Waddinxveners V exposeren in Leiderdorp Optimistische kijk op vrije bellers Belbus Nieuwe reisgidsen van Van Ginkel De kerstman bestaat Scholenfusie van drie openbare basisscholen is gauw mogelijk Poëzie aan de Gouwe Conclusie onderzoeksrapport ‘De fusie nader bekeken' Autovakanties en Verre Oosten Ds. A.W.v.d.Plas op de RTW-radio Dominee terug uit Canada Pagina 17 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - DINSDAG 21 DECEMBER 1993 Bruidsboetiek ANGELA Zijde 204, Boskoop telefoon 01727 -18300 I PERSOONLIJK I I EN ZAKELIJK I TICO I Personeel Fusiebesluit Verre Oosten Intentie Evaluatie Conclusies Lesvakken Schoolorganisatie Onderwijswethouder K. W. Th. van Soest (WD, tweede van rechts op de foto) krijgt in het ge- december aanbevelingen Gouda en Aarle-Rixtel. mr. Een aquarel van Lies van Straalen. Verwacht wordt, dat Burgemees ter en Wethouders in januari aan de medezeggenschapsraden Wij wensen u prettige KERSTDAGEN een gezond en een GELUKKIG 1994 toe. WASSERIJ-STOMERIJ Beukenlaan 15 Alphen aan den Rijn e.o. Telefoon: 01720-72142 handhaafd. Dat wordt mogelijk door een fusie van de Annie M.G. Schmidt- school, de Jan Ligthartschool en de Leon van Gelderschool. De Theo Thijssenschool wordt in dit model op basis van de methodiek van de gemiddelde schoolgrootte in stand gehouden. Op 14 juni van dit jaar heeft het college van B. en W. op advies van de medezeggenschapsraden van de betrokken basisscholen en na overleg met de raadscommissie Ton van Duppen-Smits en aquarellen van Lies van Straalen, bei de uit Waddinxveen. Ton van Duppen is geboren in Noord-Brabant aan de rand van de Peel en woont inmiddels 19 jaar in Waddinxveen. Haar eerste artistieke stappen zette zij in 1980 bij Niesje Wolters in Hil versum. In 1984 is zij begonnen met boetseren en beeldhouwen. Zij volgde lessen bij Expressie’70 bij diverse docenten. Haar werk is figuratief, geboeid door menselijke figuren maar ook dieren staan centraal. Zij probeert rust, stilte en gevoel in haar beel den weer te geven. Haar werkstukken zijn vervaar digd van brons, cement of steen. Eerder exposeerde zij in Wad dinxveen, Alphen aan den Rijn, voor de inrichting van de bestuur lijke organisatie en de medezeg genschap. Gepleit wordt voor een manage mentteam van de twee directies, waaraan door het bestuur een aan tal taken kan worden overgedra- WADDINXVEEN - In het ge- van Waddinxveen is mevrouw P. VAN BEDAF te Gouda benoemd tot beleidsmede werker politie- en brandweerza- ken op de afdeling Algemene Za- VAKKUNDIG INBOUWSTATION Veel nadruk is in het onderzoeks traject gelegd op de verschillende aangelegenheden die op het perso neel betrekking hebben. Er is een functieprofiel gemaakt voor de di rectie van de fusieschool, maar er zijn ook veel immateriële zaken onderzocht, waarover in het on derzoeksrapport worden gedaan. Zo moet er een verantwoorde be geleiding komen voor het groeien naar ’samenwerking’ tussen de scholen, maar ook moeten de rechtspositionele zaken goed wor den geregeld: er zal een nieuwe afvloeiingsregeling moeten wor den opgesteld die de toets der kri tiek van de vakorganisaties moet kunnen doorstaan. De benoeming van de directeur van de fusieschool zal zo snel mo gelijk moeten plaatsvinden. Als deze nieuwe directeur van een van de huidige scholen komt, zal hij vanaf het begin voor bijna al zijn tijd aan de fusie moeten kun nen besteden en daarvoor worden vrijgesteld. Zeker ook in de eerste jaren na de fusie, zal de directeur voor bijna 100/^ ambulant moe ten zijn. Om de lokatiemanagers en de ad- junct-directeur in staat te stellen hun taken naar behoren te vervul len, zullen ook zij voor een aantal uren in de week moeten worden ’vrij-geroosterd’. periode van één jaar is te kort om te kunnen beoordelen of het pro ject levensvatbaar is. Door de inmiddels opgebouwde naamsbekendheid én door de toe komstige overname van de soci- aal-culturele activiteiten van de Stichting Welzijn Ouderen Wad dinxveen, is een toename van het gebruik van de Belbus te ver wachten. Daarbij komt dat bij eventuele beëindiging van het project per januari 1994 er (behalve Taxibe drijf Geukes) nog geen alternatief aanwezig is, daar het collectief vervoer in het kader van de Wet Voorziening Gehandicapten (WVG) pas in april 1994 van start gaat en dan nog in de kin derschoenen zal staan; Het geraamde exploitatietekort bij continuering van het project in 1994 bedraagt afgerond ƒ20.000,-. Een tijdige evaluatie in oktober 1994 is volgens de gemeente van belang, zodat bij eventuele ophef fing van de Belbus dan wel inte gratie met het collectief WVG- vervoer tijdig voor de banenpool ers een oplossing gevonden wordt en het lease-contract voor de bus opgezegd kan worden. Ten aanzien van het financiële as pect hebben B. en W. de gemeen teraad nog laten weten dat in de evaluatie de extra kosten die an ders zouden worden gemaakt via Taxibedrijf Geukes ten behoeve van het vervoer van buitenlandse leerlingen niet zijn meegenomen. Als dit wel het geval zou zijn ge weest, zou het project budgattair neutraal zijn geweest. Aan Burgemeester en Wethou ders wordt voorgesteld alle aanbe velingen uit het onderzoeksrap port en uit de onderzoeksversla gen van de verschillende werk groepen over te nemen. Daarbij mag niet worden verge ten, dat ook in het voorafgaande traject verschillende aanbevelin gen zijn gedaan. Het eerdere ad vies ’Onverdeeld achter de open bare school’ ging op vele plaatsen al heel diep in op de veranderin gen die nu al op de verschillende scholen kunnen worden doorge voerd. Het college van B. en W. is ge vraagd om bij het vervolgtraject, waarin de voorbereiding van de feitelijke fusie ter hand wordt ge nomen, opnieuw zo goed mogelijk met het Breed Overleg Schaalver groting Openbaar Onderwijs sa men te werken. De daarin met elkaar samenwer kende geledingen van directies, leerkrachten, MR-leden en VOO kunnen het draagvlak voor de fu sie alleen dan zo groot mogelijk laten zijn, wanneer zij actief bij de verder uitwerking worden be trokken. WADDINXVEEN - Vrijdag avond 21 januari om acht uur is er in de Remonstrantse Kerk aan de Zuidkade in Waddinxveen een poëzie-avond, die de naam draagt ‘Poëzie aan de Gouwe1. De avond is een initiatief van de oud-Wad- dinxvener drs. Jan de Bas. Hij or ganiseert de bijeenkomst als me dewerker van het religieus literai re tijdschrift ‘Chroom*. Tot de medewerkende dichters behoren Corrie Vollenhoven-Op ’t Land, Alfred Valstar, Lode Bisschop, Murk Popma, Annie Schipper en Jan de Bas. WADDINXVEEN - In het gemeentehuis van Leiderdorp is tot en met 27 januari een expositie te zien van beeldhouwwerk van de afgelopen tijd via cassette bandjes met preken van de Wad- dinxveense dominee voorbereid op zijn komst. gen en dat op zijn beurt leer krachten op bepaalde onderwer pen zelfstandige bevoegdheden geeft. Omdat de directeur van de fusie school niet alle drie lespunten steeds tegelijk kan overzien, wordt voorgesteld om per lespunt een zogenoemde lokatiemanager te benoemen, die de dagelijkse gang van zaken in de gaten houdt. Er komt als gevolg van de fusie één medezeggenschapsraad voor de fusieschool, die zodanig wordt samengesteld dat alle lespunten daarin zijn vertegenwoordigd. Hetzelfde geldt ongeveer voor de ouderraad; één raad met verschil lende (samenwerkende) commis sies per lokatie. Voor de medezeg genschapsraad gelden wettelijke bepalingen, maar voor de ouder raad is er meer vrijheid. Lies van Straalen exposeert met mersvereniging een aantal aquarellen, maar ook met een houtskool- en een kleur potlood tekening. Geboren achter de duinen van de gemeente Mon ster, is zijn werk geïnspireerd door de stilte van de duinen en het landschap. Een serene rust waarin soms een baken, toren of een boom houvast en oriëntatie bieden. Na enkele jaren opleiding aan de Academie voor Beeldende Kun sten in Den Haag en lessen van Lucresa Kern en Fides Becker, exposeerde hij reeds eerder in Waddinxveen, Gouda en Spijke- nisse. Mevrouw J.G. STOFBERG- VAN DER WEIJDE, die op tij delijke basis werkzaam is op de afdeling Financiën van het ge meentehuis, is per 1 januari 1994 in vaste dienst benoemd. Oud-bouwkundige A. OOMS, gemeente-ambtenaar E. FENNIS en politieman G. HAZEBROEK, alle drie uit Waddinxveen, heb- WADDINXVEEN - Op de mor gen van Tweede Kerstdag (zon dag 26 december) zal het weke lijkse kerkprogramma via de loka le RTW-radio verzorgd worden door de Centrale Hervormde Ge meente van Waddinxveen. Het programma begint om 9.00 uur met een kinderprogramma. Om 9.30 uur wordt overgeschakeld naar de hervormde Bethelkerk (Bilderdijklaan) voor de uitzen ding van de kerkdienst met ds. A.W. van der Plas. Na de kerk dienst volgt vanaf 10.50 uur een programma met veel Kerstliede ren en om 11.30 uur het poëzie- en proza-programma gebaseerd op het thema ‘licht*. De kerkelijke uitzending wordt om 12.00 uur afgesloten. De zomerbrochure ‘Autovakan ties* van Van Ginkel Vakanties, dat dit jaar het 25-jarig bestaan vierde en onlangs met alle 40 me dewerkers de Kerstshow van Lee Towers bezocht, kent een forse uitbreiding. Er worden door de Waddinxveen touroperator nu vakantiewoningen aangeboden in maar liefst elf lan den, vaak kleinschalige en exclu sieve accommodaties. Om het vroegboeken te stimuleren kun nen klanten tot 1 maart 1994 gra tis annuleren. Volgens Van Ginkel Vakanties, dat op zaterdagavond 8 januari in de Goudse Schouwburg een bij zondere en feestelijke vakantie-in- formatieavond houdt die wordt gepresenteerd door Leonie Sazias, kende Spanje als vakantieland dit jaar een sterke come-back, van daar dat een forse uitbreiding van vakantiewoningen aan de Costa Brava, Costa Dorada en Costa Blanca is gerealiseerd. In de zomergids ‘Autovakanties* vormt Frankrijk verreweg het grootste aanbod. Naast gites ruraux (vakanties op het plaat- eland), appartementen, bungalows en vakantiewoningen verspreid over vrijwel geheel Frankrijk, kan bijvoorbeeld ook gekozen worden voor mobilehomes in Erquy of in La Grau du Roi. Daarnaast krijgen ook de actieve vakanties steeds meer aandacht. Zo is er bijvoorbeeld de reis ‘gas tronomie op twee wielen*, een heel speciale fietstocht langs de kastelen en wijngaarden van de Loire-streek. ’s Avonds is een ‘di ner gastronomique* bij de prijs in begrepen. Uiteraard wordt voor het vervoer van de bagage ge zorgd. Een ander voorbeeld is een acht daagse rondreis door Bretagne, waarbij verbleven wordt in cham- bres d’hótes; men is te gast bij een Bretonse familie. Een ideale manier om de lokale gebruiken en gerechten te leren kennen. In Italië heeft Van Ginkel Vakan ties vrijwel alle accommodaties weer in prijs kunnen verlagen. Uitbreiding van vakantieparken is er in Bibione en Lido di Jesolo aan de Adriatische kust en sfeer- vole vakantiewoningen in een ou de boerderij (fattoria) in het Tos- caanse Monteroni d’Arbia. Tevens is het Comomeer nieuw opgeno men. Van Ginkel Vakanties heeft voor reizen naar het Verre Oosten twee brochures op de markt. Allereerst is er de brochure ‘Oosterse steden en individuele rondreizen*, die de afgelopen zomer is geïntrod uceerd. Deze gids is een jaar gel dig en loopt pas op 1 november 1994 af. Daarnaast is er de nieuwe brochu re ‘Verre Oosten Groepsreizen*. Voor deze reizen kiest Van Gin kel Vakanties altijd voor een vol- pensioen-formule. Dat heeft te maken met het kostenaspect (de klant weet vantevoren goed waar hij aan toe is) en het is vaak com fortabel dat de reiziger veelal na een vermoeiende dag niet meer Een beeldhouwwerk Ton van Duppen. de Leon van Gelderschool (Essengaarde). De openbare Theo Thijssenschool (Kerkweg-Oost) blijft als kleinere school, daarbij gebruikmakend van de fusieschool, zelfstandig voortbestaan. Het samenvoegen van de drie openbare basischolen, dat niet leidt tot een overschot aan leslo kalen, kan worden betaald uit de daarvoor door de rijksoverheid be schikbaar gestelde financiële mid delen. De fusieschool krijgt een directeur en een adjunct-direc- teur. Op de drie lokaties wordt een lökatiemanager aangesteld. Dat alles blijkt uit het vorige week donderdagmiddag in het ge meentehuis aan onderwijswethou der Karei van Soest (VVD) door de Coördinatiegroep Schaalver groting Openbaar Onderwijs aan geboden onderzoeksrapport ‘De fusie nader bekeken*, dat in het kader van de schaalvergroting van het openbaar onderwijs in Wad-, dinxveen een vervolg is op ‘On- verdeeeld achter de openbare school*. In maart van dit jaar heeft het ’Breed Overleg Schaalvergroting Openbaar Onderwijs’ het eindad vies over de aanpak van de schaal vergroting voor het openbaar on derwijs in Waddinxveen aan het college van Burgemeester en Wet houders aangeboden. B. en W. hebben vervolgens in mei van dit jaar een voorlopig standpunt ingenomen in de vorm van een intentieverkalring. Uit gangspunt hierbij is dat in Wad dinxveen vier lespunten voor WADDINXVEEN - Begin volgend jaar kan de Waddinxveense heeft meegeholpen aan de tot- gemeenteraad een besluit nemen tot fusie van de openbare An- standkoming van het onderzoeks- nie M.G. Schmidtschool (Zuidplashof), de Jan Ligthartschool rapport. (Sperwerhoek) en de Leon van Gelderschool (Essengaarde). De r c. schillende werkgroepen waren de eerste maanden (van augustus tot en met oktober) vooral gericht op het inventariseren van de organi satie en werkwijze van de vier scholen. Niet alles kan zomaar bij elkaar worden gevoegd en de vraag is bijna altijd welke goede dingen moeten worden vastgehou den en wat moet er veranderen? De knelpunten en raakvlakken werden in kaart gebracht en ge analyseerd. Vervolgens werd in de maanden oktober en november verder gewerkt aan het verlang lijstje voor de nieuwe school en aan de beoordeling wat van de ou de scholen kan worden overgeno men. Begin deze maand is een eind plaatje ontstaan hoe de nieuwe fu sieschool er uit moet zien en hoe tussen de twee scholen (de nieuwe en de Theo Thijssenschool) zal worden samengewerkt. De bevindingen van de verschil lende groepen zijn, vergezeld van het advies van de coördinatie groep, vastgelegd in een onder zoeksrapport, dat op woensdag 8 december in het breed overleg werd besproken, hier en daar bij gesteld en vervolgens vastgesteld. Het aan het college van B. en W. aangeboden rapport moet het voor het college mogelijk maken een definitieve beslissing te nemen over de fusie en wat daarmee sa menhangt, zoals de benoeming van directeur en adjunct-direc- teur. Daarna - zo wordt voorgesteld - wordt een stuurgroep ingesteld, die de totstandkoming van de fu sieschool gaat begeleiden. In de dan volgende voorbereidingsfase van de fusie vallen beslissingen over aspecten als eventuele wijzi ging van onderwijsmethoden op de nieuwe school, verdeling van leerkrachten over de lespunten en o_ vormgeving van de ouderpartici- de werkgroepen vertegenwoor- patie (medezeggenschapsraad, ou- groot aantal deskundigen, onder andere van de afdeling Waddinx veen van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs (VOO), den. Op de foto staan verder van links naar rechts G: Woldringh (VOO), van Gelderschool), oud-burgemeester en wethouder A.H. van Gent (deskundige), M. Moons (ge meente-ambtenaar) en H. Nentjes (gemeente-ambtenaar). Van de coördinatiegroep maken verder deel uit A. Schippers (Jan Ligthartschool) en M. Mertens (Theo Thijssenschool) (Foto: Sjaak Note boom). voor de Voetgangersvereniging VBV. E. Fennis en G. Hazebroek ontvingen de prijs voor de organi satie en uitvoering van de actie ‘Wij gaan weer naar school*, waar aan op eeen voorbeeldachtige wij ze een groot aantal partijen, zoals pompstations en basisscholen, deelnamen. GISELLE M.C. MONNEE uit Waddinxveen is aan de Rijksuni versiteit Limburg afgestudeerd in de richting Gezondheidsweten schappen. De in Waddinxveen wonende quadrijder WIL VAN DER LAAN was onlangs op de TROS- televisie te zien met zijn in de zo- mer ondernomen geslaagde re- cordpoging om ruim 24 uur door te brengen op het crossparcours in Veldhoven voor de Stichting Doe Een Wens. Het bestuur van de Onderne- j Waddinxveen (OVW) wordt thans voorgezeten door G. VAN RINGELEN- STEIN. Hij neemt de plaats in van de plotseling vertrokken voor zitter J.H.P. MULDER. Voor het bestuurslidmaatshap heeft ook be dankt G. HUIZER. Na een opleiding bij Instituut Praehep zijn voor het Staatsexa men SPD geslaagd uit Moerka- pelle mevrouw J.T.M. BENNIS (Bedrijfsadministratie en Bedrijfs economie II) en uit Zevenhuizen C. BAAS (Bedrijfsadministratie) en A. VAN ROOIJEN (Bedrijfs- recht). Voor het officiële Prak- tijkdiploma Moderne Bedrijfsad ministratie (MBA) slaagden uit Waddinxveen de dames C.M. HELLER EN J.M. LUGT- HART en uit Moerkapelle G. VAN AMERONGEN. Bij vonnis van de arrondisse mentsrechtbank in Rotterdam is het faillissement uitgesproken van PROMOTIONAL PRODUCTS SERVICES (PP S) BV te Waddinxveen. Curator is A.J.G. Jukema te Gouda. De GRONTMIJ NV, met een vestiging in Waddinxveen, heeft in de eerste helft van dit jaar een beter resultaat behaald dan in de zelfde periode van 1992. Voor het gehele jaar wordt een stijging van het resultaat verwacht die zal lei den tot een hogere winst per aan deel. WADDINXVEEN - Van Ginkel Vakanties heeft twee nieuwe reisgidsen voor de komende zomer gepresenteerd. Het gaat om de gids ‘Autovakanties* in Spanje, Frankrijk, Italië, Hongarije, Oostenrijk, Tsjechië, Zwitserland, Duitsland, Denemarken en België en om de gids ‘Verre Oosten Groepsreizen* naar Indone sië, Sri Lanka, India, Nepal, China-Tibet, Thailand-Laos-Burma, Singapore, Hongkong, Bhutan en Maleisië. ‘op zoek* hoeft naar zijn eigen maaltijd. Wat bovendien meespeelt is het gezondheidsaspect. In het Verre Oosten kan men niet overal zon der meer eten verkrijgen waar Westerse magen tegen bestand zijn. Door een volpension-formule te kiezen, loopt de groep zo min mogelijk gevaar voor darmklach ten, waardoor het plezier voor de groep in zijn geheel het grootst blijft. Daarnaast kan men er van op aan dat bij Van Ginkel Vakanties veel kennis in huis is over bijvoorbeeld de culturele achtergronden van de bestemmingen, hetgeen in de rei zen sterk naar voren komt. WADDINXVEEN - De aan de Peuleyen in Waddinxveen wonen de ds. L.S.K. Hoogendoorn van de Gereformeerde Kerk (Vrijge maakt) keert morgen - woensdag 22 december - weer terug uit de Canadese staat Alberta (Calcary) in verband met een op hem uitge bracht beroep van de kerk in Neerlandia (Canadian Reformed meentehuis Churches). De Waddinxveense predikant verliet voor deze reis donderdag 16 december het Gouwedorp. Ds. Hoogendoorn is vanaf septem- ken. ber 1987 actief in Waddinxveen. Hij is de eerste predikant van de zelfstandige gemeente in Wad dinxveen, die in zijn periode uiot- groeide van 350 naar 550 leden. Er wordt gekerkt in de van de Gereformeerde Kerk overgeno men Kruiskerk aan de Passage. Voor de kennismaking met Cana da kwamen vlak voor zijn vertrek enkele lidmaten van de kerk die hem heeft beroepen kennis maken ben van het Provinciaal Orgaan in Waddinxveen. De geëmigreer- voor de Verkeersveiligheid in de Nederlanders hebben zich in Zuid-Holland (POV) in Rijkswijk de aanmoedigingsprijs 1993 ge kregen. A. Ooms kreeg de prijs voor zijn lokale, regionale en pro- vinciale activiteiten op het be- Ds. Hoogendoorn maakte de reis leidsmatige en uitvoerende vlak naar Canada met niemand anders van zijn gezin omdat zijn echtge note in verwachting is. WADDINXVEEN - De Belbus kan in Waddinxveen een jaar doorrijden. De gemeenteraadsleden stelden vorige week woens dagavond voor het project ‘Vervoer op maat' van de Stichting Waddinxveense Welzijnswerk een aanvullend krediet voor dit jaar beschikbaar en een krediet voor 1994. In de raadsvergadering betoogde Sylvia Barth-van den Hondel (D66) het door de gemeente ver wachte aantal vrije bellers in 1994 niet reëel te vinden. Ze vond der halve dat de raming van inkom sten op dit punt rammelde. De democrate zou de Belbus graag ook inzetten voor het ma- Onderwijswethouder K.W.Th. van Soest (WD, tweede van rechts op de foto) krijgt in het ge- kleine uitstapjes door ou- meentehuis uit handen van schooldirecteur en voorzitter van de coördinatiegroep A. de Rijke deren, maar dan zou de bus wel (Annie M.G. Schmidtschool) namens de Coördinatiegroep Schaalvergroting Openbaar Onderwijs voorzien moeten worden van een het rapport ‘De fusie nader bekeken, vervolg op Onverdeeld achter de openbare school' aangebo- simpele lift. - - - - - y jy van jer fas (Leon Ook pleitte ze voor een effectie- - ver gebruik van de Belbus door scholieren. Dit houdt verband met de maximale tijd die de bui tenlandse meisjes en jongens, voordat de schoolbel luidt, op het schoolplein aanwezig dienen te zijn. Hoewel wethouder Joop Neele (PCW) aangaf dat het verwachte aantal vrije bellers misschien aan de optimische kant was geschat, meende hij toch staande te kun nen houden dat het aantal vrije bellers volgend jaar duidelijk zal kunnen toenemen. Het aanbrengen van voorzienin gen om de Belbus ook geschikt te maken voor bijvoorbeeld rolstiel- gebruikers wordt onderzocht. Is zo’n voorziening te kostbaar, dan kan wellicht worden uitgeweken naar een simpele lift. Op 16 september 1992 en op 16 december 1992 heeft de gemeen teraad een bedrag van respectie velijk ƒ40.000,- en ƒ17.500,- be schikbaar gesteld voor de Belbus. De doelstellingen van dit experi ment zijn de bevordering van de zelfstandigheid en mobiliteit van ouderen en een optimale sprei ding van buitenlandse kinderen over de Waddinxveense basisscho len. De coördinatie en uitvoering van het project liggen bij de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk. Na een proefperiode van één jaar is het project geëvalueerd. Uit de ze evaluatie kunnen de volgende conclusies getrokken worden. Het project voldoet aan een be- hoefte voor wat betreft het ver voer van buitenlandse leerlingen, de verspreiding van warme maal tijden voor ouderen (ThuisDiner) en het vervoer van ouderen naar de dagopvang in Huize Souburgh (Prins bemhardlaan). Het vervoer van individuele bel lers valt tegen (slechts 50 bellers per maand). Aangezien de Stich ting Welzijnswerk Waddinxveen per 1 januari 1994 de sociaal-cul- turele taken van de Stichting Welzijn Ouderen Waddinxveen zal ovememen, is de verwachting dat het aantal individuele bellers zal toenemen. Door onder andere een tegenval lend aantal individuele bellers én hogere lease-kosten van de bus, wordt er voor 1993 een hoger te kort voorzien van circa ƒ14.500,-. Naar de mening van het gemeen tebestuur dient het project dan ook om diverse redenen in 1994 gecontinueerd te worden. Het 1 project voldoet immers aan een zekere behoëfte. Bovendien is een voor Onderwijs, Personeel en So-, ciaal-Cultureel Werk de intentie verklaring omgezet in een defini tief intentiebesluit. Vervolgens is een coördinatie groep belast met het in kaart brengen en verder uitwerken van de fusiegevolgen. Deze coördina tiegroep heeft op donderdag 16 december het rapport ‘de fusie nader bekeken* uitgebracht over de gevolgen van de scholenfusie. Uit het onderzoek is met betrek king tot de voorgenomen fusie van Annie M.G. Schmidtschool, Jan Ligthartschool en Leon van Gelderschool naar voren geko men, dat de scholenfusie op de korte èn de lange termijn moge lijk is, dat de scholenfusie uit de daarvoor beschikbare rijksmidde- len kan worden bekostigd en dat de scholenfusie niet leidt tot een aanzienlijk overschot aan les lokalen. Ook is daarbij gekeken naar de fi nanciële en de gebouwelijke con sequenties voor het gehele open bare onderwijs, omdat in dit mo del de Theo Thijssenschool ge handhaafd blijft als ’kleine’ school met gebruikmaking van facilitei ten van de fusieschool en zodoen de op alle lespunten volledig on derwijs (groep 1 tot en met 8) mogelijk te maken. U111AVVV11 Tl VI IVOpUULVIl TW1 TTZ 1 openbaar onderwijs worden ge- Werkwijze De coördinatiegroep heeft zich in haar werkzaamheden laten bij staan door vier werkgroepen: on derwijs, schoolorganisatie, beheer en bestuur en rechtspositie. Alle vier de openbare basisscho len zijn in de coördinatiegroep en digd, terwijl in deze fase ook een derraad, commissies). In het onderzoeksrapport van de Coördinatiegroep Schaalvergro ting Openbaar Onderwijs wordt veel aandacht geschonken aan de onderwijsinhoudelijke aspecten van de fusie. Gekeken is naar de methoden die de scholen hanteren voor de verschillende lesvakken. Aanbeveling worden gedaan om vooral ten aanzien van de kleuters op de fusieschool één lijn te trek ken en eenzelfde beleid te voeren op alle lespunten. Verandering van methoden moet verantwoord gebeuren, maar is wel een van de consequenties van het samengaan. Uitgangspunt bij deze voorstellen is, dat van vak tot vak en van groep tot groep moet worden bekeken of en, zo ja wanneer de verandering moet worden doorgevoerd. Ook de omgang op school van leerkachten en leerlingen met el kaar, van leerkrachten met leer lingen en met ouders-verzorgers is onderzocht. Vast is komen te staan, dat er verschillen, maar vooral ook veel overeenkomsten op de verschillende scholen be staan. In het traject naar de fusie toe zal de aandacht erop gericht worden om de verschillen dichter tot el kaar te brengen en daardoor de éénheid te accentueren. Voorgesteld wordt om de twee toekomstige scholen voor open baar basisonderwijs zeer nauw met elkaar te laten samenwerken. Dat is aan de ene kant als gevolg van de keuze voor dit fusiemodel, maar aan de andere kant ook niet de medezeggenschapsraden van meer dan logisch omdat de scho- de vier openbare basisscholen een len min of meer op elkaar zijn concept-fusiebesluit ter beoorde- aangewezen. Dat heeft gevolgen ling zal voorleggen om daarna in februari dit onderwerp in een ver gadering van de gemeenteraad aan de orde te stellen. Daarna zal een stuurgroep worden ingesteld die de verder voorberei ding van de fusie ter hand gaat nemen. van S

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 17