEEN - ‘De Posfer- boetiek' van Waddinxvener Leo en Hanneke van den Roovaart aan net Koningin Wilhelminaplein heeft een aardige uitbreiding on dergaan. Het achterste gedeelte van de zaak is bij de winkel be trokken voor de verkoop van klei- Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet maken bur gemeester en wethouders van Waddinxveen bekend de volgende bouwaanvraag te hebben ontvangen: Genoemde aanvragen is opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 en 12.30 uur voor een ieder ter inzage ligt bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Wer ken en Bedrijven. Zodra de vorstperiode voorbij is, zullen de containers weer normaal kunnen worden geledigd. Het gescheiden aanleveren van G.F.T.- afval en restafval in respectievelijk de groene en grijze container zal dan weer goed mogelijk zijn. 1. Druk het afval in de container (vooral G.F.T.) niet aan. 2. Zet de container de avond voor de lediging in een vorstvrije ruim te (bijkeuken, garage of iets dergelijks). Stankoverlast is voor deze ene nacht hierbij niet te verwachten. 3. Zet de container liefst zo kort mogelijk voor de aankomst van de vuilniswagen buiten. 4. Als bij een langdurige vorstperiode met name de groene contai ner te vol raakt, kunt u het G.F.T.-afval, hoewel dit eigenlijk niet de bedoeling is, tijdelijk in de grijze container deponeren. ne grenen meubelen en cadeau-ar- tikelen. Met het laatste wordt nu vooral ingehaakt op Sinterklaas en Kerstmis. De grenen meubelen vormen thans een vast en aantrek kelijk onderdeel van het aanbod van de destijds uit JP Artworks (ingelijste reproducties) aan de in Boskoop plannen ontwikkeld om het groothandelscentrum voor bomen en planten uit te breiden en optimaal in te richten. pen. Deze produkten worden dan gescanned voordat zij de hal ver laten. Vanuit de huidige hal I zal een verbinding met de dockshelters worden gemaakt. Dit betekent dat de koelcellen zullen worden afge broken. Op die manier ontstaat er een schitterend hallencomplex met alle benodigde faciliteiten. Om voldoende ruimte te schep pen voor deze nieuwbouw is het noodzakelijk om alle boxen onge veer 75 meter naar achteren te verplaatsen. De uitbreiding van de hallen beslaat een oppervlakte van ongeveer 2.000 vierkante me ter. Ook het parkeerterrein voor en achter de hallen wordt hierdoor verdubbeld. Ruimtegebrek bij de fustopslag noopt De Boskoopse Veiling tevens tot vergroting van de fustruimte. Bestuur en directie hebben het af gelopen jaar intensief aan het on dernemingsplan 1994-2000 ge werkt. Het nieuwe investerings plan is daar een elementair onder deel van. De Boskoopse Veiling schept hiermee de voorwaarden die noodzakelijk zijn om zowel klanten als producenten optimaal te bedienen. telkens eenzelfde patroon van lie deren, psalmen, schriftlezingen en gebeden. Daarbinnen is er ruimte voor twee muzikale intermezzi door parochianen en gemeentele den en voor een korte overweging door de voorganger. Een Oecume nische Cantorij zal de gemeente voorgaan en ondersteunen in het zingen. Met deze vieringen hoopt de com missie ‘Samenspraak* aan kerkle den een goede voorbereiding te bieden op het komende Kerst feest. In gebed en viering zullen kerken naar elkaar toe kunnen groeien en kunnen gelovigen uit onderscheiden kerken deelnemen aan de liturgische rijkdom van ei kaars kerken. Met het hernemen van het avond gebed scharen de gelovigen van Waddinxveen zich weer in de ou de traditie van de kerk om de Ad ventstijd te heiligen en zich inner lijk voor te bereiden op het grote feest van Kerstmis waarin christe nen het komend heil in Christus mogen begroeten. GOUDA/WADDINXVEEN - In Waddinxveen zijn er per saldo 17 bedrijven bijhgekomen, zo blijkt uit het laatste kwartaaloverzicht uit het handelsregister van de Ka mer van Koophandel en Fabrie ken in Gouda. In de maanden juli, augustus en september van 1993 is het aantal ondernemingen in de regio Mid den-Holland per saldo met 207 toegenomen. Het aantal arbeids plaatsen groeide als gevolg hier van met bijna 40. Tegenover 332 nieuwe inschrijvingen en 74 vesti gingen van buiten Midden-Hol land staan 114 opheffingen, 68 vertrokken bedrijven en 17 faillis sementen. Van de 207 ondernemingen die er per saldo zijn bijgekomen, be hoort ruim tweederde deel tot de sector dienstverlening. Deze sec tor gaf vooral een toename per saldo te zien van het aantal beleg gingsinstellingen (+50). Daarnaast gaf ook de zakelijke dienstverle ning een sterke groei te zien. Het aantal zakelijke dienstverlenden bedrijven groeide in de maanden juli, augustus en september met 36. De groothandel groeide (per saldo) met 24 bedrijven. In de sector detailhandel nam het aantal bedrijven toe met 22. De gemeente Gouda kreeg er het grootste aantal ondernemingen bij. Per saldo nam het aantal on dernemingen in deze gemeente met 56 toe. Gouda werd op enige afstand gevolgd door de gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel (+31Zevenhuizen-Moerkapelle (+21), Bleiswijk (+18), Waddinx veen (+17), Bodegraven (+14j, Moordrecht (+13) en Bergam bacht (+12). Commissie voor de Ruimtelijke Ordening c.a. op dinsdag 30 no vember 1993, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Wadde, de Prof. Kohnstammschool voor openbaar MAVO en de rooms-katholieke Don Bosco-MAVO in Boskoop. van deze maand een voorstel te kunnen doen met betrekking tot de kosten van één of meer onder delen van het voortgangsproces van de fusie in het voortgezet on derwijs. In dit voorstel werden toen met name genoemd de kosten van het gemeentelijk aandeel in een te houden marktonderzoek. In janu ari 1993 werd door Edukern APS een oriënterend onderzoek inge steld naar de wijze waarop en de BOSKOOP - In het afgelopen jaar zijn binnen de Coöperatieve Vereniging De Boskoopse Veiling BA aan de Middelburgseweg Behandeling van het eerste agendapunt vindt in een gecombineerde vergadering plaats met de commissie voor Economische Zaken, Sport, Recreatie en Emancipatiezaken. Nesse en de Goudse zaak van Leo en Hanneke van den Roovaart voortgekomen ‘De Posterboetiek*, die zich in de Oranjegalerij mag verheugen in een groeiende be langstelling van het publiek. WADDINXVEEN -Het VVD- Tweede-Kamerlid Erica Terpstra brengt komende vrijdagmiddag 26 november een werkbezoek aan Waddinxveen. Haar komst staat vrijwel geheel in het teken van het ouderenbeleid. De volksvertegenwoordigster is op initiatief van de afdeling Wad dinxveen van de VVD in het Gouwedorp. ’s Middags om twee uur wordt ze ontvangen in het ge meentehuis, waarna tot half vier een rondrit door Waddinxveen wordt gemaakt. Er zal onder an dere een bezoek worden gebracht am Huize Souburgh (Prins Bern- hardlaan), waar de dagverzorging en de nieuwe keuken wordt beke ken. Daarna volgt er in het Anne Frank-centrum (Jan bvan Bijnen- pad) tussen half vier en half vijf een spreekbeurt van de liberale politica. Na een informeel gedeel te en enkele gesprekken wordt er tussen vijf en zes uur in het Anne Frank-centrum een ‘happy hour* gehouden, waar iedereen welkom is. Tijdens dit uur zal de Wad- dinxveense journalist Bert Wou denberg VVD-Tweede-Kamerlid Erica Terpstra interviewen. sie ’Samenspraak’ treffen de Ge reformeerde Kerk, de hervormde Immanuëlkerkgemeente, de Re monstrantse Broederschap en de rooms-katholieke St. Victorparo- chie elkaar. De vieringen zullen gehouden worden op de zondagen 28 no vember, 5 december en 12 de cember in de Remonstrantse Kerk om 17.00 uur. Deze serie zal beëindigd worden met een Festival of Lessons and Carrolls, verzorgd door het Gouds Kamer koor, in de dan fraai gerestaureer de St. Victorkerk op zondagavond 19 december om half acht. De drie Vespervieringen hebben scholengemeenschap, bestaande uit de samenwerkingsschool Hij vindt het na dertig jaar in het voor HAVO-Atheneum, de christelijke scholengemeenschap De: middenstandsvak gezeten te heb ben welletjes. Voordat hij acht jaar geleden verder ging met de winkelformule Familux dreef hij onder eigen naam een winkel in huishoudelijke artikelen. De win kel aan het Koningin Wilhelmina plein zal betrokken gaan worden door het stoffenwinkeltje ‘Iets* van de Oranjelaan. WADDINXVEEN - Zodra de ruimte in het voormalige Gouwe In het voorstel van B. en W. aan de vorige maand vergaderende ge meenteraad over de fusie in het voortgezet onderwijs van Wad dinxveen en Boskoop, sprak het college de verwachting uit de raadsleden in. de raadsvergadering WADDINXVEEN - De in Wad- dinxvene gehouden collecte van de Nederlandse Brandwonden Stichting in Waddinxveen heeft ƒ6.621,75 opgebracht. De op- ‘i besteed aan verbetering van de behandeling van brandwondpatiënten, voor lichting aan diverse groeperingen over het voorkomen van brand wonden, wetenschappelijk onder zoek en het beheer van de Natio nale Huidbank. De nieuwbouwplannen zullen uit gevoerd worden op de lokatie aan de Middelburgseweg in Boskoop. Hiermee heeft het bestuur defini tief gekozen voor de Middelburg se polder en blijft De Boskoopse Veiling binnen de gemeente Bos koop haar bedrijf uitoefenen. De investeringen die voor 1994 gepland zijn omvatten nieuwe hal ruimte, vergroting van parkeerge legenheid en het bouwen van een aantal dockshelters. Met deze in vesteringen is een bedrag ge moeid van ruim ƒ3.500.000,-. Het ligt niet in de bedoeling nieu we boxruimte op het terrein aan te leggen. De investeringen zijn noodzakelijk geworden door de omzetontwikkeling van de laatste jaren. Op dit moment is de om zetgroei ruim 17%. Het toenemende aantal klanten en leden vereist de nodige aanpassin gen op logistiek gebied. Geduren de het voorj aarsseizoen wordt steeds duidelijker dat de halruim te onvoldoende is. Ook is uitbrei ding van de parkeergelegenheid gewenst. De nieuwe plannen voor zien in deze behoefte. De Boskoopse Veiling heeft via het ’Bosbesproject’ de Deense kar binenn de boomkwekerijsector geïntroduceerd. Dit project heeft de omzet in Deense karren in een stroomversnelling gebracht. Met de aanleg van een viertal laadkui- len wordt de mogelijkheid gecre- eerd snel en efficiënt de karren te verladen en flexibel in te spelen op veranderde behoeften. Tijdens de ledenvergadering van maandagavond 6 december zullen de investeringsplannen aan de le den van De Boskoopse Veiling ter goedkeuring worden voorgelegd. De uitbreidingsplannen omvatten de bouw van een viertal dockshel ters, waardoor het in- en uitladen van veilingkarren en Deense kar ren efficiënt kan verlopen. Daarnaast zullen er twee hallen gebouwd worden die in open ver binding met elkaar staan. De zo genaamde CC-hal zal gebruikt gaan worden om de orders die per Deense kar worden uitgeleverd te groeperen. Vervolgens kunnen deze orders dan via de dockshelters uitgele verd worden. De tweede halruim te zal voorzien worden van een glazen dak. Dit gebouw biedt de mogelijkheid perkgoed, kuipplan- ten, bloembollen en mogelijk nog andere gewassen vanuit een ge conditioneerde ruimte te verko- het oprichten van een transforma- torstation. Op de agenda o.a.: van de fusie zou kunnen plaats vinden en de toen in de fusiebe- sprekingen ontstane impasse zou kunnen worden doorbroken. In het begin dit jaar uitgebrachte onderzoeksrapport wordt als één van de hiervoor bedoelde voor waarden genoemd ’een goed opge zet onderzoek naar wensen en ver wachtingen van ouders, basisscho len en andere belanghebbenden ten aanzien van een brede scho lengemeenschap, om zo, rekening houdend met de ’cliënten’, een krachtige en levensvatbare school te doen ontstaan (omgevingson derzoek)’. Ook nu inmiddels op donderdag 29 september door de besturen van de vier betrokken scholen een verklaring betreffende besturen- fusie per 1 augustus 1994 en scholenfusie per 1 augustus 1995 is ondertekend, blijkt de behoefte te bestaan aan een dergelijk on derzoek, omdat dit beleidsonder steunende aanbevelingen kan op leveren voor het verdere fusie- voorbereidingsproces. In verband daarmee is op verzoek van de schoolbesturen door Edukern APS een voorstel voor een markt- onderzoeksopzet gedaan. De totale kosten van het markton derzoek bedragen (inclusief btw) afgerond ƒ31.150,-. Voor deze kosten is nog een bedrag van (af gerond) ƒ1.950,- beschikbaar bin nen het reeds ten behoeve van de voorbereiding van een fusie in het voortgezet onderwijs beschikbaar- gestelde krediet van ƒ65.000,-. Het tekort aan dekkingsmiddelen ad ƒ29.200,- zal aanvullend be schikbaar moeten worden gesteld. Dit bedrag wordt overigens door de vier betrokken schoolbesturen (ieder ƒ7.300,-) opgebracht. WADDINXVEEN - In de rooms- katholieke St. Victorkerk (Zuid- kade) zal zondagavond 19 decem- o_ber een Festival of Lessons and College en christelijke Koningin Carrolls worden gehouden, die in Wilhelmina-MAVO (De Wadde) «*- -- "Z. ;Z_ZL_ aan de Prinses Beatrixlaan zal de) zal worden voorafgegaan door worden opgeëist door de eigena ren mr. P.L. van der Meulen en mr. J.A.M. Koek (notarissen), die vorig jaar het pand kochten van het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen, moet volg, gemeentebestuur in Waddinxveen worden gezocht naar een nieuw lespunt van de regionale onder wijsinstelling voor volwassenedu catie ‘Roosje Vos*. Vooralsnog is voor januari 1996 de Remonstrantse Kerk (Zuidka- drie oecumenische adventsvierin gen. De advent is een van de ’sterke’ tijden van het kerkelijk liturgisch jaar. Liederen, bijbellezingen en Wetenschappen, moet volgens het gebeden zingen en spreken van het verlangen naar het komende heil. Dat heil zal een menselijk gezicht krijgen in de komst van Jezus Christus, wiens geboorte met Kerstmis wordt gevierd. o JDe viering van het Kerstfeest nog geen verandering in de situa- wordt in Waddinxveen vanouds voorbereid door gebedsvieringen met een heel eigen klank en al aangeraden uit te zien naar een kleur. Zulke vieringen zijn bij- nieuwe lokatie, die even goed be- voorbeeld Vespervieringen. reikbaar moet zijn als de huidige Vanuit de kerkelijke commissie bij het NS-station Wadinxveen. ’Samenspraak’ is het initiatief ge- Verwacht wordt dat na allerlei komen om aan de gelovigen van scholenfusies gebouwen leeg zul- Waddinxveen zulke Vespervierin- len komen. 8en te bieden, in de commis-

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 3