Protestanten niet tegen katholieken Houtwallen in plaats van bos Bruidsparen mogen nu eigen ambtenaar kiezen Afgeslankt bouwplan voor Zuidplas-Extra Illegaal vuurwerk misdrijf Vox Jubilans vrijdagavond in Brugkerk WADDINXVEEN - Het jaarlijk se en vrije toegankelijke Kerst concert van de Hervormd Ge mengde Zangvereniging Vox Ju bilans in de Waddinxveense Brug kerk (Kerkweg-Oost) wordt gege ven op vrijdagavond 24 december om kwart voor acht. Het koor staat onder leiding van dirigent Pieter Stolk. Zuidelijke Dwarsweg blijft open Reis voor senioren op 1 juni WADDINXVEEN - De jaarlijk- vermindering goed. Nieuw programma van het CDA 'Waddinxveen is het waard' Arreslee rijdt om de Passage Engelse Kerstavond Roosje Vos Gemeentehuis legt voortaan rode loper uit Langs Piasweg 50 essen weg Balletuitvoering Nova Tychonica WADDINXVEEN - De drie pro- testants-christelijk basisscholen De Savornin Lohmanschool (Win gerd), Groen van Prinstererschool (Tollenslaan) en de Koningin Juli- anaschool (Peter Zuidlaan) heb ben gezamenlijk balletuitvoerin gen gegeven. Aige- Geen 580 en 332, maar 400 huizen achter Van Leeuwen BV LEZERS SCHRIJVEN Voorbereidings besluit voor gebied Waddinxveen-Oost Woninggebonden subsidies in handen regio 'S Pagina 23 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - DINSDAG 21 DECEMBER 1993 t 1 I Woningbehoefte Cursus Raadsdiscussie Enquête Bandopname kiezen, krijgen ook een casettebandje met daarop vastgelegd de lijke stand is geopend (dagelijks Hooge is C. BLOM Troelstrahoeve 68, Waddinxveen nieuw) een voorbereidingsbesluit overeenkomstig de Wet op de Ruimtelijke Ordening werd geno men met daaraan gekoppeld een aanleg vergunningenstelsel; een en ander voor het gebied zoals dat in zijn geheel bestreken wordt door het bestemmingsplan Lande lijk Gebied Oost. Het gemeentelijke verkiezingspro gramma van het CDA, die in de huidige gemeenteraad 6 van de 21 zetels bezet, telt 17 hoofdstukken, waarvoor 26 pagina’s zijn inge ruimd. den vervoerd. De eigen deelname kosten bedragen 50 gulden per persoon. Kortgeleleden heeft het bestuur van dit comité, dat wordt voorge zeten door H.C. Kooyman, de reis uitgestippeld. Van het comité maken verder deel uit mevrouw H.J. van Drimmelen, A.G.M. van Ginkel, R. Gaykema, C.C. van der Klauw, T. Ververs sr. en B.J. Woudenberg. basisonderwijs verlaten), maar als leden van de vereniging. Bovendien was deze brief gericht noch tegen een scholenfusie noch tegen een besturenfusie met St. Victor, maar tegen de handelwijze van het dagelijks bestuur van de vereniging, dat ouders wilde in formeren over een fundamentele intentieverklaring met voorbij gaan van de leden van de vereni ging. Voordat een fusie met St. Victor WADDINXVEEN - Langs de Piasweg zullen minstens 50 essen moeten worden gerooid. Met deze eerste fase, die in het belang van de verkeersveiligheid wordt ge noemd, is 42.000 gulden gemoeid. Volgens de gemeentelijke plant soenendienst verkeren eigenlijk 120 bomen langs deze karakteris tieke weg in een slechte conditie. De resterende 70 essen kunnen in de loop van drie jaar worden op- Tenzij het uw bedoeling zou zijn om de verhouding tussen het PCO- en het RK-onderwijs in Waddinxveen schade toe te bren gen, begrijp ik niet waarom u het voorpagina-artikel in het Week blad voor Waddinxveen van 15 december hebt voorzien van de kop ’Verontruste ouders tegen scholenfusie’, terwijl ook de in het artikel gegeven informatie op enkele punten apert onjuist is. Op deze wijze kunnen de rooms katholieken onnodig een verkeer- aan de orde komt, zouden eerst de en negatieve indruk krijgen van de opstelling van protestantse zijde. tie zijn opgepakt met vuurwerk of voor het afsteken ervan, volgt een afdoening via het bureau Halt in Gouda (alternatieve straffen). De jongen of het meisje gaat dan, onder leiding van Halt-medewer- kers, een aantal uren werken. Te vens krijgen ze uitgebreide voor lichting over gevaren van vuur werk. Om het mogelijk te maken dat jongeren op deze wijze worden bestraft is er evenals voorgaande jaren, na overleg met de officier van justitie, besloten de bijzonde re regeling afhandeling vandalis me toe te passen. Deze regeling geldt in december 1993 en een deel van januari 1994. De jonge ren zullen volgens deze lik-op- stuk-methode zoveel mogelijk in de Kerstvakantie te werk worden gesteld. dig bureau ir. W. Wissing op dracht verstrekt. Het concept plan hiervan is inmiddels behan deld in de raadscommissie voor Ruimtelijke Ordening. Tevens is inspraak gehouden on der de bevolking. De resultaten hiervan zijn verwerkt in het con- cept-bestemmingsplan, dat on langs in het bestuurlijk overleg WADDINXVEEN - Om handel in illegaal vuurwerk tegen te gaan is de plaatselijke regeling via de Algemene Plaatselijke Verode- ning (APV) voor het in bezit heb ben van vuurwerk vervangen door een landelijke regeling. Tot mei 1993 werd het in bezit hebben van vuurwerk beschouwd als een overtreding. Nu is het ver heven tot een misdrijf en is het verboden vuurwerk af te steken buitende periode van 31 decem ber 22.00 uur tot 1 januari 02.00 uur. Men mag buiten die tijd ook geen vuurwerk bij zich hebben, behalve om het van het verkoop punt mee naar huis te nemen. Men moet verder 16 jaar of ouder zijn. De hoeveelheid vuurwerk per persoon is bepaald op twee ki lo. Vuurwerk mag alleen worden gekocht bij de erkende verkoop punten op woensdag 29, donder dag 30 en vrijdag 31 december. Naast de registratieverplichting voor importeurs, aangescherpte veiligheidseisen en strengere be palingen bij verkoop is ook de controle verscherpt. Jongeren hoeven niet altijd direct in aanraking te komen met het van gemaakt, want de verstedelij king blijft beperkt omdat er in aansluiting op de bestaande be bouwing wordt gebouwd. Het ministerie van Volksgezond heid, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer (VROM) heeft zich uiteindelijk bij die zienswijze neergelegd. Eerder had een verte-: Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. mede vorm heeft gegeven, een goede basis gelegd voor het rent meesterschap, behorend bij een nieuwe aanpak om te komen tot een aangepast beleid. Hoewel de mogelijkheden voor nieuw beleid in de komende jaren beperkt zullen zijn, blijft het uit gangspunt voor het CDA dat de overheid een schild dient te zijn voor de zwakkere. Dit geldt in het bijzonder voor diegenen die door de toenemende individualisering van de maatschappij tussen wal en schip dreigen te raken. Solidariteit van de maatschappe lijke organisatoes en vrijwilligers hierbij is onontbeerlijk, meent het CDA, dat in het verkiezingspro gramma zegt te willen streven naar een veilig, een sterk, een schoon en een activerend Wad dinxveen. genwoordiger van het departe ment in de Provinciale Planologi sche Commissie (PPC) nog ge zegd Zuidplas-Extra een kwesti euze lokatie te vinden, omdat er toch alleen maar Hagenaars zou den gaan wonen, die slechts het woon-werkverkeer zouden laten groeien. Zuidplas-Extra omvat niet alleen de bouw van woningen, maar ook de spoedige aanleg van een twee de plek voor voorlopig vier woon wagens,- de bouw van een vierde kerk voor de Centrale Hervormde Gemeente en de bouw van een de pendance voor 120 bewoners van de leefgemeenschap voor verstan delijk gehandicapten Burch in Zwammerdam. Op den duur kan Waddinxveen misschien toch nog wat meer hui zen gaan bouwen als bijvoorbeeld de woningbouwplannen in Zuid- Holland West niet helemaal lijken te lukken. Burgemeester C.M. van der Lin den hoopt daar hardop op, hoewel oud-PvdA-wethouder drs. M. Kraaijestein hem heeft laten we- andere alternatieven binenn het PCO onderzocht moeten worden. Een kwestie van volgorde dus, niet bij voorbaat een afwijzing van een fusie PCO-St. Victor. In onze brief wordt letterlijk ge zegd: ‘Om elk misverstand uit te sluiten: deze brief is zeker niet bedoeld als een bezwaar tegen het onderzoeken van een mogelijke samenwerking met de Stichting St. Victor'. Het is jammer dat uw berichtge ving tot een onjuiste beeldvor ming kan leiden. P.A.C. BONGERS C. Huygenslaan 18, Waddinxveen ‘Waddinxveen is het waard' aangeboden aan CDA-lijstaanvoerder en wethouder J.A. Hielema en CDA-gemeenteraadslid en voorzitter van de CDA-programcommissie Th.M.B. Gerts. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Het gemeentebestuur van Waddinxveen staat nu niets meer in de weg om vanaf 1994-1995 woningen te gaan bouwen in Zuidplas-Extra, het bestemmingsplan Zuidplas ’90 tussen Piasweg en IJsermanweg, vlak achter autobedrijf Van Leeuwen BV. Op deze vruchtbare landbouwgrond mogen echter geen 580 huizen worden gebouwd, zoals de gemeente graag had Rondweg drukker geworden pol derweg en van de Vijfde Tocht- weg hadden zich eerder in het jaar in een enquete fel tegen de ideeën van de gemeente Waddinx veen, waarvoor de gemeente Moordrecht uiteindelijk niets bleek te voelen, verzet. Zij dreig den dan ook met schadeclaims voor onnodig omrijden en waarde- van het onroerend Afgezien van het feit dat de bij eenkomst op 9 november geen le denvergadering was (laat staan een reguliere), maar een bijeen komst waarop de ouders van de leerlingen geïnformeerd werden, - de brief waarin gevraagd werd om een ledenvergadering, was niet een schrijven van ’Verontruste ou ders tegen scholiefusie’. Het was een brief van leden. Wij hebben niet gereageerd als ouders (onze eigen kinderen hebben het In verband met de omstreden plannen voor aanleg van het zoge noemde Bentwoud wil ik het vol gende opmerken. Als men vanaf het Noordeinde, de Piasweg en van Waddinxveen uitziet over de polders, moet men constateren, dat daar een buitengewoon open, kaal en vrijwel kenmerkloos ge bied ligt, bijna geheel bestaande uit akkerbouwpercelen. Dit landschap zou sterk in aan zien vooruitgaan als er langs de perceel- en andere begrenzingen houtwallen of bomenrijen (wind- singels) opgericht zouden worden. Bovendien zou deze beplanting dienen als bescherming tegen de westelijke winden, die thans onbe- gebeurtenissen in de trouwzaal. Helemaal nieuw is dat de adspi- rant-bruidsparen die in Waddinx veen trouwen desgewenst zelf een eerste en een reserve-keuze ma ken uit de beschikbare ambtena ren van de burgerlijke stand, dat was tot voor kort niet het geval. Het trouwen in Waddinxveen kost op maandag 170 gulden, op dins dag 195 gulden, op woensdag 220 gulden, op donderdag 245 gulden, op vrijdag 270 gulden en op za terdag 750 gulden. Buiten de uren dat in het gemeen tehuis het bureau van de burger- WADDINXVEEN - Het wordt gezelliger om in Waddinxveen te trouwen. Met rode lopers of tapijten zal de sfeer aan het Raadhuisplein worden verbeterd. De getrouwde echtparen, die voortaan hun eigen ambtenaar van de burgerlijke stand mogen ri 1994, en wel op maandag tot en met vrijdag tot ƒ75,- per voltrok ken huwelijk; de vergoeding voor de ambtena ren van de burgerlijke stand voor een huwelijk op zaterdag vast te stellen op ƒ150,-. Naar aanleiding van opmerkingen in de raadscommissie voor meen Bestuurlijke Zaken hebben B. en W. onderzocht of er alterna tieven zijn voor de cursus die de 14 ambtenaren van de burgerlijke stand zullen gaan volgen. Tevens is onderzocht of een en ander goedkoper zou kunnen. Óp basis van dit onderzoek zijn B. en W. van mening dat de voorgestel de cursus voor de ambtenaren van de burgerlijke stand passend en qua kosten reëel is. Voorts hebben B. en W. de raads leden nog laten weten dat bij de eerstvolgende aanpassing van de bezoldigingsverordening de ver goeding nader zal worden bezien van andere ambtenaren dan die welke uitsluitend met huwelijks sluitingen zijn belast. Volgens de christen-democraten zijn na vele jaren van expansie de grenzen van de groei in zicht ge komen. Het milieu bijvoorbeeld kan geen verdere vervuiling ver dragen, de samenleving moet keu zes maken tussen het uitvoeren van nieuwe plannen of het conti nueren van bestaande voorzienin gen. In plaats van bouwen wordt het bewaren. Naar de mening van het CDA, die ook in de nieuwe raadsperiode weer verantwoordelijkheid wil dragen, is in het beleid in de afge lopen jaren, waaraan het CDA se seniorenreis van het Comité Seniorenreis Waddinxveen zal in 1994 worden gehouden op woens dag 1 juni, r wordt weer gerekend op een deelname van 275 oude ren, die in zes bussen zullen wor- verkeersborden te realiseren, het geen de nodige controle zou gaan vergen. Aanleiding tot de afsluitingsplan- nen vormde het NS-verzoek om de spoorwegovergang in de lijn Gouda-Den Haag te gaan beveili gen met automatische halve over wegbomen. De gemeente Moor drecht moet voor deze ingrijpen de reconstructie drie ton op tafel leggen. Dit geld is nog niet be schikbaar gesteld. van 8.30-12.00 uur en van 13.30- 16.00 uur en op zaterdag van 10.00-16.00 uur) wordt het tarief verhoogd met 60 gulden. De verbeteringen rond het trou wen in Waddinxveen kwamen in de gemeenteraad aan de orde bij de wijziging van de Verordening op de Burgerlijke Stand. Daar over voerden het woord de raads leden Gerrit van den Berg (CDA), Wim de Wit (D66) en Koos de Vogel (VVD). Gerrit van den Berg wees er het college van B. en W. op dat in Waddinxveen de mogelijkheid om op twee ochtenden in de week gratis te trouwen moet blijven be staan. Hij had dat gegeven niet meer in de verordening aangetrof fen. Wim de Wit noemde trouwen voor velen een hoogtepunt in hun leven. Dat wordt aan het Raad huisplein wordt gewerkt aan een sfeervolle ambiance stelde de de mocraat zeer op prijs. Daarbij gaat het om kwaliteitsverbetering. Dat er echter f 3.900,- (f 440,- per ambtenaar van de burgerlijke stand) moet worden uitgetrokken voor het volgen van een zesurige cursus vond Wim de Wit te gor tig. In tegenstelling tot het colle ge van B. en W. noemde hij dit bedrag niet passend én niet reëel. Uit een oogpunt van klantvriende lijkheid noemde burgemeester Kees van der Linden het volgen van een cursus door de 14 ambte naren van de burgerlijke stand te recht. Hij had begrepen dat ze nu al dingen hadden gehoord waar ze niet eerder zo bij hadden stilge staan. ‘Het maakt dus indruk', vatte Waddinxveens eerste burger sa men. VVD-fractievoorzitter Koos de Vogel, zelf één van de ambte naren van de burgerlijke stand, zei met argusorgen te zullen kij ken naar het effect van de te vol gen cursus, gezien de kosten. In 1990 is besloten onder de bruidsparen, die in Waddinxveen en elders gehuwd waren, een hu- welijksenquête te houden. In de vergadering van de gemeenteraad van 27 januari van dit jaar is de evaluatie van deze enquête aan de orde gesteld. Door de gemeenteraad is in deze vergadering ten behoeve van de verbetering van de kwaliteit van de huwelijksvoltrekkingen een krediet ad ƒ29.000,- gevoteerd. Op een later moment zou worden teruggekomen op een groot aantal suggesties, gedaan tijdens de be handeling van de enquête in de raadscommissies en in de gemeen teraad. Het team van ambtenaren van de burgerlijke stand, dat uitsluitend belast is met huwelijkssluitingen, werd in verband met de beoogde kwaliteitsverbetering uitgebreid. In de vergadering van de gemeen- Aan deze uitvoering werken mee het Jeugdkoor onder leiding van Jan Mulder, het Tiener- en kinderkoor onder leiding van Yvonne Keizer, organist en pia nist Jan Mulder en dwarsfluitiste Daniëlle van Laar. De opening en sluiting van de avond is in handen van de Waddinxveense predikant ds. C.D. Zonnenberg. Zaterdagavond verzorgde Vox Ju bilans het traditionele Kerstcon cert in Rotterdam, dat ditmaal niet in De Doelen maar in de Grote of St. Laurenskerk werd gegeven omdat Tweede kerstdag ditmaal op een zondag valt. Medewerking verleenden Clara de Vries (sopraan), Kees Alers (fluit), de Gebroeders brouwer (trompet), Jan Mulder (vleugel), André van Vliet (transeptorgel), Klaas Jan Mulder (hoofdorgel) en ds. P. Vermaas (meditatie). het programma vermeldde wer ken van Vivaldi, Willecox, Bone- faas, Stolk en Asma. Langs de Piasweg kunnen de ove rige 300 bomen blijven staan, hoewel één op de drie in een ma tige staat verkeert. Ze kunnen echter nog wel 5 tot 10 jaar mee. De rest van de bomen kan zelfs nog wel 20 jaar blijven staan. Met de nieuwe aanpak zijn de plannen om alle bomen te rooien - eerste aan de ene kant van de weg en na vijf jaar aan de andere kant - van de baan. Het karakter van het bedrijventerrein Doelwijk de weg zou daardoor te veel ge weld worden aangedaan. het convebanmt is veilig WADDINXVEEN - De Zuidelij ke Dwarsweg 'over het spoor' zal vooralsnog niet voor het doorgaan de verkeer worden afgesloten. De bewoners van deze na de teraad van 1 juli 1993 is een zes tal ambtenaren van de burgerlijke stand benoemd en vervolgens beë digd. Zij zijn inmiddels met hun activiteiten begonnen. In aanvulling op eerdere maatre gelen heeft de gemeenteraad op voorstel van B. en W. besloten: de vloerbedekking in de trouw zaal te vervangen en de kosten (f. 8.000,-) ten laste van het onder- houdsfonds gemeentehuis te dek ken; te doen bezien of vóór de in gang van de trouwzaal en vóór de receptieruimte twee lopers of twee tapijten aangeschaft kunnen worden (deze kosten kunnen wor den bestreden uit het eerder door de gemeenteraad voor dat doel beschikbaargestelde krediet ad ƒ29.000,-); van de huwelijksplechtigheid in de trouwzaal een bandopname te doen maken en deze opname na afloop van de plechtigheid aan het bruidspaar te overhandigen; I welijken in Waddinxveen moge lijk te maken en de keuze van het tijdstip, mits dit ligt tussen 10.00 en 16.00 uur, aan het aanstaande bruidspaar over te laten; de leges voor huwelijkssluitin gen te verhogen door een gediffe rentieerd tarief in te voeren en daartoe de Legesverordening te wijzigen; de vergoedingen voor de ambte naren van de burgerlijke stand te verhogen met ingang van 1 janua- Het CDA-programma kreeg de ti- ioo>f --i-tej ‘\vaddinXveen is het waard' mee. Het eerste exemplaar werd door CDA-afdelingsvoorzitter Wim de Boer overhandigd aan lijsttrekker en wethouder Jan Hielema en Dorenda Gerts, die voorzitter van de lokale program- commissie is geweest. doen maken en deze c;- afloop van de plechtigheid rWADDINXVEEN - Aan het be- het op zaterdag sluiten van hu- gin van de vorige week maandag- avond in het Vrouwenraadhuis ‘De Vlieger' (Staringlaan) gehou den algemene vergadering van de afdeling Waddinxveen van het Christen-Democratisch Appèl (CDA) is het definitieve verkie zingsprogramma 1994-1998 ge presenteerd, waarmee de christen-' democraten zullen deelnemen aan de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 2 maart 1994. ten dat hij als vertegenwoordiger van het rijk geen hoopvolle ver wachtingen moet uitspreken over het eventueel mislukken van het huisvestingsbeleid in het westelijk deel van deze provincie. In ieder geval is de provincie er op uit na het jaar 2000 voluit te streven naar een gelijkblijvend aantal inwoners in deze streek. Waddinxveen weet niet hoe in zo’n krappe situatie de woningbe hoefte van de eigen inwoners moet worden opgevangen. 'Er zullen ernstige woningtekor ten ontstaan, die elders in de stadsgewesten moeten worden op gevangen, hetgeen impliceert dat onze inwoners gedwongen worden zich elders te vestigen', aldus het college van B. en W. Met een be stuursovereenkomst (convenant) tussen Gouda, Waddinxveen en Moordrecht proberen de drie ge meentebesturen gezamenlijk hier aan wat te doen. Vooralsnog blijven de provinciale en de regionale visie op de wo ningbouw in de Goudse streek be hoorlijk van elkaar verschillen. Niet zozeer voor wat betreft de geruimd en worden vervangen, lokaties voor wonen, werken en recreëren, maar vooral de hoe veelheid te bouwen woningen. De drie gemeenten zeggen immers behoefte te hebben aan veel meer huizen dan de provincie wil toe staan. Inmiddels is duidelijk geworden dat Zuidplas-Extra, het gebied ten noorden van de Zuidelijke Rondweg (tussen spoorlijn en Beijerincklaan) en de uitbreiding 1 t rx i van 1 aan de Bredeweg op de nieuwe streekplankaart zullen worden op genomen. ‘Wij prijzen ons daarmee geluk kig, aangezien zowel op korte als op lange termijn de ontwikke lingsrichting van Waddinxveen overeenkomstig de gemeentelijke ontwikkelingsschets 2010, de ei gen ractie op de provinciale plan nen en 1 gesteld', aldus B. en W., die met de buurgemeenten en de provin cie in gesprek blijfen over de aan tallen woningen, de aantallen hec tares bedrijfsterrein en de fase- openstelling van de Zuidelijke ring van deze bouwactiviteiten. In de praktijk bleek de afsluiting van de 'sluiproute' voor het ver keer van Waddinxveen naar Moordrecht en terug alleen met lemmerd dit gebied en de bebou wing langs het Noordeinde, de Piasweg en de wijk Zuidplas tref fen. Wanneer een dergelijke bomenbe de wijk Zuidplas planting zou worden aangebracht, - J. er jn eyc gevaj wat get ]anc[. schap betreft, mijns inziens geen behoefte aan een bos. Wat betreft het thans druk bere den stokpaard van steeds maar verhinderen van het landbouw areaal, sluit ik mij geheel aan bij de inhoud van het artikel in het Weekblad voor Waddinveen van 15 december over ’Opstand tegen het Bentwoud’. Onder leiding van vier leden van de Scapinoschool, Rissy Boon, Sylvia Bennema, Siemon Pot en Adeleine Kat, is er de dans Nova Tychonica opgevoerd. Op deze toekomste planeet wonen twee volkeren, de Tanenen en de Vana’s, ieder met hun eigen lei der. Thema van het theaterspel is de relatie tussen mensen in al haar facetten. Onderwerpen zoals vreemdelin genhaat, eenling in een groep, vandalisme, oorlog en vrienschap vinden plaats binnen een aantal dansonderdelen. Deze onderwerpen zijn een afspie geling van wat zich niet alleen op onze aarde afspeelt, maar ook thuis, op school of in de directe omgeving. De leerlingen worden op deze manier geconfronteerd met eikaars gedrag. Het doel van een Scapino Thea terspel is tweeërlei. Ten eerste krijgen de leerlingen een kijkje achter de schermen van het thea ter en ten tweede is het belangrijk dat leerlingen leren samen werken en elkaar respecteren. Het decor is ontworpen door Sjaak Dielis en is door de leerlin gen zelf gemaakt tezamen met het ontwerp voor de schmink. De muziek is van Gustav Holst, John Williams en Philip Glass. Tezamen met de hulp van de leer krachten van de leerlingen uit de groepen 7 en 8, is dit een enorm succes geworden. WADDINXVEEN - De Wad dinxveense gemeenteraad heeft een voorbereidingsbesluit geno men voor het bestemmingsplan ‘Landelijk Gebied Oost', zodat eventuele ontwikkelingen in dit gebied ten oosten van de Gouwe in de hand gehouden kunnen wor den. Bij brief van 15 januari 1982 heeft de toenmalige staatssecreta ris van Volkshuisvesting en Ruim telijke Ordening het gemeentebe stuur een afschrift gezonden van het Koninklijk Besluit van 8 janu ari 1982 houdende de beslissing op de ingestelde beroepen (waar onder van de gemeenteraad) te gen de gedeeltelijke onthouding van goedkeuring door Gedepu teerde Staten aan het bestem mingsplan ’Landelijk Gebied Oost’. Zoals bekend heeft de Kroon on der meer ambtshalve goedkeuring onthouden aan een groot aantal planvoorschriften. Mede als ge volg hiervan is het bestemmings plan geen goed toetsingskader meer voor het verlenen van bouw en aanlegvergunningen. Herzie ning van het bestemmingsplan is mitsdien noodzakelijk en ingevol ge de Wet op de Ruimtelijke Or dening ook verplicht. Voor de herziening van het be- bouwde woonwijk Zuidplas een ruimer wijkje willen realiseren. Het draagvlak van de wijk zou die uitbouw ten goede komen. De in krap tien jaar tijd neer te zetten 400 woningen in Zuidplas- Extra zijn echter voor het college van Gedeputeerde Staten, waar binnen gedeputeerde Ted Jansen het te wijzigen streekplan Zuid- Holland Oost bewaakt, het abso lute maximum, gezien de rem van de rijksoverheid op de woning bouw in het Groene Hart. Volgens dat ruimtelijke beleid zou Waddinxveen slechts aan spraak kunnen maken op welge- teld 332 woningen erbij, maar de de gemeente het gewenst dat (op- provincie heeft daar toch nog 400 WADDINXVEEN - Zo vlak voor de feestdagen willen de Passage- winkeliers in Waddinxveen nog even voor een verrassing zorgen. Woensdagmiddag 22 december kunnen er rondritjes met een arre slee gemaakt worden rond het hoofdwinkelcentrum. Het vertrek punt is op het plein voor de gere- formeerd-vrijgemaakte Kruiskerk tussen 13.30 en 17.00 uur. In verband met de weersomstan digheden is de arreslee voorzien van wielen, maar hij wordt wel getrokken door een span sterke paarden. De Kerstman staat in het winkelcentrum ‘de Passage' op iedereen te wachten. Deze week zijn er in Waddinx veen koopavonden op dindaga- vond 21 december, woensdag avond 22 december enm donder dagavond 23 december. Vrijdag middag 24 december gaan de win kels om vijf uur dicht. gewild, maar ‘slechts' 400. En dat zijn er weer 68 meer dan de 332 die het provinciaal bestuur aanvankelijk in petto had. Zuidplas-Extra, zo valt in het Haagse Provinciehuis te beluiste ren, staat de geconcentreerde ont wikkeling van Gouda-West (in een deel van de Moordrechtse Zuidplaspolder) niet in de weg, terwijl ook niet wordt getornd aan het voorgaande streven om Gouda als centrumgemeente haar volks- huisvestingstaak zo goed mogelijk te laten uitvooeren. In tegenstelling tot de statenleden van CDA, VVD, SGP, GPV-RPF en CD hadden hun collega’s van PvdA, D66 en Groen Links daar aanvankelijk zo hun gedachten over, maar ze konden op dit punt volledig gerust worden gesteld door Zuidhollands gedeputeerde T.F.J. Jansen (VVD). De uitbreiding van de woning bouw, direct aansluitend op de wijk Zuidplas, betekent volgens de provincie niet dat de regionale woningbouw zou worden versnip perd en kan volgens de gedepu teerde ook niet worden uitgelegd als een aantasting van het Groene Hart-beleid. Dit beleid voorziet in het open ge bied nog maar mondjesmaat in woningbouw. Om het inwonertal van een gemeente op peil te kun nen houden zullen waarschijnlijk tot het jaar 2000 ongeveer 10.000 huizen in het Zuidhollandse Groene Hart mogen worden ge bouwd en 5.000 na de eeuwwisse ling. stemmingsplan is stedebouwkun- Forse Streep Het door het college van Gedepu teerde Staten van Zuid-Holand definitief schrappen van een klei ne 200 huizen is en blijft een for se streep door de rekening van het Waddinxveense gemeentebestuur. Tot na de eeuwwisseling (2005) hadden B. en W., daarbij ge- o_ a steund door de voltallige gerneen- overeenkomstig het Besluit op de teraad, in aansluiting^op^de volge- Ruimtelijke Ordening is ge- bracht. Op 16 december 1992 heeft de o gemeenteraad voor het gebied van strafrecht. Nadat zij door de poli- ’Landelijk Gebied Oost’ reeds een tie zijn opgepakt met vuurwerk of voorbereidingsbesluit genomen, waarvan de geldigheidsduur op 31 december 1993 vervalt. Dit voor bereidingsbesluit bevatte een aan- legvergunningstelsel. Om nu te voorkomen dat na ge noemde datum ongewenste bouw activiteiten plaatsvinden, danwel ongewenste werken - geen bouw werken zijnde - of werkzaamhe den worden uitgevoerd (bijvoor beeld het scheuren van grasland ten behoeve van sierteelt), achtte GOUDA/WADDINXVEEN - Weet u wat een carol is, heeft u al kennis gemaakt met een crack er en kent u het recept van een plumpudding? Over dit en nog meer Engelse tradities wordt ver teld in het hoofdgebouw van Roosje Vos aan het Wilsonplein in Gouda. Maandagavond 20 december kwam een Engelse oud-cursiste, Tina Herbert, en zij liet de cursis ten Engels uit Gouda en de regio horen, zien en ervaren wat de Kerstgebruiken in haar vaderland zijn. Het was zoals altijd weer een sfeervolle en leerzame bijeen komst. De tweejarige cursussen Engels van Roosje Vos - welke instelling in Waddinxveen is gevestigd aan de Prinses Beatrixlaan - houden niet alleen een eerste oriëntering op of een opfrissing van het En gels in, maar willen de cursisten zo natuurgetrouw mogelijk met deze vreemde taal laten kennis maken. Vandaar de organisatie van een jaarlijkse reis naar Enge land en een traditionele Engelse Kerstviering in de Engelse taal. In februari start een tienwekelijk- se instapcursus voor mensen die snel wat Engels willen leren om dit in hun alledaagse situatie te kunnen toepassen. Voor meer in formatie: Roosje Vos in Gouda, tel. 01820-28444 (Ineke Offer mans of Marty van Welij). WADDINXVEEN - De Wad dinxveense gemeenteraad heeft ingestemd met een voorstel van B. en W. inzake regionaal budget- houderschap ingevolgde het Be sluit Woninggebonden Subsidies. Op 1 januari 1992 is het Besluit Woninggebonden Subsidies (BWS) in werking getreden. In het BWS wordt de geldelijke steun geregeld, die door het rijk aan gemeenten wordt verleend voor het bouwen van gesubsidi eerde woningen en het treffen van voorzieningen aan (vooroorlogse) woningen. Decentralisatie van bevoegdheden heeft plaatsgevonden naar ge meenten met meer dan 30.000 in woners, de zogenaamde budgetbe- herende gemeenten. Voor de niet- In het Vrouwenraadhuis De Vlieger (Staringlaan) heeft CDA-afdelingsvoorzitter W.F. de Boer budgetbeherende gemeenten zoals (links op de foto) het nieuwe CDA-verkiezingsprogramma voor de gemeenteraad 1994-1998 Waddinxveen heeft de Inspectie - - - »- rx 4 f f i ta TT* - i van ae v oiKsnuisvesting ac iaKcn waargenomen in 1992. De provincie heeft deze taken per 1 januari 1993 overgenomen. In middels hebben alle gemeenten in Midden-Holland een overeen komst getroffen met de provincie - als uitvloeisel van de overeen komst rijk-provincie - betreffende de doordecentralisatie van het budgethouderschap woninggebon den subsidies naar regionaal sa menwerkende gemeenten. In deze overeenkomst hebben de gemeenten zich verplicht om per 1 januari 1994 een regionaal bud gethouder op te richten voor sub sidies op grond van het BWS. Met de hiervoor genoemde ont wikkeling heeft de Waddinxveen se gemeenteraad ingestemd in de vergadering van 1 juli 1992. Als uitgangspunt voor regionale samenwerking is gekozen voor overdracht van het technisch bud- getbeheer per 1 januari 1994 via het Intergemeentelijk Samenwer kingsorgaan Midden-Holland (IS- MH). In een door de gemeente gemaak te basisnotitie ’Regionaal budget- bheer besluit woninggebonden subsidies’ wordt verder ingegaan op de consequenties van deze re gionalisering van het budgetbe- heer. Tevens wordt daarin aangegeven welke besluitvorming noodzake lijk is, zodat op 1 januari 1994 een start kan worden gemaakt met het regionaal budgetbeheer in Midden-Holland. Gelet hierop heeft de gemeente raad ingestemd met de regionale taakverdeling in het kader van het besluit woninggebonden subsidies en een verklaring van geen be zwaar afgegeven met betrekking tot de instelling van een bestuurs commissie Volkshuisvesting Mid den-Holland. Het college van B.e enW. is door de gemeenteraad gemachtigd de rechten en plichten, genoemd in de overeenkomst tussen de ge meenten en provincie, betreffende doordecentralisatie van het bud gethouderschap woninggebonden subsidies naar regionaal samen werkende gemeenten, per 1 janua ri 1994 over te dragen aan Mid den-Holland, voorzover gerela teerd aan de overgedragen taken van gemeenten naar het interge meentelijk samenwerkingsorgaan.

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 23