Ruime voetbalzeges WSE en Be Fair PROEF ZELF VOOR f 12,50 Flyers in middenmoot Korbis geeft ook SGV klop aXSiT" Eerste team W SV zakt weg Verlies van 8-5 tegen Damixa Ravijn Goed ritme Be Fair- volleybal Waddinxveen geeft winst uit handen Den Edel succesvol bij examens I I I I I I I I Slechte vangsten WADDINXVEEN - De traditio nele St. Nicolaaswedstrijd van de hengelsportvereniging HSW werd zaterdag 4 december gehouden in de Oude Rijn bij Koudekerk. De Schaapskooi Rijn en Gouwe Kwiek houdt tournooi voor 60 scholieren WSE-jeugd Al verliest (4-1) Sjoelcompetitie Waddinxveen Cl blijft winnen Goede prestaties Be Fair-jeugd TOOS-turners WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE 8 Jeugd Dames Waddinxveen I Ja, ik wil graag geheel vrijblijvend een proetabon- nement van vier weken voor f 12,50. Ik ontvang dan I Rijn en Gouwe 's ochtends vóór zevenen in de bus. Ik wacht met betalen tot ik bericht heb ontvangen. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 15 DECEMBER 1993 De Gouwe-dames Vrijdag- A1 M/V* I WADDINXVEEN Werkelijk genoten kon er worden van het spel van Flyers’ jongens- junioren tegen het zwakke Loko- Ook Damixa Ravijn wist dit en kwam in de eerte periode voortva rend uit de startblokken. Dit re sulteerde al snel in een 2-0 voor sprong voor Het Ravijn. Sandra Berckenkamp wist uit een man meer 2-1 te scoren, doch de Nij- verdalsen besloten deze periode met een 3-1 stand. Pagina 31 Verder won in de kelder van de schaakdivisie J. Ponsioen van C. v.d. Knaap. J. van Sandijk stuur de al vroeg A. Versluis met lege handen naar huis. Tenslotte ver sloeg rode lantaarndrager H. v.d. Pol nieuwkomer L. v.d. Haven. WADDINXVEEN - Vrijdagavond speelde het eerste dames team van De Gouwe-waterpolo een wedstrijd om de KNZB-be- ker. In Nijverdal kwamen de Waddinxveensen, enerzijds door de afwezigheid van de basisspeelsters Angela Faber en Wendy de Frankrijker en anderzijds door domme pech, niet verder dan een 8-5 verlies tegen Damixa Ravijn. De Waddinxveensen tui melden hierdoor uit de bekerstrijd. De Gouwe-dames hadden vooraf hun zinnen gezet op een plaats in de halve finale. Immers, enige we ken geleden boekten zij bij het zelfde Ravijn in Nijverdal een, weliswaar nipte, doch uiterst ver diende 7-6 overwinning. Doch het ontbreken van de twee basisspeelsters maakte het team toch wat nerveuzer dan anders. In de tweede periode hervonden WADDINXVEEN - avond 17 december om kwart voor acht is er weer een avond van de hervormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse. Er wordt dan de film ’Eye of the WADDINXVEEN - Zaterdag 11 december waren er in Gouda dan examens jiu-jitsu van de Judo Bond Nederland (JBN), district Zuid-Holland. Van de Waddinx- veense sportschool Den Edel (Noordkade) hadden drie kandi daten zich opgegeven om hieraan deel te nemen. Douwe Douma (47 jaar) had hier een jaar naar toe gewerkt en slaagde glansrijk voor zijn tweede dan. Ook Remco Kant (21 jaar) kon zijn door de examencommis sie uitgereikte diploma tweede dan in ontvangst nemen. Barry van Bommmel kon ook zijn diploma tweede dan toevoegen aan zijn arsenaal. Vice-wereld- kampioen Barry (18 jaar) is hier door nu tevens tweede dan judo en tweede dan jiu-jitsu. nodigde twee punten binnen ge haald. Het team bestaande uit Remon van Gemeren, Dennis v.d. Berg, Linda Wiegel en Ilse van Steijn had geen zin en de service moest worden overgenomen. Toch werd het nog spannend, maar Be Fair eigende zich de tweede set via 13-12 met 15-13 toe. De derde set was nog lastig voor Be Fair, want Skania kwam met 0-5 voor. Langzaam maar zeker kwam Be Fair weer terug via 4-6 naar 7-7. Toen begon het weer te draaien en hoewel coach Cees Swets bij een 13-8 voorsprong nog ploeg ook voor de laatste punten nog scherp te houden, werd ook deze set gewonnen, met 15-9. Komend weekeinde wacht een moeilijke uitwedstrijd van Be Fair tegen de routineploeg VS Haag 1 uit Den Haag. vps "71011 4"00400Cr WADDINXVEEN - Winst in het afgelopen voetbalweekeinde voor middenmoter WSE (0-2) tegen Schoonhoven, een gelijk spel (3-3) voor Waddinxveen tegen RVC en winst voor Be Fair Boskoopse Karen Beukema, die de hele opbloei van het waterpolo in Waddinxveen (na de fusie tus sen De Gouwe en Boskoop) heeft meegemaakt. Zaterdagavond werd zij hiervoor nog eens harte lijk bedankt door het totale, ui terst modieus gekapte, eerste da mesteam van De Gouwe. De Gou we-dames waren hiervoor door kapsalon De Kapper in het win kelcentrum Zuidplas allen voor zien van een compleet nieuw kap sel. WADDINXVEEN - De volley ballers van CVB Bank Be Fair hebben zaterdag de thuiswed strijd tegen Skania 2 met 3-0 ge wonnen. Mede door deze overwin ning lijkt het definitief goed te gaan met het eerste herenteam. Be Fair is inmiddels een midden moter en kan in het vervolg nog verder klimmen. Be Fair-heren moesten het met slechts zes spelers doen, onder an dere doordat spelverdeler Mare van der Wal geblesseerd was. Hij had een bal tegen zijn hoofd ge had. De wedstrijd leek vanaf het begin in de tas te zitten. Het blok van Be Fair functioneerde zo goed dat Skania aanvallend erg weinig in te brengen had. De stand 15-9 werd in de eerste set vlot bereikt. Het was duidelijk dat Be Fair nog niet tot de bodem was gegaan en toen in de tweede set heel gemak kelijk een 5-0 voorsprong was be reikt leek het helemaal vanzelf te gaan. In het volleybal gaat echter niets vanzelf: Skania kwam dan ook' snel weer terug doordat Be Fair onnauwkeurig ging spelen. Skania kwam met 6-7 voor, waarna op tijd de concentratie bij Be Fair weer terug kwam. Spelverdeler (en aanvoerder) Dirk Pijpers was heel goed op dreef. Niet alleen met spelverdelen maar vooral ook met blokken. Als dan de middenaanvaller ook nog eens goed aansloot was er voor Skania helemaal geen doorkomen aan. Ook het duo Peter Noorlan- der-Dennis Lustig bracht blok kend de nodige punten binnen. Be Fair kreeg de tegenstander nog extra onder druk door de sterke service van Edwin van Erk. Toen Skania bij de stand 12-10 voor Be Fair serveerde en Be Fair de bal zomaar liet gaan klom Dirk Pijpers bij de scheidsrechter op de bok om hen te vertellen dat ze nog niet klaar stonden. Na dit theekransje gaf de scheids rechter toe, waarna Skania na tuurlijk weer protesteerde. Dat WADDINXVEEN - Met nog een wedstrijd te gaan in de eerste competitiehelft zijn de beide seniorenselecties van Flyers-bast- ketbal in de middenmoot beland. Zowel dames- als heren 1 ver loren in het afgelopen weekeinde. De Flyers-dames verloren in de slotfase van de wedstrijd tegen Grasshoppers de grip op het spel en daarmee de punten: 55-48 ver lies. Heren 1 werd door BC Markt deels, met eigen wapens versla gen: 93-99 voor de Utrechters. De jongensjunioren van Flyers gaven compensatie voor bovengenoemde nederlagen door het 144-35 te winnen. Na gestart te zijn met een overtui gende overwinningenreeks wil het de laatste weken niet meer zo luk ken voor Flyers’ herenselectie. Vrijdag ontvingen de Waddinxve- ners BC Markt (Utrecht) en weer kon men het leuke spelvan de eerste wedstrijden niet laten zien. Het spel van Flyers was te vaak geforceerd. Met name de schotse lectie riep vragen op bij het pu bliek. Het was dan ook BC Markt dat, vooral dankzij ’breaks’ welke juiste een belangrijk wapen vor men van Flyers, leidde. Na rust (39-47) wist Flyers onder aanvoering van René Hazelaar toch betere aanvallen te spelen en met name door scores van hem en de ook goed spelende Mike Heer- kens werd de score weer gelijk (81-81). Helaas vervielen de Flyers daarna toch weer in hun eerdere fouten. Score-gretigheid leidde tot gefor ceerde acties die te zelden doel treffend waren. Een slotoffensief met enkele drie-punters beperkte de schade, maar dat is natuurlijk niet voldoende want er had ge wonnen moeten worden. Nu pakte BC Markt de punten met 99-93. Door deze nederlaag zit Flyers nu niet meer in de kop groep want van drie van de vier sterkste tegenstanders werd verlo ren. Flyers’ dames 1 had met zo’n goe de start als het herenteam, maar de laatste weken hebben ze daar geen vervolg aan kunnen geven. wintercompetitie werd afgelopen zaterdag gehouden. Vanwege de stormachtige wind werd er niet gevist in de Heimanswetering, maar in het Aarkanaal achter de daar aanwezige begroeiing. De vis liet het echter volledig afweten. Slechts twee deelnemers, de HSW-leden Reichard en Polder vaart, wisten een vis te vangen en incasseren hiervoor een klasse- mentspunt. De zesde wedstrijd wordt komen de zaterdag gehouden. Bij redelij ke weersomstandigheden wordt er nu wel gevist in de Heimanswete ring. zodat zich een aardige wedstrijd ontwikkelde van twee hardwer kende echter matig voetballende elftallen. De eerste helft ontstonden er wei nig kansen voor beide doelen zo dat de rust met 0-0 werd bereikt. In de rust werd John Moons ver vangen door Guido Hack en werd Willy Beelen laatste man. Direct na rust een tegenvaller. Dirk Jan Roos (terug in de basis) verstapte zich en werd door Mar lijn Sol vervangen. Guido Hack werkte hard en smaakte na 25 mi nuten de beloning: hij leek op on- regelmentaire wijze gestuit te worden binnen het strafschopge bied, maar kreeg slechts een cor ner. De door Jan Willem van Triet ge nomen hoekschop werd door Mar lijn Sol doorgekopt. Guido Hack haalde zijn gram door de bal in het doel te prikken. Volgens Haastrecht middels een gestrekt been, volgens de scheidsrechter op reglementaire wijze (0-1). De voorsprong gaf WSE niet echt vleugels en bracht nervositeit bin nen de ploeg. Haastrecht drong dan ook sterk aan, maar vond de weer sterk keepende Bert v.d. Kaa op zijn weg. Slechts eenmaal was hij kansloos. De paal redde toen. Kort voor tijd werd de dan toe volledig buiten beeld verkerende Erwin Pleus in de diepte ge stuurd. Eindelijk los van zijn taaie, sterk verdedigende oppo nent (ook nog fair spelend) scoor de hij beheerst. Waddinxveen-voetbal heeft in de uitwedstrijd tegen RVC in Reeuwijk een zeker lijkende voor sprong van 0-3 uit handen gege ven. Doordat de geel-zwarte de fensie in de slotfase van het duel chaotisch uitverdedigde konden de Reeuwijkers nog terugkomen tot 3-3. Het grootste deel van de wed strijd was in handen van de Sniep- bewoners. Al na 5 minuten ont snapte Waddinxveen-aanvaller Willem Hoogendoorn aan de aan dacht van zijn bewaker Kees van Vliet, waarna hij koelbloedig de 0-1 scoorde. In het vervolg van de eerste helft zette Waddinxveen de tegenstan der goed vast op de eigen helft. De Reeuwijkers wisten hier nau welijks iets tegenover te stellen. Na ruim een half uur spelen werd Waddinxvener John Schijff vast gehouden in het strafschopgebied. De scheidsrechter kende hiervoor terecht een strafschop toe. Dit buitenkansje werd benut door Raymond Bey (0-2). Het eerste kwartier na de rust was het nog steeds Waddinxveen dat de dienst uitmaakte. Na goed voorbereidend werk van Bas de Zwart kon John Schijff fraai 0-3 scoren. Hierna sloop er op onver klaarbare wijze onrust in het In de blessuretijd (één minuut la ter) verhoogde hij de score zelfs tot 0-3 op zijn geheel eigen, der halve bizarre wijze. Alhoewel hij aanspraak maakte op de titel ’zwakste speler van de week’ scoorde bij toch tweemaal. Voorlopig speelt WSE niet meer voor de competitie. Pas eind janu ari hervat men de wekelijkse strijd. De balans van de eerste competitiehelft leert dat WSE 13 punten behaald heeft in 10 wed strijden, daarbij veel (ruim dertig maal) scorend, maar ook veel (ruim 20) incasserend. WADDINXVEEN - De prijzen van de sjoelvereniging Waddinx veen zijn tijdens de laatste onder linge sjoelcompetitie gegaan naar: Klasse A: Henk van Beek, Teus Visser, Tine Valenkamp; klasse B: Pascal van Gils, Bas Koppenaal, Gerard Vos, M. Renesse; klasse C: Kees Krijgsman, Sjaan Faay, Cor van Herk, Jan van Beek; klas se D: Marius Kersbergen, Ronald Meyer, Jeanette Kersbergen, Ce ron van Beek; klasse E: Luke Hardus, Miep Zonderland, Lies van Beek, Rien Boegheim. De laatste sjoelavond van dit jaar is woensdag 22 december vanaf 18.30 uur in het gebouw van de schuttersvereniging Waddinxveen aan de Alberdingk Thijmlaan. Ook nu weer was concentratiege- brek bij de Waddinxveners er de oorzaak van dat vooral in verdedi gend opzicht Korbis nogal averij opliep. Die schade werd door SGV vertaald in een 4-1 voor sprong. Ondanks het feit dat Kor bis daarna evenwicht in het spel wist te brengen, lukte het toch niet om voor rust op een positieve score te komen. Via 6-3 werd na een half uur spe len de ruststand 7-5 in Culem- borgs voordeel bereikt. Wat de entourage betreft was het opval lend dat deze wedstrijd in een zeer grote zaal moest worden ge speeld met als gevolg dat één helft de aanvallen naar een muur werden gericht en de andere helft er een gapend gat was in de rich ting waarvan het spel zich mani festeerde. Gevolg voor Korbis was een spec taculair verschil in score. Bleef de produktie met zich op de ruimte slechts beperkt tot vijf doelpun ten; het spel met de muur op de achtergrond leverde maar liefst elf doelpunten op. Om de winst nu aan dat feit toe te schrijven is echt te vergezocht. Daarvoor speelde Korbis in die tweede WADDINXVEEN - Tegen SGV wist het Waddinxveense Kor- bis-korfbal op goede wijze het pad der overwinningen te houden. storm’ gedraaid. Het is een rolprent over een be kende tv-verslaggever, die met z’n werk verschillende prijzen heeft ro gewonnen. Hij begraaft zich ge- een time-out nodig had om de heel in zijn werk. Uiteindelijk vindt hij de rust, vrede en stabili teit, waar hij zolang naar gezocht heeft. Iedereen van 15 jaar en ouder is welkom in de koffiebar. De film begint om half negen. Gabriëls 2-3. Als gevolg daarvan voerden de Reeuwijkers de druk nog verder op. Vlak voor tijd was het Ray mond Banke die de stand tot groot verdriet van de vele meege reisde Waddinxveen-supporters gelijk trok. Een zeker lijkende overwinning was op knullige wijze weggegeven. ren’ die met 8.40 punten de twee- Vooral was er meer variatie in het Waddinxveense spel te zien, ken nelijk mede veroorzaakt door een wat betere conditie. Het was al met al een pittige maar sportieve wedstrijd, waarin de scheidsrech- WSÈ’.rNa deze öpeningsgöai ter geen enkele maal naar ’de stip’ - hoefte te wijzen. Zes van de acht basisspelers (sters) kwamen tot scoren. Yvon- WADDINXVEEN - De Wad dinxveense tafeltennisvereniging Kwiek heeft afgelopen zaterdag in het clubgebouw aan de J.W. Frisoweg het traditionele scholie- rentournooi gehouden. In drie poules kwamen in totaal 60 scholieren uit groep 6 en 7 van 13 Waddinxveense basisscholen achter de tafel. Het werd een ou derwets sfeervol evenement, waar bij heel fanatiek werd gespeeld om de hoogste eer. In poule A was het Robin Andrin ga (Groen van Prinstererschool) die via winst op Peter de Jong (Bethelschool) de finale wist te bereiken. Daar trof hij Stephan Preeker (Koningin Beatrixschool) die in de halve finale had gewon nen van Bart-Jan de Bas (Eben Haëzerschool). Het was Stephan die met 21-16, 12-21 en 21-12 be slag wist te leggen op de eerste plaats. In poule B waren het Maria Vasquez Quiroz (Koningin Julia- naschool) tegen Sandra Francou- lon (Eben Haëzerschool) en An- nemieke Elzholz (De Savornin Lohmanschool) tegen Jessica Sloof (St. Paulusschool) die de dienst uitmaakten voor de hoogste plaatsen. Het was tenslotte Maria Vasquez Quiroz die met 21-6 en 21-8 tegen Annemieke Elzholz de le prijs in ontvangst mocht ne men. van WSE-voetbal speelde zaterdag 11 december tegen hekkesluiter Flo- reant Al. Het slechte veldspel van WSE kostte hen de overwin ning. Floreant veroverde de eerste punten door met 4-1 te winnen. B2 ging op bezoek bij Spirit B3. Er werd maar liefst tienmaal ge scoord door de WSE-boys. C2 had moeite met Perkouw Cl. Tot de rust ging de wedstrijd gelijk op, daarna was Perkouw de betere ploeg en won de wedstrijd met 6-2. Jeroen de Jong scoorde voor WSE. El had het zwaar op eigen ter rein. Het team pakte de volle winst door met 0-5 te winnen. De motief. Zeker voor rust lieten de meisjespupillen speelden vriend- Flyers goed gecontroleerd spel 1 zien. Via 79-18 bij rust werd het dan ook zelfs 144-35! Marco ten Zweege, Juri-Jan Klaric, Mare Lesschen, Edwin van Heijningen en Juriaan Tholenaar scoorden het meest. Na een mindere start ging het steeds beter voor het tweede da mesteam van Flyers tegen Sprin gers. De slotfase was dan ook zeer spannend en gaf een gelijke stand na de reguliere speeltijd (45-45). Basketbal kent geen gelijkspel dus moest er verlengd worden en toen sloeg Flyers haar slag: 54-47 winst. Meisjes Cl won dankzij haar fel heid van het weinig-sportieve Jumpers. Goed spel, zeker van Rachelle Philip, Suzanne Thole naar en Maaike v.d. Boon, leidde tot een 43-36 winst. WADDINXVEEN - Hoewel het kampioenschap al een paar weken binnen is blijft Cl van Waddinx veen-voetbal goed presteren. In de laatste competitiewedstrijd te gen Be Fair C2 werd na een 0-1 ruststand met 0-8 gewonnen. Dl kreeg ook een hoop kansen op de overwinning, maar RVC be nutte de ene kans die ze kregen wel, en het werd dus 0-1 voor de Reeuwijkers. Waddinxveen El maakte voor de rust vier doelpun ten, doch had na de pauze moeite om tegen de wind op te tornen. Uiteindelijk werd het een 6-1 ne derlaag. De laatste competitiewedstrijd van Fl was tegen Gouda Fl. Door een ongelukkige eigen goal werd met 1-0 verloren. WADDINXVEEN - Opnieuw een zaterdag met een aantal afge lastingen, zowel uit als thuis voor de jeugdelftallen van Be Fair- voetbal, maar in de wedstrijden die konden doorgaan werden zeer goede en belangrijke prestaties geleverd. Al, een moeilijk en afwisselend seizoen spelend, pakte twee be langrijke punten in Zegveld. Bij Siveo werd met 1-2 gewonnen. Twee doelputnen van Wim v.d. Starre. Be Fair miste door ziekte een flink aantal spelers, maar de ver vangers speelde uitstekend op het zware veld. Zaterdag spelen zij een inhaalwedstrijd tegen Flore ant, die gewonnen moet worden om de aansluiting te kunnen reali seren met de top. Een plaats waar Be Fair Al thuis hoort. Sensatie voor A3 dat uitgerekend tegen koploper De Jodan Boys de eerste winst boekte. Het werd 5-2. Johnny Burger (2x), Adrie Clazing, Arjan Verweij en Hassan Coucri scoorden. Sander v.d. Zij den stond op- doel. BI had een goed weekeinde. Met 1- 0 werd een zware wedstrijd te gen VUC uit Den Haag gewon nen. Concurrent Laakkwartier verloor, waardoor de tweede plaats weer door hen werd be reikt. Komende zaterdag zijn zij vrij en spelen dan tegen Nieuwer- kerk, dat ook in de landelijke B- jeugdcompetitie uitkomt. B3 speelde 2-2 tegen Ammerstol. Het eerste punt dat deze tegen stander verspeelde. Twee doel punten van de veel scorende Ri chard Nap. Menno v.d. Stoel keepte een uitstekende wedtrijd. C2 speelde in en tegen Nieuwer- kerk volgens leider Piet Coevert een foutloze wedstrijd. Het werd daar 0-3. Cl werd afgekeurd. In dien deze zaterdag niet wordt in gedeeld door de KNVB spelen zij om 11.00 uur thuis tegen eerste divisieclub Excelsior uit Rotter-' dam. Dl won haar wedstrijd met 2-0 van Bodegraven. Sjoerd Land meer en John van Leeuwen scoor den. D2 won in een zeer spannen de wedstrijd bij Moerkapelle Dl met 4-5 en D3 speelde 4-4 tegen Vep D2. Ook het El-team van Be Fair won met 5-1 van Vep. Yoran (3x), Elon en Mario scoorden. Jan was een goede keeper. De meeste doelpunten werden gescoord door E5, dat won bij Olympia met 2- 10. Patrick Vermeulen scoorde maar liefst 7x, Paul Roozeboom 2x en Dennis van Noort 2x. Fl won met 2-3 bij Spirit. F4 heeft de meeste doelpunten van geheel Be Fair tegen gekregen. Al snel ging het over de honderd. Ook nu weer tegen Haastrecht Fl werd het 1-7. Het F4 team, inge deeld met voornamelijk Fl teams van kleine verenigingen, heeft in ieder geval plezier gehad in het voetballen. De goal van Danny in de laatste minuut was voor het team en de begeleiding veel be- langrijker dan de vele tegengoals en zo hoort het ook. De pupillen van Be Fair en de ge hele regio Gouda gaan voorlopig tot half februari van de winter stop genieten. Be Fair heeft voor hun de zaal van de christelijke scholengemeenschap De Wadde gehuurd, alsmede op enkele zater dagen de sportzalen De Duikelaar (Zuidplaslaan) en Groenswaard (Wingerd) voor onderlinge com petities. uit bekerstrijd de Waddinxveensen zichzelf. De organisatie werd beter en er werd tweemaal gescoord door Mirjam Overdam (3-3). Ook de invalsters Marloes Boereboom en Nancy van der Hoek werkten hard voor een goed resultaat. In de derde periode scoorde Het Ravijn 4-3 alvorens Sandra Berckenkamp de stand op 4-4 bracht. Ondanks de uitsluiting hierna van Mirjam Overdam, ging de wedstrijd nog steeds gelijk op. Damixa scoorde 5-4 doch Astrid Coene bracht de Gouwedames weer op gelijke hoogte (5-5). He laas moest hierna ook Gillian van den Berg met drie P-tjes de kant op. Met nog een compleet vierde partje voor de boeg was de totale basis van De Gouwe verdwenen. De resterende speelsters van het team van trainer-coach Jan Mid dendorp vocht voor wat het waard 'was. Zodoende duurde het nog tot bijna drie minuten voor tijd eer Damixa Ravijn definitief een 6-5 voorsprong kon nemen. De ban was gebroken en Het Ravijn bracht vlak voor tijd de eindstand op 8-5. -o- De wedstrijd tegen Damixa Ra- Toch heeft het goede resultaat dan wel niet aan een zijden draad vijn was tevens de laatste voor de gehangen, maar vooal in het begin zag het er allerminst naar uit dat in Culemborg tot winst gekomen zou worden. ne Visser en Donja van Otterlo waren goed voor drie respectieve lijk één doelpunt. Bij de heren na men alle spelers deel aan de pro duktie. Pieter Slootweg gelukte het vier doelpunten te maken, ge volgd door Jaco Wineke en Marco van Leeuen, ieder met drie doel punten. Aanvoerder Frits Visser deed met twee treffers ook nog een duit in de korfbal-zak. Ook Korbis 2 blijft het goed doen. Door bij ZKV met 8-9 te winnen blijft een goede klassering hun doel. Hetzelfde kan in feite gezegd worden van Korbis 3 want tegen Hoogvliet 3 was er geen twijfel mogelijk wie de sterkste was, getuige de 5-14 uit-overwin- ning. Jammer is het wel dat de junioren - ondanks goed veldspel - opnieuw met een puntje nipt verloren. Uit tegen PKC junioren 3 werd het mede door toch teveel kansen missen (7-6 verlies). Toch zitten er volop mogelijkheden in deze ploeg om punten te gaan behalen. Komende zaterdagavond speelt Korbis een uitwedstrijd tegen RDZ in Zeist. Behalve in tour- nooien heeft Korbis nog niet eer der deze tegenstander ontmoet. Hoewel RDZ thans slechts drie punten wist te halen (waarvan twee tegen het zwakke De Jodan Boys) zegt dat feit niet veel. Wat wel veel zegt is dat RDZ al jaren op districtsniveau acteert; derhalve ontmoet Korbis een ge routineerde tegenstander waarte gen concentratie zonder meer noodzaak is. Waddinxveense spel. In plaats van in 7nnfprrnapr het rustig rondspelen van de bal 1,1 111CC1 werd er plotseling paniekerig en zonder overleg gevoetbald. RVC profiteerde hier meteen van. Raymond Bey veroorzaakte een strafschop door de bal met zijn hand te beroeren. Deze werd door Arie Verkley benut (1-3). Een middenmoter WSE (0-2) tegen Schoonhoven, '5 voor Waddinxveen tegen RVC en (1-5) tegen het Leidse Sleutels. Na het debacle thuis tegen Moor drecht (3-6) behaalde WSE zon dag een keurige uit-overwintiing bij Schoonhoven (0-2). Het lag dan ook in de lijn der verwachting dat na de zeer slechte wedstrijd thuis tegen hekkesluiter Floreant (2-3) Haastrecht (uit) aan de ze gekar gebonden zou worden. De thuisploeg werkte echter (aanvan kelijk) niet mee. Met Jan Kramp (nog nasnotte rend) op de bank startte WSE met meer inzet en overleg dan de week ervoor. Haastrecht had ook de nodige offensieve pretenties, hierdoor volgend jaar uitkomen in de overgangsklasse van het dis trict Zuid-Holland. Ook de prestaties van de overige teams waren goed. Via klinkende 8-0 overwinningen zorgden het eerste en het derde team ervoor dat zij binnenkort kampioen kun nen worden. Eerst wachten er echter nog de voorrondes van de Nederlandse kampioenschappen in De Maas poort in Den Bosch. Hier zullen de eerste team-spelers aan deelne men om de nodige ervaring op te doen. De volledige uitslagen van Aeolus luiden als volgt: Delft 4-Aeolus 1 0-8; Aeolus 2-DEO 2 7-1; Shuttle ’74 3-Aeolus 3: 0-8; Aeolüs 4-On- der Ons 3 6-2; Florida 4-Aeolus 5 2-6; Aeolus 6-DEO 5 3-5; Aeolus 7- Sweti Day 2 4-4; Corbulo 5-Ae- olus 8 3-5; Aeolus 10-Shuttlewou- de 8 5-3; Aeolus 11-Voorburg 16 8- 0. De vangsten waren, op een enkele uitzondering na, slecht. De wed strijd werd gewonnen door R. Jenner met een gevangen gewicht van 2590 gram. Een prima resul taat gezien de magere vangsten van de meeste hengelaars. De overige uitslagen zijn: 2. A. van Leeuwen 2190 gram, 3. H. Kraan 2010 gram, 4. W. Hout man 790 gram, 5. M. van Leeu wen 690 gram. De vijfde wedstrijd van de HSW- WADDINXVEEN - Het tweede team van Aeolus-badminton heeft het kampioenschap veilig gesteld. Door een gelijkmatige 7-1 over winning op DEO 2 werden de be- WADDINXVEEN - Vorige week donderdag 9 december vond i de i5e ronc|e plaats van de onderlinge competitie van de Wad dinxveense Schaak Vereniging WSV. Eveneens moest het eerste team van WSV voor de 4e ronde van de Rotterdamse Schaak bond (RSB) thuis aantreden tegen het eerste team van (gemiddelde leeftijd 16 jaar) zal" Reeuwijk. WSV 1 ging de teil in met een 3-5 nederlaag. De derde nederlaag in totaal. Het team kan zich nu terecht afvragen, hoe degradatie afgewend moet worden. De ka nonnen van WSV 1 behaalden de laatste twee jaar 13 punten uit 7 wedstrijden met het kampioen schap als gevolg. Rest dus de vraag: zijn de teams van de tweede klasse RSB zoveel sterker of zit het bij WSV tussen tussen de oren. Het is te hopen dat teamleider H. van Wouden berg voor de rest van de RSB- competitie zich als de juiste medi cijnman zal waarmaken. Voorts de vermelding van enige wapenfeiten uit de onderlinge WSV-competitie. P. de Niet, goed spelend deze competitie, wist na een gelijkopgaande partij met de witte stukken W. v.d. Hoek te verslaan. P. de Niet wist in de slotfase met een scherpe zet een stuk te winnen en bereikte zo de zesde plaats op de ranglijst. In de subtop verder knap spel van H. Brinkhorst, die J. de Bock met lege handen naar huis stuurde en J. van Oort, die fraai D. van Offe ren met verlies opzadelde. De twee volgende spelers staan dit seizoen extra in de belangstelling, namelijk (ex-jeugdlid) speler L. Willemen, die met goed spel P. van Offeren versloeg, en nieuwko mer M. Moerland, die met de witte stukken in de slotfase de taaie A. v.d. Starre overrompelde. Beide winnaars zijn nu tot onge veer de tiende plaats opgerukt. Verder weer goed werk van J. Markus die H.E. van Offeren wist te verslaan, J. Brobbel was de mindere van T. Wiersma en T. Kuiper wint in een bloedstollende partij van J. v.d. Heiden. WADDINXVEEN - In Zoeter- meer turnden de jongste turnsters het Waddinxveense TOOS-- gymnstiek de eerste competitie wedstrijd tegen de thuisvereni- ging Pro Patria, Bato-Woerden en kwartier voor tijd scoorde Dennis Heres-Bodegraven. De kampioen van vorig jaar Heres was ook nu weer veruit de beste ploeg met 157.25 punten. Toch wisten de Waddinxveense meisjes één onderdeel te winnen en wel lange mat met 40.30 punten. Bij dit toestel was Anke Lutz met 8.65 punten veruit de beste turn ster gevolgd door Wieke van Vuu- de plaats behaalde. De strijd om de tweede plaats ging dus tussen de TOOS-meisjes en de ploeg van Bato. Met slechts 0,70 punt voorsprong kon de Waddinxveense ploeg de tweede plaats behalen (150.10). Pro Pa tria eindigde op de vierde plaats met 142.40. In het individuele klassement gin gen de eerste twee plaatsen naar Heres-turnsters. Anke Lutz be haalde met 32.00 punten de derde plaats. De overige totalen waren: Wieke van Vuuren 31.00, Sanne van Vuuren 29.65; Sylvia Verbree 29.05; Linda Asscheman 28.00; Nelleke Dröge 26.00; Mirande Rutjens 25.40. Zaterdag tegen het Katwijkse De damesploeg van TOOS turnt Grasshoppers leek het team de zaterdag de eerste competitiewed- ban te doorbreken want het groot- strijd in de gymzaal aan de Sta- ste deel van de wedstrijd speelden ringlaan van 12.00-15.00 uur. Pu- de Flyers goed. bliek is van harte welkom. Hét pluspunt was vooral dat de kansen goed genomen werden, de verdediging en het harde werken gingen als vanouds. Met voor rust een scorende hoofdrol van Anita van Unen (18 pnt) werd bij 26-28 vóór van basket gewisseld. Onder aanvoering van Nicole Bierwolf (18 pnt) hervatte Flyers uitstekend en kwam de ploeg zelfs 10 pnt voor. En daarna ging het toch mis. Opeens klopte er niet veel meer van Flyers spel. Gras shoppers pakte mede vanaf de strafworplijn toch nog de winst met 55-48. Flyers staat hierdoor ergens in de middenmot. Ze ont vangt komende vrijdag Argus om 20.45 uur. Naam: Adres: I Postcode/woonplaats: Telefoon (voor controle op bezorging): Q "doorhalen wat niet van toepassing is. Bon in open envelop, I zonder postzegel. I zenden naar: Rijn en Gouwe, I Antwoordnummer 10008 2400 VB Alphen aan den Rijn De halve finales in poule C gin gen tussen Eddy Bos (Eben Haë- zerschoql) tegen Yoran Verschoor (Koningin Beatrixschool) en Se- bastiaan Andringa (Groen van Prinstererschool) tegen Matthij Rijlaarsdam (De Savornin Loh manschool). Sebastiaan Andringa kon zich, na winst met 21-12 en 21-13 op Yo ran Verschoor, winnaar noemen van deze groep. Henk Bloks en Sjaak Loef, ver antwoordelijk voor de organisatie, konden tevreden terugkijken op een evenement dat dit jaar voor het eerst voor de groepen 6 en 7 is gehouden. schappelijk tegen de meisjes van Zevenkamp. Brenda Bosloper en Sharon van Zanten scoorden voor WSE. Zevenkamp scoorde twaalf maal tegen. E4 had een oefenwed strijd bij Rohda E3. Een iets ster ker Rohda won met 2-3. D2 oefende tegen Spirit D2. Vooral de tweede helft werd er goed gevoetbald. Hierdoor won WSE verdiend met 4-1. Ook Dl van WSE won het oefenduel te gen Spirit Dl. Robert Jan Klein- speelhelft gewoon te goed, geld scoorde de enige goal in dit duel voor WSE. De meisjesjunioren speelden een goede vriendschappelijke wed strijd tegen Unio meisjesjunioren. Patricia Appel opende de score voor wisten de WSE-meisjes nog zes maal te scoren. Unio scoorde een maal tegen. vergezocht.

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 31