Presentatiemap voor nieuwe inwoners R1ANNE GLASBEEK en sopranen Be Fair-lokatie is populair bij Waddinxveense bevolking daar er ook uitgaangsgelegenhe- den zullen worden gerealiseerd*. ‘De opmerking dat een groot win kelcentrum mogelijk ook mensen van buiten Waddinxveen zou trekken en dat er daardoor ver keersproblemen zouden kunnen ontstaan, is echt belachelijk*, vindt de democratische voorman. ‘Het Gouwebad mag toch zeker ook mensen van buiten aantrek ken en dat is kennlijk verkeers technisch geen probleem. Boven dien: toen er in 1992 het plan- Kerkweg-Oost werd gepresen teerd door het college had met name het CDA totaal géén oog voor de verkeersproblematiek*. Uit het overleg dat D66 vrijdag 21 januari had met voorzitter G. van Ringelenstein van de Onder nemersvereniging Waddinxveen (KNOV) bleek opnieuw dat de georganiseerde Waddinxveense winkeliers de conclusies van het D66-onderzoek en dat van de Werkgroep Centrum onderschrij ven. Souburgh koor zoekt bassen A H.IETLkND°Wflïllfe Vtll’ „.ia* Twee wakkere Waddinxveners Drukte in Pelhrimov Wil 4 9 9 Kastwanden en schuifdeuren op maat Staangeld gaat fors omhoog in Waddinxveen Ondernemersbeurs huwelijksbureau’ voor bedrijven D66 houdt representatieve telefonische enquete Hondencursus in Boskoop Eerste kakofonie- kapellenfestival groot succes AUTOSCHADE KOMT GEGARANDEERD WEER GOED! E GEHELE COLLECTIE 50% KORTING GROTE MERKEN, KLEINE PRIJZEN! I.M Pagina 11 MAKELAARDIJ O. G. s o.a.: AVANTGARDE HAUBER PIERRE CARDIN M.K. EXCLUSIEF TOA'S OOK GROTE MATEN. ZUIDPLASLAAN 19 WADDINXVEEN TELEFOON: 01828-11418 Passage 226, 2741 GS Waddinxveen Tel. 01820 -32932 Bij FOCWA Garantiebedrijf Noordkade 24, Waddinxveen. Tel. (01828) 12588. VAN DER LINDE WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 26 JANUARI 1994 Warenhuizen Representatief J--OI I i til i llfi lllfil lllll mi iiiiii, Uil IIIIII IIIIII UH llllif Illi Him hiiii iilll llll. Eogervorst slaapkamers is FO-99-CW M:W' rr RoCOlux en MiRCOlux Maatwerk kastwanden van muur tot muur en van vloer tot plafond. Stijlvol raffinement passend in elk interieur. van van WADDINXVEEN - Meer dan de helft van de Waddinxveners wil een nieuw winkelhart en een derde van de bevolking vindt de huidige voetbalvelden van Be Fair daarvoor de meest ge- NEDERLANDSE VERENIGING VAN ONDERNEMERS N HET CARROSSERIEBEDRUF Vandaar dat groepschef A. Twigt eind vorige week bij het verbou wereerde tweetal langs ging om hen te bedanken voor hun waarde volle en betrouwbare medewer king. De politiemensen zijn im mers blij met het alerte gedrag van beide tipgevers. De Ondernemingsbeurs is het meest volledige breedst opgezette gegevensbestand dat op dit mo ment beschikbaar is. De beurs is voor de bedrijven een uitstekend hulpmiddel tijdens het zoekpro ces. Het bestand, met inachtne ming van enkele spelregels, kan altijd geraadpleegd worden. Maar ook kan het eigen bedrijf in het bemiddelingssysteem opgenomen worden. Voor nadere informatie kan er contact opgenomen worden met mr. M.J. van den Berg, secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland, tel. 01820-69111. gevolg van de natuurlijke aanwas van de eigen bevolking en van de sociaal en economich gebondenen. Daarenboven is de VVD bereid tot enige regionale opvang. Inmiddels zijn de meeste partij programma’s van de in Waddinx veen aan de gemeenteraadsverkie zingen van woensdag 2 maart deelnemende partijen gepubli ceerd. Dorpstraat 38, Waddinxveen, 01828-18090. 's Maandags gesloten, donderdag koopavond. Zijde 3, Boskoop, 01727-12965. 's Maandags gesloten, vrijdag koopavond. WADDINXVEEN - De politie in Waddinxveen heeft mevrouw M. Bode en haar man vrijdagmiddag een cadeaubon en een bos bloe men geschonken omdat zij vorig jaar met hun tips zorgden voor de aanhouding van 11 daders van 8 inbraken. De 56-jarige Waddinxveense lukt het niet altijd goed de slaap te vatten en dan loopt zij in de klei ne uurtjes door haar flatwoning aan de Passage. Op die momenten kijkt ze ook naar buiten om te zien of zich in de buurt van het hoofdwinkelcentrum niets ver dachts voordoet. Dat doet ook haar - een stuk beter slapende - man als hij midden in de nacht vaak naar het toilet moet. De wakkere en kordate Waddinx veense en haar man zijn volgens de politie ook telkens in staat een goed signalement te geven van de inbrekers en de nodige belangrij ke details door te geven. He Waddinxveense paar heeft al van alles meegemaakt. Zo zagen ze dieven lampen uitdraaien bo ven een winkeldeur of ontdekten ze een stel verdachte mannen dat ’s nachts door de ruiten van een andere zaak aan het kijken was. Zien ze iets dat ze niet vertrou wen - en daar hebben ze een goe de neus voor gekregen -, dan waarschuwen ze de politiemensen aan de Mozartlaan, die direct we ten wat hen te doen staat. WADDINXVEEN - Ouderen die willen zingen zijn van harte wel kom in het koor van Huize Sou- burgh. Dit koor, dat een eigen be stuur heeft, zit dringend verlegen om sopranen en bassen. Andere stemmen zijn natuurlijk ook van harte welkom. Het merendeel van de leden van het koor woont niet in Huize Sou- burgh. Het programma bestaat uit oude en nieuwe geestelijke lie deren en Oudhollandse liederen. Iedere vrijdagmiddag van 14.00 tot 15.15 uur worden repetities gehouden in de recreatiezaal van Huize Souburgh. Tijdens de repe tities kan men blijven zitten. Het Souburghkoor verzorgt regel matig uitvoeringen voor bejaar denmiddagen en -avonden. Verder worden er ook zangavonden in Huize Souburgh georganiseerd waaraan het koor medewerking verleent. De contributie bedraagt slechts ƒ2,- per week. Hiervoor wordt een gezellige middag geboden, een ge zonde ontspanning die ook veel voldoening geeft, fijne sociale contacten met mensen die vaak eenzaam zijn en koffie of thee van het huis. Als men enthousiast is geworden kan men contact opnemen met één van de volgende personen: N. Vink, tel. 01828-13481 of C.G. Neven, tel. 01828-15842. Men kan natuurlijk ook meteen vrij eer Linden de eerste dagmiddag naar Huize Souburgh komen. N. GOUDA - Sinds deze maand het ook voor de bedrijven in Mid den-Holland mogelijk gebruik te maken van de Ondernemings beurs via de Goudse Kamer van Koophandel en Fabrieken. In de eerste weken hebben vele onder nemers al belangstelling getoond voor dit initiatief. De Ondernemingsbeurs is een ge automatiseerd bestand, waarin tal van bedrijven zijn opgenomen, die (een deel van) hun bedrijfsactivi teiten over willen dragen (de aan bieders). Daarnaast worden uiteraard ook vragers geregistreerd, die een ac tiviteit over willen nemen of op zoek zijn naar een partner-bedrijf. Bijvoorbeeld ten behoeve van ge meenschappelijke marketing of inkoop. Tot voor kort beschikte geen en kele organisatie over een breed en systematisch overzicht van vraag en aanbod van bedrijfsactiviteiten. Gegevens over vraag en aanbod waren wel aanwezig, maar ze la gen verspreid over de meest uit eenlopende organisaties, zoals banken, accountants of branche organisaties. Deze gegevens wor den nu samengebracht in de On dernemingsbeurs, waardoor het zoekproces voor de ondernemer wordt vergemakkelijkt. Het doel van de beurs is dus vra gers en aanbieders van bedrijfsac tiviteiten bij elkaar te brengen. De beurs wordt beheerd door de Kamers van Koophandel en is door de Kamers opgezet in nauwe samenwerking met VNO, NCW, KNOV, NCOV, de Nederlandse Vereniging van banken, de NI- VRA, de NOvAA, IMK Neder land, de Stichting Kleinnood en het ministerie van Economische Zaken. Een andere keer waren ze te laat, omdat ze niet hadden verwacht dat de dieven zich in een taxi lie ten vervoeren. Volgens de politie geven mevrouw Bode en haar man met hun oplet tendheid een goed voorbeeld van de samenwerking die er tussen de politie en de burgerij moet zijn bij de bestrijding van de crimina liteit. schikte bouwlokatie. Dat blijkt uit een statistisch gezien repre sentatieve telefonische enquete van D66-Waddinxveen. 3. Brugcentrum (8,4%), WSE- Koningin Wilhelminaplein (1,5%), geen mening (28,2%). De Be Fair-locatie blijkt in deze antwoorden de grootste voorkeur te hebben binnen de Waddinx veense gemeenschap, vooral om dat men aangeeft dat het geen kleine uitbreiding van de Passage moet worden, omdat dan toch ie dereen gewoon elders blijft winke len. Wat betreft de invulling van het nieuwe centrum bleek dat er be hoefte is aan warenhuizen als Hema, Blokker en C&A. Maar er is ook behoefte aan kleinere boek- tiekjes en kadoshops. Vooral werd echter duidelijk dat er grote behoefte is aan winkels die kinderkleding verkopen, om dat die winkels in Waddinxveen ontbreken. Naast de winkelvoor zieningen hebben opvallend veel mensen behoefte aan terrasjes waar je gezellig wat zou kunnen drinken, liefst met een leuk uit zicht over het water of zo. Een aantal keren werd ook gezegd dat men het leuk zou vinden wan neer er ook markt gehouden zou worden op de nieuwe locatie en dan liefst op zaterdag, in plaats van de huidige vrijdagmiddag. Ook werd er aandacht gevraagd voor de verschillen in winkelslui- tingstijden in Waddinxveen. Het is duidelijk geworden dat het overgrote deel van de Waddinx veense bevolking behoefte heeft aan een nieuw hart in Waddinx veen en dan in de ruimste zin van het woord. Een levendig hart waar er naast winkels gelegenheid is tot verpo zen. Dus gezellig als het lekker weer is met vrienden, kinderen of kleinkinderen op een terrasje wat drinken. Duidelijk is de keuze van de Waddinxveners voor de Be Fair- locatie met een geïntegreerd War- naarplantsoen. Van deze locatie is dan ook echt iets leuks te maken, vindt men. D66 onderschrijft op haar beurt de conclusie van het rapport van de Werkgroep Centrum onder voorzitterschap van gemeentese cretaris C.A.P.M. Loose. Deze werkgroep heeft volgens de demo craten een deugdelijk rapport ge produceerd, waarin alle facetten grondig zijn doorgenomen, die moeten leiden tot een afgewogen beslissing en waarbij de Be Fair- locatie er als gunstigst uitkomt. ‘De opmerking van CDA-lijsttrek- ker Jan Hielema als zou een cen trum op de Be Fair-lokatie een winkeleiland zijn dat ’s avonds op slot gaat, is natuurlijk grote on zin1, aldus D66-lijstaanvoerder Antoon Hogervorst, daarin ge steund door fractievoorzitter Wim de Wit. ‘Ten eerste zullen er ook wonin gen gebouwd gaan worden en ten tweede ligt het wel zo centraal in Waddinxveen dat het technisch al niet mogelijk zal zijn om het ’s avonds op slot te krijgen, te meer zichzelf te beschermen en een be ter bestaan te verwerven. Het gaat er dus niet om de baas het uitoefenen van zijn hobby moge lijk te maken. Daarom zijn alle honden, zowel rashond als bas taard, van harte welkom. Er kan op elk willekeurig moment gestart worden met het volgen van deze cursus. Ook het middenstandsbestuur ziet weinig in een beperkte uitbrei ding van de Passage, ‘een planolo gische misser, waar niet op voort te bouwen is*. De Be Fair-locatie geeft evenwel ruimte tot het creë ren van een ruim opgezet, nieuw in te richten gebied met een bete re infrastructuur. Deze locatie geeft ook naar de toekomst toe de meest optimale mogelijheden. Ook de Stichting Vrouwenraad Waddinxveen heeft zich in het verleden uitgesproken voor een nieuw winkelcentrum met een breed branchepakket in plaats van een ’opgelapt’ winkelcentrum. ‘Dit betekent dat er op dit mo ment het grootste maatschappe lijk draagvlak bestaat voor de lo catie Be Fair*, concludeert D66. De democraten vinden evenwel dat bij het nemen van de beslis sing over de locatie, de procedu res zorgvuldig doorgelopen zullen moeten worden, met voldoende inspraakmogelijkheden voor om wonenden en belangenverenigin gen. Wanneer een dergelijk overleg plaats vindt met respect voor el kaar en eikaars belangen kan er worden gekomen tot een optimale ontwikkeling en invulling van een centrum in Waddinxveen, menen de democraten. D66 zegt tot de conclusie te zijn gekomen, dat over een dergelijke belangrijke zaak als het hart van Waddinxveen geen geforceerde en onder tijdsdruk (voor de ver kiezingen van woensdag 2 maart) ’doorgedrukte’ beslissing mag worden genomen, want daarbij zijn de inwoners van Waddinx veen niet gebaat. particulieren of fondsen afgege ven. De couponboekjes uit de eerste privatiseringsronde van vorig jaar hebben op dit moment een han delswaarde van circa 30.000 kro nen. WD-lijstaanvoerder Karei van Soest overhandigt burgemeester C.M. van presentatiemap voor nieuwe inwoners, terwijl de overige WD-leden geïnteresseerd meekijken. Foto: Sjaak Note boom BOSKOOP/WADDINXVEEN - In Boskoop gaat de Werkgroep Gehoorzame Huishond weer van start met een .nieuwe cursus ‘Ge hoorzame hond* voor zowel pups en jonge honden als voor volwas enen honden. Getraind wordt er vanuit de die- renbeschermingsgedachte. Dat wil zeggen, dat de hond gehoor zaam moet worden gemaakt om De resultaten van het telefonisch onderzoek zijn in het weekeinde bekend gemaakt door D66-lijst- aanvoerder Antoon H< (33). Hij is als statistisch specia list strafrechtpleging en -toepas sing werkzaam bij het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In de enquete heeft D66-Wad- dinxveen onderzocht in hoeverre Waddinxveners behoefte hebben aan een nieuw winkelhart of aan een uitbreiding van het bestaande winkelcentrum. De democraten zijn namelijk van mening dat bij belangrijke beslissingen de ge meenteraad zou moeten onderzoe ken wat de bevolking wil. Het actief peilen van de mening van de inwoners in het Gouwe- dorp zou kunnen door een refe rendum of een enquete, maar hiervoor bleek in het college van B. en W. geen gehoor te vinden, ondanks de vele jaren van discus siëren in de raad over het winkel hart. D66 besloot in december van het afgelopen jaar daarom het actief raadplegen van de Waddinxveners in eigen hand te nemen. Op eigen initiatief en kosten werd een en quete gehouden. De eerste drie weken van januari zijn enkele honderden inwoners van Wad dinxveen telefonisch door enkele kandidaat-raadsleden benaderd. De representatieve steekproef be stond uit personen boven de 18 jaar. De reacties op deze enquete waren opvallend positief. Er werd veelal enthousiast gereageerd en men heeft heel bereidwillig mee gewerkt. Op de vraag naar de behoefte aan de ontwikkeling van een nieuw winkelhart of de uitbreiding van een bestaand centrum in Wad dinxveen, kwamen de volgende antwoorden: Ja (52,8%), nee (33,5%), geen mening of belang stelling 13,7%). Het resultaat van deze vraag is duidelijk. Er is in Waddinxveen behoefte aan een nieuw winkel hart of de uitbreiding van een be staand centrum. Op de vraag welke locatie de voorkeur zou hebben, antwoord den de ondervraagden: Passage- West (27,1%), ‘Be Fair* (34,8%), GOUDA Het moest een gezel lig feest worden zonder veren, ste ken, rangen en standen. Het eer ste Goudse Kakofonie-festival. En gezellig dat was het zeker afgelo pen zaterdag in de Garenspinnerij in Gouda. Verdeeld over een tweetal zalen brachten een veer tiental carnavalskapellen uit heel Nederland hun klanken ten geho re voor zo’n achthonderd bezoe kers. Met recht klanken, want in sommige gevallen kon je niet echt spreken van muziek. Het ging ook niet om de zuiverheid van het be spelen van de instrumenten, maar het brengen van stemming onder het publiek. Het publiek was de stemmingsmeter en dat lieten ze ook duidelijk blijken. Hoewel het geen echte wedstrijd was, streden de kapellen wel om een speciaal ontworpen wisselprijs „de Kako- foon”. De kapel die de meeste stemming bracht mag zich één jaar de trotse bezitter van de Ka- kofoon noemen. Unaniem werd voor de Arnhemse Jupp’s Klamot- te Kapelle als grootste stemming maker gekozen. Op initiatief van Gouda’s dweilor kest ’t Kapelleke en carnavalsver eniging de Marktzotten werd het idee voor een kapellenfestival vo rig jaar geboren. Alle kapellen in Nederland werden aangeschreven en de spontane reacties liepen al snel binnen. Ook de gemeente Gouda was enthousiast geworden en plaatste het Kakofoniefestival op de evenementenlijst van Gou da Cultuurstad 1994. In plaats van inschrijfgeld te betalen, ont vingen alle kapellen een vergoe ding van eenhonderd elf gulden. Alle opbrengsten van deze avond komen geheel ten goede aan de restauratie van de speeltuin van de Kluphoeve, een centrum voor verstandelijk gehandicapten in Gouda. Deze speeltuin is de afgelopen ja ren nogal in verval geraakt. Ver schillende speeltoestellen moeten gerepareerd worden en andere vervangen. De totaalopbrengst van deze avond, waarbij ook een aantal bedrijven een duit in de zak deden was ruim vierduizend gulden. Een groot succes dus. Bo vendien werd de organisatie blij verrast toen alle kapellen hun ver goeding van het carnavaleske be drag van eenhonderd elf gulden spontaan schonken aan het goede doel. De Kakofoon werd op ludieke wij ze aan Jupp’s Klamotte Kapelle uitgereikt door de scheidende en nieuwe stadsprins van Gouda, Jaap ten Boon en Cas Berkhout. Omdat alle muzikanten hun uiter ste best hadden gedaan om de muzikale stemming op te voeren, ontving iedere kapel een pluim in de vorm van een plumeau. die donkerkleurige mappen gekre gen en kan dus voorlopig vooruit ze aan elke nieuwe inwoner aan te bieden. Aan de realisatie van dit liberale geschenk heeft ook recla meman Frans Rahms zijn mede werking verleend. Burgemeester Van der Linden zei de geste van de VVD in Wad dinxveen te waarderen. Omdat er meer presentatiemappen zijn aan geboden dan er jaarlijks aan nieu we inwoners in het Gouwedorp bijkomen brak hij in liberale kring een lans voor voldoende wo ningbouw. Waddinxveens eerste burger noemde bouwactiviteiten de ‘ne gotie van de samenleving*. De VVD in Waddinxveen kan dat men hem eens zijn, maar stelt in het nieuwe partijprogramma wel dat het inwonertal zich moet sta biliseren bij ongeveer 30.000. Die geringe groei zou voorname lijk tot stand moeten komen als De wakkere mevrouw M. Bode (56) en haar man werden vrijdagmiddag door groepschef A. Twigt van Waddinxveense politie en winkeliers in het winkelcentrum ‘de Passage' op ht politie bureau met bloemen en een geschenkbon in het zonnetje gezet omdat door hun oplettendheid vo rig jaar 11 daders van 8 inbraken gepakt konden worden. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Burgemees ter C.M. van der Linden heeft za terdagmorgen in restaurant Bibe lot (Limaweg) uit handen van WD-lijstaanvoerder en wethou der K.W.Th. van Soest het eerste exemplaar gekregen van een alge mene presentatiemap voor nieuwe inwoners. De eerste burger kreeg de map ‘als grootste liberaal van Wad dinxveen* uitgereikt aan het begin van de presentatie van het nieuwe verkiezingsprogramma ‘Tijd voor prioriteit!*. De presentatiemap, voorzien van het gemeentewapen, een informa tieblad met elf adverteerders en een groot schrijfbloc, biedt de mogelijkheid allerhande gemeen telijke informatie ordelijk op te bergen, zoals een welkomstbrief, de gemeentegids, brochures en andere wetenswaardigheden. Het gemeentebestuur heeft de plaatselijke VVD zo’n 500 De fotograaf Vdclav Hubata uit het Tsjechische Pelhrimov, gefotografeerd tijdens zijn bezoek aan Waddinxveen in het na jaar van 1993. (Foto: Sjaak Noteboom). punten, worden onder andere be paald door de beurs van Praag, die vraag en aanbod met elkaar in overeenstemming brengt. Eerst als de ’vraag en aanbod rondes’ gehouden zijn worden de aande len definitief aan de betrokken PELHRIMOV WADDINX VEEN - Meer dan 33.000 inwo ners uit het district Pelhrimov, met welke stad Waddinxveen een vriendschapsband onderhoudt, hebben hun couponboekje voor de tweede ronde van de aandelen-pri- vatisering laten registreren. Speciaal voor het Weekblad voor Waddinxveen heeft de Tsjechi sche fotograaf Vaclav Hubato de ze registratie in beeld gebracht. Hij zal op initiatief van de Stich ting Vriendschapsband Waddinx- veen-Pelhrimov vaker met zijn ca mera in onze krant verslag doen van activiteiten in Pelhrimov en omgeving. Iedere burger in de Tsjechische republiek die ouder is dan 18 jaar kan couponboekje voor aandelen kopen. Zo’n boekje kost 1.050 kronen (ongeveer 70 gulden) en heeft een ’waarde’ van 1.000 pun ten. Na de registratie kan men deze 1.000 punten hetzij zelf gebrui ken voor de aankoop van aandelen van reeds geprivatiseerde bedrij ven, dan wel onderbrengen bij een beleggingsfonds dat een aandelen portefeuille opbouwt. De aandelenprijzen, uitgedrukt in Koos de VVD voor ‘Tijd voor pri oriteit!*, het CDA gaf het eigen verkiezingsprogramma de titel ‘Waddinxveen is het waard!' mee. D66 heeft gekozen voor ‘Een hel der bestuur in een dynamische sa menleving*. De Unie 55-plus neemt voor het eerst aan de verkiezingen deel on der het motto ‘Ouderen stemmen voor een beter beleid*. Van PvdA en PCW zijn nog geen titels van het nieuwe verkiezingsprogramma bekend. WADDINXVEEN - De tarieven voor kramen en verkoopwagens gaan in Waddinxveen per 1 febru ari omhoog. Voor dat doel hebben B. en W. de gemeenteraad ge vraagd de Precarioverordening voor dat doel te wijzigen. In de raadsvergaderingen van 1986 en van 1991 hebben de raadsleden besloten de tarieven wegens staangeld voor kramen en verkoopwagens op gelijke hoogte te stellen met ae tarieven voor standplaatshouders op de week markt om zodoende oneerlijke concurrentie te vermijden. Omdat de raadsleden vorig najaar hebben ingestemd met een verho ging van de markttarieven met 20% zullen de precariorechten weer gelijk worden geschakeld door eenzelfde tariefsverhoging met 20%. De hieruit voortvloei ende meeropbrengst van ƒ2.000,- zal worden toegevoegd aan aan de post voor onvoorziene uitgaven. In Waddinxveen brengt een kraam of een verkoopwagen per 18 gulden op. Per twee maanden komt dit neer op 36 gulden. De maandhuur bedraagt 120 gulden en de jaarhuur 680 gulden voor één dag per week en 1.360 gulden voor meer dan één dag per week. Met de suggestie van B. en W. om de tarieven voor losse kramen en verkoopwagens - in afwijking van de huidige beleidslijn - de ko mende jaren extra. Registratie van de couponboekjes voor de tweede privatiseringsronde in het Tsjechische Pel hrimov. (Foto: Vdclav Hubata).

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 11