Be Fair en WSE verliezen met dezelfde cijfers (2-3) Geen succes Gouwe-dames Veel kampioenen bij Kwiek-tafeltennis Eindstanden bridgeclub Waddinxveen BRIDGE- CURSUS OVERDAG Korbis speelt met Jodan Boys Waddinxveense meisjes op erepodium Pro Patria Florida 1 in opmars Onverwacht verlies voor Flyers-dames I I Vox Jubilans in Moordrecht Jiu-jitsu duo 2e van wereld Bowlingsteams doen het uitstekend Tropische hitte bij Gouwe Vis WSE-jeugd in competitie Klaverjassen Veel doelpunten bij Be Fair-jeugd WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE FLOREANT (zo.) - SCHOONHOVEN OMTZIGT ■II B I t Boskoop Voetbal Promotion vrij. Beker P Zondag 12 december Aanvang14.00 Ulir Terrein Hoogeveenseweg, Boskoop - WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 8 DECEMBER 1993 z lil Bill Clubrecord Hans Boere verloren, ondanks vele kansen, met 4-5. De overige teams k STICHTING, I f Deze advertentie werd mogeUjk gemaakt dankzij: AANNEMINGSBEDRIJF b.v. Grond-, water- en wegenbouw De Gouwe-dames hebben de tien de wedstrijd binnen het eerste deel van de competitie niet win nend kunnen afsluiten. In het, via rijschool Henk van Erk door Sin terklaas geschonken badwater en dito bal, konden zij geen vuist maken tegen ZPB Profus. Vele kansen werden gemist, het geen ook blijkt uit de score van tien keer man-meer. Buiten de viermeter door Gillian van den Berg werd slechts één man-meer situatie benut door Astrid Coene. Het was ook een wedstrijd van de keepsters. Zowel Erica Hoskens van ZPB als Elise Kortekaas van voudige overwinning het gevolg geweest. Nu gingen de twee punten cadeau naar Boskoop, punten waar het technisch povere Floreant gezien de werklust het meeste recht op had. Zondag de laatste wedstrijd voor de winterstop: Haastrecht uit. De Gouwe hielden vele ballen. In de eerste periode scoorde As trid Coene 1-0 doch twee uitge kookte breaks van Alice Eindhout bracht de stand op 1-2. In de tweede periode scoorde Annema- rie Heuvel, met een streep 1-3. Tot hiertoe hadden beide ploegen 4x een man-meer verspeeld. In de derde periode scoorde Gilli an van den Berg 2-3 (viermeter), doch ZPB kwam via een herha ling van 1-3 op 2-4. Astrid Coene scoorde vlak voor tijd en gaf de Waddinxveensen met 3-4 weer aansluiting. Met name in de vier de periode kon het team van trai- ner-coach Jan Middendorp geen goed doen met de vier keer man meer. Mede door slecht plaatsen liep ZPB verder uit naar 3-5. Tenslotte bracht Angela Faber de eindstand op 4-5. Door dit resul taat wordt de strijd om de vierde plaats steeds groter. Immers naast De Gouwe hebben ook Alliance, Damixa Ravijn en ZPB Profus 11 punten uit 10 wedstrijden. Terwijl Polar Bears en De Futen met 9 punten in feite ook nog in de race zijn. Een spannende competitie Vrijdag spelen de Gouwe-dames weer in Nijverdal tegen Damixa Ravijn. Deze keer gaat het om een wedstrijd om de KNZB-be- ker. De wedstrijd begint om 20.30 uur en wordt gespeeld in zwembad Het Ravijn. en V.O. 7.75. Drie Waddinxveense meisjes stonden zo op het erepo dium. Voorzitter Ria Zwijnenberg van TOOS-Waddinxveen, die de ze middag presenteerde, had er enigzins moeite mee om te ver zwijgen dat deze meisjes, die pas enige maanden in Zoetermeer tur nen, de eerste beginselen van de turnsport toch hebben geleerd bij TOOS Waddinxveen. Dit Wad dinxveense chauvisme veroorzaak te enige hilariteit onder de aanwe zige Waddinxveense supporters en juryleden. In de categorie 5C turnde de Waddinxveense Berlinda Verweij (10) ook een goede wedstrijd. He laas viel zij bij haar balkoefening van de balk wat haar op dat on derdeel 6.90 punten opleverde. Met sprong 8.50, brug 6.80 en V.O. 7.30 kreeg zij een eindtotaal van 29.15 punten. Ze viel net bui ten de prijzen en behaalde met deze score een vierde plaats. In de competitiewedstrijd tussen Pro Patria en UD1 vielen er ook nog de nodige medailles te behalen. Verona v.d. Leur behaalde in het totaalklassement een mooie derde plaats en stond dus voor de twee de keer op het erepodium, evenals Marjoleine Verweij die van alle 6c meisjes als eerste eindigde en dus met twee gouden medailles naar huis ging. Als surprise op de ze middag werd er nog een de monstratie gegeven door de meis jes van Pro Patria. Het was een combinatie van tur nen, ritmische gymnastiek en ac robatiek op de muziek van Music was my first love. Het geheel werd uitgevoerd met speciale be lichting, hetgeen mooie effecten opleverde. Onlangs oogstte deze demonstratie ook veel lof op de Regiostrada in Ridderkerk. WADDINXVEEN - Zaterdag 4 december deden enkele Antilo- pers mee in Bleiswijk aan de St. Nicolaasloop; een wedstrijd over een afstand van 15 kilometer. Bij de veteranen I (40-50 jaar) liepen Ferry Bonsel, Piet Graafland en John Droog naar goede tijden. Ferry Bonsel was van de Antilo- pers de rapste en finishte in een tijd van I uur en 2 seconden, waar Piet Graafland er I uur 4 •minuten en 20 seconden en John Droog I uur en 10 minuten over deden. In het kader van de Zuidersterlo- pen werd zondag in Brielle de WADDINXVEEN - Het eerste damesteam van Flyers-basketbal leed afgelopen zaterdag een on verwachte nederlaag tegen het laaggeklasseerde Dunckers. De Hilversumse basketbalsters kre gen met 57-47 de avond voor Sin terklaas al een leuke surprise. De Flyers-heren kwamen niet in actie, maar spelen vrijdagavond om 20.45 uur weer thuis. Tegen Utrecht moeten dan de promotie- aspiraties dan waargemaakt wor den. Flyers dames l heeft last van on regelmatig presenteren. Erg goe de wedstrijden worden afgewis seld met partijen waarin amper wat lukte. Zo speelden de dames vorige week tegen koploper Mid land een wereldpartij die maar nét verloren werd en was het nu tegen degradatiekandidaat Dunckers een wedstrijd waarin de Waddinxveensen slechts geduren de een fase van de wedstrijd naar behoren speelden. Hoewel er hard voor gewerkt werd was de scherpte, zowel aan vallend als verdedigend, afwezig. Dit uitte zich vooral (en weer eens) in het lage scoringspercenta ge. Voor rust hadden de Flyers slechts 14 punten gemaakt. Dunckers had daar ook maar 22 punten tegenover gezet, maar die minder talentvolle ploeg zat wel duidelijk beter in de wedstrijd. Direct na rust leek het tij evenwel te keren. Flyers hervatte de wed strijd resoluut en kwam bijna langszij het Hilversumse team. Het bleek evenwel een opleving van te korte duur. Het Waddinx veense spel zakte weer in en Dunckers dat haar spelletje daad krachtiger uitvoerde kon de wed strijd uitspelen naar een 57-47 winst. Voor Flyers was Anita van Unen de enige die voldoende punten scoorde: 22. Deze week moet Fly ers dames I naar het altijd lastige Katwijkse Grasshoppers. In het rustige Sinterklaas-week- einde sleepten slechts enkele Fly- ers-teams een overwinning weg. De meest overtuigende was die voor de jongens BI. Het team van trainer-coach Van Ekelenburg had geen moeite met Jumpers (II2-30). Opvallend was de scoreverdeling. De lange mannen kaapten vrijwel alle punten weg: namelijk Juriaan Tholenaar 31, Edwin van Heijnin- gen 30 en Ronald Walhout 30. De andere thuisoverwinning was voor heren 3. Na een aantal wed strijden net verloren te hebben mochten de Flyers nu eens win nen: 54-48 tegen Voorburg 4. De scores waren mooi verdeeld. Voor de jongens C teams zit het eerste deel van de competitie er op. Afgesloten werd helaas met een nederlaag voor zowel het le als het 2e team. Cl verloor van Leiden met 3I-84 (Tie Wai Lam topscorer), C2 had in Springers een te sterke tegenstander: 46-84. (Pieter Uitbeijerse en Hinse ter Schuur topscorers). De spannendste wedstrijd was die van de meisjes B2 tegen Westland Starts I. Het verschil tussen bei de teams was de heel tijd mini maal. In de slotfase scoorde Fly ers net iets te weinig: 43-46 ver lies (Tineke Lelieveld I7 pnt). WADDINXVEEN - Door streekgenoot De Jodan Boys uit Gou da met liefst 22-10 te verslaan heeft het Waddinxveense Korbis- korfbal zich met nadruk gemeld voor een toppositie op de zaal- ranglijst. Deze uitslag had zelfs nog hoger kunnen uitvallen als de wedstrijd niet zo’n 10 minuten voor het eindsignaal wegens een blessure van een Jodan Boys-dame was beëindigd. Over de wedstrijd zelf valt te melden dat Korbis heel duidelijk de lakens uitdeelde. Even nam De Jodan Boys in het begin het initia tief middels een 0-2 voorsprong, maar daarna was het wel gedaan en kon Korbis het veel complete re spel in doelpunten uit gaan drukken. Na vijf minuten spelen bracht Marko van Leeuwen Korbis voor het eerst op voorsprong (3-2). Na dat Jaco Wineke en de weer in de basis opgestelde Pieter Slootweg de stand van afstand en via een doorloopbal in evenwicht had ge bracht. Pronk, Jurgen Reichard, Addy de Wit en Marco Hoogendam te sterk te zijn voor de derde klasse. Kwiek 7 is een vier-mans-team van oude rotten in het ping-pong- vak. Adrie Berckenkamp, slechts één verliespartij. Gerard Ver- mans, Ton Steenwinkel en compe- titieleider van het Goudse Sjaak Loef waren verantwoordelijk voor de promotie. Kwiek 9 is ook weer zo’n team dat met kop en schouders boven de vijf andere uitstak gezien de 6 punten voorsprong. De bezetting van dit jeugdige team bestaat uit Marco van Wageningen, Barry Verboom, Stefan de Kogel en Jaap de Lange. Kwiek 12 zingt als gemengd koor met twee dames en twee heren in de vierde klasse promotie het hoogste lied. Jaap Hardenbol en Leon Gütz werden daarbij bege leid door Yvonne Versteeg en Ti ne T roost. Kwiek 14 met Roland van de Werf, Martien van de Klink en Joost Looman gaat volgend jaar ook een klasse hoger spelen. Kwiek 15 nam ruim afstand met 5 punten van de concurrentie. Hessel van der Zee, slechts één verliespartij, secretaris Dick Sol, Tjerk van der Schaaf en Arie Ei kelboom waren de matadoren van bat en bal. Kwiek 16 met good-old Herman Bronwasser, Rob Kuypers, Harry Heikamp en Rob Boom kregen al leen vaan TTVN 15 enige tegen stand en de rest werd moeiteloos opgerold. Kwiek 6 (jeugd), het laatste maar zeker niet het minste team van deze kampiocngalerij, liet ook weinig heel van de reputatie van hun tegenstanders (of hadden ze die niet). Johan van Leenen (100%), Anne Dijkstcrhuis, Pe pijn Kraan en Lucian Bosch zege vierden steeds glansrijk. WADDINXVEEN - De eerstvol gende verenigingsavond van de Waddinxveense aquariumvereni- ging De Gouwe Vis wordt gehou den op maandagavond 13 decem ber om acht uur in het clubge bouw van de speeltuinvereniging Oranjewijk (J.W. Frisoweg). Voor de pauze wordt de uitslag van de keuring bekend gemaakt, ondersteund door een aantal dia’s van de bekeken bakken. Na de pauze zal Jos Keijzer een en an der laten zien van zijn reis door Costa Rica in december 1992. Dit Middenamerikaanse land is een paradijs voor liefhebbers van vis sen, amfibieën en reptielen. De rijkdom aan diersoorten is verba zingwekkend. Eerst wordt een videofilm ver toond die is gemaakt door een van de medereizigers van Jos Keijzer. De reis ging dwars door tropisch regenwoud, bergnevelwoud en moerasbos. Er zijn veel voettoch ten gemaakt in afgelegen delen van natuurreservaten. Na de video wordt een selectie vertoond van de door Jos Keijzer gemaakte dia’s van vissen, amfi bieën, reptielen en orchideën. Het is Be Fair niet gelukt om de laatste thuiswedstrijd voor de win terstop in winst om te zetten. Daarbij begonnen de Waddinxve- ners tegen TAVV heel goed aan de wedstrijd. Want reeds binnen een minuut kwamen de gastheren op een voorsprong. Een hoge bal van de Be Fair-de- fensie werd door de Ter Aarse verdediging volkomen verkeerd beoordeeld, waardoor John van Beek zijn doorzetten zag beloond met het eerste doelpunt. Hierna zochten de bezoekers de aanval, maar de verdediging van de Wad- dinvxencrs konden de aanvallen onschadelijk maken. Echter, vijf minuten voor rust moest Karl Pronk aan de noodrem trekken om een doorgebroken speler het scoren te beletten. Terecht gaf de goed leidende scheidsrechter hiervoor een straf schop. Het scheelde niet veel of doelman Tom Lugthart wist deze strafschop ook nog te stoppen. Direct na de hervatting wist Be Fair opnieuw op een voorsprong tekomen. Uit een aanval via de linkervleugel, wist Richard Kars ten de Ter Aarse doelman te ver schalken. Met de sterke wind in de rug ging TAVV opnieuw in de aanval. Na dertien minuten had dit offen sief succes en wisten de bezoekers uit een ónmogelijke positie de ge lijkmaker te produceren. Na 25 minuten had Richard Karsten een riante mogelijkheid om Be Fair opnieuw aan de leiding te helpen, maar alleen voor de keeper wist hij deze toch niet te passeren. Vijf minuten later werd de wed strijd beslist, toen onnodig balver lies op het middenveld de derde treffer voor de bezoekers inleid de. Ondanks sterk aandringen konden de Waddinxveners hierna toch niet meer tot scoren komen. Indien de weersgesteldheid het toelaat, speelt Be Fair aanstaande zaterdag in Leiden tegen de Sleu tels. Op werkelijk alle fronten was Korbis de betere ploeg. Balbehan- deling, de combinatie, het afvan gen en bovenal het afstandschot waren van betere kwaliteit dan wat De Jodan Boys liet zien. Deze ploeg maakte de fout om Korbis in het speltempo te willen volgen en toen dat niet lukte ver viel in een oportunistisch spel wat teveel op de doorloopbal gericht was. De ruststand was inmiddels opge lopen tot 14-6. Het wachten was derhalve op een echte hoge uit slag. Dat is het ook wel geworden, want 22-10 is natuurlijk niet niks, maar als de wedstrijd de volle dertig minuten zou hebben ge duurd kon een produktie van 30 doelpunten best nog wel eens ge haald zijn. Korbis II herstelde zich fraai na de nederlaag van vorige week. Met 14-8 werd De Jodan Boys 2 teruggewezen. Ook Korbis III haalde stevig uit tegen Het Zui den 6; hier was de eindstand 17-7 in Waddinxveens voordeel. Bij de Korbis-jeugd mag de fraaie 17-4 overwinning van Korbis BI ploeg niet onvermeld blijven. Het Zuiden BI wordt gedesillusio neerd naar Rotterdam terugge- WADDINXVEEN - Bij de brid geclub Waddinxveen luidt de eindstand van de tweede competi- tieronde, donderdaggroep, als volgt: Groep A: 1. Echtp. Anker 55.709%, 2. Heren den Boer- Schoenmakers 55.086%, 3. Echtp. Eelkman Rooda 52.209%, 4. mevr. Berends-hr. De Beer 52.165%. Uit Groep B promoveren naar groep A: 1. heren De Graaf-van der Zee 54.375%, 2. Echtp de Boer 53.641%, 3. Echtp. Knijf 53.420%, 4. Heren Van Delft- Venmans 53.169% Uit groep C promoveren naar groep B: 1. Dames Verbakel-Van Dort 56.162%, 2. Echtp. Van As 54.444%, 3. Dames Boonstoppel- Grootendorst 52.878%, 4. Echtp. Mounts 51.436%. Uit groep D promoveren naar groep C: 1. dames Christoffels- Fransen 54.907%, 2. dames Van Buuren-Kingma 54.509%, 3. da mes Den Hertog-Van Nielen 53.095%, dames Van Bergen- Groenendijk 52.797%. Eindstand tweede competitieron- de: maandaggroep: 1. heren Van Duppen-Hart 62.891%, 2. heren Twigt 60.913%, 3. heren Berk- houdt-Hart 55.110%, 4. dames Offers-Willink 54.776%. Aan de viertallencompetitie van het district Rotterdam en omstre ken van de Nederlandse Bridge bond nemen vier viertallen deel van de bridgeclub Waddinxveen. Het eerste, tweede en derde team komen uit in de eerste klasse. Het eerste en het tweede team nemen de koppositie in en het ziet er naar uit dat beide teams dit jaar promoveren naar de hoofdklasse. Het derde team neemt een be scheiden plaats in op de ranglijst, doch zal ook volgend jaar wel in de eerste klas uitkomen, terwijl het vierde team, dat momenteel speelt in de tweede klasse, goede kans maakt op promotie naar de eerste klasse. WADDINXVEEN - Zaterdag 4 december werden bij Pro Pa tria in Zoetermeer, afdeling wedstrijdsport, de jaarlijkse club- kampioenschappen gehouden in sportzaal De Driesprong te Zoe termeer. Aan deze titelstrijd namen vier Waddinxveense meisjes succesvol deeel. Voor Jeze gelegenheid had Pro 8.60, brug 7.45, balk 8.05, Patria de turnvereniging UDI uit Naaldwijk uitgenodigd. Ook deze vereniging hield haar clubkampi- oenschappen en deze wedstrijd was tevens een competitie tussen de beide verenigingen. Er werd geturnd op C-ntveau in verschil lende categorieën. In de categorie 6C turnde Maaike van Velzen (9) een goede wed strijd met een totaal van 28.34 punten (paard 7.75, brug 7.05, balk 6.55, vrije oefening 7.00). Zij behaalde een derde plaats. Ve rona v.d. Leur (in tegenstelling tot eerder vermeld nog maar 7 jaar oud) haalde voor haar sprong 8.10. Met brug 7.05, balk 6.75 en vrije oefening 6.55 wist zij op een totaal te komen van 28.45 wat haar de zilveren medaille oplever de. Op de eerste plaats eindigde Maf- joleine Verwey (8) met een mooi totaal van 31.85 punten. Sprong tweede Winterloop georganiseerd. Deze wedstrijd ging weer over een afstand van 10 Engelse mijlen (16 km en 90 meter). Voor de krachtlopers in het deel nemersveld viel het zacht glooien de parcours wat tegen, de souples- selopers echter hadden baat bij dit parcours waarop eerst tegen wind werd verwerkt. Een mooie vierde plaats in de eindrangschikking bij de vetera nen I viel Hans Boere te beurt, die tevens een nieuw clubrecord liep in 55 minuten en 7 seconden. Wim Los liep naar een soepele eindtijd van I uur en 6 minuten en 36 sec., terwijl Auke Leen in 1 uur en I minuut de eindstreep be reikte. Bram Lindhout bezorgde zichzelf een verrassing door in een goede tijd van I uurt en 11 minuten en 27 sec. bij de veteranen 111 (60-70 jaar) te finishen. Trainer Frans Olijve had de pech niet te kunnen starten omdat op de heenweg een gat in z’n benzi netank werd gereden. Hij moest hierdoor wachten op de plaatselij ke politie en kon gelukkig op de gastank de terugreis aanvaarden. Hij hoopt er de volgende keer in ieder geval weer bij te zijn. WADDINXVEEN - Barry van Bommel uit Waddinxveen en zijn partner Maurice Roumimper heb ben op de wereldkampioenschap pen jiu-jitsu duo in Kopenhagen een tweede plaats behaald bij de discipline Duo Games. Na korte metten gemaakt te heb ben met onder andere Oostenrijk en Duitsland kwamen ze in de fi nale tegen Zweden te staan. Een niet te onderschatten tegenstan der want de jeugdige Nederlan ders kwamen in de eindstrijd net een beetje uitstraling en over wicht te kort om de jury naar hun hand te zetten. Een zilveren plak was hun bekro ning op een jaar lang intensief trainen. Maurice Roumimper heeft zich daarna bij het Fighting System naar een bronzen medaille gevochten. Door het totale presenteren van de Nederlandse ploeg konden zij tevens huiswaarts keren met de Worldcup voor landenteams, uit gereikt aan het best presterende land. WADDINXVEEN - Het Wad dinxveense bowlingteam Plus markt Riwa is de laatste weken in opgaande lijn. Werd er in de aan vang van de competitie matig ge scoord, doch de laatste zeven wedstrijden wisten de bowlers in winst om te zetten. Met dit resultaat bezetten zij de vierde plaats op de ranglijst. Hier mee laten zij zien, dat een combi natie van beginnende bowlers en ervaren bowlers goede resultaten oplevert en goed mee kunnen ko men in de Goudse competitie. Stand na 14 wedstrijden: I. Cum Laude 41.5, 2. De Gelen 38.5, 3. NST 35.5, 4. Plusmarkt/Riwa 35.0. Het Waddinxveense team van Hot Portugal, spelend in de Rijks- wijkse competitie, heeft het daar entegen wat moeilijker, daar zij in een hogere klasse zijn ingedeeld, doch ook zij doen het uitstekend. De laatste zes weken hebben zij slechts één wedstrijd verloren, twee gelijk gespeeld en drie wis ten zij in winst om te zetten. Af gelopen donderdagavond speelden zij tegen De Ridder Mountains. Ook deze wedstrijd, met een spannende tweede game, in de laatste frame stond de Ridder 63 pins voor, konden zij niet afspa ren. Hot Portugal zette daar 8 strikes tegenover en beslisten hiermee de wedstrijd. Zij bezet ten hierdoor een fraaie 5e plaats. Antiloper Piet Graafland: 15 kilometer hardlopen in 1 uur, 4 minuten en 20 seconden. (Foto: Han Zoet). stuurd. Hoogstwaarschijnlijk zal Korbis BI een voorname rol gaan spelen in de strijd om de promo- tieplaats. MOORDRECHT - Zaterdaga vond 11 december om acht uur wordt er een grote koor- en sa menzangavond gehouden in de Nederlands Hervormde Kerk te Moordrecht. Aan deze avond werken mee de Hervormd Gemengde Zangvere niging ‘Vox Jubilans* uit Wad dinxveen, welk koor wordt geleid door dirigent Pieter Stolk, en de Waddinxveense organist Jaap Niewenhuijse. Vox Jubilans zal voornamelijk Nederlandstalige liederen ten ge hore brengen, waarbij ook enige samenzangnummers opgenomen zijn. Het koor neemt dan een prachtige bovenstem voor haar re kening. Jaap Nieuwenhuijse begeleidt Vox Jubilans op het indrukwek kende pijporgel uit 1773. Het ge luid dat dit orgel voortbrengt doet iedereen weer versteld staan. Jaap Nieuwenhuijse zal tijdens het concert in enkele orgelsoli dit or gel nader ten gehore brengen. Alle koor- en orgelwerken staan in het teken van de naderende Kerstdagen. Tijdens de pauze is er koffie en thee verkrijgbaar. De toegangsprijs (incl. programma) bedraagt ƒ6,- per persoon (kinde ren en CJP-houders ƒ3,-). WADDINXVEEN - De oogst van het afgelopen najaarstafelten- niscompetitie was voor het aan de J.W. Frisoweg spelende Kwiek bijzonder goed. Maar liefst acht seniorenteams en één jeugdteam behaalden in hun klasse, bestaande uit zes teams, de eerste plaats. In totaal namen 19 seniorenteams en 6 jeugdteams deel aan deze door de NTTB georganiseerde competitie. De keerzijde van de medaille omvatte slechts twee de gradanten, Kwiek 1 en het 4e jeugdteam. Voor Kwiek 1 was het door de ziekte van Ronald Ver- boon voorspelbaar dat het verblijf in de landelijke divisie van korte duur zou zijn. Kwiek 4, pas gepromoveerd, werd met 6 punten voorsprong glorieus kampioen. Homogeniteit was de succesformule van Herman Si mons, Piet Swart en Henny van der Meulen. Kwiek 6 zegevierde in de laatste wedstrijd tegen medetitelkandi- daat Combat 6 met 9-1. Een afge- tekende en duidelijk bewijs van kracht. Daarmee bewees dit ex- jeugdteam bestaande uit Dennis WADDINXVEEN - Zaterdag speelde het eerste damesteam van De Gouwe-waterpolo thuis tegen ZPF Profus 1 uit Baren- drecht. De dames speelden één van hun mindere wedstrijden en waren WADDINXVEEN - Na twee we ken geen competitiewedstrijden was het zaterdag 4 december weer volop voetbalplezier bij WSE-voetbal. WSE B2 behaalde, het kampioenschap. Spirit B3 mocht zeven maal aftrappen. WSE Cl won verdiend van VEP Cl. Jeroen Joling scoorde twee maal voor WSE. VEP scoorde eenmaal tegen. C2 van WSE ver loor tegen het sterkere Zwammer- dam Cl met 8-2. De meisjes-junioren speelden 1-1 gelijk tegen de kampioen van de meisjes-junioren NSV. Suzan van Yperen opende de score voor WSE. NSV kwam naastzij door een misverstand in de WSE-ver- dediging. WSE Dl won glansrijk van Flore ant Dl met 4-1. Ramon van Swie- ten en Danny Overdijk scoorden beide tweemaal. WSE El had het moeilijk tegen Unio El. Unio won verdiend met 1-6. E2 kwam in de regen en de wind niet aan scoren toe. Bergambacht El wist wel vijf maal te scoren. WSE E3 speelde bij Soccer Boys E3 een doelpuntrijke wedstrijd. WSE scoorde achtmaal, Soccer Boys trof 11 maal doel. WSE E4 kwam met de volle winst terug. Oudewater E3 werd met 1-4 ver slagen door de WSE-boys. De F-jes van WSE hadden een goede dag. F1 speelde tegen Be Fair F2 verdiend gelijk 3-3. F2 van WSE won door twéé doelpun ten van Rick Hofman van VEP F4. voetbalvereniging floreant WADDINXVEEN - Met liefst 7-1 won Florida-badminton de be langrijkste thuiswedstrijd tegen Aigis I uit Zoetermeer en is daar mede uit de degradatiezone geko men. Met overmacht wonnen le heer Pieter Slits en le dame Mirande v.d. Zijden hun enkelspelen. Ech ter Rob Sikking, in de afgelopen periode zéér druk bezig als gri meur van Sinterklaas en Zwarte Piet (beiden zijn al wat ouder), maakte een vermoeide indruk en verloor 2-15 14-15. Liesbeth van Bergeijk deed het beter, 8-11 11-6 11-6. In het herendubbel (15-3 0-15 15-11) en het damesdubbel (17-14 15-10) deed Aigis, de grootste club van Zuid-Holland, er nog al les aan, maar Florida won beide partijen en daarmede was de wed strijd beslist. De winst in beide gemengddubbels was nog goed voor het partijsaldo, belangrijk bij gelijk eindigen. Zondagmiddag om twaalf uur speelt Florida in de sporthal De Sniep tegen het onderaanstaande Thiela 1 uit Tiel, zodat definitief afstand kan worden genomen van de degradatieplaatsen in de lande lijke tweede klasse. Uit werd ech ter 3-5 verloren van Thiela. WADDINXVEEN - Op 12 janu ari 1994 gaat in Waddinxveen een nieuwe bridge-cursus voor begin ners van start. Op veler verzoek zal deze cursus op woensdagoch tenden, tussen 10.00 een 12.30 worden gegeven. In 10 weken kunnen de deelnemers spelender wijs kennismaken met de beginse len van deze ’denksport’. De cur sus staat onder leiding van Plonie Hoedemaker. Men kan zich tot vrijdag 31 december bij haar op geven. Belangstellenden kunnen voor nadere informatie terecht op telefoonnummer 01828-10909. BOSKOOP - Klaverjasvereniging HABO uit Boskoop houdt een koppelklaverjastournooi op zater dagmorgen 11 december om tien uur in het gebouw De Stek (Put- telaan), Boskoop, tel. 01727-15264. Er zijn prachtige prijzen te winnen en als van ouds her draait de tombola met vele prijzen. Opgave en inlichtingen bij M. Eegdeman, tel. 01727-13033. WADDINXVEEN - Zaterdag verloor Be Fair in het Warnaar- plantsoen met 2-3 van TAVV. De Waddinxveners zitten in de middenmoot met 8 punten uit 10 wedstrijden. WSE speelde te gen Floreant en verloor eveneens (2-3). Na de vorst regeerde zondag Sint Nicolaas over het land. WSE pas te zich daar prima aan aan en gaf de ene surprise na het andere ca deau aan het in de competitie tot dan toe zeer povere Floreant uit Boskoop. Met coach Jan Kramp ziek te bed en leider Peter Rijnbeek afwezig door familieperikelen startte WSE met voorzitter André Moons als coach. De start was nog in handen van WSE, want Floreant kwam nauwelijks over de middellijn. Na tien minuten een op het oog volkomen onschuldige uitbraak die door de snelle Johannes Oron geneutraliseerd werd door de bal terug te spelen op Bert v.d. Kaa. De laatste nam de bal vol op de slof maar schoot het leer via de rug van de doorgelopen Arzbach in het doel, een vertwijfelde po ging van John Moons ten spijt. WSE verloor door dit cadeautje het hoofd terwijl Floreant er een heleboel energie uit putte. De een na de andere fout werd gemaakt. Niemand uitgezonderd leverde men een wanprestatie. André Moons reageerde door Martijn Sol in te zetten voor Tino van Leeuwen. Hij had ook één van de andere tien veldspelers kunenn nemen. Sol bracht weliswaar wat meer vuur echter moest ook lijdzaam toezien heo Floreant wederom scoorde zonder noemenswaardige energie. Op het middenveld vlak bij de middellijn raakte Martijn v.d. Wal (verder toch één van de min der slechte spelers) de bal volko men verkeerd waarna hij vervol gens verkeerd beoordeeld werd door de verdediging met als ge volg een vrije doorgang voor Er- kelens (0-2). Kort voor rust leefde WSE even op doordat Erwin Pleus alle gram in een solo en een schot legde (1-2). Na rust en ’enige’ instructies van André Moons (niet op rijm) wilde WSE wel maar de ploeg kreeg de knop niet omgedraaid. Wederom was het Floreant dat scoorde. Een uittrap van Bert v.d. Kaa bereikte Erwin Pleus die de bal keurig aannam maar minstens zo knullig verspeelde. De linksback aarzelf- de niet en bediende de volkomen vrijstaande rechtsbuiten. Phillip Kroes liet Beft v.d. Kaa wederom kansloos (1-3). De score had uit kunnen lopen tot 1-4 of 1-5, maar dat bleef WSE be spaard. Tien minuten voor tijd pas kromden de oranje-zwarte ruggen zich voor een slotoffen- sief. Eindelijk zagen de verbaasde supporters (zowel de Waddinx veense als de Boskoopse schare wist niet wat hem overkwam) lo pende combinaties en inzet van WSE-kant. Het leverde drie minuten voor tijd een goal op van Willy Beelen na goed voorbereidend werk van Jan Willem van Triet en Dirk Jan Roos (die Guido Hack een kwar tier voor tijd kwam vervangen). Zowaar hing de gelijkmaker in de lucht, echter de ballen van Dirk Jan Roos en Johannes Oron wer den in de blessuretijd van de lijn gehaald. Wanneer WSE de gehele wedstrijd gespeeld had zoals het laatste kwartier dan was een een- WADDINXVEEN - Een groot deel van de voetbaljeugd van Be Fair kon na een korte winterstop weer op de groene velden hun competitiewedstrijden spelen. Vooral in de B-jeugd werd veel gescoord. Zo won het-B-2 elftal met maar liefst 1-13 van Gouda. Richard Nap werd topscoorder. Hij scoorde 5x, Mark Hoogen- berg 3x, Joop Huurman en Elwin Kortekaas 2x en Gert Herbert lx. Het B-3 elftal won met 2-9 van Bergambacht. Jeroen van Doode- waard, Dirk v.d. Eijk, Corne v.d. Geest en Ferry van Tol waren de doelpuntenmakers. Het B-l elftal speelde in Naaldwijk tegen West- landia en stond met 0-2 vóór bij de rust, toen even daarna in ver band met een blessure van de scheidsrechter de wedstrijd ge staakt moest worden. Ook A-2 won ruim met 2-5 van Aarlanderveen. Arjan v.d. Berg 2x, Robert Westmaas, Arjan Bot en Rik van Haren scoorden. San der v.d. Zijden stond op doel. C-2 verloor de derby tegen het C-l elftal van Waddinxveen. Een an dere derby van F-2 tegen het F-l team van WSE eindigde in een 3-3 gelijkspel. Jeroen Brouwer 2x en Jeffry Zwinkels scoorden. Het D2-elftal van Be Fair won met 0-6 bij Olympia. Joris van Dorp 2x, Anne Kasper 2x, Alexander Been, Anton Koren zorgden voor de produktie. Vin cent Coevert hield zijn doel schoon. E-2 won met 5-0 van Jo dan Boys. Thijs 2x, Raymond 2x en Erik scoorden en Sander maak te geen fout. De Be Fair-jeugd hoopt zaterdag weer volledig te kunnen voetbal len. Vooral de pupillen willen graag nog één keertje voetballen, voordat voor hun de winterstop aanbreekt.

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 33