WSV wint fors van Inter Nos Kwiek huldigt kampioenen ZVH naar derde ronde Europacup Naïma El Yousfi wint VS Haag wint van Be Fair RDZ geen probleem voor Korbis-korfbal Sjoelen Schietpartij Vrouw leidt Love ’70 Begeleiding marathons door AV’47 Boskoop wil een einde aan parkeeroverlast Noordeinde Recreanten volleybal Flyers sluit succesvol af Reddings brigade tien jaar i Superzondag voor Florida Kerstfeest met het Leger Verlies jongens- team Be Fair Kerstvakantie Be Fair-jeugd WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE 4 I l Pagina 31 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - DINSDAG 21 DECEMBER 1993 Advies waddinxveen - op de Sniepweg is een 39-jarige Eetster gewond geraakt bij een botsing met een 12-jarige fietsende scho lier. De vrouw viel zo ongelukkig dat ze met een gebroken knie en bovenarm naar het Groene Hart Ziekenhuis in Gouda werd ver voerd. De weggereden scholier kon later worden opgespoord. h -y» s Leenen, Lucian v.d. Bosch, Pepijn Kraan en Anne Dijksterhuis). (Foto: Sjaak Noteboom). t BOSKOOP - Burgemeester en Wethouders van Boskoop zijn in de toekomst moeten fluiten wel afdoende optreden. ZEVENHUIZEN - De Zevenhuizense volleybalvereniging Ren- tokil-ZVH heeft in eigen huis tweemaal tegen Lamaring Vilnius, de Litouwse bekerhouder, gespeeld. Het resultaat daarvan is dat de eredivisieclub voor de eerste maal door is gestoten in de der- WADDINXVEEN dinxveense z WADDINXVEEN - In het Nieu we Trefpunt (Stationsstraat) viert het Leger des Heils donderdag middag 23 december van twee tot vijf uur het Kerstfeest voor oude ren. Verschillende afdelingen van het Leger verlenen aan deze bij eenkomst medewerking. Er is mu ziek, zang, drankjes en hapjes. In poule 4 waren de verschillen minimaal. Twee spelers voor de eerste plaats, Wim de Wit en Jos Sterke, en eveneens een gedeelde tweede plaats voor Tjerk v.d. Schaaf en Wilfred Melse. sis van het succes door in een tac tisch goed opgebocwde wedstrijd met 3-0 te winnen. De Zevenhui zenaren kenden hun tegenstanders van haver tot gort. evenals Pieter Slootweg, die za terdag ook vanaf de stip het juiste gat niet wist te vinden. Gelukkig voor hem was Jaco Wi- neke wel op schot. Hij wist met vijf treffers het verdedigingsvak qua score dicht bij het aanvalsvak te brengen en kwam tot de pro- duktie van acht treffers. Tot vlak voor tijd bleef het span nend. Bijna kwam RDZ na 10-12 achter nog op 11-12. Gelukkig was de laatste daad - gezien het spel terecht - aan Korbis, dat in de slotminuten nog tot 11-14 wist uit te lopen. Naast Jaco Wineke en Marco van Leeuwen deden Yvonne Visser (2x) en Frits Visser (2x) en Ellen van de Ent (lx) nog van zich spreken. De jeugd had het afgelopen week einde goede resultaten te melden. De junioren bleven de Kapellen junioren met 5-8 de baas. Ook Korbis BI deed het goed door de Kapellen B2 geen enkele kans te gunnen; als de ploeg zo door blijft gaan behoort een kampioenschap tot de mogelijkheden. Dankzij het goede spelen van in het bijzonder Mike Heerkens (22) en Peter de Jong (13) kwam Fly ers in de slotfase weer naast de te genstander. Mede door een slimme ’p’ van Wolter Zwijnenburg (22) kwam LUSV niet meer tot scoren, zodat Fluyers met 91-89 kon winnen. Een aanzet tot een goed vervolg van de competitie. Flyers meisjes-junioren hadden wat goed te maken tegen Binnen land, want ze hadden de eerste ontmoeting verloren. Uit de wed strijd bleek duidelijk dat Flyers gegroeid is in de competitie. De sleutel voor dat succes ligt in de steeds beter wordende verdedi ging. Ook aanvallend gaat het echter beter en daarom werd Bin nenland makkelijk verslagen met 65-35. Eerst lazen vier kinderen uit 4 en 5 voor. De winnaar daar Gwen Vermey uit Gilhuis die beslag legden op de eerste plaats. Adrie Berckenkamp werd tweede. Poule 3 gaf Leon Gütz als winnaar een Harry Hei- kamp als goede tweede. dat van krachtsverschil geen spra ke was, aangezien hier een stand van 5-4 werd bereikt voor WSV. Nog even de uitslagen van de bo venste 10 borden: B. Jansen wint van Roelofs, T. v.d. Oord remise tegen Aranson, Van der Born te gen M. Stolwijk remise, H. van Woudenberg verliest van Luder, P. de Niet wint van H. de Wit, W. van der Hoek wint van Hor dijk, H. Stam wint van P. Duits, R. Ritter remise tegen van den Bosch, Moerland verliest van Sna- bel en J. Smit verliest van P. Vuyck. Uitblinkster was Ymke Troost met bijna een ’quadriple double’ (op vier punten 10 plus). Naast haar scoorden Mireille Raaphorst, Jolande Geurts en Marianne van der Hoeven het meest. Dames 5 mocht het afscheid van haar Hongaarse au pair Mariann Baraba’s geen luister geven met een overwinning. Met 32-69 was Gymnova te sterk. Mariann had haar aandeel in Flyers’ scores. Flyers pakte de winst ook omdat vrijwel elke speelster lekker in de wedstrijd zat. Sterk punt was ze ker het feit dat de centers mede door elkaar, goed aangespeeld werden en daardoor de nodige punten konden scoren. Tachtig procent van de punten na rust werden ’inside’ gescoord. Het werd uiteindelijk 63-51, een geo de opsteker voor de Flyers om de tweede competitiehelft mee in te gaan. Scores: Nathalie Gielliet (19), Anita van Unen (15), Babette Heerkens (13) en Wendy Posthu mus (9). Heren 1 moest uit tegen het Leid- se studententeam van LUSV, een ploeg die in eigen zaal erg sterk is. In de eerste helft ondervond ook Flyers dat want de Waddinx- veners liepen vooral verdedigend wat achter de feiten aan. Na rust (42-31 achter) hervond Flyers zichzelf. Door hard ervoor te werken, zoals bijvoorbeeld door Lennart van Aggele, kroop Flyers dichterbij LUSV. trainer Jaap Akkerhuis in Noor- Twee dagen later was de tweede wegen had gemaakt, verschafte de wedstrijd en trainer Toon van der om de strategie goed uit te stippe len. In opdracht van trainer-coach Toon van der Burgt werd Lama ring Vilnius bestookt met een moeilijke service en dit had ef fect. De passing bij de Litouwers werd zwak en daardoor kon de aanval niet tot zijn volle kracht i komen. De Wad- Reddingsbrigade (WRB), die wordt voorgezeten door M.A. Bokern, bestaat tien jaar. Dat zal 8 janauri om 18.00 uur gevierd worden met een re ceptie van het bestuur in het Gouwebad ‘de Sniep' in Wad dinxveen. In oktober 1973 peilde de Wad- dinxveense zwemclub De Gouwe al de meningen om een afdeling van de Koninklijke Nederlandse Bond tot het Redden van Drenke lingen op te richten. Op 4 januari 1974 was het zo ver. Tweeëntwintig mensen waren aan wezig op de oprichtingsvergade ring van de Waddinxveense Red dingsbrigade. Op 30 januari van dat jaar was de officiële oprich ting een feit. Het ledental is in de afgelopen 20 jaar gestegen tot 400. De Wad dinxveense Reddingsbrigade heeft inmiddels binnen Waddinxveen, binnen de bond en landelijk een belangrijke plaats ingenomen. Tot ver buiten de gemeentegrenzen zijn de leden van de Waddinx veense Reddingsbrigade actief. Het twintig jarig bestaan wordt op grootste wijze gevierd. Gedu rende het hele jaar worden tal van activiteiten georganiseerd. Naast de receptie op 8 januari in het Gouwezwembad ‘de Sniep' is er een ‘nieuwjaarsduik' gepland op 18 februari. Leden en volwas senen kunnen dan ervaring op doen met een auto te water. Verder staan er voor dit jaar bij de Waddinxveense Reddingsbri gade clubkampioenschappen, een jeugdmarathon en een nachtmara- thon op het programma. Een scheidsrechter hoeft ook niet altijd met een gele kaart (waar schuwing) te beginnen, maar kan ook ineens strenger straffen. Een rode kaart levert bijvoorbeeld meteen punten op voor de tegen stander. Aangezien de scheids rechter het wat dat betreft enig- zins liet afweten, heeft coach Cees Swets de competitieleider van het district, Martin Broxter- man, gebeld om uit te leggen wat er gebeurd was. Hopelijk heeft dat tot effect dat r„j..Op de foto op de achterste rij van links naar rechts Kwiek-team 4 (Herman Simons, Piet de scheidsrechters die VS Haag Swart, Henny v.d. Meuten), team 5 (Addy de Wit, Marco Hoogendam, Jurgen Reichard, Dennis links naar rechts team 14 (Martien van Klink, Joost Looman, Ronald v.d. Werf), team 15 (Hes- sel v.d. Zee, Arie Eikelenboom, Tjerk v.d. Schaaf, Dick Sol), team 16 (Rob Kuypers, Harry Hei- kamp, Herman Bronwasser - Rob Boom ontbreekt) en tenslotte het 5e jeugdteam (Johan van Pronk), team 7 (Gerard Venmans, Sjaak Loef, Adrie Berckenkamp - Ton Steenwinkel ont breekt), team 9 (Marco van Wageningen, Stefan de Kogel, Barry Verboom, Jaap de Lange), team 12 (Leon Gütz, Yvonne Versteeg, Jaap Hardenbol - Tine Troost ontbreekt). Op de voorste rij van competitieklasse. Het Kerstdub- bel-tournooi wat daarop volgde was een groot succes. Maar liefst 35 deelnemers hadden zich aange meld en speelden verdeeld over 4 poules, een acttractief tournooi dat tot in de late uurtjes duurde. Aan het eind werden de prijzen verdeeld. In poule 1 aan winnaar Herman Simons en Sjaak Loef als tweede. In poule 2 was het, debu terend vanuit de junioren, Martijn WADDINXVEEN - Vorige week donderdagavond 17 december werd niet gespeeld voor de onderlinge competitie van Waddinx veense Schaak Vereniging WSV, maar vond op inmiddels tradi tionele burenstrijd plaats tegen Inter Nos uit Boskoop. De wedstrijd werd ditmaal in Bos koop gespeeld en vond voor de vierde keer plaats met als inzet de wisselbeker. Voor de aan vang van deze wedstrijd was de stand 2-1 voor de Boskopers. In voorgaande jaren was er winst voor Inter Nos in 1990 en 1991 en winst voor WSV in 1992. Vanuit Waddinxveen was er spra ke van een grote opkomst. Acht endertig spelers meldden zich. Jammer was, dat bij de thuisclub zich maar 28 man hadden aange diend, zodat de 10 overgebleve nen ging snelschaken. Rest nog te vermelden, dat de twee kampioe nen van beide clubs ook ontbra ken, namelijk J. Breedijk van In ter Nos en W. Hennink van WSV. Dit mocht de gezelligheid en sportiviteit echter niet drukken en na indeling van de partijen werd begonnen. Al snel bleek dat naar mate de uitslagen bekend werden WSV in punten een voorsprong nam. Na een 9-6 en een 14-7 tus senstand werd de einduitslag ten slotte 18-9. Een toch wel forse overwinning, zodat de totale stand om de wis selbeker voorlopig 2-2 is gewor den. De beker wordt voorlopig weer voor een jaar in Waddinx veen gestald. Bij analyse van de top-10 blijkt WADDINXVEEN - In een Bat aan de Peter Zuidplaan is een bu renruzie tussen twee boven buren van 26 en 25 jaar ontaardt in een schietpartij. Niemand raakte ge wond. De man die kwam klagen en zich door handtastelijkheden bedreigd voelde werd plotseling onder schot gehouden. WADDINXVEEN - Op de open bare Annie M.G. Schmidtschool (Zuidplashof) is de finale gehou den van een voorleeswedstrijd, die werd voorafgegaan door voorron des in de groepen 4 tot en met 8. Uit elke groep gingen twee kinde ren door naar de finale. De jury bestond uit Corry de Knikker, voorzitter van de toneel vereniging Toi-Toi, Marjolein Windig, jeugdbibliothecaresse van de Openbare Bibliotheek in Wad dinxveen, en Annie Veldwijk, oud-boekverkoopster in de Passa ge. WADDINXVEEN - Met over winningen voor de seniorenselec ties en de meisjes-selecties heb ben de basketballers van Flyers een succesvol slotweekeinde ge had. Flyers dames 1 won in een goede wedstrijd van Argus met 63-51, heren 1 knokte zich net voorbij LUSV met 91-89 en de meisjes hadden niet al te veel moeite met Binnenland (65-35). Flyers dames 1 ontving vrijdag het Haagse Argus 1, een team waar vorig seizoen op het scherpst van de snede mee gestreden werd. Zo ook nu weer en daar hadden beide teams hun redenen voor. Flyers moest winnen om weer wat tegenover de nederlagen van de vorige weken te kunnen zetten. Argus moest knokken om in de middenmoot te blijven. Het strijden ging Flyers het beste af, alhoewel de door de Waddinx- veensen gewenste voorsprong pas halverwege de tweede helft kwam. Tot die tijd was het een gelijke strijd die door de arbiters wat (te) kort werd gehouden. De tekening in de strijd kwam na rust en de reden daarvoor was dat ver dedigen wel goed kon volhouden en Argus daarop verstek moest la ten gaan. WADDINXVEEN - Variant Meubel BV aan de Henegouwer- weg 37 in Waddinxveen heeft maandag 20 december de poorten op feestelijke wijze geopend. In het bedrijf, waarin tot voor kort het naar de Zuidkade gegane Keukencentrum Waddinxveen was gehuisvest, werd van vijf tot acht uur een receptie gehouden. WADDINXVEEN - Winst voor de teams 1, 2 en 3 van Florida- badminton was het geweldige re sultaat van een spannende middag badminton in de sporthal De Sniep. Florida 1 behaalde een moeizame 6-2 zege op het voor zijn laatste kans vechtende Thiela 1 (Tiel). Winst was er voor Pieter Slits na de nodige problemen en verlies voor Jean Lamaison, die in zijn eerste wedstrijd na een maanden lange polsblessure de derde game verloor (4-15). Mirande v.d. Zijden verloor, maar Liesbeth van Bergeijk was opper machtig. In de DD werden de te genstanders weggeveegd. De HD en tweede van de drie gewonnen games GD’s zorgden voor 6-2. Een derde overwinning op rij en een vierde plaats op de ranglijst. Een nederlaag van koploper Mij drecht en de eigen 6-2 zege op Delft brachten Florida 2 op één punt afstand van de eerste plaats met nog een thuiswedstrijd tegen Mijdrecht voor de boeg. Erik Besemer, Dennis Steenland en Thea Fennema wonnen hun en kelspelen. Maaike v.d. Weij ver loor. Twee in drie games gewon nen GD’s beslisten de wedstrijd, respectievelijk Erik met Thea en Dennis met Lisette Kuypers. Flo rida 2 gaat steeds beter spelen, dus zelfs een kampioenschap is niet meer uitgesloten. Florida 3 trad met invalster Mary Steenland (team 6) aan tegen kop loper Vederlicht 2 uit Bodegra ven. Aanvoerder Henk Colpa be gon met een knappe overwinning, maar alleen Ellen Bos volgde zijn voorbeeld in de enkelspelen. Ellen met Martin Sonneveld speelden een zwakke derde game en verlo ren, maar Henk met Mary zorg den voor 3-3. Martin en Chris Voerman stelden een gelijkspel veilig. Ellen en vooral Mary verbluften iedereen in de DD. Een onwaar schijnlijk spannende partij werd met 18-17 in de verlenging van de 3e game gewonnen. Hiermede is Florida 3 op de eerste plaats in de 3e klasse Zuid-Holland gekomen, één punt voor Vederlicht. De competitie wordt in januari ver volgd met de laatste drie wedstrij den. groep werd groep 4. Van de zes kinderen uit groep 6, 7 en 8 werd Naïma El Yousfi de uiteindelijke winnaar. De jury had het best moeilijk, hetgeen bleek uit de kleine ver- schilen die bij de scores naar vo ren kwamen. Naïma El Yousfi werd door de Annie M.G. Schmidtschool opge geven voor de regionale kampi oenschappen. Alle kinderen kre gen een boekenbon als beloning. WADDINXVEEN - Morgen (woensdag 22 december) is er vanaf half zeven weer sjoelen in het gebouw van de schuttersvere niging aan de Alberdingk Thijm- laan. De helft van de competitie is bijna afgewerkt en de spanning zit er tot nog toe helemaal in. De tussenstand is: klasse A: 1. Jan Kersbergen, klasse B: 1. Ed den Drijver, klasse C: 1. C. van Wijk, klasse D: 1. Hans Kuipers, klasse E: 1Rosewelle van Leeuwen. Daarbij is de suggestie gedaan de bebouwde kom op het Noordein de uit te breiden tot een stukje ten zuiden van de Snijdelwijklaan. Daarmee wordt het parkeerver bod voor vrachtwagens ook hier van kracht en het verkeer moet snelheid minderen. Algemeen wordt 80 km per uur te hard ge vonden voor dit deel van het Noordeinde waar steeds meer be bouwing komt. Wethouder H. v.d. Wetering liet in de raadscommissie Planologie weten dat een dergelijke maatre gel niet zo eenvoudig uit te voe ren is. Uit overleg met de ge meente Waddinxveen is gebleken dat deze gemeente er niets voor voelt. Bovendien is de weg in beheer bij de provincie. Een verzoek om uit breiding van de bebouwde kom, zou er wel eens toe kunnen leiden dat de gemeente dan het beheer en onderhoud in de maag krijgt gesplist. Gekeken is naar de mogelijkheid een snelheidsvermindering af te dwingen door de weg anders in te spelers ruim voldoende informatie Burgt had zijn spelers weer op scherp weten te krijgen. Vanaf het begin liet ZVH zien waarvoor zij in het veld stonden, de derde Europa Cup-ronde halen. Ook nu weer bestookte ZVH de gasten met een moeilijke service. Toch hadden de Litouwers wat meer grip op de service en kon den zij via een alles of niets spel ZVH tot-12-11 bijhouden, waarbij ZVH daarentegen wist zijn aanval aanvlaler Haroldas Cyvas voor de punten zorgde. Maar daarna was het over en kon Rini Boutens met zijn blok het beslissende punt binnen halen (15-11). Vilnius bleef in de vol gende sets voluit spelen maar ZVH bleef goed geconcentreerd en pakte de tweede set met 15-4. In de derde set gaf coach Toon van der Burgt bij de stand 12-2 de spelers Arnold van Ree, Ro nald Kooijman, Rini Boutens en Amo van Solkema een publieks- wissel. Er in kwamen respectievelijk Hans Foekens, Edgar Benschop, Pieter Nobel en Jan Paul van Gemeren. Ook in deze samenstel ling had ZVH geen kind aan de Litouwse ploeg en met 15-3 werd de wedstrijd afgesloten. Wie de tegenstander wordt van ZVH in de vierde ronde van de Europa Cup is tijdens de loting in Luxemburg gebleken: Unicaja Al meria, de Spaanse bekerkampi- oen. WADDINXVEEN - De Wad dinxveense tafeltennisvereniging Kwiek heeft, voorafgaande aan het Kerstdubbel-tournooi van vrij dag, in het clubgebouw aan de J.W. Frisoweg de kampioens- teams van de najaarscompetitie gehuldigd. Maar liefst negen teams zagen kans zich als beste te plaatsen in de betreffende poule en daarmee te promoveren naar een hogere BOSKOOP - De loopgroep van de Boskoopse atletiekvereniging AV’47 start op zaterdag 1 januari een actie, waarbij lopers zich kun nen laten begeleiden bij de voor bereiding op de marathon van Rotterdam of één van de andere marathons in het voorjaar van 1994. Elk jaar blijkt weer dat veel men sen zich op eigen houtje op deze krachtinspanning voorbereiden. Iedereen heeft daarvoor zijn eigen argumenten, maar de meest ge hoorde reden is dat men bij een vereniging te veel gebonden zou zijn. AV’47 wil met deze actie het tegendeel bewijzen. Iedere loper zal worden begeleid bij de training en het opstellen van een trainingsprogramma, ge baseerd op capaciteiten, training- smogelijkheden en wensen. Veelal blijkt dat met een gerichte training de resultaten aanmerke lijk kunnen worden verbeterd. Verder kan men drie keer per week meetrainen met de loop groep, waarbij zich ook een aantal Rotterdam-gangers bevindt. De actie loopt van 1 januari tot 17 april (marathon Rotterdam). Van elke loper of loopster wordt een geringe bijdrage gevraagd. Voor verdere informatie kan men contact opnemen met de trainers van de loopgroep AV’47, de aan de heemraadweg wonende Wad- dinxvener Jan van der Meij (tel. 01828-16204) of Jaap van Prooi- I jen (01727-18471). MOERKAPELLE - Vorige week maandag 13 december vond in Moerkapelle de algemene leden vergadering plaats van tennisvere niging Love’70 in het clubhuis van de vereniging. Voorzitter Bram Noordam trad af na een bestuursperiode van vier jaar. Zijn functie werd overgeno men door Charlotte Veilenga, die de afgelopen jaren als secretaris van de vereniging fungeerde. Het secretariaat is nu in handen van Forra Gras optreden, terwijl de overige bestuursleden herko zen zijn. De samenstelling van het huidige bestuur is voorzitter Charlotte Veliengai, secretaris Forra Gras, penningmeester Paul Vos, jeugdcommissielid Ria Rut- grink, sportcommissielid Piet Gras, technische commissielid Frank Ham en coördinatie leden Hans de Niet. Tennisvereniging Love’70 is in 1970 in Moerkapelle opgericht en heeft de beschikking over vijf ma- tecobanen, waarop zomer én win ter gespeeld kan worden. Op dit moment is er nog een beperkte mogelijkheid tot plaatsing van nieuwe leden. Wie interesse heeft en wil weten wat deze vereniging kan bieden wordt verzocht con tact op te nemen met Charlotte Vellenga (tel. 01793-1692) of met Leonie Vos (tel. 01793-2528). WADDINXVEEN - Het eerste jongensteam van CVB Bank Be Fair-volleybal heeft zaterdag 18 december met 0-3 verloren van het Goudse Metal-Radius. Het verlies was vooral te wijten aan ongeconcentreerdheid en onrust in het team. Door een onnauwkeurige pass kon de set-up niet goed benut worden. Het blok sloot te vaak niet goed aan zodat de aanval van Radius niet goed gestopt kon worden. Niettemin waren er toch een paar bereid een onderzoek in te stellen naar mogelijkheden om de mooie rally’s te bewonderen. parkeeroverlast van vrachtwagens en de snelheid op het Noord- De eerste set ging met 4-15 verlo- ren. jn je twee(je sej wer(j er ge. concentreerd gespeeld. Net een aantal mooie aanvallen over het midden kon punten worden ge scoord. Toch werd er nog niet nauwkeu rig genoeg gespeeld om uit te lo pen. Twee time-outs en een tacti sche wisseling konden niet verhin deren dat deze set verloren ging met 12-15. De derde set liep stukken beter. Be Fair liep uit naar een 8-3-voor- sprong. Radius kreeg echter weer de overhand en won ook deze set met 15-12. Een onverwacht ver lies voor het eerste jongensteam van Be Fair. WADDINXVEEN - CVB Bank Be Fair heeft een recreantenco- missie volleybal. Deze groep kan door verloop van ledental in twee trainingsgroepen nog enige ver sterking gebruiken. Wie belang- Flyers haar consequente felle stelling heeft kan informeren bij J 1 -J 1 Alex van der Krans, tel. 01828-10869. WADDINXVEEN - De jeugd van Be Fair-voetbal zal zich zeker niet vervelen tijdens de Kerstva kantie. Vooral in de laatste week van dit jaar staan een aantal acti viteiten op het programma. Maandag 27 december zal een ’jaar-uit-pupillendag’ worden ge houden op het complex van Be Fair in het Warnaarplantsoen. Dit is een dag die door trainer Leon Broer en D-coördinator Ad Stuur man is ingedeeld. De jongens worden om 10.00 uur verwacht in de kantine van Be Fair en zullen dan gesplitst wor den. De ene helft speelt op het zandveld een 4 tegen 4-tournooi en de anderen blijven in de kanti ne voor een transferspel en een ta- felvoebtalcompetitie. Gezamenlijk zullen zij de lunch gebruiken en in de middag wordt het ochtendprogramma omge draaid. Om 15.00 uur zal het eindspel ‘Wedden dat' gaan be ginnen. Na enige versnaperingen zal er een prijsuitreiking zijn en omstreeks 16.45 uur kunnen de ongeveer 65 D-pupillen van Be Fair naar huis. In de eerste week van de Kerstva kantie zal Be Fair met maar liefst 28 jeugdzaalvoetbalteams deelne men aan een groot landelijk zaal- tournooi in Spakenburg van maandag 27 december tot en met vrijdag 31 december. Be Fair-be- geleiders en ouders zullen af en aan rijden naar het visserdorp, waar van ’s ochtends vroeg tot ’avonds laat zal worden gevoet bald. Be Fair zelf zal op donderdag 30 december gastheer zijn op het Asics Nationaal Zaalvoetbaltour- nooi voor C-junioren in sporthal De Sniep, waar naast Be Fair nog negen teams uit het betaalde voet bal zullen komen. Afgelopen zaterdag verloor A-l zeer spijtig met 1-2 van Floreant. Majid Darazzi scoorde enkele ogenblikken voor tijd, maar het was te laat. B-2 won met 5-2 Spi rit. B-3 won met 9-3 van Floreant. Ferry van Tol scoorde vijfmaal. C-2 verloor met 3-4 van Nieuwer- kerk. B-l oefende tegen de landelijke B-jeugd van Nieuwerkerk en won gemakkelijk met 2-0. C-l speelde tegen de C-jeugd van eerste divi sie club Excelsior uit Rotterdam. Er werd met 2-1 gewonnen. A-2 verloor op het zandveld van de Al-jeugd van Haastrecht. WADDINXVEEN - Het eerste herenteam van CVB Bank Be Fair-volleyabl heeft de uitwedstrijd tegen VS Haag 1 met 3-0 verloren. De wedstrijd kenmerkte zich door constant gezeur van de spelers van VS Haag tegen de scheidsrechter, telkens wan neer deze een beslissing in hun nadeel nam. Het is dat eer bij volleybal niet op tijd gespeeld wordt zoals bij voet bal, want dan was er nog niet eens een set gespeeld. De wedstrijd be gon goed voor Be Fair, want er werd een 8-13 voorsprong geno men. Maar VS Haag bleek een ploeg die vooral goed is in verve lend doen. Na iedere verloren rally ging er wel iemand van VS Haag bij de scheidsrechter zeuren. Daardoor lag het spel steeds minutenlang stil. Bovendien werden er ook in de richting van Be Fair veel ver velende opmerkingen gemaakt. De scheidsrechter trad wel op door in de eerste set vier keer de gele kaart te trekken, maar door dat deze steeds aan een andere speler uitgedeeld werd en doordat de scheidsrechter verzuimde ster kere maatregelen te nemen slaag de VS Haag in haar opzet om de tegenstandeer uit de concentratie te halen. Daardoor ging de eerste set met 15-13 naar VS Haag. Toen ging het steeds minder met Be Fair. De spelers en ook de coach waren kwaad over het ver velende gedrag van VS Haag en dat deed alleen maar meer af breuk aan de concentratie. Dat was vooral te merken aan de stop. VS Haag won de tweede set met 15-10 en de derde met 15-7. Nu is het natuurlijk een minpunt van de spelers van Be Fair dat ze niet boven deze persterijtjes kon den staan. Helaas is het echter zo dat bijna ieder team wel uit zijn concentratie te halen is. Mensen reageren nu eenmaal op wat er in hun omgeving gebeurt. Daarom is het vervelende gedrag van VS Haag ook zo onsportief. Toch heeft een scheidsrechter de middelen om dergelijk gedrag af doende te bestraffen. Na iedere opmerking richting scheidsrechter of tegenstander kan een kaart uit gedeeld worden. de ronde om de Europa Cup, waar de Zevenhuizenaren de Spaanse bekerkampioen Unicaja Almeria ontmoeten. In de eerste wedstrijd tegen La- wel goed door te laten komen. Via maring Vilnius legde ZVH de ba- de duidelijke setstanden 15-10, 15-8 en 15-6 won ZVH met als basis Arnold van Ree, Ronald Kooijman, Edger Tinkhof, Rini Boutens, Cees van Opijnen en Ar no van Solkema de eerste wed- De video, die de Waddinxveense strijd. Twee dagen later was de tweede Voorleeswinnares Naïma El Yousfi, leerlinge van de openba re Annie M.G. Schmidtschool. (Foto: Annie M.G. Smidtschool). einde aan te pakken. Vanuit de gemeenteraad en bewoners zijn klachten gekomen die het college als ’terecht’ bestempelde, na adviezen van de politie en de Verkeers Advies Groep. richten met versmallingen. Dit bleek echter geen haalbare zaak. Het simpelweg plaatsen van bor den voor een aangepaste snelheid - bijvoorbeeld 60 km per uur is ook een optie. Maar het beste resultaat levert een verschuiving van de bebouw de kom naar de richting Wad dinxveen. Het gemeentebestuur is bereid met de provincie in overleg te treden en eventueel een onder zoekje laten doen door een des kundig bureau. Daarmee is 3.500 gulden gemoeid, te betalen uit een budget voor onderzoek naar verkeerszaken. W. Schouten (VVD) vindt deze werkwijze te omslachtig. ’Ieder een kan toch zien wat er moet ge beuren. Dit duurt veel te lang en het kost ook weer geld. De burger begrijpt dat niet’. De overige frac ties steunen de aanpak van de wethouder. ’We zijn blij dat de gemeente tot actie wil overgaan en wachten het maar af. Als Boskoop bij de provincie het groene licht krijgt zal het uitvoe ren van de voorgestelde maatrege len heel wat meer gaan kosten dan het onderzoek. WADDINXVEEN - Ook de vijfde korfbalwedstrijd tegen Recht Door Zee (RDZ) leverde het Waddinxveense Korbis wedstrijdpunten op. Twee stuks wel te verstaan en dat feit bete kende de vierde overwinning in dit zaalkorfbalseizoen. Met 11-14 werd in Zeist aan het langste eind getrokken. Deze uit-ze- ge kwam pas laat tot stand, ook al omdat Recht Door Zee be hoorlijk tegenstand bood, getuige de 5-4 voorsprong voor deze ploeg halverwege de wedstrijd. Korbis kon eigenlijk maar moei lijk los komen van RDZ dat feite lijk een simpel spel speelde met als belangrijkste wapen de door- loopbal. Ondanks dat in verdedi gend opzicht de zaak - behoudens een paar onnodige fouten - bij Korbis goed georganiseerd was, zorgde RDZ voor een boeiend scoreverloop. Na met 1-0 te hebben voorge staan, bracht Frits Visser van af stand Korbis na zes minuten spel langszij. Even kwam Korbis in de elfde minuut op voorsprong via Jaco Wineke, maar even later zet te RDZ alles weer gelijk (2-2). Zo bleef het de hele eerste helft doorgaan, RDZ op voorsprong en Korbis dat promt gelijk maakte. Ondanks dat Korbis wat meer va riaties in het aanvalsspel liet zien, hielden beide achttallen elkaar goed in evenwicht, hetgeen bleek uit de ruststand van 5-4 in het voordeel van RDZ. De tweede helft zou pas in de slotminuten de ommekeer bren gen. Daarvoor kregen de toe schouwers een beter Korbis te zien wat er toch niet in slaagde de wedstrijd naar zijn hand te zetten. Telkens leek het er op dat het be tere spel in een grotere voor sprong zou worden vertaald, maar telkens krabbelde RDZ terug. Ondanks het feit dat het spel van Korbis niet echt goed was, waren een paar aanvallen in de combina tie beslist prima van opzet en ge lukkig voor de spelers vaak be kroond met doelpunten. Vooral Marco van Leeuwen deed met enkele doelpunten van zich spreken, hoewel hij ook op een gemiste strafworp kan terug zien, ■PW a

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 31