kantoor Kerkweg-Oost Jeugdactiviteiten in Kerstvakantie ING Bank betrekt nieuw Trouw meldt opstand tegen het Bentwoud Samenwerkingsschool tegenwerkingsschool Verslaggever spreekt ing. C.M. Kroes Decemberzegels voor De Vierstroom Burgemeeester opent tijdelijke ruimte Kerstconcert Concordia Groter order voor NKF uit Ghana Groei van ‘Jodokus4 Uitslag kleur- wedstrijd Kerstbingo De Overkant Kerkprogramma Immanuëlkerk Plusmarkt in winning mood Ledenvergadering eens met plannen Boskoopse veiling Zondagmiddagsoos gehandicapten I o I I LEZERS SCHRIJVEN Pagina 27 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 15 DECEMBER 1993 K O van T I E P Een bril koop je niet zomaar. Bij Grit Optiek nemen we alle tijd voor u. En kiest u uit een ongekend brede collectie. Kom vrijblijvend langs. Goudsch Kamerkoor in St. Victorkerk J. POOT, Tweede dag Een bril van Grit. Die staat, die zit. I cc 1 I cc typt i- Diverse borden met teksten herinneren aan de strijd van de akkerbouwers tegen het Bentwoud. van Toorn, tegen Trouw. Hij be- Heemskerk BV in de Dorpstraat. van Hier staat op het eerste bord ‘Wat uw grootouders hebben ontgonnen...' en het tweede bord meldt ‘Welke idioot heeft dat Bentwoud verzonnen...'. (Foto: Archief - Cees Bakker) WADDINXVEEN dinxveense R. JANSZ en R. RUIJTEN, Lede 15, Waddinxveen; Lede 13, Waddinxveen; J. VAN STRIEN, Lede 17, Waddinxveen. De decemberzegel van PTT Post werd door de Goudse PTT officieel uitgereikt aan De Vier stroom (kruiswerk en maatschappelijke dienstverlening in Midden-Holland). (Foto: PTT Post). De Wad- speeltuinvereniging De Overkant aan de Kromme Es se houdt zaterdagavond 18 de cember een Kerstbingo. Er zijn mooie en lekkere prijzen te win nen. Op deze avond worden er vijf ronden gespeeld. Begonnen wordt om 20.00 uur. WADDINXVEEN - De Stichting Waddinxveens Welzijnswerk organiseert in de Kerstvakantie activiteiten voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar. De activiteiten zijn onder het motto ’twee da gen feest in het nieuwe jaar’ gepland op dinsdag 4 januari en donderdag 6 januari. Dinsdag 4 januari 1994 wordt de alles is anders show gehouden. Begonnen wordt om 10.30 uur in de voormalige Klaas de Vries- school (Herman Heijermanslaan). ’s Middags lunchen de kinderen samen, dus neem zelf een lunch- pakketje mee. Om 15.00 uur is deze dag afgelopen. Deelname kost ƒ2,50. Voor de eerste dag zijn nog er al lerlei activiteiten in voorbereiding voor ’Het alles is anders nieuw- jaarsbal 1994’. Gedacht wordt on der andere aan activiteiten als an dere kleding maken, aparte dan sen instuderen, zelf gekke toneel stukken bedenken en spelen en aparte schilderijen maken. Ook de tweede activiteitendag op donderdag 6 januari begint om WADDINXVEEN - Ter gelegen heid van de intocht van Sint Ni- colaas hield de Ondernemersvere- ning Waddinxveen (OVW) de GOUDA - Het Goudsch Kamer koor brengt vrijdagavond 17 de cember in Gouda en zondagavond 19 december in Waddinxveen (St. Victorkerk) A Festival of Lessons and Carols. De in totaal drie uit voeringen staan onder leiding van Ralph van Vliet, de vaste dirigent van het Goudsch Kamerkoor. Het Festival wordt traditioneel geopend met Once in Royal Da vids City, waarbij de zangers met kaarslicht in de hand de donkere kerk binnen komen en deze eerste hymne a capella zingen. Daarna volgen samenzang, koor zang (carols), orgelspel en lezin gen (lessons), dit alles volgens En gelse traditie. Na de laatste lezing' zingen alle aanwezigen O come, al ye faithfull, een carol ter voorbe reiding op de kerstnacht en eerste kerstdag. Vanwege de grote belangstelling verzorgt het Goudsch Kamerkoor in Gouda twee uitvoeringen die plaatsvinden op vrijdag 17 decem ber om 19.30 uur en om 21.00 uur in de Oud-Katholieke Kerk, Hoge Gouwe 107 in Gouda. Gra tis toegangskaarten voor deze sfeervolle avond kunnen worden afgehaald bij de VVV in Gouda. Er is ook dit jaar weer een extra uitvoering in de rooms-katholieke St. Victorkerk aan de Zuidkade in Waddinxveen op zondag 19 de cember om 19.30 uur. Ook hier is de toegang gratis. Voor meer informatie kan men contact opnemen met D. Hout man (voorzitter), tel. 01820-27836 of R. van Vliet (diri gent), tel. 01820-22359. Aan de introductie van de decem- berpostzegels heeft PTT Post een landelijke actie gekoppeld onder het motto ‘En wie mag PTT Post verrassen?1 In het kader van die actie stelt PTT Post duizend kersttaarten beschikbaar, die alle maal de vorm van de decemberze- gels hebben. De winnaars krijgen daarover bericht van de plaatselij ke postdirecteuren. F' r. een unieke ruit-vorm. In de zegel zelf zitten gaatjes. De papierkleur van de envelop of kaart verschijnt 'Laat mevrouw Blok maar dromen, er komen geen bomen' staat er op dit protestbord tegen het Bentwoud. Het richt zich tegen de plannen van Zuidhollands D66-gedeputeerde drs. H L. Blok. (Foto: Archief - Cees Bakker). 10.30 uur in de voormalige Klaas de Vriesschool. ’s Middags lun chen de kinderen weer samen, dus neem zelf een lunchpakketje mee. Om 15.00 uur is deze dag afgelo pen. Deelname kost ƒ2,50. Deze dag gaan de meisjes en jon gens verder met de voorbereidin gen voor ’Het alles is anders nieuwjaarsbal 1994’. Diegenen die willen kunnen verder werken aan hun dans of hun kleding afmaken. Samen met de andere kinderen wordt de zaal versieren en worden er hapjes gemaakt, ’s Middags wordt de dag besloten met het nieuwjaarsbal. Wie het leuk lijkt om aan één of meerdere activiteiten mee te doen, kan zich vooraf opgeven en de deelnamekosten betalen. Dit kan tot en met vrijdag 28 decem ber. Voor het welslagen van deze acti viteiten zijn er enthousiaste men sen nodig. Wie het leuk vindt om een of meerdere dagen actief met kinderen bezig te zijn, kunnen dat melden aan de Stichting Wad dinxveens Welzijnswerk. Voor meer informatie en opgave kan van maandag tot vrijdag van 9.30 tot 17.00 uur terecht bij Stichting Waddinxveense Wel- zijns Werk, Herman Heijerman slaan 15, Waddinxveen, tel. 01828-31932. GOUDA/WADDINXVEEN - PTT Post brengt dit jaar voor de zevende keer de speciale decem- berpostzegel uit. Dat gebeurt on der het thema ’Wie verrast u met de beste wensen...?’ J. De Wilde, directeur van het postkantoor te Gouda, overhan digde de eerste decemberzegels aan P.J.M. van Wesemael, direc teur van De Vierstroom (regio Gouda). Deze stichting voor Gou da en de regio onderscheidt zich in het bijzonder in sociaal- en maatschappelijk opzicht. Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te I buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder I pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. J voor die Nederlanders, die bitter zijn gestemd over de afbraak van het cultuurlandschap. ‘Met het toverwoord ’natuur en milieu’ als alibi is regionaal en lo- kal de sluipende afbraak van het historisch gegroeide landschap in gang gezet', meent de eindredac teur van het binnenkort te ver schijnen blad Landschap. Hierin wil een groepje schrijvers, beel dend kunstenaars en journalisten periodiek hun verontrusting uit dragen. Willem van Toorn: ‘Plotseling heerst de mode dat de boer iets slechts vertegenwoordigt en de natuur iets moois en dat een land schap maakbaar is. Dit Bentwoud- plan is weer een voorbeeld van de onverschilligheid en oppervlakkig heid voor een landschap dat men sen honderden jaren hebben be werkt'. WADDINXVEEN - Het Wad dinxveense bowlingteam van Plus markt Riwa is in the winning mood. De laatste wedstrijddag van de eerste helft van de compe titie moesten zij het opnemen van het ongeslagen Cum Laude. Gezien het spel van de laatste we ken moest het nu ook lukken te gen de ongeslagen koploper. Doch in de eerste game wilde Cum Laude daar niets van weten. Met ruim verschil (109 pins) werd de eerste game door hen in winst om gezet. Op papier leek dit onoverbrug baar, maar de Waddinxveners kwamen sterk terug en met 118 pins verschil zetten zij de winst op haar naam. De derde game ging gelijk op. De laatste frame werd in het voordeel van het Waddinxveense team beslist met 13 pins verschil. Zo gingen zij met de eer strijken. De Waddinx veners zijn nu acht wedstrijden ongeslagen en bezetten de derde plaats. Het andere Waddinxveense bow lingteam, Hot Portugal, moet de punten laten aan De Ridder. Dit Waddinxveense team had een moeilijke avond. Liep het de vori ge week gesmeerd, afgelopen week hadden enkele spelers niet de dagelijkse vorm te pakken en dat resulteerde in een 3-1 neder laag tegen het onderaanstaande team uit Voorburg. De enige die tot redelijk scoren kwam was Annie Altewischer, die met een game van 203 haar sei zoen record verbeterde. Gezien de conurrentie ook punten ver speelde staat Hot thans op een OPTOMETRISTEN/CONTACTLENSSPECIALISTEN ANVO Gouda Winkelcentrum Nieuwe Markt. Agnietenstraat 6, Tel. 01820-16053 Winkelcentrum Bloemendaal 41, Tel 01820-32208 Winkelcentrum Goverwelle, Tel. 01820-85497 Contactlensinstituut. Korte Tiendeweg 12. Tel. 01820-13477. Waddinxveen Passage 220. Tel 01828-14303. WADDINXVEEN - Kinderdag verblijf 'Jodokus' aan de Mercuri- usweg in Waddinxveen heeft in de afgelopen periode weer enkele successen geboekt. Allereerst heeft men nu in totaal zes be- drijfsplaatsen verkocht, waaron der een bedrijfsplaats aan Huma- nitas voor twee kinderen, zo mel den de bestuursleden Karin van Langeraad en Simone de Jonge. Daarnaast start ‘Jodokus' op maandag 10 januari met buiten schoolse opvang. Deze opvang wordt gerealiseerd in het buurt centrum Zuid aan de St. Victor- straat, in combinatie met de wijk- school St. Jozef (Kanaalweg). Er zijn daar veel uitgebreiding- smogelijkheden, zodat het Wad dinxveense particuliere kinder dagverblijf start met 30 kind plaatsen. De nieuwe plannen van Jodojus zullen maandagmorgen 20 decem ber worden toegelicht. WADDINXVEEN - Het nieuwe tijdelijke kantoor van de Wad- spreekkamers, is gewaarborgd’, al- dinxveense vestiging van de ING Bank aan de Kerkweg-Oost r'" 167 - op de plek naast het parkeerterrein Beukenhof - is gereed. Maandag 13 december betrokken directeur H. de Gier en zijn medewerkers het kantoor, dat op vrijdag 7 januari officieel zal worden geopend door burgemeester C.M. van der Linden. ’Deze zijn voornamelijk gebaseerd op de wensen van onze klanten. De indeling en inrichting zijn niet alleen bepaald door de functie van het kantoor, maar ook door de manier waarop de klant er ge bruik van wil maken. Zo zijn de cliëntruimten en de administratie ve ruimten duidelijk van elkaar, gescheiden. Het kantoor krijgt een open structuur waar de priva cy, mede door de aanwezige daardoor als ’sneeuw’ in de post- zegelafbeelding. Net als vorig jaar zitter er twintig decemberpostze- gels van 55 cent op één velletje. In de maand december heeft PTT Post het extra druk. Naast de ge bruikelijke hoeveelheid van 21 miljoen poststukken per dag, moeten nu ook miljoneen kerst en nieuwjaarswensen worden ver- Dit jaar heeft de decemberzegel werkt. Het is daarom van belang om kerst- en nieuwjaarswensen op tijd te posten en ze te voorzien van de juiste postcode. BOSKOOP - Tijdens een druk bezochtte ledenvergadering van de Coöperatieve Vereniging De Boskoopse Veilign BA in Boskoop hebben de leden zich kunnen uit spreken over de investeringsplan nen van de Boskoopse Veiling aan de Middelburgseweg. De plannen omvatten nieuwbouw van hallen, uitbreiding parkeerter rein, aanleg van laadkuilen en uit breiding fustruimte. De uitslag van de stemming was 244 stemmen vóór en 10 stemmen tegen. De werkzaamheden zullen in 1994 worden uitgevoerd zodat de voorjaarbeurs 1995 in het nieu we hallencomplex kan worden ge houden. Bestuur en directie van de Bos koopse Veiling initiëren met het ondernemingsplan 1994-2000 het veilingbeleid voor de komende ja ren. Behalve automobilisten zijn ook bewoners aan de overkant van het kanaal doelwit geweest. Sneeuw en ijsballen kwamen tegen de rui ten en tegen wasgoed dat te dro gen hing. Bij één van de bewoners is zelfs een ruit gesneuveld. In het Leidsch Dagblad uit deze periode kon men lezen dat de po litie in Leiderdorp 32 jongelui heeft opgepakt die hetzelfde de den als leerlingen van de samen werkingsschool. De politie (in Waddinxveen) is je beste vriend, maar dan alleen van jongens die onverantwoord gedrag vertonen. Voor de leiding van de samenwerkingsschool hebben we geen goed woord over. De naam moet maar veranderd worden in tegenwerkingsschool. Die naam past beter bij de mentaliteit van de schoolleiding en bij het wange drag van de leerlingen. WADDINXVEEN - De harmo nie van de Waddinxveense mu ziekvereniging Concordia geeft vrijdagavond 17 december om acht uur een vrij toegankelijk Kerstconcert in de Kruiskerk aan de Passage. Dit keer wordt er geen gezamen lijk concert gegeven met een koor, maar zal het harmonie-or- kest onder leiding van dirigent Gerrit de Knegt zelf dit concert verzorgen. De harmonie zal diverse kerstmu- ziek ten gehore brengen, zoals Cantique de Noël, Winter Won derland, Rudolph the Rednosed Rendeer, White Christmas, Mer ry Christmas en niet te vergeten het Halleluja van Handel. Daar naast worden er ook andere mu ziekwerken gespeeld, zoals Stan ding by uit de Young Verdi en Leningrad van Billy Joël. Tussen de muziekstukken door zullen er kerstliedjes gespeeld worden voor de samenzang en zal een hoorn-trio, bestaande uit Henk Monster, Reinier Algera en Erik de Bruin, ook enige kerst liedjes spelen. dus directeur De Gier. Het nieuwe kantoor was nodig. Als gevolg van de toenemende ac tiviteiten was het oude pand te klein geworden. Er waren geen mogelijkheden voor uitbreiding en daarom is besloten een groter en nieuw gebouw te betrekken. In het kantoor is een aantal voor-, zieningen getroffen voor een nog efficientere dienstverlening. Zo is de geldautomaat ook toegankelijk voor houders van een Giromaat- pas van de Postbank. De safelo ketten zijn electronisch beveiligd en de klanten kunnen nu zonder begeleiding van een medewerker hun safeloket openen. ’Wij kunnen onze relaties nu ont vangen zoals het hoort, in een re presentatief gebouw dat voldoet aan de eisen die heden ten dage aan een bank worden gesteld en waar de privacy van onze relaties volledig is gewaarborgd’, zegt di recteur De Gier. voor telecommunicatie in Duits land (Keulen en Neurenberg) een gouden greep is geweest, want het bedrijf verwacht hierdoor over dit jaar een nettowinst te behalen van 18 i "j -• komt in de buurt van de resulta ten over 1992. Zonder de winstbijdrage van de verworven Duitse Philips-onder- neming zou het resultaat bij KNF, dat over de eerste acht maanden van 1993 een nettowinst van f tot 45% lager zijn uitgevallen. de media en van horen zeggen’. ‘Er ontstond natuurlijk veel on rust onder de honderd betrokken boeren op de 2100 hectare, die geen uitnodiging voor een hoorzit ting kregen, en nog minder een schriftelijke mededeling in hun brievenbus'. Het was letterlijk bij u, over u, zonder u voor families die van ge neratie op generatie hier woon den? Volgens Cees Kroes dronken de boeren in arren moede maar aan op spreekrecht in de provin ciale commissie die het plan be handelde. ‘We verzochten steeds om erbij betrokken te worden, om mee te kunnen sturen. We hamerden er op dat de politiek ons, de direct betrokkenen, in het ongewisse liet. Toen het plan al gepresen teerd was, kwamen er alleen twee algemene voorlichtingsavonden (voor boer en burger) die in de krant werden aangekondigd. Toen ontvouwden zij het plan en kon den wij vragen stellen. Dat was het dan. Ik noem het weleens de dictatuur van de democratie'. Het meest verbijsterende van het Bentwoud-project is dat uigere- kend landbouwers die het goed gaat, die geen of weinig subsidie nodig hebben en die op een steen worp afstand van de veilingen, van het afzetgebied zitten, moe ten verdwijnen. ‘Wij zijn géén gesubsidieerde boeren, als je uitgaat van 2.000 hectare dan dragen wij jaarlijks twintig miljoen gulden bij aan het nationaal inkomen. Dat is één van de beste akkerbouwgebieden van Nederland. En onze commissie vindt dat de 175 miljoen gulden, beschikbaar gesteld voor het bos, in deze tijd van economische te ruggang beter besteed kan wor den'. En moet zo’n gebied dichtbij de grote steden niet worden gekoes terd met het oog op de toch altijd aanwezige mogelijkheid van land- bouwcrises, hongersnoden en oor logen, waardoor er binnenslands weer behoefte aan landbouwgrond zou kunnen ontstaan? Cees Kroes: 'De heersende trend is de boer de grond in te stampen, terwijl niemand kan garanderen dat hongersnoden in de toekomst zullen uitblijven. De huidige over- produktie is marginaal en betreft maar enkele procenten; neem je die weg dan komen er tekorten'. Andere bezwaren van de akker bouwers: het argument van de provincie dat zo’n bos de verste delijking tegengaat is onzinnig, want de wet ruimtelijke ordening is hét instrument daartegen; het plan voor een bos betekent ver dichting, terwijl juist de openheid vierde plaats, van dit landschap de stedeling aanspreekt; mét behoud van de akkerbouw en het historische pa troon en voorzien van fiets- en wandelpaden kan deze ruimte im mers ook rust geven. 'Dit is de zoveelste uiting van de dwaze gedachte dat een cultuur landschap overhoop kan worden gehaald en daarna bepaald voor vormgevers', is de reactie van een niet-agrariër, de schrijver Willem Buizerdhoek), Cora Bos (8 jaar, Noordeinde), Corina Tiele (9 jaar, Werumeus Buninglaan), Barry Schinkel (10 jaar, Acaciastraat) en Linda Asscheman (11 jaar, Alpherwetering). De prijzen zijn af te halen op vrij- 9,9 miljoen gulden boekte, 30 dag 17 december om vijf uur bij lSü/„ loonr in 111 t oooa 11 on tt i i J WADDINXVEEN/DELFT NKF Kabel BV, die ook een ves tiging heeft aan de Noordkade in Waddinxveen, gaat een kabelnet werk voor telecommunicatie in de Ghansese hoofdstad Accra aanleg gen. Met deze order van de Posts and Telecommunications Corporation van Ghana, die levering, installa tie, training en onderhoud omvat en in 1996 moet zijn opgeleverd, j^dijkseTleuPwedstrijU is een bedrag van 30 miljoen gul- - den gemoeid. Het project wordt vanuit Neder land gefinancierd met steun van het ministerie van Ontwikkelings samenwerking. Eerder maakte NKF Kabel BV bekend dat de overname van Phi- Het kantoor van de ING Bank, dat met een nieuwe bouwmethode in anderhalve dag is neergezet, is van tijdelijke aard. Zodra duide lijk is hoe het Waddinxveense centrumplan eruit komt te zien, zal de bank zich beraden over de definitieve locatie voor haar nieuw bankgebouw. De verhuizing betekent dat rond om de jaarwisseling het inmiddels verlaten pand aan de Kerkweg- Oost met de grond gelijk zal wor den gemaakt. De ING Bank is niet alleen eigenaresse van dit pand, maar ook van het pand en de grond van Wijlen dokter P. van der Linde bij de hoek met de Ju liana van Stolberglaan. De grond voor de nieuwe vestiging wordt voor maximaal vijf jaar tegen be taling van duizend gulden per maand gepacht van het gemeente bestuur. In verband met de verhuizing is het kantoor op vrijdag 10 decem ber de gehele dag gesloten ge weest. Voor het opnemen van con tant geld kon er gebruik worden gemaakt van de geldautomaat in het nieuwe pand. Voor andere dringende zaken konden de cliën ten terecht bij de ING Bank aan de Burgemeester Van Reenensin- gel 39 te Gouda. Ook het tijdelijke kantoor is inge richt volgens een nieuwe formule van de bank, die volledig is afge stemd op de wensen en behoeften van zowel de klanten als de mede werkers. De trefwoorden daarbij zijn open, toegankelijk en klant vriendelijk. De ING Bank gaat in de komen de jaren daarom haar Nederland se vestigingen een geheel nieuw gezicht geven. Deze vernieuwing voltrekt zich op alle fronten: een fraaie vormgeving van het ge bouw, een nieuw interieur en een nieuwe benadering van haar klan ten. De bank heeft, in samenwerking met het internationale ontwerpbu reau Fitch uit Londen, eisen voor de nieuwe inrichting van het kan toor geformuleerd. De ING Bank in Waddinxveen is volgens dit nieuwe concept ingericht. WADDINXVEEN - In een artikel van verslaggever Huib Gou- i driaan meldt het Amsterdamse dagblad 'Trouw' dat er in deze treedt steeds meer het podium omgeving opstand is tegen de aanleg van het Bentwoud tussen Waddinxveen en Zoetermeer. De akkerbouwers op 1.000 hecta re ’puike klei’ in Hollands Groene Hart vertikken het om te wijken voor ’nieuwe natuur’, voor een bos in de volgende eeuw tussen Wad dinxveen en Zoetermeer, begint Huib Goudriaan zijn artikel op de binnenlandpagina van het dagblad Trouw. Het oprollen van de boerenstand krijgt soms irrationele trekken: waarom moet een opvallend goed florerend akkerbouwgebied en te vens oud cultuurlandschap op de schop? 'Niet om een oorspronkelijk bos terug te brengen, want er was hier water, en lang geleden moeras, voordat in 1759 de inpoldering van de Noordplas begon', zegt Wim van Straalen. Hij is voorzit ter van de Agrarische Commissie Bentwoud, de belangengroep die zich verzet tegen de aanleg van het bos met de naam Bentwoud. Wim van Straalen en zijn mede strijder ing. Cees Kroes van het Noordeinde in Waddinxveen, zijn direct belanghebbende als akker bouwer ter plekke. Maar hun ver- dedingslinie tegen de landschaps architecten van de provincie, die terwille van natuur en recreatie een groot Randstadbos ontwer pen, spreekt ook steeds meer niet- agrarische bewoners van de regio aan. Het in oktober genomen besluit van het colege van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland (Provin ciale Staten moeten nog beslissen) behelst dat 1.000 hectare land bouwgrond (na 2005 uit te brei den tot 2.100 hectare) een bos moet worden. Dit binnen het Structuurschema Groene Ruimte gepresenteerde Bentwoud komt op oude zeeklei, die tot de kwalitatief beste van Nederland behoort. Volgens de plannen straks geen aardappelen, spruitkool, ijsbergsla en uien meer, maar een bos met een deel waarin de natuur, haar gang zal kunnen gaan en een deel produk- tie- en recreactiebos. Het gebied, nu nog een open ak- kerlandschap dat door de ruimte opvalt in de verstedelijkte Rand stad, is een oude droogmakerij. De grootste plas was de Noord- erplas, die tussen 1759 en 1765 werd drooggemalen. Ver vóór die tijd moeten er kreken hebben ge legen waarvan op luchtfoto’s nog contouren zichtbaar zijn. De land schapsarchitecten willen die kre ken weer uitgraven tot waterlopen in het bos. Cees Kroes en de zijnen verna men het nieuws begin 1992 ’via WADDINXVEEN - Zondagmid dag 19 december wordt in wijkge- bouw Het Zuidhonk (Zuidplas- laan) weer een soos gehouden voor verstandelijk gehandicapten. Op deze middag worden er spelle tjes gespeeld, muziek gedraaid en andere activiteiten gedaan. De middag duurt van 14.00 tot 16.00 uur. Als overburen van de samenwer kingsschool voor HAVO-Athe- neum aan de Sniepweg willen wij ons misnoegen uitspreken over het wangedrag van veel leerlingen tijdens de afgelopen vorst- en sneeuwperiode. Tijdens de pauzes ging een groot aantal leerlingen naar het ijs aan de Kanaaldijk. Daar werden sneeuw- en ijsballen gekneed, die naar voorbijrijdende automobilis ten, bij voorkeur op de voorruiten werden gegooid. Dit brengt schrikreacties teweeg en leidt tot zeer gevaarlijke situaties. Veel automobilisten stopten dan ook om de leerlingen hierop te wijzen. Resultaat: obscene geba ren, gejoel en nog meer sneeuw en ijsballen op de auto’s. Diverse bewoners hebben ver schillende malen geprobeerd om hieraan via de school en de politie een einde te maken. Ondanks her haald aandringen deed de school hier niets aan onder het motto: dit is onze verantwoordelijkheid niet. De politie kwam wel zo nu en dan kijken, maar altijd als de pauze al achter de rug was. In één geval kwamen de agenten zelfs drie kwartier te laat. De winnaars van de kleurwed- strijd 1993 zijn: Benno van Croes- dijk (3 jaar, Jupiterlaan), Rob van der Loo (4 jaar, Jan Dorrekenska- de-Oost), Gert-Jan Rijkers (4 jaar, Prinses Irenestraat), Kerstin Boer (5 jaar, Charlotte de Bour- bonstraat), Siama (5 jaar, Freede- hps winstgevende kabeldivisie Hendriklaan), Pascal Buurman (6 jaar, Sperwerhoek), Maurice Hulsegge (6 jaar, leplaan), Marjo lein van der Heijden (7 jaar, Roe mer Visscherstraat), Adeline n- Mans (7 jaar, Zuidelijke Dwars- miljoen gulden. Dit bedrag weg), Marlous Mulder (8 jaar, if in rl r» Kuurt non Ho r#*citlt<i_ t-» n i WADDINXVEEN - In het ker kelijk zondagmorgenprogramma van de lokale RTW-radio verzorgt de hervormde Immanuëlkerkge- meente zondag 19 december de volgende programmapunten: 9.00 uur geestelijke muziek, 10.00 uur kerkdienst vanuit de hervormde Immanuëlkerk (Prinses Beatrix- laan) en om 11.15 een gesprek met de Waddinxveense pastoor Tom Buitendijk. De sluiting het programma is om 12.00 uur. Laat ft Blok maar I W

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 27