f GLASBEEK Verkeerscamera voor de politie Voor 16 ondernemingen Motie van burgers Geen nieuw NS-kantoor in Noord Bijeenkomst Plattelands vrouwen in Moerkapeile Overdracht grond van twee scholen J Oliebollen verkoop door Vox Jubilans Kerstavond NCVB St.Victorparochie op de RTW-radio Aan Artsen zonder Grenzen -Al AUTOSCHADE KOMT GEGARANDEERD WEER GOED! I Pagina 15 1 Bestuurspost Bij FOCWA Garantiebedrijf Noordkade 24, Waddinxveen. Tel. (01828) 12588. Computer Het begin rend in slagkracht van 15 tot 120 MaartenSKOOF ton. Eind vorig jaar werd al de e meest moderne uitvoering van de Qj- TfiriQVpj*K Silent Piler aangeschaft voor ge- 111 tl ülloIVvl lx heel trillingvrij drukken van dam wanden. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - DINSDAG 21 DECEMBER 1993 Stofwisdoek Arbeidscontract Havo-Atheneum Peter Zuidlaan Coenraad Camera Baas zit in zes plaatsen de politie een verkeerscamera aan en moet er een tijdelijk ar- Zilveren Rhowax schenkt een ton ‘1 ton. Eind vorig jaar werd al de r bij de bijstelling van de kosten reiniging c.a. per 1 juli 1994. Een krediet van ƒ41.000,- is be schikbaar gesteld ten behoeve van de kosten van het realiseren van ,een noodbestuurspost. NEDERLANDSE VERENIGING VAN ONDERNEMERS IN HET CARROSSERIEBEDRUF keningnummer geld te storten, i een ton kan uitvallen. Over het opval- i WADDINXVEEN - Op Eerste Kerstdag (zaterdag 25 december) verzorgt de rooms-katholieke Sint Victorparochie de extra kerkuit- zending van de lokale RTW-radio. Het programma begint om 9.00 uur met het optreden van het Gouds Kamerkoor in de St. Vic- torkerk. Dit is een opname ge maakt op zondagavond 19 decem ber van ’A Festival of Lessons and Carols’. Om 10.30 uur is er de recht streekse uitzending van de kerst viering in de St. Victorkerk. Het koor zingt de Messe Brève in C van Charles Gounod. Het pro gramma eindigt om 12.00 uur. WADDINXVEEN - Voor de Ne derlandse Spoorwegen is de proef met een plaatskaartenkantoor bij het station Waddinxveen-Noord definitief van de baan, zodat een verfraaiing van huidige voorzie ning niet doorgaat. De ruimte ter plaatse en het geringe aantal reizi gers lonen de moeite niet om er een kostbaar pand van maximaal een kwart miljoen gulden neer te zetten. Het in een kwadrantvorm te realiseren pand zou worden be stemd voor kaartverkoop en een fietsenstalling en verder een ruim te voor horeca of detailhandel om vatten. De proef in Waddinxveen viel samen met soortgelijke proe ven in Bunnik en Brummen. Er gaat overigens wel een kwadrant geplaatst worden in Den Helder. ‘Dit jaar bestaat Rhowax 25 jaai, een prachtige mijlpaal. Voor veel bedrijven aanleiding de bloeme tjes eens flink buiten te zetten met een groot feest. Rhowax zou Rhowax niet zijn, als zij dit jubi leum niet om een geheel eigen wijze luister zou bijzetten. Na lang denken hebben directie er personeel daarom besloten de kos ten, die anders aan een feest of een receptie zouden zijn gespen deerd, nu ter beschikking te stel len van een goed doel', heeft het zilveren bedrijf, waar 20 mensen werken, laten weten. beidscontract worden afgesloten. Een krediet van ƒ112.000,- moest op tafel worden gelegd ten behoe ve van verschuldigde boeterente als gevolg van vervroegde aflos sing van een geldlening van ƒ2.240.000,- per 1 maart 1994. WADDINXVEEN - De aan de Raad van Europa gestuurde ‘Motie van burgers voor vrede en solidariteit in Europa*, die zaterdag door Waddinxveners is ondertekend en is opgesteld door het Platform Gemeente lijke Vredesbeleid (verbonden aan de Vereniging van Neder landse Gemeenten), bevatte de volgende tekst: ‘Geraakt en geschokt door de oorlog die voormalig Joegosla vië uiteenscheurt, en bewust van de gevaren dat dit oplevert voor Europa als geheel; Absoluut gekant tegen de ont wikkeling van extremistische ideeën in Europa, in het bij zonder de etnische zuiveringen, die de principes van menselijk heid en de kern van de demo cratie en de mensenrechten zo als bepleit door de Raad van Europa schenden; Ervan overtuigd dat gemeen ten, als centrale schakels in ons democratisch bestel, de vrede en solidariteit in Europa kunnen en moeten bevorderen; Verklaart daarom, mijn ge meente te steunen in de solida riteit en samenwerking met de democratische krachten in voormalig Joegoslavië, om al dus de fundamentele rechten van burger uit voormalig Joe goslavië veilig te stellen, in de wetenschap dat nu het recht op overleving centraal staat en dat vrijheid en solidariteit tussen Europese burgers ondeelbaar zijn; Stemt in met en ondersteunt de oproep van de Europese orga nisaties van gemeenten, om een halt toe te roepen aan het lij den van de burgerbevolking in de voormalig Joegoslavische repuboieken, en in het bijzon der in Bosnië-Herzogovina; Vraagt de regeringen van Eu ropa en de internationale orga nisaties om niet langer te aar zelen en alle mogelijke actie te ondernemen om te verzekeren dat hulp, waar die ook maar nodig blijkt te zijn, de slacht offers van de oorlog in voor malig Joegoslavië daadwerke lijk bereikt, en dat alle stappen ondernomen worden om zo spoedig mogelijk de democra tische samenleving en het vreedzaam samenleven van ver schillende etnische groepen te herstellen; Ondersteunt in dit licht de Campagne ’Dekens en bescher ming voor Bosnië’, die in Ne derland gevoerd wordt door de Raad van Kerken, Stichting Oecumenische Hulp, Mensen in Nood, Pax Christi, Inter kerkelijk Vredesberaad (IKV), Vrouwen voor Vrede en Plat form Gemeentelijk Vredesbe leid (PGV) en die gericht is op enerzijds humanitaire hulp en anderzijds het bepleiten van het onmiddellijk instellen van ’beschermde gebieden’ (waar burgers in veiligheid kunnen verblijven) en ’lokale protecto raten’ (waar steden onder VN- en EG-bestuur worden gesteld, teneinde de wederopbouw op niet-etnische gebaseerde, de mocratische en efficiënte wijze ter hand te nemen). Ondertekend in Waddinxveen, zaterdag 18 december 1993‘. in Waddinxveen beschikken over zeven vestigingen in zes sen voor zestien ondernemingen. De vestigingsplaatsen zijn Waddinxveen (2), Haarlem, Dokkum, Assen, Zwolle en Leer dam. Daarnaast beschikt het bedrijf nog over diverse uitvoe- ringssteunpunten, zo meldt de laatste editie van het Baas Maga- zine, het informatiebulletin van Waddinxveens grootste werkge- ring*weet te^brengen'methaar President-directeür J. Baas van de Baas Bedrijven aan de Wilhelminakade in Waddinxveen. (Foto: Archief - Sjaak Note- boom). GOUDA - Verschillende jaren achtereen heeft het Maartenskoor in de St. Janskerk te Gouda eeh Kerstdeclamatorium uitgevoerd, elk jaar met andere teksten en lie deren. Tot vorig jaar werd deze traditie voortgezet. In plaats daarvan werd toen een Carol-symfonie ten gehore gebracht, waarin veel be kende Kerstliederen tot één sym fonisch geheel verwerkt werden. Hier werden veel positieve reac ties op ontvangen. Vandaar dat woensdagavond 22 december in de Goudse St. Janskerk voor de tweede maal een deze keer met een deciamatorium gecombineer de Carol-symfonie zal worden uit gevoerd. Inmiddels is er van de Carol-symfonie een opname ge maakt, waarvan een schitterende cd uitgebracht is. Om niet zonder meer op het ge bruikelijke deciamatorium terug te vallen heeft Jan Bonefaas dit maal voor het Maartenskoor een stuk gecomponeerd, dat een com binatie is van een deciamatorium en de Carol-symfonie. De gedichten uit de declamatoria zijn vervallen, de bijbelteksten worden vocaal of instrumentaal geïllustreerd. Tien delen belichten op verschillende wijzen het Kerst evangelie. Een en ander wordt af- wisselend door koor, instrumenten en samenzang uitgebeeld. De medewerkers zijn drs. Joh. Vuijk (spreekstem), Anne-Marie Bonefaas (fluit), Jolanda den Houter (hobo), Joop van der San- de (trompet), Nynke de Jong (pauken), Wilbert Grootenboer (slagwerk), Hans Bruin (piano), Jan Bonefaas (orgel) en Poula de Gier (algehele leiding). De ope ning en sluiting worden verzorgd door ds. G.H. Abma. De viering vindt plaats op woens dagavond 22 december om kwart over acht in de St. Janskerk te Gouda. Voorafgaand aan het con cert zal Jaap van der Ende op het carillon van de kerk kerstmelodie- en ten gehore brengen. De toe gangsprijs bedraagt ƒ10,-, terwijl kinderen tot en met 15 jaar ƒ5,- be talen. WADDINXVEEN - Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan Windsor-apparatuur optimaal te van Rhowax BV aan de Dorpstraat in Waddinxveen schenkt het jubilerende bedrijf in schoonmaakartikelen minimaal 100.000 gulden aan de medische hulporganisatie ‘Artsen zonder Gren zen' (250 medewerkers en 2.500 lokale medewerkers in 25 lan den). Dat komt neer op één procent van de totale jaaromzet van ongeveer een miljoen gulden. Het geld, waarvan de helft al is overgemaakt, wordt samen met de Holding Reinhoud BV en Rhowax’ zusterbedrijf Novosan BV in Montfoort opgebracht. ver. De vestigingen betreffen J. Baas Waddinxveen, J, Baas Haarlem, J. Baas Zwolle, J. Baas Telecom Waddinxveen, H. Baas Kabelwer- ken Waddinxveen, H. Baas Dok kum, Bagaco Waddinxveen, Baga- co Haarlem, Mitac Waddinxveen, Mitac Leerdam, Standaard Mon tage Waddinxveen, Schoonder- woert Waddinxveen, OWS Wad dinxveen, Coenecoop Ingenieurs bureau Waddinxveen, A.J. van den Berg Waddinxveen en A.J. van den Berg Assen. De Baas Bedrijven zijn al geruime tijd een begrip voor infrastruc tuur en wel in de ruimste zin van het woord. Traditionele voorzie ningen zoals gas, water, centrale verwarming, elektra en riolering zijn in de loop der jaren aange vuld met kabeltelevisie, signale ringssystemen, data- en telecom municatie, milieutechnologie, op- to-elektronika en optische glasve- zeltechnieken. Niet alleen het activiteitenpakket van de Baas Bedrijven is uitge breid, maar ook het aantal vesti gingen in Nederland nam toe. Er is een hoofdvestiging- en er zijn regiovestigingen. Uiteraard zijn er ook elders in het land uitvoerings- steunpuntep, onder andere in Til burg, Amersfoort, Amstelveen en Doetinchem. Hierdoor kunnen de werkzaamheden in alle regio’s ook worden uitgevoerd door medewer kers die in de betreffende regio woonachtig zijn. De Baas Bedrijven bestaan inmid dels uit 16 nationaal opererende werkmaatschappijen, die bij de realisatie van projecten gebruik (kunnen) maken van eikaars ken nis en ervaring. Hierdoor heeft Baas de mogelijkheid om op snel le en deskundige wijze tal van werkzaamheden uit te voeren, in alle windstreken. ‘Baas werkt in teractief, in heel Nederland', al dus het bedrijf, waarvan J. Baas (53) president-directeür is. Van de Baas Bedrijven heeft Mi tac Waddinxveen mobiele grondwaterzuiveringsinstallaties gebouwd, die het afgraven van vervuilde grond overbodig maken en heeft Bagaco op initiatief van de Nederlandse Spoorwegen een bewakingssysteem ontwikkeld dat zowel geschikt is voor het open branderpijp systeem als voor het centrale buis systeem. Het door Mitac Waddinxveen ontwikkelde biologisch in-situ bo- demsaneringssysteem, dat de om standigheden om verontreinigin gen in grond en grondwater af te breken optimaliseert, kan uniek worden genoemd. De installatie is in een mobiele container ge bouwd, zodat het systeem overal kan worden gebruikt. In opdracht van de NV Regionale WADDINXVEEN - De Waddinxveense gemeenteraad is vorige week woensdag accoord gegaan met een aantal voorstellen tot begrotingswijzigingen. Zo moet er boeterente worden betaald, zijn er computerkosten, wordt een schoollokaal ingericht, schaft MOERKAPELLE - De afdeling Moerkapeile van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen houdt vanavond (dinsdag 21 de- WADDINXVEEN - De Baas Bedrijven aan de Wilhelminakade cember) om acht uur haar maan- plaat- delijkse bijeenkomst in dorpshuis Op Moer. Op deze avond zal Joke v.d. Ark gedichten voordragen en verhalen voorlezen. Mevrouw G. Blok- Goldfuss, die de dames in vervoe- so lozang, is ook dit jaar bereid ge vonden op te treden. Verder zal er een Kerstevangelie worden voorgelezen en de Kerst- p (Huisvrouwenorkest) zal enige kerstliederen zingen. De Kerstprogramma’s zijn dit jaar door het bestuur uitgevoerd in de Japanse vouwkunst Origami. Na afloop van de avond wordt er nog gezellig gezamenlijk een glaasje gedronken. De hieruit voortvloeiende kapi- taallasten ad (afgerond) ƒ15.000,-, ingaande 1994 gebaseerd op een lineaire afschrijving en een rente percentage van 6,75, worden ge dekt uit de rentevoordelen van de komende jaren. Een krediet van ƒ125.000,- is be schikbaar gesteld ten behoeve van de tweede fase upgrade centrale computer en uitbreiding van het aantal terminals. De kapitaallasten ad (afgerond) ƒ6.000,-, ingaande 1994 gebaseerd op een annuïtaire afschrijving in 7 jaar en een rentepercentage van 6,75, worden gedekt uit de stel post kapitaallasten vervanging en uitbreiding automatisering, groot ƒ50.000,-. Nu hoefden vishakenklanten maar eens per jaar bezocht te worden, dus konden de verkoopactiviteiten volledig worden geconcentreerd op de sponzen en de zemen. Dit betekende in de praktijk dat in drogisterijen en dorpswinkels de vertegenwoordigers op hun beurt moest wachten. Pas als alle klan ten waren geholpen kon er wel licht een ordertje worden geno teerd. Bij schoonmaakbedrijven en gla zenwasserijen vielen met minder inspanningen veel grotere hoe veelheden van deze produkten te verkopen. Bovendien in een pret tiger sfeer en ook nog tegen een betere prijs. Toen er in 1968 een einde kwam aan het dienstverband met de Goudse bedrijfjes, waren de in middels opgebouwde relaties in de schoonmaakbranche de eerste klanten voor Ulrik Bierma en zijn nieuwe bedrijf Rhowax. In de eer ste maanden werkte hij samen met de Rotterdammer Van Rhoon (vandaar de naam Rhowax; wax slaat op Waddinxveen) en daarna ging hij voor eigen rekening ver der. WADDINXVEEN - De Wad dinxveense gemeenteraad heeft vorige week woensdagavond inge stemd met de overdracht van grond als gevolg van de uitbrei ding van de rooms-katholieke Kardinaal Alfrinkschool en de protestants-christelij ke Koningin Beatrixschool, beide aan de Zuid- plashof. De uitbreiding van de Kardinaal Alfrinkschool en de Koningin Be atrixschool, formeel respectieve lijk met twee lokalen en één lo kaal, is vorig jaar augustus ge reedgekomen. Het krediet voor de bouwkundige uitbreiding van de ze scholen is door de gemeente raad beschikbaar gesteld in de vergadering van 18 september 1991. Een aanvullend krediet werd door de raadsleden beschik baar gesteld in hun vergadering van 3 juni 1992. Op grond van de Wet op het Ba sisonderwijs dient de bij deze uit breiding behorende normopper- vlakte van de grond (schoolter rein) nog formeel in eigendom aan het ’bevoegd gezag’ van de scholen te worden overgedragen. Deze overdracht heeft de instem ming van de raadscommissies voor de Financiën, de raadscom missie voor Onderwijs, Personeel en Sociaal Cultureel Werk, het •bestuur van de Vereniging voor Protestants Christelijk Onderwijs en het bestuur van de Stichting voor Katholiek Onderwijs Sint Victor. De grondkosten, die begrepen zijn in de exploitatie-opzet Zuid- plas ’80, zullen door de algemene dienst worden vergoed aan het grondbedrijf. De kapitaallasten van deze grondkosten ad ƒ145.000,- (3 x ƒ40.000,-, exclu sief btw en overdrachtskosten) be dragen ingaande 1994 - gebaseerd op 6 3/4% en het feit dat op grondkosten niet wordt afgeschre ven - ƒ9.788,-. Deze kosten kunnen voor twee derde deel gedekt worden uit de terzake te ontvangen rijksvergoe- ding en voor eenderde deel (ƒ3.262,-) dient dekking gevonden te worden middels de post voor onvoorziene uitgaven. ‘Het lijkt wel of we in een para- dijs wonen en werken, wanneer we onze situatie vergelijken met de landen waarvan je vrijwel da gelijks zoveel ellende ziet en leest verklaart de Rhowax-directeur zijn initiatief. ‘Af en toe is het al lemaal nauwelijks te bevatten en zou je het liefst je hoofd er maar voor omdraaien. Maar soms voel je dan behoefte om iets aan dit al les te doen', ‘Een enorme drang om nu echt iets te betekenen voor de mede mens, die het hoofd boven water probeert te houden in landen waar grote onrust heerst. Waar oorlo gen woeden of waar de klimatolo gische omstandigheden zo slecht zijn, dat er gewoon niet genoeg voedsel is voor iedereen. Vooral als je je daarbij realiseert wat een geluksvogel je eigenlijk bent dat je je ondernemingen in een stabiel In 1965 solliciteerde een jonge man uit Firesland bij een bedrijf dat in visserijbenodigheden deed naar de functie van filiaalchef. Daarmee zette Ulrik Bierma zijn eerste professionele stappen in de Goudse regio en ook in de schoon maakbranche. Want deze firma bestond eigen lijk uit twee bedrijfsjes, samen ge vestigd in één oud grachtenpand aan de Turfmarkt in Gouda. Het ene importeerde vishaken voor de palingvangst en het andere hield zich bezig met de verkoop van zeemleder en importeerde natuur- sponzen voor de aardewerkindus- trie. WADDINXVEEN - De afdeling Waddinxveen van de Nederladse Christenvrouwenbond (NCVB) vergadert morgen (woensdag avond 22 december) om 19.45 uur in De Hoeksteen aan de Es- doornlaan. Waddinxvener J.D. Geel verzorgt deze Kerstavond. Iedereen is van harte welkom. Warmte heeft J. Baas Waddinx veen van de REMU - vier afsluitersets met een doorsnede van 300 milli-’ meter geplaatst in het stadsver- warmingsnet van de wijk Batau in Nieuwegein. H. Baas Kabel werken kreeg van het ingenieursbureau TBS II (van de Nederlandse Spoorwegen) de opdracht de bekabeling van het emplacement van het station Dor drecht aan te passen, want dit em placement wordt in het kader van Rail 21 omgebouwd van vier- naar zessporig, waardoor de sporen moeten worden verlegd. Bagaco vernieuwt in opdracht van de afdeling Baan en Kunst van In fra Beheer Regio West Rotter dam de wisselverwarming op het nieuwe Dordrechtse emplace- -ment. J. Baas Waddinxveen kreeg van ingenieursbureau ETS op dracht voor het maken van een 30 meter lange spoorboring onder het gehele emplacement. Hiertoe sloeg Schoonderwoert Hei- en Waterwerken een boorkuip met damwanden. Over het optisch massadetectie- systeem, dat ingenieursbureau Coenecoop als hoofdaannemer sa men met TPD-TNO in opdracht van de NS ontwikkelde, zijn arti kelen gepubliceerd in het Engels talige tijdschrift ‘Applied re search' van TNO. Naar aanleiding hiervan nam een Australische tv-omroep contact op met de bedenkers van het sys teem, met het verzoek of er opna men mochten worden gemaakt van het detectiesysteem ten be hoeve van het tv-programma ‘Bey ond 2000'. Inmiddels zijn de op namen gemaakt. Ze zulen in janu ari op Discovery Channel worden uitgezonden. Bagaco heeft de beschikking ge kregen over een geautomatiseerd systeem voor het tekenen van plattegronden en het intekenen van alle mogelijke installaties. Met deze hoge graad van automa tisering speelt Bagaco in op vra gen vanuit de opdrachtgevers. Zij willen de gedigitaliseerde tekenin gen (‘bestek op flop') steeds vaker in eigen beheer hebben, zodat eventuele wijzigingen in een later stadium zelfstandig kunnen wor den uitgevoerd. H. Baas Kabel werken uit Dok kum gaat beginnen met de aanleg van een rioolleiding vanaf het in dustrieterrein bij Holwerd naar de kop van Veendam. Op het eerste gezicht lijkt dit een vrij eenvoudi ge klus, ware het niet dat de on langs verhoogde Waddenzeedijk moet worden gepasseerd en dat een deel van de leiding door het Wad moet. Schoonderwoert Hei- en Water werken heeft haar materiaal uit gebreid met een hoogfrequent trillingsarm trilblok met een vari abel moment. Schoonderwoert be schikt nu over trilapparatuur, zo wel hoog- als laagfrequent, varië- Op eigen initiatief heeft Bagaco, samen met ingenieursbureau Coe necoop en Sinus Aben, een bewa kingssysteem voor wisselverwar ming ontwikkeld dat niet alleen bruikbaar is voor het open bran derpijp systeem, maar ook voor het door Bagaco geleverde centra le buis systeem. Bij de ontwikke ling hiervan is volledig op de wen sen van de NS ingegaan. Bagaco levert met dit systeem een nieuw produkt aan de NS, dat een ononderbroken bewaking van het gesloten buis systeem garan deert en wat bovendien volledig te koppelen is met de systemen die de NS nu gebruikt. Al heel snel werd het leverings programma destijds uitgebreid tot een professioneel assortiment met reinigingsmiddelen, vloerwassen, borstelwerk, raamwissers, rolem- mers en stofzuigers. Vooral op het gebied van reinigingsmachines verwierf Rhowax steeds meer im porten, vaak op basis van exclusi viteit. Ook buitenlandse schoon- maakbeurzen, met name in de Verenigde Straten, werden daar voor de contacten gelegd. Op dit moment vormen reini gingsmachines met hun toebeho ren en onderdelen de grootste om- zetgroep bij Rhowx, dat nog steeds vooral de schoonmaakbe drijven belevert. Maar ook spon zen en zemen (nu ook veel kunst- zemen en interieur-reinigingsdoe- ken) maken nog altijd een belang rijk deel uit van de produktgroep hulpmaterialen voor dagelijks ge bruik. Ze vormen in tijden waarin inves teringen in machines onder druk staan mede de ruggegraat van het jubilerende bedrijf, dat in Wad dinxveen op een zolderkamer en vervolgens in een schuur aan de Henegouwerweg van start ging. In 1975 werd verhuisd naar de Dorpstraat waar in 1980 op de plek van het afgebroken pand een nieuw kantoorpand in gebruik werd genomen. In het Rhowax-leveringsprogram- ma nemen de door het bedrijf in 1972 voor de schoonmaakwereld geïntroduceerde Ultra High Speed-machines uit Amerika een belangrijke plaats in. In ruim twintig jaar tijd werden door Rho wax overigens veel noviteiten in de Nederlandse schoonmaakwe reld geïntroduceerd. In samenwerking met een Duitse fabrikant werd in 1980 gewerkt aan schoonmachines op basis van Europese standaards. Rhowax was in 1973 ook het eerste bedrijf dat een compacte tapijtreinigingsma- chine op de markt bracht. Deze voortrekkersrol heeft het Wad dinxveense bedrijf steeds op zich genomen. In 1991 nam Rhowax importeur Road Beheer in Best over en ver wierf daarmee de exclusieve ver tegenwoordiging voor Nederland voor het uitgebreide programma van Amerikaanse Windsor-machi- nes. Naast een complete serie tapijt- reinigingsmachines bestaat dit programma uit een zeer volledige range apparaten voor de reiniging en het onderhoud van harde vloe ren, waaronder een lasergestuurde schrobzuigmachine. Om de kunnen demonstreren hebben in de afgelopen jaren inmiddels vijf Rhowax-medewerkers een intente- sieve training doorlopen op de Windsor-fabriek bij het Ameri kaanse Denver in Colorado. Al snel na de oprichting van Rho wax BV werd aan het assortiment in binnen- en buitenland inge kochte artikelen een geheel in ei gen beheer vervaardigd produkt toegevoegd: de Rho-tro stofwis doek. In 1979 werd deze activitei zelfs ondergebracht in een aparte werkmaatschappij: Novosan BV in Montfoort. Vanaf de verzelfstandiging, maar vooral na de verhuizing naar IJs- selstein, heeft Novosan een zeer sterke groei doorgemaakt. Vooral de toename van de export van de stofwisdoeken heeft hiertoe ge leid. In 1991 was ook de behuizing in IJsselstein te krap geworden, waarna de produktie werd overge bracht naar Montfoort. Van de daar geproduceerde Rho-tro-stof- wisdoeken wordt zo’n 80% geëx porteerd. Rhowax heeft sterk bijgedragen aan de succesvolle ontwikkeling van Novosan door speciale vragen uit de Nederlandse markt direct te beantwoorden met een daartoe ontwikkeld Novosan-produkt. Zo heeft de goede samenwerking ‘binnen de familie' van holding Reinhoud geleid tot de ontwikke ling van een produktgroep die me de gezichtsbepalend is voor het Rhowax-assortiment. Het Rhowax-assortiment omvat een meer dan vijftig pagina’s om vattend leveringsprogramma, dat bestaat uit reinigingsmiddelen, reinigingsmaterialen en reini gingsmachines. Een succespro- dukt is nog altijd de Oostenrijkse vloerreinigingsmachine, die Rho wax al sinds 1970 in het leve ringsprogramma heeft opgeno men. Deze geavanceerde tapijt- shamponeermachines, die later onder de merkmaan Rhotowash op de markt werden gebracht, sloegen gelijk goed aan en zijn al veel verkocht. Bij Rhowax werken de medewerk sters Elsa Lucardie en Adrie Nieuwets het langst: sinds april 1975. De eerste bestelling deed Rhowax in 1968 bij Van Dam Bo degraven, fabrikant en leverancier van schoonmaakprodukten voor de consument en de vakhandel. Hier haalde Ulrik Bierma per soonlijk de eerste dozen schuur poeder. L. Heuvelman Zoon in Gouda is het eerste schoonmaak bedrijf met 110 medewerkers dat sinds het begin door Rhowax wordt beleverd. o jj De vestiging van het 25 jaar bestaande Waddinxveense bedrijf Rhowax BV (reinigingsmateria- drage rijkswaterstaat (50% maxi- len en -apparatuur). (Foto: Archief - Rhowax). WADDINXVEEN - De activitei tencommissie van de Hervormde Gemengde Zangvereniging Vox Jubilans in Waddinxveen houdt vrijdasg 31 januari weer een olie bollenactie. Door eigen leden en medewerkers hoopt het koor een groot aantal oliebollen aan de man te brengen om diverse activiteiten in het ju bileumjaar 1995 te kunnen finan cieren. De verkoop van de oliebollen vindt plaats vanuit het kerkelijk centrum De Hoeksteen (Esdoorn- laan, tel. 01828-12770), de her vormde Rehobothschool (Sper- werhoek) en vanuit de hal van de hervormde Bethelkerk (Bilder- dijklaan, tel. 01828-15607. Op deze drie lokaties kan men vrijdag 31 december vanaf ’s mor gens 9.00 tot ’s middags 14.00 uur oliebollen afhlaen. Men kanze daar ook op dezelfde dag telefo nisch bestellen. Ze worden dan eventueel thuis bezorgd. De prijs is ƒ6,50 per 10 oliebollen. Ze zijn reeds vooruit te bestellen onder de volgende Waddinxveen se telefoonnummers: 01828-10021, 01828-14708 en 01828-13777. maal) ƒ16.135,-, gemeente Moor drecht ƒ1.515,-, gemeente Zeven- huizen-Moerkapelle ƒ2.118,- (ge zamenlijk) ƒ19.768,-. De bijdrage van Waddinxveen (ten laste van reserve verkeer) komt neer op ƒ12.503,-. Er is ƒ6.000,- op tafel gelegd (ten laste van de reserve werkgelegen heid) voor een gedeelte van de kosten van een tijdelijk arbeids contract voor een medewerker van de’buitendienst (sectie Plant soenen). Er waren diverse aanpassingen van uitgaven- en inkomstenramin gen nodig op de gewone- en de kapitaaldienst van de samenwer kingsschool voor HAVO-Athe- neum (gewone dienst verloopt budgettair-neutraal). Een krediet van ƒ56.316,- is be schikbaar gesteld en ten laste ge bracht van de gevormde reserve grondopbrengst Peter Zuidlaan (groot ƒ400.000,-). Het gaatg hier om de afboeking restant boekwaarde per 31 decem ber 1993 van de grondkosten voormalige kleuterschool Willem- Alexander (Peter Zuidlaan). De vrijvallende kapitaallasten ad ƒ4.434,- ingaande 1994 zullen worden toegevoegd aan de post voor onvoorziene uitgaven. De opbrengst uit de verkoop (aan De relaties van het bedrijf - die twee bedrijven) van de gemeente- een busjes stroopwafels met de lijke rolcontainers, inclusief die in tekst ‘Rhowax bestaat 25 jaar. het kader van het project Coen- Help!' hebben gekregen - is ook raad (146.100,-), worden onder af- gevraagd geld op een speciaal re- trek van de restant boekwaarde a per 31 december 1993 (ƒ42.280), zodat de opbrengst hoger dan gestort in het egalisatiefonds af- t~ -*--* -- valstoffenheffing (te storten per lende bedrijfsinitiatief heeft Rho- saldo ƒ103.820,-). wax een blad uitgegeven, waarin De hierdoor vrijvallende kapitaal- arts en directeur van ‘Artsen zon lasten en overige uitgaven en in- der Grenzen' drs. Jacques de Mil- komsten worden verwerkt worden lano de ‘geweldige gift' van Rho wax enthousiast verwelkomt. In die uitgave komt ook Rhowax- directeur Ulrik F. Bierma aan het woord, de mensen van het eerste uur van het bedrijf (de eerste klant, de oudste leverancier en trouwe medewerkers) en worden een aantal bestaande en nieuwe, produkten voorgesteld. Rhowax hoopt de ton voor ‘Art sen zonder Grenzen' terug te ver dienen met een grotere omzet in het jubileumjaar. ‘Lukt dit niet of maar ten dele, dan hebben wij pech gehad. Maar wat is pech, als je 25 jaar lang zo fijn hebt kun nen werken', zegt Ulrik Bierma, die uiteindelijk voor ‘Artsen zon der Grenzen' koos na eerst het Rode Kruis, de Verenigde Naties en Mensen in Nood de revue te hebben laten passeren. Aanvanke lijk werd ook nog overwogen sa men met de medewerkers de han den uit de mouwen te gaan steken in Roemenië, maar ook dat idee haalde het niet. ’f0-99CWgWSS Een krediet van ƒ19.500,- was be stemd voor de inrichting van groep 7 van de openbare Annie M.G. Schmidtschool (Zuidplas- hof). De kapitaallasten ad (afgerond) ƒ1.650,-, ingaande 1994 gebaseerd op een lineaire afschrijving in 60 jaar en een rentepercentage van 6,75, worden gedekt uit de terza ke ontvangen rijksvergoeding. Een krediet van ƒ32.271,- is be schikbaar gesteld ten behoeve van de aanschaf van een verkeersca mera voor de politie (district Gouwe IJssel). De investering is als volgt gedekt: totale investering ƒ32.271,-- Bij- Energiemaatschappij Utrecht Re gio Weidegebied Produktgroep - één van de huisannemers ^ggroep Kerstprogramma’s zijn dit jaar 3 •T L 15? z

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 15