Nieuwe cursus voor tienerwerk TOOS actief op Demogyjada TWEE WEKEN GRATIS GLASBEEK Mieke Tijsterman: ‘Iedereen vindt de woestijn gevaarlijk, ik vind het er gezellig4 imz Schietpartij op rijksweg Kunst- en Kerstmarkt Neliy Boot over Maria Opbrengst van RTL-5 Bezuiniging op ouderen beleid van f 90.000 I I I I I I I I I Zeezeiler Henk de Velde kwam in Waddinxveen langs voor advies Rijn en Gouwe WSV-koploper Hennink loopt verder uit Hoogste punt streekarchief Grote opkomst op sjoelavond Bowlingteams doen ’t goed AUTOSCHADE KOMT GEGARANDEERD WEER GOED! n Pagina 31 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 8 DECEMBER 1993 8 Tl CO iMF’1 iiiO^'decembei AVIFAUNA Uit in de Randstad: kom’ naar de 7e overdekte Kerstmarkt in Avifauna in Alphen aan den Rijn. Bij FOCWA Garantiebedrijf Noordkade 24, Waddinxveen. Tel. (01828) 12588. 1 Het Waddinxveense rallyechtpaar Kees en Mieke Tijsterman. Postcode/woonplaats FQ-99 CW 1 VW Alphei k^a/d Rijnj (Foto: Archief - Rucanor). tentje en alleen als ze geluk heb ben kunnen ze zich een beetje wassen. ‘Vaak krijg je van mensen uit zo’n dorp een emmer of een gieter mee'. Opmaken is er na tuurlijk ook niet bij. ‘Maar thuis ben ik ook niet zo optutterig'. Ze vergeet weleens dat ze een vrouw is. ‘Als ik soms foto’s uit de rally zie herken ik mezelf niet. Ik ben dan helemaal zwart'. NEDERLANDSE VERENIGING VAN ONDERNEMERS IN HET CARROSSERIEBEDRUF WA5SERIJ-STOMERIJ Beukenlaan 15 Alphen aan den Rijn e.o. Telefoon: 01720-72142 Open van 10 tot 18.uur, A WADDINXVEEN - De uitbrei ding van het tv-programmapakket in Waddinxveen met RTL-5 gaat niet zonder kosten gepaard, zo blijkt uit een voorstel van B. en W. aan de gemeenteraad. Bij be sluit van 31 maart heeft de ge meenteraad de meerjarenbegro ting 1993-1997 van het Gemeen schappelijk Antenne Systeembe- drijf vastgesteld. Voor 1994 is in de begroting een uitbreiding van het tv-programmapakket met drie zenders opgenomen. De extra ver goeding die door RTL 5 wordt betaald bedraagt ƒ0,23 exclusief btw per abonnee voor het eerste jaar bij doorgifte in oktober 1993 en ƒ0,12 exclusief btw per abon nee per jaar voor het tweede en derde jaar van de overeenkomst. De overeenkomst heeft een loop tijd van drie jaar. De financiële aspecten zullen worden meegeno men bij de volgend jaar te ver vaardigen herziening van de be groting 1994. Demogyjada staat voor demon stratie jazzgymnastiek en jazz- dans. In de Prins Willem Alexan- derzaal van het congresgebouw lieten diverse groepen uit heel Nederland hun dansen zien. In deze zaal konden ruim 2.000 toe schouwers, hetgeen voor menige dansgroep een unieke ervaring was. Het evenement, dat dansend werd geopend door minister drs. Hedy d’Ancona van WVC, vierde dit jaar het derde lustrum. TOOS was op dit evenement vertegen woordigd met de jazzdemonstra- tiegroep (onder leiding van Ariën- ne Zwijnenburg) met het nummer Drive op muziek van REM. De Waddinxveners werden gese lecteerd uit meer dan 800 groe pen met ruim 10.000 dansers. Dit gebeurde tijdens de 24 regionale demogyjada’s die het afgelopen jaar werden gehouden. Het resul taat was een toonaangevende jazz- dansselectie op basis van choreo grafie, originaliteit, uitvoering, kleding en muziekkeuze. Het was voor de Waddinxveners een eervolle uitnodiging, die met hun optredens geen prijzen kon- WADDINXVEEN - Het voorstel van B. en W. voor een nieuw ou derenbeleid in Waddinxveen biedt voor de gemeenteraadsfrac- tie van de Partij van de Arbeid weinig aanknopingspunten voor een verbetering van de huidige si tuatie. Ook in de nieuwe con structie blijft de positie van oude ren onduidelijk en wordt er geen uitzicht geboden op echte betrok kenheid van ouderen bij hun woon- en leefomgeving. De fractie van de PvdA is duide lijk ontstemd door het feit dat, onder het mom van vernieuwing van het ouderenbeleid, een bezui niging wordt doorgevoerd van ruim 90.000 gulden. Dit geld, dat bestemd was voor coördinatie van de verschillende aspecten van het ouderenbeleid, is niet meer in de begroting opgenomen. De fractie van de PvdA is van mening dat deze bezuiniging moet worden teruggedraaid en aan het ouderenbeleid moet wor den bestem^. Miep Zonderland 923, 4. A.J. Voshol 881 en 5. Corry Boegheim 879. Stand klasse E: 1. Rosewelle van Leeuwen 96.325, 2. Luke Hardu 95.620, 3. Miep Zonderland 93.120, 4. Lies van Beek 90.750 en 5. Corry Boegheim 88.440. Het gemiddelde van de vereni ging was 116.32. Ja, bezorg mij gratis twee weken Rijn en Gouwe, vóór zeven uur. Daarna kies ik het volgende abonnement; Naam; M/V* I I 'WADDINXVEEN - In het Anne Frank-centrum werd donderdag avond 2 december de 14e ronde van de onderlinge competitie van de Waddinxveense Schaak Ver eniging WSV gespeeld. De topper van de avond was de partij tussen koploper W. Hen nink en de nummer twee H. Smitskamp. De koploper bleerf opnieuw een concurrent de baas, door in de beginfase al een stuk te winnen en deze niet meer uit han den te geven. Een puntendeling leek in de fraaie slotfase zeker, wanneer H. Smitskamp in het eindspel zijn to ren als dolle toren had aangezien en zo remise had afgedwongen. Maar zoals zo vaak bij een analy se van een schaakpartij zien de toppers ook regelmatig wat over het hoofd. Voorlopig blijft het dus weer een droom voor H. Smitskamp om de koppositie van WSV over te nemen. Verder vonden in de top 10 van WSV drie remisepartijen plaats, namelijk tussen nummer 4, T. v.d. Oord, en nummer 3, B. Jan sen, evenzo tussen W. v.d. Hoek en J. Stam en H. van Wouden berg en F. Ritter. In de subtop dwingt M. Moerland opnieuw respect af door J. Smit op remise te houden. Dezelfde eindstand werd bereikt tussen L. Willemen en E. Ket. In het mid dengedeelte verliest P. van Offe ren van J. v.d. Born, die nu toch duidelijk zijn lage positie heeft verlaten. D. van Offeren wint op nieuw, nu van C. Alblas. Verder in de kelder van de rang lijst pakte T. van Bruggen het punt van J. Auad en R. Kloet, niet meer de subtopper van vorig jaar, maar de schaaktobber van hu, komt niet verder dan remise tegen A. Bos. DJ. van Offeren tenslotte wint in een bloedstollen de partij van J. van Sandijk. WADDINXVEEN - Vorige week dinsdagmorgen 30 november om streeks 6.00 uur reed een 58-jari- ge inwoner van Wilnis als be stuurder van een personenauto over rijksweg A 12 richting Den Haag. Even voorbij het Gouwe-aquaduct in Waddinxveen wilde hij een per sonenauto, een rode Ford Escort, inhalen. Omdat die links reed, seinde hij met zijn lichten om kenbaar te maken dat hij wilde in halen. Hij heeft de auto toen in gehaald, maar dit voertuig kwam direct daarna naast hem rijden. De bestuurder zag dat daarin twee mannen zaten van vermoede lijk Noordafrikaanse afkomst. De passagier had zijn hand buiten het raam met daarin een revolver of pistool. Hij schoot daarmee inder daad en de kogel sloeg in aan de linkerzijde van de auto. De beschoten bestuurder stuurde daarna naar links om zijn belagers tot afremmen te dwingen. Vervol gens gaf hij volgas, maar direct daarna sloeg nog een kogel in aan de achterzijde. Vervolgens is hij de eerst volgende afrit afgereden in de hoop zijn belangers kwijt te raken. Dat is inderdaad gelukt. de aanwijzingen en meer niet. Als ik het routeboek ook in het En gels zou kunnen krijgen, zou ik toch nog voor Frans kiezen'. Ze is spelenderwijs een volleerd navigator geworden. Voor haar heeft het routeboek geen gehei men meer. Tegenwoordig mag er in Parijs-Dakar gebruik worden gemaakt van geautomatiseerde sa- telliet-navigatie. Ze krijgt dus een beeldschempje voor zich in de au to. Solozeiler Henk de Velde is het haar laatst op een avondje ko men uitleggen. ‘Heel gezellig'. ‘Het is makkelijk om je positie te bepalen, maar eigenlijk hoeven die dingen niet van mij. Zo haal je toch een beetje het avontuur weg'. Door de rally zegt Mieke Tijster man haar echtgenoot pas echt te hebben leren kennen. Ze waren al bijna tien jaar getrouwd toen ze voor het eerst samen Parijs-Dakar reden. Kees is een rauwdauwer, een doorbijter, weet ze. Ze zin in de duizenden kilometer zand he lemaal op elkaar aangewezen. ‘En thuis leef je vaak toch langs el kaar heen'. Ze voelen elkaar per fect aan, weet zij. ‘Ik zou zo’n ral ly echt niet met iedereen kunnen doen. Oh, nee'. Ze hebben weleens ruzie, bekent ze. Dan vallen er even harde woorden. ‘Als Kees de auto drie keer op zijn kant heeft gezet, vraag ik wel aan hem waar hij mee bezig is. Want dat kan nau- turlijk niet. En hij noemt me een ’trut’ als we door mijn schuld tweehonderd kilometer hebben moeten omrijden'. Zelf neemt ze bijna nooit het stuur over. ‘Ik heb in al die jaren misschien drie keer gereden. Ik kan het gewoon niet zo goed als Kees'. Het is, vertelt ze, tijdens het rij den vaak stil in de auto. ‘We zijn niet van die praters'. Ze concen treren zich liever, hij op de weg, zij op het routeboek. Muziek wordt er ook niet gedraaid. ‘Dat kan niet. Een cassetterecorder zou zo kapot zijn. Door het zand. Stof is echt het ergste dat er is, vreselijk. Alles zit onder. Als ik twee weken na de rally mijn neus snuit komt er nog zand uit'. De waardering voor het echtpaar Tijsterman is groot in de rallywe- reld. Als amaterus hebben ze toppres taties geleverd. Eén keer, in 1989, werden ze in Parijs-Dakar vijfde in hun klasse, een sensatie. De or ganisatie riep ze daarvoor zelfs op het podium tijdens de huldiging in Dakar. Ze hebben inmiddels een eigen vrachtwagen met een serviceteam van drie man in de rally meerijden, maar die steun is nog lang niet te vergelijken met die van de grote fabrieksteams. Er is ook altijd geldgebrek. Vorig jaar deden ze daardoor niet mee. Ook deze keer is begroting nog niet rond. Er is in totaal ongeveer 250.000 gulden nodig. Zij loopt mogelijke sponsors af. Het blijft een financiële gok om mee te doen. Toch doen ze het. De Belg, aan wie ze de helft van de vrachtwa gen hebben verhuurd, bleef maar bellen. ‘Toen hebben we de knoopmaar doorgehakt en ja ge zegd'. Dat was een maand gele den. Tijd op te oefenen hebben ze niet. ‘Hoe zouden we dat hier in Nederland moeten doen?' Zelfs aan de conditie wordt niet of nau welijks gewerkt. Wat is dan het geheim van de Tij- stermannen? ‘Wij zijn nuchtere mensen. Wij doen geen gekke dingen. Ik heb grote, stoere kerels in hun auto zien zitten huilen. Die konden het niet meer aan. Zo ver gaan wij niet'. Ze zegt elke rally nog steeds als een vakantie te beschouwen. ‘Afrika is het mooiste gebied van de wereld. Het is nog echt'. Ze heeft er ook plezier in de locale bevolking in de tentenkampen en nederzettingen te ontmoeten. ‘An deren draaien, als ze de mensen zien aanstormen, snel hun raam pje dicht en doen de deuren op slot. Ik ga er juist uit, probeer op mijn manier een beetje te praten met die mensen. Ik heb weleens een stel kinderen in de woestijn poesje-mauw leren zingen. Ik ben nooit bang, welnee. Die mensen willen altijd aan je zitten, vooral aan mijn schoenen en je veters. Nou en? Van mij mag het'. Ze deelt er petjes en shirtjes uit en geeft ook nog haar eigen kie ren weg. Dat wordt erg gewaar deerd. Daarom bracht een jongen haar eens naar de man die al haar persoonlijke bezittingen had ge stolen. ‘Hij verlinkte voor mij zijn eigen mensen'. Soms komt ze ja ren later nog iemand tegen die trots een van haar gekregen shirt je draagt. Ze krijgt ook cadeaus terug. ‘Ik heb zo’n stapel armban den liggen'. Ze voelt zich als vrouw in de hitte en het znad niet hulpelozer dan de mannen in de karavaan. ‘We hebben het allemaal even moei lijk'. Want het is behelpen tijdens de nachtelijke stops, slapen in een WADDINXVEEN - Vrijdag 10 december van 16.00 tot 22.00 uur en zaterdag 11 december van 10.00 tot 16.00 uur wordt in de Remonstrantse Kerk aan de Zuid- kade in Waddinxveen de traditio nele kunst- en kerstmarkt gehou den. De opbrengst van de markt is voor het onderhoud van dit monu mentale gebouw, dat dateert uit 1835 en in empire stijl is opge trokken. Voor Waddinxveen heeft de Remonstrantse Kerk een histo rische waarde. In 1987 is het ge bouw na een grondige restauratie weer officieel in gebruik genomen door mr. Pieter van Vollenhoven. Het kerkgebouw kenmerkt zich door een fraai en intiem interieur met een uitstraling van openheid en tolerantie. De kerstmarkt wordt muzikaal opgeluisterd op vrijdagmiddag om half vijf door de muziek- en zang groep Pavane, om zeven uur door het kinderkoor en fluitensemble van de Sint Victorparochie en om half negen door het koor van de Remonstrantse Kerk in Boskoop. Zaterdag wordt de markt om twaalf uur muzikaal voorzien van een optreden van de muziek- en zanggroep Pavane en om kwart over één wordt er dwarsfluit en pianospel geleverd door Anneke Timmermans en Henriëtte van de Klauw. Er is een grote keuze uit creatieve kerst- en nieuwjaarsgeschenken waaronder zilveren sieraden, et sen, kerststoffen, glasvormen, wenskaarten, aquarellen, droog bloemen, demonstratie kerstkran sen maken, koekversieren voor kinderen en nog vele andere za ken. Deelnemers zijn: Joke Dijk huizen en Rien Kloet met aqua rellen; Neel van Oosten met et sen; Irma Sier en Wil Borst met textielschilderijen; Iets met kerst stoffen; Mieke Bakker, Ingrid van Haren en Gees van Vliet met ke-' ramiek; Marian Bennink, Elly van Dijk, Anette de Ridders en me vrouw Klik met diverse kerstde- coraties; Ghand Pool met zilveren sieraden; Thea Hoogstadt met ge decoreerde dozen en dienbladen en Annemarieke Sellers met het maken van kerstkransen. Daarnaast hebben nog vele actie ve leden van de Remonstrantse Kerk hun inbreng. Ook de Stich ting Wereldwinkel Waddinxveen geeft acte de présence. In een ge zellige en muzikale omgeving kan men genieten van een goed glas wijn en een kopje koffie met koek en oliebollen. Ook het eten is niet om over naar huis te schrijven. Ze moten ge noegen nemen met wat ze van de organisatie of plaatselijke bevol king krijgen. ‘En dat is niet lek ker!' Mieke neemt uit de super markt thuis wel wat zakjes mee die ze in het water kan opwar- men, maar ook niet te veel, want daar is geen plaats voor. Ook niet in de vrachtwagen die vol ligt met onderdelen. Tijd en zin om zelf te gaan koken is er niet. ‘Op een rustdag heb ik weleens voor der tig man spaghetti staan klaarma ken of vijfenveertig eieren staan bakken'. Ze vallen altijd af tijdens de ralluy. Mieke meestal een paar kilo. Kees raakte weleens vijftien kilo kwijt. ‘Hij is ook dikker dan ik. Dan gaat het sneller'. Drinken GOUDA - De voorzitter van de Streekarchiefdienst Hollands Midden in Gouda, wethouder J.G. Potharst, markeerde vorige week maandag met het plaatsen van de vlag het bereiken van het hoogste punt van de eerste fase van de herhuisvesting van het streekarchief, warbij de gemeen ten Gouda, Moordrecht, Nieuwer- kerk aan den IJssel, Waddinxveen en Zevenhuizen-Moerkapelle zijn aangesloten. Ter plaatse van de voormalige kleuterschool langs de Goudse Pa- tersteeg wordt het nieuwe depot- gebouw voor het streekarchief in dezelfde uiterlijke vorm her- zbouwd. Deze uitbreiding zal plaats bieden aan ruim 2.000 strekkende meter archief en voorts aan een groot aantal laden kasten voor de berging van oor konden, tekeningen en kaarten. Daarmee komt een einde aan de nijpende ruimtenood van het streekarchief, dat binnenkort in het kader van de nieuwe Archief wet vele meters recent archiefma teriaal van de deelnemende ge meenten moet overnemen. De bouw van dit nieuwe depot zal in maart gereed zijn. Ook de publieks- en werkruimten van het streekarchief zijn al jaren lang ontoereikend. Oorspronkelijk was het plan om een kantoorge bouw op de binnenplaats achter de Klaas de Vriesschool neer te zetten. Omdat opleidingscentrum Roosje Vos het schoolgebouw langs de Groeneweg wilde verla ten, kwam dat gedeelte ter be schikking. Binnenkort zal daarom worden begonnen aan de verbou wing van het voorgebouw van de Klaas de Vriesschool aan de Groe neweg tot publieks- en kantoorge bouw van het streekarchief. De aanwezigen kregen van de Goudse gemeentearchitect F. van Driel toelichting op de tekeningen voor het voorgebouw langs de Groeneweg. In de loop van 1994 zal in deze voormalige school een veel ruimere studiezaal in gebruik worden genomen. Ook zal een ex positieruimte en een educatieve ruimte voor de ontvangst van groepen en het houden van cur sussen worden gerealiseerd. Bo vendien kunnen eindelijk alle me dewerkers van het streekarchief bij elkaar worden gehuisvest en is er voldoende ruimte voor het on derbrengen van tijdelijk perso neel. WADDINXVEEN - In het Congresgebouw in Den Haag is de 15e Landelijke Demogyjada van de Koninklijke Nederlandse Gymanstiek Bond gehouden. Aan dit evenement nam ook de Waddinxveense gymnastiekvereniging TOOS deel. den winnen. Het evenement had namelijk een amuserend karakter waarin voor winnaars en verliezers geen plaats was. Dat leeftijd daar bij geen enkele rol speelde, kon iedereen weer met eigen ogen aanschouwen in Den Haag. De TOOS demonstratiegroep liet het nummer Drive zien. Zij wer den gekozen vanwege de kwaliteit van de choreografie en de uitvoe ring. Voor de uit circa 15 dames bestaande groep, die ruim twee uur per week traint, was het niet de eerste keer dat ze aan de lan delijke Demogyjada deelnamen. Ook de afgelopen vier jaar is de jazzgroep geselecteerd om deel te nemen. De uitnodiging om deel te nemen is beleefd als een bekro ning van het jazzdansseizoen. Voor TOOS vormde de uitnodi ging aan de demonstratiegroep om hun dans te laten zien tijdens de landelijke Demogyjada een unieke prestatie. Van de beste 25 groepen uit Nederland die hun dans laten zien, behoorde TOOS wederom tot dit selecte gezel schap. Een hele knappe prestaties dus. is tijdens de rally veel belangrij- ker dan eten. Maar ook dat doen ze beheerst, anders moeten ze steeds plassen en dat houdt alleen maar op. Alle ongemakken worden graag op de koop toegenomen. De kick om met z’n tweeën de woestijn te overwinnen, wint het met gemak bij Kees en Mieke Tijsterman. ‘Vaak zie je tien minuten na de start al helemaal niemand meer en aan de finish lijkt het plotse ling weer een mierenkoop. Ineens komen ze overal vandaan schie ten'. Natuurlijk is het niet altijd even leuk op de zandvlakte. Als ze voor de zoveelste keer door een lekke band worden getroffen of in het zand vastzitten. Of als ze eens heel flink verdwalen. ‘Op die mo menten denk je best weleens van: ’dag, dit doe ik niet meer’. Kees vraagt ook wel of ik een lucifertje bij me heb. Dan kan hij de brand erin steken. Maar de volgende keer beginnen ze er toch weer aan. Ook de ge boorte van hun zoon Tim, twee jaar geleden, weerhield ze er niet van om de woestijn in te trekken. ‘Hij was vier weken oud toen we in 1991 Parijs-Kaapstad reden. Voor mijn gevoel heb ik ook pas na die rally mijn kind gekregen'. Ze zal haar zoon straks missen maar veel tijd om aan hem te den ken zal er niet zijn. ‘In een week je aan het strand zou ik er meer moeite mee hebben dan nu'. Nemen ze vooral als ouders niet een te groot risico om aan de rally mee te doen? Mieke schudt gede cideerd van niet. ‘Natuurlijk ge beuren er ongelukken, maar we zitten goed in de gordels, hebben een helm op. En onze auto gaat niet zo hard. Bovendien is Kees heel consequent. Als hij moe is stopt hij, klaar'. WADDINXVEEN - Vanavond (woensdag 8 december) om half negen is er weer een bijeenkomst van de hervormde ontmoetingske- ring De Open Cirkel in het vere nigingsgebouw Het Anker aan de Nesse. Mevrouw drs. Nelly Boot, die als theologe verbonden is aan het Bureau voor Inwendige Zen ding (IZB) te Amersfoort, is er de gastspreker. In tegenstelling tot de rooms-ka- tholieke kerk wordt in protestant se kerken over het algemeen (te) weinig aandacht aan Maria als de moeder van Jezus geschonken. Toch wordt zij in het Lucas-evan- gelie betiteld als de begenadigde onder de vrouwen. Op de Open Cirkel-avond van woensdag 8 december zal Nelly Boot een aantal aspecten uit het leven van Maria, in het bijzonder haar rol als de moeder van Jezus, belichten. WADDINXVEEN - Zoals ver wacht was er een enorm grote op komst van de Waddinxveense sjoelers en sjoelsters tijdens de pakjesavond. Ondanks een matige score 1407 behaalde Jan Kersber gen weer de eerste plaats. Tweede werd in de A-klas Tine Valen- kamp 1384, 3e. Cees Kuipers 1380, 4e. Wim Slingerland jr. 1369, 5e. T. van Leeuwen 1330, 6e. B. Brouwer 1329, 7e. Dick Dros 1328, 8e. Peter van Leeu wen 1292, 9e. Henk van Beek 1286, 10e. G. Renesse 1263 pun ten. Stand klasse A: 1. Jan Kersber gen 139.917, 2. Cees Kuipers 138.083, 3. Wim Slingerland jr. 137.450, 4. Tine Valenkamp 134.650, 5. Dick Dros 134.433. Klasse B: 1. Frans Botger 1345, 2. Ed den Drijver 1311, 3. Erwin Pleus 1298, 4. Kees Slingerland 1271, 5. Frans Bouwmeester 1262 punten. Stand klasse B: 1. Ed den Drijver 125.525, 2. Frans Botger 125.500, 3. M. Renesse eveneens 125.500, 4. Vera van Beek 125.480 en 5. Dirk Jan van Drunen 124.660 punten. Klasse C: 1. C. van Wijk 1233, 2. Caroline van Drunen 1227, 3. Cor Kersbergen 1188, 4, Kees Krijgs man 1175, 5. Jan van Beek 1168. Stand klasse C: 1. C. van Wijk 116.320, 2. Jan van Beek 116.300, 3. Cor van Gils 116.050, 4. Caroline van Drunen 113.975, 5. Sjaan Faay 112.817. Klasse D: 1. Ronald Meyer 1060, 2. Ceron van Beek 1047, 3. Jan Olie 1027, 4. Rien Waardenburg 1023, 5. Marius Kersbergen 1018 punten. Stand klasse D: 1. Hans Kuipers 104.900, 2. Marius Kersbergen 103.240, 3. Ronald Meyer 103.000, 4. Mike van Beek 101.967 en 5. Peter Botger even eens 101.967 punten. Klasse E: 1. Rosewelle van Leeu- WADDINXVEEN - In de buurtcentra De Overkant (Kromme Esse) en De Boog (C. Huijgenslaan) start de Stichting Waddinx- veens Welzijnswerk binnenkort met een gratis cursus voor men sen die vrijwilligerswerk willen gaan doen of reeds doen met tie ners; kinderen in de leeftijdsgroep 12 tot en met 16 jaar. Het streven is er op gericht dat in de beide buurtcentra extra activi teiten voor tieners uit de omgeving georganiseerd worden. tiener-activiteiten begeleiden, zo dat als er problemen ontstaan die snel kunnen worden besproken en opgelost. De eerste bijeenkomst is dinsdag avond 14 december om 19.30 uur in buurtcentrum De Overkant. Deze bijeenkomst is gezamenlijk, later zal de cursus ook in De Boog verder gaan. Wie interesse heeft in een derge lijke cursus of wil worden ge schoold in het leidinggeven aan een groep tieners en ouder is dan 18 jaar, kan zich aanmelden bij de Stichting Waddinxveens Wel zijnswerk, Jeroen Vens tel. 01828-31932. De nieuwe cursus is er op gericht de deelnemers te helpen bij het organiseren en begeleiden van tie- neractiviteiten. Zaken die in de cursus aan de orde zullen komen zijn: Programmeren; welke activitei ten bedenk je voor tieners, wat vinden tieners leuk om te doen. Luister je daarbij alleen naar wat de tieners zelf aangeven of draag je ook vanuit je rol als begeleider bepaalde activiteiten aan. Publiciteit en werving; in dit deel van de cursus wordt ingegaan op de werving van deelnemers en het maken van een publiciteits plan, met andere woorden, hoe zorgen we ervoor dat de tieners weten dat de activiteiten er voor hen zijn. Activiteitenplan; hierin worden alle mogelijke activiteiten gepland in een tijdschema, anders gezegd, wat doen we'wanneer. De cursus is zodanig opgezet dat al gedurende de cursus wordt be gonnen met de uitvoering van de verschillende activiteiten. Op de ze manier kunnen ervaringen en knelpunten die in de activiteiten opgedaan worden, worden ingé bracht in de cursus. De begeleiding van de cursus zal bestaan uit de jongerenwerker van de Stichting Waddinxveens Wel zijnswerk, Jeroen Vens, en Peter Bakker, medewerker van het Jeugdwerkadviesbureau Janzeu- ven. De cursus telt 14 bijeenkomsten, 4 in de voorbereiding, 9 in de uit voering en I om de cursus te eva lueren. Na afloop van de cursus blijft de jongerenwerker van de Stichting Waddinxveens Wel zijnswerk de vrijwilligers van de WADDINXVEEN - Het Wad dinxveense bowlingteam Plusmarkt/Riwa is de laatste we ken in opgaande lijn. De laatste zes wedstrijden wisten zij in volle winst om te zetten. Zij bezetten hiermee de vierde plaats op de ranglijst. Hiermee la ten zij zien, dat een combinatie van beginnende bowlers en erva ren bowlers goede resultaten ople vert en goed mee kan komen in de Goudse kompetitie. Stand na 13 wedstrijden: 1. Cum Laude 38.56; 2. De Gelen 35.5; 3. N.S.T. 32.5; 4. Plusmarkt/Riwa 31.0. Het team van Hot/Portugal, spe lende in de Rijswijkse competitie, heeft het daarentegen wat moeilij- ker, daar zij in een hogere klasse zijn ingedeeld, doch ook zij doen het niet slecht. De laatste 5 weken hebben wij wé“?58,’2'. Lie7van'Beek 944?3. slechts 1 wedstrijd verloren, 2 ge- - - - lijke spelen en 2 wisten zij in winst om te zetten. Afgelopen donderdagavond speel den zij tegen De Ridder Moun tains. Ook deze wedstrijd met een spannende tweede game, beslisten zij in hun voordeel met de volle winst. Zij bezetten hierdoor een fraaie 5e plaats. Adres Telefoon handtekening Bon in open enve'op. I zonder postzegel. I zenden naar Ri(n en Gouwe. Antwoordnummer 10008 I 2400 VB Aipnen aan den Rijn controle op öezo'g.ng. niet van toepassing s VP 4 I Een kwartaalabonnement a f81.30 Betaling d m.v toegezonden acceptgiro’s. j Een kwartaalabonnement a f79.80 Automatische betaling d mv machtiging. Een maandabonnement a f27.30 Automatische betaling d mv machtiging Voor oe autcmat scDe afschrijving van ^et abonnementsgeld «s d t mijn bank/gtro-rekenirg^lJmrre' WADDINXVEEN - Aan het einde van deze maand, op dinsdag 28 december, gaat de rally Parijs-Dakar-Parijs van start. Mieke Tijsterman, ‘huisvrouw uit Waddinxveen', terkt aan de zijde van haar man Kees voor de achtste keer de woestijn in, meldt NRC Handelsblad zaterdag 4 december prominent op de sportpagina in het door sportredacteur Hans Klippus geschreven artikel on der de kop ‘Iedereen vindt de woestijn eng en gevaarlijk, ik vind het er gezellig4. De tekst van dit artikel geven we graag aan onze lezers door. Wat bezielt een vrouw van 38 jaar om vrijwillig tweeënhalve week in het zand te gaan zitten? Mieke Tijsterman kijkt of haar een indis crete vraag is gesteld. Er is geen mooiere plek dan de woestijn, zegt ze tegen NRC Handelsblad. ‘Iedereen vindt de woestijn eng en gevaarlijk. Ik vind het er ge zellig, rustgevend. Je bent even uit dat gehaaste gedoe van thuis'. Ze geeft toe dat dit misschien raar klinkt uit de mond van ie mand die de woestijn zo snel mo gelijk pleegt door te razen. Toch is dat anders, beweert ze. ‘Het is niet uit te leggen aan iemand die het zelf niet heeft meegemaakt, wat ik daar precies voel'. Wie verwacht Mieke Tijsterman sleutelend onder een auto aan te treffen heeft het mis. Het is haar niet aan te zien dat ze al zeven keer de woestijn doorkruiste. Ze loopt niet in een overall en heeft ook geen smeervlekken in haar gezicht. Ze ontvangt het bezoek met haar zoontje van twee op haar arm en keurige pantoffels aan de voeten. ‘Ik leg hem even in bed'. De babyfoon gaat aan, de thee wordt gezet. ‘Ik avontuurlijk? Ik ben hier in Waddinxveen geboren en getogen en ben met een Waddinxvener ge trouwd. Niets bijzonders, hè? Ze werkt ook gewoon, als receptionis te bij een uitgeverij in Capelle. Wel heeft ze altijd al van verre reizen gehouden, en het liefst niet uit de reisgids. Ze blijkt ook helemaal geen ’auto- tik’ te hebben. Ze komt alleen in het garagebedrijf van haar echtge noot, om hem koffie te brengen. Dan kijkt ze meteen even vluch tig naar de rood-wit-blauwe Toyo ta waarmee ze straks de 12.000 kilometer zal worden gereden. Ze zegt aan het geluid te horen wat een auto mankeert. Uit ervaring. ‘Een klep of een luchtfilter'. Maar zelf repareren kan ze niet. Ze heeft het ook nog nooit gepro beerd. Dat laat ze liever aan haar man over. ‘Ik kan een band ver wisselen. Dat is alles'. Ze herinnert zich lachend een voorval van vlak na één van de rally’s. Terug in Waddinxveen waande ze zich in haar eigen au tootje nog even in de race. Ze scheurde door de bochten en liep daarbij een lekke band op. Geluk kig diende zich meteen hulp aan. Een mede-weggebruiker bood aan het wiel te verwisselen. Mieke zei geen nee. ‘Later dacht ik: ‘wat ben ik eigenlijk een aso'. We had den in de rally net een stuk of veertien lekke banden gehad, ge loof ik'. Samen met Kees kan ze in vier minuten tijd een wiel ver wisselen. ‘Dat is snel in dat zand hoor'. De liefde voor de woestijn trof haar tijdens een vakantie, negen jaar geleden. In drie auto’s trok ken Kees en Mieke Tijsterman met vrienden door Algerije en Marokko. Ze belandden midden in de rally Parijs-Dakar. De sfeer sprak hen meteen aan. Ze reden een deel van de route mee en Kees, van oorsprong een motor- cross-Iiefhebber, besloot het jaar daarna officieel in te schrijven. Mieke zou eerst thuisblijven. Maar toen de vriend die zou mee gaan afhaakte, nam ze naast Kees plaats in de Mercedes als naviga tor, of simpeler gezegd: als kaart lezer. Ze wist van niets. De aanwijzin gen in het routeboek begreep ze net een beetje. ‘Ik had zes jaar Frans op school gehad'. Een ge brek aan taalkennis is niet eens een nadeel, stelt ze. ‘Als je de taal goed zou beheersen ga je mis schien te veel nadenken bij het le zen van de gegevens. Nu volg ik t’ W

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 31