Huwelijken worden sfeer voller in Waddinxveen Informatie avond Actiedag in Waddinxveen voor Bosnië Bridgeclub Waddinxveen i Prestatie Annemieke Altewischer Kerstconcert TELEFOONNUMMERS OPENINGSTIJDEN Computeruitbreiding Pagina 3 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 8 DECEMBER 1993 24760 12570 01820-16066 010-4362244 BOUWVERGUNNINGEN VERKIEZINGEN 1994 2. 12222 01820-24255 13000 13000 Openingstijden VERGADERINGEN WET MILIEUBEHEER BESTEMMINGSPLANNEN I 01820-15767 01820-93511 01828-17613 01820-28011 SPREEKUREN HUISVUIL- EN GROFVUIL REGELS Belbus j i i GEMEENSCHAPPELIJK ANTENNE SYSTEEMBEDRIJF STARTERS OPGELET! DE CHEMOCAR RIJDT WEER OP VRIJDAG 10 DECEMBER 1993 I i i i I GEMEENTE 24642 24700 WADDINXVEEN Zuidplaslaan 118 Bredeweg 22 Plasweg 37a Burg. Trooststraat 18 1. St. Huybertsgeregt 8 Woubrechterf 78 en 80 der gaat gebeuren is dit: Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Gouwebad ”De Sniep” (informatie) De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (le etage) van het gemeentehuis ter inzage. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik ma ken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. De agendastukken liggen bij het secretariaat van de commissie op werkdagen tijdens kantooruren ter inzage. AARD VAN HET BOUWPLAN: het slopen en het opnieuw oprichten van een bedrijfshal het oprichten van een spiltrap Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding Centrale Antenne Inrichting (C.A.I.) Milieu (telefoon voor milieuklachten) 1994 1994 1994 12 augustus 14 oktober 9 december 1994 1994 1994 06-11 Gemeentesecretarie endienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00 tot 20.30 uur. i i Gemeenteraad op woensdag 15 december 1993, aanvang 19.30 uur, in het gemeentehuis Op de agenda o.a.: - Voorstel tot diverse wijzigingen van een aantal belastingveror- deningen. - Voorstel tot wijziging van de Verordening op de Burgerlijke Stand. - Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor het gebied van het bestemmingsplan ’’Landelijk Gebied Oost”. - Voorstel inzake regionaal budgethouderschap ingevolge Besluit Woninggebonden Subsidies. - Voorstel tot overdracht van grond als gevolg van de uitbreiding van de Kardinaal Alfrink- en de Koningin Beatrixschool. - Voorstel tot het beschikbaarstellen van een aanvullend krediet voor 1993 en van een krediet voor 1994 voor het project ’’Ver voer op maat”. - Voorstel tot het beschikbaarstellen van een aanvullend krediet ten behoeve van de uitvoering van het wegbeheerprogramma 1993 en het instellen van 30 km/uur-zones. - Voorstel met betrekking tot het gemeentelijk ouderenbeleid. - Voorstel met betrekking tot de nadere uitwerking van het ’’con venant’ Gouda-Moordrecht-Waddinxveen - Voorstel tot vaststelling van de Najaarsnota 1993. - Voorstel tot het aangaan van vaste geldleningen in 1994. - Voorstel tot het aangaan en verstrekken van kasgeldleningen in 1994. - Voorstel inzake aansluiting bij landelijke uitwerkingsover- eenkomst. - Voorstel tot vaststelling van een aantal begrotingswijzigingen. Commissie voor de bezwaar- en beroepschriften op donderdag 9 de cember 1993, aanvang 19.30 uur, in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Bezwaarschrift tegen een aanschrijving ingevolge artikel 40 van de Woningwet juncto artikel 152 der gemeentewet, tot verwij dering van een caravan, een schuurtje, een auto en diverse (bouw-)materialen op het perceel Zuidelijke Dwarsweg 4. loos verkrijgbaar tot kandidaatstelling. Nadere informatie is te verkrijgen bij de sectie Burgerzaken van de afdeling Algemene Zaken, telefoonnummer 01828-24526. Terinzagelegging voornemen wijziging beschikking Ter voldoening aan het bepaalde in hoofdstuk 13, 13.3 van de Wet Milieubeheer geven burgemeester en wethouders kennis van het voor nemen tot wijziging van de door hen op 12 november 1980 verleen de hinderwetvergunning voor een slijperij/draaierij met opslag en magazijnen op het perceel Mercuriusweg 5. Dit voornemen houdt in dat de voorschriften met betrekking tot geluidproductie worden gewijzigd. Het voornemen alsmede de op 12 november 1980 verleende hinder wetvergunning liggen vanaf 9 december tot 23 december 1993 ter inzage bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven tijdens openings uren en op verzoek op de maandagavonden gedurende drie aaneen gesloten uren (telefoon 01828-24757, de heer W.P. Kaandorp). Gemotiveerde bezwaren tegen het voornemen kunnen tot 23 decem ber 1993 schriftelijk bij hun college worden ingediend. Indien gewenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaar indient, niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijk met het bezwaarschrift worden ingediend. Voorbereidingsbesluit De burgemeester van Waddinxveen maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening be- Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer b.g.g Politie Ongevallen mr. mr. kend dat de gemeenteraad in zijn.vergadering van 24 november 1993 heeft besloten te verklaren dat een herziening van het bestem mingsplan wordt voorbereid voor het volgende gebied: Landelijk Gebied West, ten noord-westen van de wijk Zuidplas 1980, alhier. De datum van inwerkingtreding van het besluit is bepaald op 9 de cember 1993. Het voorbereidingsbesluit met de bijbehorende tekening ligt voor een ieder ter inzage op werkdagen tussen 08.30 en 12.30 uur bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Be drijven, Raadhuisplein 1. ven van de burgers in voormalig Joegoslavië te ondersteunen. I r nemieke goed te scoren (769 pins) J I plaats. Zij kon het niet redden te gen de uiteindelijke winnares Ma rian Kwak (ex-international). i i L uw buren of kennissen vragen om uw klein chemisch afval te brengen en af te geven; het K.C.A. op werkdagen brengen naar de gemeentewerf aan de Noordkade (nr. 48), vanaf 08.00 uur tot en met 12.00 uur en van 13.00 uur tot en met 16.00 uur. Regels van de chemocar: - bedrijven kunnen niet bij chemocar en Noordkade terecht; - u mag het K.C.A. absoluut niet vooraf bij de halteplaats zet ten, omdat dan eventueel kinderen ermee kunnen gaan spelen; - injectienaalden moet u in een gesloten verpakking aanbieding; - lege plastic flessen van chloor, ammonia, spiritus e.d. kunnen nadat ze met water zijn omgespoeld, worden weggegooid in de grijze container of de vuilniszak; - goed geleegde verfblikken, kunnen in de blikbak worden gegooid. Binnengekomen bouwaanvragen/ingediende meldingen Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet maken bur gemeester en wethouders van Waddinxveen bekend de volgende bouwaanvragen te hebben ontvangen: BOUWPERCEEL: Middelburgseweg 16 Henegouwerweg 37 Genoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 en 12.30 uur voor een ieder ter inza ge ligt bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Wer ken en Bedrijven. Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. Verleende bouwvergunningen/ingestemde meldingen BOUWPERCEEL: Schielandweg 4 Grofvuil De belangrijkste regels in de afvalstoffenverordening zijn: - het is verboden grofvuil op andere dagen en tijden aan te bie den, dan dat het door de gemeentelijke inzameldienst wordt op gehaald, dus in geen geval de avond er voor: - aangeboden grofvuil mag geen grotere afmeting hebben dan 1,25 m en tevens geen grotere inhoud hebben dan 0,25 m’. Als het voorwerp een grotere inhoud/afmeting heeft moet het door u worden klein gemaakt; - ook'mag het voorwerp/samengebonden stukken niet zwaarder zijn dan 25 kg, (denk aan de ruggen van de beladers); - het grofvuil dient op de juiste plaats te worden aangeboden. Niet in een poort, of voor een inrit/uitrit maar op de aanbiedplaats; - bedrijven mogen geen vuil op deze dagen aanbieden. Zij mogen i uitsluitend vuil aanbieden in (de eventueel van gemeentewege ver- strekte) containers. De beladers van de inzameldienst hopen dat u zich aan deze regels van de afvalstoffenverordening zult houden. De politie kan optre den wanneer u aan vorenstaande regels geen gehoor geeft. Ook u kunt de politie bellen, bijvoorbeeld wanneer uw aangeboden vuil door ’’morgensterren” wordt doorzocht. de minicontainers en vuilniszakken dienen op de juiste plaats te worden aangeboden. Niet in een poort, of voor een inrit/uitrit maar op de aanbiedplaats. Kandidaatstelling voor de gemeenteraad Op dinsdag 18 januari 1994 kunnen, van ’s ochtends negen uur tot ’s middags drie uur, bij de voorzitter van het hoofdstembureau, of bij het door deze aan te wijzen lid van dat bureau, op de secretarie van de gemeente, sectie Burgerzaken, worden ingeleverd de kandi datenlijsten als bedoeld in artikel Hl van de Kieswet. De formulieren voor de kandidatenlijsten, voor de verklaring met betrekking tot het plaatsen van de aanduiding van de politieke groe pering boven de lijst, voor de verklaringen van ondersteuning en voor de verklaringen van instemming zijn vanaf 28 december 1993 ifcn van de afdeling Algemene Zaken koste- m met 18 januari 1994 zijnde de dag van de Burgemeester en wethouders uitsluitend na afspraak via de secreta- resses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09.00 uur tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. WADDINXVEEN - De gemeen te Waddinxveen doet zaterdag 18 december mee aan een landelijke actiedag voor de slachtoffers in voormalig Joegoslavië. Diverse lo- katies zullen die dag hun deuren tussen 10.00 en 15.00 uur ge opend houden voor het door Wad- '‘dinxveners ondertekenen van een solidariteitsverklaring en om geld te geven voor de slachtoffers in Bosnië. Het gemeentehuis (Raad huisplein) is donderdagavond 16 december van 19.00-20.30 uur al open voor handtekeningen en gif ten. De gemeentelijke actie, waaraan het gemeentebestuur dinsdag 7 december heeft besloten te zullen meedoen, is een gevolg van een oproep van de Raad van Europa. In de internationale solidariteits verklaringen vragen de onderteke naars een halt toe te roepen aan het lijden van de burgerbevolking in dit deel van Oost-Europa. WADDINXVEEN - Huwelijken moeten in Waddinxveen sfeer- van het gemeentelijk project ‘Ver- Eind vorig jaar heeft de Waddinx- veense gemeenteraad al in totaal 57.500 gulden op tafel gelegd om met de Belbus van start te gaan. Met dit project ligt het in de be doeling de zelfstandigheid en mo- biliteit van ouderen te bevorderen en schoolgaande buitenlandse kin deren optimaal over Waddinxveen te spreiden. De coördinatie en uit voering van dit werk ligt in han den van de Stichting Waddinx- veens Welzijnswerk. Uit een evaluatie is inmiddels ge bleken dat de Belbus, die zowel voor het vervoer van ouderen (dagopvang Huize Souburgh) als voor het vervoer van scholieren wordt ingezet, en die tussen de middag ook warme maaltijden voor ouderen (ThuisDiner) rond-' brengt, voldoet aan de behoefte. Het vervoer van individuele bel lers valt overigens tegen (slechts 50 per maand). De verwachting is overigens dat dit aantal in 1994 zal toenemen. Het exploitatiete kort is dan ook onder meer het gevolg van een lager aantal indivi duele bellers en van hogere lease- kosten. Het project voldoet volgens B. en W. in ieder geval een aan zekere behoefte. Een jaar is bovendien te kort om te kunnen beoordelen of het project levensvatbaar is. Daar bij komt dat het project ook niet zomaar gestopt kan worden, zo lang er geeen alternatief aanwezig is, daar het collectieve vervoer in WADDINXVEEN - Zondagmid dag 12 december om twee uur wordt er in de Remonstrantse Kerk aan de Zuidkade in Wad dinxveen een Kerstconcert gege ven. De organisatie hiervan is in handen van de muziekscholen Ton van der Wolf en Gabriëla* Lukassen in Waddinxveen en Bos koop (amv-, piano-, blokfluit- en orgellessen). Er is een afwisselend programma samengesteld, waarin zowel leerlingen als docenten mu siceren. De toegangprijs bedraagt f 7,60. Op grond van klachten van de beladers van de inzameldienst over het aanbieden van huisvuil en grofvuil door de inwoners van Wad dinxveen willen wij u nogmaals de regels van het aanbieden van dit afval toelichten. Als het afval niet juist wordt aangeleverd, maken vooral de zogenaamde ’’morgensterren”, (dit zijn mensen die tus sen het aangeboden vuil nog naar bruikbare spullen zoeken) er een troep van. Huisvuil Het door u aangeboden huishoudelijk afval valt onder de gemeen telijke afvalstoffenverordening. De belangrijkste regels in deze af valstoffenverordening zijn: - het is verboden afval op andere dagen en tijden aan te bieden, dan dat het door de gemeentelijke inzameldienst wordt opge haald, dus in geen geval de avond er voor; - zonder vergunning is het verboden huisvuil danwel grofvuil die ter inzameling gereed staan te doorzoeken en/of te verwijderen; - het is verboden afval anders aan de inzameldienst over te dra gen dan: in de van gemeentewege verstrekte minicontainers. Het is verboden om dozen, zakken en overig los vuil naast de minicontainer neer te zetten; of in vuilniszakken die voldoen aan de kwaliteitsnorm Komo- keur. Dit betreft woningen, waar van gemeentewege geen minicontainer zijn geplaatst. Ook hier geen dozen en overig los vuil naast de vuilniszak zetten; de scheidingsregels dienen in acht genomen te worden, dus glas in de glasbak, papier in de papierbak, chemisch afval bij de che mocar enz.; de aangeboden minicontainer mag niet meer dan 70 kg wegen; de aangeboden vuilniszak mag niet zwaarder zijn dan 10 kg; de minicontainers en vuilniszakken moeten goed gesloten zijn zonder uitsteeksels; WADDINXVEEN - In de zesde editie van het internationale bow- lingtournooi Glass City Tournam ent (Mastercircuit) in Den Haag heeft de Waddinxveense Anne- mieke Altewischer (Hofstede Rijswijk en Plusmarkt Riwa Wad- pins. Annemieke speelde met de Griekse kampioene (Margerita Fi- otina) en winnares van vorig jaar als dubbel partner. Hiermede be zette zij voor de halve finale sin gels de vierde plaats. De beste 12 dames speelden daar na vier games voor plaatsing voor de Knockdown Televisie Finale (wordt in december uitgezonden via Eurosport). Opnieuw wist An- en plaatste zich als derde voor de finale. Uiterst nerveus begon zij aan haar eerste Masterfinale. Slechts één game moest de beslissing brengen om door te gaan voor de eerste Annemieke Altewischer bereikte een eervolle derde plaats met een gemiddelde van 193.2 over 15 games. Een prestatie waarmee zij 28 punten vergaarde voor de fina le van het Mastercircuit. het kader van de Wet Voorzie ning Gehandicapten (WVG) pas in april 1994 van start gaat en dan nog in de kinderschoenen staat. In oktober 1994 zal de Belbus, die niet rolstoeltoegankelijk zal worden gemaakt vanwege de te hoge kosten, voor de tweede en laatste maal worden geevalueerd. Vanaf dat moment kunnen dan tijdig de eventueel te nemen maatregelen getroffen worden. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. voller worden. Dat is één van de voorstellen die B. en W. aan de ipaat‘. volgende week woensdagavond 15 december om half acht verga derende gemeenteraad hebben gedaan. afloop aan het bruidspaar gegeven kan worden. Het sluiten van huwelijken op zaterdag wordt mogelijk, mits het tijdstip ligt tussen 10.00 en 16.00 uur. De tarieven zullen hierop worden aangepast, hetgeen bete kent dat trouwen op maandag 170 gulden kost, op dinsdag 195 gul den, op woensdag 220 gulden, op donderdag 245 gulden, op vrijdag 270 gulden en op zaterdag 750 gulden. Ambtenaren van de burgerlijke stand krijgen een vergoeding van f 75,- per voltrokken huwelijk. De vergoeding voor de ambtenaren van de burgelijke stand worden voor een huwelijk op zaterdag vastgesteld op f 150,-. De ongeveer 14 ambtenaren van de burgerlijke stand mogen op kosten van de gemeente deelne men aan een eendaagse cursus. B. en W. hebben de gemeente raad gevraagd f 34.500,- extra ter beschikking te stellen voor het la ten doorrijden van de Belbus in Waddinxveen. Van dit bedrag is 14.500 gulden bestemd voor het hogere exploitatietekort over dit jaar en is er 20.000 gulden nodig voor het in 1994 laten doorgaan I WADDINXVEEN Na de J tweede competitieronde is de eindstand bij de bridgeclub Wad dinxveen als volgt: Groep A: 1. Echtpaar Anker; 55.709%, 2. Heren Den Boer Schoenmakers 55.086%, 3. Echt-, paar Eelkman Rooda 52.209%, 4. Mevr. Berends Hr. De Beer 52.165%. Groep B promoveren naar Groep A: 1. Heren De Graaf Van der Zee 54.375%, 2. Echtpaar De Boer 53.641%, 3. Echtpaar Knijf 53.420%, 4. Heren Van Delft Venmans 53.169%. Uit Groep C promoveren naar Groep B: 1. Dames Verbakel Van Dort 56.162%, 2. Echtpaar Van As 54.444%, 3. Dames Boon- Grootendorst 4. Echtpaar Mourits* Uit Groep D promoveren naar Groep C: 1. Dames Christoffels Fransen 54.907%, 2. Dames Van Buuren Kingma 54.509%,» 3. Dames Den Hertog Van Nielen 53.095%, 4. Dames Van Bergen Groenendijk 52.797%. Aan de Viertallenkompetitie van het district Rotterdam en omstre ken van de Nederlandse Bridge bond nemen vier viertallen deel van de Waddinxveense Bridge club. Het le, 2e en 3e team komen uitj in de eerste klasse. Het le en het 2e team nemen de koppositie in en het ziet er naar uit dat beide teams dit jaar promoveren naar de Hoofdklasse. Er komt voor 8.000 gulden nieuwe vloerbedekking in de trouwzaal van het gemeentehuis. Bekeken zal worden of vóór de ingang van de trouwzaal en vóór de receptieruimte twee lopers of twee tapijten aangeschaft kunnen worden. Van de huwelijksplechtigheden in de trouwzaal kan een geluids bandje worden gemaakt, dat na De sneeuw heeft ook het voorma lig Joegoslavië al bereikt. Hon- derdduizendeen brugers zullen een winter met veel kou, honger en ellende moeten doorstaan. Ze ker nu er nog steeds geen politie ke oplossing in zicht is. Het grootste deel van het ingeza melde geld wordt direct ingezet voor noodhulp, om de burgers te helpen de winter te overleven. Daarnaast zal een klein deel wor den bestemd voor projecten, die van erop gericht zijn vredesinitiatie- stoppel 52.878%, 51.436%. vwi uu vei Mai mgcii i -bij de sectie Burgerzal I i i I l I l l I i I i I i i i i i i i i i i i i I i WADDINXVEEN - De Rabo bank Waddinxveen houdt donder dagavond 9 december tussen ze ven en tien uur in het hoofdkan toor aan de Kerkweg-Oost weer een gratis informatieavond op ju ridisch-, fiscaal, pensioen- en be- leggingsgebied. Van het door de bank geformeer de team van deskundigen maken deel uit het notariskantoor P.L. van der Meulen en J.A.M. Koek, advocatenkantoor In ’t Veen, administratiekantoor Van der Loo BV, Armada BV, H.J. Brussel BV Registeraccoun tant en K. Koopmans, pensioenad- viseur van Interpolis. Wie in een persoonlijk gesprek nader geïnformeerd wil worden over zaken als erfrecht, schen kingsrecht, fiscale aftrekmogelijk heden, bedrijfsopvolging en pen sioenvoorzieningen kan terecht op de speciale gratis informatieavond op donderdaavond 9 december tussen 19.00 en 22.00 uur. Men kan zo binnenlopen. Een afspraak maken is niet nodig. WADDINXVEEN - B. en W. van Waddinxveen zullen de ge meenteraad voorstellen een kre diet beschikbaar te stellen ten be hoeve van de tweede fase upgrade centrale computer. De tweede fa se bestaat uit drie onderdelen. Deze zijn: uitbreiding van het ex tern geheugen, verbetering van de back-up-faciliteiten en uitbreiding van het aantal terminals. In verband hiermede ligt deze melding en het verzoek om vrijstel ling met de daarbij behorende stukken, waaronder bouw- en situa tietekeningen voor een ieder ter inzage met ingang van 9 december 1993 gedurende 14 dagen, tijdens werkdagen van 08.30 uur tot 12.30 uur, bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Wer ken en Bedrijven, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen. Gedurende deze termijn kunnen tegen het voornemen om vrijstel ling te verlenen door een ieder schriftelijk bezwaren worden inge diend bij burgemeester en wethouders van Waddinxveen, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen (postadres: Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen). Storing C.A.I.-ontvangst 2 december 1993. De storing in de ontvangst van radio- en t.v.-signalen van donder dag 2 december 1993 was het gevolg van een defecte voeding in een trajectversterker in het net van Alphen aan den Rijn. Het gevolg hiervan was dat de abonnees in Waddinxveen, Boskoop en Moer- kapelle geen ontvangst hadden van die signalen die vanuit Alphen aan den Rijn worden geleverd. R.T.L. 5, R.T.L. Television, T.R.T./M.B.C., M.T.V. en The Discovery Channel waren wel te ontvangen daar deze zenders door het Gemeenschappelijk Anten ne Systeembedrijf Waddinxveen worden ontvangen en doorgegeven. De onderbreking in de ontvangst van signalen van 2 december 1993 was dus niet te wijten aan de Centrale Antenne Inrichting van de gemeente Waddinxveen. Dergelijke storingen/signaalonderbrekingen versterken de wens om in de toekomst meer t.v.-zenders dan de genoemde zenders rechtstreeks te ontvangen via de installatie aan de Staringlaan zo dat de kans op signaalonderbrekingen in Waddinxveen beperkt wordt. De opdracht tot plaatsing van een nood-ontvangstinstallatie voor de t.v.-zenders Nederland 1, 2 en 3 is inmiddels verstrekt. Ondertiteling The Discovery Channel In de radio- en televisiegidsen worden de abonnees erop gewezen dat bepaalde programma’s van The Discovery Channel ondertiteld zijn. Alleen de abonnees die in het bezit zijn van een t.v.-toestel met te letekst kunnen de ondertiteling zichtbaar maken. De ondertiteling is zichtbaar op de teletekst van The Discovery Channel en wel op pagina 690. Op bedrijvenpark Coenecoop, in het Ondernemerscentrum, zijn voor startende ondernemers nog kantoorruimten 50 m2 te huur. Heeft u interesse, neem dan contact op met de gemeente Waddinx veen afdeling Algemene Zaken, telefoonnummer 01828-24629. Op vrijdag 10 december a.s. kunt u weer het bewaarde klein che misch afval (K.C.A.) persoonlijk aan de chemocar afgeven. De chemocar stopt op de volgende tijden en plaatsen: 08.30-09.15 uur wijk Zuidplas, Zuidplashof, kringloophalte; 09.20-09.50 uur wijk Zuidplas, cirkelflat 09.55-10.40 uur Bomenwijk, winkelcentrum leplaan; 10.45-11.15 uur St. Victorwijk, wijkgebouw Zonnig Zuid; 11.20-12.05 uur Oostpolderwijk, Overtoom; 12.50-13.30 uur Centrum, Passage ingang stationszijde; 13.35-14.20 uur Vondelwijk, winkelcentrum Luifelbaan; 14.25-15.10 uur Groenswaard, winkelcentrum Groensvoorde; 15.15-16.00 uur Willem de Zwijgerlaan bij de markt. Respons In 1993 is er, met nog één inzameldag te gaan, in totaal 5.218 kg K.C.A. met de chemocar ingezameld. Dat is 1.636 kg minder dan in 1992 ofwel 23,9%. Ook het gebrachte K.C.A. naar de Noordka de (nr. 48) liep terug met 16,2%. Iedere inwoner in Zuid-Holland heeft gemiddeld 2,5 kg van dit afvaL In Waddinxveen scheiden we maar 0,8 kg per inwoner oftewel maar 32%. Het overige K.C.A. (68%) verdwijnt nog steeds in de grijze container of in de vuilniszak. Wij verzoeken u dringend geen schadelijke stoffen zo als verfresten, batterijen, oude medicijnen e.d. in uw container of de vuilniszak te doen. Dit alles in het belang van een schoon milieu. Indien 10 december a.s. niet mogelijk is voor u, kunt u wel: het chemisch afval bewaren tot een volgende inzameling te weten: 11 februari 8 april 10 juni In 1990 is besloten onder de bruidsparen die in Waddinxveen en elders gehuwd waren een hu- welijksenquete te houden. De eva luatie daarvan is begin dit jaar in de gemeenteraad besproken. Er werd toen een krediet van 29.000 gulden ter beschikking ge steld. Afgesproken werd op een later moment een besluit te ne men over andere suggesties om de huwelijksvoltrekkingen sfeervoller te laten zijn. Inmiddels is het team van ambte naren van de burgerlijke stand, dat uitsluitend belast is met hu welijksvoltrekkingen, uit een oog punt van kwaliteitsverbetering uitgebreid. Deze zomer werden zes ambtenaren van de burgerlij ke stand benoemd en beëdigd. Zij zijn inmiddels met hun activitei ten begonnen. Wat er in het gemeentehuis ver- AARD VAN HET BOUWPLAN: het oprichten van een transforma- torstation het plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak het gedeeltelijk veranderen en het ver groten van een bedrijfsruimte annex kantoorruimte het oprichten van twee scharrelkip- penstallen met kantoor- en bedrijfs ruimte het plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak het veranderen van een praktijkruim te in een woonruimte het gedeeltelijk veranderen en het ver groten van twee woningen. Het register van verleende bouwvergunningen en ingestemde mel dingen ligt ter inzage in het gemeentehuis bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw, waar tevens in lichtingen kunnen worden gevraagd. Verzoek om vrijstelling De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat een verzoek om afgifte van een bouwvergunning is ingediend ten behoeve van: Middelburgseweg bij nr. 7 het oprichten van een materieelber- ging ten behoeve van het aldaar ge- s vestigde grondverwerkingsbedrijf. Dit verzoek kan slechts worden ingewilligd na het verlenen van vrijstelling als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, aangezien het bouwplan in strijd is met de bepalingen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan: Landelijk gebied Oost, en voorts na ontvangst van verklaringen van geen bezwaar van Ge deputeerde Staten van Zuid-Holland als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 6, van de Wo ningwet. Burgemeester en wethouders zijn voornemens de gevraagde vrijstel ling te verlenen, genoemde verklaringen van geen bezwaar aan te vragen en na ontvangst van die verklaringen de gevraagde bouw vergunning te verlenen. Verzoeken om vrijstelling (zgn. kruimelgevallen) De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat de navolgende melding is ontvangen: Prinses Marijkestraat 35 het oprichten van een tuinberging. De bouw zal niet geheel in overeenstemming zijn met het ter plaat se geldende bestemmingsplan: Oranjewijk ’75, doch de afwijkingen zijn van beperkte betekenis: zogenoemde ’’krui melgevallen” als bedoeld in artikel 18a van de Wet op de Ruimte lijke Ordening en beschreven in het Besluit meldingplichtige bouwwerken. In dergelijke gevallen zijn burgemeester en wethou ders bevoegd om vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan zonder voorafgaande planologische procedure. Burgemeester en wethouders zijn voornemens ten behoeve van ge noemde melding deze vrijstelling te verlenen. dinxveen) een prestatie van for maat geleverd. i In de voorronde zette zij over 10 J games een score neer van 1941 TMnC AnnammVa cnaalrln rvvaf A& I I I

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 3