Lesovereenkomst biedt zekerheid Boutrit Klaverjassen DE POSTERBOETIEK APART IN KERSTWENSEN Kerst-inloop op Leon van Gelderschool Gemeenteraad steunt actie Inge van der Schrier clubkampioen De Gouwe Rij les-gar antiebe wij s bij BOVAG-rijschool Desiree Open asfalt bedrieglijk Feestmaand bij C1000 Kunst-kerstmarkt brengt vier mille op Amnesty actief met fakkels Gratis informatieavond Rabobank u ans aan ens Klaverjassen Het Zuidhonk Drie W’veense autorijscholen lid van BOVAG Vacature in commissie blijft bestaan Kerstukken maken in Het Zuidhonk Pagina 11 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 15 DECEMBER 1993 RIJSCHOLEN Kon. Wilhelminaplein 53 - Waddinxveen Telefoon: 01828-31936. LID Prestaties Meer kwaliteit Zekerheden Garantie Wij hebben ook een collectie verlovingsringen van de merken "Colombine”, Christian Bauer” en ”Le Chic” in onze winkel. Lagrouw, De werkgroep Waddinxveen WADDINXVEEN - In wijkge- bouw Het Zuidhonk (Zuidplas- laan) is er vrijdagavond 17 de cember om acht uur weer vrij-kla- verjassen (géén competitie). De toegangsprijs ƒ2,50 per persoon. PASSAGE 234 WADDINXVEEN TEL. 01828 - 17868 de BOVAG-les- een stencil uitgereikt. Daarin werd ge wezen op de Dag van de Rechten van de Mens, de acties van Am nesty International en de moge lijkheid om lid te worden van de ze internationale organisatie. BOVAG JUWELIER ^^rlovingsringen van Desiree: prachtige gouden ringen, die getuigen van jullie liefde voor elkaar. De fraaie collectie is gebundeld in een nieuwe brochure. Hij ligt klaar bij de juwelier. Daar kunnen jullie ook de ringen in hun volle glans bewonderen. En ervaren, dat er altijd een Desiree ring is die precies bij jullie liefde past. de team van deskundigen maak ten deel uit het notariskantoor mr. P.L. van der Meulen en mr. J.A.M. Koek, advocatenkantoor In ’t Veen, administratiekantoor Van der Loo BV, Armada BV, HJ. Brussel BV Registeraccoun tant en K. Koopmans, pensioenad- viseur van Interpolis. Tijdens deze inloop zullen een aantal leerlingen kerstmuziek en kerstliedjes ten gehore brengen. Ook zal er op deze avond een stand zijn van het Foster Parents Plan en zal er een aantal artikelen 'verkocht worden waarvan de op brengst ten goede komt aan het Foster Parents Plan. WADDINXVEEN - Woensdag avond 22 december wordt op de openbare Leon van Gelderschool (Essengaarde) een Kerst-inloop gehouden. Leerlingen, ouders en belangstellenden kunnen dan een kijkje nemen in de school en de door leerlingen gemaakte kerst versieringen bewonderen. WADDINXVEEN - Op de tot deze maand bijgehouden leden lijst van de BOVAG-autorij- scholen in Bunnik staan drie autorijscholen uit Waddinx veen. Dat zijn: Autorijschool Zuidkade 51; - Autorijschool Weimar, Boek- weitakker 7; - Rijschool Bijna, Graanakker 84. houd aan dit fraaie Waddinxveen- se monument. De organisatoren zijn zo enthousi ast dat zij zich nu al opmaken voor het vieren van het eerste lus trum in december 1994 om dan de vijfde traditionele kerst-kunst- markt te houden. En verder is en blijft Cl000 Thuis het vertrouwde blad vol met andere ideetjes en nieuwtjes (hoe maak ik kerststerren voor in de boom en op het bord?), met de vaste column van Ed Nijpels, een kerstverhaal van de bekende kin- Men dient dit in verband met de derboekenschrijver Dolf Verroen, nieuws over het Kwaliteitsmerk en niet te vergeten de prijspuzzel, waarmee voor ƒ100,- aan bood schappen gewonnen kan worden. lesovereenkomst tussen school en cursist. De kunst-kerstmarkt werd muzi kaal opgeluisterd door de muziek- en zanggroep Pavane uit Wad dinxveen, het vrijzinnig protes tants koor uit Boskoop, het fluit- ensemble en het kinderkoor van de St. Victorparochie. Marlies Mulder (11 jaar) wist met haar dwarsfluitspel een groot applaus van het winkelend publiek te ont lokken. Voor de kinderen was er weer de mogelijkheid om in een rustige hoek koekjes te beschilderen en op te eten of een lootje uit de kerstboom te halen en zo een ca deautje te bemachtigen. De volwassenen konden rustig rondkijken en ook intekenen op een schitterende foto van het or gel van de Remonstrantse Kerk, die weer door de Waddinxvener Lies van Straalen beschikbaar was gesteld. De verloting vond plaats tijdens de sluiting om vier uur zaterdag middag. De fraaie ingelijste foto werd gewonnen door Paul Mul der. Gees van Vliet was weer de hoofdorganisatrice van deze ge- Leuke gezwommen werd er door Nanda Koerts, die tien seconden van haar tijd zwom. Saskia ten Cate, Claudia Schildt, Nancy van der Hoek, Erika Vlasman, Lizette van Hooft, Suzanne Steller, Nata scha Matheeuwsen, Danny Ma- theeuwsen en Inge van der De Leon van Gelderschool is woensdgaavond 22 december open van 18.15-19.30 uur. De schoolleiding en de leerkrachten hopen veel belangstellenden te mogen begroeten. WADDINXVEEN - Vrijdag avond 17 december wordt er weer een koppelklaverjaswedstrijd ge houden in de kantine van de voet balvereniging Waddinxveen aan de Sniepweg. De aanvang is 20.00 uur. Iedereen is van harte wel kom. Inleg ƒ4,- per persoon. De werkgroep Waddinxveen van van de Rechten van de Mens - een veense NS-stations. (Foto: Joop Dorst). NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL - Volgende week woens dag 22 december houdt auto- en motorclub The Skymasters in Nieuwerkerk aan den IJssel de boutrit. Deze rit wordt verreden op basis van een routebeschrij ving. Voor de A- en B-klassers geldt het NRR-TRR-reglement, voor de gezelligheidsklasse geldt een aangepast reglement. De lengte van de rit is ongeveer 30 km, de duur is ongeveer anderhalf uur. Na afloop van de rit is er rad van avontuur met aantrekkelijke prij zen. Inschrijven voor deze rit is moge lijk tussen 19.45 en 20.30 uur in Soos Hitland, Klein Hitland 8 te Nieuwerkerk aan den IJssel (nabij de steenovens langs de IJsseldijk). Voor nadere informatie over de rit of de vereniging kan men con tact opnemen met P. van Reeuwijk, tel. 01803-12200 of 01803-20361. Wie in een persoonlijk gesprek nader geïnformeerd wilde worden over zaken als erfrecht, schen kingsrecht, fiscale aftrekmogelijk heden, bedrijfsopvolging en pen sioenvoorzieningen kon zonder af spraak terecht op de speciale gra tis informatieavond van de Rabo bank Waddinxveen. Mens werd er eerst op het Konin gin Wilhelminaplein een fakkel- weacht gehouden, die werd ver volgd met fakkeltochten naar de beide Waddinxveense NS-sta tions. Voorbijgangers kregen een De BOVAG-rijscholen zijn samen goed voor een meerderheid van de in ons land afgenomen rij-exa- mens: zo’n 60 procent. De BO- VAG-afdeling Auto- en Motorrij scholen is de belangrijkste ge sprekspartner in de branche en onderhoudt nauwe contacten met onder meer het CBR (Centraal. Bureau Rijvaardigheidsbewijzen, verantwoordelijk voor alle rij-exa- mens) en overheden als de minis teries van Verkeer en Waterstaat en van Economische Zaken. De BOVAG-afdeling neemt zelf ini tiatieven om de kwaliteit van de verschillende rij-opleidingen nog verder te verhogen. Rob Kant hierover: ‘Om het kaf van het koren te kunnen scheiden, streeft de BOVAG naar het op zetten van zogenaamde ’kwali- teitsrijscholen’ die moeten vol doen aan hoge normen. De crite ria daarvoor stellen we als BO- VAG-ondernemers met elkaar vast. Wij denken daabrij niet al leen aan een bovengemiddeld hoog slagingspercentage, maar bijvoorbeeld ook aan de facilitei ten voor het geven van theorieles sen. Elke BOVAG-rijschool zal de stap naar dit hogere niveau kunnen gaan nemen. Door het volgen van applicatiecursussne worden rijschool èn instructeur op een nog hoger opleidingsniveau gebracht. Daarbij praten we over extra vaardigheden op het gebied van rij-instructie en over een ge richte ondernemersopleiding voor de rijschoolhouder'. Naar verwachting zal de BOVAG het kwaliteitslabel uiterlijk in 1995 introduceren. ‘Voor de con sument bieden we dan nog meer kwaliteit dan we nu al doen', al dus de enthousiaste voorzitter van de afdeling Auto- en Motorrij scholen van de BOVAG. De BOVAG staat voor garantie, kwaliteit en zekerheid. De bij de BOVAG aangesloten rijscholen hebben bewust gekozen voor een klantgerichte benadeing van 1. activiteiten. Het beste bewijs hiervan is de BOVAG lesovereen komst: een soort rijles-garantiebe- wijs. WADDINXVEEN - Het college van B. en W. heeft besloten de door het vertrek van Waddinxve ner F.W. Zwart ontstane vacature in de gemeentelijke commissie voor Kunst en Cultuur nog niet te vervullen. De benoeming van een nieuw lid zal pas aan de gemeen teraad worden voorgesteld na be ëindiging van de zittingsperiode van de gemeenteraad in 1994. De overige leden van de commissie gaan met deze oplossing akkoord. De circa duizend leden van de af deling auto- en motorrijscholen van de BOVAG kunnen hun cur sisten meer zekerheden bieden. De algemene voorwaarden van de lesovereenkomst laten daarover geen twijfel bestaan. Rob Kant: ‘Stel dat een auto uit gerekend tijdens of kort vóór het examen uitvalt waardoor het exa men geen doorgang meer kan vin den. In dat geval biedt de BO VAG-rijschool de cursist drie gra tis rijlessen voorafgaand aan een eveneens gratis herexamen'. Een vanzelfsprekende service die in de dagelijkse praktijk niet zo vanzelfsprekend blijkt te zijn, is de zekerheid dat de cursist in principe mag rekenen op steeds dezelfde lesauto met dezelfde in structeur. Ook dat is in de alge mene voorwaarden opgenomen. Kant haalt voorts artikel 1c aan. ‘In artikel 1c van de lesovereen komst staat dat de aanvraag voor het rij-examen binnen veertien da gen door de rijschool bij het CBR wordt ingediend. Ook dat lijkt op het eerste oog overbodig, maar in de dagelijkse praktijk gebeurt het maar al te vaak dat rijscholen de aanvragen langer dan nodig laten liggen, met alle gevolgen van dien. Dat geldt ook voor bepaling waarin staat dat de lestijd voor de volle honderd procent dient te worden benut voor instructie. De ervaring heeft geleerd dat de voorwaarden van de BOVAG-ies- overeenkomst hard nodig zijn om de consument te beschermen te gen malafide praktijken', aldus Rob Kant. ‘Uiteraard zijn de alge mene voorwaarden aangepast aan het thans geldende, nieuwe Bur gerlijk Wetboek'. WADDINXVEEN - Afgelopen zondag is de jaarlijkse clubkam- pioenschapen van de Waddinxveense zwemvereniging De Gou we weer afgerond. Algemeen clubkampioen werd Inge van der Schrier, die met elke afstand gelijk een limiet zwom. Een goede Amnestuy International hield vrijdag 10 december - de Dag fakkeloptocht vanaf de weekmarkt naar de beide Waddinx- BOVAG auto- of motorrijschool biedt die zwart op wit in de vorm van een L„„,1 Waar moet je op letten bij het kiezen van een auto- of motorrij school? Aan welke eisen moet die dan voldoen? Rob Kant, voorzit ter van de afdeling auto- en mo torrijscholen van de BOVAG in Bunnik, kan daarop een duidelijk antwoord geven. Hij verwijst naar overeenkomst, een formulier waarop alle afspraken, rechten en plichten van beide partijen (school en cursist) onomwonden worden vastgelegd. Dit ’rijles-ga- rantiebewijs’ vormt namelijk een prima uitgangspunt voor een be trouwbare rij-opleiding. De BOVAG-lesovereenkomst wordt al geruime tijd gebruikt door alle rijscholen die bij de BOVAG zijn aangesloten. Sterker nog, élke BOVAG-rijschool heeft zich verplicht dit formulier te ge bruiken. Rijschool èn cursist spreken on der meer af, voor welk examen men een opleiding gaat volgen en hoeveel de kosten per onderdeel bedragen. Uiteraard geldt dat niet alleen voor elke categorie prak- tijkexamen, maar ook voor de the- orie-examens. WADDINXVEEN - In Waddinx veen wordt zaterdag 18 december de actie ‘Dekens en bescherming voor Bosnië' gevoerd. Voor de ac tie is donderdagavond 16 decem ber en vrijdag 17 december het gemeentehuis geopend. Op zater dag openen een zestal andere ge beuren hun deuren voor Wad- dinxveners die geld willen geven voor Bosnië en een solidariteits verklaring willen ondertekenen, waarin ze hun afschuw kunnen uitspreken over de situatie in voormalig Joegoslavië. Bij de leeftijd onder de 10 jaar was het bij de meisjes Kim Mid dendorp en bij de jongens Patrick van Keulen die clubkampioen werden. Bij de leeftijd onder de 12 jaar waren de clubkampioenen bij Wilke van der Valke en Robin van Lienden bij respectievelijk de meisjes en jongens. Zij werden dan ook beloond met een beker die ter beschikking werd gesteld door transporteur W. Zijderhand, die tevens de wedstrijdleiding in handen had. Voor de eerste keer werd de 100m vrijeslag gezwommen door Tesse van Noort in 2.32.6, Dennis Olsthoorn in 1.44.6, Steven En gelsman in 1.54.3, Sebastiaan Verweij in 1.35.9, Jury van Noort in 2.55.0, Sjoerd Verweij in 1.48.4, Martin Verboom in 2.13.6 en Paul Verweij in 1.36.4. De 200m rugslag werd voor de eerste keer gezwommen door Martine van der Linde, Joanna Facey, Martine Verwij, Marijke Theussen, Corine Bontekoe en Wendy den Edel bij de dames en bij de heren waren het Martijn Stikkelman, Dennis van Keulen, Wyco Zalm en Pascal Holleman. tweede plaats was weggelegd voor Mark van der Zijden en de derde plaats ging naar Marcel Zijderhand. Schrier zwommen deze middag hun pr’s aan scherven. Ondanks de weinige trainingsuren gingen de eerste drie plaatsen bij de dames op de 100m vrijeslag al- lemal naar polosters. Dit waren respectievelijk Marion van Hooft, Sandra Berckenkamp en Astrid van Galen. Ook bij de heren werd er goed ge zwommen door een waterpoloër. Dit was nanelijk Jaco de Jong, die een tijd noteerde van 55.8. Dit was een goede vijfde plaats, daar hij Mark van der Zijden, Jan-Wil- lem van der Hoek en Wouter Steller voor zich dulden. Enkele goede resultaten bij de he ren kwamen van Andres en Silvio van der Sluijs, Viktor Terlaky, Wilco van der Broek, Danny Ver boom, Hans den Boer, Nic Geers, Robin van Lienden en Martin van Eijk. Al met al een geslaagde middag met veel persoonlijke records. De aanmoedigingsprijs ging dit jaar naar Diane van der Hoek daar zij leuke progressie maakte met deze wedstrijden. BUNNIK/WADDINXVEEN - De rijschoolbranche is in bewe ging. De consument stelt - terecht - steeds hogere eisen aan zijn of haar opleiding. Uiteindelijk wil iedereen zo snel mogelijk bin nen een redelijk budget het felbegeerde, roze papiertje halen. Alleen een kwaliteitsrijschool kan zekerheden bieden. Een net winkelcentrum de Passage WADDINXVEEN - De inmid- maakt december misschien nog dels traditionele kunst-kerstmarkt wel gezemger dan anders^ In de van de Remonstrantse Gemeente aan de Zuidkade is afgelopen vrij- 'dag en zaterdag weer een groot succes geworden. Beide dagen werden zeer goed be zocht en velen uit Waddinxveen, maar ook uit Gouda, Reeuwijk, Boskoop en andere plaatsen in de regio, vonden weer iets van hun gading tussen de unieke produk- ten - met de hand gemaakt - van de kunstenaars. De kunst-kerstmarkt beantwoordt aan de vraag naar kwaliteit en ori ginaliteit, hetgeen ook door me nigeen als een bijzonderheid werd geprezen. In de koffiehoek kon den de bezoekers genieten van een kopje koffie met zelfgemaakt gebak en vrijdagavond hief me nigeen het glas in de sfeervolle omgeving van dit fraaie monu ment. WADDINXVEEN - ‘Open as falt bedrieglijk' meldt het ANWB-maandblad Kampioen aan de hand van een brief van de Waddinxvener J. Smit, die in het decembernummer is ge publiceerd als ‘Brief van de maand'. J. Smit: ‘Ik dacht dat open as falt veel voordelen had: minder lawaai, minder water op het wegdek en minder lichtrefelc- ties. Rijkswaterstaat heeft echter al eens toegegeven dat open asfalt vlak nadat het is aangelegd vrij glad is. In regenachtig weer, op weg van Luik naar Maastricht, kwam ik erachter dat dit geen loze kreet is. Op een zeker mo ment zag ik een bord dat 60 km/h aangaf. Direct daarna lag een splinternieuw wegdek van open asfalt. Maar dat stond er niet bij. We reden er nog maar net op, of we zagen dat een vrachtwa gen slipte en zijn lading ver loor. Toen we uitstapten, bleek het wegdek spiegelglad te zijn. U bent gewaarschuwd. Hard remmen op een dergelijk weg dek gaat echt niet'. De redactie van het ANWB- blad beantwoordt de brief van de Waddinxvener als volgt: ‘Zeer open asfalt beton (ZOAB) heeft inderdaad veel voordelen, maar helaas ook het nadeel dat u schetst. In de eer ste twee a drie maanden na aanleg is het open asfalt glad der dan net aangelegd ’dicht' asfalt. Borden die een lage maximum snelheid aangeven of borden die waarschuwingen moeten daarom beslist serieus worden genomen. Ook als het wegdek er mooi en droog uit lijkt te zien. .Na enkele maanden is de glad heid van het open asfalt ver dwenen. Rijkswaterstaat on derzoekt momenteel de moge lijkheden om deze ’gladde’-pe- riode te verkorten of laten ver dwijnen'. Het logo van een BOVAG- rijschool. WADDINXVEEN - De super markt Cl000 van Van Mourik in het winkelcentrum ‘de Passage' maakt december misschien nog december-editie van Cl000 Thuis staan allemaal ideëen en tips voor een heerlijke decembermaand. Met natuurlijk recepten voor een klassiek kerstdiner, maar ook een kerstdiner dat helemaal is afge stemd op de kinderen. En een drie-gangendiner, dat binnen een half uur op tafel staat. In Cl000 Thuis staat ook een recept voor een heerlijk koud buffet op Oude jaarsavond. Maar het is natuurlijk niet alléén lekker eten wat de klok slaat. Het Cl000 Thuis Ma gazine staat ook weer vol met nut tige informatie en praktische tips. Door al die feestelijkheden is de cember ook een dure maand. Wat dat betreft komt Cl000 de consu ment eveneens tegemoet. Gedu rende de hele maand wordt de klant namelijk verrast met extra lage prijzen en een aantal knalaan- biedingen. Iedere week weer, vier weken lang. Als klap op de vuurpijl worden wekelijks bij een aantal artikelen hun gratis decemberpostzegels wegge geven. En gratis vier prachtige kerstkaarten van de bekende illus trator Hans de Beer, in te kleuren door de kinderen. Dat is mooi meegenomen, want iedere Neder lander stuurt in december zo’n 20 tot 25 kerstkaarten met de beste wensen naar familie, vrienden en kennissen. Hoewel de actie met de gratis decemberpostzegéls al leen in de maand december loopt, blijven de zegels overigens ook slaagde en sfeervolle kunst-kerst markt met een opbrengst van ruim vierduizend gulden netto. Een mooie aanzet voor het remon strantse kerkbestuur voor de vele duizenden guldens die nog moe ten worden bijeengebracht voor het uitvoeren van groot onder op de achterzijde van de lesover eenkomst zijn afgedrukt. Rob Kant: ‘Die voorwaarden bie den de cursist extra zekerheden, mocht er in de opleiding iets mis gaan. Als de rijschool om welke reden dan ook niet meer in staat is de verplichtingen jegens de cur sist te voldoen, biedt onze BO VAG-afdeling een garantie tot duizend gulden aan de gedupeer de. In de praktijk is gebleken dat dit bedrag ruim voldoende is om eventuele financiële schades te compenseren. En mocht het zo zijn dat de onkostenpost boven de duizend gulden uitkomt, dan biedt de BOVAG de mogelijk heid tot bemiddeling om tot een bevredigende afwikkeling te ko men'. WADDINXVEEN - Maandag avond 20 december houdt de Stichting Wijkwerk De Zuidplas daarna gewoon geldig, in buurtcentrum Het Zuidhonk (Zuidplaslaan) een avond waarop bezoekers onder deskundige lei ding een mooi Kerststukje kunnen samenstellen. Voor deelname en informatie kan men mevrouw H. de Vries bellen, tel. 01828-17889. tj‘X J'< 11 inkoop van de benodigde materia len wel voor maandag 13 decem ber te doen. De avond begint om 20.15 uur. WADDINXVEEN - De werk groep Waddinxveen van Amnesty International trok vrijdag 10 de cember de aandacht met een fak- kelwacht en een fakkeloptocht. Ter gelegenheid van de internatio nale Dag van de Rechten van de De Nieuwe BOVAG-rijschoolman Rob Kant. (Foto: BOVAG) Rob Kant, rijschoolhouder en sinds maart 1993 voorzitter van de afdeling auto- en motorrijscho len van de BOVAG, wijst net als zijn collega’s z’n cursisten tevens op de algemene voorwaarden, die De tweedaagse kunst-kerstmarkt in de Remonstrantse Kerk aan de Zuidkade. (Foto: Sjaak Noteboom). De zeven gespecialiseerde deelnemers aan de informatieavond van de Rabobank Waddinxveen, vertegenwoordigend het notariaat, de advocatuur, de administratiekantoren en accountancy. (Fo to: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - De Rabo bank Waddinxveen hield vorige week donderdagavond 9 decem ber tussen zeven en tien uur in het hoofdkantoor aan de Kerk- weg-Oost voor de tweede maal een gratis informatieavond op ju ridisch-, fiscaal, pensioen- en be- leggingsgebied. Van het door de bank geformeer- 1 -T

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 11