RTWEG Jaguar XJ6 3.2S met sportieve inborst LPG vooral 's winters 'schone' brandstof Méér dan twee deuren meer ■■I Lada gaat over op bolle vormen j Vijfdeurs Opel Corsa: Klassieke motoren en brommers Ford Conservation Award Opel ruimtewagen Citroën Xantia Voordeel bij Toyota Twingo in trek bij ouderen I UW AUTORUIT STUK?! Onze extra service: Auto R.A.S. Gouda BV TECHNISCHE GEGEVENS: - si wam»! J Pagina 25 ervoor dat de auto veel groter lijkt dan de Accent driedeurs. Neerzijgen Uitstraling Stap Liefhebbers van klassieke motorfietsen en brommers kunnen in het weekeinde van 15 en 16 januari hun hart ophalen in het Autotron in Rosmalen. Daar wordt dan voor de veertiende keer de klassieke motoren en brommermarkt gehouden. Naast oude motoren van fameuze merken als Harley Davidson, Indian, Norton, BMW, Solex en Puch wordt een belangrijk deel van de ruimte in beslag genomen door onderdelenstands. Alles, van spruitstuk tot zuigerveer en van koplamp tot versnellingshandel, wordt te koop aangeboden. De motorenmarkt is op zaterdag en zondag open van 9.00 tot 17.00 uur. De toegangsprijzen zijn 13,50 gulden voor volwassenen en 7,50 gulden voor kinderen tot 12 jaar. Het project 'Levende rivieren' van het Wereld Natuur Fonds heeft, als beste Nederlandse inzending, de Ford Conservation Award gekregen. Het gaat hier om een prijs die sinds 1984 jaarlijks wordt uitgereikt. Hij wordt toegekend aan initiatieven voor het behoud van een stuk natuur of een stuk nationaal cultuurbezit. De uiteindelijke winnaar krijgt een trofee en een cheque van 50.000 dollar. Dit jaar dongen 22 landen naar de eer. Het plan van het WNF beoogt het in natuurlijke staat terugbrengen van de oevers van de Waal, Rijn en Maas. Dat houdt ondermeer in dat uiterwaarden en andere oeverlanden weer bij de loop van de rivieren worden getrokken met het doel de oorspronkelijke flora en fauna weer terug te krijgen. Bel uw autoglasspecialist wij rekenen af met uw verzekering directe korting op uw eigen risico Koolmonoxyde REDACTIE: j\ utogas (LPG) levert in de winter minder £1schadelijke uitlaatgassen op dan benzine. Vooral bij een koude motor is de uitstoot bij LPG aanzienlijk schoner. T\ e Russische producent van Lada, Avtovaz, U stapt over op een bolle en dus meer moderne vormgeving. Dat blijkt wel uit het ontwerp van een nieuwe sedan, de Lada 2110, die in de loop van 1995 in Nederland op de markt zal komen. Op termijn zullen van dit model ook een hatchback en een stationwagen worden uitgebracht. Opel komt in 1996 op de markt met een ruimtewagen, zoiets als de Renault Espace. De Opel zal in een fabriek van General Motors in de Verenigde Staten worden gebouwd. Opel's ruimtewagen zal worden gebaseerd op de nieuwe versie van de Pontiac Trans Sport en de Chevrolet Lumina. Moederbedrijf GM wil over twee jaar deze serie, bedoeld voor de Amerikaanse consument, vervangen door een nieuw model. Opel zal de ruimtewagen onder eigen naam in Europa op de markt brengen. De dit jaar geïntroduceerde Citroen Xantia heeft al veel onderscheidingen geoogst. In Nederland is de wagen verkozen tot Trekauto van het Jaar 1993. Dezelfde titel maar dan voor 1994 verkreeg de Xantia 1.9 TD ook in Groot-Brittannië. In België werd de 1.8i versie uitgeroepen tot Gezinswagen van het Jaar. Een jury van 25 autojoumalisten en een jury van 50 gezinnen lieten hun keuze op de Citroën vallen. Onlangs eindigde de Xantia bovendien als een uitstekende tweede in de strijd om de Europese titel Auto van het Jaar 1994, achter de Ford Mondeo. De Toyota-dealer heeft tijdelijk een voordelige actie. De koper van een nieuwe auto krijgt 50 procent korting op een aantal accessoires. Het voordeel kan zo wel oplopen tot 10.000 gulden. Een autotelefoon, autoradio's met speakers, lichtmetalen velgen, brede banden, spoilers, sportsturen en voor enkele modellen cruise control en airconditioning komen voor de kortingsactie in aanmerking. De Toyota-dealer kan hierover meer vertellen. De Renault Twingo wordt gezien als een auto met een modem en jeugdig uiterlijk. De korte neus met de bolle lampen zorgen zeker voor een aparte verschijning op de weg. Deze beeldvorming schrikt oudere kopers allerminst af. Dat blijkt wel uit de resultaten in Frankrijk. Zeventien procent van de Twingokopers heeft een leeftijd van boven de zestig jaar. TT et is verbluffend hoeveel groter de Opel XX Corsa oogt in de vijfdeurs variant. Bij het ontwerpen zijn niet gewoonweg twee extra deuren in de driedeurs uitvoering getekend, maar is de gehele achterzijde anders ontworpen. Het dak loopt verder door naar achteren, waardoor de kofferklep bijna verticaal staat. Ook een extra zijruitje ter hoogte van het bagageruim zorgt aguar staat de laatste jaren te boek als de maker van zeer luxe en stijlvolle limousines. Toch heeft het oer-Engelse merk in het verleden juist veel van zijn faam verworven met heel sportieve bolides, zoals de E-type en de Sport Saloon Mkll uit de jaren zestig. Om dat sportieve element meer voor het voetlicht te halen heeft Jaguar nu de XJ6 3.2S uitgebracht. Airbag HENRI STOLWIJK fT QIC 9135 |~CÖRSA|l w GK/WvW - DINSDAG 21 DECEMBER 1993 8 6U 4 - 2 - 0 35 C 25 C 5 C - 5 C Benzine De Lada 2110. De Corsa met vijf portieren ziet er forser uit dan de drie-deurs versie Het interieur biedt royaal ruimte aan de inzittenden. Verder past Jaguar wat Het nieuwe model Corsa staat sinds dit voorjaar bij de dealers. Opel heeft zich veel moeite getroost een zo breed mogelijk aanbod beschikbaar te hebben. Naast de twee carrosseriemodellen zijn er zes verschillende motoren leverbaar en zes uitrustingsniveau's. Vanaf de gulden. Dat is evenwel ten opzichte van andere Jaguar-produkten een prettige prijs. De eigenaar van deze bijzondere wagen wordt eerste dag verkoopt het model als de spreekwoordëlijke trein. Opel verwacht dit jaar een kleine tienduizend Corsa's te verkopen. Voor de test hadden we de beschikking over een Opel De 1.4i motor levert 44kW/60 pk. Daarmee liggen de prestaties op voldoende niveau. Met vijf inzittenden duurt het wel even voordat de vaart er goed in zit. Eenmaal op kruissnelheid rijdt de auto stil en comfortabel. De Corsa laat zich met een enorm gemak bedienen. Mensen met een sportievere inslag zouden kunnen denken aan de 1.4 Si. De motor levert dan 60kW/82 pk en beweegt zich wat speelser door het verkeer. internationale levering zal beginnen. De Russische fabrikant heeft gekozen voor modernisering. Dat moet niet alleen zorgen voor een kwaliteitsverbetering, ook als het gaat om de veiligheid wil Lada in de pas lopen met de concurrentie. gulden duurder. Daarmee komt de prijs van de Corsa 1.4i GLS met vijf deuren op 27.890 gulden. De sterkere variant, de 1.4Si, kost 28.890 gulden. uiterlijke verfraaiingen toe om het sportieve accent te onderstrepen. Zo zijn grille, koplampranden, voorspoiler en buitenspiegels uitgevoerd in de kleur van de carrosserie. De zescilinder motor met een cilinderinhoud van 3,2 liter levert een vermogen van 200 Voor de liefhebber van een sportieve uitvoering: de Jaguar XJ6 3.2S. TielwegJ4 Gouda (Ind.terr. Goudse Poort) 01820-39220 Motor: 1388 cc. Vermogen:44 kW/60 pk. Acceleratie: 15 sec van 0 - 100 km/uur. Topsnelheid:155 km/uur. Gemiddeld verbrulk:6,9 ltr/100 km. Gewicht:875 kilo. veraangenamen De goedkoopste uitvoering van de Opel Corsa is de driedeurs hatchback City met 1.2i motor. Die kost 23.890 gulden. Twee deuren extra kost duizend gulden meer. Voor de GLS-uitvoering komt er nog eens 2.800 gulden bij. De stap van 1.2i motor naar de 1.4i motor maakt de auto nog weer tweehonderd een lagere buitentemperatuur is benzine zelfs vele malen vervuilender dan autogas. verwend. Hij of zij krijgt gegarandeerde topklasse. De inzittenden van de XJ6 3.2S kunnen neerzijgen in dik leer dat leuk is geaccentueerd met robijnrode stiksels. Verder is op dashboard, middenconsole en portieren rossig getint esdoornfineer te vinden. De vloer is bedekt met wollen tapijt. De wagen beschikt standaard over een automatische versnellingsbak met vier trappen. Die bak kan ook handmatig worden bediend. De 'Jag' beschikt over twee airbags voor links en rechts, een elektronisch geregelde verwarming, audio-installatie met acht luidsprekers, boordcomputer, leeslampjes achterin en tal van comfortverhogende elektrisch bedienbare voorzieningen. Het sportieve bij deze wagen zit hem in het aangepast onderstel. Ten opzichte van de normale uitvoering van de XJ6 is dat straffer afgesteld. De veren zijn zwaarder uitgevoerd en dat geldt ook voor de stabilisatorstang. Verder zijn vijf spaaks lichtmetalen velgen gemonteerd met daaromheen extra brede banden. De lettercombinatie GLS staat bij Opel voor luxe. Zo heeft de GLS getint glas, een achterbank met verstelbare en wegklapbare leuning, elektrisch bedienbare en verwarmbare buitenspiegels, centrale portiervergendeling, een in hoogte verstelbare bestuurdersstoel en tal van andere zaken die het rijden in de Corsa nog verder Bij een temperatuur van vijf graden onder nul komt dan bij benzine ruim zeven gram koolmonoxyde per kilometer vrij. Onder dezelfde omstandigheden bedraagt de uitstoot bij het gebruik van autogas nog geen twee gram per kilometer. De onderzoekers concluderen dan ook dat LPG een geschikte brandstof is om in de toekomst een verdere verlaging van schadelijke stoffen in de uitlaatgassen te bereiken. De Lada-fabriek heeft de nieuwkomer 2110 onlangs onthuld in Rusland. De produktie zal in de loop van 1994 starten. Tijdens de Parijse autosalon, in oktober, zal het model aan het Westeuropese publiek worden getoond, waarna Lada geleidelijk aan met de pk. Voldoende voor deze toch wel zwaarlijvige wagen om prima en dus sportieve prestaties te leveren. Jaguar draait goed. De verkopen van het merk vertonen een stijgende lijn. Over dit jaar bedraagt de groei maar liefst zeventien procent ten opzichte van Dat blijkt uit onderzoek dat in opdracht van oliemaatschappij BP is verricht. Het was een onderzoek in samenwerking met de Nederlandse producent van LPG-installaties, Necam B.V., en autofabrikant Renault. De test werd uitgevoerd met een moderne elektronisch geregelde gasinstallatie van Necam. Die was geplaatst in een Renault Express. De uitlaatgassen zijn gemeten bij temperaturen tussen de vijf graden onder nul en 35 graden boven nul. De produktie van koolmonoxyde bleek bij benzine altijd hoger te liggen dan bij autogas. Bij Corsa 1.4i GLS met vijf deuren. Binnen is royaal plek voor de inzittenden, ook achterin. Hoofdruimte is er door de doorgetrokken daklijn volop en ook wat betreft de beenruimte slaat de Corsa beslist geen gek •figuur. De grote ruiten zorgen voor goed zicht, waardoor de carrosserie prima is te overzien. Dat is makkelijk met parkeren. Autogas Limiet Euro ’93 Limiet Euro ’96 De testgegevens geven aan in welke mate LPG relatief gezien schoner is dan benzine. 1992. Een opmerkelijk gegeven, omdat de totale autoverkopen in Europa maar liefst met een slordige zestien pröcent zijn gedaald. Jaguar heeft de winst vooral te danken aan de hernieuwde belangstelling voor stijlvolle, wat klassieke en dus herkenbare auto’s. Importeur Jaguar Nederland spreekt van een ’scherp geprijsde' sport-limousine. Dat moet wel in de juiste proporties worden gezien. Het is geen synoniem voor goedkoop. De XJ6 3.2S staat in de prijslijst voor 145.000 Zo zal het topmodel van de 2110 zijn voorzien van een 1,6 liter zestienkleppen motor met elektronische brandstofinspuiting. Tevens zijn een anti-blokkeer-systeem (abs) voor de remmen, een airbag aan de bestuurderszijde en een airconditioning leverbaar. De huidige modellen van Lada profiteren in 1994 al volop van de drang naar modernisering. Zo zullen de 2104, de 2107 en de Niva met een nieuwe 1,7 liter motor worden uitgerust. Die beschikt over elektronische brandstofinspuiting, waardoor de uitlaatgassen schoner zijn. Lada gebruikt hiervoor een geavanceerd motormanagementsysteem, afkomstig van General Motors. De 1,5 liter motor van de Lada Samara krijgt eveneens dit systeem. II l”l I I '4 -> WO y

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 25