Van ir. N. D. van Driel Vaccinaties door de GGD Culturele avond voor ouderen Voetbal bij jeugd van Waddinxveen Griep nekt De Gouwe Waarschuwing van college van B. en W. Emoties lopen op tijdens discussie in Bethelkerk Koersbalspel zoekt ouderen Snelheidscontroles W. Dijksterhuis eerste man van GPV-Waddinxveen I Orgelwerk van Jaap Niewenhuijse op compact-disc T Pagina 25 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 8 DECEMBER 1993 Q ■1 i DE BOOTLIFT d GAAT U VERHUIZEN? ERKENDE VERHUIZERS Wilt U informatie? 01828 - 18708 HEEFT U TROUWPLANNEN? ASSCHEMAN VERVOER - VERHUIZINGEN WADDINXVEEN Hoge opbrengst Alternatief Natuurwaarden Instituut Vernietiging Octrooi Over haal Beroering i PERSOONLIJK I EN ZAKELIJK I 1 I Plan voor schepenlift ter en Wethouders van Waddinxveen maandag 6 december in een persbericht, waarop gemeente-ambtenaren justitie. Van Driel Mechatronica BV in Waddinxveen een schepen- 1 da'swt Verzet tegen het Bentwoud groeit Te vroeg afsteken vuurwerk misdrijf onder van i Deuren bak X. open, schip vaart N, naar binnen. X Via hoge railconstructie rijdt de aan lorries opgehangen, scharnierende bak met schip over de dijk. Bak in water, deuren open en schip vaart weer verder. de en Dan staan u verschillende mogelijkheden ter beschikking kompleet verzorgde verhuizing huur verhuisauto met chauffeur/verhuizer verhuur van diverse verhuismaterialen zoals dozen, dekens, steekwagens enz. opslagfaciliteiten voor uw inboedel Neem kontakt op en wij kunnen u middels een bezoek vrijblijvend informeren over de diverse mogelijkheden en prijzen. En u wilt er schitterend uitzien? Niet Z/pdZ te duur en goed verzorgd? Met een keuze uit meer dan 150 japonnen? Maak dan vrijblijvend een afspraak met mw. Fioole, ts 01727-18300. Hruidshoetiek 'Angela', Zijde 204, Boskoop Oostpolderweg 9 - 2741 MD Waddinxveen men. Tot mei van dit jaar werd het in bezit hebben van vuurwerk be schouwd als een overtreding, nu is het verheven tot een misdrijf. Dit betekent dat wie nu wordt ’ge pakt’ een aantekening krijgt in het strafregister (strafblad) plus een veroordeling. Overigens hoeven jongeren van 12 tot en met 17 jaar niet direct in aanraking te komen met het straf recht. Wie door de politic wordt opgepakt met vuurwerk of het af steken ervan, krijgt de keuze aan geboden: óf naar de officier van justitie (wat een boete van mini maal ƒ70,- dan wel ƒ100,- afhanke lijk van de leeftijd - plus een strafregistratie oplevert) óf een af- bouwprodukten voeren een kooi binnen die aan een kraan met loopcat het water uitgetakeld werd en in het andere haventje werd neergelaten. De overhaal is tot 1969 in gebruik geweest, daar na raakte het bouwsel volledig in verval. De water- en moeraszones zorgen voor een ecologische verbindingen tussen de Rotte en het Noord- A gebied. In de verbrede oevers van de poldertochten kan zich een in teressante flora en fauna ontwik kelen. Er is ook een aktieve vorm van recreatie opgenomen: wande len fietsen, kanovaren, paardrij den, vissen, schaatsen en langlau fen. Het alternatieve plan gaat ook wel ten koste van de landbouw, maar minder dan in het Bentwoudplan. Van der Eijk: ’De akkerbouw mag niet zomaar verloren gaan. De op brengst is hoog, want de grond is hier vruchtbaar, veel vruchtbaar der dan bijvoorbeeld in Gronin gen. Ook al leven we nu in een tijd van overproduktie, de behoef te aan voedsel blijft altijd aanwe zig. Niemand weet hoe de situatie er over een paar jaar uitziet. Als de oogst een keer mislukt, hebben we misschien wel meer voedsel nodig. Ook al zitten we in de EG, in geval van nood moeten we al tijd op ons zelf kunnen terugval len’, aldus Van der Eijk. WADDINXVEEN - Omdat de Gemeenschappelijke Gezondheids Dienst Midden-Holland is aange wezen als Gezondheidsdienst, waaraan de preventieve zorg voor jeugdigen van 4 tot en met 19 jaar is toevertrouwd, hebben B. en W. van Waddinxveen besloten de vaccinaties van 9-jarigcn ook aan hen over te dragen. Tot heden werd deze vaccinatie, behorende tot het AWBZ-vaccinatiepro- gramma, in Waddinxveen uitge voerd door De Vierstroom (kruis werk en maatschappelijke dienst verlening) en de plaatselijke huis artsen, in samenspraak met de ge meente. Voor- en tegenstanders waren het met elkaar eens, dat de polder nog steeds een mooi recreatiege bied is. Dat bewijzen wel de vele fietsers en wandelaars, die ’s zo mers in de polders vertoeven. Eén van de aanwezigen, de heer Van der Eijk zei, dat er toch wel een alternatief mogelijk is. Hij ontvouwde een plan, waarin zowel agrariërs als recreanten elkaar konden vinden. Met het ’alterna tief voor Bentwoud’, zoals het plan heet, blijft de openheid van het gebied in stand, wordt er ruimte geboden aan natuur en re creatie en kan de agrarische func tie in de vorm van akkerbouw en veehouderij behouden blijven. Hierbij kan gedacht worden aan het aanleggen van water- en moe raszones langs polderkaden en dij ken, verbreding van poldertoch ten, het aanleggen van recreatieve fiets- en wandelpaden, herstel van molens en ringdijken en eventueel het inpassen van glastuinbouw. Op de informatie-avond in de Bet helkerk konden voor- en tegen standers hun reactie geven op het nieuwe bosontwerp. SGP Jonge ren perspektief had twee deskun digen uitgenodigd, die ieder een eigen mening over het Bentwoud hadden. Na de pauze kon het pu bliek reageren en vragen stellen. J.S. Bakker, lid van het bestuur van de stichting Oud Moerkapel- le-Zevenhuizen, vertegenwoordig de de tegenpartij. Hij benadrukte de culturele en historische waarde van de polders. ’Nergens in Euro pa vinden we polders, die drie meter of meer beneden de zee spiegel liggen’, zei hij. ’Het pol derlandschap is juist zo kenmer kend voor Nederland. Als het bos wordt aangelegd, zal het karakter van de landelijke omgeving sterk aangetast worden. Bovendien ben ik bang, dat door het Bentwoud de verstedelijking nog verder zal oprukken. Kijk maar naar Zoeter- meer, dat heeft inmiddels al een flink stuk grond aangekocht’. WADDINXVEEN Zondag is de derde A-competitie gezwom men door De Gouwe. De zwem ploeg van trainster Trudy Ver meulen had hier en daar te kam pen met ziektes onder de zwem mers. Ivette de Beer verbeterde haar tijd op de 800 m vrijeslag dames met een dikke 36 sec. en zwom naar 10.32.2. De 100 m school slag dames verliep goed voor De Gouwe door de 2de en 3de plaats voor resp. Marloes Veelenturf in 1.214 en Sharon Stayen in 1.21.8. Ilse v.d. Dussen evenaarde haar pr. met 1.22.1. Bij de 400 m wisselslag heren zwom Wilco v.d. Broek een kleine 10 sec. van zijn tijd door 5.27.6 te zwemmen. De 1ste en 2de plaats gingen naar Mark v.d. Zijden 4.34.2 en Martijn v.d. Maagden berg in 4.44.4. Jan Willem v.d. Hoek zwom ondanks zijn ziekte 4.51.5 naar een 5de plaats. Op de 200 mn vrijeslag heren ging de 1ste plaats weer naar Mark v.d. Zijden die een tijd no teerde van 1.54.4. De 4x 100 m vrijeslag bij deze heren was een tijd van 3.37.6 genoeg voor een li miet voor de Nederlandse Kampi oenschappen. Wilke v.d. Valk zwom op de 100 m vrijeslag meisjes onder de veer tien jaar een 3de tijd in 1.05.9 wat een verbetering was van 3 sec. Bij deze leeftijd werd ook de 200 m schoolslag gezwommen door Maaike Hunnink die voor de eerste keer een tijd van 3.18.9 liet noteren, Inge v.d. Schrier zwom 2 sec. van haar tijd met een tijd van 2.59.4. Bij de jongens onder de 14 jaar werd de 200 m wisselslag ge zwommen door vier Gouwe-leden nl. Koen Groenleer 2.46.5 (2.51.9), Andres v.d. Sluys 2.43.1 (2.45.8), Pascal Holleman 2.40.5 (2.48.1) en Marcel Zijderhand 2.38.3 (2.43.1). Deze jongens zwommen ook de 100 m vrijeslag waarmee Koen Groenleer de beste prestatie had met een tijd van 1.04.8. Bij de jongens onder de 18 jaar werden Antoine Calie en Christian de Groot 2de en 3de in tijden van 1.03.5 en 1.06.2. Bij de meisjes onder de 16 jaar werd de 200 m vlinderslag gezwommen door Ca tharina v.d. Valk in een tijd van 2.58.7. De van een blessure terugekomen Mirelle Zijderhand zwom hier 3.07.1, en Inge v.d. Schrier zwom hier 2.38.0. Bij de jongens onder de 16 jaar was het vooral Mark Nahon die goed zwom op de 200 m schoolslag en een tijd van 2.43.5 noteerde. Marijke Theus- sen zwom 1.30.1 op de 100 m vlinderslag bij de meisjes onder de 12 jaar wat een verbetering be tekende van 1,5 sec. WADDINXVEEN - Dat het enthousiasme voor het bosontwerp Bentwoud eerder luwt dan toeneemt, bleek weer eens uit de vele negatieve reacties die in de Waddinxveense Bethelkerk te horen waren. Daar hield het Jongeren Perspektief, de SGP-studievere- niging Waddinxveen, een thema-avond over het Bentwoud, het bos dat in de komende jaren tussen Benthuizen, Boskoop, Ha- zerswoude en Waddinxveen wordt aangelegd. het ontwerp Bentwoud. Het Wad dinxveense raadsbesluit van janua ri 1993 staat officieel nog over eind, maar de fracties van CDA, PCW en VVD zijn inmiddels van gedachten veranderd. Het ge meentebestuur van Rijnwoude liep van meet af aan niet warm voor het plan. In Boskoop bestaan flinke reser ves, gezien de risico’s voor de sierteelt en de ontwikkeling daar van. Zoetermeer reageert enthou siast, want er kan nu dicht bij huis gerecreërd worden. Ook het Waddinxveese gemeentebestuur begint steeds minder voor het plan te voelen zoals onlangs viel te beluisteren. WADDINXVEEN - De in Waddinxveen woonachtige or ganist en orgeldocent Jaap Niewenhuijse heeft dit jaar'een Psaimenproject voor Orgel vol tooid. Ruim zeven jaar is hij bezig geweest om alle 150 psalmen te bewerken en te voorzien van een koraalbezet- ting. Het geheel is in elf (lijvi ge) delen verschenen bij mu ziekuitgeverij Willemsen te Amersfoort en is in eerste in stantie bedoeld om te gebrui ken in de eredienst. Psalmenbewerkingen zijn in de loop der tijden veelvuldig ge schreven, maar zelden op volg orde en nooit zo gevarieerd en uitgebreid. Bij de meest beken de Psalmen zijn zelfs meerdere bewerkingen genoteerd. Dat er gebrek was aan dit soort muziek blijkt wel uit het feit dat de bundels gretig af trek vinden. Ter afronding van dit project verschijnt medio de cember een compact-disc, die wordt uitgebracht door Den Hertog BV te Houten. Op deze cd staan grotendeels Psalmbewerkingen en enkele gezangen, eveneens bewerkt door Jaap Niewenhuijse. De cd is in september van dit jaar op genomen in de Grote- of St. Michaëlskerk te Zwolle. De cd is verkrijgbaar bij diver se platenzaken en na afloop van concerten in de Nederlands Hervormde Kerk te Moor drecht, waar Jaap Niewenhuij se vaste organist is en regel matig orgelconcerten verzorgt. VADDINXVEEN - Donderdag 21 november heeft het GPV- Vaddinxveen en omstreken een leienvergadering gehouden waar otk de kandidaten zijn gekozen vtor de komende gemeenteraads- vrrkiezingen. [leze kandidaten zullen een plaats kijgen op de PCW-lijst. Inmid dels is bekend dat de PCW voor dj komende verkiezingen uit zal ktmen onder lijst nr. 3. De GPV kindidaten zijn: 1. Mr. W.H.K. Djksterhuis, huidig raadslid voor d: PCW. 2 R.G. v.d. Laan, secretaris CPV-Waddinxveen, lid grote fiactie PCW en secretaris propa- gindacommissie PCW, 3. J. Wiel- h)uwer, lid grote fractie PCW en voorzitter propagandacommissie P2W, 4. Th.J. de Vries, penning- neester GPV-Waddinxveen, 5. V. van Huizen, voormalig lid gro- ti fractie PCW, 6. H. Timmer mans, eindredacteur Ons Burger- sihap. (GPV-maandblad). (jverigens ziet het er niet naar uit dit mr. Wiebrand Dijksterhuis zil terugkeren in een raadsfractie net 4 PCW-leden, omdat de vier- d: plaats ditmaal wordt ingeno- nen door RPF’er Kees Senneker. li de huidige periode was dat het CPV. WADDINXVEEN - Te vroeg afsteken van vuurwerk is een misdrijf. Dat meldt het college van Burgemees ter en Wethouders van Waddinxveen maandag 6 december in een persbericht, waarop gemeente-ambtenaren W.J. Vermeij en mevrouw P. van Bedaf desgevraagd toelichting gaven. Vanaf april dit jaar is er een lan delijke regeling voor het in bezit hebben of afsteken van vuurwerk van kracht geworden. In het ver leden was dit plaatselijk geregeld, waardoor grote verschillen ont stonden tussen de diverse ge meenten. De nieuwe regeling houdt onder meer in dat het verboden is om vuurwerk af te steken buiten de periode van vrijdag 31 december 10.00 uur tot zaterdag I januari 02.00 uur én dat het verboden is zich buiten de afsteekperiode met vuurwerk op de openbare weg te bevinden, behalve in de verkoop- periode (woensdag 29, donderdag 30 en vrijdag 31 december) om van het verkooppunt thuis te ko- handcling door Bureau Halt (al ternatieve straffen). De betrokkene gaat dan, onder leiding van Halt-mcdcwcrk(st)crs, een aantal uren werken. Tevens krijgen zij uitgebreid voorlichting over de gevaren van vuurwerk. De jongeren zullen zoveel mogelijk in de Kerstvakantie te werk worden gesteld (lik op stuk methode). Hoewel de aangehouden jongeren vrijwillig kiezen voor een Halt-af- handcling, wordt door het Goudse bureau kritisch gecontroleerd of de gemaakte afspraken ook wor den nagekomen. Wie niet zijn best doet of zonder goede reden te laat komt, wordt dan alsnog doorgestuurd naar de officier van voor de wind, dan nog mag het land van onze voorouders niet zo maar worden afgepakt’. ’Ja, wij noemen dat pure kapitaal vernietiging’, viel een ander hem bij. ’De overheid heeft het maar over de toenemende subsidie, die boeren krijgen vanuit de EG. Maar wat denk je dat het Bent woud gaat kosten? Want behalve het planten van bomen en strui ken, moeten er fiets- en wandelpa den worden aangelegd, wegen en dijken verbreed, sloten uitgegra ven en allerlei horecavoorzienin- gen worden aangebracht’. Rien van der Vorm gaf toe, dat de aanleg van het Bentwoud een aardige som geld gaat kosten. Maar het bos wordt straks ook rendabel, zei hij. Over twee jaar wordt het verbod van tropisch hardhout van kracht en dan zal hardhout op een andere manier verkregen moeten worden. On langs heeft het TNO een belang rijk procédé ontwikkeld om zacht hout ’hard’ te maken. Vooral het populierenhout leent zich hier uit stekend voor. En aangezien er in het Bentwoud een flink aantal po pulieren geplant zullen worden, kan het bos op die manier haar steentje gaan bijdragen’. Zo tekende het dagblad De Telegr aaf op basis van gegevens lift in de omgeving van Harderwijk. Ir. N.D. van Driel bedacht als 60-plusser nieuwe oplossingen voor het vervoer over water. Rien van de Vorm, voorzitter van het bestuur van de Natuur- en Vogelwacht was echter van me ning dat polders nog maar weinig natuurwaarden bezitten. ’Het pol derlandschap ziet er tegenwoordig heel anders uit dan vroeger. Toen kon je nog ver over de akkers en weilanden uitkijken. Nu staan er kassen, grote schuren en fabrie ken, die het uitzicht benemen. Dorpen breiden zich steeds ver der uit, kortom, de polder is ’een moeilijk instituut’ geworden. Door de invoering van de kunst mest, verhoging van de produktie en het EG-beleid, is de natuur in 1 de verdrukking gekomen. Gezien dit beleid zijn een flink aantal boeren in een financieel moeilijke positie geraakt. Het zou heel ver antwoord zijn om een klein ge deelte van de landbouwgronden te bestemmen voor bosbouw en re creatie’, aldus Rien van der Vorm. Maar de zaal, die vol met tegen standers zat, was het niet met Van der Vorm eens. Agrariër Bos nam het woord. ’Jullie praten maar over de slechte financiële positie van de boeren’ zei hij, ’maar de meeste agrariërs in dit gebied kunnen zich heel goed red den.’ Al generaties lang wonen in dit gebied boeren, die aardappels, ui en kool en bieten telen. Zij heb ben altijd brood op de plank ge had. Economisch gezien zie ik geen reden, waarom wij hier weg moeten. En ook al gaat het som mige boeren de laatste jaren niet WADDINXVEEN/HARDERWIJK - Voor het watersportsei- zoen 1995 begint, zal bij het gemaal Lovink in de omgeving van Harderwijk de eerste Nederlandse schepenlift in gebruik zijn. Ir. N.D. van Driel van Van Driel Mechatronica BV aan de Ka naalstraat in Waddinxveen is hier vast van overtuigd, zo blijkt uit een artikel van Wim Veenstra op de pagina Vaarkrant in het dagblad De Telegraaf. In het kader van het uitvoerings- programma beleidsvisie recreatie toervaart onderzoekt het in 1991 opgerichte Waddinxveense bedrijf van de startende ondernemer van 60-plus of de bouw van een lift bij het gemaal Lovink in de omge ving van Harderwijk voorkeur verdient boven de aanleg van een schutsluis. In 1994 wordt gestart met het project verbindingen Veluwe- meer-Markermeer. Op twee plaat sen zal dan een verbinding tussen de twee meren moeten komen, waar de grote plezierschepen ge bruik van kunnen maken. Bij Harderwijk moet een hoogte verschil van vijf meter worden overbrugd. De provincie Flevo land is een groot voorstander van een schepenlift voor de plezier vaart op die plek, ook al omdat dit een toeristische attractie van formaat zal vormen. Bij een schepenlift varen de sche pen, door een soort dokdeur een stalen waterbak binnen. De bak is aan weerszijden scharnierend op gehangen aan lorries die over een baan rijden. De baan loopt hoog boven de dijk van het ene water naar het andere. Verkeer op de dijk ondervindt zodoende geen hinder van schepen die via de lift verplaatst worden. Hoewel er alleen nog sprake is van een haalbaarheidsonderzoek, is de in Drenthe en in Zuid-Hol- land gewewrkt hebbende brug gen-, sluizen- en stuwenontwikke- laar Van Driel er vast van over tuigd dat de lift er komt. Hij ziet voor de schepenlift, waarvoor hij inmiddels internationaal octrooi heeft aangevraagd, een grote toe komst. Hoe vaak komt het niet voor dat een kanaal dood loopt tegen een dijk waarachter een vaarwater ligt? In Nederland, maar ook in het buitenland kunnen met de schepenlift veel barrières in de vaarwegen worden opgelost. De mogelijkheden zijn vrijwel onbe perkt, vindt de ontwerper. De lift bij Harderwijk is bestemd voor de recreatievaart. De bak wordt daarom zo’n 25 meter lang. Maar het geeft geen enkel pro bleem een bak van 100 meter lang te maken, zodat ook de be roepsvaart er gebruik van kan ma ken. Technisch is het mogelijk de baan kilometerslang te maken ‘Schepen kunnen op die manier zelfs over woonwijken, spoorlijnen en indus trieterreinen heen getild worden', filosofeert Van Driel. Met de schepnlift kunnen grote hoogteverschillen op de twee te verbinden wateren worden opge vangen. ‘In Duitsland', vertelt de ontwerper, ‘is er soms sprake van een hoogteverschil van veertig meter. In zo’n geval is een sluis aanzienlijk duurder dan een sche penlift. Bovendien behoeft constructie weinig onderhoud zijn de energiekosten laag'. Voorloper van de schepenlift is ongetwijfeld de overhaai. Bij het Noordhollandse Broekerhaven in de gemeente Stede Broec ligt de enige nog in werking zijnde over haal van Nederland. Hij verbindt de sloten in de polder met het open water van het Ijsselmeer. In 1923 werd de oude overtoom bij Broekerhaven vervangen door een electrische overhaal, waarmee geladen schuiten tot een gewicht van 15.000 kilo konden worden overgehaald. Als voorbeeld hier voor diende een langer bestaande overhaal bij de Kostverlorenvaart in Amsterdam. Voor een bedrag van rond de ƒ50.000,- werd de overhaal ge bouwd. Die bestond uit twee in- steekhaventjes in het dijklichaam. Een hiervan sloot aan op de Westerwortelsloot, de andere stond in verbinding met het Bui tenwater. De schepen met tuin- Onder het wakend oog van twee deskundigen vond er tussen boze agrariërs en voorstanders van het Bentwoud een interessante discus sie plaats, waarbij de emoties soms hoog opliepen. Het Bentwoud moet een voor de Randstad uniek bosgebied wor den, waar straks anderhalf mil joen mensen uit de direkte omge ving kunnen recreëren en genie ten van de natuur. Het bos krijgt een eigen identiteit door zijn om vang, stilte en natuurlijk karakter. Voor de recreanten komen er langs de bosranden diverse voor zieningen, waaronder een bezoe kerscentrum, bosspeeltuin, atb- fietsparcours, manege en enkele eet- en drinkgelegenheden. In de ze zone kunnen wandelaars, fiet sers, vissers, ruiters en kanoers hun hart ophalen. Hoe verder men het bos in komt, hoe minder er te recreëren valt en hoe natuur lijker de omgeving wordt. In het hart van het bos komen de echte natuurliefhebbers aan hun trekken, want hier is de natuur nog ongerept en er zijn weinig pa den aangelegd. De kans om te verdwalen is groot en daarom wordt dit deel van het bos wel het meest ’avontuurlijke’ genoemd. De voorgenomen aanleg van het Bentwoud heeft de gemoederen in Het Groene Hart danig in beroe ring gebracht. Agrariërs en bur gers zijn verontrust. Politiek ge zien heerst er verdeeldheid over het gepresenteerde plan. Als het aan de statenfracties van PvdA, D66, Groen Links en GPV-RPF lag, zou het natuurge bied Bentwoud wel zo’n 2100 hectare groot mogen zijn. CDA en VVD vinden 1.000 hectare ten noorden van de rijksweg Den Haag-Utrecht tot het jaar 2005 wel genoeg. De SGP wil alles laten zoals het nu is en kiest de zijde van de boe ren. Deze partij heeft ook religi euze bezwaren tegen het Bent woud. Want volgens de schepping moet het land gebruikt worden voor het verbouwen van voedsel. Door het aanleggen van een bos wordt het landschap opzettelijk verminkt en dat wordt in de bij bel als ’kwaad’ beschouwd. Öok vanuit de gemeenten komen er steeds meer bezwaren tegen WADDINXVEEN Ondanks de aanhoudende vorst kon er afge lopen zaterdag toch worden ge voetbald bij de voetbalvereniging ’Waddinxveen’. Op het door ter- reinmeester Dirk de Leeuw uit stekend verzorgde iso-veld werkte de jeugd een aantal oefenwedstrij den af. Dl speelde tegen Rohda uit Bo degraven. Na een zeer goede eer ste helft van Waddinxveen-zijde werd het na de rust toch 0-6 voor Rohda. D2 won van Rohda D2 dik verdiend met 2-1. Eindelijk weer winst voor de mannen van Ronald Honkoop en Martin Fick- weiler. Cl speelde uit tegen Floreant Cl, dat in de competitie vier groepen hoger uitkomt. De jongens wisten door goed voetbal de nederlaag tot 3-1 beperkt te houden. BI won na een 0-1 achterstand met 6-2 van Rohda B1 Al speelde ook tegen Rohda en bleef door een 5-2 overwinning aan de goede kant van de score. WADDINXVEEN - Maandag avond 13 december om acht uur houdt de culturele commissie van de Stichting Welzijn Ouderen Waddinxveen voor de Waddinx veense ouderen en mindervaliden de laatste culturele avond van dit jaar. De avond staat voor een ge deelte in het het teken van de Kerst. De avond wordt verzorgd door de toneelgroep en het koor van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen in Boskoop. Door de toneelgroep wordt voor de pauze een vrolijk spel opgevoerd met een verrassend slot en na de pau ze zal het koor een aantal liederen zingen. Het koor van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen trad enkele jaren geleden ook verschil lende keren in Waddinxveen op. Herhaalde malen is de vraag ge steld, wanneer het koor weer eens kon optreden. Aan die wens wordt nu voldaan. Zowel de toneelgroep als het koor zijn bijzonder goed. Het koor staat onder leiding van Ria Bruijn uit Boskoop. Zij is on der meer dirigente van de Vesper- cantorij van de hervormde Imma- nuëlkerkgemeente. Het geheel belooft een mooie avond te worden. De culturele commissie heeft gemeend de avond nu eens af te wisselen en met toneel en zang. Een combina tie die erg goed is te noemen. Wanneer er mensen zijn die niet op eigen gelegenheid kunnen ko men kunnen dan kan men gebruik maken van de hand- en spandien sten. Zij worden dan thuis ge haald en na afloop weer terugge bracht. De kosten zijn ƒ3,- per persoon. Men moet dan wel tele foonnummer 01828-15555 bellen. Ook heeft de culturele commissie voor alle belangstellenden tijdens deze laatste culturele avond van het jaar een verrassing in petto. De entreeprijs is ƒ3,- per persoon. Introducees beneden de 60 jaar zijn van harte welkom. De cultu rele commissie hoopt deze laatste avond van het jaar op een stamp volle zaal, hetgeen dan weer een schitterende afsluiting van 1993 zal zijn, want dit jaar is tenslotte ■het jaar van de ouderen geweest. In 1983 nam een groep inwoners van Stede Broec het initiatief de overhaal weer in zijn oude glorie te herstellen. Het heeft toen nog tien jaar geduurd voor de restau ratie geheel voltooid was. Econo misch is de overhaal van geen be lang meer, maar sinds juni van dit jaar kan met name de pleziervaart gebruik maken van dit fraaie stuk werktuigbouw uit het begin van deze eeuw. De Waddinxveense organist Jaap Niewenhuijse achter het or gel van de Grote- of St. Michaëlskerk in Zwolle. WADDINXVEEN - Koersbal voor ouderen is een ontzettend leuke sport. Ook in het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnen- pad) wordt deze sport bedreven, maar dan wel door mensen in de leeftijdsgroep waarvoor dit cen trum is bedoeld. Velen hebben het koersbalspel za terdag 20 november kunnen zien op de door de samenwerkende ou derenbonden georganiseerde hob- bymarkt in het Anne Frank-cen trum. Tijdens de daar gehouden demonstraties koersbal waren er niet alleen vele kijkers, maar was er ook sprake van een flink aantal serieuze belangstellenden. Een groot aantal mensen probeer de immers een spelletje mee te spelen, kwam met veel vragen en luisterde naar de uitleg. Een klein deel van deze serieuze belangstel lenden heeft zich ter plaatse op gegeven als lid. Om echter een leuk groepje te vormen zouden er nog enige mensen bij moeten ko men. Als men 55 jaar of ouder is, in Waddinxveen woont en graag op een prettige manier wat in bewe ging wil zijn, kan men zich voor het koersbalspel rechtstreeks aan melden bij de leidster van het An ne Frank-centrum, mevrouw H.J. van Drimmelen, tel. 01828-15555. Als men er nog niet helemaal ze ker van is, kom dan gerust nog eens kijken op dinsdag- of donder dagochtend tussen 9.30 uur en 12.00 uur. Er wordt dan gekoers- bald. Men kan er vragen stellen en er zich eventueel als lid aan melden. WADDINXVEEN - Ten behoeve vai het houden van snelheidscon troles zal de gemeenteraad door hit college van B. en W. worden vcorgesteld een krediet beschik bar te stellen voor de aanschaf vai een verkeerscamera voor de pditie (district Gouwe IJssel). In d< aanschafkosten wordt eveneens eei bijdrage verleend door de ge- rreenten Moordrecht en Zeven- hiizen-Moerkapelle en door Rjkswaterstaat. VADDINXVEEN - Directeur AJ. NIJHOF van NijhoFs Glas- hindel BV, Waddinxveen, is ver- hiisd naar Boskoop. ^MITAC BV in Waddinxveen - etn dochter van BAAS BEDRIJ VEN - beschikt nu ook over een revenvestiging in Leerdam. Het btreft een produktiebedrijf voor tet maken van geluidswerende lasten e.d. De directie van Mitac beerdam wordt gevoerd door de toofdvestiging. *H. BAKKER uit Waddinxveen is met P.R. Zwart uit Koudekerk am den Rijn commissaris gewor den van Handelsonderneming FOB Reigwein BV, Moerkapelle. DE GOUDSCHE TECHNI SCHE UITZENDORGANISA- 11E BV, Gouda, met als vesti- gngsplaats Waddinxveen, heeft ach nieuw laten inschrijven bij <b Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Midden-Holland. Be- dïjfsomschrijving: Het beschik bar stellen van uitzendkrachten, én en ander in de ruimste zin des voords. Directeur: S.G. Jeremias, Soest. 4 EIKELENBOOM VISSER IV in Waddinxveen (Stairs Wad- dnxveen) heeft de plaats van ves- tging gewijzigd in Zevenhuizen. De Rotterdamse arrondisse- nentsrechtbank heeft het faillis sement uitgesproken van VRIJ LAND INC. in Dover (Delaware ISA), zaakdoende in Waddinx- wen. Curator is mr. J. Vermeu- lin, Waddinxveen. HOLTEC BV, Venlo, heeft de revenvestiging in Waddinxveen (jjgeheven. 4 J.A. MODDERKOLK, direc teur van J. van Leeuwen Pensioen IV, Waddinxveen, directeur van V. A. den Boer Pensioen BV, Vaddinxveen, financieel direc teur van Van Leeuwen Autobe- crijf BV, Waddinxveen, financieel drecteur van Van Leeuwen Auto- Shade BV, Waddinxveen, finan ced directeur van Van Leeuwen Zutolease BV, Waddinxveen en fnancieel directeur van Van leeuwen Holding BV, Waddinx- wen, is verhuisd naar Waddinx- wen. *Oud-Waddinxvener en VVD-be- suurslid GIJS KRAIJSTEIJN leeft met zijn echtegnote NEL te tweewielerspeciaalzaak 'GP Iweewielers' en een PTT-Posta- jentschap geopend in het nieuwe Goudse winkelcentrum 'Gover- yelle' aan het Middenmolenplein ii de nieuwbouwwijk. EVORA BV, Renswoude, heeft aider de naam KRUIDVAT een revenvestiging in Waddinxveen (eopend. De kleinhandel in dro- jisterij-artikelen staat onder cchtstreekds beheer van de loofdvestiging. Bij ARO BEDRIJFSDIEN- JTEN BV, Waddinxveen, is Vaddinxvener R.H. van der Zwaan geen directeur meer. R D FASTWORK BV, Wad- dnxveen, heeft de vestigings- (laats Capelle aan den IJssel ver- mderd in Waddinxveen. DISSEL BV, Waddinxveen, is ten nieuw bedrijf, dat wordt ge- bid door de Waddinxveense M.A. Spoor-Bakker. Bedrijfsomschrij- 'ing: De uitoefening van een fysi- Itherapiepraktijk en de verkij- ;ing, vervreemding en exploitatie 'an vermogenswaarden. Directeur R.W.S. SOEWANDI 'an Sport-Joy BV, Waddinxveen, s verhuisd naar Zoetermeer. Bij STEARINE-KAARSEN- 'ABRIEK GOUDA BV, Wad- iinxveen, heeft G.L.N. de Leeuw lit Driebruggen een volmacht ge- tregen. GEMAAL I J

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 25