Vijf herenhuizen in aanbouw Dominee wil Duif's mode herbezinning op rol gezin ‘Remember the Sixties4 in Reen wij ks Amicitia Bouwen aan Zuidplas met geloof, hoop en liefde Fotografie- cursussen bij Kreater D. Terpstra spreekt op CNV-avond Oude essen Piasweg verdwijnen Intrede van hervormde ds. M. van Campen RADICALE UITVERKOOP DE LAATSTE STUKS LAGE PRIJS Computercursus voor vrouwen Verhuizing van CD-statenlid Maandagavond lampionoptocht Grenswaard 3 Blij met VN-jaar 1994 Contactochtend chronische pijn Riagg-cursus over leven in stiefgezin Tijdrede SGP voor een 10 tot 60% afgeprijsd Koppelklaverjassen Pagina 17 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 26 JANUARI 1994 Tel. 01720-73818. Herhaling is de TOVERKRACHT van de reklame Ajohenaridenöp Jonge woonwijk ren uit een eerder huwelijk zijn Zijn medebestuursleden zijn cretaris J.E. de Jong (Groensvoor- de), penningmeester P. Grooten- teitsman C.K. van Hoven (Mei- doornstraat). Macao en Brunei) door Indonesië. Na het winnen van de Swing Award 1991 waren er optredens in de Verenigde Staten en op Cu- de kinderen moet hebben', aldus de Waddinxveense predikant, die er op wijst dat God van Zijn kin deren geen slaafse gehoorzaam- GOUDA/WADDINXVEEN - Woensdagmorgen 2 februari van tien uur tot en met half twaalf houdt de Stichting Pijn-Hoop in film (in de donkere kamer van Kreater) worden met elkaar afge wisseld. Duur van de cursus: 12 lessen van 2 uur. Tarief: ƒ120,-. Materiaalkosten ƒ20,-. Cursusdag en -tijd: in onderling overleg. De lessen worden gegeven door de Waddinxveense fotografie-do- cente Kobie Koorengevel. Verde re inlichtingen en opgave bij Kre ater, Kerkstraat 13, Waddinx- veen. tel. 01828-14423. WADDINXVEEN - Langs de Zuidkade bouwt het aannemings bedrijf Marcel Muyres West BV i een de~Puttelaan in Boskoop jarenlange voorbereiding vijf he- de klaverjasvereniging renhuizen naar een ontwerp van het architectenbureau Treffers en Polgar BV uit Waddinxveen. De huizen, waarvan er nog één te koop wordt aangeboden door De houden, de hele week in het ar beidsproces betrokken zijn. ‘Het is ook een bijbelse gedachte dat deel van de mannen is voor mijn de vrouw allereerst de zorg voor gevoel bezig met allerlei zaken, maar te weinig wordt er bewust voor gekozen om een deel van de tijd te reserveren voor het Ko- GOUDA/WADDINXVEEN - In de periode februari-april houdt de schreef Maarten Luther het preventie-afdeling van de Regio nale Instelling voor Ambulante Geestelijke C (Riagg) Midden-Holland aan de Ronsseweg in Gouda opnieuw een cursus voor volwassenen die een ninkrijk van God. Als je één of twee avonden thuis bent, echt mee wilt denken in de problemen en zorgen van het gezin, kan er WADDINXVEEN - De nieuwe Waddinxveense predikant van de Centraal Hervormde Gemeente, drs. Mathijs van Campen (44), vindt het Jaar van het Gezin 1994 van de Verenigde Naties (VN) een uitstekend moment voor een sterke herbezinning op de rol van de gezinnen in het geestelijk le ven. De sinds kort aan de ‘dominees- straat' Peuleyen wonende pastor zegt namelijk in een vrijdag gepu bliceerd paginagroot interview in het Reformatorisch Dagblad (RD) dat de jacht van de tijd en een stuk materialisme, waardoor de aardse belangen - de carrière van vader - zo geweldig zwaar we gen, dat niet wordt beseft dat de vader onvoldoende priester in zijn gezin is. ‘Als vader één, twee avonden mee wil denken in de zorgen om het gezin is er veel gewonnen', kopt de krant boven het artikel over ds. Van Campen, die aan het woord komt in de wekelijkse RD- serie over de (afwezige) vader in het gezin. Daarin zegt de nieuw bakken Waddinxvener ook wars te zijn van de geest van de tijd, waarin het gaat om steeds meer verdienen, steeds meer luxe. ‘Wat dat betreft ben ik wel een beetje geschrokken van de laatste gereformeerde gezinsbeurs. De enorme hoeveelheid peperdure en luxe dingen die daar ten toon ge steld werden heeft iets zorgwek kends. Van calvinistische sober heid is daar in ieder geval weinig te bespeuren'. De predikant, die twee jaar gele den het boek 'Aangaande mij en mijn huis' publiceerde, luidt voor alsnog op papier voor de gerefor meerde gezindte krachtig de al armbel, omdat naar zijn mening vaders het zo druk hebben met hun werk en hobby’s, dat ze hun opvoedende taak in het gezin te vaak en niet terecht aan hun echt genote overlaten. ‘En dat terwijl je juist als vader de verantwoordelijkheid hebt op enkele momenten van de dag met je gezin een ogenblik te reserve ren voor de omgang met God', ci teert de predikant Theodorus a Brakel. De stichting, in Waddinxveen be reikbaar via Corrie Oosterom (tel. 01828-19725) wil door middel van het organiseren van deze con- tactochtenden aandacht en begrip hebben voor de mens met chroni sche pijn. aan de Zuidkade vijf herenhuizen, Ds. Mathijs van Campen, die met genoegen heeft gezien dat het Groen Links-Tweede Kamerlid drs. Paul Rösenmuller het solo- lijsttrekkerschap van zijn partij niet zag zitten in verband met zijn vaderschap, wil dat kerkera- den het gezin tot gespreksthema maken en mensen aan het werk zetten om erover na te denken. 'Laten ze daar een paar moeders, een paar mensen uit het onderwijs bij inschakelen, en nadenken over de vraag hoe je onze gezinnen wat kunt aanreiken. Hoe kan je het gesprek bevorderen over geestelij ke dingen? Hoe kun je het gebed in het gezin tot verdieping bren gen? Welke hulpmiddelen zijn er om het dienen van God in het ge zin te stimuleren? Ik zou het een zegen vinden als dat in het Jaar van het Gezin zou gebeuren'. Ook in kringen van de gerefor meerde gezindte blijkt vader heel vaak buitenshuis te verkeren: werk, schoolbestuur, politiek, ver enigingsleven, kerkelijke arbeid, sport, hobby’s en sociale verplich tingen. En dat terwijl moeder én vader in het gezin grote (Bijbelse) verantwoordelijkheden hebben. 'Vergeet ook de vele uren televi-K sie niet. Zo ontstaat het beeld van de vader die veel werk buiten de deur heeft en thuisgekomen erg moe is, een vader die de afwezige 'ges, een entree, een hal en een slaapkamer), een eerste verdie ping (met woonkamer en keuken) en een tweede verdieping (met drie slaapkamers). De woningen worden neergezet ter hoogte van het nieuwe woon gebied bij de St. Victorwijk. Op de bouwplaats stonden oorspron kelijk kleine oude huizen, die zijn afgebroken. Voorzitter D. Terpstra van de Industrie- en Voedingsbond CNV spreekt vrijdagavond 4 februari in Waddinxveen. (Foto: Martin van Thiel). WADDINXVEEN - Maandag avond 31 januari houdt de Stich ting De Wingerd in samenwer king met de gereformeerde basis school (Lindengaarde) een lami- ponoptocht in Groenswaard 2 en 3. Muzikale medewerking ver leent de Boskoopse scoutingband De Schouw. De lampionoptocht ter gelegenheid van de verjaardag van koningin Beatrix start om ze ven uur op het grasveld aan de Wingerd. Daar zijn vanaf .zes uur lampions te koop. Deze lampions kunnen ook worden gekocht op de adressen Wingerd 161 en Win gerd 177. veel schroom in het praten over geestelijke zaken, in het spreken over het leven met God'. ‘Daarom geloof ik echt dat het goed is om in het Jaar van het Gezin nogmaals de alarmbel te luiden. Hier ligt naar mijn over tuiging een belangrijke oorzaak van de ontreddering van veel ge- Zijn kinderen. Je kunt dan den- zinnen in geestelijk opzicht en de ken aan de vaderliefde die ons in ontsporing van veel jongeren', de Bijbel wordt gepredikt'. ‘Proeven de kinderen aan hun va der wat echte, gevende liefde, waarin zelfverloochening en dienstbetoon een plaats hebben, betekent? Ik denk ook aan een be grip als vertrouwen, één van de centrale noties van de Bijbel. Is WADDINXVEEN - De CNV-af- deling Waddinxveen houdt vrij dagavond 4 februari om half acht in het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad) een feestelijke avond, waar zal spreken voorzitter D. Terpstra van de Industrie- en Voedingsbond CNV. Hij zal ook de gouden insignes aan trouwe vakbondsleden (25 en 40 jaar) uit reiken. Na een pauze met verlo ting onder leiding van penning meester P. Grootendorst voert de Reeuwijkse toneelvereniging Vios het blijspel ‘De mooie moordena res'. Hiervoor komen 17 toneel spelers en -speelsters in actie. De CNV-afdeling Waddinxveen wordt voorgezeten door M.P. Oosterom (Oostpolderweg). Hij zal de feestelijke avond van vrij- BOSKOOP - In gebouw De Stek uit Alphen aanjienJtijn na aan C. -r j houdt de klaverjasvereniging renhuizen naar_een ontwerp Habo in het kwekersdorp een U i -r— koppelklaverjastournooi op zater dag 5 februari vanaf 10.00 uur. De inleg bedraagt tien gulden per koppel. WADDINXVEEN - Het lid van de Provinciale Staten van Zuid- Holland voor de Centrumdemo craten (CD), I. Giessen, heeft Waddinxveen als woonplaats ver ruild voor Zoetermeer. Het extreme statenlid, een werk loze bedrijfsarts, heeft zich in de jaren dat hij in het Gouwedorp woonde in het geheel niet met plaatselijke situaties bemoeid. In NRC Handelsblad uitte het CD-statenlid zaterdag kritiek op zijn voorman in de Tweede Ka mer, drs. Hans Janmaat, die hij overspannenheid toedichtte ge zien zijn rascistische uitlatingen in het weekblad Elsevier. De CD heeft op dit moment één Kamerzetel, twee statenzetels en elf raadszetels. Aan de gemeente raadsverkiezingen in maart neemt de partij in 45 gemeenten (was 9 in 1990) deel. In Waddinxveen had de omstre den partij zich wel laten inschrij ven, maar tot het indienen van een kandidatenlijst is het uitein delijk niet gekomen. Er zijn acht cursusavonden. Iede re keer komt een ander onder werp aan bod. De cursuleiders ge ven daarover informatie en de deelnemers kunnen eigen ervarin gen inbrengen. Het is géén thera pie- of hulpverleningsgroep. Vragen en onderwerpen zijn hoe is het om kind te zijn in zo’n ge zin, waardoor lijkt het soms dat je er als ’stiefouder’ niet echt bij hoort, waarom lijkt je partner soms weinig solidair als het om jouw kinderen gaat, hoe komt het dat kinderen soms erg veel moeite hebben met de nieuwe partner, hoe hanteer je wensen en eisen van eventuele ex-partners en hoe pak je lastige gezinssituaties aan. De voorkeur van het Riagg gaat er naar uit de beide partners mee doen. Maar eventueel is ook één van de partners welkom. Week- end-(stief)ouders kunnen even eens deelnemen. Het is niet nodig dat beide partners permanent op hetzelfde adres wonen. De cursusgroep bestaat uit mini maal 8 en maximaal 14 deelne mers. De begeleiding wordt ver zorgd door Truus Schipper, afde ling jeugdzorg, en Frans Huber, afdeling preventie. Deelname is gratis. Voor aanvraag van een folder of voor meer informatie kunt u bel len met Frans Huber (01820-16422, niet op vrijdag, te rugbellen is mogelijk). Een wijkgemeente immers in een bijna 11-jarige wijk met mensen uit alle windstreken. Bovendien een jonge wijk, die veel voorzie ningen heeft, zoals scholen en winkels, maar nog geen eigen kerk en nieuwe pastorie. Bij het bouwen in de wijkgemeen te zei hij erbij stil te willen staan dat de kerkelijke gemeente het bouwwerk van God is en blijft en dat de huizen van de kerkleden Zijn huis is. Bovendien moeten de handen uit de mouwen gestoken worden in een godloze tijd, waarin de kerke lijke gemeente op de tocht is ko men te staan en waarin de kerk verlating groot is. Er moet naar zijn mening voor racao en als klap op de vuurpijl ook nog zes concerten met Fats Donimo. Rob Hoeke’s Boogie Blues Band bestaat uit Rob Hoeke (pia no), Paul Lagaay (drums), Mi- chiel Pos (gitaar, sax, fluit, zang), Toon Segers (bass). Zuidplas nog geen nieuwe kerk en een pastorie is neergezet. In die overgangstijd wordt er wekelijks gekerkt in de gemeenschapsruim te van de hervormde Rehoboth- school (Sperwerhoek). Na zondagmorgen door zijn (oor spronkelijk Papendrechtse) vriend en collega dr. G. van den End uit Huizen in de Bethelkerk (Bilder- dijklaan) voor de vierde maal in het ambt bevestigd te zijn deed hij diezelde middag zijn intrede. Deze bijzondere dienst werd on der andere bijgewoond door bur gemeester C.M. van der Linden, wethouder J. Neele (PCW) en ir. J. van der Graaf, secretaris van de landelijke Gereformeerde Bond binnen de Nederlands Hervormde Kerk. Voor zijn intredetekst koos ds. Van Campen uit 1 Thessalonicen- sen 1 2 en 3: ‘Wij danken God altijd over u allen, u gedachtig zijnde in onze gebeden; zonder ophouden gedenkende het werk uws geloofs, en de arbeid der lief de en de verdraagzaanheid der hoop op onze Heere Jezus Chris tus, voor onze God en Vader'. De nieuwe predikant zei zich er van bewust te zijn dat er voor hem als eerste predikant jaren van bouwen aanbreken in de nieuwe wijkgemeente Zuid van de Cen traal Hervormde Gemeente. WADDINXVEEN - Voor het uiteindelijk toch vervangen van 50 slechte en verkeersgevaarlijke essen langs de Piasweg alsmede het planten van 20 nieuwe essen ter vervanging van de reeds eer der gerooide bomen langs de Pias weg hebben B. en W. aan de ge meenteraad van Waddinxveen ge vraagd om een krediet van f 37.500,-. De slechte toestand van de te rooien essen heeft te maken met de weinige groeiruimte die is overgebleven na het breder ma ken van de geasfalteerde weg. Ook is-er sprake van veel aanrij- dingsschade en maaischade, waar door de wilgenhoutrups vrij spel heeft gekregen. De nieuwe bomen, die in plaats van de gerooide essen overeen komstig de Boswet zullen worden herplant, komen op een andere plaats te staan dan de oude. Waar het precies gaat gebeuren moet o nog worden uitgezocht aan de worden gebeden om daarin veran- hand van de in de grond liggende leidingen. Langs de Piasweg verkeren nog 70 bomen in een slechte staat. Deze bomen zullen in de periode 1995-1997 worden gerooid, want anders verdwijnt in één keer het landelijke karakter van de Pias weg. dering te brengen. En dat kan ook, want niet voor niets om- -- - .„t ge bed als het grof geschut van de christen. Gezondheidszorg Maar naast bidden moet er ook volop gedankt worden, want elke kerkelijke gemeente is een eerste klas wonder van God. Zijn Geest relatie hebben waarbij ook kinde- is daar altijd aanwezig, ren uit een eerder huwelijk zijn - -- - betrokken. Tegenwoordig spreekt men daarbij over een ’stiefgezin’. De cursus bestaat uit acht avon den en wordt in Gouda gehouden. De eerste keer is op dinsdagavond 15 februari. De cursus is weke lijks maar niet tijdens een school vakantie. Aan de cursus gaat een informatieve kennismaking voor af. Geïnteresseerden kunnen daar na beslissen of ze willen deelne men. Omgaan met elkaar in een stiefge zin is soms lastig. Dat is ook be grijpelijk want dit gezin wijkt sterk af van een ’gewoon’ gezin. Het vraagt een speciale inzet en aanpassing van de gezinsleden voor et vinden van stabiele en evenwichtige gezinsverhoudingen. Ondanks goede bedoelingen, doen zich gemakkelijk onverwachte en moeilijk te palatsen incidenten voor waardoor spanningen kunnen ontstaan. Verschillende gezinsle den kunnen zich daarbij erg bui tengesloten voelen. Door aan de cursus deel te ne men, raken de volwassenen beter voorbereid op zulke situaties; ze leren er beter mee om te gaan. En door ervaringen van andere deel nemers te horen, worden de din gen in het eigen gezin begrijpelij ker. jtus’ wederkomst op aarde. Hoop de Centraal Hervormde Gemeente, wil met ge- doet eeuwig leven'. - Ds. Van Campen benadrukte dat een ieder die waarachtig gelooft anders in deze wereld staat. Er is dan geen sprake van een willekeur van het menselijk lot, maar van Ds. Van Campen vroeg zijn her vormde geloofsgenoten op zondag en doordeweeks de bekende woor den geloof, hoop en liefde telkens te onderstrepen. Johannes Calvijn noemde deze drie woorden een korte definitie van het christen dom. En dat is het ook. Het zijn voor een christen ook geen onhaalbare idealen, want anders ontkent men het werk van de Heilige Geest. ‘Geloof is de basis van de drie hoek geloof, hoop en liefde', legde ds. Van Campen uit. ‘Als er ge loof is wordt er niet tevergeefs ge preekt'. ‘In die driehoek moet liefde geen loze kreet zijn, maar een volle werkelijkheid. Overigens vraagt Bijbelse liefde om inspanning, of fers, zelfverloochening en omzien naar elkaar in deze egoïstische en versteende wereld'. ‘Een kerkelijke gemeente kan mooi zijn, rechtzinnig en financi eel rijk, maar als de liefde ont breekt stelt ze niets voor. Waar liefde woont, gebiedt de Heere dag 4 februari openen en inleiden. Zijn zegen'. Zijn medebestuursleden zijn se- ‘Het derde woord hoop, dat we moeten onderstrepen, betekent dat wij ondanks alles moeten blij- dorst (Alpherbrink)^en publici- ven uitzien naar de dag van Chris- heid vraagt. 'Eén van de dingen die de vader heeft bij te brengen, is het aanle ren van wat gehoorzaamheid is. Dat betekent dat kinderen respect voor hun ouders moeten leren, dat ze moeten weten wat eerbied voor hun ouders en voor ouderen is'. ‘Dat zijn, dingen die in onze maat schappij volstrekt overboord drei gen te vallen. Het gaat veel te veel om de vrije ontwikkeling, om de zelfontplooiing van het kind'. ‘Je merkt het ook in de manier waarop kinderen met ouderen om gaan. Het gezin is de plaats waar vader het gezaghebbende element van het ouderschap moet voorle ven, om zo iets te laten zien van wie God de Vader is'. 'Dat luistert natuurlijk heel nauw, want de Bijbel heeft zeker geen autoritair opvoeden van de kinde ren op het oog. Het gaat juist om de toon van de liefde. De vader die van zijn kinderen houdt, weet grenzen te trekken. Dat heeft het kind nodig'. ‘Voor me zie ik de vader die met zijn kinderen spreekt, met zijn kinderen naar de kerk gaat, met zijn kinderen bidt en zingt. Een vader die liefheeft, mag ook ge hoorzaamheid vragen. Een kind zal zo’n vader volgen en respecte ren, met alle zonden en gebreken die een mens eigen zijn'. 'Het meest indrukwekkende is voor het kind misschien nog wel dat een vader die voorgaat en voorleeft, ook van tijd tot tijd schuld kan belijden tegenover zijn kinderen, met zijn kinderen op de knieën kan gaan om samen verge ving te vragen aan de Heere'. 'God vraagt van zijn kinderen geen slaafse gehoorzaamheid. An derzijds is onderdanigheid een door en door bijbelse notie. Van de kinderen tegenover hun ou- npen als de man ders, van de vrouw tegenover haar de Peuleyen. (Fo- man, van de man en vrouw tegen over de Heere God, maar tevens van de leden der gemeente onder ling'. Voor een goed geestelijk klimaat in het gezin vindt de Waddinx veense predikant het ook van groot belang welke keuzes er wor den gemaakt. 'Te vrezen is dat we vandaag de onheilige geesten te zeer toelaten in onze gezinnen door alles wat er binnen komt via radio en televisie, via bladen waar we niet kritisch genoeg in selecte ren'. ‘We reiken te weinig positieve boeken aan. Welke vrienden ko men er over de vloer? Waar gaan de gesprekken van vader en moe der over: alleen over aardse din gen, over geld verdienen, de ver nieuwing van je spullen en de va kantie die eraan komt?' Ds. Mathijs van Campen zit voor verslaggever drs. P.J. Vergunst van het Reformatorisch Dagblad een pagina lang op zijn praatstoel. Hij slaagt er in zijn Bijbelse me ning over het gezin in het artikel ‘Een vurige muur om onze hui zen' goed en welbespraakt voor het voetlicht te brengen. De lezer blijft eigenlijk nog met één vraag zitten. Wat vindt zijn echtgenote Clara en hun vier kin deren Annelies, Arnold, Mathijs en Maarten er eigenlijk allemaal van. Zijn er verschillen tussen, de theorie en de praktijk? Met z’n vijven moeten ze toch ook een uitgesproken mening heb ben. Waarom sieren ze dan alleen op een mooie grote foto van J. Verboom het artikel over hun va der? De gang van zaken in het ge zin, de zorgen en de verantwoor delijkheden zijn toch immers aan vader én moeder toevertrouwd. WADDINXVEEN - In het cen trum voor kunstzinige vorming 'Kreater' (Kerkstraat) worden vanaf half februari weer twee nieuwe cursussen fotografie gege ven. Juist nu de dagen weer len gen, het voorjaar in aantocht is en de vakantieplannen vorm begin nen te krijgen is het de ideale tijd om een fotocursus te volgen. De eerste cursus is ‘Fotograferen leren' voor iedereen die (beter) wil leren fotograferen. In deze cursus komen zaken aan de orde als camera- en kijktechniek, land- schap, portret, flitsers, materiaal kennis, objectieven. Uiteraard zullen de cursisten zelf met de camera op stap moeten. De gemaakte foto’s worden uitge breid besproken. Duur van de cursus: 12 lessen van 2 uur. Ta rief: ƒ120,-. Cursusdag en -tijd: in onderling overleg. Voor iedere die (beter) wil leren fotograferen en tevens wil leren afdrukken is de 'Basiscursus'. In deze cursus gaan fotograferen en donkere kamer-technieken hand in hand. Het uitvoeren van een fotografie- gebouw De Veste^aan de Ridder opdracht en het afwerken van de van Catsweg in Gouda weer een contactbijeenkomst voor iedereen die geïnteresseerd is in het thema chronische pijn. WADDINXVEEN - De Stich ting Vrouwenraad Waddinxveen houdt in maart en april een basis cursus WordPerfect 5.1. Deze voor vrouwen bedoelde cursus is voor de beginnende computerge bruiker, waarbij de basisbegrip pen van het meest gebruikte tekstverwerkingsprogramma wor den behandeld. Er is voor deze cursus geen voor kennis van WordPerfect 5.1. ver eist. De onderdelen die behandeld worden zijn aanmaken en corrige ren van tekst, bewaren en opvra gen van tekst, opmaak, lettertype, gebruik van tabinstellingen, uit printen van tekst. De cursus duurt acht weken en wordt gehouden in de samenwer kingsschool voor HAVO-Athe- neum aan de Sniepweg in Wad dinxveen op dinsdagavond van 20.00 tot 22.00 uur. De kosten bedragen ƒ150,- voor de cursus en ƒ29,90 voor het cursusboek. Voor inlichtingen en opgaven kan men bellen naar Jeanette van der Loo, tel. 01828-15795. De hervormde predikant drs. M. van Campen als de man achter zijn echtgenote Clara in hun huis aan de to: Archief - Sjaak Noteboom). blijkt te zijn wat de opvoeding be treft, ook in de geloofsopvoeding'. De opvoeding leidt volgens ds. Van Campen, die in de Waddinx veense wijk Zuidplas part-time soms veel gewonnen zijn'. actief is, erg onder de permanent 'Tot mijn verdriet constateer ik afwezige vader. Hij omschrijft de meer en meer dat veel vaders te geest van deze tijd dan ook als weinig ernst maken met hun roe- een soort vaderloze cultuur. 'Een ping om priester te zijn. Vader als funeste ontwikkeling', vindt hij voorbidder, dat tref je in buiten als pleitbezorger voor de huis- gewoon weinig gezinnen aan. Er is godsdienst. Ds. Van Campen: 'Er loopt een parallel tussen het beeld dat de kinderen in het gezin krijgen van hun vader en het beeld van God als Vader in de Bijbel. Het is één van de taken van de vader in het gezin om iets helder te maken van hoe God als Vader omgaat met Het gaat ds. Van Campen er om dat de verantwoordelijkheid van de ouders weer een helder ge sprekspunt wordt. Het gezin is daarvoor de basis. In het gezin hebben vader en moeder de woor den Gods, Zijn beloften en gebo den, aan de kinderen voor te hou- vader te vertrouwen? Ervaar je den en voor te leven. In de geeste- echt dat je op vader aankunt? Dat lijke opvoeding gaat het om het je staat kunt maken op zijn drieluik gezin, school en kerk. In woord?' die volgorde. Door de in de opvoeding afwezige Ds. Van Campen beseft dat de va- vader staan hun vrouwen er in on- ders, die hun werk met liefde zul- ze samenleving alleen voor. Zij len doen om hun gezin te onder moeten met de kinderen spreken, zij moeten lezen en bidden. Ds. Van Campen: ‘Het grootste De Alphense aannemer Marcel Muyres West BV bouwt waarvan er nog één te koop is. (Tekening: Treffers en Polgar BV). Pater Makelaardij BV in Wad dinxveen en die zijn voorzien van een garantiecertificaat van de Stichting Woningborg, zullen in de zomervakantie worden opgele verd. De koopsommen van de huizen bedragen vrij op naam f 380.000,- en f 387.500,-. Ze beschikken over een begane grond (met gara- WADDINXVEEN - Tijdens een L 1.. 1.WV van de Christelijk Afgescheiden B.°b Hoekes Boogie Blues Gemeente aan de Dorpstraat in Band as wereldwijd een begrip. Waddinxveen wordt donderdag- Regelmatig zijn er optredens in avond 27 januari om half acht België, Duitsland, Zweden, herdacht dat de Staatkundig Ge reformeerde Partij (SGP) in het Gouwedorp 70 jaar geleden werd predikant van w loof hoop en liefde verder bouwen aan de groeiende kerkelijke i en aan die van de wijk Zuidplas in het bijzonder. De uit Woerden afkomstige do- Brugkerk (Kerkweg-Oost) echter wel dat hierbij niet de het besef dat Jezus Christus altijd en overal aan de touwtjes trekt. ‘Geloof, hoop en liefde. Deze drie. Maar de meeste van deze is de liefde', besloot de nieuwe Waddinxveense predikant zijn in tredepreek. Voor de kerkgangers had hij nog een goede raad: lees minder in de boeken van de au teur Maarten ’t Hart en van prof.dr. H.M. Kuitert (‘Het alge meen betwijfeld geloof), maar lees meer in al die mooie boeken die er over de Bijbel verschenen zijn. De ruim twee uur durende intre- dedienst, die werd gekenmerkt door het zingen van diverse be kende psalmen (’k Sla d’ogen naar ’t gebergte heen, ’k Zal eeuwig zingen van Gods goedertieren- heên en Looft God, looft Zijn Naam alom), werd afgesloten met enkele toespraken. In één daarvan werd een gedicht voorgedragen uit het verzamelde werk van de dichteres Ida Gerhardt. WADDINXVEEN^ Drs. M. van Campen, de nieuwe en vierde predikant gemeente van Waddinxveen in het algemeen waarschuwde er zondagmiddag in zijn intrededienst in de 1 voor j kwaliteit van de lidmaten een doorslaggevende rol speelt, maar de ontferming en de verkiezing van de Heere God. Ds. Mathijs van Campen (44) is de eerste part-time predikant van de wijkgemeente Zuid. Wekelijks zijn dinsdag en zaterdag zijn ver plichte vrije dagen om aan die deeltijdbaan inhoud te geven. Na Poederoijen-Loevestein, Vla- ardingen en Woerden heeft hij zich nu aan Waddinxveen verbon den. De vacature in de wijkge meente Zuid van de Centraal Hervormde Gemeente kon na vier beroepen worden vervuld. ‘Een Gouwe keuze', betoogde de predikant van wijk Oost, ds. A.W. van der Plas, in een hartelijk wel komstwoord aan het einde van de intrededienst. Hij herinnerde er namelijk aan dat zijn nieuwe col lega steeds in plaatsen aan rivie ren had gestaan: Maas en Waal, Mieuwe Waterweg, Oude Rijn en nu de Gouwe. Met zijn vrouw Clara en vier kin deren Annelies, Arnold, Maarten en Mathijs woont ds. Van Cam- pen sinds kort in de pastorie aan de Peuleyen, zolang er in de REEUWIJK/WADDINXVEEN - Zondagavond 30 januari om acht uur wordt in partycentrum Amicitia in Reeuwijk-Dorp met Rob Hoeke’s Boogie Blues Band de muziekavond ‘Remember the Sixties' gehouden. Het is de eerste in een serie van (voorlo pig) vijf avonden met live-muziek uit de zestiger jaren. De toe gangsprijs bedraagt tien gulden per persoon. De opzet is echter iets anders, dan de avonden die tot voor kort in de Reeuwijkse discotheek De Herberg werden gehouden. Naast een ruime gelegenheid om te dan sen is er meer aandacht besteed aan zitplaatsen. In de pauzes wordt muziek ge draaid in de stijl van die avond. Het geluidsniveau wordt dan be wust wat laag gehouden, zodat het publiek rustig met elkaar kan praten. Rob Hoeke’s Boogie Bluesband bijt zondagavond 30 januari de spits af. Vorig jaar was de legen darische pianist met zijn band ook te gast in Reeuwijk-Dorp, maar op veler verzoek is hij dit jaar nogmaals gecontracteerd. Zonder ooit les te hebben gehad begon hij zijn carrière, nadat hij vier jaar achter een winnaar werd van het Oude Stijl Jazzfestival in Loosdrecht. Inmiddels staan er een slordige dertig*albums op zijn naam, met daarop hits als Margio, - Down South, When People Talk bijeenkomst in het kerkgebouw en Drinking On My Bed. Band is wereldwijd een begrip. Duitsland, Frankrijk en Zwitserland. Daar naast maakte de band in 1989 een tournee door het Verre Oosten opgericht. Ter gelegenheid daar- (Bangkok, Hongkong, Singapore, van houdt ds. M. van Kooten uit Macao en Brunei) en in 1990 Montfoort een tijdrede. 1

Weekblad voor Waddinxveen | 1994 | | pagina 17